Activ Plătitor TVAe‑Factură

CABLEX RBM S.R.L.

CUI: 13032357
CIF: RO13032357
Reg. Com.: J2000000315241
CAEN: 2790
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 22 mai 2000 · 26 ani
Distribuie:

Fabricarea altor echipamente electrice

Surse și actualizare

Actualizat: 13 octombrie 2026 la 15:25

Despre CABLEX RBM S.R.L.

CABLEX RBM S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Mun. Baia Mare, judetul MARAMUREŞ, infiintata in 2000 (26 ani de activitate). Activitatea principala este "Fabricarea altor echipamente electrice" (cod CAEN 2790), in sectorul industria prelucratoare. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, CABLEX RBM S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 70.401.984 RON, in scadere fata de anul precedent (-21.3%). Profitul net inregistrat a fost de 1.917.744 RON (in scadere accentuata). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 283, in scadere fata de anul anterior. Pe parcursul ultimilor 16 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 9.664.078 RON in 2008 la 70.401.984 RON in 2024.

Din punct de vedere al pozitionarii in piata, La cifra de afaceri (2021), se afla pe locul 29 din 17223 firme din judetul MARAMUREŞ, pe locul 1 din 3 firme cu acelasi cod CAEN din judet, si pe locul 11 la nivel national in domeniul sau (158 firme).

Este inregistrata ca platitoare de TVA si in sistemul RO e-Factura din octombrie 2023. Conducerea inregistrata cuprinde 2 persoane (asociati si/sau administratori).

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
70.401.984 RON
Venituri totale
70.847.345 RON
Cheltuieli totale
68.664.956 RON
Profit brut
2.182.389 RON
Profit net
1.917.744 RON
Marja profit net
2,72%
Active imobilizate
11.017.002 RON
Active circulante
33.930.033 RON
Stocuri
16.086.189 RON
Creanțe
14.306.380 RON
Casa & conturi bănci
3.537.464 RON
Capital propriu
15.251.470 RON
Cifra de afaceri · CAEN 2790
Loc 11 din 158
Profit net · CAEN 2790
Loc 15 din 158
Angajati · CAEN 2790
Loc 5 din 158

Contact

AdresaRomania, MARAMUREŞ, Mun. Baia Mare, Bld. Independenţei nr. 132, 430071
Telefon0262276284

Adresă sediu social

Romania, MARAMUREŞ, Mun. Baia Mare, Bld. Independenţei nr. 132, 430071
Cod poștal: 430071
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, MARAMUREŞ, Mun. Baia Mare, Bld. Independenţei nr. 132, 430071
Cod postal
430071
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Strain
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 22.05.2000
Organ fiscal competent
Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Maramureş
Platitor TVA
Da

Informatii fiscale

RO e-Factura
Da (din 1 octombrie 2023)

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2008 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
70.401.984 RON
Rezultat net
1.917.744 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 70.401.984 RON 89.476.613 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 70.847.345 RON 93.304.638 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 68.664.956 RON 89.191.839 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 2.182.389 RON 4.112.799 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 1.917.744 RON 3.925.515 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 11.017.002 RON 10.846.204 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 33.930.033 RON 37.762.637 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 44.947.035 RON 48.608.841 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 16.086.189 RON 16.500.402 RON
CreanțeSume de încasat 14.306.380 RON 20.658.010 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 3.537.464 RON 604.225 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 28.908.706 RON 34.714.470 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 15.251.470 RON 13.333.726 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 283 persoane 345 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active44.947.035RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

64,3 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale44.947.035 RON
Datorii totale28.908.706 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
4,3 %Profit net / active totale
ROE
12,6 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
1,17 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
33,9 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 17 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

