Cifra de afaceri
Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Surse și actualizareActualizat: 14 octombrie 2026 la 23:22
Despre ROMANITA S.A.
ROMANITA S.A. este o sa (societate pe actiuni) cu sediul in Sector 1 Mun. Bucureşti, judetul MUNICIPIUL BUCUREŞTI, infiintata in 1992 (33 ani de activitate). Activitatea principala este "Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate" (cod CAEN 6820), in sectorul intermedieri financiare si asigurari. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.
In 2024, ROMANITA S.A. a raportat o cifra de afaceri de 2.816.076 RON, in scadere accentuata fata de anul precedent (-93.6%). Profitul net inregistrat a fost de 27.240 RON. Numarul mediu de salariati raportat a fost de 4, in scadere fata de anul anterior. Pe parcursul ultimilor 16 ani, cifra de afaceri a scazut semnificativ de la 64.210.407 RON in 2008 la 2.816.076 RON in 2024.
Din punct de vedere al pozitionarii in piata, La cifra de afaceri (2016), se afla pe locul 805 din 142952 firme din judetul MUNICIPIUL BUCUREŞTI, pe locul 6 din 2610 firme cu acelasi cod CAEN din judet, si pe locul 11 la nivel national in domeniul sau (9763 firme).
Este inregistrata ca platitoare de TVA. Conducerea inregistrata cuprinde 1 persoana (asociati si/sau administratori).
Compania, pe scurt
- Cifră de afaceri netă
- 2.816.076 RON
- Venituri totale
- 3.532.066 RON
- Cheltuieli totale
- 3.444.518 RON
- Profit brut
- 87.548 RON
- Profit net
- 27.240 RON
- Marja profit net
- 0,97%
- Active imobilizate
- 9.783.765 RON
- Active circulante
- 808.898 RON
- Stocuri
- 0 RON
- Creanțe
- 701.507 RON
- Casa & conturi bănci
- 107.391 RON
- Capital propriu
- 9.227.240 RON
- Cifra de afaceri · CAEN 6820
- Loc 11 din 9.763
- Profit net · CAEN 6820
- Loc 93 din 9.763
- Angajati · CAEN 6820
- Loc 1 din 9.763
Contact
Adresă sediu social
Adresa fiscala
- Adresa
- Romania, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 1 Mun. Bucureşti, Şos. Nordului nr. 82-92
- Detalii
- Tronson Manitoba
Date juridice și fiscale
Detalii companie
- Forma proprietate
- Proprietate Privata Capital Privat Autohton
- Forma organizare
- PERSOANA JURIDICA
- Stare inregistrare
- Transfer sediu fiscal (sosire) din 21.09.2020
- Organ fiscal competent
- Direcţia Generală a Finanţelor Publice Municipiul Bucureşti
- Platitor TVA
- Da
Indicatori financiari
Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.
Evoluția companiei
2008 –2024 · RON
- An explorat în grafic
- 2024
- Cifră de afaceri
- 2.816.076 RON
- Rezultat net
- 27.240 RON
Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.
Toți indicatorii raportați
17 indicatori · valori exacte
| Indicator și explicație | 2024 | 2023 |
|---|---|---|
| Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii | 2.816.076 RON | 44.226.094 RON |
| Venituri totaleToate veniturile raportate | 3.532.066 RON | 42.170.682 RON |
| Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate | 3.444.518 RON | 43.166.319 RON |
| Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț | 87.548 RON | 0 RON |
| Profit netCâmpul de profit net din bilanț | 27.240 RON | 0 RON |
| Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut | 0 RON | 995.637 RON |
| Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero | 0 RON | 1.136.855 RON |
| Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung | 9.783.765 RON | 9.963.896 RON |
| Active circulanteActive folosite în activitatea curentă | 808.898 RON | 2.211.127 RON |
| Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante | 10.592.663 RON | 12.175.023 RON |
| StocuriBunuri și materiale în stoc | 0 RON | 74.973 RON |
| CreanțeSume de încasat | 701.507 RON | 437.754 RON |
| Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești | 107.391 RON | 1.698.400 RON |
| Datorii totaleTotalul datoriilor raportate | 1.365.423 RON | 2.129.197 RON |
| Capital propriuCapitaluri proprii raportate | 9.227.240 RON | 10.074.746 RON |
| Capital socialCapitalul social din bilanț | Neraportat | Neraportat |
| Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați | 4 persoane | 259 persoane |
Structura activelor
Distribuția activelor · 2024
Datorii și active
Comparație la finalul anului 2024
Datorii totale / active totale afișate
Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.
