Activ Plătitor TVAe‑Factură

RESICONF SA

CUI: 1061529
CIF: RO1061529
Reg. Com.: J1992000419111
CAEN: 1421
Formă: SA (Societate pe actiuni)
Înființată: 4 decembrie 1992 · 33 ani
Distribuie:

Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte

Surse și actualizare

Actualizat: 12 octombrie 2026 la 09:02

Despre RESICONF SA

RESICONF SA este o sa (societate pe actiuni) cu sediul in Mun. Reşiţa, judetul CARAŞ-SEVERIN, infiintata in 1992 (33 ani de activitate). Activitatea principala este "Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte" (cod CAEN 1421), in sectorul industria prelucratoare. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, RESICONF SA a raportat o cifra de afaceri de 3.386.735 RON, in scadere fata de anul precedent (-16.1%). Profitul net inregistrat a fost de 0 RON (in scadere accentuata). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 43, in scadere fata de anul anterior. Pe parcursul ultimilor 16 ani, cifra de afaceri a scazut de la 6.094.578 RON in 2008 la 3.386.735 RON in 2024.

Este inregistrata ca platitoare de TVA si in sistemul RO e-Factura din februarie 2024. Conducerea inregistrata cuprinde 1 persoana (asociati si/sau administratori).

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
3.386.735 RON
Venituri totale
3.393.572 RON
Cheltuieli totale
3.421.919 RON
Profit brut
0 RON
Profit net
0 RON
Marja profit net
0,00%
Active imobilizate
956.897 RON
Active circulante
1.647.276 RON
Stocuri
0 RON
Creanțe
1.218.915 RON
Casa & conturi bănci
428.361 RON
Capital propriu
2.258.729 RON

Contact

AdresaRomania, CARAŞ-SEVERIN, Mun. Reşiţa, Bld. Alexandru Ioan Cuza nr. 35, 320095

Adresă sediu social

Romania, CARAŞ-SEVERIN, Mun. Reşiţa, Bld. Alexandru Ioan Cuza nr. 35, 320095
Cod poștal: 320095
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, CARAŞ-SEVERIN, Mun. Reşiţa, Bld. Alexandru Ioan Cuza nr. 35, 320095
Cod postal
320095
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton Si Strain
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 04.12.1992
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Caraş-Severin
Platitor TVA
Da

Informatii fiscale

RO e-Factura
Da (din 1 februarie 2024)

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2008 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
3.386.735 RON
Rezultat net
-28.347 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 3.386.735 RON 4.037.984 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 3.393.572 RON 4.108.489 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 3.421.919 RON 3.903.281 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 0 RON 205.208 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 0 RON 205.208 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 28.347 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 28.347 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 956.897 RON 986.782 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 1.647.276 RON 1.634.456 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 2.604.173 RON 2.621.238 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 0 RON 0 RON
CreanțeSume de încasat 1.218.915 RON 989.160 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 428.361 RON 645.296 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 357.046 RON 345.764 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 2.258.729 RON 2.287.076 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 43 persoane 48 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active2.604.173RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

13,7 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale2.604.173 RON
Datorii totale357.046 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
0,0 %Profit net / active totale
ROE
0,0 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
4,61 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
86,7 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 17 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

