Comerţ cu ridicata al pieselor şi accesoriilor pentru autovehicule
Surse și actualizareActualizat: 12 octombrie 2026 la 21:44
Despre NEFEMORA SRL
NEFEMORA SRL este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Mun. Târgu Mureş, judetul MUREŞ, infiintata in 2005 (21 ani de activitate). Activitatea principala este "Comerţ cu ridicata al pieselor şi accesoriilor pentru autovehicule" (cod CAEN 4672), in sectorul comert cu ridicata si cu amanuntul. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.
In 2016, NEFEMORA SRL a raportat o cifra de afaceri de 1.713.941 RON, relativ stabila fata de anul precedent (-4.5%). Profitul net inregistrat a fost de 179.276 RON (in crestere). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 2. Pe parcursul ultimilor 8 ani, cifra de afaceri a scazut de la 2.281.723 RON in 2008 la 1.713.941 RON in 2016.
Este inregistrata ca platitoare de TVA.
Compania, pe scurt
- Cifră de afaceri netă
- 1.713.941 RON
- Venituri totale
- 1.717.282 RON
- Cheltuieli totale
- 1.509.067 RON
- Profit brut
- 208.215 RON
- Profit net
- 179.276 RON
- Marja profit net
- 10,46%
- Active imobilizate
- 0 RON
- Active circulante
- 1.100.541 RON
- Stocuri
- 36.803 RON
- Creanțe
- 906.057 RON
- Casa & conturi bănci
- 157.681 RON
- Capital propriu
- 589.453 RON
Contact
Adresă sediu social
Adresa fiscala
- Adresa
- Romania, MUREŞ, Mun. Târgu Mureş, Str. Cutezanţei nr. 12, 540462
- Cod postal
- 540462
Date juridice și fiscale
Detalii companie
- Forma proprietate
- Proprietate Privata Capital Privat Autohton
- Forma organizare
- PERSOANA JURIDICA
- Stare inregistrare
- Înregistrat din 07.09.2005
- Organ fiscal competent
- Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Mureş
- Platitor TVA
- Da
- TVA la incasare (RTVAI)
- Da
Informatii fiscale
- TVA la incasare
- 1 ianuarie 2013
Indicatori financiari
Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.
Evoluția companiei
2008 –2016 · RON
- An explorat în grafic
- 2016
- Cifră de afaceri
- 1.713.941 RON
- Rezultat net
- 179.276 RON
Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.
Toți indicatorii raportați
17 indicatori · valori exacte
| Indicator și explicație | 2016 | 2015 |
|---|---|---|
| Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii | 1.713.941 RON | 1.795.735 RON |
| Venituri totaleToate veniturile raportate | 1.717.282 RON | 1.799.062 RON |
| Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate | 1.509.067 RON | 1.643.843 RON |
| Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț | 208.215 RON | 155.219 RON |
| Profit netCâmpul de profit net din bilanț | 179.276 RON | 130.062 RON |
| Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut | 0 RON | 0 RON |
| Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero | 0 RON | 0 RON |
| Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung | 0 RON | 403 RON |
| Active circulanteActive folosite în activitatea curentă | 1.100.541 RON | 1.492.669 RON |
| Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante | 1.100.541 RON | 1.493.072 RON |
| StocuriBunuri și materiale în stoc | 36.803 RON | 52.874 RON |
| CreanțeSume de încasat | 906.057 RON | 996.269 RON |
| Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești | 157.681 RON | 443.526 RON |
| Datorii totaleTotalul datoriilor raportate | 514.530 RON | 645.336 RON |
| Capital propriuCapitaluri proprii raportate | 589.453 RON | 852.282 RON |
| Capital socialCapitalul social din bilanț | Neraportat | Neraportat |
| Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați | 2 persoane | 2 persoane |
Structura activelor
Distribuția activelor · 2016
Datorii și active
Comparație la finalul anului 2016
Datorii totale / active totale afișate
Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.
Rate de eficiență · 2016
- ROA
- 16,3 %Profit net / active totale
- ROE
- 30,4 %Profit net / capital propriu
- Lichiditate afișată
- 2,14 Active circulante / datorii totale
- Solvabilitate afișată
- 53,6 %Capital propriu / active totale
Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.
Bilanțuri anuale
Toate cele 9 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.
