Activ Plătitor TVA

METROPOLIS SRL

CUI: 16926998
CIF: RO16926998
Reg. Com.: J2004002443227
CAEN: 7111
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 11 noiembrie 2004 · 21 ani
Distribuie:

Activități de arhitectură

Surse și actualizare

Actualizat: 14 octombrie 2026 la 08:51

Despre METROPOLIS SRL

METROPOLIS SRL este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Mun. Iaşi, judetul IAŞI, infiintata in 2004 (21 ani de activitate). Activitatea principala este "Activități de arhitectură" (cod CAEN 7111), in sectorul tranzactii imobiliare. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, METROPOLIS SRL a raportat o cifra de afaceri de 2.294.115 RON, in scadere fata de anul precedent (-5.3%). Profitul net inregistrat a fost de 264.882 RON (in scadere accentuata). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 5, in scadere fata de anul anterior. Pe parcursul ultimilor 16 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 304.099 RON in 2008 la 2.294.115 RON in 2024. Datoriile raportate (4.760.680 RON) depasesc cifra de afaceri anuala.

Este inregistrata ca platitoare de TVA. Conducerea inregistrata cuprinde 1 persoana (asociati si/sau administratori).

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
2.294.115 RON
Venituri totale
2.502.518 RON
Cheltuieli totale
2.177.065 RON
Profit brut
325.453 RON
Profit net
264.882 RON
Marja profit net
11,55%
Active imobilizate
9.779.297 RON
Active circulante
7.018.453 RON
Stocuri
522.980 RON
Creanțe
4.301.486 RON
Casa & conturi bănci
244.076 RON
Capital propriu
12.037.070 RON

Contact

AdresaRomania, IAŞI, Mun. Iaşi, Aleea Tudor Neculai nr. 17, 700734
Telefon0726441626

Adresă sediu social

Romania, IAŞI, Mun. Iaşi, Aleea Tudor Neculai nr. 17, 700734
Cod poștal: 700734
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, IAŞI, Mun. Iaşi, Aleea Tudor Neculai nr. 17, 700734
Cod postal
700734
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 10.11.2004
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Iaşi
Platitor TVA
Da

Informatii fiscale

TVA la incasare
1 ianuarie 2013 - 1 aprilie 2020

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2008 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
2.294.115 RON
Rezultat net
264.882 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 2.294.115 RON 2.422.784 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 2.502.518 RON 2.754.801 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 2.177.065 RON 1.438.946 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 325.453 RON 1.315.855 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 264.882 RON 1.226.720 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 9.779.297 RON 4.356.322 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 7.018.453 RON 9.753.776 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 16.797.750 RON 14.110.098 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 522.980 RON 0 RON
CreanțeSume de încasat 4.301.486 RON 4.370.804 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 244.076 RON 5.382.972 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 4.760.680 RON 1.597.693 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 12.037.070 RON 12.512.405 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 5 persoane 6 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active16.797.750RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

28,3 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale16.797.750 RON
Datorii totale4.760.680 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
1,6 %Profit net / active totale
ROE
2,2 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
1,47 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
71,7 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 17 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