17 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 70.401.984 -21,3% față de anul precedent 70.847.345 68.664.956 2.182.389 -46,9% față de anul precedent 1.917.744 -51,2% față de anul precedent 0 0
2023 89.476.613 -5,1% față de anul precedent 93.304.638 89.191.839 4.112.799 -0,2% față de anul precedent 3.925.515 +9,3% față de anul precedent 0 0
2022 94.297.268 +7,8% față de anul precedent 99.572.338 95.452.509 4.119.829 +15,8% față de anul precedent 3.590.614 +25,8% față de anul precedent 0 0
2021 87.451.112 +28,3% față de anul precedent 89.510.526 85.953.217 3.557.309 +190,9% față de anul precedent 2.855.196 +205,4% față de anul precedent 0 0
2020 68.187.297 +0,9% față de anul precedent 67.017.664 65.794.891 1.222.773 +123,9% față de anul precedent 935.024 +119,4% față de anul precedent 0 0
2019 67.573.415 +73,6% față de anul precedent 75.339.485 74.793.331 546.154 +1.577,2% față de anul precedent 426.191 +3.535,8% față de anul precedent 0 0
2018 38.927.047 +68,7% față de anul precedent 40.325.403 40.292.839 32.564 +46,4% față de anul precedent 11.722 -29,7% față de anul precedent 0 0
2017 23.070.767 +1,7% față de anul precedent 24.545.381 24.523.140 22.241 16.668 0 0
2016 22.694.321 +13,6% față de anul precedent 22.722.631 22.839.963 0 -100,0% față de anul precedent 0 -100,0% față de anul precedent 117.332 117.332
2015 19.985.675 +12,2% față de anul precedent 19.967.631 19.929.127 38.504 +8,6% față de anul precedent 31.194 +12,5% față de anul precedent 0 0
2014 17.811.255 -4,3% față de anul precedent 17.822.646 17.787.198 35.448 -12,2% față de anul precedent 27.720 -13,3% față de anul precedent 0 0
2013 18.605.727 +33,5% față de anul precedent 18.770.134 18.729.753 40.381 -0,5% față de anul precedent 31.962 -0,7% față de anul precedent 0 0
2012 13.942.564 +0,8% față de anul precedent 14.044.417 14.003.836 40.581 +72,1% față de anul precedent 32.171 +113,4% față de anul precedent 0 0
2011 13.835.199 +4,7% față de anul precedent 13.896.390 13.872.815 23.575 -9,5% față de anul precedent 15.075 +5,0% față de anul precedent 0 0
2010 13.209.427 +21,8% față de anul precedent 13.277.154 13.251.106 26.048 14.364 0 0
2009 10.849.089 +12,3% față de anul precedent 11.081.994 11.239.784 0 0 157.790 204.497
2008 9.664.078 9.958.194 9.967.758 0 0 9.564 10.237

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

17 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 11.017.002 33.930.033 44.947.035 16.086.189 14.306.380 3.537.464
2023 10.846.204 37.762.637 48.608.841 16.500.402 20.658.010 604.225
2022 11.016.136 39.565.555 50.581.691 18.575.939 18.407.749 2.581.867
2021 9.350.376 35.980.569 45.330.945 17.480.355 14.647.865 3.852.349
2020 8.945.583 33.827.498 42.773.081 15.681.387 17.865.963 280.148
2019 8.672.827 34.791.287 43.464.114 18.886.028 15.219.181 686.078
2018 8.481.324 22.274.337 30.755.661 8.377.421 13.680.143 216.773
2017 5.165.630 2.248.182 7.413.812 31.380 2.178.882 37.920
2016 5.348.612 4.677.764 10.026.376 96.246 4.445.318 136.200
2015 5.468.908 5.061.278 10.530.186 103.925 3.182.939 1.774.414
2014 5.610.663 4.238.336 9.848.999 146.006 2.767.421 1.324.909
2013 5.744.731 4.332.689 10.077.420 167.500 2.398.847 1.766.342
2012 5.935.220 3.752.478 9.687.698 92.582 1.310.439 2.349.457
2011 6.082.336 3.390.962 9.473.298 62.510 1.238.053 2.090.399
2010 6.258.347 3.331.337 9.589.684 81.796 1.463.086 1.786.455
2009 6.363.582 2.903.963 9.267.545 63.861 1.224.832 1.615.270
2008 5.714.807 2.828.621 8.543.428 135.547 879.205 1.813.869