Venituri, cheltuieli și rezultate
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Cifră de afaceri netă | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit brut | Profit net | Pierdere brută | Pierdere netă |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016 | 1.713.941 -4,6% față de anul precedent | 1.717.282 | 1.509.067 | 208.215 +34,1% față de anul precedent | 179.276 +37,8% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2015 | 1.795.735 -10,7% față de anul precedent | 1.799.062 | 1.643.843 | 155.219 +17,3% față de anul precedent | 130.062 +16,9% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2014 | 2.010.789 +10,3% față de anul precedent | 2.011.899 | 1.879.526 | 132.373 +83,5% față de anul precedent | 111.218 +98,2% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2013 | 1.822.616 +28,9% față de anul precedent | 1.825.500 | 1.753.355 | 72.145 -14,5% față de anul precedent | 56.106 -22,3% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2012 | 1.414.047 -32,0% față de anul precedent | 1.418.184 | 1.333.854 | 84.330 -49,7% față de anul precedent | 72.175 -50,3% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2011 | 2.079.537 +14,9% față de anul precedent | 2.082.075 | 1.914.454 | 167.621 -6,1% față de anul precedent | 145.314 -5,4% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2010 | 1.809.295 +28,2% față de anul precedent | 1.811.313 | 1.632.873 | 178.440 +84,9% față de anul precedent | 153.624 +89,3% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2009 | 1.411.686 -38,1% față de anul precedent | 1.418.014 | 1.321.520 | 96.494 +1.045,7% față de anul precedent | 81.156 +1.166,3% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2008 | 2.281.723 | 2.299.437 | 2.291.015 | 8.422 | 6.409 | 0 | 0 |
Active și disponibilități
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Active imobilizate | Active circulante | Active totale | Stocuri | Creanțe | Casa și conturi la bănci |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016 | 0 | 1.100.541 | 1.100.541 | 36.803 | 906.057 | 157.681 |
| 2015 | 403 | 1.492.669 | 1.493.072 | 52.874 | 996.269 | 443.526 |
| 2014 | 28.513 | 1.224.407 | 1.252.920 | 61.331 | 774.168 | 388.908 |
| 2013 | 56.622 | 1.033.481 | 1.090.103 | 48.905 | 707.038 | 277.538 |
| 2012 | 88.997 | 799.281 | 888.278 | 33.302 | 510.829 | 255.150 |
| 2011 | 138.534 | 669.659 | 808.193 | 51.968 | 432.748 | 184.943 |
| 2010 | 33.664 | 786.719 | 820.383 | 21.362 | 704.196 | 61.161 |
| 2009 | 49.701 | 482.545 | 532.246 | 42.879 | 369.401 | 70.265 |
| 2008 | 84.570 | 624.455 | 709.025 | 57.463 | 564.318 | 2.674 |
Datorii, capital și salariați
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Datorii totale | Capital propriu | Capital social | Număr mediu de salariați |
|---|---|---|---|---|
| 2016 | 514.530 -20,3% față de anul precedent | 589.453 | Neraportat | 2 0,0% față de anul precedent |
| 2015 | 645.336 +21,1% față de anul precedent | 852.282 | Neraportat | 2 0,0% față de anul precedent |
| 2014 | 532.854 +10,0% față de anul precedent | 722.221 | Neraportat | 2 -33,3% față de anul precedent |
| 2013 | 484.331 +41,7% față de anul precedent | 611.002 | Neraportat | 3 0,0% față de anul precedent |
| 2012 | 341.723 +1,2% față de anul precedent | 554.897 | Neraportat | 3 0,0% față de anul precedent |
| 2011 | 337.792 -30,4% față de anul precedent | 482.721 | Neraportat | 3 0,0% față de anul precedent |
| 2010 | 485.264 +37,3% față de anul precedent | 337.408 | Neraportat | 3 0,0% față de anul precedent |
| 2009 | 353.417 -42,5% față de anul precedent | 183.783 | Neraportat | 3 0,0% față de anul precedent |
| 2008 | 614.114 | 102.628 | Neraportat | 3 |
„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.
Scor de risc estimat
O privire asupra indicatorilor financiari · 2016
Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.
Cum se calculează și cum se citește scorul?
Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.
Acționariat și capital
Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.
Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.
Persoane asociate
0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.
Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.
Conexiuni
Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.
Grafic conexiuni
Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.
Parcursul firmei
Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.
11 repere. O singură cronologie.
Din 2005 până în 2016 · datele disponibile în acest profil.
2016 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2016Cifra de afaceri: 1.713.941 RON. Profit: 179.276 RON
Cifra de afaceri: 1.713.941 RON. Profit: 179.276 RON
- Cifra de afaceri
- 1.713.941 RON -4.55% față de anul precedent
- Profit net
- 179.276 RON +37.84% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 2 0% față de anul precedent
- Datorii
- 514.530 RON -20.27% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20162015 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2015Cifra de afaceri: 1.795.735 RON. Profit: 130.062 RON
Cifra de afaceri: 1.795.735 RON. Profit: 130.062 RON
- Cifra de afaceri
- 1.795.735 RON -10.7% față de anul precedent
- Profit net
- 130.062 RON +16.94% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 2 0% față de anul precedent
- Datorii
- 645.336 RON +21.11% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20152014 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2014Cifra de afaceri: 2.010.789 RON. Profit: 111.218 RON
Cifra de afaceri: 2.010.789 RON. Profit: 111.218 RON
- Cifra de afaceri
- 2.010.789 RON +10.32% față de anul precedent
- Profit net
- 111.218 RON +98.23% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 2 -33.33% față de anul precedent
- Datorii
- 532.854 RON +10.02% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20142013 2 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2013Cifra de afaceri: 1.822.616 RON. Profit: 56.106 RON
Cifra de afaceri: 1.822.616 RON. Profit: 56.106 RON
- Cifra de afaceri
- 1.822.616 RON +28.89% față de anul precedent
- Profit net
- 56.106 RON -22.26% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 3 0% față de anul precedent
- Datorii
- 484.331 RON +41.73% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2013Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInceput TVA la incasareCompania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.
