Activ Plătitor TVA

LIBRIS EMINESCU SRL

CUI: 1201126
CIF: RO1201126
Reg. Com.: J1992001838263
CAEN: 4761
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 29 noiembrie 1992 · 33 ani
Distribuie:

Comerţ cu amănuntul al cărţilor

Surse și actualizare

Actualizat: 14 octombrie 2026 la 16:21

Despre LIBRIS EMINESCU SRL

LIBRIS EMINESCU SRL este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Mun. Târgu Mureş, judetul MUREŞ, infiintata in 1992 (33 ani de activitate). Activitatea principala este "Comerţ cu amănuntul al cărţilor" (cod CAEN 4761), in sectorul comert cu ridicata si cu amanuntul. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, LIBRIS EMINESCU SRL a raportat o cifra de afaceri de 2.400.583 RON, in scadere fata de anul precedent (-10.7%). Profitul net inregistrat a fost de 0 RON. Numarul mediu de salariati raportat a fost de 14. Pe parcursul ultimilor 16 ani, cifra de afaceri a scazut de la 2.850.058 RON in 2008 la 2.400.583 RON in 2024. Datoriile raportate (2.924.548 RON) depasesc cifra de afaceri anuala.

Este inregistrata ca platitoare de TVA. Conducerea inregistrata cuprinde 1 persoana (asociati si/sau administratori).

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
2.400.583 RON
Venituri totale
2.553.805 RON
Cheltuieli totale
2.589.488 RON
Profit brut
0 RON
Profit net
0 RON
Marja profit net
0,00%
Active imobilizate
20.986 RON
Active circulante
2.971.609 RON
Stocuri
2.725.424 RON
Creanțe
164.490 RON
Casa & conturi bănci
81.695 RON
Capital propriu
71.728 RON

Contact

AdresaRomania, MUREŞ, Mun. Târgu Mureş, Str. 22 Decembrie 1989 nr. 26
Telefon0365430160

Adresă sediu social

Romania, MUREŞ, Mun. Târgu Mureş, Str. 22 Decembrie 1989 nr. 26
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, MUREŞ, Mun. Târgu Mureş, Str. 22 Decembrie 1989 nr. 26
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 29.11.1992
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Mureş
Platitor TVA
Da

Informatii fiscale

TVA la incasare
1 ianuarie 2013 - 1 februarie 2014

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2008 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
2.400.583 RON
Rezultat net
-35.683 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 2.400.583 RON 2.688.467 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 2.553.805 RON 2.690.379 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 2.589.488 RON 2.701.787 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 0 RON 0 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 0 RON 0 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 35.683 RON 11.408 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 35.683 RON 11.408 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 20.986 RON 4.635 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 2.971.609 RON 3.038.691 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 2.992.595 RON 3.043.326 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 2.725.424 RON 2.708.864 RON
CreanțeSume de încasat 164.490 RON 148.333 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 81.695 RON 181.494 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 2.924.548 RON 2.941.448 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 71.728 RON 107.411 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 14 persoane 14 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active2.992.595RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

97,7 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale2.992.595 RON
Datorii totale2.924.548 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
0,0 %Profit net / active totale
ROE
0,0 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
1,02 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
2,4 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 17 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

