Cifra de afaceri
Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții
Surse și actualizareActualizat: 13 octombrie 2026 la 00:53
Despre PORTA KMI ROMANIA SRL
PORTA KMI ROMANIA SRL este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Mun. Arad, judetul ARAD, infiintata in 2003 (23 ani de activitate). Activitatea principala este "Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții" (cod CAEN 1623), in sectorul industria prelucratoare. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.
In 2024, PORTA KMI ROMANIA SRL a raportat o cifra de afaceri de 171.603.283 RON, in crestere fata de anul precedent (+11.7%). Profitul net inregistrat a fost de 16.927.724 RON (in crestere). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 263. Pe parcursul ultimilor 16 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 41.258.150 RON in 2008 la 171.603.283 RON in 2024.
Din punct de vedere al pozitionarii in piata, La cifra de afaceri (2024), se afla pe locul 36 din 19136 firme din judetul ARAD, pe locul 1 din 24 firme cu acelasi cod CAEN din judet, si pe locul 1 la nivel national in domeniul sau (1281 firme).
Este inregistrata ca platitoare de TVA. In ultimele 12 luni au fost publicate 2 modificari in Monitorul Oficial pentru aceasta firma. Conducerea inregistrata cuprinde 1 persoana (asociati si/sau administratori).
Compania, pe scurt
- Cifră de afaceri netă
- 171.603.283 RON
- Venituri totale
- 172.367.454 RON
- Cheltuieli totale
- 152.625.256 RON
- Profit brut
- 19.742.198 RON
- Profit net
- 16.927.724 RON
- Marja profit net
- 9,86%
- Active imobilizate
- 66.684.413 RON
- Active circulante
- 49.909.132 RON
- Stocuri
- 13.216.196 RON
- Creanțe
- 25.413.610 RON
- Casa & conturi bănci
- 11.279.326 RON
- Capital propriu
- 99.019.994 RON
- Cifra de afaceri · CAEN 1623
- Loc 1 din 1.281
- Profit net · CAEN 1623
- Loc 1 din 1.281
- Angajati · CAEN 1623
- Loc 1 din 1.281
Contact
Adresă sediu social
Adresa fiscala
- Adresa
- Romania, ARAD, Mun. Arad, Str. III nr. 11, 310491
- Cod postal
- 310491
Date juridice și fiscale
Detalii companie
- Forma proprietate
- Proprietate Privata Capital Privat Strain
- Forma organizare
- PERSOANA JURIDICA
- Stare inregistrare
- Înregistrat din 28.07.2003
- Organ fiscal competent
- Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Arad
- Platitor TVA
- Da
Indicatori financiari
Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.
Evoluția companiei
2008 –2024 · RON
- An explorat în grafic
- 2024
- Cifră de afaceri
- 171.603.283 RON
- Rezultat net
- 16.927.724 RON
Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.
Toți indicatorii raportați
17 indicatori · valori exacte
| Indicator și explicație | 2024 | 2023 |
|---|---|---|
| Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii | 171.603.283 RON | 153.589.357 RON |
| Venituri totaleToate veniturile raportate | 172.367.454 RON | 153.524.361 RON |
| Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate | 152.625.256 RON | 138.917.771 RON |
| Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț | 19.742.198 RON | 14.606.590 RON |
| Profit netCâmpul de profit net din bilanț | 16.927.724 RON | 12.463.869 RON |
| Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut | 0 RON | 0 RON |
| Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero | 0 RON | 0 RON |
| Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung | 66.684.413 RON | 55.655.677 RON |
| Active circulanteActive folosite în activitatea curentă | 49.909.132 RON | 49.636.119 RON |
| Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante | 116.593.545 RON | 105.291.796 RON |
| StocuriBunuri și materiale în stoc | 13.216.196 RON | 11.935.346 RON |
| CreanțeSume de încasat | 25.413.610 RON | 22.070.471 RON |
| Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești | 11.279.326 RON | 15.630.302 RON |
| Datorii totaleTotalul datoriilor raportate | 17.596.214 RON | 11.757.501 RON |
| Capital propriuCapitaluri proprii raportate | 99.019.994 RON | 93.825.810 RON |
| Capital socialCapitalul social din bilanț | Neraportat | Neraportat |
| Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați | 263 persoane | 261 persoane |
Structura activelor
Distribuția activelor · 2024
Datorii și active
Comparație la finalul anului 2024
Datorii totale / active totale afișate
Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.