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

17 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 28.908.706 -16,7% față de anul precedent 15.251.470 Neraportat 283 -18,0% față de anul precedent
2023 34.714.470 -14,5% față de anul precedent 13.333.726 Neraportat 345 -12,4% față de anul precedent
2022 40.579.233 +3,7% față de anul precedent 9.408.210 Neraportat 394 +5,1% față de anul precedent
2021 39.140.146 +0,7% față de anul precedent 5.817.597 Neraportat 375 -4,6% față de anul precedent
2020 38.864.530 -8,1% față de anul precedent 3.717.856 Neraportat 393 -17,6% față de anul precedent
2019 42.277.946 +49,5% față de anul precedent 2.923.685 Neraportat 477
2018 28.271.216 +490,3% față de anul precedent 2.497.495 Neraportat 0 -100,0% față de anul precedent
2017 4.789.473 -35,5% față de anul precedent 2.631.507 Neraportat 637 -12,3% față de anul precedent
2016 7.419.302 -3,4% față de anul precedent 2.614.838 Neraportat 726 +9,5% față de anul precedent
2015 7.679.902 +9,2% față de anul precedent 2.858.294 Neraportat 663 -9,2% față de anul precedent
2014 7.031.457 -3,3% față de anul precedent 2.827.100 Neraportat 730 -5,8% față de anul precedent
2013 7.272.657 +5,2% față de anul precedent 2.813.341 Neraportat 775 +15,7% față de anul precedent
2012 6.913.341 +2,6% față de anul precedent 2.782.161 Neraportat 670 +3,1% față de anul precedent
2011 6.739.140 -2,0% față de anul precedent 2.743.208 Neraportat 650 +0,5% față de anul precedent
2010 6.877.534 +1,8% față de anul precedent 2.728.133 Neraportat 647 +11,6% față de anul precedent
2009 6.755.423 +15,5% față de anul precedent 2.515.640 Neraportat 580 +11,5% față de anul precedent
2008 5.848.343 2.695.085 Neraportat 520

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

44din 100 de puncte
Risc moderat

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare14 / 20
Profitabilitate10 / 20
Evoluția veniturilor15 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate5 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

2 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Persoane asociate, roluri și localități
PersoanăRolȚarăLocalitate / județ
DRDORU ROŞCAadministratorNeraportatăNeraportată
RTRALUCA TALOŞnespecificataNeraportatăNeraportată

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

32 repere. O singură cronologie.

Din 2000 până în 2026 · datele disponibile în acest profil.

2000 → 2026
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
32 repere · toți anii

2026 2 repere

data publicăriiPublicații ONRCMentiune — Buletin 24835/2026modificare date administrator persoane împuternicite, Îndreptare erori materiale conform actului Copie paşaport din data: 26.08.2020

modificare date administrator persoane împuternicite, Îndreptare erori materiale conform actului Copie paşaport din data: 26.08.2020

Deschide înregistrarea completă
data publicăriiPublicații ONRCMentiune — Buletin 23808/2026capital social, participare străină la capital, domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate, modificare date asociaţi persoane juridice, Numire administrator, revocare administrator persoane împuternicite

capital social, participare străină la capital, domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate, modificare date asociaţi persoane juridice, Numire administrator, revocare administrator persoane împuternicite

Deschide înregistrarea completă

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 70.401.984 RON. Profit: 1.917.744 RON

Cifra de afaceri: 70.401.984 RON. Profit: 1.917.744 RON

Cifra de afaceri
70.401.984 RON -21.32% față de anul precedent
Profit net
1.917.744 RON -51.15% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
283 -17.97% față de anul precedent
Datorii
28.908.706 RON -16.72% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 89.476.613 RON. Profit: 3.925.515 RON

Cifra de afaceri: 89.476.613 RON. Profit: 3.925.515 RON

Cifra de afaceri
89.476.613 RON -5.11% față de anul precedent
Profit net
3.925.515 RON +9.33% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
345 -12.44% față de anul precedent
Datorii
34.714.470 RON -14.45% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023
Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInregistrare RO e-FacturaCompania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.

Compania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 94.297.268 RON. Profit: 3.590.614 RON

Cifra de afaceri: 94.297.268 RON. Profit: 3.590.614 RON

Cifra de afaceri
94.297.268 RON +7.83% față de anul precedent
Profit net
3.590.614 RON +25.76% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
394 +5.07% față de anul precedent
Datorii
40.579.233 RON +3.68% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 87.451.112 RON. Profit: 2.855.196 RON

Cifra de afaceri: 87.451.112 RON. Profit: 2.855.196 RON

Cifra de afaceri
87.451.112 RON +28.25% față de anul precedent
Profit net
2.855.196 RON +205.36% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
375 -4.58% față de anul precedent
Datorii
39.140.146 RON +0.71% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021
reper anualClasamentePremii si distinctii 2021Locul 1 CAEN in judet la Cifra de afaceri | Locul 1 CAEN in oras la Cifra de afaceri | Locul 2 CAEN in judet la Profit net | Locul 2 CAEN in oras la Profit net | Locul 1 CAEN in judet la Angajati | Locul 1 CAEN in oras la Angajati

Locul 1 CAEN in judet la Cifra de afaceri | Locul 1 CAEN in oras la Cifra de afaceri | Locul 2 CAEN in judet la Profit net | Locul 2 CAEN in oras la Profit net | Locul 1 CAEN in judet la Angajati | Locul 1 CAEN in oras la Angajati