17 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 3.386.735 -16,1% față de anul precedent 3.393.572 3.421.919 0 -100,0% față de anul precedent 0 -100,0% față de anul precedent 28.347 28.347
2023 4.037.984 +2,8% față de anul precedent 4.108.489 3.903.281 205.208 +33,9% față de anul precedent 205.208 +48,8% față de anul precedent 0 0
2022 3.929.177 +18,7% față de anul precedent 3.957.460 3.804.212 153.248 +193,5% față de anul precedent 137.929 +269,8% față de anul precedent 0 0
2021 3.309.296 -42,6% față de anul precedent 3.445.637 3.393.428 52.209 +21,5% față de anul precedent 37.295 +35,1% față de anul precedent 0 0
2020 5.765.591 -4,9% față de anul precedent 4.701.927 4.658.947 42.980 +107,5% față de anul precedent 27.612 +427,7% față de anul precedent 0 0
2019 6.063.482 +10,9% față de anul precedent 6.856.149 6.835.435 20.714 +22,7% față de anul precedent 5.233 +53,7% față de anul precedent 0 0
2018 5.469.254 +8,1% față de anul precedent 5.667.097 5.650.212 16.885 -21,0% față de anul precedent 3.405 -68,9% față de anul precedent 0 0
2017 5.061.146 +2,5% față de anul precedent 5.117.816 5.096.446 21.370 -29,7% față de anul precedent 10.959 -55,2% față de anul precedent 0 0
2016 4.937.445 +4,5% față de anul precedent 5.025.318 4.994.940 30.378 -64,0% față de anul precedent 24.486 -65,2% față de anul precedent 0 0
2015 4.725.258 -1,8% față de anul precedent 5.042.567 4.958.222 84.345 +84,6% față de anul precedent 70.351 +84,4% față de anul precedent 0 0
2014 4.813.238 +5,6% față de anul precedent 5.020.493 4.974.791 45.702 -40,0% față de anul precedent 38.147 -41,3% față de anul precedent 0 0
2013 4.558.170 -1,9% față de anul precedent 4.776.565 4.700.343 76.222 +76,4% față de anul precedent 65.018 +99,0% față de anul precedent 0 0
2012 4.645.310 -8,4% față de anul precedent 4.781.154 4.737.947 43.207 +1.253,2% față de anul precedent 32.671 +2.956,2% față de anul precedent 0 0
2011 5.070.299 +24,6% față de anul precedent 5.362.604 5.359.411 3.193 -92,2% față de anul precedent 1.069 -94,1% față de anul precedent 0 0
2010 4.067.974 -23,8% față de anul precedent 4.422.486 4.381.822 40.664 +87,1% față de anul precedent 18.143 +40,7% față de anul precedent 0 0
2009 5.338.629 -12,4% față de anul precedent 6.243.885 6.222.151 21.734 -93,2% față de anul precedent 12.897 -95,0% față de anul precedent 0 0
2008 6.094.578 7.018.189 6.696.968 321.221 260.240 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

17 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 956.897 1.647.276 2.604.173 0 1.218.915 428.361
2023 986.782 1.634.456 2.621.238 0 989.160 645.296
2022 977.495 1.336.709 2.314.204 0 962.949 373.760
2021 991.531 1.163.606 2.155.137 0 765.131 398.475
2020 1.025.008 1.175.312 2.200.320 0 785.092 390.220
2019 1.115.256 2.689.233 3.804.489 1.111.054 1.560.803 17.376
2018 1.217.110 1.270.971 2.488.081 354.016 773.793 143.162
2017 1.322.758 1.060.992 2.383.750 183.948 855.356 21.688
2016 1.128.260 1.179.232 2.307.492 210.711 955.098 13.423
2015 1.080.813 1.679.705 2.760.518 217.733 1.354.055 107.917
2014 1.096.913 1.390.169 2.487.082 54.494 1.315.229 20.446
2013 1.110.360 1.627.168 2.737.528 0 1.614.114 13.054
2012 1.191.719 1.491.756 2.683.475 0 1.491.441 315
2011 936.007 1.422.907 2.358.914 0 1.421.996 911
2010 1.148.322 2.180.978 3.329.300 0 2.178.304 2.674
2009 1.477.718 2.027.993 3.505.711 0 2.021.937 6.056
2008 1.594.268 2.586.586 4.180.854 0 2.581.029 5.557

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

17 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 357.046 +3,3% față de anul precedent 2.258.729 Neraportat 43 -10,4% față de anul precedent
2023 345.764 +41,7% față de anul precedent 2.287.076 Neraportat 48 -15,8% față de anul precedent
2022 243.939 +17,1% față de anul precedent 2.081.867 Neraportat 57 +18,8% față de anul precedent
2021 208.237 -27,2% față de anul precedent 1.946.900 Neraportat 48 -4,0% față de anul precedent
2020 285.838 -84,1% față de anul precedent 1.914.482 Neraportat 50 -19,4% față de anul precedent
2019 1.796.470 +270,2% față de anul precedent 2.008.019 Neraportat 62 -36,7% față de anul precedent
2018 485.295 +26,1% față de anul precedent 2.002.786 Neraportat 98 -8,4% față de anul precedent
2017 384.905 +20,5% față de anul precedent 1.998.845 Neraportat 107 -7,0% față de anul precedent
2016 319.538 -44,3% față de anul precedent 1.987.954 Neraportat 115 +16,2% față de anul precedent
2015 573.784 +54,8% față de anul precedent 2.186.734 Neraportat 99 -9,2% față de anul precedent
2014 370.699 -43,8% față de anul precedent 2.116.383 Neraportat 109 -0,9% față de anul precedent
2013 659.292 -13,5% față de anul precedent 2.078.236 Neraportat 110 -19,1% față de anul precedent
2012 761.842 +17,8% față de anul precedent 1.921.633 Neraportat 136 0,0% față de anul precedent
2011 646.575 -60,1% față de anul precedent 1.712.339 Neraportat 136 +28,3% față de anul precedent
2010 1.618.726 -10,8% față de anul precedent 1.711.270 Neraportat 106 -21,5% față de anul precedent
2009 1.815.187 -31,8% față de anul precedent 1.693.127 Neraportat 135 -25,8% față de anul precedent
2008 2.659.679 1.521.860 Neraportat 182

