Cifra de afaceri
Comerţ cu amănuntul al pieselor şi accesoriilor pentru autovehicule
Surse și actualizareActualizat: 14 octombrie 2026 la 17:04
Despre AUTO TRANS COM SRL
AUTO TRANS COM SRL este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Mun. Paşcani, judetul IAŞI, infiintata in 2001 (25 ani de activitate). Activitatea principala este "Comerţ cu amănuntul al pieselor şi accesoriilor pentru autovehicule" (cod CAEN 4782), in sectorul comert cu ridicata si cu amanuntul. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.
In 2024, AUTO TRANS COM SRL a raportat o cifra de afaceri de 14.696.528 RON, in crestere fata de anul precedent (+5.2%). Profitul net inregistrat a fost de 1.978.506 RON (in scadere). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 60. Pe parcursul ultimilor 16 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 2.568.340 RON in 2008 la 14.696.528 RON in 2024. Datoriile raportate (153.333.300 RON) depasesc cifra de afaceri anuala.
Din punct de vedere al pozitionarii in piata, La cifra de afaceri (2024), se afla pe locul 562 din 31129 firme din judetul IAŞI, pe locul 2 din 109 firme cu acelasi cod CAEN din judet, si pe locul 31 la nivel national in domeniul sau (2836 firme).
Este inregistrata ca platitoare de TVA. Conducerea inregistrata cuprinde 1 persoana (asociati si/sau administratori).
Compania, pe scurt
- Cifră de afaceri netă
- 14.696.528 RON
- Venituri totale
- 35.026.450 RON
- Cheltuieli totale
- 32.744.413 RON
- Profit brut
- 2.282.037 RON
- Profit net
- 1.978.506 RON
- Marja profit net
- 13,46%
- Active imobilizate
- 138.306.544 RON
- Active circulante
- 43.564.776 RON
- Stocuri
- 24.297.262 RON
- Creanțe
- 3.260.409 RON
- Casa & conturi bănci
- 2.896.829 RON
- Capital propriu
- 28.967.954 RON
- Cifra de afaceri · CAEN 4782
- Loc 31 din 2.836
- Profit net · CAEN 4782
- Loc 13 din 2.836
- Angajati · CAEN 4782
- Loc 4 din 2.836
Contact
Adresă sediu social
Adresa fiscala
- Adresa
- Romania, IAŞI, Mun. Paşcani, Str. Moldovei nr. 67, 705200
- Cod postal
- 705200
Date juridice și fiscale
Detalii companie
- Forma proprietate
- Proprietate Privata Capital Privat Autohton
- Forma organizare
- PERSOANA JURIDICA
- Stare inregistrare
- Înregistrat din 01.06.2001
- Organ fiscal competent
- Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Iaşi
- Platitor TVA
- Da
Indicatori financiari
Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.
Evoluția companiei
2008 –2024 · RON
- An explorat în grafic
- 2024
- Cifră de afaceri
- 14.696.528 RON
- Rezultat net
- 1.978.506 RON
Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.
Toți indicatorii raportați
17 indicatori · valori exacte
| Indicator și explicație | 2024 | 2023 |
|---|---|---|
| Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii | 14.696.528 RON | 13.967.118 RON |
| Venituri totaleToate veniturile raportate | 35.026.450 RON | 27.405.724 RON |
| Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate | 32.744.413 RON | 24.743.314 RON |
| Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț | 2.282.037 RON | 2.662.410 RON |
| Profit netCâmpul de profit net din bilanț | 1.978.506 RON | 2.430.033 RON |
| Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut | 0 RON | 0 RON |
| Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero | 0 RON | 0 RON |
| Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung | 138.306.544 RON | 69.344.229 RON |
| Active circulanteActive folosite în activitatea curentă | 43.564.776 RON | 105.164.480 RON |
| Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante | 181.871.320 RON | 174.508.709 RON |
| StocuriBunuri și materiale în stoc | 24.297.262 RON | 73.936.976 RON |
| CreanțeSume de încasat | 3.260.409 RON | 3.262.533 RON |
| Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești | 2.896.829 RON | 1.382.170 RON |
| Datorii totaleTotalul datoriilor raportate | 153.333.300 RON | 147.958.961 RON |
| Capital propriuCapitaluri proprii raportate | 28.967.954 RON | 26.989.447 RON |
| Capital socialCapitalul social din bilanț | Neraportat | Neraportat |
| Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați | 60 persoane | 58 persoane |
Structura activelor
Distribuția activelor · 2024
Datorii și active
Comparație la finalul anului 2024
Datorii totale / active totale afișate
Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.