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Vezi toate clasamentele

2020 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 68.187.297 RON. Profit: 935.024 RON

Cifra de afaceri: 68.187.297 RON. Profit: 935.024 RON

Cifra de afaceri
68.187.297 RON +0.91% față de anul precedent
Profit net
935.024 RON +119.39% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
393 -17.61% față de anul precedent
Datorii
38.864.530 RON -8.07% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020

2019 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 67.573.415 RON. Profit: 426.191 RON

Cifra de afaceri: 67.573.415 RON. Profit: 426.191 RON

Cifra de afaceri
67.573.415 RON +73.59% față de anul precedent
Profit net
426.191 RON +3535.82% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
477
Datorii
42.277.946 RON +49.54% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2019

2018 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2018Cifra de afaceri: 38.927.047 RON. Profit: 11.722 RON

Cifra de afaceri: 38.927.047 RON. Profit: 11.722 RON

Cifra de afaceri
38.927.047 RON +68.73% față de anul precedent
Profit net
11.722 RON -29.67% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0 -100% față de anul precedent
Datorii
28.271.216 RON +490.28% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2018

2017 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2017Cifra de afaceri: 23.070.767 RON. Profit: 16.668 RON

Cifra de afaceri: 23.070.767 RON. Profit: 16.668 RON

Cifra de afaceri
23.070.767 RON +1.66% față de anul precedent
Profit net
16.668 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
637 -12.26% față de anul precedent
Datorii
4.789.473 RON -35.45% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2017
reper anualClasamentePremii si distinctii 2017Locul 2 CAEN in judet la Cifra de afaceri | Locul 1 CAEN in oras la Cifra de afaceri | Locul 3 CAEN in oras la Profit net | Locul 2 CAEN in judet la Angajati | Locul 1 CAEN in oras la Angajati

Locul 2 CAEN in judet la Cifra de afaceri | Locul 1 CAEN in oras la Cifra de afaceri | Locul 3 CAEN in oras la Profit net | Locul 2 CAEN in judet la Angajati | Locul 1 CAEN in oras la Angajati

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Vezi toate clasamentele

2016 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2016Cifra de afaceri: 22.694.321 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 22.694.321 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
22.694.321 RON +13.55% față de anul precedent
Profit net
0 RON -100% față de anul precedent
Pierdere neta
117.332 RON
Angajati
726 +9.5% față de anul precedent
Datorii
7.419.302 RON -3.39% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2016
reper anualClasamentePremii si distinctii 2016Locul 2 CAEN in judet la Cifra de afaceri | Locul 1 CAEN in oras la Cifra de afaceri | Locul 3 CAEN in oras la Profit net | Locul 1 CAEN in judet la Angajati | Locul 1 CAEN in oras la Angajati

Locul 2 CAEN in judet la Cifra de afaceri | Locul 1 CAEN in oras la Cifra de afaceri | Locul 3 CAEN in oras la Profit net | Locul 1 CAEN in judet la Angajati | Locul 1 CAEN in oras la Angajati

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Vezi toate clasamentele

2015 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2015Cifra de afaceri: 19.985.675 RON. Profit: 31.194 RON

Cifra de afaceri: 19.985.675 RON. Profit: 31.194 RON

Cifra de afaceri
19.985.675 RON +12.21% față de anul precedent
Profit net
31.194 RON +12.53% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
663 -9.18% față de anul precedent
Datorii
7.679.902 RON +9.22% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2015
reper anualClasamentePremii si distinctii 2015Locul 2 CAEN in judet la Cifra de afaceri | Locul 1 CAEN in oras la Cifra de afaceri | Locul 3 CAEN in oras la Profit net | Locul 1 CAEN in judet la Angajati | Locul 1 CAEN in oras la Angajati

Locul 2 CAEN in judet la Cifra de afaceri | Locul 1 CAEN in oras la Cifra de afaceri | Locul 3 CAEN in oras la Profit net | Locul 1 CAEN in judet la Angajati | Locul 1 CAEN in oras la Angajati

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Vezi toate clasamentele

2014 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2014Cifra de afaceri: 17.811.255 RON. Profit: 27.720 RON

