Baruri şi alte activităţi de servire a băuturilor
Surse și actualizareActualizat: 13 octombrie 2026 la 00:27
Despre DORO COM SRL
DORO COM SRL este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Sat Moieciu de Sus Com. Moieciu, judetul BRAŞOV, infiintata in 1992 (33 ani de activitate). Activitatea principala este "Baruri şi alte activităţi de servire a băuturilor" (cod CAEN 5630), in sectorul hoteluri si restaurante. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.
In 2023, DORO COM SRL a raportat o cifra de afaceri de 807.481 RON, in crestere puternica fata de anul precedent (+65.2%). Profitul net inregistrat a fost de 55.808 RON (in scadere). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 1. Pe parcursul ultimilor 15 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 192.022 RON in 2008 la 807.481 RON in 2023.
Este inregistrata ca platitoare de TVA.
Compania, pe scurt
- Cifră de afaceri netă
- 807.481 RON
- Venituri totale
- 807.521 RON
- Cheltuieli totale
- 743.638 RON
- Profit brut
- 63.883 RON
- Profit net
- 55.808 RON
- Marja profit net
- 6,91%
- Active imobilizate
- 41.108 RON
- Active circulante
- 217.657 RON
- Stocuri
- 101.698 RON
- Creanțe
- 6.427 RON
- Casa & conturi bănci
- 109.532 RON
- Capital propriu
- 237.080 RON
Contact
Adresă sediu social
Adresa fiscala
- Adresa
- Romania, BRAŞOV, Sat Moieciu de Sus Com. Moieciu, MOIECIU DE SUS nr. 215A
Date juridice și fiscale
Detalii companie
- Forma proprietate
- Proprietate Privata Capital Privat Autohton
- Forma organizare
- PERSOANA JURIDICA
- Stare inregistrare
- Înregistrat din 26.11.1992
- Organ fiscal competent
- Unitatea Fiscală Orăşenească Râşnov
- Platitor TVA
- Da
Informatii fiscale
- TVA la incasare
- 1 ianuarie 2013 - 1 aprilie 2014
Indicatori financiari
Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.
Evoluția companiei
2008 –2023 · RON
- An explorat în grafic
- 2023
- Cifră de afaceri
- 807.481 RON
- Rezultat net
- 55.808 RON
Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.
Toți indicatorii raportați
17 indicatori · valori exacte
| Indicator și explicație | 2023 | An precedent indisponibil |
|---|---|---|
| Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii | 807.481 RON | Neraportat |
| Venituri totaleToate veniturile raportate | 807.521 RON | Neraportat |
| Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate | 743.638 RON | Neraportat |
| Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț | 63.883 RON | Neraportat |
| Profit netCâmpul de profit net din bilanț | 55.808 RON | Neraportat |
| Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut | 0 RON | Neraportat |
| Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero | 0 RON | Neraportat |
| Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung | 41.108 RON | Neraportat |
| Active circulanteActive folosite în activitatea curentă | 217.657 RON | Neraportat |
| Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante | 258.765 RON | Neraportat |
| StocuriBunuri și materiale în stoc | 101.698 RON | Neraportat |
| CreanțeSume de încasat | 6.427 RON | Neraportat |
| Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești | 109.532 RON | Neraportat |
| Datorii totaleTotalul datoriilor raportate | 23.332 RON | Neraportat |
| Capital propriuCapitaluri proprii raportate | 237.080 RON | Neraportat |
| Capital socialCapitalul social din bilanț | Neraportat | Neraportat |
| Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați | 1 persoane | Neraportat |
Structura activelor
Distribuția activelor · 2023
Datorii și active
Comparație la finalul anului 2023
Datorii totale / active totale afișate
Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.
Rate de eficiență · 2023
- ROA
- 21,6 %Profit net / active totale
- ROE
- 23,5 %Profit net / capital propriu
- Lichiditate afișată
- 9,33 Active circulante / datorii totale
- Solvabilitate afișată
- 91,6 %Capital propriu / active totale
Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.
Bilanțuri anuale
Toate cele 11 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.
