Activ Plătitor TVA

DANUSIA SRL

CUI: 11550085
CIF: RO11550085
Reg. Com.: J38/96/1999
CAEN: 4941
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 15 martie 1999 · 27 ani
Distribuie:

Transporturi rutiere de mărfuri

Surse și actualizare

Despre DANUSIA SRL

DANUSIA SRL este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Sat Hotarele Com. Muereasca, judetul VÂLCEA, infiintata in 1999 (27 ani de activitate). Activitatea principala este "Transporturi rutiere de mărfuri" (cod CAEN 4941), in sectorul transport si depozitare. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, DANUSIA SRL a raportat o cifra de afaceri de 3.243.865 RON, in scadere fata de anul precedent (-6.3%). Profitul net inregistrat a fost de 352.007 RON (in scadere). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 9. Pe parcursul ultimilor 16 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 31.907 RON in 2008 la 3.243.865 RON in 2024.

Din punct de vedere al pozitionarii in piata, La cifra de afaceri (2020), se afla pe locul 509 din 12044 firme din judetul VÂLCEA, pe locul 47 din 1187 firme cu acelasi cod CAEN din judet.

Este inregistrata ca platitoare de TVA.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
3.243.865 RON
Venituri totale
3.869.166 RON
Cheltuieli totale
3.451.851 RON
Profit brut
417.315 RON
Profit net
352.007 RON
Marja profit net
10,85%
Active imobilizate
2.296.592 RON
Active circulante
6.898.958 RON
Stocuri
6.061.134 RON
Creanțe
280.185 RON
Casa & conturi bănci
557.639 RON
Capital propriu
7.496.400 RON
Cifra de afaceri · CAEN 4941
Loc 2741 din 39.131
Profit net · CAEN 4941
Loc 518 din 39.131
Angajati · CAEN 4941
Loc 2070 din 39.131

Contact

AdresaRomania, VÂLCEA, Sat Hotarele Com. Muereasca, Str. Principală nr. 40, 247409
Telefon0766260067

Adresă sediu social

Romania, VÂLCEA, Sat Hotarele Com. Muereasca, Str. Principală nr. 40, 247409
Cod poștal: 247409
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, VÂLCEA, Sat Hotarele Com. Muereasca, Str. Principală nr. 40, 247409
Cod postal
247409
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 15.03.1999
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Vâlcea
Platitor TVA
Da

Informatii fiscale

TVA la incasare
1 ianuarie 2013 - 1 februarie 2014

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2008 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
3.243.865 RON
Rezultat net
352.007 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 3.243.865 RON 3.461.799 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 3.869.166 RON 3.465.404 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 3.451.851 RON 3.003.615 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 417.315 RON 461.789 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 352.007 RON 436.890 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 2.296.592 RON 2.722.074 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 6.898.958 RON 6.079.241 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 9.195.550 RON 8.801.315 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 6.061.134 RON 5.521.988 RON
CreanțeSume de încasat 280.185 RON 223.317 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 557.639 RON 333.936 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 1.699.150 RON 1.656.922 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 7.496.400 RON 7.144.393 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 9 persoane 9 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active9.195.550RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

18,5 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale9.195.550 RON
Datorii totale1.699.150 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
3,8 %Profit net / active totale
ROE
4,7 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
4,06 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
81,5 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 17 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

