Activ Plătitor TVA

TARANTULA SRL

CUI: 14184949
CIF: RO14184949
Reg. Com.: J32/551/2001
CAEN: 4791
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 20 septembrie 2001 · 25 ani
Distribuie:

Intermedieri în comerţul cu amănuntul nespecializat

Surse și actualizare

Actualizat: 13 octombrie 2026 la 06:25

Despre TARANTULA SRL

TARANTULA SRL este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Mun. Sibiu, judetul SIBIU, infiintata in 2001 (25 ani de activitate). Activitatea principala este "Intermedieri în comerţul cu amănuntul nespecializat" (cod CAEN 4791), in sectorul comert cu ridicata si cu amanuntul. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, TARANTULA SRL a raportat o cifra de afaceri de 304.078 RON, in crestere puternica fata de anul precedent (+932.2%). Profitul net inregistrat a fost de 53.395 RON.

Este inregistrata ca platitoare de TVA.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
304.078 RON
Venituri totale
304.657 RON
Cheltuieli totale
241.163 RON
Profit brut
63.494 RON
Profit net
53.395 RON
Marja profit net
17,56%
Active imobilizate
46.501 RON
Active circulante
169.976 RON
Stocuri
61.497 RON
Creanțe
1.660 RON
Casa & conturi bănci
106.819 RON
Capital propriu
-7.847 RON

Contact

AdresaRomania, SIBIU, Mun. Sibiu, Str. CEZAR BOLIAC nr. 27
Telefon0269230830

Adresă sediu social

Romania, SIBIU, Mun. Sibiu, Str. CEZAR BOLIAC nr. 27
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, SIBIU, Mun. Sibiu, Str. CEZAR BOLIAC nr. 27
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Reluare activitate din 01.01.2018
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Sibiu
Platitor TVA
Da

Stare inactivitate

Data inactivare
11 iunie 2009
Data reactivare
16 ianuarie 2018

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2012 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
304.078 RON
Rezultat net
53.395 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 304.078 RON 29.460 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 304.657 RON 30.664 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 241.163 RON 39.253 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 63.494 RON 0 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 53.395 RON 0 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 8.589 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 8.589 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 46.501 RON 54.916 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 169.976 RON 56.342 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 216.477 RON 111.258 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 61.497 RON 14.556 RON
CreanțeSume de încasat 1.660 RON 5.495 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 106.819 RON 36.291 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 224.324 RON 173.148 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate -7.847 RON -61.242 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 0 persoane 0 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active216.477RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

103,6 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale216.477 RON
Datorii totale224.324 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
24,7 %Profit net / active totale
ROE
-680,5 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
0,76 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
-3,6 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 13 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

13 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 304.078 +932,2% față de anul precedent 304.657 241.163 63.494 53.395 0 0
2023 29.460 +1.213,4% față de anul precedent 30.664 39.253 0 0 8.589 8.589
2022 2.243 -8,5% față de anul precedent 2.563 5.494 0 0 2.931 2.999
2021 2.450 -41,1% față de anul precedent 2.543 4.837 0 0 2.294 2.368
2020 4.162 -63,1% față de anul precedent 4.277 6.549 0 0 2.272 2.390
2019 11.289 +250,3% față de anul precedent 11.605 14.166 0 0 2.561 2.901
2018 3.223 3.223 4.897 0 0 1.674 1.771
2017 0 7.382 29.518 0 0 22.136 22.136
2016 0 0 0 0 0 0 0
2015 0 0 0 0 0 Neraportat 0
2014 0 0 0 0 0 0 0
2013 0 0 0 0 0 0 0
2012 0 0 0 0 0 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

13 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 46.501 169.976 216.477 61.497 1.660 106.819
2023 54.916 56.342 111.258 14.556 5.495 36.291
2022 11.154 8.857 20.011 4.682 1.094 3.081
2021 11.154 11.344 22.498 5.692 188 5.464
2020 11.154 13.789 24.943 6.585 1.015 6.189
2019 11.520 15.688 27.208 8.156 1.238 6.294
2018 12.985 4.710 17.695 1.266 2.091 1.353
2017 11.155 136 11.291 0 0 136
2016 25.680 16.587 42.267 4.093 6.954 5.540
2015 25.680 16.587 42.267 4.093 6.954 5.540
2014 25.680 16.587 42.267 4.093 6.954 5.540
2013 25.680 16.587 42.267 4.093 6.954 5.540
2012 25.680 16.587 42.267 4.093 6.954 5.540

