Activ Plătitor TVA

GALANT SRL

CUI: 1335594
CIF: RO1335594
Reg. Com.: J1992001333296
CAEN: 4711
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 29 noiembrie 1992 · 33 ani
Distribuie:

Comerţ cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi şi tutun

Surse și actualizare

Actualizat: 12 octombrie 2026 la 13:31

Despre GALANT SRL

GALANT SRL este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Orş. Vălenii de Munte, judetul PRAHOVA, infiintata in 1992 (33 ani de activitate). Activitatea principala este "Comerţ cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi şi tutun" (cod CAEN 4711), in sectorul comert cu ridicata si cu amanuntul. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, GALANT SRL a raportat o cifra de afaceri de 5.528.786 RON, in crestere fata de anul precedent (+19.5%). Profitul net inregistrat a fost de 0 RON (in scadere accentuata). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 51, in crestere fata de anul anterior. Pe parcursul ultimilor 16 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 815.356 RON in 2008 la 5.528.786 RON in 2024.

Este inregistrata ca platitoare de TVA. In ultimele 12 luni au fost publicate 2 modificari in Monitorul Oficial pentru aceasta firma. Conducerea inregistrata cuprinde 2 persoane (asociati si/sau administratori).

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
5.528.786 RON
Venituri totale
7.189.184 RON
Cheltuieli totale
7.288.122 RON
Profit brut
0 RON
Profit net
0 RON
Marja profit net
0,00%
Active imobilizate
468.034 RON
Active circulante
618.078 RON
Stocuri
257.278 RON
Creanțe
295.808 RON
Casa & conturi bănci
64.992 RON
Capital propriu
-721.447 RON

Contact

AdresaRomania, PRAHOVA, Orş. Vălenii de Munte, Str. GH.PANCULESCU nr. 13, 106400
Telefon280332

Adresă sediu social

Romania, PRAHOVA, Orş. Vălenii de Munte, Str. GH.PANCULESCU nr. 13, 106400
Cod poștal: 106400
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, PRAHOVA, Orş. Vălenii de Munte, Str. GH.PANCULESCU nr. 13, 106400
Cod postal
106400
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 29.11.1992
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Văleni
Platitor TVA
Da

Informatii fiscale

TVA la incasare
1 ianuarie 2013 - 1 februarie 2014

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2008 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
5.528.786 RON
Rezultat net
-98.938 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 5.528.786 RON 4.625.139 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 7.189.184 RON 6.202.365 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 7.288.122 RON 6.159.568 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 0 RON 42.797 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 0 RON 27.684 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 98.938 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 98.938 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 468.034 RON 540.711 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 618.078 RON 477.608 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 1.086.112 RON 1.018.319 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 257.278 RON 155.100 RON
CreanțeSume de încasat 295.808 RON 298.539 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 64.992 RON 23.969 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 1.832.503 RON 1.665.772 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate -721.447 RON -622.509 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 51 persoane 47 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active1.086.112RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

168,7 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale1.086.112 RON
Datorii totale1.832.503 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
0,0 %Profit net / active totale
ROE
-0,0 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
0,34 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
-66,4 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 17 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