Venituri, cheltuieli și rezultate
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Cifră de afaceri netă | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit brut | Profit net | Pierdere brută | Pierdere netă |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 807.481 +65,2% față de anul precedent | 807.521 | 743.638 | 63.883 -18,7% față de anul precedent | 55.808 -20,7% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2020 | 488.879 +40,9% față de anul precedent | 492.915 | 414.365 | 78.550 +429,4% față de anul precedent | 70.343 +518,8% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2016 | 346.930 -12,7% față de anul precedent | 361.855 | 347.018 | 14.837 +139,4% față de anul precedent | 11.367 +137,7% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2015 | 397.458 +25,9% față de anul precedent | 397.458 | 391.259 | 6.199 | 4.783 | Neraportat | 0 |
| 2014 | 315.588 +38,9% față de anul precedent | 315.619 | 316.128 | 0 | 0 | 509 | 909 |
| 2013 | 227.217 -3,5% față de anul precedent | 240.543 | 242.749 | 0 | 0 | 2.206 | 8.353 |
| 2012 | 235.506 -20,5% față de anul precedent | 235.742 | 251.685 | 0 | 0 | 15.943 | 15.943 |
| 2011 | 296.386 -9,8% față de anul precedent | 301.354 | 307.647 | 0 -100,0% față de anul precedent | 0 -100,0% față de anul precedent | 6.293 | 6.293 |
| 2010 | 328.491 +20,6% față de anul precedent | 332.709 | 325.520 | 7.189 | 2.314 | 0 | 0 |
| 2009 | 272.370 +41,8% față de anul precedent | 272.546 | 277.043 | 0 | 0 | 4.497 | 7.364 |
| 2008 | 192.022 | 192.023 | 215.019 | 0 | 0 | 22.996 | 22.996 |
Active și disponibilități
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Active imobilizate | Active circulante | Active totale | Stocuri | Creanțe | Casa și conturi la bănci |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 41.108 | 217.657 | 258.765 | 101.698 | 6.427 | 109.532 |
| 2020 | 34.221 | 120.165 | 154.386 | 54.948 | 10.846 | 54.371 |
| 2016 | 20.530 | 45.189 | 65.719 | 29.401 | 13.068 | 2.720 |
| 2015 | 21.396 | 61.242 | 82.638 | 40.007 | 13.679 | 7.556 |
| 2014 | 20.156 | 55.356 | 75.512 | 39.600 | 15.095 | 661 |
| 2013 | 20.072 | 38.371 | 58.443 | 29.694 | 8.537 | 140 |
| 2012 | 24.412 | 28.599 | 53.011 | 19.546 | 8.283 | 770 |
| 2011 | 43.223 | 29.292 | 72.515 | 25.399 | 174 | 3.719 |
| 2010 | 64.413 | 29.223 | 93.636 | 21.219 | 174 | 7.830 |
| 2009 | 83.330 | 40.773 | 124.103 | 32.585 | 4.386 | 3.802 |
| 2008 | 110.304 | 19.528 | 129.832 | 13.257 | 6.019 | 252 |
Datorii, capital și salariați
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Datorii totale | Capital propriu | Capital social | Număr mediu de salariați |
|---|---|---|---|---|
| 2023 | 23.332 -60,0% față de anul precedent | 237.080 | Neraportat | 1 0,0% față de anul precedent |
| 2020 | 58.347 -47,7% față de anul precedent | 96.039 | Neraportat | 1 -50,0% față de anul precedent |
| 2016 | 111.563 -20,2% față de anul precedent | -45.738 | Neraportat | 2 0,0% față de anul precedent |
| 2015 | 139.850 +1,7% față de anul precedent | -57.106 | Neraportat | 2 0,0% față de anul precedent |
| 2014 | 137.507 +15,0% față de anul precedent | -61.889 | Neraportat | 2 0,0% față de anul precedent |
| 2013 | 119.529 +13,0% față de anul precedent | -60.980 | Neraportat | 2 0,0% față de anul precedent |
| 2012 | 105.744 -3,3% față de anul precedent | -52.627 | Neraportat | 2 0,0% față de anul precedent |
| 2011 | 109.305 -12,0% față de anul precedent | -36.684 | Neraportat | 2 0,0% față de anul precedent |
| 2010 | 124.133 -20,9% față de anul precedent | -30.391 | Neraportat | 2 +100,0% față de anul precedent |
| 2009 | 156.914 +1,1% față de anul precedent | -32.705 | Neraportat | 1 0,0% față de anul precedent |
| 2008 | 155.279 | -25.341 | Neraportat | 1 |
„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.
Scor de risc estimat
O privire asupra indicatorilor financiari · 2023
Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.
Cum se calculează și cum se citește scorul?
Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.
Acționariat și capital
Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.
Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.
Persoane asociate
0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.
Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.
Conexiuni
Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.
Grafic conexiuni
Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.
Parcursul firmei
Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.
14 repere. O singură cronologie.
Din 1992 până în 2023 · datele disponibile în acest profil.
2023 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 807.481 RON. Profit: 55.808 RON
Cifra de afaceri: 807.481 RON. Profit: 55.808 RON
- Cifra de afaceri
- 807.481 RON +65.17% față de anul precedent
- Profit net
- 55.808 RON -20.66% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1 0% față de anul precedent
- Datorii
- 23.332 RON -60.01% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20232020 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 488.879 RON. Profit: 70.343 RON
Cifra de afaceri: 488.879 RON. Profit: 70.343 RON
- Cifra de afaceri
- 488.879 RON +40.92% față de anul precedent
- Profit net
- 70.343 RON +518.84% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1 -50% față de anul precedent
- Datorii
- 58.347 RON -47.7% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20202016 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2016Cifra de afaceri: 346.930 RON. Profit: 11.367 RON
Cifra de afaceri: 346.930 RON. Profit: 11.367 RON
- Cifra de afaceri
- 346.930 RON -12.71% față de anul precedent
- Profit net
- 11.367 RON +137.65% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 2 0% față de anul precedent
- Datorii
- 111.563 RON -20.23% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20162015 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2015Cifra de afaceri: 397.458 RON. Profit: 4.783 RON
Cifra de afaceri: 397.458 RON. Profit: 4.783 RON
- Cifra de afaceri
- 397.458 RON +25.94% față de anul precedent
- Profit net
- 4.783 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 2 0% față de anul precedent
- Datorii
- 139.850 RON +1.7% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20152014 2 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2014Cifra de afaceri: 315.588 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 315.588 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 315.588 RON +38.89% față de anul precedent
- Profit net
- 0 RON
- Pierdere neta
- 909 RON
- Angajati
- 2 0% față de anul precedent
- Datorii
- 137.507 RON +15.04% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2014Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleSfarsit TVA la incasareCompania a renuntat la sistemul de TVA la incasare.