Rate de eficiență · 2024
- ROA
- 0,3 %Profit net / active totale
- ROE
- 0,3 %Profit net / capital propriu
- Lichiditate afișată
- 0,59 Active circulante / datorii totale
- Solvabilitate afișată
- 87,1 %Capital propriu / active totale
Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.
Bilanțuri anuale
Toate cele 17 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.
Venituri, cheltuieli și rezultate
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Cifră de afaceri netă | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit brut | Profit net | Pierdere brută | Pierdere netă |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 2.816.076 -93,6% față de anul precedent | 3.532.066 | 3.444.518 | 87.548 | 27.240 | 0 | 0 |
| 2023 | 44.226.094 -0,9% față de anul precedent | 42.170.682 | 43.166.319 | 0 -100,0% față de anul precedent | 0 -100,0% față de anul precedent | 995.637 | 1.136.855 |
| 2022 | 44.619.176 +2,7% față de anul precedent | 45.261.419 | 45.134.728 | 126.691 -97,4% față de anul precedent | 89.416 -97,8% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2021 | 43.432.554 -5,5% față de anul precedent | 52.935.435 | 48.091.221 | 4.844.214 -25,4% față de anul precedent | 4.098.252 -33,5% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2020 | 45.936.160 +1,1% față de anul precedent | 52.196.813 | 45.701.727 | 6.495.086 | 6.159.117 | 0 | 0 |
| 2019 | 45.416.700 -14,5% față de anul precedent | 44.613.301 | 49.712.011 | 0 -100,0% față de anul precedent | 0 -100,0% față de anul precedent | 5.098.710 | 5.123.913 |
| 2018 | 53.116.218 -14,6% față de anul precedent | 53.685.373 | 49.690.448 | 3.994.925 +52,6% față de anul precedent | 3.302.858 +53,5% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2017 | 62.225.016 -2,6% față de anul precedent | 63.292.960 | 60.674.929 | 2.618.031 -42,7% față de anul precedent | 2.152.282 -42,7% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2016 | 63.870.474 -10,5% față de anul precedent | 63.963.653 | 59.397.108 | 4.566.545 -24,0% față de anul precedent | 3.755.673 -25,3% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2015 | 71.391.820 +18,2% față de anul precedent | 71.527.870 | 65.518.293 | 6.009.577 +361,6% față de anul precedent | 5.026.233 +478,9% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2014 | 60.397.617 -2,6% față de anul precedent | 63.879.173 | 62.577.172 | 1.302.001 -14,6% față de anul precedent | 868.268 -24,2% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2013 | 62.018.976 +46,4% față de anul precedent | 59.180.793 | 57.656.949 | 1.523.844 +54,4% față de anul precedent | 1.144.663 +45,6% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2012 | 42.374.465 +6,9% față de anul precedent | 42.956.199 | 41.969.499 | 986.700 +815,5% față de anul precedent | 785.996 +3.614,0% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2011 | 39.659.278 -17,5% față de anul precedent | 41.024.072 | 40.916.297 | 107.775 -88,0% față de anul precedent | 21.163 -95,6% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2010 | 48.042.346 +26,8% față de anul precedent | 48.417.678 | 47.519.973 | 897.705 -58,3% față de anul precedent | 485.914 -79,1% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2009 | 37.904.476 -41,0% față de anul precedent | 40.381.004 | 38.227.014 | 2.153.990 -61,1% față de anul precedent | 2.327.069 -41,9% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2008 | 64.210.407 | 65.698.737 | 60.161.560 | 5.537.177 | 4.004.164 | 0 | 0 |
Active și disponibilități
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Active imobilizate | Active circulante | Active totale | Stocuri | Creanțe | Casa și conturi la bănci |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 9.783.765 | 808.898 | 10.592.663 | 0 | 701.507 | 107.391 |