17 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 5.528.786 +19,5% față de anul precedent 7.189.184 7.288.122 0 -100,0% față de anul precedent 0 -100,0% față de anul precedent 98.938 98.938
2023 4.625.139 -6,7% față de anul precedent 6.202.365 6.159.568 42.797 +312,3% față de anul precedent 27.684 +243,9% față de anul precedent 0 0
2022 4.956.273 +37,7% față de anul precedent 6.880.055 6.869.676 10.379 -61,5% față de anul precedent 8.051 -70,1% față de anul precedent 0 0
2021 3.600.573 +26,9% față de anul precedent 5.209.442 5.182.519 26.923 26.923 0 0
2020 2.837.626 -26,7% față de anul precedent 3.700.731 3.883.475 0 -100,0% față de anul precedent 0 -100,0% față de anul precedent 182.744 182.744
2019 3.870.943 +19,0% față de anul precedent 4.860.205 4.676.263 183.942 +88,0% față de anul precedent 183.942 +104,4% față de anul precedent 0 0
2018 3.253.930 +7,6% față de anul precedent 4.259.409 4.161.570 97.839 -67,7% față de anul precedent 89.981 -69,9% față de anul precedent 0 0
2017 3.024.550 +47,5% față de anul precedent 3.620.984 3.317.863 303.121 +100,9% față de anul precedent 298.889 +98,1% față de anul precedent 0 0
2016 2.050.592 -15,2% față de anul precedent 3.108.283 2.957.377 150.906 +234,4% față de anul precedent 150.906 +234,4% față de anul precedent 0 0
2015 2.418.997 +32,4% față de anul precedent 3.188.731 3.143.605 45.126 45.126 0 0
2014 1.826.696 +99,2% față de anul precedent 2.426.727 2.685.400 0 0 258.673 258.673
2013 917.246 +33,1% față de anul precedent 1.161.549 1.707.113 0 0 545.564 545.564
2012 689.386 +5,0% față de anul precedent 765.175 1.021.489 0 0 256.314 257.021
2011 656.690 +10,4% față de anul precedent 917.262 970.090 0 0 52.828 52.828
2010 595.011 +53,3% față de anul precedent 706.895 793.581 0 0 86.686 91.561
2009 388.049 -52,4% față de anul precedent 427.527 656.322 0 0 228.795 234.528
2008 815.356 963.343 1.083.531 0 0 120.188 120.188

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

17 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 468.034 618.078 1.086.112 257.278 295.808 64.992
2023 540.711 477.608 1.018.319 155.100 298.539 23.969
2022 631.605 493.667 1.125.272 133.532 277.496 82.639
2021 682.418 766.907 1.449.325 169.109 371.769 226.029
2020 837.270 181.203 1.018.473 88.457 56.459 36.287
2019 881.307 204.234 1.085.541 105.084 56.821 42.329
2018 946.798 288.516 1.235.314 179.301 89.683 19.532
2017 1.024.493 296.816 1.321.309 217.584 33.091 46.141
2016 1.155.625 260.738 1.416.363 142.911 54.634 63.193
2015 1.080.650 385.623 1.466.273 180.256 34.514 170.853
2014 1.313.242 227.638 1.540.880 149.627 67.557 10.454
2013 1.108.974 257.647 1.366.621 194.119 56.329 7.199
2012 814.975 458.303 1.273.278 400.343 29.006 28.954
2011 737.847 427.333 1.165.180 357.252 68.348 1.733
2010 714.940 262.129 977.069 218.557 41.350 2.222
2009 441.627 247.359 688.986 201.492 37.893 7.974
2008 393.356 250.521 643.877 213.801 28.780 7.940

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

17 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 1.832.503 +10,0% față de anul precedent -721.447 Neraportat 51 +8,5% față de anul precedent
2023 1.665.772 -6,6% față de anul precedent -622.509 Neraportat 47 +2,2% față de anul precedent
2022 1.782.458 -15,7% față de anul precedent -650.193 Neraportat 46 0,0% față de anul precedent
2021 2.115.276 +23,7% față de anul precedent -658.244 Neraportat 46 +4,6% față de anul precedent
2020 1.709.731 +7,4% față de anul precedent -685.167 Neraportat 44 -15,4% față de anul precedent
2019 1.591.526 -17,3% față de anul precedent -502.423 Neraportat 52 0,0% față de anul precedent
2018 1.924.821 -8,4% față de anul precedent -686.365 Neraportat 52 -1,9% față de anul precedent
2017 2.100.797 -18,9% față de anul precedent -776.346 Neraportat 53 +20,5% față de anul precedent
2016 2.590.959 -7,8% față de anul precedent -1.175.035 Neraportat 44 +12,8% față de anul precedent
2015 2.810.498 -3,5% față de anul precedent -1.325.940 Neraportat 39 +21,9% față de anul precedent
2014 2.913.006 +17,5% față de anul precedent -1.371.065 Neraportat 32 +60,0% față de anul precedent
2013 2.479.013 +34,7% față de anul precedent -1.112.392 Neraportat 20 +25,0% față de anul precedent
2012 1.840.107 +14,0% față de anul precedent -566.829 Neraportat 16 -5,9% față de anul precedent
2011 1.613.576 +17,6% față de anul precedent -448.396 Neraportat 17 +13,3% față de anul precedent
2010 1.372.637 +38,2% față de anul precedent -395.568 Neraportat 15 +87,5% față de anul precedent
2009 992.993 +39,2% față de anul precedent -304.007 Neraportat 8 -38,5% față de anul precedent
2008 713.337 -69.460 Neraportat 13

