Activ

VELA COMP AUTO S.R.L.

CUI: 17274493
CIF: 17274493
Reg. Com.: J11/200/2005
CAEN: 4941
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 23 februarie 2005 · 21 ani
Distribuie:

Transporturi rutiere de mărfuri

Surse și actualizare

Actualizat: 12 octombrie 2026 la 10:21

Despre VELA COMP AUTO S.R.L.

VELA COMP AUTO S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Sat Armeniş Com. Armeniş, judetul CARAŞ-SEVERIN, infiintata in 2005 (21 ani de activitate). Activitatea principala este "Transporturi rutiere de mărfuri" (cod CAEN 4941), in sectorul transport si depozitare. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2020, VELA COMP AUTO S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 10.394 RON. Profitul net inregistrat a fost de 0 RON. Pe parcursul ultimilor 12 ani, cifra de afaceri a scazut semnificativ de la 31.344 RON in 2008 la 10.394 RON in 2020.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
10.394 RON
Venituri totale
10.394 RON
Cheltuieli totale
44.214 RON
Profit brut
0 RON
Profit net
0 RON
Marja profit net
0,00%
Active imobilizate
81.319 RON
Active circulante
44.212 RON
Stocuri
0 RON
Creanțe
4.375 RON
Casa & conturi bănci
39.837 RON
Capital propriu
125.450 RON

Contact

AdresaRomania, CARAŞ-SEVERIN, Sat Armeniş Com. Armeniş, FS nr. 66, 327005
Telefon0723661846

Adresă sediu social

Romania, CARAŞ-SEVERIN, Sat Armeniş Com. Armeniş, FS nr. 66, 327005
Cod poștal: 327005
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, CARAŞ-SEVERIN, Sat Armeniş Com. Armeniş, FS nr. 66, 327005
Cod postal
327005
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 22.02.2005
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Caransebeş
Platitor TVA
Nu

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2008 –2020 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2020
Cifră de afaceri
10.394 RON
Rezultat net
-34.132 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2020 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2020 2019
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 10.394 RON 0 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 10.394 RON 0 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 44.214 RON 0 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 0 RON 0 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 0 RON 0 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 33.820 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 34.132 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 81.319 RON 0 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 44.212 RON 0 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 125.531 RON 0 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 0 RON 0 RON
CreanțeSume de încasat 4.375 RON 0 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 39.837 RON 0 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 81 RON 0 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 125.450 RON 0 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 0 persoane 0 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2020

Total active125.531RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2020

0,1 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale125.531 RON
Datorii totale81 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2020

ROA
0,0 %Profit net / active totale
ROE
0,0 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
545,83 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
99,9 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 12 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

12 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2020 10.394 10.394 44.214 0 0 33.820 34.132
2019 0 -100,0% față de anul precedent 0 0 0 -100,0% față de anul precedent 0 -100,0% față de anul precedent 0 0
2018 54.329 -62,4% față de anul precedent 54.329 31.756 22.573 -79,7% față de anul precedent 20.943 -80,3% față de anul precedent 0 0
2017 144.481 +303,1% față de anul precedent 144.481 33.448 111.033 +1.056,0% față de anul precedent 106.487 +1.148,4% față de anul precedent 0 0
2016 35.841 +4,0% față de anul precedent 35.841 26.236 9.605 +48,2% față de anul precedent 8.530 +56,5% față de anul precedent 0 0
2015 34.463 +0,6% față de anul precedent 34.463 27.981 6.482 -40,0% față de anul precedent 5.449 -44,2% față de anul precedent Neraportat 0
2014 34.266 +9,9% față de anul precedent 34.266 23.469 10.797 -41,1% față de anul precedent 9.769 -43,8% față de anul precedent 0 0
2013 31.182 +15,4% față de anul precedent 31.182 12.856 18.326 17.391 0 0
2011 27.021 +30,5% față de anul precedent 27.022 27.133 0 -100,0% față de anul precedent 0 -100,0% față de anul precedent 111 111
2010 20.704 -14,1% față de anul precedent 20.706 13.442 7.264 +78,0% față de anul precedent 5.290 +102,5% față de anul precedent 0 0
2009 24.088 -23,2% față de anul precedent 24.092 20.012 4.080 +489,6% față de anul precedent 2.613 +349,7% față de anul precedent 0 0
2008 31.344 31.345 30.653 692 581 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

12 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2020 81.319 44.212 125.531 0 4.375 39.837
2019 0 0 0 0 0 0
2018 40.365 153.648 194.013 0 54.329 99.319
2017 4.471 171.144 175.615 0 0 171.144
2016 0 66.933 66.933 0 0 66.933
2015 0 57.909 57.909 0 0 57.909
2014 0 52.195 52.195 0 0 52.195
2013 0 51.791 51.791 0 31.182 20.609
2011 4.443 41.133 45.576 0 0 41.133
2010 7.108 42.370 49.478 0 0 42.370
2009 9.774 34.972 44.746 0 0 34.972
2008 14.490 23.195 37.685 2.160 0 21.035