Compania a renuntat la sistemul de TVA la incasare.
2013 2 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2013Cifra de afaceri: 227.217 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 227.217 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 227.217 RON -3.52% față de anul precedent
- Profit net
- 0 RON
- Pierdere neta
- 8.353 RON
- Angajati
- 2 0% față de anul precedent
- Datorii
- 119.529 RON +13.04% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2013Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInceput TVA la incasareCompania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.
Compania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.
2012 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2012Cifra de afaceri: 235.506 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 235.506 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 235.506 RON -20.54% față de anul precedent
- Profit net
- 0 RON
- Pierdere neta
- 15.943 RON
- Angajati
- 2 0% față de anul precedent
- Datorii
- 105.744 RON -3.26% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20122011 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2011Cifra de afaceri: 296.386 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 296.386 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 296.386 RON -9.77% față de anul precedent
- Profit net
- 0 RON -100% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 6.293 RON
- Angajati
- 2 0% față de anul precedent
- Datorii
- 109.305 RON -11.95% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20112010 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2010Cifra de afaceri: 328.491 RON. Profit: 2.314 RON
Cifra de afaceri: 328.491 RON. Profit: 2.314 RON
- Cifra de afaceri
- 328.491 RON +20.6% față de anul precedent
- Profit net
- 2.314 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 2 +100% față de anul precedent
- Datorii
- 124.133 RON -20.89% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20102009 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2009Cifra de afaceri: 272.370 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 272.370 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 272.370 RON +41.84% față de anul precedent
- Profit net
- 0 RON
- Pierdere neta
- 7.364 RON
- Angajati
- 1 0% față de anul precedent
- Datorii
- 156.914 RON +1.05% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20092008 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2008Cifra de afaceri: 192.022 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 192.022 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 192.022 RON
- Profit net
- 0 RON
- Pierdere neta
- 22.996 RON
- Angajati
- 1
- Datorii
- 155.279 RON
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20081992 1 repere
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataDORO COM SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 5630 in Sat Moieciu de Sus Com. Moieciu (BRAŞOV)
DORO COM SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 5630 in Sat Moieciu de Sus Com. Moieciu (BRAŞOV)
Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.
Publicații ONRC
0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.
Dosare instanță
0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată
Achiziții publice (SEAP)
Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro
Clasamente și premii
Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.
Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.
Recenzii
Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!
Firme similare
Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.
Firme de mărime apropiată — CAEN 5630, Braşov
Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 5630, Braşov
Alte firme din Braşov
Întrebări frecvente
Răspunsuri din datele publicate în acest profil.
Care este CUI-ul DORO COM SRL?
CUI-ul DORO COM SRL este 1141970.
Unde este sediul DORO COM SRL?
DORO COM SRL are sediul in Romania, BRAŞOV, Sat Moieciu de Sus Com. Moieciu, MOIECIU DE SUS nr. 215A, Sat Moieciu de Sus Com. Moieciu, judetul BRAŞOV.
Cand a fost infiintata DORO COM SRL?
DORO COM SRL a fost infiintata in anul 1992 (33 ani de activitate).
Care a fost cifra de afaceri a DORO COM SRL in 2023?
In 2023, DORO COM SRL a raportat o cifra de afaceri de 807.481 RON.
Cati angajati are DORO COM SRL?
DORO COM SRL a raportat un numar mediu de 1 salariat in 2023.
Ce activitate are DORO COM SRL?
DORO COM SRL are codul CAEN principal 5630 (Baruri şi alte activităţi de servire a băuturilor).
Ce profit a inregistrat DORO COM SRL in 2023?
DORO COM SRL a inregistrat un profit net de 55.808 RON in 2023.
Surse și actualizare
Contextul datelor, într-un singur loc.
- Identificare și situație fiscală
- Registrele publice ANAF și ONRC
- Date financiare
- Bilanțurile anuale disponibile · 11 exerciții financiare
- Publicații ONRC
- 0 înregistrări încărcate
- Ultima actualizare a profilului
- 13 octombrie 2026
- Următoarea actualizare disponibilă
- 13 noiembrie 2026
Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.
Date personale (GDPR)
Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.