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

60din 100 de puncte
Risc ridicat

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare20 / 20
Profitabilitate15 / 20
Evoluția veniturilor0 / 20
Pierderi consecutive10 / 20
Lichiditate15 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

2 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Persoane asociate, roluri și localități
PersoanăRolȚarăLocalitate / județ
CPCONSTANTIN PĂDURARUfondatorNeraportatăNeraportată
CECARMEN ELENA PĂDURARUadministratorNeraportatăNeraportată

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

22 repere. O singură cronologie.

Din 1992 până în 2026 · datele disponibile în acest profil.

1992 → 2026
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
22 repere · toți anii

2026 2 repere

data publicăriiPublicații ONRCMentiune — Buletin 36567/2026domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate, modificare date asociaţi persoane fizice, modificare date administrator persoane împuternicite, durată societate

domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate, modificare date asociaţi persoane fizice, modificare date administrator persoane împuternicite, durată societate

Deschide înregistrarea completă
data publicăriiPublicații ONRCMentiune — Buletin 22345/2026domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate, modificare date asociaţi persoane fizice, modificare date administrator persoane împuternicite, durată societate

domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate, modificare date asociaţi persoane fizice, modificare date administrator persoane împuternicite, durată societate

Deschide înregistrarea completă

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 5.528.786 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 5.528.786 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
5.528.786 RON +19.54% față de anul precedent
Profit net
0 RON -100% față de anul precedent
Pierdere neta
98.938 RON
Angajati
51 +8.51% față de anul precedent
Datorii
1.832.503 RON +10.01% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 4.625.139 RON. Profit: 27.684 RON

Cifra de afaceri: 4.625.139 RON. Profit: 27.684 RON

Cifra de afaceri
4.625.139 RON -6.68% față de anul precedent
Profit net
27.684 RON +243.86% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
47 +2.17% față de anul precedent
Datorii
1.665.772 RON -6.55% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 4.956.273 RON. Profit: 8.051 RON

Cifra de afaceri: 4.956.273 RON. Profit: 8.051 RON

Cifra de afaceri
4.956.273 RON +37.65% față de anul precedent
Profit net
8.051 RON -70.1% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
46 0% față de anul precedent
Datorii
1.782.458 RON -15.73% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 3.600.573 RON. Profit: 26.923 RON

Cifra de afaceri: 3.600.573 RON. Profit: 26.923 RON

Cifra de afaceri
3.600.573 RON +26.89% față de anul precedent
Profit net
26.923 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
46 +4.55% față de anul precedent
Datorii
2.115.276 RON +23.72% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021

2020 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 2.837.626 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 2.837.626 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
2.837.626 RON -26.69% față de anul precedent
Profit net
0 RON -100% față de anul precedent
Pierdere neta
182.744 RON
Angajati
44 -15.38% față de anul precedent
Datorii
1.709.731 RON +7.43% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020

2019 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 3.870.943 RON. Profit: 183.942 RON

Cifra de afaceri: 3.870.943 RON. Profit: 183.942 RON

Cifra de afaceri
3.870.943 RON +18.96% față de anul precedent
Profit net
183.942 RON +104.42% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
52 0% față de anul precedent
Datorii
1.591.526 RON -17.32% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2019

2018 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2018Cifra de afaceri: 3.253.930 RON. Profit: 89.981 RON

