Activități ale agențiilor de publicitate
Surse și actualizareDespre DEVO SHOP MAG S.R.L.
DEVO SHOP MAG S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Mun. Deva, judetul HUNEDOARA, infiintata in 2009 (17 ani de activitate). Activitatea principala este "Activități ale agențiilor de publicitate" (cod CAEN 7311), in sectorul tranzactii imobiliare. Conform datelor oficiale, firma figureaza in prezent ca radiat.
In 2017, DEVO SHOP MAG S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 176.207 RON, in crestere puternica fata de anul precedent (+27605.5%). Profitul net inregistrat a fost de 74.819 RON. Numarul mediu de salariati raportat a fost de 1. Pe parcursul ultimilor 8 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 16.330 RON in 2009 la 176.207 RON in 2017.
Compania, pe scurt
- Cifră de afaceri netă
- 176.207 RON
- Venituri totale
- 176.207 RON
- Cheltuieli totale
- 99.625 RON
- Profit brut
- 76.582 RON
- Profit net
- 74.819 RON
- Marja profit net
- 42,46%
- Active imobilizate
- 16.247 RON
- Active circulante
- 146.323 RON
- Stocuri
- 110 RON
- Creanțe
- 15.564 RON
- Casa & conturi bănci
- 130.649 RON
- Capital propriu
- 160.072 RON
Contact
Adresă sediu social
Date juridice și fiscale
Alte date din registru
- Data inactivării în sursă
- 13 decembrie 2022
Detalii companie
- Forma proprietate
- Proprietate Privata Capital Privat Autohton
- Forma organizare
- PERSOANA JURIDICA
- Platitor TVA
- Nu
Indicatori financiari
Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.
Evoluția companiei
2009 –2017 · RON
- An explorat în grafic
- 2017
- Cifră de afaceri
- 176.207 RON
- Rezultat net
- 74.819 RON
Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.
Toți indicatorii raportați
17 indicatori · valori exacte
| Indicator și explicație | 2017 | 2016 |
|---|---|---|
| Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii | 176.207 RON | 636 RON |
| Venituri totaleToate veniturile raportate | 176.207 RON | 1.429 RON |
| Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate | 99.625 RON | 26.169 RON |
| Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț | 76.582 RON | 0 RON |
| Profit netCâmpul de profit net din bilanț | 74.819 RON | 0 RON |
| Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut | 0 RON | 24.740 RON |
| Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero | 0 RON | 24.740 RON |
| Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung | 16.247 RON | 4.404 RON |
| Active circulanteActive folosite în activitatea curentă | 146.323 RON | 2.180 RON |
| Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante | 162.570 RON | 6.584 RON |
| StocuriBunuri și materiale în stoc | 110 RON | 0 RON |
| CreanțeSume de încasat | 15.564 RON | 1.232 RON |
| Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești | 130.649 RON | 948 RON |
| Datorii totaleTotalul datoriilor raportate | 2.498 RON | 85.985 RON |
| Capital propriuCapitaluri proprii raportate | 160.072 RON | -79.401 RON |
| Capital socialCapitalul social din bilanț | Neraportat | Neraportat |
| Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați | 1 persoane | 0 persoane |
Structura activelor
Distribuția activelor · 2017
Datorii și active
Comparație la finalul anului 2017
Datorii totale / active totale afișate
Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.
Rate de eficiență · 2017
- ROA
- 46,0 %Profit net / active totale
- ROE
- 46,7 %Profit net / capital propriu
- Lichiditate afișată
- 58,58 Active circulante / datorii totale
- Solvabilitate afișată
- 98,5 %Capital propriu / active totale
Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.
Bilanțuri anuale
Toate cele 8 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.