17 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 2.294.115 -5,3% față de anul precedent 2.502.518 2.177.065 325.453 -75,3% față de anul precedent 264.882 -78,4% față de anul precedent 0 0
2023 2.422.784 -40,2% față de anul precedent 2.754.801 1.438.946 1.315.855 -55,0% față de anul precedent 1.226.720 -57,5% față de anul precedent 0 0
2022 4.050.452 -16,6% față de anul precedent 4.067.506 1.146.399 2.921.107 -22,5% față de anul precedent 2.885.314 -22,7% față de anul precedent 0 0
2021 4.853.699 +19,7% față de anul precedent 4.867.580 1.096.410 3.771.170 +16,7% față de anul precedent 3.730.917 +16,7% față de anul precedent 0 0
2020 4.053.687 +59,1% față de anul precedent 4.140.407 910.059 3.230.348 +76,3% față de anul precedent 3.198.128 +77,0% față de anul precedent 0 0
2019 2.547.657 +127,7% față de anul precedent 2.548.096 715.778 1.832.318 +384,3% față de anul precedent 1.807.218 +392,2% față de anul precedent 0 0
2018 1.118.646 +17,8% față de anul precedent 1.125.824 747.466 378.358 -35,3% față de anul precedent 367.171 -36,2% față de anul precedent 0 0
2017 949.941 +123,4% față de anul precedent 953.541 368.777 584.764 +142,0% față de anul precedent 575.265 +142,4% față de anul precedent 0 0
2016 425.137 +14,3% față de anul precedent 425.138 183.522 241.616 +87,8% față de anul precedent 237.364 +102,0% față de anul precedent 0 0
2015 371.923 +29,3% față de anul precedent 371.923 243.260 128.663 +162,3% față de anul precedent 117.505 +191,1% față de anul precedent Neraportat 0
2014 287.591 +122,2% față de anul precedent 289.827 240.767 49.060 40.365 0 0
2013 129.447 -9,8% față de anul precedent 141.220 181.137 0 0 39.917 44.154
2012 143.483 +20,6% față de anul precedent 150.345 234.022 0 0 83.677 88.187
2011 118.990 -37,2% față de anul precedent 119.039 194.668 0 -100,0% față de anul precedent 0 -100,0% față de anul precedent 75.629 79.200
2010 189.549 +60,1% față de anul precedent 190.049 134.893 55.156 +327,9% față de anul precedent 46.331 +441,5% față de anul precedent 0 0
2009 118.371 -61,1% față de anul precedent 136.826 123.937 12.889 8.556 0 0
2008 304.099 305.674 350.296 0 0 44.622 44.622

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

17 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 9.779.297 7.018.453 16.797.750 522.980 4.301.486 244.076
2023 4.356.322 9.753.776 14.110.098 0 4.370.804 5.382.972
2022 4.367.165 8.724.753 13.091.918 0 4.376.603 4.348.150
2021 4.342.019 7.006.416 11.348.435 0 2.965.918 4.040.498
2020 55.842 8.374.616 8.430.458 11.572 1.880.349 6.482.695
2019 22.458 3.246.053 3.268.511 2.367 812.856 2.430.830
2018 40.740 1.569.147 1.609.887 4.119 820.438 744.590
2017 46.664 1.133.292 1.179.956 18.232 377.277 737.783
2016 19.583 687.735 707.318 6.716 260.696 420.323
2015 31.853 454.809 486.662 4.101 262.718 187.990
2014 30.537 220.491 251.028 740 132.904 86.847
2013 42.735 103.049 145.784 4.625 94.230 4.194
2012 52.970 77.668 130.638 13.250 55.456 8.962
2011 169.658 74.781 244.439 4.436 64.568 5.777
2010 174.520 68.374 242.894 0 64.319 4.055
2009 147.854 11.984 159.838 0 10.990 994
2008 164.956 15.116 180.072 0 10.445 4.671

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

17 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 4.760.680 +198,0% față de anul precedent 12.037.070 Neraportat 5 -16,7% față de anul precedent
2023 1.597.693 -11,6% față de anul precedent 12.512.405 Neraportat 6 0,0% față de anul precedent
2022 1.806.233 -13,8% față de anul precedent 11.285.685 Neraportat 6 0,0% față de anul precedent
2021 2.095.432 -9,4% față de anul precedent 9.253.003 Neraportat 6 +20,0% față de anul precedent
2020 2.313.283 +549,1% față de anul precedent 6.117.175 Neraportat 5 +25,0% față de anul precedent
2019 356.390 -29,4% față de anul precedent 2.912.121 Neraportat 4 +33,3% față de anul precedent
2018 504.984 +14,2% față de anul precedent 1.104.903 Neraportat 3 +50,0% față de anul precedent
2017 442.224 -18,8% față de anul precedent 737.732 Neraportat 2 0,0% față de anul precedent
2016 544.852 -3,0% față de anul precedent 162.466 Neraportat 2 -33,3% față de anul precedent
2015 561.560 +26,6% față de anul precedent -74.898 Neraportat 3 -25,0% față de anul precedent
2014 443.430 +17,1% față de anul precedent -192.402 Neraportat 4 +300,0% față de anul precedent
2013 378.551 +18,6% față de anul precedent -232.767 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2012 319.329 +18,1% față de anul precedent -188.691 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2011 270.291 +42,6% față de anul precedent -25.852 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2010 189.546 +23,5% față de anul precedent 53.348 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2009 153.471 -15,8% față de anul precedent 6.367 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2008 182.260 -2.188 Neraportat 1

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

15din 100 de puncte
Risc scăzut

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare0 / 20
Profitabilitate0 / 20
Evoluția veniturilor10 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate5 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

1 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Persoane asociate, roluri și localități
PersoanăRolȚarăLocalitate / județ
MSMETROPOLIS SRL prin Alexandra EpureavocatNeraportatăNeraportată

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

21 repere. O singură cronologie.