| 2023 | 9.963.896 | 2.211.127 | 12.175.023 | 74.973 | 437.754 | 1.698.400 |
| 2022 | 10.924.985 | 8.595.929 | 19.520.914 | 4.100.481 | 2.208.023 | 2.287.425 |
| 2021 | 10.963.209 | 8.665.829 | 19.629.038 | 6.010.620 | 1.406.344 | 1.248.865 |
| 2020 | 17.305.704 | 4.648.808 | 21.954.512 | 1.395.006 | 2.897.975 | 355.827 |
| 2019 | 21.214.757 | 5.336.631 | 26.551.388 | 422.400 | 2.657.866 | 2.256.365 |
| 2018 | 22.382.741 | 11.464.564 | 33.847.305 | 4.172.212 | 4.374.536 | 2.917.816 |
| 2017 | 24.447.147 | 10.059.981 | 34.507.128 | 3.430.046 | 2.789.670 | 3.840.265 |
| 2016 | 25.477.706 | 9.398.916 | 34.876.622 | 5.467 | 5.829.216 | 3.564.233 |
| 2015 | 27.048.300 | 17.934.294 | 44.982.594 | 986.461 | 8.457.720 | 8.490.113 |
| 2014 | 27.157.018 | 7.798.196 | 34.955.214 | 603.455 | 7.029.745 | 164.996 |
| 2013 | 26.126.076 | 14.193.032 | 40.319.108 | 1.794.598 | 9.676.541 | 2.721.893 |
| 2012 | 22.198.503 | 11.325.335 | 33.523.838 | 5.746.243 | 5.298.563 | 280.529 |
| 2011 | 21.370.906 | 16.018.728 | 37.389.634 | 4.989.277 | 10.879.177 | 150.274 |
| 2010 | 31.736.224 | 12.255.624 | 43.991.848 | 4.395.343 | 7.439.212 | 421.069 |
| 2009 | 35.833.946 | 12.326.713 | 48.160.659 | 3.939.452 | 8.279.082 | 108.179 |
| 2008 | 37.937.859 | 8.479.197 | 46.417.056 | 1.067 | 7.859.736 | 618.394 |
Datorii, capital și salariați
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Datorii totale | Capital propriu | Capital social | Număr mediu de salariați |
|---|---|---|---|---|
| 2024 | 1.365.423 -35,9% față de anul precedent | 9.227.240 | Neraportat | 4 -98,5% față de anul precedent |
| 2023 | 2.129.197 -74,3% față de anul precedent | 10.074.746 | Neraportat | 259 -28,3% față de anul precedent |
| 2022 | 8.296.487 +90,3% față de anul precedent | 11.301.017 | Neraportat | 361 +1,1% față de anul precedent |
| 2021 | 4.359.929 +30,2% față de anul precedent | 15.309.853 | Neraportat | 357 -7,8% față de anul precedent |
| 2020 | 3.348.192 -69,6% față de anul precedent | 18.690.903 | Neraportat | 387 -15,5% față de anul precedent |
| 2019 | 11.016.703 +11,4% față de anul precedent | 15.531.786 | Neraportat | 458 -26,3% față de anul precedent |
| 2018 | 9.885.479 -15,4% față de anul precedent | 23.958.557 | Neraportat | 621 -26,3% față de anul precedent |
| 2017 | 11.679.332 +11,6% față de anul precedent | 22.807.981 | Neraportat | 843 -34,4% față de anul precedent |
| 2016 | 10.467.891 -45,8% față de anul precedent | 24.411.372 | Neraportat | 1.284 +12,2% față de anul precedent |
| 2015 | 19.305.003 +35,0% față de anul precedent | 25.681.932 | Neraportat | 1.144 |
| 2014 | 14.298.860 -30,7% față de anul precedent | 20.655.699 | Neraportat | 0 -100,0% față de anul precedent |
| 2013 | 20.620.855 +37,4% față de anul precedent | 19.698.253 | Neraportat | 1.027 |
| 2012 | 15.011.951 -23,5% față de anul precedent | 18.553.590 | Neraportat | 0 |
| 2011 | 19.623.207 +20,8% față de anul precedent | 17.767.594 | Neraportat | 0 -100,0% față de anul precedent |
| 2010 | 16.240.286 -20,1% față de anul precedent | 27.833.279 | Neraportat | 662 -26,9% față de anul precedent |
| 2009 | 20.319.049 -2,8% față de anul precedent | 27.847.365 | Neraportat | 905 -31,4% față de anul precedent |
| 2008 | 20.900.827 | 25.520.296 | Neraportat | 1.320 |
„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.
Scor de risc estimat
O privire asupra indicatorilor financiari · 2024
Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.
Cum se calculează și cum se citește scorul?
Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.
Acționariat și capital
Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.
Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.