17 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 3.243.865 -6,3% față de anul precedent 3.869.166 3.451.851 417.315 -9,6% față de anul precedent 352.007 -19,4% față de anul precedent 0 0
2023 3.461.799 +3,8% față de anul precedent 3.465.404 3.003.615 461.789 -57,8% față de anul precedent 436.890 -59,0% față de anul precedent 0 0
2022 3.334.697 -28,4% față de anul precedent 3.335.444 2.241.728 1.093.716 -43,9% față de anul precedent 1.065.344 -44,2% față de anul precedent 0 0
2021 4.655.200 +64,3% față de anul precedent 4.655.310 2.706.960 1.948.350 +71,0% față de anul precedent 1.908.913 +71,5% față de anul precedent 0 0
2020 2.833.840 -39,1% față de anul precedent 2.880.288 1.741.020 1.139.268 -33,2% față de anul precedent 1.113.159 -32,9% față de anul precedent 0 0
2019 4.656.409 +105,3% față de anul precedent 4.659.321 2.954.190 1.705.131 +273,9% față de anul precedent 1.658.559 +282,7% față de anul precedent 0 0
2018 2.268.477 -0,1% față de anul precedent 2.268.633 1.812.595 456.038 -40,3% față de anul precedent 433.354 -41,5% față de anul precedent 0 0
2017 2.270.405 +9,6% față de anul precedent 2.270.507 1.506.462 764.045 +13,3% față de anul precedent 740.472 +32,2% față de anul precedent 0 0
2016 2.072.134 +143,1% față de anul precedent 2.072.168 1.398.044 674.124 +154,2% față de anul precedent 560.130 +151,7% față de anul precedent 0 0
2015 852.543 +108,7% față de anul precedent 852.545 587.376 265.169 +153,9% față de anul precedent 222.508 +153,9% față de anul precedent Neraportat 0
2014 408.457 +67,8% față de anul precedent 408.457 303.999 104.458 +423,2% față de anul precedent 87.650 +577,2% față de anul precedent 0 0
2013 243.367 +64,6% față de anul precedent 243.368 223.403 19.965 12.943 0 0
2012 147.817 +166,4% față de anul precedent 151.516 246.047 0 0 94.531 94.531
2011 55.487 +37,0% față de anul precedent 56.461 233.783 0 0 177.322 177.322
2010 40.495 -44,6% față de anul precedent 40.495 135.788 0 0 95.293 98.518
2009 73.118 +129,2% față de anul precedent 85.497 96.333 0 0 10.836 12.303
2008 31.907 31.908 81.997 0 0 50.089 50.089

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

17 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 2.296.592 6.898.958 9.195.550 6.061.134 280.185 557.639
2023 2.722.074 6.079.241 8.801.315 5.521.988 223.317 333.936
2022 2.437.350 6.283.423 8.720.773 6.065.082 104.324 114.017
2021 2.365.205 5.939.821 8.305.026 5.655.226 141.920 142.675
2020 1.807.920 5.236.081 7.044.001 5.041.107 85.226 109.748
2019 1.615.634 4.431.189 6.046.823 4.206.631 207.401 17.157
2018 1.249.355 3.075.863 4.325.218 2.461.154 590.988 23.721
2017 1.093.258 1.776.132 2.869.390 1.450.837 156.651 168.644
2016 977.814 1.051.939 2.029.753 930.219 113.532 8.188
2015 378.967 609.760 988.727 583.921 22.394 3.445
2014 194.345 497.541 691.886 488.538 8.728 275
2013 66.215 471.716 537.931 410.491 3.816 57.409
2012 41.958 301.889 343.847 294.850 7.010 29
2011 26.132 228.815 254.947 214.655 12.616 1.544
2010 27.928 200.330 228.258 192.110 6.702 1.518
2009 26.447 169.491 195.938 168.051 1.410 30
2008 31.321 155.453 186.774 120.291 8.189 26.973