Cifra de afaceri: 3.253.930 RON. Profit: 89.981 RON

Cifra de afaceri
3.253.930 RON +7.58% față de anul precedent
Profit net
89.981 RON -69.89% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
52 -1.89% față de anul precedent
Datorii
1.924.821 RON -8.38% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2018

2017 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2017Cifra de afaceri: 3.024.550 RON. Profit: 298.889 RON

Cifra de afaceri: 3.024.550 RON. Profit: 298.889 RON

Cifra de afaceri
3.024.550 RON +47.5% față de anul precedent
Profit net
298.889 RON +98.06% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
53 +20.45% față de anul precedent
Datorii
2.100.797 RON -18.92% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2017

2016 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2016Cifra de afaceri: 2.050.592 RON. Profit: 150.906 RON

Cifra de afaceri: 2.050.592 RON. Profit: 150.906 RON

Cifra de afaceri
2.050.592 RON -15.23% față de anul precedent
Profit net
150.906 RON +234.41% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
44 +12.82% față de anul precedent
Datorii
2.590.959 RON -7.81% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2016

2015 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2015Cifra de afaceri: 2.418.997 RON. Profit: 45.126 RON

Cifra de afaceri: 2.418.997 RON. Profit: 45.126 RON

Cifra de afaceri
2.418.997 RON +32.42% față de anul precedent
Profit net
45.126 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
39 +21.88% față de anul precedent
Datorii
2.810.498 RON -3.52% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2015

2014 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2014Cifra de afaceri: 1.826.696 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 1.826.696 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
1.826.696 RON +99.15% față de anul precedent
Profit net
0 RON
Pierdere neta
258.673 RON
Angajati
32 +60% față de anul precedent
Datorii
2.913.006 RON +17.51% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2014
Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleSfarsit TVA la incasareCompania a renuntat la sistemul de TVA la incasare.

Compania a renuntat la sistemul de TVA la incasare.

2013 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2013Cifra de afaceri: 917.246 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 917.246 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
917.246 RON +33.05% față de anul precedent
Profit net
0 RON
Pierdere neta
545.564 RON
Angajati
20 +25% față de anul precedent
Datorii
2.479.013 RON +34.72% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2013
Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInceput TVA la incasareCompania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.

Compania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.

2012 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2012Cifra de afaceri: 689.386 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 689.386 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
689.386 RON +4.98% față de anul precedent
Profit net
0 RON
Pierdere neta
257.021 RON
Angajati
16 -5.88% față de anul precedent
Datorii
1.840.107 RON +14.04% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2012

2011 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2011Cifra de afaceri: 656.690 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 656.690 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
656.690 RON +10.37% față de anul precedent
Profit net
0 RON
Pierdere neta
52.828 RON
Angajati
17 +13.33% față de anul precedent
Datorii
1.613.576 RON +17.55% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2011

2010 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2010Cifra de afaceri: 595.011 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 595.011 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
595.011 RON +53.33% față de anul precedent
Profit net
0 RON
Pierdere neta
91.561 RON
Angajati
15 +87.5% față de anul precedent
Datorii
1.372.637 RON +38.23% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2010

2009 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2009Cifra de afaceri: 388.049 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 388.049 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
388.049 RON -52.41% față de anul precedent
Profit net
0 RON
Pierdere neta
234.528 RON
Angajati
8 -38.46% față de anul precedent
Datorii
992.993 RON +39.2% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2009
Cele mai recente 20 repere; restul se încarcă în pagină.20 din 22 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

2 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

05.102026Mentiune · Buletin 36567/2026domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate, modificare date asociaţi persoane fizice, modificare date administrator persoane împuternicite, durată societate

domeniu principal de activitate/activitate principală; cod obiect de activitate; modificare date asociaţi persoane fizice; modificare date administrator persoane împuternicite; durată societate; Depunere act constitutiv actualizat (art.204 din Legea nr. 31/1990) conform actului Act constitutiv actualizat avand numarul 2 din data: 20.07.2026, înregistrarea datelor din declaraţia pe propria răspundere cu privire la îndeplinirea condiţiilor de funcţionarea/desfăşurarea a activităţii