Persoane asociate
1 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.
| Persoană | Rol | Țară | Localitate / județ |
|---|---|---|---|
| IDIULIANA DINOIU | administrator | Neraportată | Neraportată |
Conexiuni
Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.
Grafic conexiuni
Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.
Parcursul firmei
Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.
22 repere. O singură cronologie.
Din 1992 până în 2026 · datele disponibile în acest profil.
2026 1 repere
data publicăriiPublicații ONRCMentiune — Buletin 11527/2026domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate, modificare date acţionari persoane fizice, revocare, modificare date, numire persoane împuternicite, durată societate, Hotărârea adunării generale conform actului Hotărârea adunării generale extraordinare a acţionarilor avand numarul 1 din data: 12.03.2026, Depunere act constitutiv actualizat (art.204 din Legea nr. 31/1990) conform actului Act constitutiv actualizat din data: 12.03.2026
domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate, modificare date acţionari persoane fizice, revocare, modificare date, numire persoane împuternicite, durată societate, Hotărârea adunării generale conform actului Hotărârea adunării generale extraordinare a acţionarilor avand numarul 1 din data: 12.03.2026, Depunere act constitutiv actualizat (art.204 din Legea nr. 31/1990) conform actului Act constitutiv actualizat din data: 12.03.2026
Deschide înregistrarea completă2024 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 2.816.076 RON. Profit: 27.240 RON
Cifra de afaceri: 2.816.076 RON. Profit: 27.240 RON
- Cifra de afaceri
- 2.816.076 RON -93.63% față de anul precedent
- Profit net
- 27.240 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 4 -98.46% față de anul precedent
- Datorii
- 1.365.423 RON -35.87% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20242023 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 44.226.094 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 44.226.094 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 44.226.094 RON -0.88% față de anul precedent
- Profit net
- 0 RON -100% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 1.136.855 RON
- Angajati
- 259 -28.25% față de anul precedent
- Datorii
- 2.129.197 RON -74.34% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20232022 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 44.619.176 RON. Profit: 89.416 RON
Cifra de afaceri: 44.619.176 RON. Profit: 89.416 RON
- Cifra de afaceri
- 44.619.176 RON +2.73% față de anul precedent
- Profit net
- 89.416 RON -97.82% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 361 +1.12% față de anul precedent
- Datorii
- 8.296.487 RON +90.29% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20222021 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 43.432.554 RON. Profit: 4.098.252 RON
Cifra de afaceri: 43.432.554 RON. Profit: 4.098.252 RON
- Cifra de afaceri
- 43.432.554 RON -5.45% față de anul precedent
- Profit net
- 4.098.252 RON -33.46% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 357 -7.75% față de anul precedent
- Datorii
- 4.359.929 RON +30.22% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20212020 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 45.936.160 RON. Profit: 6.159.117 RON
Cifra de afaceri: 45.936.160 RON. Profit: 6.159.117 RON
- Cifra de afaceri
- 45.936.160 RON +1.14% față de anul precedent
- Profit net
- 6.159.117 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 387 -15.5% față de anul precedent
- Datorii
- 3.348.192 RON -69.61% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20202019 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 45.416.700 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 45.416.700 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 45.416.700 RON -14.5% față de anul precedent
- Profit net
- 0 RON -100% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 5.123.913 RON
- Angajati
- 458 -26.25% față de anul precedent
- Datorii
- 11.016.703 RON +11.44% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20192018 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2018Cifra de afaceri: 53.116.218 RON. Profit: 3.302.858 RON
Cifra de afaceri: 53.116.218 RON. Profit: 3.302.858 RON
- Cifra de afaceri
- 53.116.218 RON -14.64% față de anul precedent
- Profit net
- 3.302.858 RON +53.46% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 621 -26.33% față de anul precedent
- Datorii
- 9.885.479 RON -15.36% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20182017 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2017Cifra de afaceri: 62.225.016 RON. Profit: 2.152.282 RON
Cifra de afaceri: 62.225.016 RON. Profit: 2.152.282 RON
- Cifra de afaceri
- 62.225.016 RON -2.58% față de anul precedent
- Profit net
- 2.152.282 RON -42.69% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 843 -34.35% față de anul precedent
