Activ Plătitor TVA

UNIVERSAL SRL

CUI: 1231119
CIF: RO1231119
Reg. Com.: J1991000094265
CAEN: 6820
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 29 noiembrie 1992 · 33 ani
Distribuie:

Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

Surse și actualizare

Actualizat: 12 octombrie 2026 la 03:16

Despre UNIVERSAL SRL

UNIVERSAL SRL este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Orş. Luduş, judetul MUREŞ, infiintata in 1992 (33 ani de activitate). Activitatea principala este "Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate" (cod CAEN 6820), in sectorul intermedieri financiare si asigurari. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, UNIVERSAL SRL a raportat o cifra de afaceri de 89.539 RON, in crestere puternica fata de anul precedent (+87.3%). Profitul net inregistrat a fost de 71.409 RON (in crestere puternica). Pe parcursul ultimilor 16 ani, cifra de afaceri a scazut semnificativ de la 1.677.904 RON in 2008 la 89.539 RON in 2024.

Este inregistrata ca platitoare de TVA. Conducerea inregistrata cuprinde 1 persoana (asociati si/sau administratori).

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
89.539 RON
Venituri totale
108.361 RON
Cheltuieli totale
31.184 RON
Profit brut
77.177 RON
Profit net
71.409 RON
Marja profit net
79,75%
Active imobilizate
640.866 RON
Active circulante
24.138 RON
Stocuri
0 RON
Creanțe
8.949 RON
Casa & conturi bănci
15.189 RON
Capital propriu
584.153 RON

Contact

AdresaRomania, MUREŞ, Orş. Luduş, Str. Mioriţei nr. 18, 545200
Telefon412102

Adresă sediu social

Romania, MUREŞ, Orş. Luduş, Str. Mioriţei nr. 18, 545200
Cod poștal: 545200
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, MUREŞ, Orş. Luduş, Str. MIORITEI nr. 18, 545200
Cod postal
545200
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Reluare activitate din 03.02.2022
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Luduş
Platitor TVA
Da

Informatii fiscale

TVA la incasare
1 ianuarie 2013 - 1 decembrie 2014

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2008 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
89.539 RON
Rezultat net
71.409 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 89.539 RON 47.817 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 108.361 RON 47.817 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 31.184 RON 30.554 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 77.177 RON 17.263 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 71.409 RON 17.263 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 640.866 RON 652.082 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 24.138 RON 32.993 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 665.004 RON 685.075 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 0 RON 0 RON
CreanțeSume de încasat 8.949 RON 2.322 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 15.189 RON 30.671 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 81.139 RON 172.332 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 584.153 RON 512.743 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 0 persoane 0 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active665.004RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

12,2 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale665.004 RON
Datorii totale81.139 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
10,7 %Profit net / active totale
ROE
12,2 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
0,30 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
87,8 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 17 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

17 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 89.539 +87,3% față de anul precedent 108.361 31.184 77.177 +347,1% față de anul precedent 71.409 +313,7% față de anul precedent 0 0
2023 47.817 47.817 30.554 17.263 17.263 0 0
2022 0 -100,0% față de anul precedent 0 68.153 0 0 68.153 68.153
2021 1.179.234 -14,3% față de anul precedent 1.194.611 1.213.153 0 -100,0% față de anul precedent 0 -100,0% față de anul precedent 18.542 18.648
2020 1.375.219 -14,3% față de anul precedent 1.586.283 1.507.722 78.561 -26,8% față de anul precedent 65.443 -24,2% față de anul precedent 0 0
2019 1.604.973 -10,2% față de anul precedent 1.926.808 1.819.451 107.357 -37,6% față de anul precedent 86.354 -34,8% față de anul precedent 0 0
2018 1.787.486 -4,6% față de anul precedent 3.058.470 2.886.358 172.112 +270,5% față de anul precedent 132.461 +353,9% față de anul precedent 0 0
2017 1.872.666 -1,7% față de anul precedent 2.396.821 2.350.365 46.456 -61,8% față de anul precedent 29.184 -68,6% față de anul precedent 0 0
2016 1.905.173 -7,8% față de anul precedent 2.346.002 2.224.345 121.657 -65,4% față de anul precedent 92.890 -67,5% față de anul precedent 0 0
2015 2.065.822 -26,0% față de anul precedent 2.630.245 2.278.791 351.454 -33,6% față de anul precedent 285.807 -34,8% față de anul precedent Neraportat 0
2014 2.791.680 +10,5% față de anul precedent 3.502.140 2.972.910 529.230 +2.817,3% față de anul precedent 438.241 +5.551,1% față de anul precedent 0 0
2013 2.527.599 +21,6% față de anul precedent 2.781.348 2.763.207 18.141 7.755 0 0
2012 2.077.876 -25,5% față de anul precedent 2.224.037 2.635.989 0 -100,0% față de anul precedent 0 -100,0% față de anul precedent 411.952 423.518
2011 2.790.179 +82,2% față de anul precedent 2.466.274 2.401.940 64.334 +384,5% față de anul precedent 52.648 +687,3% față de anul precedent 0 0
2010 1.531.256 +7,6% față de anul precedent 1.547.768 1.534.490 13.278 -65,8% față de anul precedent 6.687 -78,5% față de anul precedent 0 0
2009 1.422.718 -15,2% față de anul precedent 1.440.373 1.401.577 38.796 +5,2% față de anul precedent 31.149 +18,2% față de anul precedent 0 0
2008 1.677.904 1.603.732 1.566.835 36.897 26.357 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