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

40din 100 de puncte
Risc moderat

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare0 / 20
Profitabilitate15 / 20
Evoluția veniturilor15 / 20
Pierderi consecutive10 / 20
Lichiditate0 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

1 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Persoane asociate, roluri și localități
PersoanăRolȚarăLocalitate / județ
MMMARIO MARINIadministratorNeraportatăNeraportată

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

20 repere. O singură cronologie.

Din 1992 până în 2026 · datele disponibile în acest profil.

1992 → 2026
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
20 repere · toți anii

2026 1 repere

data publicăriiPublicații ONRCMentiune — Buletin 35070/2026modificare dovada sediu social, cod obiect de activitate, sedii secundare, modificare date acţionari persoane fizice, prelungire mandat cenzor, modificare date administrator, cenzor persoane împuternicite, observaţii

modificare dovada sediu social, cod obiect de activitate, sedii secundare, modificare date acţionari persoane fizice, prelungire mandat cenzor, modificare date administrator, cenzor persoane împuternicite, observaţii

Deschide înregistrarea completă

2024 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 3.386.735 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 3.386.735 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
3.386.735 RON -16.13% față de anul precedent
Profit net
0 RON -100% față de anul precedent
Pierdere neta
28.347 RON
Angajati
43 -10.42% față de anul precedent
Datorii
357.046 RON +3.26% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024
Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInregistrare RO e-FacturaCompania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.

Compania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 4.037.984 RON. Profit: 205.208 RON

Cifra de afaceri: 4.037.984 RON. Profit: 205.208 RON

Cifra de afaceri
4.037.984 RON +2.77% față de anul precedent
Profit net
205.208 RON +48.78% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
48 -15.79% față de anul precedent
Datorii
345.764 RON +41.74% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 3.929.177 RON. Profit: 137.929 RON

Cifra de afaceri: 3.929.177 RON. Profit: 137.929 RON

Cifra de afaceri
3.929.177 RON +18.73% față de anul precedent
Profit net
137.929 RON +269.83% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
57 +18.75% față de anul precedent
Datorii
243.939 RON +17.14% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 3.309.296 RON. Profit: 37.295 RON

Cifra de afaceri: 3.309.296 RON. Profit: 37.295 RON

Cifra de afaceri
3.309.296 RON -42.6% față de anul precedent
Profit net
37.295 RON +35.07% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
48 -4% față de anul precedent
Datorii
208.237 RON -27.15% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021

2020 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 5.765.591 RON. Profit: 27.612 RON

Cifra de afaceri: 5.765.591 RON. Profit: 27.612 RON

Cifra de afaceri
5.765.591 RON -4.91% față de anul precedent
Profit net
27.612 RON +427.65% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
50 -19.35% față de anul precedent
Datorii
285.838 RON -84.09% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020

2019 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 6.063.482 RON. Profit: 5.233 RON

Cifra de afaceri: 6.063.482 RON. Profit: 5.233 RON

Cifra de afaceri
6.063.482 RON +10.86% față de anul precedent
Profit net
5.233 RON +53.69% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
62 -36.73% față de anul precedent
Datorii
1.796.470 RON +270.18% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2019

2018 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2018Cifra de afaceri: 5.469.254 RON. Profit: 3.405 RON

Cifra de afaceri: 5.469.254 RON. Profit: 3.405 RON

Cifra de afaceri
5.469.254 RON +8.06% față de anul precedent
Profit net
3.405 RON -68.93% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
98 -8.41% față de anul precedent
Datorii
485.295 RON +26.08% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2018

2017 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2017Cifra de afaceri: 5.061.146 RON. Profit: 10.959 RON

Cifra de afaceri: 5.061.146 RON. Profit: 10.959 RON

Cifra de afaceri
5.061.146 RON +2.51% față de anul precedent
Profit net
10.959 RON -55.24% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
107 -6.96% față de anul precedent
Datorii
384.905 RON +20.46% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2017

2016 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2016Cifra de afaceri: 4.937.445 RON. Profit: 24.486 RON

Cifra de afaceri: 4.937.445 RON. Profit: 24.486 RON

Cifra de afaceri
4.937.445 RON +4.49% față de anul precedent
Profit net
24.486 RON -65.19% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
115 +16.16% față de anul precedent
Datorii
319.538 RON -44.31% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2016