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

13 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 224.324 +29,6% față de anul precedent -7.847 Neraportat 0
2023 173.148 +138,3% față de anul precedent -61.242 Neraportat 0
2022 72.664 +0,7% față de anul precedent -52.653 Neraportat 0
2021 72.152 -0,1% față de anul precedent -49.654 Neraportat 0
2020 72.230 +0,2% față de anul precedent -47.287 Neraportat 0
2019 72.105 +20,8% față de anul precedent -44.897 Neraportat 0
2018 59.691 +15,9% față de anul precedent -41.996 Neraportat 0
2017 51.515 -14,7% față de anul precedent -40.224 Neraportat 0
2016 60.355 0,0% față de anul precedent -18.088 Neraportat 0
2015 60.355 0,0% față de anul precedent -18.088 Neraportat 0
2014 60.355 0,0% față de anul precedent -18.088 Neraportat 0
2013 60.355 0,0% față de anul precedent -18.088 Neraportat 0
2012 60.355 -18.088 Neraportat 0

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

30din 100 de puncte
Risc moderat

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare20 / 20
Profitabilitate0 / 20
Evoluția veniturilor0 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate10 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

16 repere. O singură cronologie.

Din 2001 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2001 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
16 repere · toți anii

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 304.078 RON. Profit: 53.395 RON

Cifra de afaceri: 304.078 RON. Profit: 53.395 RON

Cifra de afaceri
304.078 RON +932.17% față de anul precedent
Profit net
53.395 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
224.324 RON +29.56% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 29.460 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 29.460 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
29.460 RON +1213.42% față de anul precedent
Profit net
0 RON
Pierdere neta
8.589 RON
Angajati
0
Datorii
173.148 RON +138.29% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 2.243 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 2.243 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
2.243 RON -8.45% față de anul precedent
Profit net
0 RON
Pierdere neta
2.999 RON
Angajati
0
Datorii
72.664 RON +0.71% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 2.450 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 2.450 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
2.450 RON -41.13% față de anul precedent
Profit net
0 RON
Pierdere neta
2.368 RON
Angajati
0
Datorii
72.152 RON -0.11% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021

2020 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 4.162 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 4.162 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
4.162 RON -63.13% față de anul precedent
Profit net
0 RON
Pierdere neta
2.390 RON
Angajati
0
Datorii
72.230 RON +0.17% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020

2019 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 11.289 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 11.289 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
11.289 RON +250.26% față de anul precedent
Profit net
0 RON
Pierdere neta
2.901 RON
Angajati
0
Datorii
72.105 RON +20.8% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2019

2018 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2018Cifra de afaceri: 3.223 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 3.223 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
3.223 RON
Profit net
0 RON
Pierdere neta
1.771 RON
Angajati
0
Datorii
59.691 RON +15.87% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2018
Stare companieStare companieFirma a fost reactivataCompania a fost reactivata si si-a reluat activitatea.

Compania a fost reactivata si si-a reluat activitatea.

2017 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2017Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
0 RON
Profit net
0 RON
Pierdere neta
22.136 RON
Angajati
0
Datorii
51.515 RON -14.65% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2017

2016 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2016Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
0 RON
Profit net
0 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
60.355 RON 0% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2016

2015 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2015Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
0 RON
Profit net
0 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
60.355 RON 0% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2015

2014 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2014Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
0 RON
Profit net
0 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
60.355 RON 0% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2014

2013 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2013Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
0 RON
Profit net
0 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
60.355 RON 0% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2013

2012 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2012Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
0 RON
Profit net
0 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
60.355 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2012

2009 1 repere

Stare companieStare companieFirma a fost declarata inactivaCompania a fost declarata inactiva de catre autoritatile fiscale.

Compania a fost declarata inactiva de catre autoritatile fiscale.

2001 1 repere

ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataTARANTULA SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4791 in Mun. Sibiu (SIBIU)

TARANTULA SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4791 in Mun. Sibiu (SIBIU)