Rate de eficiență · 2024
- ROA
- 1,1 %Profit net / active totale
- ROE
- 6,8 %Profit net / capital propriu
- Lichiditate afișată
- 0,28 Active circulante / datorii totale
- Solvabilitate afișată
- 15,9 %Capital propriu / active totale
Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.
Bilanțuri anuale
Toate cele 17 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.
Venituri, cheltuieli și rezultate
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Cifră de afaceri netă | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit brut | Profit net | Pierdere brută | Pierdere netă |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 14.696.528 +5,2% față de anul precedent | 35.026.450 | 32.744.413 | 2.282.037 -14,3% față de anul precedent | 1.978.506 -18,6% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2023 | 13.967.118 +10,1% față de anul precedent | 27.405.724 | 24.743.314 | 2.662.410 +138,2% față de anul precedent | 2.430.033 +149,5% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2022 | 12.690.830 +8,2% față de anul precedent | 25.515.175 | 24.397.614 | 1.117.561 +654,8% față de anul precedent | 973.881 +1.011,5% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2021 | 11.727.519 -34,6% față de anul precedent | 34.103.594 | 33.955.542 | 148.052 -86,4% față de anul precedent | 87.618 -90,8% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2020 | 17.920.713 -15,8% față de anul precedent | 36.190.150 | 35.100.067 | 1.090.083 -68,3% față de anul precedent | 955.059 -68,1% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2019 | 21.288.466 +38,3% față de anul precedent | 42.808.938 | 39.368.094 | 3.440.844 +98,0% față de anul precedent | 2.992.078 +97,7% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2018 | 15.392.925 +15,6% față de anul precedent | 21.763.899 | 20.026.308 | 1.737.591 -23,1% față de anul precedent | 1.513.504 -25,7% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2017 | 13.311.436 -35,9% față de anul precedent | 17.759.175 | 15.500.985 | 2.258.190 -65,6% față de anul precedent | 2.035.786 -64,1% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2016 | 20.752.853 +131,5% față de anul precedent | 25.355.024 | 18.795.342 | 6.559.682 +1.241,8% față de anul precedent | 5.670.445 +1.257,5% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2015 | 8.963.744 +17,4% față de anul precedent | 12.059.687 | 11.570.797 | 488.890 +72,5% față de anul precedent | 417.717 +81,3% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2014 | 7.632.961 +19,0% față de anul precedent | 8.078.403 | 7.794.998 | 283.405 +242,2% față de anul precedent | 230.428 +219,4% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2013 | 6.413.695 -8,1% față de anul precedent | 7.475.788 | 7.392.966 | 82.822 -68,0% față de anul precedent | 72.146 -66,6% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2012 | 6.981.473 +40,9% față de anul precedent | 7.084.666 | 6.825.550 | 259.116 +230,6% față de anul precedent | 216.279 +216,1% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2011 | 4.956.006 -27,7% față de anul precedent | 5.044.935 | 4.966.560 | 78.375 -55,7% față de anul precedent | 68.423 -49,5% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2010 | 6.852.011 +34,4% față de anul precedent | 6.898.847 | 6.721.861 | 176.986 +582,3% față de anul precedent | 135.358 +569,9% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2009 | 5.100.270 +98,6% față de anul precedent | 5.425.109 | 5.399.171 | 25.938 | 20.205 | 0 | 0 |
| 2008 | 2.568.340 | 2.644.797 | 2.684.801 | 0 | 0 | 40.004 | 46.389 |
Active și disponibilități