Din 2004 până în 2026 · datele disponibile în acest profil.

2004 → 2026
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
21 repere · toți anii

2026 1 repere

data publicăriiPublicații ONRCMentiune — Buletin 32240/2026înregistrarea datelor din declaraţia pe propria răspundere cu privire la îndeplinirea condiţiilor de funcţionarea/desfăşurarea a activităţii

înregistrarea datelor din declaraţia pe propria răspundere cu privire la îndeplinirea condiţiilor de funcţionarea/desfăşurarea a activităţii

Deschide înregistrarea completă

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 2.294.115 RON. Profit: 264.882 RON

Cifra de afaceri: 2.294.115 RON. Profit: 264.882 RON

Cifra de afaceri
2.294.115 RON -5.31% față de anul precedent
Profit net
264.882 RON -78.41% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
5 -16.67% față de anul precedent
Datorii
4.760.680 RON +197.97% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 2.422.784 RON. Profit: 1.226.720 RON

Cifra de afaceri: 2.422.784 RON. Profit: 1.226.720 RON

Cifra de afaceri
2.422.784 RON -40.18% față de anul precedent
Profit net
1.226.720 RON -57.48% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
6 0% față de anul precedent
Datorii
1.597.693 RON -11.55% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 4.050.452 RON. Profit: 2.885.314 RON

Cifra de afaceri: 4.050.452 RON. Profit: 2.885.314 RON

Cifra de afaceri
4.050.452 RON -16.55% față de anul precedent
Profit net
2.885.314 RON -22.66% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
6 0% față de anul precedent
Datorii
1.806.233 RON -13.8% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 4.853.699 RON. Profit: 3.730.917 RON

Cifra de afaceri: 4.853.699 RON. Profit: 3.730.917 RON

Cifra de afaceri
4.853.699 RON +19.74% față de anul precedent
Profit net
3.730.917 RON +16.66% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
6 +20% față de anul precedent
Datorii
2.095.432 RON -9.42% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021

2020 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 4.053.687 RON. Profit: 3.198.128 RON

Cifra de afaceri: 4.053.687 RON. Profit: 3.198.128 RON

Cifra de afaceri
4.053.687 RON +59.11% față de anul precedent
Profit net
3.198.128 RON +76.96% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
5 +25% față de anul precedent
Datorii
2.313.283 RON +549.09% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020
Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleSfarsit TVA la incasareCompania a renuntat la sistemul de TVA la incasare.

Compania a renuntat la sistemul de TVA la incasare.

2019 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 2.547.657 RON. Profit: 1.807.218 RON

Cifra de afaceri: 2.547.657 RON. Profit: 1.807.218 RON

Cifra de afaceri
2.547.657 RON +127.74% față de anul precedent
Profit net
1.807.218 RON +392.2% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
4 +33.33% față de anul precedent
Datorii
356.390 RON -29.43% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2019

2018 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2018Cifra de afaceri: 1.118.646 RON. Profit: 367.171 RON

Cifra de afaceri: 1.118.646 RON. Profit: 367.171 RON

Cifra de afaceri
1.118.646 RON +17.76% față de anul precedent
Profit net
367.171 RON -36.17% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
3 +50% față de anul precedent
Datorii
504.984 RON +14.19% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2018

2017 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2017Cifra de afaceri: 949.941 RON. Profit: 575.265 RON

Cifra de afaceri: 949.941 RON. Profit: 575.265 RON

Cifra de afaceri
949.941 RON +123.44% față de anul precedent
Profit net
575.265 RON +142.36% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
2 0% față de anul precedent
Datorii
442.224 RON -18.84% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2017

2016 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2016Cifra de afaceri: 425.137 RON. Profit: 237.364 RON

Cifra de afaceri: 425.137 RON. Profit: 237.364 RON

Cifra de afaceri
425.137 RON +14.31% față de anul precedent
Profit net
237.364 RON +102% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
2 -33.33% față de anul precedent
Datorii
544.852 RON -2.98% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2016