17 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 640.866 24.138 665.004 0 8.949 15.189
2023 652.082 32.993 685.075 0 2.322 30.671
2022 655.825 23.174 678.999 10.626 11.768 780
2021 656.871 120.522 777.393 48.912 59.428 12.182
2020 683.012 161.190 844.202 74.716 56.060 30.414
2019 700.785 237.632 938.417 92.411 79.435 65.786
2018 720.088 295.630 1.015.718 112.824 116.495 66.311
2017 1.715.242 377.911 2.093.153 192.521 179.449 5.941
2016 1.936.339 693.016 2.629.355 429.322 239.613 24.081
2015 680.033 694.453 1.374.486 414.462 157.976 122.015
2014 519.092 808.476 1.327.568 513.350 289.099 6.027
2013 600.861 1.464.723 2.065.584 1.051.239 402.484 11.000
2012 678.715 1.190.348 1.869.063 1.047.612 115.781 26.955
2011 457.931 1.422.523 1.880.454 1.355.580 48.571 18.372
2010 497.571 803.835 1.301.406 775.582 15.057 13.196
2009 365.261 804.465 1.169.726 750.261 26.364 27.840
2008 401.336 861.362 1.262.698 784.505 47.741 29.116

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

17 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 81.139 -52,9% față de anul precedent 584.153 Neraportat 0
2023 172.332 -6,1% față de anul precedent 512.743 Neraportat 0 -100,0% față de anul precedent
2022 183.518 -15,2% față de anul precedent 495.481 Neraportat 1 -92,3% față de anul precedent
2021 216.507 -6,5% față de anul precedent 563.634 Neraportat 13 -27,8% față de anul precedent
2020 231.609 +221,8% față de anul precedent 615.004 Neraportat 18 +5,9% față de anul precedent
2019 71.967 -66,2% față de anul precedent 869.618 Neraportat 17 -19,1% față de anul precedent
2018 213.196 -85,1% față de anul precedent 804.096 Neraportat 21 -4,6% față de anul precedent
2017 1.430.100 -28,5% față de anul precedent 671.635 Neraportat 22 -21,4% față de anul precedent
2016 1.998.878 +746,2% față de anul precedent 642.451 Neraportat 28 -3,5% față de anul precedent
2015 236.225 -66,2% față de anul precedent 1.138.261 Neraportat 29 -14,7% față de anul precedent
2014 699.207 -62,3% față de anul precedent 631.020 Neraportat 34
2013 1.852.500 +4,5% față de anul precedent 213.084 Neraportat 0 -100,0% față de anul precedent
2012 1.773.478 +18,3% față de anul precedent 95.585 Neraportat 36 -7,7% față de anul precedent
2011 1.498.966 +54,1% față de anul precedent 381.488 Neraportat 39 +11,4% față de anul precedent
2010 972.566 +14,8% față de anul precedent 328.840 Neraportat 35
2009 847.572 -12,8% față de anul precedent 322.154 Neraportat 0 -100,0% față de anul precedent
2008 971.694 291.004 Neraportat 37

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

15din 100 de puncte
Risc scăzut

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare0 / 20
Profitabilitate0 / 20
Evoluția veniturilor0 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate15 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

1 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Persoane asociate, roluri și localități
PersoanăRolȚarăLocalitate / județ
BSBLAJ SZASZadministratorNeraportatăNeraportată

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

21 repere. O singură cronologie.