Rate de eficiență · 2024
- ROA
- 14,5 %Profit net / active totale
- ROE
- 17,1 %Profit net / capital propriu
- Lichiditate afișată
- 2,84 Active circulante / datorii totale
- Solvabilitate afișată
- 84,9 %Capital propriu / active totale
Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.
Bilanțuri anuale
Toate cele 17 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.
Venituri, cheltuieli și rezultate
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Cifră de afaceri netă | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit brut | Profit net | Pierdere brută | Pierdere netă |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 171.603.283 +11,7% față de anul precedent | 172.367.454 | 152.625.256 | 19.742.198 +35,2% față de anul precedent | 16.927.724 +35,8% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2023 | 153.589.357 -11,3% față de anul precedent | 153.524.361 | 138.917.771 | 14.606.590 -30,5% față de anul precedent | 12.463.869 -31,1% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2022 | 173.107.017 +22,7% față de anul precedent | 174.060.526 | 153.030.918 | 21.029.608 +11,0% față de anul precedent | 18.093.059 +12,4% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2021 | 141.081.789 +28,6% față de anul precedent | 143.320.536 | 124.367.107 | 18.953.429 +25,4% față de anul precedent | 16.097.373 +25,5% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2020 | 109.724.964 +22,7% față de anul precedent | 110.563.205 | 95.450.415 | 15.112.790 +101,1% față de anul precedent | 12.824.910 +102,1% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2019 | 89.426.001 +3,1% față de anul precedent | 90.500.429 | 82.984.831 | 7.515.598 +42,0% față de anul precedent | 6.344.457 +40,0% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2018 | 86.752.838 +11,1% față de anul precedent | 87.954.545 | 82.661.972 | 5.292.573 +48,5% față de anul precedent | 4.532.638 +59,6% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2017 | 78.117.850 +17,3% față de anul precedent | 78.882.004 | 75.319.031 | 3.562.973 +26,0% față de anul precedent | 2.840.796 +6,8% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2016 | 66.626.429 +13,9% față de anul precedent | 66.770.483 | 63.943.614 | 2.826.869 +91,9% față de anul precedent | 2.660.768 +80,6% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2015 | 58.480.730 +15,3% față de anul precedent | 59.668.173 | 58.195.197 | 1.472.976 -40,0% față de anul precedent | 1.472.976 -40,0% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2014 | 50.710.008 +18,2% față de anul precedent | 51.759.785 | 49.303.926 | 2.455.859 +76,9% față de anul precedent | 2.455.859 +76,9% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2013 | 42.899.637 +21,2% față de anul precedent | 43.275.953 | 41.887.704 | 1.388.249 +331,2% față de anul precedent | 1.388.249 +331,2% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2012 | 35.395.779 +17,5% față de anul precedent | 36.341.461 | 36.019.476 | 321.985 -79,4% față de anul precedent | 321.985 -79,4% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2011 | 30.124.090 +10,0% față de anul precedent | 31.314.527 | 29.751.486 | 1.563.041 | 1.563.041 | 0 | 0 |
| 2010 | 27.390.875 -17,1% față de anul precedent | 27.549.827 | 29.685.944 | 0 | 0 | 2.136.117 | 2.152.617 |
| 2009 | 33.044.170 -19,9% față de anul precedent | 33.717.660 | 41.304.560 | 0 | 0 | 7.586.900 | 7.601.567 |
| 2008 | 41.258.150 | 42.288.914 | 50.114.492 | 0 | 0 | 7.825.578 | 7.825.578 |
Active și disponibilități