2015 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2015Cifra de afaceri: 4.725.258 RON. Profit: 70.351 RON

Cifra de afaceri: 4.725.258 RON. Profit: 70.351 RON

Cifra de afaceri
4.725.258 RON -1.83% față de anul precedent
Profit net
70.351 RON +84.42% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
99 -9.17% față de anul precedent
Datorii
573.784 RON +54.78% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2015

2014 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2014Cifra de afaceri: 4.813.238 RON. Profit: 38.147 RON

Cifra de afaceri: 4.813.238 RON. Profit: 38.147 RON

Cifra de afaceri
4.813.238 RON +5.6% față de anul precedent
Profit net
38.147 RON -41.33% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
109 -0.91% față de anul precedent
Datorii
370.699 RON -43.77% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2014

2013 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2013Cifra de afaceri: 4.558.170 RON. Profit: 65.018 RON

Cifra de afaceri: 4.558.170 RON. Profit: 65.018 RON

Cifra de afaceri
4.558.170 RON -1.88% față de anul precedent
Profit net
65.018 RON +99.01% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
110 -19.12% față de anul precedent
Datorii
659.292 RON -13.46% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2013

2012 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2012Cifra de afaceri: 4.645.310 RON. Profit: 32.671 RON

Cifra de afaceri: 4.645.310 RON. Profit: 32.671 RON

Cifra de afaceri
4.645.310 RON -8.38% față de anul precedent
Profit net
32.671 RON +2956.22% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
136 0% față de anul precedent
Datorii
761.842 RON +17.83% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2012

2011 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2011Cifra de afaceri: 5.070.299 RON. Profit: 1.069 RON

Cifra de afaceri: 5.070.299 RON. Profit: 1.069 RON

Cifra de afaceri
5.070.299 RON +24.64% față de anul precedent
Profit net
1.069 RON -94.11% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
136 +28.3% față de anul precedent
Datorii
646.575 RON -60.06% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2011

2010 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2010Cifra de afaceri: 4.067.974 RON. Profit: 18.143 RON

Cifra de afaceri: 4.067.974 RON. Profit: 18.143 RON

Cifra de afaceri
4.067.974 RON -23.8% față de anul precedent
Profit net
18.143 RON +40.68% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
106 -21.48% față de anul precedent
Datorii
1.618.726 RON -10.82% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2010

2009 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2009Cifra de afaceri: 5.338.629 RON. Profit: 12.897 RON

Cifra de afaceri: 5.338.629 RON. Profit: 12.897 RON

Cifra de afaceri
5.338.629 RON -12.4% față de anul precedent
Profit net
12.897 RON -95.04% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
135 -25.82% față de anul precedent
Datorii
1.815.187 RON -31.75% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2009

2008 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2008Cifra de afaceri: 6.094.578 RON. Profit: 260.240 RON

Cifra de afaceri: 6.094.578 RON. Profit: 260.240 RON

Cifra de afaceri
6.094.578 RON
Profit net
260.240 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
182
Datorii
2.659.679 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2008

1992 1 repere

ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataRESICONF SA (SA (Societate pe actiuni)) - CAEN 1421 in Mun. Reşiţa (CARAŞ-SEVERIN)

RESICONF SA (SA (Societate pe actiuni)) - CAEN 1421 in Mun. Reşiţa (CARAŞ-SEVERIN)

20 din 20 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

1 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

23.092026Mentiune · Buletin 35070/2026modificare dovada sediu social, cod obiect de activitate, sedii secundare, modificare date acţionari persoane fizice, prelungire mandat cenzor, modificare date administrator, cenzor persoane împuternicite, observaţii

modificare dovada sediu social; cod obiect de activitate; sedii secundare; modificare date acţionari persoane fizice; prelungire mandat cenzor, modificare date administrator, cenzor persoane împuternicite; observaţiiînregistrarea datelor din declaraţia pe propria răspundere cu privire la îndeplinirea condiţiilor de funcţionarea/desfăşurarea a activităţii

Companie
RESICONF SA
CUI
1061529
Tip în sursă
Modification
Data buletinului
23.09.2026
Registrul Comerțului
J1992000419111
EUID
ROONRC.J1992000419111
Sediu
Municipiul Reşiţa, Jud. Caraş-Severin, B-dul A.I.CUZA, Nr. 35
Județ
Caraş-Severin
Număr încheiere
742427
Data încheierii
21.09.2026
Număr dosar
3262747
Data dosarului
18.08.2026
Tribunal
Caras
Registrator
Diana-Adriana Arion

