Comerţ cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio şi televizoarelor
Surse și actualizareActualizat: 14 octombrie 2026 la 19:41
Despre RUMARDAN SRL
RUMARDAN SRL este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Sat Valea Moldovei Com. Valea Moldovei, judetul SUCEAVA, infiintata in 2004 (21 ani de activitate). Activitatea principala este "Comerţ cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio şi televizoarelor" (cod CAEN 4643), in sectorul comert cu ridicata si cu amanuntul. Conform datelor oficiale, firma figureaza in prezent ca radiat (din februarie 2026).
In 2013, RUMARDAN SRL a raportat o cifra de afaceri de 23.606 RON. Profitul net inregistrat a fost de 0 RON. Pe parcursul ultimilor 5 ani, cifra de afaceri a scazut de la 42.785 RON in 2008 la 23.606 RON in 2013.
Conducerea inregistrata cuprinde 1 persoana (asociati si/sau administratori).
Compania, pe scurt
- Cifră de afaceri netă
- 23.606 RON
- Venituri totale
- 24.189 RON
- Cheltuieli totale
- 37.294 RON
- Profit brut
- 0 RON
- Profit net
- 0 RON
- Marja profit net
- 0,00%
- Active imobilizate
- 0 RON
- Active circulante
- 32.649 RON
- Stocuri
- 29.160 RON
- Creanțe
- 2.213 RON
- Casa & conturi bănci
- 1.276 RON
- Capital propriu
- 9.714 RON
Contact
Adresă sediu social
Adresa fiscala
- Adresa
- Romania, SUCEAVA, Sat Valea Moldovei Com. Valea Moldovei, Com. VALEA MOLDOVEI nr. 391, 727580
- Cod postal
- 727580
Date juridice și fiscale
Alte date din registru
- Data inactivării în sursă
- 17 februarie 2026
Detalii companie
- Forma proprietate
- Proprietate Privata Capital Privat Autohton
- Forma organizare
- PERSOANA JURIDICA
- Stare inregistrare
- Radiere din 17.02.2026
- Organ fiscal competent
- Unitatea Fiscală Orăşenească Gura Humorului
- Platitor TVA
- Nu
Informatii fiscale
- TVA la incasare
- 15 aprilie 2013 - 1 ianuarie 2015
Stare inactivitate
- Status inactiv
- Da
- Data inactivare
- 31 august 2016
- Data radiere
- 17 februarie 2026
Indicatori financiari
Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.
Evoluția companiei
2008 –2013 · RON
- An explorat în grafic
- 2013
- Cifră de afaceri
- 23.606 RON
- Rezultat net
- -13.938 RON
Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.
Toți indicatorii raportați
17 indicatori · valori exacte
| Indicator și explicație | 2013 | 2012 |
|---|---|---|
| Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii | 23.606 RON | 0 RON |
| Venituri totaleToate veniturile raportate | 24.189 RON | 0 RON |
| Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate | 37.294 RON | 0 RON |
| Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț | 0 RON | 0 RON |
| Profit netCâmpul de profit net din bilanț | 0 RON | 0 RON |
| Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut | 13.105 RON | 0 RON |
| Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero | 13.938 RON | 0 RON |
| Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung | 0 RON | 956 RON |
| Active circulanteActive folosite în activitatea curentă | 32.649 RON | 29.264 RON |
| Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante | 32.649 RON | 30.220 RON |
| StocuriBunuri și materiale în stoc | 29.160 RON | 9.492 RON |
| CreanțeSume de încasat | 2.213 RON | 0 RON |
| Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești | 1.276 RON | 19.772 RON |
| Datorii totaleTotalul datoriilor raportate | 22.935 RON | 6.768 RON |
| Capital propriuCapitaluri proprii raportate | 9.714 RON | 23.452 RON |
| Capital socialCapitalul social din bilanț | Neraportat | Neraportat |
| Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați | 0 persoane | 0 persoane |
Structura activelor
Distribuția activelor · 2013
Datorii și active
Comparație la finalul anului 2013
Datorii totale / active totale afișate
Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.
Rate de eficiență · 2013
- ROA
- 0,0 %Profit net / active totale
- ROE
- 0,0 %Profit net / capital propriu
- Lichiditate afișată
- 1,42 Active circulante / datorii totale
- Solvabilitate afișată
- 29,8 %Capital propriu / active totale
Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.