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Active imobilizate | Active circulante | Active totale | Stocuri | Creanțe | Casa și conturi la bănci |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 66.684.413 | 49.909.132 | 116.593.545 | 13.216.196 | 25.413.610 | 11.279.326 |
| 2023 | 55.655.677 | 49.636.119 | 105.291.796 | 11.935.346 | 22.070.471 | 15.630.302 |
| 2022 | 50.727.562 | 50.458.254 | 101.185.816 | 13.242.168 | 21.135.625 | 16.080.461 |
| 2021 | 46.170.482 | 52.255.149 | 98.425.631 | 12.816.295 | 17.967.846 | 21.471.008 |
| 2020 | 42.423.154 | 47.011.045 | 89.434.199 | 8.806.716 | 16.193.065 | 22.011.264 |
| 2019 | 43.891.110 | 35.711.529 | 79.602.639 | 7.462.522 | 16.774.710 | 11.474.297 |
| 2018 | 44.426.493 | 31.239.590 | 75.666.083 | 7.857.720 | 19.142.960 | 4.238.910 |
| 2017 | 39.796.344 | 26.367.799 | 66.164.143 | 7.189.922 | 13.934.087 | 5.243.790 |
| 2016 | 39.095.382 | 22.917.329 | 62.012.711 | 6.183.652 | 11.429.242 | 5.304.435 |
| 2015 | 40.960.652 | 26.249.906 | 67.210.558 | 6.842.062 | 14.199.002 | 5.208.842 |
| 2014 | 45.139.610 | 21.211.559 | 66.351.169 | 6.594.397 | 8.235.331 | 6.381.831 |
| 2013 | 47.459.433 | 16.741.541 | 64.200.974 | 5.800.946 | 6.491.300 | 4.449.295 |
| 2012 | 50.210.911 | 12.969.258 | 63.180.169 | 5.226.717 | 7.044.126 | 698.415 |
| 2011 | 54.407.035 | 10.231.623 | 64.638.658 | 4.835.033 | 4.317.077 | 1.079.513 |
| 2010 | 57.231.327 | 9.577.952 | 66.809.279 | 3.896.822 | 4.249.890 | 1.431.240 |
| 2009 | 57.041.041 | 13.333.072 | 70.374.113 | 5.302.637 | 6.085.411 | 1.945.024 |
| 2008 | 50.898.128 | 17.013.186 | 67.911.314 | 5.958.717 | 8.716.032 | 2.338.437 |
Datorii, capital și salariați
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Datorii totale | Capital propriu | Capital social | Număr mediu de salariați |
|---|---|---|---|---|
| 2024 | 17.596.214 +49,7% față de anul precedent | 99.019.994 | Neraportat | 263 +0,8% față de anul precedent |
| 2023 | 11.757.501 +25,7% față de anul precedent | 93.825.810 | Neraportat | 261 -6,5% față de anul precedent |
| 2022 | 9.355.959 -21,3% față de anul precedent | 91.874.124 | Neraportat | 279 -3,1% față de anul precedent |
| 2021 | 11.887.681 +8,1% față de anul precedent | 86.568.959 | Neraportat | 288 +5,5% față de anul precedent |
| 2020 | 10.997.073 +18,1% față de anul precedent | 78.482.474 | Neraportat | 273 -7,5% față de anul precedent |
| 2019 | 9.310.475 +47,0% față de anul precedent | 70.395.827 | Neraportat | 295 +6,9% față de anul precedent |
| 2018 | 6.335.814 +8,1% față de anul precedent | 69.414.723 | Neraportat | 276 +1,9% față de anul precedent |
| 2017 | 5.863.420 +27,7% față de anul precedent | 60.350.046 | Neraportat | 271 +3,8% față de anul precedent |
| 2016 | 4.591.792 -39,0% față de anul precedent | 57.509.248 | Neraportat | 261 +8,8% față de anul precedent |
| 2015 | 7.524.911 +80,4% față de anul precedent | 59.448.482 | Neraportat | 240 +15,4% față de anul precedent |
| 2014 | 4.171.151 -6,9% față de anul precedent | 61.963.067 | Neraportat | 208 +8,9% față de anul precedent |
| 2013 | 4.479.275 -7,0% față de anul precedent | 59.507.108 | Neraportat | 191 +5,5% față de anul precedent |
| 2012 | 4.818.354 -1,5% față de anul precedent | 58.118.859 | Neraportat | 181 +2,3% față de anul precedent |
| 2011 | 4.889.155 -43,0% față de anul precedent | 59.544.003 | Neraportat | 177 +6,0% față de anul precedent |
| 2010 | 8.574.890 -33,9% față de anul precedent | 57.971.267 | Neraportat | 167 -13,0% față de anul precedent |
| 2009 | 12.964.611 -77,3% față de anul precedent | 57.263.669 | Neraportat | 192 -2,0% față de anul precedent |
| 2008 | 57.179.192 | 10.496.246 | Neraportat | 196 |
„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.