- Datorii
- 11.679.332 RON +11.57% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20172016 2 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2016Cifra de afaceri: 63.870.474 RON. Profit: 3.755.673 RON
Cifra de afaceri: 63.870.474 RON. Profit: 3.755.673 RON
- Cifra de afaceri
- 63.870.474 RON -10.54% față de anul precedent
- Profit net
- 3.755.673 RON -25.28% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1.284 +12.24% față de anul precedent
- Datorii
- 10.467.891 RON -45.78% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2016reper anualClasamentePremii si distinctii 2016Locul 3 CAEN in oras la Cifra de afaceri | Locul 1 in domeniu CAEN la Angajati | Locul 1 CAEN in judet la Angajati | Locul 1 CAEN in oras la Angajati
Locul 3 CAEN in oras la Cifra de afaceri | Locul 1 in domeniu CAEN la Angajati | Locul 1 CAEN in judet la Angajati | Locul 1 CAEN in oras la Angajati
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Vezi toate clasamentele2015 2 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2015Cifra de afaceri: 71.391.820 RON. Profit: 5.026.233 RON
Cifra de afaceri: 71.391.820 RON. Profit: 5.026.233 RON
- Cifra de afaceri
- 71.391.820 RON +18.2% față de anul precedent
- Profit net
- 5.026.233 RON +478.88% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1.144
- Datorii
- 19.305.003 RON +35.01% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2015reper anualClasamentePremii si distinctii 2015Locul 2 CAEN in oras la Cifra de afaceri | Locul 1 in domeniu CAEN la Angajati | Locul 1 CAEN in judet la Angajati | Locul 1 CAEN in oras la Angajati
Locul 2 CAEN in oras la Cifra de afaceri | Locul 1 in domeniu CAEN la Angajati | Locul 1 CAEN in judet la Angajati | Locul 1 CAEN in oras la Angajati
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Vezi toate clasamentele2014 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2014Cifra de afaceri: 60.397.617 RON. Profit: 868.268 RON
Cifra de afaceri: 60.397.617 RON. Profit: 868.268 RON
- Cifra de afaceri
- 60.397.617 RON -2.61% față de anul precedent
- Profit net
- 868.268 RON -24.15% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0 -100% față de anul precedent
- Datorii
- 14.298.860 RON -30.66% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20142013 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2013Cifra de afaceri: 62.018.976 RON. Profit: 1.144.663 RON
Cifra de afaceri: 62.018.976 RON. Profit: 1.144.663 RON
- Cifra de afaceri
- 62.018.976 RON +46.36% față de anul precedent
- Profit net
- 1.144.663 RON +45.63% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1.027
- Datorii
- 20.620.855 RON +37.36% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20132012 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2012Cifra de afaceri: 42.374.465 RON. Profit: 785.996 RON
Cifra de afaceri: 42.374.465 RON. Profit: 785.996 RON
- Cifra de afaceri
- 42.374.465 RON +6.85% față de anul precedent
- Profit net
- 785.996 RON +3614.01% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 15.011.951 RON -23.5% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20122011 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2011Cifra de afaceri: 39.659.278 RON. Profit: 21.163 RON
Cifra de afaceri: 39.659.278 RON. Profit: 21.163 RON
- Cifra de afaceri
- 39.659.278 RON -17.45% față de anul precedent
- Profit net
- 21.163 RON -95.64% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0 -100% față de anul precedent
- Datorii
- 19.623.207 RON +20.83% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20112010 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2010Cifra de afaceri: 48.042.346 RON. Profit: 485.914 RON
Cifra de afaceri: 48.042.346 RON. Profit: 485.914 RON
- Cifra de afaceri
- 48.042.346 RON +26.75% față de anul precedent
- Profit net
- 485.914 RON -79.12% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 662 -26.85% față de anul precedent
- Datorii
- 16.240.286 RON -20.07% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20102009 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2009Cifra de afaceri: 37.904.476 RON. Profit: 2.327.069 RON
Cifra de afaceri: 37.904.476 RON. Profit: 2.327.069 RON
- Cifra de afaceri
- 37.904.476 RON -40.97% față de anul precedent
- Profit net
- 2.327.069 RON -41.88% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 905 -31.44% față de anul precedent
- Datorii
- 20.319.049 RON -2.78% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20092008 2 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2008Cifra de afaceri: 64.210.407 RON. Profit: 4.004.164 RON
Cifra de afaceri: 64.210.407 RON. Profit: 4.004.164 RON
- Cifra de afaceri
- 64.210.407 RON
- Profit net
- 4.004.164 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1.320
- Datorii
- 20.900.827 RON
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2008Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.
Publicații ONRC
1 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.