Companie
GALANT SRL
CUI
1335594
Tip în sursă
Modification
Data buletinului
05.10.2026
Registrul Comerțului
J29/1333/1992
EUID
ROONRC.J29/1333/1992
Sediu
Loc. Vălenii de Munte, Oraş Vălenii de Munte, Jud. Prahova, Str. GH.PANCULESCU, Nr.
Județ
Prahova
Număr încheiere
779339
Data încheierii
02.10.2026
Număr dosar
3422933
Data dosarului
28.08.2026
Tribunal
Prahova
Registrator
Paul Andrei Ghiculescu

Subiecte

domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate, modificare date asociaţi persoane fizice, modificare date administrator persoane împuternicite, durată societate

Documente menționate

  • Hotărârea adunării generale a asociaţilor nr. 1 din 20.07.2026
  • Declaraţie pe proprie răspundere cu privire la îndeplinirea condiţiilor de funcţionare/desfăşurare a activităţii nr. 3422933 din 28.08.2026
Vezi Buletinul ONRC nr. 36567/2026 (PDF)
11.062026Mentiune · Buletin 22345/2026domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate, modificare date asociaţi persoane fizice, modificare date administrator persoane împuternicite, durată societate

domeniu principal de activitate/activitate principală; cod obiect de activitate; modificare date asociaţi persoane fizice; modificare date administrator persoane împuternicite; durată societate; Depunere act constitutiv actualizat (art.204 din Legea nr. 31/1990) conform actului Act constitutiv actualizat avand numarul 2 din data: 12.05.2026, înregistrarea datelor din declaraţia pe propria răspundere cu privire la îndeplinirea condiţiilor de funcţionarea/desfăşurarea a activităţii

Companie
GALANT SRL
CUI
1335594
Tip în sursă
Modification
Data buletinului
11.06.2026
Registrul Comerțului
J29/1333/1992
EUID
ROONRC.J29/1333/1992
Sediu
Loc. Vălenii de Munte, Oraş Vălenii de Munte, Jud. Prahova, Str. GH.PANCULESCU, Nr.
Județ
Prahova
Număr încheiere
468846
Data încheierii
10.06.2026
Număr dosar
2040565
Data dosarului
20.05.2026
Tribunal
Prahova
Registrator
Claudia Elena Ignat

Subiecte

domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate, modificare date asociaţi persoane fizice, modificare date administrator persoane împuternicite, durată societate

Documente menționate

  • Hotărârea adunării generale a asociaţilor din 12.05.2026
  • Declaraţie pe proprie răspundere cu privire la îndeplinirea condiţiilor de funcţionare/desfăşurare a activităţii din 20.05.2026
Vezi Buletinul ONRC nr. 22345/2026 (PDF)

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 4711, Prahova

SMALL GELMI SHOP SRL
CUI: 32556102CAEN: 4711
Activ
PRAHOVA, Mun. Ploieşti2013-12-06
fara e-Factura
Cifra afaceri
5.662.753 RON
Profit
250.177 RON
Angajati
9
GRIM PROSPER IMPEX S.R.L.
CUI: 38997426CAEN: 4711
Activ
PRAHOVA, Mun. Ploieşti2018-03-09
fara e-Factura
Cifra afaceri
5.509.067 RON
Profit
375.153 RON
Angajati
7
OMNES 94 SRL
CUI: 5522218CAEN: 4711
Activ
PRAHOVA, Sat Drăgăneşti Com. Drăgăneşti1994-04-19
fara e-Factura
Cifra afaceri
5.737.489 RON
Profit
189.509 RON
Angajati
16
MULTICOM SERVICE SRL
CUI: 3282577CAEN: 4711
Activ
PRAHOVA, Orş. Boldeşti-Scăeni1993-02-17
fara e-Factura
Cifra afaceri
5.492.828 RON
Profit
258.495 RON
Angajati
7
EUROCOM MARKET SRL
CUI: 21792574CAEN: 4711
Activ
PRAHOVA, Orş. Băicoi2007-05-24
fara e-Factura
Cifra afaceri
6.091.778 RON
Profit
94.626 RON
Angajati
8
OPTIMAN LOGISTIC S.R.L.
CUI: 38742007CAEN: 4711
Activ
PRAHOVA, Orş. Breaza2018-01-25
fara e-Factura
Cifra afaceri
4.900.976 RON
Profit
61.345 RON
Angajati
8