Scor de risc estimat
O privire asupra indicatorilor financiari · 2024
Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.
Cum se calculează și cum se citește scorul?
Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.
Acționariat și capital
Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.
Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.
Persoane asociate
1 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.
| Persoană | Rol | Țară | Localitate / județ |
|---|---|---|---|
| LLLukasz Luto | administrator | Neraportată | Neraportată |
Conexiuni
Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.
Grafic conexiuni
Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.
Parcursul firmei
Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.
38 repere. O singură cronologie.
Din 2003 până în 2026 · datele disponibile în acest profil.
2026 2 repere
data publicăriiPublicații ONRCMentiune — Buletin 33666/2026înregistrarea datelor din declaraţia pe propria răspundere cu privire la îndeplinirea condiţiilor de funcţionarea/desfăşurarea a activităţii
înregistrarea datelor din declaraţia pe propria răspundere cu privire la îndeplinirea condiţiilor de funcţionarea/desfăşurarea a activităţii
Deschide înregistrarea completădata publicăriiPublicații ONRCMentiune — Buletin 25973/2026sedii secundare
sedii secundare
Deschide înregistrarea completă2024 2 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 171.603.283 RON. Profit: 16.927.724 RON
Cifra de afaceri: 171.603.283 RON. Profit: 16.927.724 RON
- Cifra de afaceri
- 171.603.283 RON +11.73% față de anul precedent
- Profit net
- 16.927.724 RON +35.81% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 263 +0.77% față de anul precedent
- Datorii
- 17.596.214 RON +49.66% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2024reper anualClasamentePremii si distinctii 2024Locul 1 in domeniu CAEN la Cifra de afaceri | Locul 1 CAEN in judet la Cifra de afaceri | Locul 1 CAEN in oras la Cifra de afaceri | Locul 1 in domeniu CAEN la Profit net | Locul 1 CAEN in judet la Profit net | Locul 1 CAEN in oras la Profit net | Locul 1 in domeniu CAEN la Angajati | Locul 1 CAEN in judet la Angajati | Locul 1 CAEN in oras la Angajati
Locul 1 in domeniu CAEN la Cifra de afaceri | Locul 1 CAEN in judet la Cifra de afaceri | Locul 1 CAEN in oras la Cifra de afaceri | Locul 1 in domeniu CAEN la Profit net | Locul 1 CAEN in judet la Profit net | Locul 1 CAEN in oras la Profit net | Locul 1 in domeniu CAEN la Angajati | Locul 1 CAEN in judet la Angajati | Locul 1 CAEN in oras la Angajati
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Vezi toate clasamentele2023 3 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 153.589.357 RON. Profit: 12.463.869 RON
Cifra de afaceri: 153.589.357 RON. Profit: 12.463.869 RON
- Cifra de afaceri
- 153.589.357 RON -11.27% față de anul precedent
- Profit net
- 12.463.869 RON -31.11% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 261 -6.45% față de anul precedent
- Datorii
- 11.757.501 RON +25.67% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2023reper anualClasamentePremii si distinctii 2023Locul 1 in domeniu CAEN la Cifra de afaceri | Locul 1 CAEN in judet la Cifra de afaceri | Locul 1 CAEN in oras la Cifra de afaceri | Locul 1 in domeniu CAEN la Profit net | Locul 1 CAEN in judet la Profit net | Locul 1 CAEN in oras la Profit net | Locul 1 in domeniu CAEN la Angajati | Locul 1 CAEN in judet la Angajati | Locul 1 CAEN in oras la Angajati