Bilanțuri anuale
Toate cele 6 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.
Venituri, cheltuieli și rezultate
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Cifră de afaceri netă | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit brut | Profit net | Pierdere brută | Pierdere netă |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2013 | 23.606 | 24.189 | 37.294 | 0 | 0 | 13.105 | 13.938 |
| 2012 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 2011 | 0 -100,0% față de anul precedent | 0 | 0 | 0 -100,0% față de anul precedent | 0 -100,0% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2010 | 9.502 -71,4% față de anul precedent | 9.502 | 4.200 | 5.302 -19,3% față de anul precedent | 4.293 -11,6% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2009 | 33.258 -22,3% față de anul precedent | 33.258 | 26.692 | 6.566 -20,1% față de anul precedent | 4.856 -29,7% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2008 | 42.785 | 42.785 | 34.563 | 8.222 | 6.907 | 0 | 0 |
Active și disponibilități
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Active imobilizate | Active circulante | Active totale | Stocuri | Creanțe | Casa și conturi la bănci |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2013 | 0 | 32.649 | 32.649 | 29.160 | 2.213 | 1.276 |
| 2012 | 956 | 29.264 | 30.220 | 9.492 | 0 | 19.772 |
| 2011 | 956 | 29.264 | 30.220 | 9.492 | 0 | 0 |
| 2010 | 956 | 29.550 | 30.506 | 9.490 | 288 | 19.772 |
| 2009 | 1.844 | 24.140 | 25.984 | 6.473 | 0 | 17.667 |
| 2008 | 1.904 | 19.232 | 21.136 | 8.745 | 0 | 10.487 |
Datorii, capital și salariați
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Datorii totale | Capital propriu | Capital social | Număr mediu de salariați |
|---|---|---|---|---|
| 2013 | 22.935 +238,9% față de anul precedent | 9.714 | Neraportat | 0 |
| 2012 | 6.768 -0,0% față de anul precedent | 23.452 | Neraportat | 0 |
| 2011 | 6.769 -4,1% față de anul precedent | 23.451 | Neraportat | 0 |
| 2010 | 7.055 +3,4% față de anul precedent | 23.451 | Neraportat | 0 |
| 2009 | 6.826 -0,1% față de anul precedent | 19.158 | Neraportat | 0 |
| 2008 | 6.834 | 14.302 | Neraportat | 0 |
„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.
Scor de risc estimat
O privire asupra indicatorilor financiari · 2013
Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.
Cum se calculează și cum se citește scorul?
Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.
Acționariat și capital
Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.
Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.
Persoane asociate
1 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.
| Persoană | Rol | Țară | Localitate / județ |
|---|---|---|---|
| ŞDŞTEFAN DANIEL RUMPEL | administrator | Neraportată | Neraportată |
Conexiuni
Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.
Grafic conexiuni
Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.
Parcursul firmei
Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.
12 repere. O singură cronologie.
Din 2004 până în 2026 · datele disponibile în acest profil.
2026 2 repere
Stare companieStare companieFirma a fost radiataCompania a fost radiata din Registrul Comertului.
Compania a fost radiata din Registrul Comertului.
data publicăriiPublicații ONRCRadiere — Buletin 6139/2026vointa profesionistului conform art. 227 coroborat cu art. 235 din Legea nr. 31/1990
vointa profesionistului conform art. 227 coroborat cu art. 235 din Legea nr. 31/1990
Deschide înregistrarea completă2016 1 repere
Stare companieStare companieFirma a fost declarata inactivaCompania a fost declarata inactiva de catre autoritatile fiscale.
Compania a fost declarata inactiva de catre autoritatile fiscale.
2015 1 repere
Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleSfarsit TVA la incasareCompania a renuntat la sistemul de TVA la incasare.
Compania a renuntat la sistemul de TVA la incasare.
2013 2 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2013Cifra de afaceri: 23.606 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 23.606 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 23.606 RON
- Profit net
- 0 RON
- Pierdere neta
- 13.938 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 22.935 RON +238.87% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2013Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInceput TVA la incasareCompania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.
Compania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.