Din 1992 până în 2026 · datele disponibile în acest profil.

1992 → 2026
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
21 repere · toți anii

2026 1 repere

data publicăriiPublicații ONRCMentiune — Buletin 29165/2026actualizare obiect de activitate conform CAEN Rev.3

actualizare obiect de activitate conform CAEN Rev.3

Deschide înregistrarea completă

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 89.539 RON. Profit: 71.409 RON

Cifra de afaceri: 89.539 RON. Profit: 71.409 RON

Cifra de afaceri
89.539 RON +87.25% față de anul precedent
Profit net
71.409 RON +313.65% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
81.139 RON -52.92% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 47.817 RON. Profit: 17.263 RON

Cifra de afaceri: 47.817 RON. Profit: 17.263 RON

Cifra de afaceri
47.817 RON
Profit net
17.263 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0 -100% față de anul precedent
Datorii
172.332 RON -6.1% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
0 RON -100% față de anul precedent
Profit net
0 RON
Pierdere neta
68.153 RON
Angajati
1 -92.31% față de anul precedent
Datorii
183.518 RON -15.24% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 1.179.234 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 1.179.234 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
1.179.234 RON -14.25% față de anul precedent
Profit net
0 RON -100% față de anul precedent
Pierdere neta
18.648 RON
Angajati
13 -27.78% față de anul precedent
Datorii
216.507 RON -6.52% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021

2020 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 1.375.219 RON. Profit: 65.443 RON

Cifra de afaceri: 1.375.219 RON. Profit: 65.443 RON

Cifra de afaceri
1.375.219 RON -14.32% față de anul precedent
Profit net
65.443 RON -24.22% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
18 +5.88% față de anul precedent
Datorii
231.609 RON +221.83% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020

2019 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 1.604.973 RON. Profit: 86.354 RON

Cifra de afaceri: 1.604.973 RON. Profit: 86.354 RON

Cifra de afaceri
1.604.973 RON -10.21% față de anul precedent
Profit net
86.354 RON -34.81% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
17 -19.05% față de anul precedent
Datorii
71.967 RON -66.24% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2019

2018 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2018Cifra de afaceri: 1.787.486 RON. Profit: 132.461 RON

Cifra de afaceri: 1.787.486 RON. Profit: 132.461 RON

Cifra de afaceri
1.787.486 RON -4.55% față de anul precedent
Profit net
132.461 RON +353.88% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
21 -4.55% față de anul precedent
Datorii
213.196 RON -85.09% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2018

2017 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2017Cifra de afaceri: 1.872.666 RON. Profit: 29.184 RON

Cifra de afaceri: 1.872.666 RON. Profit: 29.184 RON

Cifra de afaceri
1.872.666 RON -1.71% față de anul precedent
Profit net
29.184 RON -68.58% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
22 -21.43% față de anul precedent
Datorii
1.430.100 RON -28.45% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2017

2016 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2016Cifra de afaceri: 1.905.173 RON. Profit: 92.890 RON

Cifra de afaceri: 1.905.173 RON. Profit: 92.890 RON

Cifra de afaceri
1.905.173 RON -7.78% față de anul precedent
Profit net
92.890 RON -67.5% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
28 -3.45% față de anul precedent
Datorii
1.998.878 RON +746.18% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2016

2015 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2015Cifra de afaceri: 2.065.822 RON. Profit: 285.807 RON

Cifra de afaceri: 2.065.822 RON. Profit: 285.807 RON

Cifra de afaceri
2.065.822 RON -26% față de anul precedent
Profit net
285.807 RON -34.78% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
29 -14.71% față de anul precedent
Datorii
236.225 RON -66.22% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2015

2014 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2014Cifra de afaceri: 2.791.680 RON. Profit: 438.241 RON

Cifra de afaceri: 2.791.680 RON. Profit: 438.241 RON

Cifra de afaceri
2.791.680 RON +10.45% față de anul precedent
Profit net
438.241 RON +5551.08% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
34
Datorii
699.207 RON -62.26% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2014
Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleSfarsit TVA la incasareCompania a renuntat la sistemul de TVA la incasare.