Locul 1 in domeniu CAEN la Cifra de afaceri | Locul 1 CAEN in judet la Cifra de afaceri | Locul 1 CAEN in oras la Cifra de afaceri | Locul 1 in domeniu CAEN la Profit net | Locul 1 CAEN in judet la Profit net | Locul 1 CAEN in oras la Profit net | Locul 1 in domeniu CAEN la Angajati | Locul 1 CAEN in judet la Angajati | Locul 1 CAEN in oras la Angajati
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Vezi toate clasamenteledata publicăriiPublicații ONRCMentiune — Buletin 21016/2023sedii secundare
sedii secundare
Deschide înregistrarea completă2022 2 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 173.107.017 RON. Profit: 18.093.059 RON
Cifra de afaceri: 173.107.017 RON. Profit: 18.093.059 RON
- Cifra de afaceri
- 173.107.017 RON +22.7% față de anul precedent
- Profit net
- 18.093.059 RON +12.4% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 279 -3.12% față de anul precedent
- Datorii
- 9.355.959 RON -21.3% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2022reper anualClasamentePremii si distinctii 2022Locul 1 in domeniu CAEN la Cifra de afaceri | Locul 1 CAEN in judet la Cifra de afaceri | Locul 1 CAEN in oras la Cifra de afaceri | Locul 1 in domeniu CAEN la Profit net | Locul 1 CAEN in judet la Profit net | Locul 1 CAEN in oras la Profit net | Locul 1 in domeniu CAEN la Angajati | Locul 1 CAEN in judet la Angajati | Locul 1 CAEN in oras la Angajati
Locul 1 in domeniu CAEN la Cifra de afaceri | Locul 1 CAEN in judet la Cifra de afaceri | Locul 1 CAEN in oras la Cifra de afaceri | Locul 1 in domeniu CAEN la Profit net | Locul 1 CAEN in judet la Profit net | Locul 1 CAEN in oras la Profit net | Locul 1 in domeniu CAEN la Angajati | Locul 1 CAEN in judet la Angajati | Locul 1 CAEN in oras la Angajati
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Vezi toate clasamentele2021 2 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 141.081.789 RON. Profit: 16.097.373 RON
Cifra de afaceri: 141.081.789 RON. Profit: 16.097.373 RON
- Cifra de afaceri
- 141.081.789 RON +28.58% față de anul precedent
- Profit net
- 16.097.373 RON +25.52% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 288 +5.49% față de anul precedent
- Datorii
- 11.887.681 RON +8.1% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2021reper anualClasamentePremii si distinctii 2021Locul 1 in domeniu CAEN la Cifra de afaceri | Locul 1 CAEN in judet la Cifra de afaceri | Locul 1 CAEN in oras la Cifra de afaceri | Locul 1 in domeniu CAEN la Profit net | Locul 1 CAEN in judet la Profit net | Locul 1 CAEN in oras la Profit net | Locul 1 in domeniu CAEN la Angajati | Locul 1 CAEN in judet la Angajati | Locul 1 CAEN in oras la Angajati
Locul 1 in domeniu CAEN la Cifra de afaceri | Locul 1 CAEN in judet la Cifra de afaceri | Locul 1 CAEN in oras la Cifra de afaceri | Locul 1 in domeniu CAEN la Profit net | Locul 1 CAEN in judet la Profit net | Locul 1 CAEN in oras la Profit net | Locul 1 in domeniu CAEN la Angajati | Locul 1 CAEN in judet la Angajati | Locul 1 CAEN in oras la Angajati
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Vezi toate clasamentele2020 2 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 109.724.964 RON. Profit: 12.824.910 RON
