Inactiv

INSAL PROD ROMANIA S.R.L.

CUI: 11740063
CIF: 11740063
Reg. Com.: J40/3965/1999
CAEN: 4641
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 12 mai 1999 · 27 ani
Inactivă din: 16 iunie 2014
Distribuie:

Comerţ cu ridicata al produselor textile

Surse și actualizare

Actualizat: 14 octombrie 2026 la 01:17

Despre INSAL PROD ROMANIA S.R.L.

INSAL PROD ROMANIA S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Sector 3 Mun. Bucureşti, judetul MUNICIPIUL BUCUREŞTI, infiintata in 1999 (27 ani de activitate). Activitatea principala este "Comerţ cu ridicata al produselor textile" (cod CAEN 4641), in sectorul comert cu ridicata si cu amanuntul. Conform datelor oficiale, firma figureaza in prezent ca inactiv (din iunie 2014).

In 2011, INSAL PROD ROMANIA S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 150.960 RON, in scadere accentuata fata de anul precedent (-54.5%). Profitul net inregistrat a fost de 0 RON. Numarul mediu de salariati raportat a fost de 3. Pe parcursul ultimilor 3 ani, cifra de afaceri a scazut semnificativ de la 575.612 RON in 2008 la 150.960 RON in 2011. Datoriile raportate (467.658 RON) depasesc cifra de afaceri anuala.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
150.960 RON
Venituri totale
150.960 RON
Cheltuieli totale
320.948 RON
Profit brut
0 RON
Profit net
0 RON
Marja profit net
0,00%
Active imobilizate
144.316 RON
Active circulante
323.870 RON
Stocuri
33.810 RON
Creanțe
286.410 RON
Casa & conturi bănci
3.650 RON
Capital propriu
528 RON

Contact

AdresaRomania, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 3 Mun. Bucureşti, Str. RODNEI nr. 20, 32917
Telefon0724294394

Adresă sediu social

Romania, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 3 Mun. Bucureşti, Str. RODNEI nr. 20, 32917
Cod poștal: 32917
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 3 Mun. Bucureşti, Str. RODNEI nr. 20, 32917
Cod postal
32917
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Strain
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 28.04.1999
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 3 a Finanţelor Publice
Platitor TVA
Nu

Informatii fiscale

TVA la incasare
1 ianuarie 2013 - 1 august 2013

Stare inactivitate

Status inactiv
Da
Data inactivare
16 iunie 2014

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2008 –2011 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2011
Cifră de afaceri
150.960 RON
Rezultat net
-169.988 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2011 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2011 2010
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 150.960 RON 331.676 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 150.960 RON 331.676 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 320.948 RON 505.323 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 0 RON 0 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 0 RON 0 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 169.988 RON 173.647 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 169.988 RON 180.097 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 144.316 RON 146.208 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 323.870 RON 341.547 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 468.186 RON 487.755 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 33.810 RON 63.975 RON
CreanțeSume de încasat 286.410 RON 268.118 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 3.650 RON 9.454 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 467.658 RON 317.239 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 528 RON 170.516 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 3 persoane 3 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2011

Total active468.186RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2011

99,9 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale468.186 RON
Datorii totale467.658 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2011

ROA
0,0 %Profit net / active totale
ROE
0,0 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
0,69 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
0,1 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 4 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

4 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2011 150.960 -54,5% față de anul precedent 150.960 320.948 0 0 169.988 169.988
2010 331.676 -44,6% față de anul precedent 331.676 505.323 0 -100,0% față de anul precedent 0 -100,0% față de anul precedent 173.647 180.097
2009 598.690 +4,0% față de anul precedent 598.690 580.135 18.555 12.822 0 0
2008 575.612 575.640 674.606 0 0 98.966 98.966

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

4 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2011 144.316 323.870 468.186 33.810 286.410 3.650
2010 146.208 341.547 487.755 63.975 268.118 9.454
2009 148.101 488.957 637.058 68.173 253.439 167.345
2008 149.993 450.623 600.616 72.463 168.325 209.835