2015 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2015Cifra de afaceri: 371.923 RON. Profit: 117.505 RON

Cifra de afaceri: 371.923 RON. Profit: 117.505 RON

Cifra de afaceri
371.923 RON +29.32% față de anul precedent
Profit net
117.505 RON +191.11% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
3 -25% față de anul precedent
Datorii
561.560 RON +26.64% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2015

2014 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2014Cifra de afaceri: 287.591 RON. Profit: 40.365 RON

Cifra de afaceri: 287.591 RON. Profit: 40.365 RON

Cifra de afaceri
287.591 RON +122.17% față de anul precedent
Profit net
40.365 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
4 +300% față de anul precedent
Datorii
443.430 RON +17.14% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2014

2013 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2013Cifra de afaceri: 129.447 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 129.447 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
129.447 RON -9.78% față de anul precedent
Profit net
0 RON
Pierdere neta
44.154 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
378.551 RON +18.55% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2013
Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInceput TVA la incasareCompania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.

Compania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.

2012 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2012Cifra de afaceri: 143.483 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 143.483 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
143.483 RON +20.58% față de anul precedent
Profit net
0 RON
Pierdere neta
88.187 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
319.329 RON +18.14% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2012

2011 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2011Cifra de afaceri: 118.990 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 118.990 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
118.990 RON -37.22% față de anul precedent
Profit net
0 RON -100% față de anul precedent
Pierdere neta
79.200 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
270.291 RON +42.6% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2011

2010 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2010Cifra de afaceri: 189.549 RON. Profit: 46.331 RON

Cifra de afaceri: 189.549 RON. Profit: 46.331 RON

Cifra de afaceri
189.549 RON +60.13% față de anul precedent
Profit net
46.331 RON +441.5% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
189.546 RON +23.51% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2010

2009 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2009Cifra de afaceri: 118.371 RON. Profit: 8.556 RON

Cifra de afaceri: 118.371 RON. Profit: 8.556 RON

Cifra de afaceri
118.371 RON -61.07% față de anul precedent
Profit net
8.556 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
153.471 RON -15.8% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2009

2008 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2008Cifra de afaceri: 304.099 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 304.099 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
304.099 RON
Profit net
0 RON
Pierdere neta
44.622 RON
Angajati
1
Datorii
182.260 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2008
Cele mai recente 20 repere; restul se încarcă în pagină.20 din 21 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

1 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

31.082026Mentiune · Buletin 32240/2026înregistrarea datelor din declaraţia pe propria răspundere cu privire la îndeplinirea condiţiilor de funcţionarea/desfăşurarea a activităţii

înregistrarea datelor din declaraţia pe propria răspundere cu privire la îndeplinirea condiţiilor de funcţionarea/desfăşurarea a activităţii

Companie
METROPOLIS SRL
CUI
16926998
Tip în sursă
Modification
Data buletinului
31.08.2026
Registrul Comerțului
J2004002443227
EUID
ROONRC.J2004002443227
Sediu
Municipiul Iaşi, Jud. Iaşi, Aleea TUDOR NECULAI, Nr. 17, Bl. 943, Scara E, Etaj 3, Ap. 13
Județ
Iaşi
Număr încheiere
679132
Data încheierii
28.08.2026
Număr dosar
3208196
Data dosarului
13.08.2026
Tribunal
Iasi
Registrator
Mirela Ungureanu

Documente menționate

  • Declaraţie pe proprie răspundere cu privire la îndeplinirea condiţiilor de funcţionare/desfăşurare a activităţii nr. 3396533 din 26.08.2026
Vezi Buletinul ONRC nr. 32240/2026 (PDF)