Cifra de afaceri: 109.724.964 RON. Profit: 12.824.910 RON
- Cifra de afaceri
- 109.724.964 RON +22.7% față de anul precedent
- Profit net
- 12.824.910 RON +102.14% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 273 -7.46% față de anul precedent
- Datorii
- 10.997.073 RON +18.12% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2020reper anualClasamentePremii si distinctii 2020Locul 1 in domeniu CAEN la Cifra de afaceri | Locul 1 CAEN in judet la Cifra de afaceri | Locul 1 CAEN in oras la Cifra de afaceri | Locul 1 in domeniu CAEN la Profit net | Locul 1 CAEN in judet la Profit net | Locul 1 CAEN in oras la Profit net | Locul 1 in domeniu CAEN la Angajati | Locul 1 CAEN in judet la Angajati | Locul 1 CAEN in oras la Angajati
Locul 1 in domeniu CAEN la Cifra de afaceri | Locul 1 CAEN in judet la Cifra de afaceri | Locul 1 CAEN in oras la Cifra de afaceri | Locul 1 in domeniu CAEN la Profit net | Locul 1 CAEN in judet la Profit net | Locul 1 CAEN in oras la Profit net | Locul 1 in domeniu CAEN la Angajati | Locul 1 CAEN in judet la Angajati | Locul 1 CAEN in oras la Angajati
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Vezi toate clasamentele2019 2 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 89.426.001 RON. Profit: 6.344.457 RON
Cifra de afaceri: 89.426.001 RON. Profit: 6.344.457 RON
- Cifra de afaceri
- 89.426.001 RON +3.08% față de anul precedent
- Profit net
- 6.344.457 RON +39.97% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 295 +6.88% față de anul precedent
- Datorii
- 9.310.475 RON +46.95% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2019reper anualClasamentePremii si distinctii 2019Locul 1 in domeniu CAEN la Cifra de afaceri | Locul 1 CAEN in judet la Cifra de afaceri | Locul 1 CAEN in oras la Cifra de afaceri | Locul 2 in domeniu CAEN la Profit net | Locul 1 CAEN in judet la Profit net | Locul 1 CAEN in oras la Profit net | Locul 1 in domeniu CAEN la Angajati | Locul 1 CAEN in judet la Angajati | Locul 1 CAEN in oras la Angajati
Locul 1 in domeniu CAEN la Cifra de afaceri | Locul 1 CAEN in judet la Cifra de afaceri | Locul 1 CAEN in oras la Cifra de afaceri | Locul 2 in domeniu CAEN la Profit net | Locul 1 CAEN in judet la Profit net | Locul 1 CAEN in oras la Profit net | Locul 1 in domeniu CAEN la Angajati | Locul 1 CAEN in judet la Angajati | Locul 1 CAEN in oras la Angajati
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Vezi toate clasamentele2018 2 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2018Cifra de afaceri: 86.752.838 RON. Profit: 4.532.638 RON
Cifra de afaceri: 86.752.838 RON. Profit: 4.532.638 RON
- Cifra de afaceri
- 86.752.838 RON +11.05% față de anul precedent
- Profit net
- 4.532.638 RON +59.56% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 276 +1.85% față de anul precedent
- Datorii
- 6.335.814 RON +8.06% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2018reper anualClasamentePremii si distinctii 2018Locul 1 in domeniu CAEN la Cifra de afaceri | Locul 1 CAEN in judet la Cifra de afaceri | Locul 1 CAEN in oras la Cifra de afaceri | Locul 2 in domeniu CAEN la Profit net | Locul 1 CAEN in judet la Profit net | Locul 1 CAEN in oras la Profit net | Locul 1 in domeniu CAEN la Angajati | Locul 1 CAEN in judet la Angajati | Locul 1 CAEN in oras la Angajati