16 din 16 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 4791, Sibiu

JAXO PRO S.R.L.
CUI: 46969753CAEN: 4791
Activ
SIBIU, Mun. Sibiu2022-10-06
fara e-Factura
Cifra afaceri
314.943 RON
Profit
32.809 RON
Angajati
0
ERICEMA S.R.L.
CUI: 50067457CAEN: 4791
Activ
SIBIU, Sat Şelimbăr Com. Şelimbăr2024-05-13
fara e-Factura
Cifra afaceri
299.969 RON
Profit
35.666 RON
Angajati
1
HUDEA JOYLIVING DARLOS S.R.L.
CUI: 48269691CAEN: 4791
Activ
SIBIU, Sat Dârlos Com. Dârlos2023-06-06
fara e-Factura
Cifra afaceri
338.521 RON
Profit
152.618 RON
Angajati
1
TOBI JUCĂRII S.R.L.
CUI: 37914600CAEN: 4791
Activ
SIBIU, Com. Şura Mare2017-07-07
fara e-Factura
Cifra afaceri
298.542 RON
Profit
10.942 RON
Angajati
1
APCUBE SRL
CUI: 36380342CAEN: 4791
Activ
SIBIU, Mun. Sibiu2016-08-02
fara e-Factura
Cifra afaceri
407.654 RON
Profit
0 RON
Angajati
2
SHANTI PROD S.R.L.
CUI: 49012687CAEN: 4791
Activ
SIBIU, Sat Şura Mare Com. Şura Mare2023-10-26
fara e-Factura
Cifra afaceri
283.789 RON
Profit
47.786 RON
Angajati
0

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 4791, Sibiu

MERLIN SRL
CUI: 12799794CAEN: 4791
Activ
SIBIU, Mun. Sibiu2000-03-20
fara e-Factura
Cifra afaceri
102.581 RON
Profit
43.819 RON
Angajati
1
OLYMPEX SRL
CUI: 5535900CAEN: 4791
Activ
SIBIU, Mun. Sibiu1994-04-21
fara e-Factura
Cifra afaceri
2.147.135 RON
Profit
15.640 RON
Angajati
0
CF SERVCON SRL
CUI: 17694926CAEN: 4791
Activ
SIBIU, Mun. Sibiu2005-06-16
fara e-Factura
Cifra afaceri
165.528 RON
Profit
128.528 RON
Angajati
0

Alte firme din Sibiu

RAL SRL
CUI: 14178300CAEN: 4712
Activ
SIBIU, Mun. Sibiu2001-09-17
fara e-Factura
Cifra afaceri
294.040 RON
Profit
15.056 RON
Angajati
1
AMIS FASHION SRL
CUI: 14184965CAEN: 6820
Activ
SIBIU, Sat Şelimbăr Com. Şelimbăr2001-09-20
fara e-Factura
Cifra afaceri
354.294 RON
Profit
86.398 RON
Angajati
1
SCANDINAVIA SRL
CUI: 14142099CAEN: 3212
Activ
SIBIU, Mun. Mediaş2001-08-28
fara e-Factura
Cifra afaceri
11.875 RON
Profit
0 RON
Angajati
0
UDY SRL
CUI: 14232388CAEN: 4941
Activ
SIBIU, Mun. Sibiu2001-10-16
fara e-Factura
Cifra afaceri
230.826 RON
Profit
52.034 RON
Angajati
1
JIFA ECOLOGIC SRL
CUI: 13747971CAEN: 3812
Activ
SIBIU, Orş. Avrig2001-03-06
fara e-Factura
Cifra afaceri
62.465 RON
Profit
20.888 RON
Angajati
1
TOURISM & HOSPITALITY SRL
CUI: 5415602CAEN: 5610
Activ
SIBIU, Mun. Sibiu1994-03-30
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.069.609 RON
Profit
5.220 RON
Angajati
8
HR SYSTEMS INTERNATIONAL SRL
CUI: 16706216CAEN: 7820
Activ
SIBIU, Mun. Sibiu2004-08-25
fara e-Factura
Cifra afaceri
23.263.929 RON
Profit
850.013 RON
Angajati
312
LUCA-ASSISTANCE-AUTO S.R.L.
CUI: 41608650CAEN: 5221
Activ
SIBIU, Mun. Sibiu2019-09-06
fara e-Factura
Cifra afaceri
115.507 RON
Profit
77.666 RON
Angajati
1

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul TARANTULA SRL?

CUI-ul TARANTULA SRL este 14184949.

Unde este sediul TARANTULA SRL?

TARANTULA SRL are sediul in Romania, SIBIU, Mun. Sibiu, Str. CEZAR BOLIAC nr. 27, Mun. Sibiu, judetul SIBIU.

Cand a fost infiintata TARANTULA SRL?

TARANTULA SRL a fost infiintata in anul 2001 (25 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a TARANTULA SRL in 2024?

In 2024, TARANTULA SRL a raportat o cifra de afaceri de 304.078 RON.

Ce activitate are TARANTULA SRL?

TARANTULA SRL are codul CAEN principal 4791 (Intermedieri în comerţul cu amănuntul nespecializat).

Ce profit a inregistrat TARANTULA SRL in 2024?

TARANTULA SRL a inregistrat un profit net de 53.395 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 13 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
13 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
13 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.