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 4711, Prahova

ALGIN SRL
CUI: 1334653CAEN: 4711
Activ
PRAHOVA, Mun. Ploieşti1992-11-29
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.051.042 RON
Profit
0 RON
Angajati
11
ASTER SRL
CUI: 1335705CAEN: 4711
Activ
PRAHOVA, Sat Starchiojd Com. Starchiojd1992-11-29
fara e-Factura
Cifra afaceri
3.728.877 RON
Profit
23.015 RON
Angajati
12
CORASI MITREA & CO SRL
CUI: 1334580CAEN: 4711
Activ
PRAHOVA, Orş. Urlaţi1992-11-29
fara e-Factura
Cifra afaceri
134.082 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
INDAL S.R.L.
CUI: 1343821CAEN: 4711
Activ
PRAHOVA, Mun. Ploieşti1992-11-29
fara e-Factura
Cifra afaceri
149.231 RON
Profit
614 RON
Angajati
1

Alte firme din Prahova

FARMACIA ASCLEPIOS SRL
CUI: 1335527CAEN: 4773
Activ
PRAHOVA, Orş. Vălenii de Munte1992-11-29
fara e-Factura
Cifra afaceri
5.469.289 RON
Profit
160.423 RON
Angajati
7
TEOMED S.R.L.
CUI: 1335632CAEN: 4312
Activ
PRAHOVA, Orş. Vălenii de Munte1992-11-29
fara e-Factura
Cifra afaceri
134.486 RON
Profit
39.054 RON
Angajati
2
APIFARM S.R.L.
CUI: 1334300CAEN: 4773
Activ
PRAHOVA, Orş. Urlaţi1992-11-29
fara e-Factura
Cifra afaceri
172.367 RON
Profit
12.646 RON
Angajati
3
FAMIDO SRL
CUI: 1343295CAEN: 4685
Activ
PRAHOVA, Mun. Ploieşti1992-11-29
fara e-Factura
Cifra afaceri
304.833 RON
Profit
18.236 RON
Angajati
1
COMPANIA ENERGOPETROL SA
CUI: 1323700CAEN: 4321
Activ
PRAHOVA, Mun. Câmpina1992-11-29
fara e-Factura
Cifra afaceri
114.199 RON
Profit
0 RON
Angajati
20
ANDY IMPEX SRL
CUI: 5586017CAEN: 0111
Activ
PRAHOVA, Com. Gorgota1994-05-04
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.059.405 RON
Profit
181.974 RON
Angajati
3

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul GALANT SRL?

CUI-ul GALANT SRL este 1335594.

Unde este sediul GALANT SRL?

GALANT SRL are sediul in Romania, PRAHOVA, Orş. Vălenii de Munte, Str. GH.PANCULESCU nr. 13, 106400, Orş. Vălenii de Munte, judetul PRAHOVA.

Cand a fost infiintata GALANT SRL?

GALANT SRL a fost infiintata in anul 1992 (33 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a GALANT SRL in 2024?

In 2024, GALANT SRL a raportat o cifra de afaceri de 5.528.786 RON.

Cati angajati are GALANT SRL?

GALANT SRL a raportat un numar mediu de 51 salariati in 2024.

Ce activitate are GALANT SRL?

GALANT SRL are codul CAEN principal 4711 (Comerţ cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi şi tutun).

Ce profit a inregistrat GALANT SRL in 2024?

GALANT SRL a inregistrat o pierdere neta de 98.938 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 17 exerciții financiare
Publicații ONRC
2 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
12 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
12 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.