Locul 1 in domeniu CAEN la Cifra de afaceri | Locul 1 CAEN in judet la Cifra de afaceri | Locul 1 CAEN in oras la Cifra de afaceri | Locul 2 in domeniu CAEN la Profit net | Locul 1 CAEN in judet la Profit net | Locul 1 CAEN in oras la Profit net | Locul 1 in domeniu CAEN la Angajati | Locul 1 CAEN in judet la Angajati | Locul 1 CAEN in oras la Angajati
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Vezi toate clasamentele2017 2 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2017Cifra de afaceri: 78.117.850 RON. Profit: 2.840.796 RON
Cifra de afaceri: 78.117.850 RON. Profit: 2.840.796 RON
- Cifra de afaceri
- 78.117.850 RON +17.25% față de anul precedent
- Profit net
- 2.840.796 RON +6.77% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 271 +3.83% față de anul precedent
- Datorii
- 5.863.420 RON +27.69% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2017reper anualClasamentePremii si distinctii 2017Locul 1 in domeniu CAEN la Cifra de afaceri | Locul 1 CAEN in judet la Cifra de afaceri | Locul 1 CAEN in oras la Cifra de afaceri | Locul 1 CAEN in judet la Profit net | Locul 1 CAEN in oras la Profit net | Locul 1 in domeniu CAEN la Angajati | Locul 1 CAEN in judet la Angajati | Locul 1 CAEN in oras la Angajati
Locul 1 in domeniu CAEN la Cifra de afaceri | Locul 1 CAEN in judet la Cifra de afaceri | Locul 1 CAEN in oras la Cifra de afaceri | Locul 1 CAEN in judet la Profit net | Locul 1 CAEN in oras la Profit net | Locul 1 in domeniu CAEN la Angajati | Locul 1 CAEN in judet la Angajati | Locul 1 CAEN in oras la Angajati
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Vezi toate clasamentele2016 2 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2016Cifra de afaceri: 66.626.429 RON. Profit: 2.660.768 RON
Cifra de afaceri: 66.626.429 RON. Profit: 2.660.768 RON
- Cifra de afaceri
- 66.626.429 RON +13.93% față de anul precedent
- Profit net
- 2.660.768 RON +80.64% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 261 +8.75% față de anul precedent
- Datorii
- 4.591.792 RON -38.98% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2016Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.
Publicații ONRC
3 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.
11.092026Mentiune · Buletin 33666/2026înregistrarea datelor din declaraţia pe propria răspundere cu privire la îndeplinirea condiţiilor de funcţionarea/desfăşurarea a activităţii
înregistrarea datelor din declaraţia pe propria răspundere cu privire la îndeplinirea condiţiilor de funcţionarea/desfăşurarea a activităţii
- Companie
- PORTA KMI ROMANIA SRL
- CUI
- 15624380
- Tip în sursă
- Modification
- Data buletinului
- 11.09.2026
- Registrul Comerțului
- J2003000910021
- EUID
- ROONRC.J2003000910021
- Sediu
- Municipiul Arad, Jud. Arad, Str. III - ZONA INDUSTRIALĂ N-V, Nr. 11
- Județ
- Arad
- Număr încheiere
- 708029
- Data încheierii
- 09.09.2026
- Număr dosar
- 3476339
- Data dosarului
- 01.09.2026
- Tribunal
- Arad
- Registrator
- Gabriela-Elena Andronache
Documente menționate
- Declaraţie pe proprie răspundere cu privire la îndeplinirea condiţiilor de funcţionare/desfăşurare a activităţii nr. 3476339 din 01.09.2026
09.072026Mentiune · Buletin 25973/2026sedii secundare
sedii secundare, înregistrarea datelor din declaraţia pe propria răspundere cu privire la îndeplinirea condiţiilor de funcţionarea/desfăşurarea a activităţii