25.032026Mentiune · Buletin 11527/2026domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate, modificare date acţionari persoane fizice, revocare, modificare date, numire persoane împuternicite, durată societate, Hotărârea adunării generale conform actului Hotărârea adunării generale extraordinare a acţionarilor avand numarul 1 din data: 12.03.2026, Depunere act constitutiv actualizat (art.204 din Legea nr. 31/1990) conform actului Act constitutiv actualizat din data: 12.03.2026
domeniu principal de activitate/activitate principală; cod obiect de activitate; modificare date acţionari persoane fizice; revocare, modificare date, numire persoane împuternicite; durată societate; Hotărârea adunării generale conform actului Hotărârea adunării generale extraordinare a acţionarilor avand numarul 1 din data: 12.03.2026, Depunere act constitutiv actualizat (art.204 din Legea nr. 31/1990) conform actului Act constitutiv actualizat din data: 12.03.2026, înregistrarea datelor din declaraţia pe propria răspundere cu privire la îndeplinirea condiţiilor de funcţionarea/desfăşurarea a activităţii
- Companie
- ROMANITA S.A.
- CUI
- 1525980
- Tip în sursă
- Modification
- Data buletinului
- 25.03.2026
- Registrul Comerțului
- J40/12100/2020
- EUID
- ROONRC.J40/12100/2020
- Sediu
- Bucureşti Sectorul 1, Şoseaua NORDULUI, Nr. 82-92, Tronson Manitoba, Etaj 3, Ap. 24
- Județ
- București
- Număr încheiere
- 251755
- Data încheierii
- 25.03.2026
- Număr dosar
- 1146183
- Data dosarului
- 16.03.2026
- Tribunal
- Bucureşti
- Registrator
- Mihaela-Simona Coclea
Subiecte
domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate, modificare date acţionari persoane fizice, revocare, modificare date, numire persoane împuternicite, durată societate, Hotărârea adunării generale conform actului Hotărârea adunării generale extraordinare a acţionarilor avand numarul 1 din data: 12.03.2026, Depunere act constitutiv actualizat (art.204 din Legea nr. 31/1990) conform actului Act constitutiv actualizat din data: 12.03.2026
Documente menționate
- Declaraţie pe proprie răspundere cu privire la îndeplinirea condiţiilor de funcţionare/desfăşurare a activităţii nr. 1146183 din 16.03.2026
Dosare instanță
0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată
Achiziții publice (SEAP)
Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro
Clasamente și premii
Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.
Distincții 2016
Adaugă gratuit distincția companiei pe website-ul tău.
Angajati
Angajati
Angajati
Recenzii
Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!
Firme similare
Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.
Firme de mărime apropiată — CAEN 6820, Municipiul Bucureşti
Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 6820, Municipiul Bucureşti
Alte firme din Municipiul Bucureşti
Întrebări frecvente
Răspunsuri din datele publicate în acest profil.
Care este CUI-ul ROMANITA S.A.?
CUI-ul ROMANITA S.A. este 1525980.
Unde este sediul ROMANITA S.A.?
ROMANITA S.A. are sediul in Romania, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 1 Mun. Bucureşti, Şos. Nordului nr. 82-92, Sector 1 Mun. Bucureşti, judetul MUNICIPIUL BUCUREŞTI.
Cand a fost infiintata ROMANITA S.A.?
ROMANITA S.A. a fost infiintata in anul 1992 (33 ani de activitate).
Care a fost cifra de afaceri a ROMANITA S.A. in 2024?
In 2024, ROMANITA S.A. a raportat o cifra de afaceri de 2.816.076 RON.
Cati angajati are ROMANITA S.A.?
ROMANITA S.A. a raportat un numar mediu de 4 salariati in 2024.
Ce activitate are ROMANITA S.A.?
ROMANITA S.A. are codul CAEN principal 6820 (Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate).
Ce profit a inregistrat ROMANITA S.A. in 2024?
ROMANITA S.A. a inregistrat un profit net de 27.240 RON in 2024.
Surse și actualizare
Contextul datelor, într-un singur loc.
- Identificare și situație fiscală
- Registrele publice ANAF și ONRC
- Date financiare
- Bilanțurile anuale disponibile · 17 exerciții financiare
- Publicații ONRC
- 1 înregistrări încărcate
- Ultima actualizare a profilului
- 14 octombrie 2026
- Următoarea actualizare disponibilă
- 14 noiembrie 2026
Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.
Date personale (GDPR)
Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.