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Active imobilizate | Active circulante | Active totale | Stocuri | Creanțe | Casa și conturi la bănci |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 138.306.544 | 43.564.776 | 181.871.320 | 24.297.262 | 3.260.409 | 2.896.829 |
| 2023 | 69.344.229 | 105.164.480 | 174.508.709 | 73.936.976 | 3.262.533 | 1.382.170 |
| 2022 | 57.555.097 | 91.815.708 | 149.370.805 | 67.701.695 | 2.994.255 | 2.622.032 |
| 2021 | 53.633.221 | 75.015.831 | 128.649.052 | 55.749.267 | 2.317.081 | 2.897.900 |
| 2020 | 48.273.046 | 43.068.784 | 91.341.830 | 32.142.236 | 3.920.913 | 7.005.635 |
| 2019 | 42.711.506 | 25.786.464 | 68.497.970 | 18.908.557 | 5.124.238 | 1.753.669 |
| 2018 | 30.285.923 | 15.072.437 | 45.358.360 | 10.944.874 | 2.415.120 | 1.712.443 |
| 2017 | 18.734.815 | 10.422.121 | 29.156.936 | 7.239.970 | 2.246.910 | 935.241 |
| 2016 | 9.136.337 | 12.584.282 | 21.720.619 | 5.766.891 | 3.075.734 | 3.741.657 |
| 2015 | 12.773.007 | 12.903.116 | 25.676.123 | 6.932.080 | 2.287.805 | 3.683.231 |
| 2014 | 4.381.510 | 8.182.016 | 12.563.526 | 5.351.629 | 1.750.156 | 1.080.231 |
| 2013 | 4.406.842 | 6.522.700 | 10.929.542 | 4.689.024 | 1.697.000 | 136.676 |
| 2012 | 4.552.304 | 6.767.708 | 11.320.012 | 4.347.771 | 2.059.249 | 360.688 |
| 2011 | 4.275.952 | 5.596.273 | 9.872.225 | 3.580.266 | 1.885.704 | 130.303 |
| 2010 | 2.535.118 | 4.165.495 | 6.700.613 | 2.143.764 | 1.561.072 | 460.659 |
| 2009 | 2.330.163 | 2.974.760 | 5.304.923 | 1.752.972 | 1.039.868 | 181.920 |
| 2008 | 1.937.314 | 1.554.312 | 3.491.626 | 818.531 | 556.437 | 179.344 |
Datorii, capital și salariați
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Datorii totale | Capital propriu | Capital social | Număr mediu de salariați |
|---|---|---|---|---|
| 2024 | 153.333.300 +3,6% față de anul precedent | 28.967.954 | Neraportat | 60 +3,5% față de anul precedent |
| 2023 | 147.958.961 +18,3% față de anul precedent | 26.989.447 | Neraportat | 58 -12,1% față de anul precedent |
| 2022 | 125.087.703 +18,9% față de anul precedent | 24.693.530 | Neraportat | 66 -1,5% față de anul precedent |
| 2021 | 105.241.424 +55,1% față de anul precedent | 23.717.573 | Neraportat | 67 +4,7% față de anul precedent |
| 2020 | 67.852.668 +47,4% față de anul precedent | 23.629.955 | Neraportat | 64 0,0% față de anul precedent |
| 2019 | 46.021.364 +76,5% față de anul precedent | 22.709.265 | Neraportat | 64 +4,9% față de anul precedent |
| 2018 | 26.078.761 +137,7% față de anul precedent | 19.717.188 | Neraportat | 61 +3,4% față de anul precedent |
| 2017 | 10.971.848 +97,6% față de anul precedent | 18.203.684 | Neraportat | 59 +5,4% față de anul precedent |
| 2016 | 5.552.721 -31,3% față de anul precedent | 16.167.898 | Neraportat | 56 +14,3% față de anul precedent |
| 2015 | 8.079.368 +331,1% față de anul precedent | 11.115.738 | Neraportat | 49 +6,5% față de anul precedent |
| 2014 | 1.874.294 -12,8% față de anul precedent | 10.689.232 | Neraportat | 46 +12,2% față de anul precedent |
| 2013 | 2.149.799 -19,5% față de anul precedent | 8.779.743 | Neraportat | 41 +17,1% față de anul precedent |
| 2012 | 2.671.817 -10,2% față de anul precedent | 8.648.195 | Neraportat | 35 +25,0% față de anul precedent |
| 2011 | 2.976.599 +96,3% față de anul precedent | 6.895.626 | Neraportat | 28 +180,0% față de anul precedent |
| 2010 | 1.516.676 -63,1% față de anul precedent | 5.183.937 | Neraportat | 10 0,0% față de anul precedent |
| 2009 | 4.111.344 +75,2% față de anul precedent | 1.393.579 | Neraportat | 10 +100,0% față de anul precedent |
| 2008 | 2.346.264 | 1.373.374 | Neraportat | 5 |
„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.