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

17 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 1.699.150 +2,6% față de anul precedent 7.496.400 Neraportat 9 0,0% față de anul precedent
2023 1.656.922 -1,7% față de anul precedent 7.144.393 Neraportat 9 +12,5% față de anul precedent
2022 1.685.340 -27,8% față de anul precedent 7.035.433 Neraportat 8 -27,3% față de anul precedent
2021 2.334.937 -21,7% față de anul precedent 5.970.089 Neraportat 11 0,0% față de anul precedent
2020 2.982.825 -3,8% față de anul precedent 4.061.176 Neraportat 11 +10,0% față de anul precedent
2019 3.099.097 +2,1% față de anul precedent 2.948.017 Neraportat 10 0,0% față de anul precedent
2018 3.035.760 +148,2% față de anul precedent 1.289.458 Neraportat 10 -9,1% față de anul precedent
2017 1.223.277 +37,1% față de anul precedent 1.641.638 Neraportat 11 +22,2% față de anul precedent
2016 892.530 +90,7% față de anul precedent 1.153.933 Neraportat 9 +28,6% față de anul precedent
2015 468.076 +29,3% față de anul precedent 593.803 Neraportat 7 +16,7% față de anul precedent
2014 362.128 +31,6% față de anul precedent 371.295 Neraportat 6 +20,0% față de anul precedent
2013 275.090 -71,8% față de anul precedent 283.645 Neraportat 5 +25,0% față de anul precedent
2012 973.913 +23,3% față de anul precedent -629.299 Neraportat 4 0,0% față de anul precedent
2011 790.219 +34,8% față de anul precedent -534.767 Neraportat 4 +33,3% față de anul precedent
2010 586.208 +28,7% față de anul precedent -357.445 Neraportat 3 +50,0% față de anul precedent
2009 455.370 +5,1% față de anul precedent -258.927 Neraportat 2 -50,0% față de anul precedent
2008 433.398 -246.624 Neraportat 4

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

10din 100 de puncte
Risc scăzut

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare0 / 20
Profitabilitate0 / 20
Evoluția veniturilor10 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate0 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

23 repere. O singură cronologie.

Din 1999 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

1999 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
23 repere · toți anii

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 3.243.865 RON. Profit: 352.007 RON

Cifra de afaceri: 3.243.865 RON. Profit: 352.007 RON

Cifra de afaceri
3.243.865 RON -6.3% față de anul precedent
Profit net
352.007 RON -19.43% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
9 0% față de anul precedent
Datorii
1.699.150 RON +2.55% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 3.461.799 RON. Profit: 436.890 RON

Cifra de afaceri: 3.461.799 RON. Profit: 436.890 RON

Cifra de afaceri
3.461.799 RON +3.81% față de anul precedent
Profit net
436.890 RON -58.99% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
9 +12.5% față de anul precedent
Datorii
1.656.922 RON -1.69% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023
data publicăriiPublicații ONRCMentiune — Buletin 41114/2023modificare administrativa sediu social, sedii secundare

modificare administrativa sediu social, sedii secundare

Deschide înregistrarea completă

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 3.334.697 RON. Profit: 1.065.344 RON

Cifra de afaceri: 3.334.697 RON. Profit: 1.065.344 RON

Cifra de afaceri
3.334.697 RON -28.37% față de anul precedent
Profit net
1.065.344 RON -44.19% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
8 -27.27% față de anul precedent
Datorii
1.685.340 RON -27.82% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 4.655.200 RON. Profit: 1.908.913 RON

Cifra de afaceri: 4.655.200 RON. Profit: 1.908.913 RON

Cifra de afaceri
4.655.200 RON +64.27% față de anul precedent
Profit net
1.908.913 RON +71.49% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
11 0% față de anul precedent
Datorii
2.334.937 RON -21.72% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021

2020 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 2.833.840 RON. Profit: 1.113.159 RON

Cifra de afaceri: 2.833.840 RON. Profit: 1.113.159 RON

Cifra de afaceri
2.833.840 RON -39.14% față de anul precedent
Profit net
1.113.159 RON -32.88% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
11 +10% față de anul precedent
Datorii
2.982.825 RON -3.75% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020
reper anualClasamentePremii si distinctii 2020Locul 1 in oras la Cifra de afaceri | Locul 1 in oras la Profit net | Locul 1 in oras la Angajati

Locul 1 in oras la Cifra de afaceri | Locul 1 in oras la Profit net | Locul 1 in oras la Angajati

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Vezi toate clasamentele

2019 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 4.656.409 RON. Profit: 1.658.559 RON