17 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 2.400.583 -10,7% față de anul precedent 2.553.805 2.589.488 0 0 35.683 35.683
2023 2.688.467 -0,3% față de anul precedent 2.690.379 2.701.787 0 -100,0% față de anul precedent 0 -100,0% față de anul precedent 11.408 11.408
2022 2.696.077 +21,9% față de anul precedent 2.783.248 2.705.887 77.361 -72,3% față de anul precedent 65.068 -72,7% față de anul precedent 0 0
2021 2.211.255 +20,1% față de anul precedent 2.588.582 2.309.710 278.872 +304,1% față de anul precedent 238.671 +305,7% față de anul precedent 0 0
2020 1.841.015 -18,9% față de anul precedent 1.917.144 1.848.129 69.015 -15,2% față de anul precedent 58.824 +0,5% față de anul precedent 0 0
2019 2.270.338 +4,7% față de anul precedent 2.285.445 2.204.074 81.371 +92,2% față de anul precedent 58.539 +185,8% față de anul precedent 0 0
2018 2.167.606 +6,4% față de anul precedent 2.182.957 2.140.613 42.344 -64,0% față de anul precedent 20.484 -79,2% față de anul precedent 0 0
2017 2.037.733 +1,9% față de anul precedent 2.069.803 1.952.267 117.536 +9,2% față de anul precedent 98.264 +9,3% față de anul precedent 0 0
2016 1.999.227 +6,6% față de anul precedent 2.000.933 1.893.315 107.618 -10,6% față de anul precedent 89.902 -10,6% față de anul precedent 0 0
2015 1.874.948 -5,5% față de anul precedent 1.877.890 1.757.554 120.336 +8,0% față de anul precedent 100.555 +8,6% față de anul precedent 0 0
2014 1.983.478 -5,0% față de anul precedent 1.990.154 1.878.759 111.395 +0,8% față de anul precedent 92.612 +0,3% față de anul precedent 0 0
2013 2.088.478 +1,4% față de anul precedent 2.096.704 1.986.190 110.514 -5,4% față de anul precedent 92.360 -5,6% față de anul precedent 0 0
2012 2.059.797 +13,2% față de anul precedent 2.084.192 1.967.384 116.808 +23,0% față de anul precedent 97.825 +23,2% față de anul precedent 0 0
2011 1.819.598 -1,8% față de anul precedent 1.831.289 1.736.355 94.934 -21,1% față de anul precedent 79.404 -21,2% față de anul precedent 0 0
2010 1.853.336 -18,0% față de anul precedent 1.875.567 1.755.240 120.327 -42,2% față de anul precedent 100.706 -42,3% față de anul precedent 0 0
2009 2.259.900 -20,7% față de anul precedent 2.295.447 2.087.149 208.298 -50,3% față de anul precedent 174.604 -50,4% față de anul precedent 0 0
2008 2.850.058 2.870.698 2.451.463 419.235 351.954 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

17 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 20.986 2.971.609 2.992.595 2.725.424 164.490 81.695
2023 4.635 3.038.691 3.043.326 2.708.864 148.333 181.494
2022 2.665 2.946.099 2.948.764 2.631.208 94.453 220.438
2021 2.946 3.057.047 3.059.993 2.621.825 93.735 341.487
2020 0 2.948.847 2.948.847 2.560.462 20.764 367.621
2019 602 3.110.488 3.111.090 2.801.279 58.248 250.961
2018 1.501 2.809.259 2.810.760 2.448.479 20.789 339.991
2017 4.773 2.692.736 2.697.509 2.284.412 3.601 404.723
2016 4.165 2.695.200 2.699.365 2.279.112 23.407 392.681
2015 6.226 2.553.174 2.559.400 2.167.140 7.803 378.231
2014 8.761 2.652.799 2.661.560 2.307.591 7.876 337.332
2013 11.297 2.723.517 2.734.814 2.468.145 17.937 237.435
2012 3.784 2.586.608 2.590.392 2.187.133 24.187 375.288
2011 13.132 2.436.662 2.449.794 2.086.775 23.984 325.903
2010 15.395 2.547.063 2.562.458 2.209.128 30.892 307.043
2009 16.922 2.814.708 2.831.630 2.227.027 4.636 583.045
2008 13.921 2.743.190 2.757.111 1.940.570 71.119 731.501

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

17 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 2.924.548 -0,6% față de anul precedent 71.728 Neraportat 14 0,0% față de anul precedent
2023 2.941.448 +3,9% față de anul precedent 107.411 Neraportat 14 0,0% față de anul precedent
2022 2.831.948 +2,0% față de anul precedent 118.819 Neraportat 14 +7,7% față de anul precedent
2021 2.775.417 -2,4% față de anul precedent 286.554 Neraportat 13 +18,2% față de anul precedent
2020 2.843.959 -5,4% față de anul precedent 106.707 Neraportat 11 -31,3% față de anul precedent
2019 3.007.493 +9,7% față de anul precedent 106.422 Neraportat 16 -5,9% față de anul precedent
2018 2.742.393 +7,5% față de anul precedent 68.367 Neraportat 17
2017 2.552.061 -0,4% față de anul precedent 146.147 Neraportat 0 -100,0% față de anul precedent
2016 2.563.206 +6,2% față de anul precedent 137.785 Neraportat 16 0,0% față de anul precedent
2015 2.413.239 -4,3% față de anul precedent 148.438 Neraportat 16 -11,1% față de anul precedent
2014 2.522.787 -2,8% față de anul precedent 140.495 Neraportat 18 -10,0% față de anul precedent
2013 2.595.233 +6,2% față de anul precedent 140.243 Neraportat 20 0,0% față de anul precedent
2012 2.444.684 +5,3% față de anul precedent 145.708 Neraportat 20 +5,3% față de anul precedent
2011 2.322.507 -3,8% față de anul precedent 127.287 Neraportat 19 +5,6% față de anul precedent
2010 2.413.869 -7,5% față de anul precedent 148.589 Neraportat 18 -10,0% față de anul precedent
2009 2.609.143 +10,4% față de anul precedent 222.487 Neraportat 20 0,0% față de anul precedent
2008 2.363.274 399.837 Neraportat 20