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

12 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2020 81 125.450 Neraportat 0
2019 0 -100,0% față de anul precedent 0 Neraportat 0
2018 659 -79,4% față de anul precedent 193.354 Neraportat 0
2017 3.204 +217,5% față de anul precedent 172.411 Neraportat 0
2016 1.009 +95,9% față de anul precedent 65.924 Neraportat 0
2015 515 +106,0% față de anul precedent 57.394 Neraportat 0
2014 250 -73,3% față de anul precedent 51.945 Neraportat 0
2013 935 -92,3% față de anul precedent 50.856 Neraportat 0
2011 12.204 -23,7% față de anul precedent 33.372 Neraportat 0
2010 15.995 -3,4% față de anul precedent 33.483 Neraportat 0
2009 16.552 +36,8% față de anul precedent 28.194 Neraportat 0
2008 12.104 25.581 Neraportat 0

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2020

35din 100 de puncte
Risc moderat

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare0 / 20
Profitabilitate15 / 20
Evoluția veniturilor10 / 20
Pierderi consecutive10 / 20
Lichiditate0 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

13 repere. O singură cronologie.

Din 2005 până în 2020 · datele disponibile în acest profil.

2005 → 2020
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
13 repere · toți anii

2020 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 10.394 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 10.394 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
10.394 RON
Profit net
0 RON
Pierdere neta
34.132 RON
Angajati
0
Datorii
81 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020

2019 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
0 RON -100% față de anul precedent
Profit net
0 RON -100% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
0 RON -100% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2019

2018 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2018Cifra de afaceri: 54.329 RON. Profit: 20.943 RON

Cifra de afaceri: 54.329 RON. Profit: 20.943 RON

Cifra de afaceri
54.329 RON -62.4% față de anul precedent
Profit net
20.943 RON -80.33% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
659 RON -79.43% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2018

2017 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2017Cifra de afaceri: 144.481 RON. Profit: 106.487 RON

Cifra de afaceri: 144.481 RON. Profit: 106.487 RON

Cifra de afaceri
144.481 RON +303.12% față de anul precedent
Profit net
106.487 RON +1148.38% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
3.204 RON +217.54% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2017

2016 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2016Cifra de afaceri: 35.841 RON. Profit: 8.530 RON

Cifra de afaceri: 35.841 RON. Profit: 8.530 RON

Cifra de afaceri
35.841 RON +4% față de anul precedent
Profit net
8.530 RON +56.54% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
1.009 RON +95.92% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2016

2015 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2015Cifra de afaceri: 34.463 RON. Profit: 5.449 RON

Cifra de afaceri: 34.463 RON. Profit: 5.449 RON

Cifra de afaceri
34.463 RON +0.57% față de anul precedent
Profit net
5.449 RON -44.22% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
515 RON +106% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2015

2014 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2014Cifra de afaceri: 34.266 RON. Profit: 9.769 RON

Cifra de afaceri: 34.266 RON. Profit: 9.769 RON

Cifra de afaceri
34.266 RON +9.89% față de anul precedent
Profit net
9.769 RON -43.83% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
250 RON -73.26% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2014

2013 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2013Cifra de afaceri: 31.182 RON. Profit: 17.391 RON

Cifra de afaceri: 31.182 RON. Profit: 17.391 RON

Cifra de afaceri
31.182 RON +15.4% față de anul precedent
Profit net
17.391 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
935 RON -92.34% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2013

2011 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2011Cifra de afaceri: 27.021 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 27.021 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
27.021 RON +30.51% față de anul precedent
Profit net
0 RON -100% față de anul precedent
Pierdere neta
111 RON
Angajati
0
Datorii
12.204 RON -23.7% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2011

2010 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2010Cifra de afaceri: 20.704 RON. Profit: 5.290 RON

Cifra de afaceri: 20.704 RON. Profit: 5.290 RON

Cifra de afaceri
20.704 RON -14.05% față de anul precedent
Profit net
5.290 RON +102.45% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
15.995 RON -3.37% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2010

2009 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2009Cifra de afaceri: 24.088 RON. Profit: 2.613 RON

Cifra de afaceri: 24.088 RON. Profit: 2.613 RON

Cifra de afaceri
24.088 RON -23.15% față de anul precedent
Profit net
2.613 RON +349.74% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
16.552 RON +36.75% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2009

2008 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2008Cifra de afaceri: 31.344 RON. Profit: 581 RON

Cifra de afaceri: 31.344 RON. Profit: 581 RON

Cifra de afaceri
31.344 RON
Profit net
581 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
12.104 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2008

2005 1 repere

ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataVELA COMP AUTO S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4941 in Sat Armeniş Com. Armeniş (CARAŞ-SEVERIN)

VELA COMP AUTO S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4941 in Sat Armeniş Com. Armeniş (CARAŞ-SEVERIN)

13 din 13 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 4941, Caraş-Severin