Cifra de afaceri: 4.656.409 RON. Profit: 1.658.559 RON

Cifra de afaceri
4.656.409 RON +105.27% față de anul precedent
Profit net
1.658.559 RON +282.73% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
10 0% față de anul precedent
Datorii
3.099.097 RON +2.09% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2019
reper anualClasamentePremii si distinctii 2019Locul 1 in oras la Cifra de afaceri | Locul 1 in oras la Profit net | Locul 1 CAEN in judet la Profit net | Locul 1 in oras la Angajati

Locul 1 in oras la Cifra de afaceri | Locul 1 in oras la Profit net | Locul 1 CAEN in judet la Profit net | Locul 1 in oras la Angajati

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Vezi toate clasamentele

2018 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2018Cifra de afaceri: 2.268.477 RON. Profit: 433.354 RON

Cifra de afaceri: 2.268.477 RON. Profit: 433.354 RON

Cifra de afaceri
2.268.477 RON -0.08% față de anul precedent
Profit net
433.354 RON -41.48% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
10 -9.09% față de anul precedent
Datorii
3.035.760 RON +148.17% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2018

2017 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2017Cifra de afaceri: 2.270.405 RON. Profit: 740.472 RON

Cifra de afaceri: 2.270.405 RON. Profit: 740.472 RON

Cifra de afaceri
2.270.405 RON +9.57% față de anul precedent
Profit net
740.472 RON +32.2% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
11 +22.22% față de anul precedent
Datorii
1.223.277 RON +37.06% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2017

2016 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2016Cifra de afaceri: 2.072.134 RON. Profit: 560.130 RON

Cifra de afaceri: 2.072.134 RON. Profit: 560.130 RON

Cifra de afaceri
2.072.134 RON +143.05% față de anul precedent
Profit net
560.130 RON +151.73% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
9 +28.57% față de anul precedent
Datorii
892.530 RON +90.68% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2016

2015 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2015Cifra de afaceri: 852.543 RON. Profit: 222.508 RON

Cifra de afaceri: 852.543 RON. Profit: 222.508 RON

Cifra de afaceri
852.543 RON +108.72% față de anul precedent
Profit net
222.508 RON +153.86% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
7 +16.67% față de anul precedent
Datorii
468.076 RON +29.26% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2015

2014 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2014Cifra de afaceri: 408.457 RON. Profit: 87.650 RON

Cifra de afaceri: 408.457 RON. Profit: 87.650 RON

Cifra de afaceri
408.457 RON +67.84% față de anul precedent
Profit net
87.650 RON +577.2% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
6 +20% față de anul precedent
Datorii
362.128 RON +31.64% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2014
Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleSfarsit TVA la incasareCompania a renuntat la sistemul de TVA la incasare.

Compania a renuntat la sistemul de TVA la incasare.

2013 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2013Cifra de afaceri: 243.367 RON. Profit: 12.943 RON

Cifra de afaceri: 243.367 RON. Profit: 12.943 RON

Cifra de afaceri
243.367 RON +64.64% față de anul precedent
Profit net
12.943 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
5 +25% față de anul precedent
Datorii
275.090 RON -71.75% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2013
Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInceput TVA la incasareCompania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.

Compania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.

2012 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2012Cifra de afaceri: 147.817 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 147.817 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
147.817 RON +166.4% față de anul precedent
Profit net
0 RON
Pierdere neta
94.531 RON
Angajati
4 0% față de anul precedent
Datorii
973.913 RON +23.25% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2012

2011 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2011Cifra de afaceri: 55.487 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 55.487 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
55.487 RON +37.02% față de anul precedent
Profit net
0 RON
Pierdere neta
177.322 RON
Angajati
4 +33.33% față de anul precedent
Datorii
790.219 RON +34.8% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2011