Compania a renuntat la sistemul de TVA la incasare.

2013 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2013Cifra de afaceri: 2.527.599 RON. Profit: 7.755 RON

Cifra de afaceri: 2.527.599 RON. Profit: 7.755 RON

Cifra de afaceri
2.527.599 RON +21.64% față de anul precedent
Profit net
7.755 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0 -100% față de anul precedent
Datorii
1.852.500 RON +4.46% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2013
Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInceput TVA la incasareCompania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.

Compania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.

2012 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2012Cifra de afaceri: 2.077.876 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 2.077.876 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
2.077.876 RON -25.53% față de anul precedent
Profit net
0 RON -100% față de anul precedent
Pierdere neta
423.518 RON
Angajati
36 -7.69% față de anul precedent
Datorii
1.773.478 RON +18.31% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2012

2011 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2011Cifra de afaceri: 2.790.179 RON. Profit: 52.648 RON

Cifra de afaceri: 2.790.179 RON. Profit: 52.648 RON

Cifra de afaceri
2.790.179 RON +82.22% față de anul precedent
Profit net
52.648 RON +687.32% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
39 +11.43% față de anul precedent
Datorii
1.498.966 RON +54.12% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2011

2010 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2010Cifra de afaceri: 1.531.256 RON. Profit: 6.687 RON

Cifra de afaceri: 1.531.256 RON. Profit: 6.687 RON

Cifra de afaceri
1.531.256 RON +7.63% față de anul precedent
Profit net
6.687 RON -78.53% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
35
Datorii
972.566 RON +14.75% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2010

2009 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2009Cifra de afaceri: 1.422.718 RON. Profit: 31.149 RON

Cifra de afaceri: 1.422.718 RON. Profit: 31.149 RON

Cifra de afaceri
1.422.718 RON -15.21% față de anul precedent
Profit net
31.149 RON +18.18% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0 -100% față de anul precedent
Datorii
847.572 RON -12.77% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2009

2008 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2008Cifra de afaceri: 1.677.904 RON. Profit: 26.357 RON

Cifra de afaceri: 1.677.904 RON. Profit: 26.357 RON

Cifra de afaceri
1.677.904 RON
Profit net
26.357 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
37
Datorii
971.694 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2008
Cele mai recente 20 repere; restul se încarcă în pagină.20 din 21 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

1 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

04.082026Mentiune · Buletin 29165/2026actualizare obiect de activitate conform CAEN Rev.3

actualizare obiect de activitate conform CAEN Rev.3

Companie
UNIVERSAL SRL
CUI
1231119
Tip în sursă
Modification
Data buletinului
04.08.2026
Registrul Comerțului
J26/94/1991
EUID
ROONRC.J26/94/1991
Sediu
Loc. Luduş, Oraş Luduş, Jud. Mureş, Str. MIORITEI, Nr. 18
Județ
Mureş
Număr încheiere
612285
Data încheierii
03.08.2026
Număr dosar
2938022
Data dosarului
24.07.2026
Tribunal
Mures
Registrator
Cătălina Ioana BALAN

Subiecte

actualizare obiect de activitate conform CAEN Rev.3

Documente menționate

  • Cerere de înregistrare nr. 2938022 din 24.07.2026
Vezi Buletinul ONRC nr. 29165/2026 (PDF)

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 6820, Mureş

FARM VERITAS SRL
CUI: 1245564CAEN: 6820
Activ
MUREŞ, Mun. Târnăveni1992-11-29
fara e-Factura
Cifra afaceri
89.541 RON
Profit
39.425 RON
Angajati
1
COM TUR SRL
CUI: 23440582CAEN: 6820
Activ
MUREŞ, Mun. Târgu Mureş2008-03-06
fara e-Factura
Cifra afaceri
89.365 RON
Profit
0 RON
Angajati
0
BIO EURO SRL
CUI: 23908226CAEN: 6820
Activ
MUREŞ, Mun. Târgu Mureş2008-05-20
fara e-Factura
Cifra afaceri
90.567 RON
Profit
27.399 RON
Angajati
1
TOPCHIM EXPERT S.R.L.
CUI: 40009793CAEN: 6820
Activ
MUREŞ, Mun. Târgu Mureş2018-10-16
fara e-Factura
Cifra afaceri
89.040 RON
Profit
34.223 RON
Angajati
1
VANIRIS S.R.L.
CUI: 16078561CAEN: 6820
Activ
MUREŞ, Mun. Sighişoara2004-01-27
fara e-Factura
Cifra afaceri
97.100 RON
Profit
36.794 RON
Angajati
1
ALLEGRIA CORTINVEST S.R.L.
CUI: 41462554CAEN: 6820
Activ
MUREŞ, Mun. Târgu Mureş2019-07-30
fara e-Factura
Cifra afaceri
78.552 RON
Profit
25.994 RON
Angajati
0