Scor de risc estimat
O privire asupra indicatorilor financiari · 2024
Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.
Cum se calculează și cum se citește scorul?
Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.
Acționariat și capital
Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.
Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.
Persoane asociate
1 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.
| Persoană | Rol | Țară | Localitate / județ |
|---|---|---|---|
| CCCOSTEL CRISTINEL BOLOBIŢĂ | administrator | Neraportată | Neraportată |
Conexiuni
Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.
Grafic conexiuni
Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.
Parcursul firmei
Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.
25 repere. O singură cronologie.
Din 2001 până în 2026 · datele disponibile în acest profil.
2026 2 repere
data publicăriiPublicații ONRCMentiune — Buletin 6073/2026modificare stare firmă, Decizia asociatului unic, conform actului Decizie asociat unic avand numarul 32 din data: 12.02.2026 Dispune publicarea prezentei încheieri în Buletinul Electronic al Registrului Comerţului
modificare stare firmă, Decizia asociatului unic, conform actului Decizie asociat unic avand numarul 32 din data: 12.02.2026 Dispune publicarea prezentei încheieri în Buletinul Electronic al Registrului Comerţului
Deschide înregistrarea completădata publicăriiPublicații ONRCDizolvare — Buletin 4510/2026lichidare
lichidare
Deschide înregistrarea completă2024 2 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 14.696.528 RON. Profit: 1.978.506 RON
Cifra de afaceri: 14.696.528 RON. Profit: 1.978.506 RON
- Cifra de afaceri
- 14.696.528 RON +5.22% față de anul precedent
- Profit net
- 1.978.506 RON -18.58% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 60 +3.45% față de anul precedent
- Datorii
- 153.333.300 RON +3.63% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2024reper anualClasamentePremii si distinctii 2024Locul 2 CAEN in judet la Cifra de afaceri | Locul 1 CAEN in oras la Cifra de afaceri | Locul 1 CAEN in judet la Profit net | Locul 1 CAEN in oras la Profit net | Locul 1 CAEN in judet la Angajati | Locul 1 CAEN in oras la Angajati
Locul 2 CAEN in judet la Cifra de afaceri | Locul 1 CAEN in oras la Cifra de afaceri | Locul 1 CAEN in judet la Profit net | Locul 1 CAEN in oras la Profit net | Locul 1 CAEN in judet la Angajati | Locul 1 CAEN in oras la Angajati
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Vezi toate clasamentele2023 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 13.967.118 RON. Profit: 2.430.033 RON
Cifra de afaceri: 13.967.118 RON. Profit: 2.430.033 RON
- Cifra de afaceri
- 13.967.118 RON +10.06% față de anul precedent
- Profit net
- 2.430.033 RON +149.52% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 58 -12.12% față de anul precedent
- Datorii
- 147.958.961 RON +18.28% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20232022 2 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 12.690.830 RON. Profit: 973.881 RON
Cifra de afaceri: 12.690.830 RON. Profit: 973.881 RON
- Cifra de afaceri
- 12.690.830 RON +8.21% față de anul precedent
- Profit net
- 973.881 RON +1011.51% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 66 -1.49% față de anul precedent
- Datorii
- 125.087.703 RON +18.86% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2022data publicăriiPublicații ONRCMentiune — Buletin 287/2022sedii secundare
sedii secundare