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 7111, Iaşi

IM DESIGN STUDIO SRL
CUI: 35238758CAEN: 7111
Activ
IAŞI, Mun. Iaşi2015-11-17
fara e-Factura
Cifra afaceri
2.396.678 RON
Profit
558.405 RON
Angajati
10
REFCONSTEEL S.R.L.
CUI: 17253458CAEN: 7111
Activ
IAŞI, Mun. Iaşi2005-02-17
fara e-Factura
Cifra afaceri
2.289.200 RON
Profit
811.967 RON
Angajati
5
MIHUL SRL
CUI: 1962569CAEN: 7111
Activ
IAŞI, Mun. Iaşi1992-11-28
fara e-Factura
Cifra afaceri
2.490.103 RON
Profit
582.640 RON
Angajati
12
KARTUM PROJECT S.R.L.
CUI: 49012938CAEN: 7111
Activ
IAŞI, Mun. Iaşi2023-10-26
fara e-Factura
Cifra afaceri
2.219.607 RON
Profit
972.905 RON
Angajati
0
SUBMIT SRL
CUI: 34025638CAEN: 7111
Activ
IAŞI, Sat Valea Lupului Com. Valea Lupului2015-01-28
fara e-Factura
Cifra afaceri
3.547.757 RON
Profit
1.114.703 RON
Angajati
10
ARTCA SRL
CUI: 3915504CAEN: 7111
Activ
IAŞI, Mun. Iaşi1993-05-12
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.474.766 RON
Profit
270.432 RON
Angajati
6

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 7111, Iaşi

GT ARHITECT SRL
CUI: 17052462CAEN: 7111
Activ
IAŞI, Mun. Iaşi2004-12-17
fara e-Factura
Cifra afaceri
2.633.616 RON
Profit
406.129 RON
Angajati
18
DUAL CREATIVE SOLUTION SRL
CUI: 16885200CAEN: 7111
Activ
IAŞI, Mun. Iaşi2004-10-28
fara e-Factura
Cifra afaceri
17.061 RON
Profit
0 RON
Angajati
0

Alte firme din Iaşi

SEFEGEN SELF S.R.L.
CUI: 16927047CAEN: 4711
Activ
IAŞI, Mun. Paşcani2004-11-11
fara e-Factura
Cifra afaceri
79.974 RON
Profit
16.801 RON
Angajati
0
PRIMA DESIGN CONSULT SRL
CUI: 16915310CAEN: 6201
Activ
IAŞI, Sat Balciu Com. Miroslava2004-11-08
fara e-Factura
Cifra afaceri
37.507 RON
Profit
0 RON
Angajati
0
ISOBAR SRL
CUI: 16935422CAEN: 2825
Activ
IAŞI, Sat Tomeşti Com. Tomeşti2004-11-12
fara e-Factura
Cifra afaceri
4.019.000 RON
Profit
1.721.058 RON
Angajati
10
TUDORAD SERV SRL
CUI: 16740927CAEN: 6622
Activ
IAŞI, Mun. Iaşi2004-09-08
fara e-Factura
Cifra afaceri
176.823 RON
Profit
123.473 RON
Angajati
0
HERMA MED CENTER SRL
CUI: 17079328CAEN: 8621
Activ
IAŞI, Mun. Iaşi2004-12-27
fara e-Factura
Cifra afaceri
10.501.808 RON
Profit
2.081.349 RON
Angajati
10
ERGOMOB SRL
CUI: 18857487CAEN: 3100
Activ
IAŞI, Mun. Iaşi2006-07-17
fara e-Factura
Cifra afaceri
124.974 RON
Profit
36.516 RON
Angajati
1
HAFER INVENT SRL
CUI: 38231363CAEN: 7219
Activ
IAŞI, Sat Lunca Cetăţuii Com. Ciurea2017-09-18
fara e-Factura
Cifra afaceri
193.470 RON
Profit
91.683 RON
Angajati
1

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul METROPOLIS SRL?

CUI-ul METROPOLIS SRL este 16926998.

Unde este sediul METROPOLIS SRL?

METROPOLIS SRL are sediul in Romania, IAŞI, Mun. Iaşi, Aleea Tudor Neculai nr. 17, 700734, Mun. Iaşi, judetul IAŞI.

Cand a fost infiintata METROPOLIS SRL?

METROPOLIS SRL a fost infiintata in anul 2004 (21 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a METROPOLIS SRL in 2024?

In 2024, METROPOLIS SRL a raportat o cifra de afaceri de 2.294.115 RON.

Cati angajati are METROPOLIS SRL?

METROPOLIS SRL a raportat un numar mediu de 5 salariati in 2024.

Ce activitate are METROPOLIS SRL?

METROPOLIS SRL are codul CAEN principal 7111 (Activități de arhitectură).

Ce profit a inregistrat METROPOLIS SRL in 2024?

METROPOLIS SRL a inregistrat un profit net de 264.882 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 17 exerciții financiare
Publicații ONRC
1 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
14 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
14 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.