Venituri, cheltuieli și rezultate
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Cifră de afaceri netă | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit brut | Profit net | Pierdere brută | Pierdere netă |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2017 | 176.207 +27.605,5% față de anul precedent | 176.207 | 99.625 | 76.582 | 74.819 | 0 | 0 |
| 2016 | 636 -97,7% față de anul precedent | 1.429 | 26.169 | 0 | 0 | 24.740 | 24.740 |
| 2014 | 27.452 -84,5% față de anul precedent | 27.452 | 38.626 | 0 -100,0% față de anul precedent | 0 -100,0% față de anul precedent | 11.174 | 11.174 |
| 2013 | 176.768 -41,3% față de anul precedent | 176.768 | 171.227 | 5.541 | 5.541 | 0 | 0 |
| 2012 | 300.942 +21,6% față de anul precedent | 300.952 | 334.612 | 0 | 0 | 33.660 | 33.660 |
| 2011 | 247.472 +997,7% față de anul precedent | 247.923 | 264.200 | 0 | 0 | 16.277 | 16.277 |
| 2010 | 22.544 +38,1% față de anul precedent | 23.700 | 30.144 | 0 -100,0% față de anul precedent | 0 -100,0% față de anul precedent | 6.444 | 8.094 |
| 2009 | 16.330 | 16.330 | 7.036 | 9.294 | 8.804 | 0 | 0 |
Active și disponibilități
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Active imobilizate | Active circulante | Active totale | Stocuri | Creanțe | Casa și conturi la bănci |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2017 | 16.247 | 146.323 | 162.570 | 110 | 15.564 | 130.649 |
| 2016 | 4.404 | 2.180 | 6.584 | 0 | 1.232 | 948 |
| 2014 | 4.404 | 23.579 | 27.983 | 21.530 | 1.581 | 468 |
| 2013 | 7.992 | 36.801 | 44.793 | 17.782 | 10.427 | 8.592 |
| 2012 | 12.100 | 27.929 | 40.029 | 11.024 | 10.317 | 6.588 |
| 2011 | 6.181 | 32.227 | 38.408 | 18.935 | 8.921 | 4.371 |
| 2010 | 5.406 | 1.138 | 6.544 | 0 | 300 | 838 |
| 2009 | 0 | 11.418 | 11.418 | 0 | 9.410 | 2.008 |
Datorii, capital și salariați
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Datorii totale | Capital propriu | Capital social | Număr mediu de salariați |
|---|---|---|---|---|
| 2017 | 2.498 -97,1% față de anul precedent | 160.072 | Neraportat | 1 |
| 2016 | 85.985 +4,0% față de anul precedent | -79.401 | Neraportat | 0 -100,0% față de anul precedent |
| 2014 | 82.645 -6,4% față de anul precedent | -54.662 | Neraportat | 1 -50,0% față de anul precedent |
| 2013 | 88.280 -0,9% față de anul precedent | -43.487 | Neraportat | 2 -75,0% față de anul precedent |
| 2012 | 89.057 +65,6% față de anul precedent | -49.028 | Neraportat | 8 +100,0% față de anul precedent |
| 2011 | 53.776 +185,8% față de anul precedent | -15.368 | Neraportat | 4 +100,0% față de anul precedent |
| 2010 | 18.818 +679,5% față de anul precedent | 910 | Neraportat | 2 +100,0% față de anul precedent |
| 2009 | 2.414 | 9.004 | Neraportat | 1 |
„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.
Scor de risc estimat
O privire asupra indicatorilor financiari · 2017
Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.
Cum se calculează și cum se citește scorul?
Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.
Acționariat și capital
Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.
Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.
Persoane asociate
0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.
Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.
Conexiuni
Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.
Grafic conexiuni
Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.
Parcursul firmei
Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.
10 repere. O singură cronologie.
Din 2009 până în 2021 · datele disponibile în acest profil.