SPITI CAR ENA S.R.L.
CUI: 40429010CAEN: 4941
Activ
CARAŞ-SEVERIN, Sat Buchin Com. Buchin2019-01-15
fara e-Factura
Cifra afaceri
11.090 RON
Profit
454 RON
Angajati
0
LB LUCBAR TRANS S.R.L.
CUI: 38596394CAEN: 4941
Activ
CARAŞ-SEVERIN, Orş. Oţelu Roşu2017-12-13
fara e-Factura
Cifra afaceri
11.136 RON
Profit
3.924 RON
Angajati
0
G.I.A. CONTIRO JOBS SRL
CUI: 37855083CAEN: 4941
Activ
CARAŞ-SEVERIN, Mun. Reşiţa2017-06-28
fara e-Factura
Cifra afaceri
6.234 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
DORIN & ADAM TRANS SRL
CUI: 17991773CAEN: 4941
Activ
CARAŞ-SEVERIN, Sat Gherteniş Com. Berzovia2005-09-28
fara e-Factura
Cifra afaceri
22.359 RON
Profit
0 RON
Angajati
1

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 4941, Caraş-Severin

DG.LOGISTIC S.R.L.
CUI: 17049424CAEN: 4941
Activ
CARAŞ-SEVERIN, Mun. Reşiţa2004-12-17
fara e-Factura
Cifra afaceri
0 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
TUDOR TRANS EXPRES SRL
CUI: 17286234CAEN: 4941
Activ
CARAŞ-SEVERIN, Loc. Jupa Mun. Caransebeş2005-02-25
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.820.202 RON
Profit
0 RON
Angajati
9
DIGETI TRANSCOM SRL
CUI: 16902484CAEN: 4941
Activ
CARAŞ-SEVERIN, Orş. Oraviţa2004-11-03
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.309.146 RON
Profit
6.039 RON
Angajati
5
JURCA ADRIAN TRANS SRL
CUI: 17489980CAEN: 4941
Activ
CARAŞ-SEVERIN, Sat Sicheviţa Com. Sicheviţa2005-04-15
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.865.002 RON
Profit
13.235 RON
Angajati
11

Alte firme din Caraş-Severin

DANALYMAR TRADE SRL
CUI: 17274337CAEN: 4712
Activ
CARAŞ-SEVERIN, Orş. Moldova Nouă2005-02-23
fara e-Factura
Cifra afaceri
142.831 RON
Profit
191.349 RON
Angajati
1
IZANI COMIMPEX SRL
CUI: 17227335CAEN: 4712
Activ
CARAŞ-SEVERIN, Mun. Reşiţa2005-02-11
fara e-Factura
Cifra afaceri
213.988 RON
Profit
172 RON
Angajati
1
INFO-CONT SRL
CUI: 17346530CAEN: 6310
Activ
CARAŞ-SEVERIN, Mun. Caransebeş2005-03-11
fara e-Factura
Cifra afaceri
241.714 RON
Profit
69.825 RON
Angajati
1
PENSION LAES SRL
CUI: 16712790CAEN: 5520
Activ
CARAŞ-SEVERIN, Sat Sasca Română Com. Sasca Montană2004-08-27
fara e-Factura
Cifra afaceri
671.127 RON
Profit
127.273 RON
Angajati
4
LORAND EXIM SRL
CUI: 4915928CAEN: 4711
Activ
CARAŞ-SEVERIN, Mun. Caransebeş1993-11-23
fara e-Factura
Cifra afaceri
46.643 RON
Profit
5.594 RON
Angajati
1
N & B TV SAT SRL
CUI: 27964911CAEN: 6812
Activ
CARAŞ-SEVERIN, Sat Coronini Com. Coronini2011-01-31
fara e-Factura
Cifra afaceri
587.367 RON
Profit
50.256 RON
Angajati
2

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul VELA COMP AUTO S.R.L.?

CUI-ul VELA COMP AUTO S.R.L. este 17274493.

Unde este sediul VELA COMP AUTO S.R.L.?

VELA COMP AUTO S.R.L. are sediul in Romania, CARAŞ-SEVERIN, Sat Armeniş Com. Armeniş, FS nr. 66, 327005, Sat Armeniş Com. Armeniş, judetul CARAŞ-SEVERIN.

Cand a fost infiintata VELA COMP AUTO S.R.L.?

VELA COMP AUTO S.R.L. a fost infiintata in anul 2005 (21 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a VELA COMP AUTO S.R.L. in 2020?

In 2020, VELA COMP AUTO S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 10.394 RON.

Ce activitate are VELA COMP AUTO S.R.L.?

VELA COMP AUTO S.R.L. are codul CAEN principal 4941 (Transporturi rutiere de mărfuri).

Ce profit a inregistrat VELA COMP AUTO S.R.L. in 2020?

VELA COMP AUTO S.R.L. a inregistrat o pierdere neta de 34.132 RON in 2020.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 12 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
12 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
12 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.