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

4 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2011 467.658 +47,4% față de anul precedent 528 Neraportat 3 0,0% față de anul precedent
2010 317.239 +10,8% față de anul precedent 170.516 Neraportat 3 0,0% față de anul precedent
2009 286.445 +9,0% față de anul precedent 350.613 Neraportat 3 +50,0% față de anul precedent
2008 262.825 337.791 Neraportat 2

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2011

85din 100 de puncte
Risc crescut

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare20 / 20
Profitabilitate15 / 20
Evoluția veniturilor20 / 20
Pierderi consecutive20 / 20
Lichiditate10 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

9 repere. O singură cronologie.

Din 1999 până în 2022 · datele disponibile în acest profil.

1999 → 2022
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
9 repere · toți anii

2022 1 repere

data publicăriiPublicații ONRCMentiune — Buletin 38511/2022. În susţinerea cererii au fost depuse înscrisurile menţionate în cererea de înregistrare. Examinând înscrisurile menţionate PERSOANA DESEMNATĂ, constatând că sunt îndeplinite cerinţele legale, în conformitate cu art. 1,2 şi 6 din O.U.G. 116/2009, aprobată cu modificări şi completări prin Legea nr. 84/2010, cu modificările ulterioare, ale Legii societăţilor nr. 31/1990, republicată, cu modificările şi completările ulterioare, ale Legii nr. 26/1990 privind registrul comerțului, republicată, cu modificările şi completările ulterioare, precum și ale Legii 359/2004 cu modificările şi completările ulterioare urmează a admite prezenta cerere privind înregistrarea în registrul comerţului a modificărilor solicitate . PENTRU ACESTE MOTIVE ÎN CONDIŢIILE LEGII DISPUNE Admite cererea de înregistrare aşa cum a fost formulată şi dispune înregistrarea în registrul comerţului a menţiunilor cu privire la:

. În susţinerea cererii au fost depuse înscrisurile menţionate în cererea de înregistrare. Examinând înscrisurile menţionate PERSOANA DESEMNATĂ, constatând că sunt îndeplinite cerinţele legale, în conformitate cu art. 1,2 şi 6 din O.U.G. 116/2009, aprobată cu modificări şi completări prin Legea nr. 84/2010, cu modificările ulterioare, ale Legii societăţilor nr. 31/1990, republicată, cu modificările şi completările ulterioare, ale Legii nr. 26/1990 privind registrul comerțului, republicată, cu modificările şi completările ulterioare, precum și ale Legii 359/2004 cu modificările şi completările ulterioare urmează a admite prezenta cerere privind înregistrarea în registrul comerţului a modificărilor solicitate . PENTRU ACESTE MOTIVE ÎN CONDIŢIILE LEGII DISPUNE Admite cererea de înregistrare aşa cum a fost formulată şi dispune înregistrarea în registrul comerţului a menţiunilor cu privire la:

Deschide înregistrarea completă

2014 1 repere

Stare companieStare companieFirma a fost declarata inactivaCompania a fost declarata inactiva de catre autoritatile fiscale.

Compania a fost declarata inactiva de catre autoritatile fiscale.

2013 2 repere

Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleSfarsit TVA la incasareCompania a renuntat la sistemul de TVA la incasare.

Compania a renuntat la sistemul de TVA la incasare.

Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInceput TVA la incasareCompania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.

Compania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.

2011 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2011Cifra de afaceri: 150.960 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 150.960 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
150.960 RON -54.49% față de anul precedent
Profit net
0 RON
Pierdere neta
169.988 RON
Angajati
3 0% față de anul precedent
Datorii
467.658 RON +47.42% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2011

2010 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2010Cifra de afaceri: 331.676 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 331.676 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
331.676 RON -44.6% față de anul precedent
Profit net
0 RON -100% față de anul precedent
Pierdere neta
180.097 RON
Angajati
3 0% față de anul precedent
Datorii
317.239 RON +10.75% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2010

2009 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2009Cifra de afaceri: 598.690 RON. Profit: 12.822 RON