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

75din 100 de puncte
Risc ridicat

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare20 / 20
Profitabilitate15 / 20
Evoluția veniturilor15 / 20
Pierderi consecutive20 / 20
Lichiditate5 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

1 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Persoane asociate, roluri și localități
PersoanăRolȚarăLocalitate / județ
EHELENA HORHATadministratorNeraportatăNeraportată

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

21 repere. O singură cronologie.

Din 1992 până în 2026 · datele disponibile în acest profil.

1992 → 2026
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
21 repere · toți anii

2026 1 repere

data publicăriiPublicații ONRCMentiune — Buletin 3654/2026domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate, sedii secundare, modificare puteri persoane împuternicite

domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate, sedii secundare, modificare puteri persoane împuternicite

Deschide înregistrarea completă

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 2.400.583 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 2.400.583 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
2.400.583 RON -10.71% față de anul precedent
Profit net
0 RON
Pierdere neta
35.683 RON
Angajati
14 0% față de anul precedent
Datorii
2.924.548 RON -0.57% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 2.688.467 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 2.688.467 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
2.688.467 RON -0.28% față de anul precedent
Profit net
0 RON -100% față de anul precedent
Pierdere neta
11.408 RON
Angajati
14 0% față de anul precedent
Datorii
2.941.448 RON +3.87% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 2.696.077 RON. Profit: 65.068 RON

Cifra de afaceri: 2.696.077 RON. Profit: 65.068 RON

Cifra de afaceri
2.696.077 RON +21.93% față de anul precedent
Profit net
65.068 RON -72.74% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
14 +7.69% față de anul precedent
Datorii
2.831.948 RON +2.04% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 2.211.255 RON. Profit: 238.671 RON

Cifra de afaceri: 2.211.255 RON. Profit: 238.671 RON

Cifra de afaceri
2.211.255 RON +20.11% față de anul precedent
Profit net
238.671 RON +305.74% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
13 +18.18% față de anul precedent
Datorii
2.775.417 RON -2.41% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021

2020 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 1.841.015 RON. Profit: 58.824 RON

Cifra de afaceri: 1.841.015 RON. Profit: 58.824 RON

Cifra de afaceri
1.841.015 RON -18.91% față de anul precedent
Profit net
58.824 RON +0.49% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
11 -31.25% față de anul precedent
Datorii
2.843.959 RON -5.44% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020

2019 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 2.270.338 RON. Profit: 58.539 RON

Cifra de afaceri: 2.270.338 RON. Profit: 58.539 RON

Cifra de afaceri
2.270.338 RON +4.74% față de anul precedent
Profit net
58.539 RON +185.78% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
16 -5.88% față de anul precedent
Datorii
3.007.493 RON +9.67% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2019

2018 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2018Cifra de afaceri: 2.167.606 RON. Profit: 20.484 RON

Cifra de afaceri: 2.167.606 RON. Profit: 20.484 RON

Cifra de afaceri
2.167.606 RON +6.37% față de anul precedent
Profit net
20.484 RON -79.15% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
17
Datorii
2.742.393 RON +7.46% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2018

2017 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2017Cifra de afaceri: 2.037.733 RON. Profit: 98.264 RON

Cifra de afaceri: 2.037.733 RON. Profit: 98.264 RON

Cifra de afaceri
2.037.733 RON +1.93% față de anul precedent
Profit net
98.264 RON +9.3% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0 -100% față de anul precedent
Datorii
2.552.061 RON -0.43% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2017

2016 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2016Cifra de afaceri: 1.999.227 RON. Profit: 89.902 RON

Cifra de afaceri: 1.999.227 RON. Profit: 89.902 RON

Cifra de afaceri
1.999.227 RON +6.63% față de anul precedent
Profit net
89.902 RON -10.59% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
16 0% față de anul precedent
Datorii
2.563.206 RON +6.21% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2016