Cifra de afaceri: 17.811.255 RON. Profit: 27.720 RON

Cifra de afaceri
17.811.255 RON -4.27% față de anul precedent
Profit net
27.720 RON -13.27% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
730 -5.81% față de anul precedent
Datorii
7.031.457 RON -3.32% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2014
reper anualClasamentePremii si distinctii 2014Locul 2 CAEN in judet la Cifra de afaceri | Locul 1 CAEN in oras la Cifra de afaceri | Locul 3 CAEN in judet la Profit net | Locul 2 CAEN in oras la Profit net | Locul 3 in domeniu CAEN la Angajati | Locul 1 CAEN in judet la Angajati | Locul 1 CAEN in oras la Angajati

Locul 2 CAEN in judet la Cifra de afaceri | Locul 1 CAEN in oras la Cifra de afaceri | Locul 3 CAEN in judet la Profit net | Locul 2 CAEN in oras la Profit net | Locul 3 in domeniu CAEN la Angajati | Locul 1 CAEN in judet la Angajati | Locul 1 CAEN in oras la Angajati

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Vezi toate clasamentele

2013 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2013Cifra de afaceri: 18.605.727 RON. Profit: 31.962 RON

Cifra de afaceri: 18.605.727 RON. Profit: 31.962 RON

Cifra de afaceri
18.605.727 RON +33.45% față de anul precedent
Profit net
31.962 RON -0.65% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
775 +15.67% față de anul precedent
Datorii
7.272.657 RON +5.2% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2013
Cele mai recente 20 repere; restul se încarcă în pagină.20 din 32 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

2 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

01.072026Mentiune · Buletin 24835/2026modificare date administrator persoane împuternicite, Îndreptare erori materiale conform actului Copie paşaport din data: 26.08.2020

modificare date administrator persoane împuternicite; Îndreptare erori materiale conform actului Copie paşaport din data: 26.08.2020

Companie
CABLEX RBM S.R.L.
CUI
13032357
Tip în sursă
Modification
Data buletinului
01.07.2026
Registrul Comerțului
J2000000315241
EUID
ROONRC.J2000000315241
Sediu
Municipiul Baia Mare, Jud. Maramureş, B-dul INDEPENDENTEI, Nr. 132
Județ
Maramureş
Număr încheiere
516977
Data încheierii
29.06.2026
Număr dosar
2565287
Data dosarului
26.06.2026
Tribunal
Maramures
Registrator
Alexandru-Ioan Balaciu

Subiecte

modificare date administrator persoane împuternicite, Îndreptare erori materiale conform actului Copie paşaport din data: 26.08.2020

Documente menționate

  • Cerere de îndreptare eroare materială nr. 2565287 din 26.06.2026., cu următorul conţinut: Text eroare: Administrator: FORJAN MITJA
  • Text corectie: Administrator: FLORJA MITJA
  • Cerere cu erori: 2179854/28.05.2026
Vezi Buletinul ONRC nr. 24835/2026 (PDF)
23.062026Mentiune · Buletin 23808/2026capital social, participare străină la capital, domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate, modificare date asociaţi persoane juridice, Numire administrator, revocare administrator persoane împuternicite

capital social; participare străină la capital; domeniu principal de activitate/activitate principală; cod obiect de activitate; modificare date asociaţi persoane juridice; Numire administrator, revocare administrator persoane împuternicite; Depunere act constitutiv actualizat (art.204 din Legea nr. 31/1990) conform actului Act constitutiv actualizat din data: 28.05.2026, înregistrarea datelor din declaraţia pe propria răspundere cu privire la îndeplinirea condiţiilor de funcţionarea/desfăşurarea a activităţii

Companie
CABLEX RBM S.R.L.
CUI
13032357
Tip în sursă
Modification
Data buletinului
23.06.2026
Registrul Comerțului
J24/315/2000
EUID
ROONRC.J24/315/2000
Sediu
Municipiul Baia Mare, Jud. Maramureş, B-dul INDEPENDENTEI, Nr. 132
Județ
Maramureş
Număr încheiere
498967
Data încheierii
22.06.2026
Număr dosar
2179854
Data dosarului
28.05.2026
Tribunal
Maramures
Registrator
Alexandru-Ioan Balaciu

Subiecte

capital social, participare străină la capital, domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate, modificare date asociaţi persoane juridice, Numire administrator, revocare administrator persoane împuternicite

Documente menționate

  • Decizie asociat unic nr. 1 din 28.05.2026
  • Declaraţie pe proprie răspundere cu privire la îndeplinirea condiţiilor de funcţionare/desfăşurare a activităţii nr. 2179854 din 28.05.2026
Vezi Buletinul ONRC nr. 23808/2026 (PDF)

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Distincții 2021

Adaugă gratuit distincția companiei pe website-ul tău.