2012 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2012Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 0 RON
- Profit net
- 0 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 6.768 RON -0.01% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20122011 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2011Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 0 RON -100% față de anul precedent
- Profit net
- 0 RON -100% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 6.769 RON -4.05% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20112010 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2010Cifra de afaceri: 9.502 RON. Profit: 4.293 RON
Cifra de afaceri: 9.502 RON. Profit: 4.293 RON
- Cifra de afaceri
- 9.502 RON -71.43% față de anul precedent
- Profit net
- 4.293 RON -11.59% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 7.055 RON +3.35% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20102009 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2009Cifra de afaceri: 33.258 RON. Profit: 4.856 RON
Cifra de afaceri: 33.258 RON. Profit: 4.856 RON
- Cifra de afaceri
- 33.258 RON -22.27% față de anul precedent
- Profit net
- 4.856 RON -29.69% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 6.826 RON -0.12% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20092008 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2008Cifra de afaceri: 42.785 RON. Profit: 6.907 RON
Cifra de afaceri: 42.785 RON. Profit: 6.907 RON
- Cifra de afaceri
- 42.785 RON
- Profit net
- 6.907 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 6.834 RON
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20082004 1 repere
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataRUMARDAN SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4643 in Sat Valea Moldovei Com. Valea Moldovei (SUCEAVA)
RUMARDAN SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4643 in Sat Valea Moldovei Com. Valea Moldovei (SUCEAVA)
Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.
Publicații ONRC
1 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.
17.022026Radiere · Buletin 6139/2026vointa profesionistului conform art. 227 coroborat cu art. 235 din Legea nr. 31/1990
- Companie
- RUMARDAN SRL
- CUI
- 16629210
- Tip în sursă
- Deletion
- Data buletinului
- 17.02.2026
- Registrul Comerțului
- J33/782/2004
- EUID
- ROONRC.J33/782/2004
- Sediu
- Jud. Suceava, Sat Valea Moldovei, Comuna Valea Moldovei, Com. VALEA MOLDOVEI,
- Județ
- Suceava
- Număr încheiere
- 131816
- Data încheierii
- 17.02.2026
- Număr dosar
- 652260
- Data dosarului
- 12.02.2026
- Tribunal
- Suceava
- Registrator
- Petruta-Daniela Gheorghiu
- Motiv radiere
- vointa profesionistului conform art. 227 coroborat cu art. 235 din Legea nr. 31/1990
Dosare instanță
0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată
Achiziții publice (SEAP)
Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro
Clasamente și premii
Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.
Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.
Recenzii
Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!
Firme similare
Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.
Cele mai mari firme — CAEN 4643, Suceava
Întrebări frecvente
Răspunsuri din datele publicate în acest profil.
Care este CUI-ul RUMARDAN SRL?
CUI-ul RUMARDAN SRL este 16629210.
Unde este sediul RUMARDAN SRL?
RUMARDAN SRL are sediul in Romania, SUCEAVA, Sat Valea Moldovei Com. Valea Moldovei, Com. VALEA MOLDOVEI nr. 391, 727580, Sat Valea Moldovei Com. Valea Moldovei, judetul SUCEAVA.
Cand a fost infiintata RUMARDAN SRL?
RUMARDAN SRL a fost infiintata in anul 2004 (21 ani de activitate).
Care a fost cifra de afaceri a RUMARDAN SRL in 2013?
In 2013, RUMARDAN SRL a raportat o cifra de afaceri de 23.606 RON.
Ce activitate are RUMARDAN SRL?
RUMARDAN SRL are codul CAEN principal 4643 (Comerţ cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio şi televizoarelor).
Ce profit a inregistrat RUMARDAN SRL in 2013?
RUMARDAN SRL a inregistrat o pierdere neta de 13.938 RON in 2013.
Surse și actualizare
Contextul datelor, într-un singur loc.
- Identificare și situație fiscală
- Registrele publice ANAF și ONRC
- Date financiare
- Bilanțurile anuale disponibile · 6 exerciții financiare
- Publicații ONRC
- 1 înregistrări încărcate
- Ultima actualizare a profilului
- 14 octombrie 2026
- Următoarea actualizare disponibilă
- 14 noiembrie 2026
Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.
Date personale (GDPR)
Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.