Deschide înregistrarea completă2021 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 11.727.519 RON. Profit: 87.618 RON
Cifra de afaceri: 11.727.519 RON. Profit: 87.618 RON
- Cifra de afaceri
- 11.727.519 RON -34.56% față de anul precedent
- Profit net
- 87.618 RON -90.83% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 67 +4.69% față de anul precedent
- Datorii
- 105.241.424 RON +55.1% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20212020 2 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 17.920.713 RON. Profit: 955.059 RON
Cifra de afaceri: 17.920.713 RON. Profit: 955.059 RON
- Cifra de afaceri
- 17.920.713 RON -15.82% față de anul precedent
- Profit net
- 955.059 RON -68.08% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 64 0% față de anul precedent
- Datorii
- 67.852.668 RON +47.44% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2020reper anualClasamentePremii si distinctii 2020Locul 1 in domeniu CAEN la Cifra de afaceri | Locul 1 CAEN in judet la Cifra de afaceri | Locul 1 CAEN in oras la Cifra de afaceri | Locul 1 in domeniu CAEN la Profit net | Locul 1 CAEN in judet la Profit net | Locul 1 CAEN in oras la Profit net | Locul 2 in domeniu CAEN la Angajati | Locul 1 CAEN in judet la Angajati | Locul 1 CAEN in oras la Angajati
Locul 1 in domeniu CAEN la Cifra de afaceri | Locul 1 CAEN in judet la Cifra de afaceri | Locul 1 CAEN in oras la Cifra de afaceri | Locul 1 in domeniu CAEN la Profit net | Locul 1 CAEN in judet la Profit net | Locul 1 CAEN in oras la Profit net | Locul 2 in domeniu CAEN la Angajati | Locul 1 CAEN in judet la Angajati | Locul 1 CAEN in oras la Angajati
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Vezi toate clasamentele2019 2 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 21.288.466 RON. Profit: 2.992.078 RON
Cifra de afaceri: 21.288.466 RON. Profit: 2.992.078 RON
- Cifra de afaceri
- 21.288.466 RON +38.3% față de anul precedent
- Profit net
- 2.992.078 RON +97.69% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 64 +4.92% față de anul precedent
- Datorii
- 46.021.364 RON +76.47% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2019reper anualClasamentePremii si distinctii 2019Locul 3 in domeniu CAEN la Cifra de afaceri | Locul 1 CAEN in judet la Cifra de afaceri | Locul 1 CAEN in oras la Cifra de afaceri | Locul 2 in domeniu CAEN la Profit net | Locul 1 CAEN in judet la Profit net | Locul 1 CAEN in oras la Profit net | Locul 3 in domeniu CAEN la Angajati | Locul 1 CAEN in judet la Angajati | Locul 1 CAEN in oras la Angajati
Locul 3 in domeniu CAEN la Cifra de afaceri | Locul 1 CAEN in judet la Cifra de afaceri | Locul 1 CAEN in oras la Cifra de afaceri | Locul 2 in domeniu CAEN la Profit net | Locul 1 CAEN in judet la Profit net | Locul 1 CAEN in oras la Profit net | Locul 3 in domeniu CAEN la Angajati | Locul 1 CAEN in judet la Angajati | Locul 1 CAEN in oras la Angajati
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Vezi toate clasamentele2018 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2018Cifra de afaceri: 15.392.925 RON. Profit: 1.513.504 RON
Cifra de afaceri: 15.392.925 RON. Profit: 1.513.504 RON
- Cifra de afaceri
- 15.392.925 RON +15.64% față de anul precedent
- Profit net
- 1.513.504 RON -25.66% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 61 +3.39% față de anul precedent
- Datorii
- 26.078.761 RON +137.69% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20182017 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2017Cifra de afaceri: 13.311.436 RON. Profit: 2.035.786 RON