Compania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.
2012 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2012Cifra de afaceri: 1.414.047 RON. Profit: 72.175 RON
Cifra de afaceri: 1.414.047 RON. Profit: 72.175 RON
- Cifra de afaceri
- 1.414.047 RON -32% față de anul precedent
- Profit net
- 72.175 RON -50.33% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 3 0% față de anul precedent
- Datorii
- 341.723 RON +1.16% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20122011 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2011Cifra de afaceri: 2.079.537 RON. Profit: 145.314 RON
Cifra de afaceri: 2.079.537 RON. Profit: 145.314 RON
- Cifra de afaceri
- 2.079.537 RON +14.94% față de anul precedent
- Profit net
- 145.314 RON -5.41% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 3 0% față de anul precedent
- Datorii
- 337.792 RON -30.39% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20112010 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2010Cifra de afaceri: 1.809.295 RON. Profit: 153.624 RON
Cifra de afaceri: 1.809.295 RON. Profit: 153.624 RON
- Cifra de afaceri
- 1.809.295 RON +28.17% față de anul precedent
- Profit net
- 153.624 RON +89.29% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 3 0% față de anul precedent
- Datorii
- 485.264 RON +37.31% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20102009 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2009Cifra de afaceri: 1.411.686 RON. Profit: 81.156 RON
Cifra de afaceri: 1.411.686 RON. Profit: 81.156 RON
- Cifra de afaceri
- 1.411.686 RON -38.13% față de anul precedent
- Profit net
- 81.156 RON +1166.28% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 3 0% față de anul precedent
- Datorii
- 353.417 RON -42.45% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20092008 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2008Cifra de afaceri: 2.281.723 RON. Profit: 6.409 RON
Cifra de afaceri: 2.281.723 RON. Profit: 6.409 RON
- Cifra de afaceri
- 2.281.723 RON
- Profit net
- 6.409 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 3
- Datorii
- 614.114 RON
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20082005 1 repere
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataNEFEMORA SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4672 in Mun. Târgu Mureş (MUREŞ)
NEFEMORA SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4672 in Mun. Târgu Mureş (MUREŞ)
Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.
Publicații ONRC
0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.
Dosare instanță
0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată
Achiziții publice (SEAP)
Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro
Clasamente și premii
Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.
Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.
Recenzii
Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!
Firme similare
Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.
Firme de mărime apropiată — CAEN 4672, Mureş
Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 4672, Mureş
Alte firme din Mureş
Întrebări frecvente
Răspunsuri din datele publicate în acest profil.
Care este CUI-ul NEFEMORA SRL?
CUI-ul NEFEMORA SRL este 17936108.
Unde este sediul NEFEMORA SRL?
NEFEMORA SRL are sediul in Romania, MUREŞ, Mun. Târgu Mureş, Str. Cutezanţei nr. 12, 540462, Mun. Târgu Mureş, judetul MUREŞ.
Cand a fost infiintata NEFEMORA SRL?
NEFEMORA SRL a fost infiintata in anul 2005 (21 ani de activitate).
Care a fost cifra de afaceri a NEFEMORA SRL in 2016?
In 2016, NEFEMORA SRL a raportat o cifra de afaceri de 1.713.941 RON.
Cati angajati are NEFEMORA SRL?
NEFEMORA SRL a raportat un numar mediu de 2 salariati in 2016.
Ce activitate are NEFEMORA SRL?
NEFEMORA SRL are codul CAEN principal 4672 (Comerţ cu ridicata al pieselor şi accesoriilor pentru autovehicule).
Ce profit a inregistrat NEFEMORA SRL in 2016?
NEFEMORA SRL a inregistrat un profit net de 179.276 RON in 2016.
Surse și actualizare
Contextul datelor, într-un singur loc.
- Identificare și situație fiscală
- Registrele publice ANAF și ONRC
- Date financiare
- Bilanțurile anuale disponibile · 9 exerciții financiare
- Publicații ONRC
- 0 înregistrări încărcate
- Ultima actualizare a profilului
- 12 octombrie 2026
- Următoarea actualizare disponibilă
- 12 noiembrie 2026
Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.
Date personale (GDPR)
Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.