- Companie
- PORTA KMI ROMANIA SRL
- CUI
- 15624380
- Tip în sursă
- Modification
- Data buletinului
- 09.07.2026
- Registrul Comerțului
- J2003000910021
- EUID
- ROONRC.J2003000910021
- Sediu
- Municipiul Arad, Jud. Arad, Str. III - ZONA INDUSTRIALĂ N-V, Nr. 11
- Județ
- Arad
- Număr încheiere
- 545707
- Data încheierii
- 08.07.2026
- Număr dosar
- 2473270
- Data dosarului
- 19.06.2026
- Tribunal
- Arad
- Registrator
- Gabriela-Elena Andronache
Subiecte
sedii secundare
Documente menționate
- Declaraţie pe proprie răspundere cu privire la îndeplinirea condiţiilor de funcţionare/desfăşurare a activităţii nr. 2473270 din 19.06.2026
31.052023Mentiune · Buletin 21016/2023sedii secundare
sedii secundare
- Companie
- PORTA KMI ROMANIA SRL
- CUI
- 15624380
- Tip în sursă
- Modification
- Data buletinului
- 31.05.2023
- Registrul Comerțului
- J2/910/2003
- EUID
- ROONRC.J02/910/2003
- Sediu
- Municipiul Arad, Str. III - ZONA INDUSTRIALĂ N-V, Nr. 11, Judet Arad
- Număr încheiere
- 6414
- Data încheierii
- 30.05.2023
- Număr dosar
- 24487
- Data dosarului
- 29.05.2023
- Tribunal
- Arad
Subiecte
sedii secundare
Documente menționate
- Decizie asociat unic din 22.05.2023
Dosare instanță
0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată
Achiziții publice (SEAP)
Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro
Clasamente și premii
Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.
Distincții 2024
Adaugă gratuit distincția companiei pe website-ul tău.
Cifra de afaceri
Cifra de afaceri
Profit net
Profit net
Profit net
Angajati
Angajati
Angajati
Recenzii
Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!
Firme similare
Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.
Firme de mărime apropiată — CAEN 1623, Arad
Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 1623, Arad
Alte firme din Arad
Întrebări frecvente
Răspunsuri din datele publicate în acest profil.
Care este CUI-ul PORTA KMI ROMANIA SRL?
CUI-ul PORTA KMI ROMANIA SRL este 15624380.
Unde este sediul PORTA KMI ROMANIA SRL?
PORTA KMI ROMANIA SRL are sediul in Romania, ARAD, Mun. Arad, Str. III nr. 11, 310491, Mun. Arad, judetul ARAD.
Cand a fost infiintata PORTA KMI ROMANIA SRL?
PORTA KMI ROMANIA SRL a fost infiintata in anul 2003 (23 ani de activitate).
Care a fost cifra de afaceri a PORTA KMI ROMANIA SRL in 2024?
In 2024, PORTA KMI ROMANIA SRL a raportat o cifra de afaceri de 171.603.283 RON.
Cati angajati are PORTA KMI ROMANIA SRL?
PORTA KMI ROMANIA SRL a raportat un numar mediu de 263 salariati in 2024.
Ce activitate are PORTA KMI ROMANIA SRL?
PORTA KMI ROMANIA SRL are codul CAEN principal 1623 (Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții).
Ce profit a inregistrat PORTA KMI ROMANIA SRL in 2024?
PORTA KMI ROMANIA SRL a inregistrat un profit net de 16.927.724 RON in 2024.
Surse și actualizare
Contextul datelor, într-un singur loc.
- Identificare și situație fiscală
- Registrele publice ANAF și ONRC
- Date financiare
- Bilanțurile anuale disponibile · 17 exerciții financiare
- Publicații ONRC
- 3 înregistrări încărcate
- Ultima actualizare a profilului
- 13 octombrie 2026
- Următoarea actualizare disponibilă
- 13 noiembrie 2026
Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.
Date personale (GDPR)
Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.