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 6820, Mureş

LUTEX SA
CUI: 1230946CAEN: 6820
Activ
MUREŞ, Orş. Luduş1992-11-29
fara e-Factura
Cifra afaceri
141.029 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
DACIA SA
CUI: 1238745CAEN: 6820
Activ
MUREŞ, Mun. Reghin1992-11-29
fara e-Factura
Cifra afaceri
2.114.169 RON
Profit
42.329 RON
Angajati
17
PACO SRL
CUI: 1228474CAEN: 6820
Activ
MUREŞ, Mun. Sighişoara1992-11-29
fara e-Factura
Cifra afaceri
270.582 RON
Profit
1.030 RON
Angajati
1
DORNA COM SRL
CUI: 1239023CAEN: 6820
Activ
MUREŞ, Mun. Reghin1992-11-29
fara e-Factura
Cifra afaceri
149.750 RON
Profit
37.372 RON
Angajati
1

Alte firme din Mureş

CRISTI COM S.R.L.
CUI: 1231100CAEN: 4724
Activ
MUREŞ, Orş. Luduş1992-11-29
fara e-Factura
Cifra afaceri
57.978 RON
Profit
6.410 RON
Angajati
0
OMNIA IMPEX S.R.L.
CUI: 1231496CAEN: 7022
Activ
MUREŞ, Orş. Luduş1992-11-29
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.688.481 RON
Profit
624.480 RON
Angajati
9
EVIDA AGRO S.R.L.
CUI: 1228903CAEN: 0147
Activ
MUREŞ, Orş. Iernut1992-11-29
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.138.086 RON
Profit
224.805 RON
Angajati
5
MIXT TRANZIT SRL
CUI: 1234352CAEN: 4724
Activ
MUREŞ, Mun. Reghin1992-11-29
fara e-Factura
Cifra afaceri
17.911 RON
Profit
7.514 RON
Angajati
0
VOREX S.R.L.
CUI: 1221212CAEN: 7020
Activ
MUREŞ, Mun. Târgu Mureş1992-11-29
fara e-Factura
COMMIXT VLASA SRL
CUI: 1245793CAEN: 5211
Activ
MUREŞ, Mun. Târnăveni1992-11-29
fara e-Factura
FAKTUM SERVICE SRL
CUI: 6564530CAEN: 9510
Activ
MUREŞ, Mun. Târgu Mureş1994-12-19
fara e-Factura
Cifra afaceri
314.693 RON
Profit
8.913 RON
Angajati
3
MAIA & CORI MODA FASHION SRL
CUI: 36507544CAEN: 4771
Activ
MUREŞ, Mun. Sighişoara2016-09-08
fara e-Factura
Cifra afaceri
294.469 RON
Profit
50.017 RON
Angajati
1

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul UNIVERSAL SRL?

CUI-ul UNIVERSAL SRL este 1231119.

Unde este sediul UNIVERSAL SRL?

UNIVERSAL SRL are sediul in Romania, MUREŞ, Orş. Luduş, Str. Mioriţei nr. 18, 545200, Orş. Luduş, judetul MUREŞ.

Cand a fost infiintata UNIVERSAL SRL?

UNIVERSAL SRL a fost infiintata in anul 1992 (33 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a UNIVERSAL SRL in 2024?

In 2024, UNIVERSAL SRL a raportat o cifra de afaceri de 89.539 RON.

Ce activitate are UNIVERSAL SRL?

UNIVERSAL SRL are codul CAEN principal 6820 (Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate).

Ce profit a inregistrat UNIVERSAL SRL in 2024?

UNIVERSAL SRL a inregistrat un profit net de 71.409 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 17 exerciții financiare
Publicații ONRC
1 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
12 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
12 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.