2010 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2010Cifra de afaceri: 40.495 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 40.495 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
40.495 RON -44.62% față de anul precedent
Profit net
0 RON
Pierdere neta
98.518 RON
Angajati
3 +50% față de anul precedent
Datorii
586.208 RON +28.73% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2010
Cele mai recente 20 repere; restul se încarcă în pagină.20 din 23 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

1 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

27.102023Mentiune · Buletin 41114/2023modificare administrativa sediu social, sedii secundare

modificare administrativa sediu social; sedii secundare; Depunere act constitutiv actualizat (art.204 din Legea nr. 31/1990) conform actului Act constitutiv actualizat avand numarul 2259 din data: 24.10.2023, modificare date asociaţi persoane fizice; modificare date persoane împuternicite; durată societate; solicitant declaraţii, înregistrarea datelor din declarația pe propria răspundere cu privire la îndeplinirea condițiilor de funcționarea/desfășurarea a activității

Companie
DANUSIA SRL
CUI
11550085
Tip în sursă
Modification
Data buletinului
27.10.2023
EUID
ROONRC.J38/96/1999
Sediu
Sat Hotarele, Comuna Muereasca, Com. MUEREASCA, Judet Vâlcea
Număr încheiere
7975
Data încheierii
25.10.2023
Număr dosar
32184
Data dosarului
24.10.2023
Tribunal
Vâlcea

Subiecte

modificare administrativa sediu social, sedii secundare

Documente menționate

  • Declarație privind beneficiarii reali nr. 32184 din 24.10.2023
  • Declarație pe proprie răspundere cu privire la îndeplinirea condițiilor de funcționare/desfășurare a activității nr. 32184 din 24.10.2023
  • Decizie nr. 2258 din 24.10.2023
  • depunerea actului constitutiv actualizat
Vezi Buletinul ONRC nr. 41114/2023 (PDF)

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 4941, Vâlcea

TRANS LOGISTICS BEN S.R.L.
CUI: 39501813CAEN: 4941
Activ
VÂLCEA, Mun. Râmnicu Vâlcea2018-06-18
fara e-Factura
Cifra afaceri
3.291.686 RON
Profit
49.490 RON
Angajati
6
CAMIRAL TRANSPORT S.R.L.
CUI: 37458784CAEN: 4941
Activ
VÂLCEA, Sat Fârtăţeşti Com. Fârtăţeşti2017-04-27
fara e-Factura
Cifra afaceri
3.227.429 RON
Profit
26.177 RON
Angajati
7
FLO-TRANS COMPANY SRL
CUI: 23478978CAEN: 4941
Activ
VÂLCEA, Mun. Râmnicu Vâlcea2008-03-11
fara e-Factura
Cifra afaceri
3.321.609 RON
Profit
80.684 RON
Angajati
6
GIARIS TRANS SRL
CUI: 23425922CAEN: 4941
Activ
VÂLCEA, Sat Valea Râului Com. Galicea2008-03-04
fara e-Factura
Cifra afaceri
3.203.112 RON
Profit
200.066 RON
Angajati
5
IULI ŞI CĂTĂ LOGISTIK S.R.L.
CUI: 40120928CAEN: 4941
Activ
VÂLCEA, Orş. Băile Olăneşti2018-11-07
fara e-Factura
Cifra afaceri
3.701.747 RON
Profit
87.474 RON
Angajati
17
TPS-VIL TRANS SRL
CUI: 33286708CAEN: 4941
Activ
VÂLCEA, Sat Zăvideni Com. Prundeni2014-06-18
fara e-Factura
Cifra afaceri
2.958.190 RON
Profit
0 RON
Angajati
6