Cifra de afaceri: 13.311.436 RON. Profit: 2.035.786 RON
- Cifra de afaceri
- 13.311.436 RON -35.86% față de anul precedent
- Profit net
- 2.035.786 RON -64.1% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 59 +5.36% față de anul precedent
- Datorii
- 10.971.848 RON +97.59% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20172016 2 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2016Cifra de afaceri: 20.752.853 RON. Profit: 5.670.445 RON
Cifra de afaceri: 20.752.853 RON. Profit: 5.670.445 RON
- Cifra de afaceri
- 20.752.853 RON +131.52% față de anul precedent
- Profit net
- 5.670.445 RON +1257.48% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 56 +14.29% față de anul precedent
- Datorii
- 5.552.721 RON -31.27% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2016reper anualClasamentePremii si distinctii 2016Locul 2 in domeniu CAEN la Cifra de afaceri | Locul 1 CAEN in judet la Cifra de afaceri | Locul 1 CAEN in oras la Cifra de afaceri | Locul 2 in domeniu CAEN la Profit net | Locul 1 CAEN in judet la Profit net | Locul 1 CAEN in oras la Profit net | Locul 2 in domeniu CAEN la Angajati | Locul 1 CAEN in judet la Angajati | Locul 1 CAEN in oras la Angajati
Locul 2 in domeniu CAEN la Cifra de afaceri | Locul 1 CAEN in judet la Cifra de afaceri | Locul 1 CAEN in oras la Cifra de afaceri | Locul 2 in domeniu CAEN la Profit net | Locul 1 CAEN in judet la Profit net | Locul 1 CAEN in oras la Profit net | Locul 2 in domeniu CAEN la Angajati | Locul 1 CAEN in judet la Angajati | Locul 1 CAEN in oras la Angajati
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Vezi toate clasamentele2015 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2015Cifra de afaceri: 8.963.744 RON. Profit: 417.717 RON
Cifra de afaceri: 8.963.744 RON. Profit: 417.717 RON
- Cifra de afaceri
- 8.963.744 RON +17.43% față de anul precedent
- Profit net
- 417.717 RON +81.28% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 49 +6.52% față de anul precedent
- Datorii
- 8.079.368 RON +331.06% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20152014 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2014Cifra de afaceri: 7.632.961 RON. Profit: 230.428 RON
Cifra de afaceri: 7.632.961 RON. Profit: 230.428 RON
- Cifra de afaceri
- 7.632.961 RON +19.01% față de anul precedent
- Profit net
- 230.428 RON +219.39% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 46 +12.2% față de anul precedent
- Datorii
- 1.874.294 RON -12.82% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20142013 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2013Cifra de afaceri: 6.413.695 RON. Profit: 72.146 RON
Cifra de afaceri: 6.413.695 RON. Profit: 72.146 RON
- Cifra de afaceri
- 6.413.695 RON -8.13% față de anul precedent
- Profit net
- 72.146 RON -66.64% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 41 +17.14% față de anul precedent
- Datorii
- 2.149.799 RON -19.54% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20132012 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2012Cifra de afaceri: 6.981.473 RON. Profit: 216.279 RON
Cifra de afaceri: 6.981.473 RON. Profit: 216.279 RON
- Cifra de afaceri
- 6.981.473 RON +40.87% față de anul precedent
- Profit net
- 216.279 RON +216.09% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 35 +25% față de anul precedent
- Datorii
- 2.671.817 RON -10.24% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2012Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.
Publicații ONRC
3 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.