Cifra de afaceri: 598.690 RON. Profit: 12.822 RON

Cifra de afaceri
598.690 RON +4.01% față de anul precedent
Profit net
12.822 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
3 +50% față de anul precedent
Datorii
286.445 RON +8.99% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2009

2008 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2008Cifra de afaceri: 575.612 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 575.612 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
575.612 RON
Profit net
0 RON
Pierdere neta
98.966 RON
Angajati
2
Datorii
262.825 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2008

1999 1 repere

ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataINSAL PROD ROMANIA S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4641 in Sector 3 Mun. Bucureşti (MUNICIPIUL BUCUREŞTI)

INSAL PROD ROMANIA S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4641 in Sector 3 Mun. Bucureşti (MUNICIPIUL BUCUREŞTI)

9 din 9 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

1 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

26.092022Mentiune · Buletin 38511/2022. În susţinerea cererii au fost depuse înscrisurile menţionate în cererea de înregistrare. Examinând înscrisurile menţionate PERSOANA DESEMNATĂ, constatând că sunt îndeplinite cerinţele legale, în conformitate cu art. 1,2 şi 6 din O.U.G. 116/2009, aprobată cu modificări şi completări prin Legea nr. 84/2010, cu modificările ulterioare, ale Legii societăţilor nr. 31/1990, republicată, cu modificările şi completările ulterioare, ale Legii nr. 26/1990 privind registrul comerțului, republicată, cu modificările şi completările ulterioare, precum și ale Legii 359/2004 cu modificările şi completările ulterioare urmează a admite prezenta cerere privind înregistrarea în registrul comerţului a modificărilor solicitate . PENTRU ACESTE MOTIVE ÎN CONDIŢIILE LEGII DISPUNE Admite cererea de înregistrare aşa cum a fost formulată şi dispune înregistrarea în registrul comerţului a menţiunilor cu privire la:

. În susţinerea cererii au fost depuse înscrisurile menţionate în cererea de înregistrare. Examinând înscrisurile menţionate PERSOANA DESEMNATĂ, constatând că sunt îndeplinite cerinţele legale, în conformitate cu art. 1,2 şi 6 din O.U.G. 116/2009, aprobată cu modificări şi completări prin Legea nr. 84/2010, cu modificările ulterioare, ale Legii societăţilor nr. 31/1990, republicată, cu modificările şi completările ulterioare, ale Legii nr. 26/1990 privind registrul comerțului, republicată, cu modificările şi completările ulterioare, precum și ale Legii 359/2004 cu modificările şi completările ulterioare urmează a admite prezenta cerere privind înregistrarea în registrul comerţului a modificărilor solicitate . PENTRU ACESTE MOTIVE ÎN CONDIŢIILE LEGII DISPUNE Admite cererea de înregistrare a

Companie
INSAL PROD ROMANIA SRL
CUI
11740063
Tip în sursă
Modification
Data buletinului
26.09.2022
Registrul Comerțului
J40/3965/1999
EUID
ROONRC.J40/3965/1999
Număr încheiere
133197
Număr dosar
620476
Data dosarului
22.09.2022
Tribunal
Bucureşti
Registrator
Emil Zgondoiu

Subiecte

. În susţinerea cererii au fost depuse înscrisurile menţionate în cererea de înregistrare. Examinând înscrisurile menţionate PERSOANA DESEMNATĂ, constatând că sunt îndeplinite cerinţele legale, în conformitate cu art. 1,2 şi 6 din O.U.G. 116/2009, aprobată cu modificări şi completări prin Legea nr. 84/2010, cu modificările ulterioare, ale Legii societăţilor nr. 31/1990, republicată, cu modificările şi completările ulterioare, ale Legii nr. 26/1990 privind registrul comerțului, republicată, cu modificările şi completările ulterioare, precum și ale Legii 359/2004 cu modificările şi completările ulterioare urmează a admite prezenta cerere privind înregistrarea în registrul comerţului a modificărilor solicitate . PENTRU ACESTE MOTIVE ÎN CONDIŢIILE LEGII DISPUNE Admite cererea de înregistrare aşa cum a fost formulată şi dispune înregistrarea în registrul comerţului a menţiunilor cu privire la:

Documente menționate

  • Proces verbal de sechestru din 16.09.2022
Vezi Buletinul ONRC nr. 38511/2022 (PDF)

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Cele mai mari firme — CAEN 4641, Municipiul Bucureşti

DECO MEX CO. SRL
CUI: 13227294CAEN: 4641
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 2 Mun. Bucureşti2000-07-26
fara e-Factura
Cifra afaceri
25.945.181 RON
Profit
2.916.864 RON
Angajati
7
REGINA OVERSEAS COM SRL
CUI: 18390925CAEN: 4641
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 2 Mun. Bucureşti2006-02-16
fara e-Factura
Cifra afaceri
25.827.673 RON
Profit
1.057.844 RON
Angajati
10
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 2 Mun. Bucureşti2003-03-26
fara e-Factura
Cifra afaceri
21.193.322 RON
Profit
0 RON
Angajati
9
MAYORAL RO MODA INFANTIL SRL
CUI: 36030932CAEN: 4641
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 5 Mun. Bucureşti2016-04-29
fara e-Factura
Cifra afaceri
18.479.977 RON
Profit
487.780 RON
Angajati
16
BETA IMPACT SRL
CUI: 33816260CAEN: 4641
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 3 Mun. Bucureşti2014-11-19
fara e-Factura
Cifra afaceri
18.394.686 RON
Profit
362.631 RON
Angajati
26
PASSO-DOBLE PROJECT S.R.L.
CUI: 11833227CAEN: 4641
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 2 Mun. Bucureşti1999-06-09
fara e-Factura
Cifra afaceri
14.951.162 RON
Profit
968.266 RON
Angajati
31
MYSTIC EURIMPEX SRL
CUI: 15638946CAEN: 4641
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 3 Mun. Bucureşti2003-08-01
fara e-Factura
Cifra afaceri
14.834.188 RON
Profit
1.555.533 RON
Angajati
18
UNUSUAL CONCEPT SRL
CUI: 17771964CAEN: 4641
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 4 Mun. Bucureşti2005-07-12
fara e-Factura
Cifra afaceri
14.637.260 RON
Profit
1.049.180 RON
Angajati
1
EMIDALE INTERNATIONAL IMPEX SRL
CUI: 6810960CAEN: 4641
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 4 Mun. Bucureşti1995-01-12
fara e-Factura
Cifra afaceri
13.100.828 RON
Profit
1.262.310 RON
Angajati
30

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul INSAL PROD ROMANIA S.R.L.?

CUI-ul INSAL PROD ROMANIA S.R.L. este 11740063.

Unde este sediul INSAL PROD ROMANIA S.R.L.?

INSAL PROD ROMANIA S.R.L. are sediul in Romania, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 3 Mun. Bucureşti, Str. RODNEI nr. 20, 32917, Sector 3 Mun. Bucureşti, judetul MUNICIPIUL BUCUREŞTI.

Cand a fost infiintata INSAL PROD ROMANIA S.R.L.?

INSAL PROD ROMANIA S.R.L. a fost infiintata in anul 1999 (27 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a INSAL PROD ROMANIA S.R.L. in 2011?

In 2011, INSAL PROD ROMANIA S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 150.960 RON.

Cati angajati are INSAL PROD ROMANIA S.R.L.?

INSAL PROD ROMANIA S.R.L. a raportat un numar mediu de 3 salariati in 2011.

Ce activitate are INSAL PROD ROMANIA S.R.L.?

INSAL PROD ROMANIA S.R.L. are codul CAEN principal 4641 (Comerţ cu ridicata al produselor textile).

Ce profit a inregistrat INSAL PROD ROMANIA S.R.L. in 2011?

INSAL PROD ROMANIA S.R.L. a inregistrat o pierdere neta de 169.988 RON in 2011.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 4 exerciții financiare
Publicații ONRC
1 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
14 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
14 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.