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 4941, Vâlcea

NIRCOM IMPEX SRL
CUI: 11356934CAEN: 4941
Activ
VÂLCEA, Orş. Băbeni1999-01-14
fara e-Factura
Cifra afaceri
2.526.191 RON
Profit
107.595 RON
Angajati
5
BACLAN SRL
CUI: 12260020CAEN: 4941
Activ
VÂLCEA, Mun. Râmnicu Vâlcea1999-10-14
fara e-Factura
Cifra afaceri
4.233.102 RON
Profit
108.562 RON
Angajati
6
ELDOR TRANS SRL
CUI: 11342068CAEN: 4941
Activ
VÂLCEA, Mun. Râmnicu Vâlcea1999-01-08
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.865.456 RON
Profit
0 RON
Angajati
13
DELIA PREST SRL
CUI: 12304968CAEN: 4941
Activ
VÂLCEA, Mun. Râmnicu Vâlcea1999-10-25
fara e-Factura
Cifra afaceri
650.133 RON
Profit
242.314 RON
Angajati
2

Alte firme din Vâlcea

ANDOR PAN SRL
CUI: 11536250CAEN: 1071
Activ
VÂLCEA, Orş. Horezu1999-03-10
fara e-Factura
Cifra afaceri
2.585.870 RON
Profit
540.170 RON
Angajati
19
OPTICA TRUSCA SRL
CUI: 11735199CAEN: 2670
Activ
VÂLCEA, Mun. Râmnicu Vâlcea1999-05-11
fara e-Factura
Cifra afaceri
107.732 RON
Profit
5.015 RON
Angajati
1
BRODMI SRL
CUI: 11413193CAEN: 4781
Activ
VÂLCEA, Mun. Râmnicu Vâlcea1999-02-05
fara e-Factura
Cifra afaceri
28.001.871 RON
Profit
619.027 RON
Angajati
29
DECENT SRL
CUI: 11880911CAEN: 4711
Activ
VÂLCEA, Orş. Băbeni1999-06-25
fara e-Factura
Cifra afaceri
3.668.268 RON
Profit
192.740 RON
Angajati
10
TORPI CB S.R.L.
CUI: 10138095CAEN: 4649
Activ
VÂLCEA, Mun. Râmnicu Vâlcea1998-01-29
fara e-Factura
Cifra afaceri
32.336 RON
Profit
2.659 RON
Angajati
0
METADIB S.R.L.
CUI: 13265743CAEN: 4773
Activ
VÂLCEA, Orş. Horezu2000-08-09
fara e-Factura
Cifra afaceri
19.757.601 RON
Profit
1.573.073 RON
Angajati
24
BRUXELLES SRL
CUI: 2618483CAEN: 4711
Activ
VÂLCEA, Mun. Râmnicu Vâlcea1992-12-29
fara e-Factura
Cifra afaceri
73.868 RON
Profit
7.351 RON
Angajati
0
PUNKT STUDIO SRL
CUI: 17272158CAEN: 7420
Activ
VÂLCEA, Mun. Râmnicu Vâlcea2005-02-23
fara e-Factura
SMART GIRL S.R.L.
CUI: 49828902CAEN: 7311
Activ
VÂLCEA, Sat Obogeni Com. Stoileşti2024-03-26
fara e-Factura

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul DANUSIA SRL?

CUI-ul DANUSIA SRL este 11550085.

Unde este sediul DANUSIA SRL?

DANUSIA SRL are sediul in Romania, VÂLCEA, Sat Hotarele Com. Muereasca, Str. Principală nr. 40, 247409, Sat Hotarele Com. Muereasca, judetul VÂLCEA.

Cand a fost infiintata DANUSIA SRL?

DANUSIA SRL a fost infiintata in anul 1999 (27 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a DANUSIA SRL in 2024?

In 2024, DANUSIA SRL a raportat o cifra de afaceri de 3.243.865 RON.

Cati angajati are DANUSIA SRL?

DANUSIA SRL a raportat un numar mediu de 9 salariati in 2024.

Ce activitate are DANUSIA SRL?

DANUSIA SRL are codul CAEN principal 4941 (Transporturi rutiere de mărfuri).

Ce profit a inregistrat DANUSIA SRL in 2024?

DANUSIA SRL a inregistrat un profit net de 352.007 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 17 exerciții financiare
Publicații ONRC
1 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
25 februarie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
25 martie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.