2015 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2015Cifra de afaceri: 1.874.948 RON. Profit: 100.555 RON

Cifra de afaceri: 1.874.948 RON. Profit: 100.555 RON

Cifra de afaceri
1.874.948 RON -5.47% față de anul precedent
Profit net
100.555 RON +8.58% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
16 -11.11% față de anul precedent
Datorii
2.413.239 RON -4.34% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2015

2014 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2014Cifra de afaceri: 1.983.478 RON. Profit: 92.612 RON

Cifra de afaceri: 1.983.478 RON. Profit: 92.612 RON

Cifra de afaceri
1.983.478 RON -5.03% față de anul precedent
Profit net
92.612 RON +0.27% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
18 -10% față de anul precedent
Datorii
2.522.787 RON -2.79% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2014
Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleSfarsit TVA la incasareCompania a renuntat la sistemul de TVA la incasare.

Compania a renuntat la sistemul de TVA la incasare.

2013 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2013Cifra de afaceri: 2.088.478 RON. Profit: 92.360 RON

Cifra de afaceri: 2.088.478 RON. Profit: 92.360 RON

Cifra de afaceri
2.088.478 RON +1.39% față de anul precedent
Profit net
92.360 RON -5.59% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
20 0% față de anul precedent
Datorii
2.595.233 RON +6.16% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2013
Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInceput TVA la incasareCompania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.

Compania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.

2012 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2012Cifra de afaceri: 2.059.797 RON. Profit: 97.825 RON

Cifra de afaceri: 2.059.797 RON. Profit: 97.825 RON

Cifra de afaceri
2.059.797 RON +13.2% față de anul precedent
Profit net
97.825 RON +23.2% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
20 +5.26% față de anul precedent
Datorii
2.444.684 RON +5.26% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2012

2011 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2011Cifra de afaceri: 1.819.598 RON. Profit: 79.404 RON

Cifra de afaceri: 1.819.598 RON. Profit: 79.404 RON

Cifra de afaceri
1.819.598 RON -1.82% față de anul precedent
Profit net
79.404 RON -21.15% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
19 +5.56% față de anul precedent
Datorii
2.322.507 RON -3.78% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2011

2010 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2010Cifra de afaceri: 1.853.336 RON. Profit: 100.706 RON

Cifra de afaceri: 1.853.336 RON. Profit: 100.706 RON

Cifra de afaceri
1.853.336 RON -17.99% față de anul precedent
Profit net
100.706 RON -42.32% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
18 -10% față de anul precedent
Datorii
2.413.869 RON -7.48% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2010

2009 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2009Cifra de afaceri: 2.259.900 RON. Profit: 174.604 RON

Cifra de afaceri: 2.259.900 RON. Profit: 174.604 RON

Cifra de afaceri
2.259.900 RON -20.71% față de anul precedent
Profit net
174.604 RON -50.39% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
20 0% față de anul precedent
Datorii
2.609.143 RON +10.4% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2009

2008 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2008Cifra de afaceri: 2.850.058 RON. Profit: 351.954 RON

Cifra de afaceri: 2.850.058 RON. Profit: 351.954 RON

Cifra de afaceri
2.850.058 RON
Profit net
351.954 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
20
Datorii
2.363.274 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2008
Cele mai recente 20 repere; restul se încarcă în pagină.20 din 21 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

1 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

30.012026Mentiune · Buletin 3654/2026domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate, sedii secundare, modificare puteri persoane împuternicite

domeniu principal de activitate/activitate principală; cod obiect de activitate; sedii secundare; modificare puteri persoane împuternicite; Depunere act constitutiv actualizat (art.204 din Legea nr. 31/1990) conform actului Act constitutiv actualizat din data: 27.01.2026, înregistrarea datelor din declaraţia pe propria răspundere cu privire la îndeplinirea condiţiilor de funcţionarea/desfăşurarea a activităţii

Companie
LIBRIS EMINESCU SRL
CUI
1201126
Tip în sursă
Modification
Data buletinului
30.01.2026
Registrul Comerțului
J26/1838/1992
EUID
ROONRC.J26/1838/1992
Sediu
Jud. Mureş, Municipiul Târgu Mureş, Strada 22 DECEMBRIE 1989, Nr. 26, Ap. 15
Județ
Mureş
Număr încheiere
77011
Data încheierii
30.01.2026
Număr dosar
373224
Data dosarului
27.01.2026
Tribunal
Mures
Registrator
Marinel Vasile Streangau