Subiecte

modificare dovada sediu social, cod obiect de activitate, sedii secundare, modificare date acţionari persoane fizice, prelungire mandat cenzor, modificare date administrator, cenzor persoane împuternicite, observaţii

Documente menționate

  • Declaraţie pe proprie răspundere cu privire la îndeplinirea condiţiilor de funcţionare/desfăşurare a activităţii din 18.08.2026
  • Hotărârea adunării generale a acţionarilor nr. 2 din 12.08.2026
  • Contract de comodat din 03.04.2026
Vezi Buletinul ONRC nr. 35070/2026 (PDF)

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 1421, Caraş-Severin

MOSS TEX S.R.L.
CUI: 48175147CAEN: 1421
Activ
CARAŞ-SEVERIN, Mun. Reşiţa2023-05-16
fara e-Factura
Cifra afaceri
3.390.960 RON
Profit
273.228 RON
Angajati
45
NEW STYLE SRL
CUI: 13820118CAEN: 1421
Activ
CARAŞ-SEVERIN, Mun. Reşiţa2001-04-06
fara e-Factura
Cifra afaceri
801.244 RON
Profit
53.864 RON
Angajati
5
INTERCONF S.R.L.
CUI: 18451143CAEN: 1421
Activ
CARAŞ-SEVERIN, Mun. Reşiţa2006-03-06
fara e-Factura
Cifra afaceri
11.044.662 RON
Profit
169.106 RON
Angajati
176
FINITREND SRL
CUI: 28312177CAEN: 1421
Activ
CARAŞ-SEVERIN, Mun. Reşiţa2011-04-07
fara e-Factura
Cifra afaceri
101.536 RON
Profit
0 RON
Angajati
1

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 1421, Caraş-Severin

MORAR TEXTILE SRL
CUI: 16352100CAEN: 1421
Activ
CARAŞ-SEVERIN, Mun. Reşiţa2004-04-22
fara e-Factura
Cifra afaceri
45.000 RON
Profit
4.535 RON
Angajati
0

Alte firme din Caraş-Severin

GENERAL SERVICE RAPID SRL
CUI: 1061383CAEN: 6820
Activ
CARAŞ-SEVERIN, Mun. Reşiţa1992-12-04
fara e-Factura
Cifra afaceri
242.400 RON
Profit
596.923 RON
Angajati
1
MILVO SRL
CUI: 1061553CAEN: 6820
Activ
CARAŞ-SEVERIN, Mun. Reşiţa1992-12-04
fara e-Factura
Cifra afaceri
60.000 RON
Profit
32.871 RON
Angajati
0
BANAT COM SA
CUI: 1059766CAEN: 6820
Activ
CARAŞ-SEVERIN, Mun. Reşiţa1992-12-04
fara e-Factura
ANTREPRIZA DUSAN SI FIUL SRL
CUI: 1063180CAEN: 5510
Activ
CARAŞ-SEVERIN, Mun. Reşiţa1992-12-04
fara e-Factura
Cifra afaceri
500.474 RON
Profit
0 RON
Angajati
3
COMPRODCONS SRL
CUI: 1077185CAEN: 7112
Activ
CARAŞ-SEVERIN, Orş. Oţelu Roşu1992-12-04
fara e-Factura
Cifra afaceri
312.792 RON
Profit
100.099 RON
Angajati
3
S.D. SAVYSTYL SRL
CUI: 15853227CAEN: 4772
Activ
CARAŞ-SEVERIN, Mun. Caransebeş2003-10-29
fara e-Factura
Cifra afaceri
101.460 RON
Profit
0 RON
Angajati
1

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul RESICONF SA?

CUI-ul RESICONF SA este 1061529.

Unde este sediul RESICONF SA?

RESICONF SA are sediul in Romania, CARAŞ-SEVERIN, Mun. Reşiţa, Bld. Alexandru Ioan Cuza nr. 35, 320095, Mun. Reşiţa, judetul CARAŞ-SEVERIN.

Cand a fost infiintata RESICONF SA?

RESICONF SA a fost infiintata in anul 1992 (33 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a RESICONF SA in 2024?

In 2024, RESICONF SA a raportat o cifra de afaceri de 3.386.735 RON.

Cati angajati are RESICONF SA?

RESICONF SA a raportat un numar mediu de 43 salariati in 2024.

Ce activitate are RESICONF SA?

RESICONF SA are codul CAEN principal 1421 (Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte).

Ce profit a inregistrat RESICONF SA in 2024?

RESICONF SA a inregistrat o pierdere neta de 28.347 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 17 exerciții financiare
Publicații ONRC
1 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
12 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
12 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.