2021 1 repere
data publicăriiPublicații ONRCDizolvare — Buletin 15302/2021lichidare
lichidare
Deschide înregistrarea completă2017 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2017Cifra de afaceri: 176.207 RON. Profit: 74.819 RON
Cifra de afaceri: 176.207 RON. Profit: 74.819 RON
- Cifra de afaceri
- 176.207 RON +27605.5% față de anul precedent
- Profit net
- 74.819 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1
- Datorii
- 2.498 RON -97.09% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20172016 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2016Cifra de afaceri: 636 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 636 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 636 RON -97.68% față de anul precedent
- Profit net
- 0 RON
- Pierdere neta
- 24.740 RON
- Angajati
- 0 -100% față de anul precedent
- Datorii
- 85.985 RON +4.04% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20162014 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2014Cifra de afaceri: 27.452 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 27.452 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 27.452 RON -84.47% față de anul precedent
- Profit net
- 0 RON -100% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 11.174 RON
- Angajati
- 1 -50% față de anul precedent
- Datorii
- 82.645 RON -6.38% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20142013 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2013Cifra de afaceri: 176.768 RON. Profit: 5.541 RON
Cifra de afaceri: 176.768 RON. Profit: 5.541 RON
- Cifra de afaceri
- 176.768 RON -41.26% față de anul precedent
- Profit net
- 5.541 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 2 -75% față de anul precedent
- Datorii
- 88.280 RON -0.87% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20132012 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2012Cifra de afaceri: 300.942 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 300.942 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 300.942 RON +21.61% față de anul precedent
- Profit net
- 0 RON
- Pierdere neta
- 33.660 RON
- Angajati
- 8 +100% față de anul precedent
- Datorii
- 89.057 RON +65.61% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20122011 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2011Cifra de afaceri: 247.472 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 247.472 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 247.472 RON +997.73% față de anul precedent
- Profit net
- 0 RON
- Pierdere neta
- 16.277 RON
- Angajati
- 4 +100% față de anul precedent
- Datorii
- 53.776 RON +185.77% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20112010 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2010Cifra de afaceri: 22.544 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 22.544 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 22.544 RON +38.05% față de anul precedent
- Profit net
- 0 RON -100% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 8.094 RON
- Angajati
- 2 +100% față de anul precedent
- Datorii
- 18.818 RON +679.54% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20102009 2 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2009Cifra de afaceri: 16.330 RON. Profit: 8.804 RON
Cifra de afaceri: 16.330 RON. Profit: 8.804 RON
- Cifra de afaceri
- 16.330 RON
- Profit net
- 8.804 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1
- Datorii
- 2.414 RON
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2009ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataDEVO SHOP MAG S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 7311 in Mun. Deva (HUNEDOARA)
DEVO SHOP MAG S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 7311 in Mun. Deva (HUNEDOARA)
Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.
Publicații ONRC
1 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.
27.102021Dizolvare · Buletin 15302/2021lichidare
- Companie
- societatea DEVO SHOP MAG S.R.L.
- CUI
- 25868543
- Tip în sursă
- Dissolution
- Data buletinului
- 27.10.2021
- Registrul Comerțului
- J20/407/2013
- EUID
- ROONRC.J20/407/2013
- Număr încheiere
- 11316
- Număr dosar
- 52018
- Data dosarului
- 26.10.2021
- Tribunal
- Hunedoara
- Registrator
- Alin-Constantin Negrescu
- Tip dizolvare
- lichidare
Dosare instanță
0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată
Achiziții publice (SEAP)
Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro
Clasamente și premii
Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.
Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.
Recenzii
Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!
Firme similare
Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.
Cele mai mari firme — CAEN 7311, Hunedoara
Întrebări frecvente
Răspunsuri din datele publicate în acest profil.
Care este CUI-ul DEVO SHOP MAG S.R.L.?
CUI-ul DEVO SHOP MAG S.R.L. este 25868543.
Unde este sediul DEVO SHOP MAG S.R.L.?
DEVO SHOP MAG S.R.L. are sediul in Romania, HUNEDOARA, Mun. Deva, Str. Bejan, 330144, Mun. Deva, judetul HUNEDOARA.
Cand a fost infiintata DEVO SHOP MAG S.R.L.?
DEVO SHOP MAG S.R.L. a fost infiintata in anul 2009 (17 ani de activitate).
Care a fost cifra de afaceri a DEVO SHOP MAG S.R.L. in 2017?
In 2017, DEVO SHOP MAG S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 176.207 RON.
Cati angajati are DEVO SHOP MAG S.R.L.?
DEVO SHOP MAG S.R.L. a raportat un numar mediu de 1 salariat in 2017.
Ce activitate are DEVO SHOP MAG S.R.L.?
DEVO SHOP MAG S.R.L. are codul CAEN principal 7311 (Activități ale agențiilor de publicitate).
Ce profit a inregistrat DEVO SHOP MAG S.R.L. in 2017?
DEVO SHOP MAG S.R.L. a inregistrat un profit net de 74.819 RON in 2017.
Surse și actualizare
Contextul datelor, într-un singur loc.
- Identificare și situație fiscală
- Registrele publice ANAF și ONRC
- Date financiare
- Bilanțurile anuale disponibile · 8 exerciții financiare
- Publicații ONRC
- 1 înregistrări încărcate
- Ultima actualizare a profilului
- 7 iulie 2025
- Următoarea actualizare disponibilă
- 7 august 2025
Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.
Date personale (GDPR)
Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.