17.022026Mentiune · Buletin 6073/2026modificare stare firmă, Decizia asociatului unic, conform actului Decizie asociat unic avand numarul 32 din data: 12.02.2026 Dispune publicarea prezentei încheieri în Buletinul Electronic al Registrului Comerţului
modificare stare firmă; Decizia asociatului unic, conform actului Decizie asociat unic avand numarul 32 din data: 12.02.2026 Dispune publicarea prezentei încheieri în Buletinul Electronic al Registrului Comerţului
- Companie
- AUTO TRANS COM SRL
- CUI
- 13930293
- Tip în sursă
- Modification
- Data buletinului
- 17.02.2026
- Registrul Comerțului
- J2001000538227
- EUID
- ROONRC.J2001000538227
- Sediu
- Jud. Iaşi, Municipiul Paşcani, Strada MOLDOVEI, Nr. 67
- Județ
- Iaşi
- Număr încheiere
- 130796
- Data încheierii
- 16.02.2026
- Număr dosar
- 655416
- Data dosarului
- 12.02.2026
- Tribunal
- Iasi
- Registrator
- Mihaela VICOL
Subiecte
modificare stare firmă, Decizia asociatului unic, conform actului Decizie asociat unic avand numarul 32 din data: 12.02.2026 Dispune publicarea prezentei încheieri în Buletinul Electronic al Registrului Comerţului
Vezi Buletinul ONRC nr. 6073/2026 (PDF)05.022026Dizolvare · Buletin 4510/2026lichidare
- Companie
- AUTO TRANS COM SRL
- CUI
- 13930293
- Tip în sursă
- Dissolution
- Data buletinului
- 05.02.2026
- Registrul Comerțului
- J2001000538227
- EUID
- ROONRC.J2001000538227
- Sediu
- Jud. Iaşi, Municipiul Paşcani, Strada MOLDOVEI, Nr. 67
- Județ
- Iaşi
- Număr încheiere
- 92891
- Data încheierii
- 04.02.2026
- Număr dosar
- 473563
- Data dosarului
- 02.02.2026
- Tribunal
- Iasi
- Registrator
- Mihaela VICOL
- Tip dizolvare
- lichidare
13.012022Mentiune · Buletin 287/2022sedii secundare
sedii secundare
- Companie
- AUTO TRANS COM SRL
- CUI
- 13930293
- Tip în sursă
- Modification
- Data buletinului
- 13.01.2022
- Registrul Comerțului
- J22/538/2001
- EUID
- ROONRC.J22/538/2001
- Număr încheiere
- 836
- Număr dosar
- 1983
- Data dosarului
- 12.01.2022
- Tribunal
- Iași
- Registrator
- Mihaela Bejenariu
Subiecte
sedii secundare
Documente menționate
- Decizie asociat unic nr. 7 din 04.01.2022
Dosare instanță
0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată
Achiziții publice (SEAP)
Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro
Clasamente și premii
Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.
Distincții 2024
Adaugă gratuit distincția companiei pe website-ul tău.
Cifra de afaceri
Profit net
Profit net
Angajati
Angajati
Recenzii
Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!
Firme similare
Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.
Firme de mărime apropiată — CAEN 4782, Iaşi
Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 4782, Iaşi
Alte firme din Iaşi
Întrebări frecvente
Răspunsuri din datele publicate în acest profil.
Care este CUI-ul AUTO TRANS COM SRL?
CUI-ul AUTO TRANS COM SRL este 13930293.
Unde este sediul AUTO TRANS COM SRL?
AUTO TRANS COM SRL are sediul in Romania, IAŞI, Mun. Paşcani, Str. Moldovei nr. 67, 705200, Mun. Paşcani, judetul IAŞI.
Cand a fost infiintata AUTO TRANS COM SRL?
AUTO TRANS COM SRL a fost infiintata in anul 2001 (25 ani de activitate).
Care a fost cifra de afaceri a AUTO TRANS COM SRL in 2024?
In 2024, AUTO TRANS COM SRL a raportat o cifra de afaceri de 14.696.528 RON.
Cati angajati are AUTO TRANS COM SRL?
AUTO TRANS COM SRL a raportat un numar mediu de 60 salariati in 2024.
Ce activitate are AUTO TRANS COM SRL?
AUTO TRANS COM SRL are codul CAEN principal 4782 (Comerţ cu amănuntul al pieselor şi accesoriilor pentru autovehicule).
Ce profit a inregistrat AUTO TRANS COM SRL in 2024?
AUTO TRANS COM SRL a inregistrat un profit net de 1.978.506 RON in 2024.
Surse și actualizare
Contextul datelor, într-un singur loc.
- Identificare și situație fiscală
- Registrele publice ANAF și ONRC
- Date financiare
- Bilanțurile anuale disponibile · 17 exerciții financiare
- Publicații ONRC
- 3 înregistrări încărcate
- Ultima actualizare a profilului
- 14 octombrie 2026
- Următoarea actualizare disponibilă
- 14 noiembrie 2026
Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.
Date personale (GDPR)
Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.