Istoric complet al clasamentelor · poziție / număr de firme
An / indicatorJudețLocalitateCAENCAEN în județCAEN în localitate
2021Cifra de afaceri29din 17.223 · MARAMUREŞ 18din 7.505 · Mun. Baia Mare 11din 158 · CAEN 2790 1din 3 · CAEN 2790 - MARAMUREŞ 1din 3 · CAEN 2790 - Mun. Baia Mare
2021Profit net95din 17.224 · MARAMUREŞ 55din 7.506 · Mun. Baia Mare 15din 158 · CAEN 2790 2din 3 · CAEN 2790 - MARAMUREŞ 2din 3 · CAEN 2790 - Mun. Baia Mare
2021Angajati16din 17.223 · MARAMUREŞ 10din 7.505 · Mun. Baia Mare 5din 158 · CAEN 2790 1din 3 · CAEN 2790 - MARAMUREŞ 1din 3 · CAEN 2790 - Mun. Baia Mare
2017Cifra de afaceri93din 14.008 · MARAMUREŞ 56din 6.670 · Mun. Baia Mare 16din 174 · CAEN 2790 2din 5 · CAEN 2790 - MARAMUREŞ 1din 4 · CAEN 2790 - Mun. Baia Mare
2017Profit net4.473din 14.009 · MARAMUREŞ 2.157din 6.671 · Mun. Baia Mare 77din 174 · CAEN 2790 4din 5 · CAEN 2790 - MARAMUREŞ 3din 4 · CAEN 2790 - Mun. Baia Mare
2017Angajati11din 14.009 · MARAMUREŞ 5din 6.671 · Mun. Baia Mare 5din 174 · CAEN 2790 2din 5 · CAEN 2790 - MARAMUREŞ 1din 4 · CAEN 2790 - Mun. Baia Mare
2016Cifra de afaceri90din 12.969 · MARAMUREŞ 52din 6.375 · Mun. Baia Mare 13din 163 · CAEN 2790 2din 4 · CAEN 2790 - MARAMUREŞ 1din 3 · CAEN 2790 - Mun. Baia Mare
2016Profit net7.120din 12.970 · MARAMUREŞ 3.442din 6.376 · Mun. Baia Mare 98din 163 · CAEN 2790 4din 4 · CAEN 2790 - MARAMUREŞ 3din 3 · CAEN 2790 - Mun. Baia Mare
2016Angajati8din 12.970 · MARAMUREŞ 4din 6.376 · Mun. Baia Mare 4din 163 · CAEN 2790 1din 4 · CAEN 2790 - MARAMUREŞ 1din 3 · CAEN 2790 - Mun. Baia Mare
2015Cifra de afaceri96din 12.752 · MARAMUREŞ 57din 6.396 · Mun. Baia Mare 12din 168 · CAEN 2790 2din 4 · CAEN 2790 - MARAMUREŞ 1din 3 · CAEN 2790 - Mun. Baia Mare
2015Profit net2.743din 12.753 · MARAMUREŞ 1.425din 6.397 · Mun. Baia Mare 68din 168 · CAEN 2790 4din 4 · CAEN 2790 - MARAMUREŞ 3din 3 · CAEN 2790 - Mun. Baia Mare
2015Angajati10din 12.753 · MARAMUREŞ 5din 6.397 · Mun. Baia Mare 4din 168 · CAEN 2790 1din 4 · CAEN 2790 - MARAMUREŞ 1din 3 · CAEN 2790 - Mun. Baia Mare
2014Cifra de afaceri101din 12.856 · MARAMUREŞ 62din 6.634 · Mun. Baia Mare 11din 168 · CAEN 2790 2din 4 · CAEN 2790 - MARAMUREŞ 1din 3 · CAEN 2790 - Mun. Baia Mare
2014Profit net2.317din 12.857 · MARAMUREŞ 1.203din 6.635 · Mun. Baia Mare 65din 168 · CAEN 2790 3din 4 · CAEN 2790 - MARAMUREŞ 2din 3 · CAEN 2790 - Mun. Baia Mare
2014Angajati10din 12.857 · MARAMUREŞ 6din 6.635 · Mun. Baia Mare 3din 168 · CAEN 2790 1din 4 · CAEN 2790 - MARAMUREŞ 1din 3 · CAEN 2790 - Mun. Baia Mare
2013Cifra de afaceri83din 12.575 · MARAMUREŞ 47din 6.660 · Mun. Baia Mare 11din 174 · CAEN 2790 2din 3 · CAEN 2790 - MARAMUREŞ 1din 2 · CAEN 2790 - Mun. Baia Mare