Subiecte

domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate, sedii secundare, modificare puteri persoane împuternicite

Documente menționate

  • Decizie asociat unic nr. 1 din 27.01.2026
  • Declaraţie pe proprie răspundere cu privire la îndeplinirea condiţiilor de funcţionare/desfăşurare a activităţii nr. 373224 din 27.01.2026
Vezi Buletinul ONRC nr. 3654/2026 (PDF)

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 4761, Mureş

LIBRARIA HYPERION SRL
CUI: 1224073CAEN: 4761
Activ
MUREŞ, Mun. Sighişoara1992-11-29
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.237.461 RON
Profit
7.694 RON
Angajati
6
KURIOZUM S.R.L.
CUI: 39824857CAEN: 4761
Activ
MUREŞ, Sat Valea Com. Vărgata2018-09-04
fara e-Factura
Cifra afaceri
680.021 RON
Profit
45.951 RON
Angajati
2

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 4761, Mureş

TEOTEHNIC S.R.L.
CUI: 3934514CAEN: 4761
Activ
MUREŞ, Mun. Târgu Mureş1993-05-14
fara e-Factura

Alte firme din Mureş

SOFTLAND S.R.L.
CUI: 1201118CAEN: 6201
Activ
MUREŞ, Mun. Târgu Mureş1992-11-29
fara e-Factura
Cifra afaceri
95.160 RON
Profit
10.471 RON
Angajati
1
SYNCRON SRL
CUI: 1201169CAEN: 5221
Activ
MUREŞ, Mun. Târgu Mureş1992-11-29
fara e-Factura
Cifra afaceri
504.807 RON
Profit
189.477 RON
Angajati
1
BANEASA SERVICE S.R.L.
CUI: 1200708CAEN: 4520
Activ
MUREŞ, Mun. Târgu Mureş1992-11-29
fara e-Factura
Cifra afaceri
55.986 RON
Profit
0 RON
Angajati
2
PRISMA INFO S.R.L.
CUI: 1201452CAEN: 2751
Activ
MUREŞ, Sat Voiniceni Com. Ceuaşu de Câmpie1992-11-29
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.028.305 RON
Profit
79.371 RON
Angajati
11
STEXCOM IMPEX S.R.L.
CUI: 1208990CAEN: 5630
Activ
MUREŞ, Mun. Târgu Mureş1992-11-29
fara e-Factura
Cifra afaceri
255.455 RON
Profit
0 RON
Angajati
4
ZOGOREAN PRESCOM SRL
CUI: 4275411CAEN: 4711
Activ
MUREŞ, Sat Şomoştelnic Com. Mica1993-07-12
fara e-Factura
Cifra afaceri
199.125 RON
Profit
19.126 RON
Angajati
0
ALEXFLO INDUSTRIES
CUI: 36012324CAEN: 4324
Activ
MUREŞ, Sat Ungheni Orş. Ungheni2016-04-26
fara e-Factura
Cifra afaceri
2.488.331 RON
Profit
1.029.471 RON
Angajati
7

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul LIBRIS EMINESCU SRL?

CUI-ul LIBRIS EMINESCU SRL este 1201126.

Unde este sediul LIBRIS EMINESCU SRL?

LIBRIS EMINESCU SRL are sediul in Romania, MUREŞ, Mun. Târgu Mureş, Str. 22 Decembrie 1989 nr. 26, Mun. Târgu Mureş, judetul MUREŞ.

Cand a fost infiintata LIBRIS EMINESCU SRL?

LIBRIS EMINESCU SRL a fost infiintata in anul 1992 (33 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a LIBRIS EMINESCU SRL in 2024?

In 2024, LIBRIS EMINESCU SRL a raportat o cifra de afaceri de 2.400.583 RON.

Cati angajati are LIBRIS EMINESCU SRL?

LIBRIS EMINESCU SRL a raportat un numar mediu de 14 salariati in 2024.

Ce activitate are LIBRIS EMINESCU SRL?

LIBRIS EMINESCU SRL are codul CAEN principal 4761 (Comerţ cu amănuntul al cărţilor).

Ce profit a inregistrat LIBRIS EMINESCU SRL in 2024?

LIBRIS EMINESCU SRL a inregistrat o pierdere neta de 35.683 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 17 exerciții financiare
Publicații ONRC
1 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
14 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
14 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.