2013Profit net1.851din 12.580 · MARAMUREŞ 1.018din 6.665 · Mun. Baia Mare 56din 174 · CAEN 2790 3din 3 · CAEN 2790 - MARAMUREŞ 2din 2 · CAEN 2790 - Mun. Baia Mare
2013Angajati9din 12.577 · MARAMUREŞ 5din 6.662 · Mun. Baia Mare 3din 174 · CAEN 2790 1din 3 · CAEN 2790 - MARAMUREŞ 1din 2 · CAEN 2790 - Mun. Baia Mare
2012Cifra de afaceri115din 12.571 · MARAMUREŞ 71din 6.750 · Mun. Baia Mare 13din 170 · CAEN 2790 2din 3 · CAEN 2790 - MARAMUREŞ 1din 2 · CAEN 2790 - Mun. Baia Mare
2012Profit net1.511din 12.576 · MARAMUREŞ 855din 6.755 · Mun. Baia Mare 54din 170 · CAEN 2790 3din 3 · CAEN 2790 - MARAMUREŞ 2din 2 · CAEN 2790 - Mun. Baia Mare
2012Angajati9din 12.573 · MARAMUREŞ 6din 6.752 · Mun. Baia Mare 3din 170 · CAEN 2790 1din 3 · CAEN 2790 - MARAMUREŞ 1din 2 · CAEN 2790 - Mun. Baia Mare
2011Cifra de afaceri115din 12.502 · MARAMUREŞ 73din 6.841 · Mun. Baia Mare 11din 166 · CAEN 2790 2din 3 · CAEN 2790 - MARAMUREŞ 1din 2 · CAEN 2790 - Mun. Baia Mare
2011Profit net1.999din 12.505 · MARAMUREŞ 1.139din 6.844 · Mun. Baia Mare 63din 166 · CAEN 2790 3din 3 · CAEN 2790 - MARAMUREŞ 2din 2 · CAEN 2790 - Mun. Baia Mare
2011Angajati9din 12.505 · MARAMUREŞ 6din 6.844 · Mun. Baia Mare 3din 166 · CAEN 2790 1din 3 · CAEN 2790 - MARAMUREŞ 1din 2 · CAEN 2790 - Mun. Baia Mare
2010Cifra de afaceri103din 12.399 · MARAMUREŞ 63din 6.766 · Mun. Baia Mare 9din 158 · CAEN 2790 2din 3 · CAEN 2790 - MARAMUREŞ 1din 2 · CAEN 2790 - Mun. Baia Mare
2010Profit net1.976din 12.402 · MARAMUREŞ 1.131din 6.769 · Mun. Baia Mare 66din 158 · CAEN 2790 3din 3 · CAEN 2790 - MARAMUREŞ 2din 2 · CAEN 2790 - Mun. Baia Mare
2010Angajati7din 12.402 · MARAMUREŞ 5din 6.769 · Mun. Baia Mare 3din 158 · CAEN 2790 1din 3 · CAEN 2790 - MARAMUREŞ 1din 2 · CAEN 2790 - Mun. Baia Mare
2009Cifra de afaceri118din 12.197 · MARAMUREŞ 80din 6.692 · Mun. Baia Mare 9din 160 · CAEN 2790 2din 3 · CAEN 2790 - MARAMUREŞ 1din 2 · CAEN 2790 - Mun. Baia Mare
2009Profit net5.281din 12.199 · MARAMUREŞ 2.789din 6.694 · Mun. Baia Mare 88din 160 · CAEN 2790 2din 3 · CAEN 2790 - MARAMUREŞ 2din 2 · CAEN 2790 - Mun. Baia Mare
2009Angajati9din 12.199 · MARAMUREŞ 5din 6.694 · Mun. Baia Mare 3din 160 · CAEN 2790 1din 3 · CAEN 2790 - MARAMUREŞ 1din 2 · CAEN 2790 - Mun. Baia Mare
2008Cifra de afaceri180din 13.624 · MARAMUREŞ 126din 7.372 · Mun. Baia Mare 10din 173 · CAEN 2790 2din 3 · CAEN 2790 - MARAMUREŞ 1din 2 · CAEN 2790 - Mun. Baia Mare
2008Profit net6.718din 13.624 · MARAMUREŞ 3.578din 7.372 · Mun. Baia Mare 100din 173 · CAEN 2790 2din 3 · CAEN 2790 - MARAMUREŞ 2din 2 · CAEN 2790 - Mun. Baia Mare
2008Angajati9din 13.624 · MARAMUREŞ 6din 7.372 · Mun. Baia Mare 3din 173 · CAEN 2790 1din 3 · CAEN 2790 - MARAMUREŞ 1din 2 · CAEN 2790 - Mun. Baia Mare

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 2790, Maramureş

Activ
MARAMUREŞ, Loc. Tăuţii-Măgherăuş Orş. Tăuţii-Măgherăuş2004-12-17
fara e-Factura
Cifra afaceri
290.132.997 RON
Profit
0 RON
Angajati
856
SIMETO CABLAJ SISTEMS S.R.L.
CUI: 39245898CAEN: 2790
Activ
MARAMUREŞ, Sat Recea Com. Recea2018-04-25
fara e-Factura
Cifra afaceri
3.877.665 RON
Profit
835.300 RON
Angajati
41
MARELECTRIC PRODUCŢIE SRL
CUI: 33830892CAEN: 2790
Activ
MARAMUREŞ, Mun. Baia Mare2014-11-21
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.251.379 RON
Profit
0 RON
Angajati
7

Alte firme din Maramureş

POLMAR SRL
CUI: 13032276CAEN: 1610
Activ
MARAMUREŞ, Sat Leordina Com. Leordina2000-05-22
fara e-Factura
Cifra afaceri
52.580 RON
Profit
34.024 RON
Angajati
0
SUD DIFFUSION SRL
CUI: 13040635CAEN: 4941
Activ
MARAMUREŞ, Sat Leordina Com. Leordina2000-05-24
fara e-Factura
Cifra afaceri
0 RON
Profit
572 RON
Angajati
0
VOLI COM SRL
CUI: 12974585CAEN: 6820
Activ
MARAMUREŞ, Mun. Baia Mare2000-05-04
fara e-Factura
Cifra afaceri
21.000 RON
Profit
523 RON
Angajati
0
MARA INTERNATIONAL TOUR SRL
CUI: 13079716CAEN: 7911
Activ
MARAMUREŞ, Mun. Baia Mare2000-06-06
fara e-Factura
Cifra afaceri
831.810 RON
Profit
344.202 RON
Angajati
4
I.T.ROM SRL
CUI: 12389395CAEN: 1610
Activ
MARAMUREŞ, Sat Ilba Com. Cicârlău1999-11-12
fara e-Factura
Cifra afaceri
6.589.145 RON
Profit
0 RON
Angajati
14
MANOLO IMPEX SRL
CUI: 13672798CAEN: 5510
Activ
MARAMUREŞ, Sat Ocna Şugatag Com. Ocna Şugatag2001-01-31
fara e-Factura
Cifra afaceri
47.140 RON
Profit
140 RON
Angajati
0
VASFLOR SRL
CUI: 16546735CAEN: 4621
Activ
MARAMUREŞ, Sat Bârsana Com. Bârsana2004-06-25
fara e-Factura
Cifra afaceri
2.322.999 RON
Profit
213.069 RON
Angajati
4
ADIBALAJ LINE S.R.L.
CUI: 41799917CAEN: 4941
Activ
MARAMUREŞ, Sat Săsar Com. Recea2019-10-22
fara e-Factura
Cifra afaceri
244.967 RON
Profit
0 RON
Angajati
1

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul CABLEX RBM S.R.L.?

CUI-ul CABLEX RBM S.R.L. este 13032357.

Unde este sediul CABLEX RBM S.R.L.?

CABLEX RBM S.R.L. are sediul in Romania, MARAMUREŞ, Mun. Baia Mare, Bld. Independenţei nr. 132, 430071, Mun. Baia Mare, judetul MARAMUREŞ.

Cand a fost infiintata CABLEX RBM S.R.L.?

CABLEX RBM S.R.L. a fost infiintata in anul 2000 (26 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a CABLEX RBM S.R.L. in 2024?

In 2024, CABLEX RBM S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 70.401.984 RON.

Cati angajati are CABLEX RBM S.R.L.?

CABLEX RBM S.R.L. a raportat un numar mediu de 283 salariati in 2024.

Ce activitate are CABLEX RBM S.R.L.?

CABLEX RBM S.R.L. are codul CAEN principal 2790 (Fabricarea altor echipamente electrice).

Ce profit a inregistrat CABLEX RBM S.R.L. in 2024?

CABLEX RBM S.R.L. a inregistrat un profit net de 1.917.744 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 17 exerciții financiare
Publicații ONRC
2 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
13 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
13 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.