Activ Plătitor TVAe‑Factură

BANAT TRANSPORT SA

CUI: 1806977
CIF: RO1806977
Reg. Com.: J35/1488/1991
CAEN: 4941
Formă: SA (Societate pe actiuni)
Înființată: 30 noiembrie 1992 · 33 ani
Distribuie:

Transporturi rutiere de mărfuri

Surse și actualizare

Actualizat: 13 octombrie 2026 la 18:01

Despre BANAT TRANSPORT SA

BANAT TRANSPORT SA este o sa (societate pe actiuni) cu sediul in Mun. Timişoara, judetul TIMIŞ, infiintata in 1992 (33 ani de activitate). Activitatea principala este "Transporturi rutiere de mărfuri" (cod CAEN 4941), in sectorul transport si depozitare. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, BANAT TRANSPORT SA a raportat o cifra de afaceri de 1.689 RON, in scadere accentuata fata de anul precedent (-99.3%). Profitul net inregistrat a fost de 0 RON. Numarul mediu de salariati raportat a fost de 5, in scadere fata de anul anterior. Pe parcursul ultimilor 16 ani, cifra de afaceri a scazut semnificativ de la 5.072.388 RON in 2008 la 1.689 RON in 2024. Datoriile raportate (1.445.123 RON) depasesc cifra de afaceri anuala.

Este inregistrata ca platitoare de TVA si in sistemul RO e-Factura din ianuarie 2024.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
1.689 RON
Venituri totale
555.427 RON
Cheltuieli totale
721.728 RON
Profit brut
0 RON
Profit net
0 RON
Marja profit net
0,00%
Active imobilizate
124.277 RON
Active circulante
761.359 RON
Stocuri
398.166 RON
Creanțe
283.848 RON
Casa & conturi bănci
954 RON
Capital propriu
-579.175 RON

Contact

AdresaRomania, TIMIŞ, Mun. Timişoara, Str. Dunărea nr. 1B
Detalii adresaCAMERA 3
Telefon0256472305
Fax0256472307

Adresă sediu social

Romania, TIMIŞ, Mun. Timişoara, Str. Dunărea nr. 1B
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, TIMIŞ, Mun. Timişoara, Str. DUNARII nr. 21
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 08.07.1991
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Timiş
Platitor TVA
Da
TVA la incasare (RTVAI)
Da

Informatii fiscale

RO e-Factura
Da (din 1 ianuarie 2024)
TVA la incasare
1 ianuarie 2013

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2008 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
1.689 RON
Rezultat net
-197.660 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 1.689 RON 236.054 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 555.427 RON 338.784 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 721.728 RON 933.684 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 0 RON 0 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 0 RON 0 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 166.301 RON 594.900 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 197.660 RON 597.507 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 124.277 RON 145.496 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 761.359 RON 1.200.847 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 885.636 RON 1.346.343 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 398.166 RON 398.569 RON
CreanțeSume de încasat 283.848 RON 700.622 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 954 RON 23.265 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 1.445.123 RON 1.695.045 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate -579.175 RON -381.515 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 5 persoane 10 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active885.636RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

163,2 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale885.636 RON
Datorii totale1.445.123 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
0,0 %Profit net / active totale
ROE
-0,0 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
0,53 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
-65,4 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 17 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

17 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 1.689 -99,3% față de anul precedent 555.427 721.728 0 0 166.301 197.660
2023 236.054 -50,5% față de anul precedent 338.784 933.684 0 0 594.900 597.507
2022 476.580 -79,4% față de anul precedent 487.261 941.119 0 -100,0% față de anul precedent 0 -100,0% față de anul precedent 453.858 457.756
2021 2.308.846 +179,5% față de anul precedent 2.308.847 1.910.134 398.713 376.849 0 0
2020 826.211 +19,8% față de anul precedent 841.188 1.142.337 0 0 301.149 309.561
2019 689.862 -72,6% față de anul precedent 689.864 1.183.183 0 -100,0% față de anul precedent 0 -100,0% față de anul precedent 493.319 500.218
2018 2.516.899 -15,0% față de anul precedent 2.529.214 1.468.341 1.060.873 -12,5% față de anul precedent 1.035.581 -10,5% față de anul precedent 0 0
2017 2.959.905 +43,4% față de anul precedent 2.967.913 1.755.543 1.212.370 +115,2% față de anul precedent 1.157.112 +105,4% față de anul precedent 0 0
2016 2.064.510 +17,8% față de anul precedent 2.064.525 1.501.031 563.494 +166,1% față de anul precedent 563.494 +166,1% față de anul precedent 0 0
2015 1.752.735 +31,8% față de anul precedent 1.752.744 1.541.007 211.737 +2.999,2% față de anul precedent 211.737 +2.999,2% față de anul precedent 0 0
2014 1.329.948 +7,3% față de anul precedent 1.334.063 1.327.231 6.832 6.832 0 0
2013 1.239.165 -21,6% față de anul precedent 1.239.791 1.679.170 0 0 439.379 439.379
2012 1.579.776 -34,3% față de anul precedent 1.670.755 2.204.255 0 -100,0% față de anul precedent 0 -100,0% față de anul precedent 533.500 533.500
2011 2.405.223 +19,4% față de anul precedent 2.406.832 2.356.552 50.280 50.280 0 0
2010 2.014.673 -21,5% față de anul precedent 2.080.128 2.677.688 0 0 597.560 604.010
2009 2.565.497 -49,4% față de anul precedent 2.600.232 3.080.821 0 0 480.589 487.922
2008 5.072.388 5.502.041 6.259.762 0 0 757.721 757.721

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

17 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 124.277 761.359 885.636 398.166 283.848 954
2023 145.496 1.200.847 1.346.343 398.569 700.622 23.265
2022 768.739 1.201.707 1.970.446 401.236 721.326 754
2021 759.505 1.245.956 2.005.461 374.671 712.557 80.337
2020 831.253 1.108.812 1.940.065 369.961 638.142 22.318
2019 911.320 1.130.783 2.042.103 336.705 706.877 8.810
2018 1.007.004 1.223.811 2.230.815 316.086 678.522 150.812
2017 1.008.114 1.028.895 2.037.009 303.066 622.375 25.063
2016 1.061.138 1.090.113 2.151.251 293.512 631.884 86.326
2015 1.153.959 1.123.752 2.277.711 291.472 706.906 46.983
2014 1.028.095 1.319.204 2.347.299 360.983 786.745 93.085
2013 1.146.348 1.203.460 2.349.808 385.090 703.517 36.462
2012 1.284.686 1.461.263 2.745.949 407.116 932.074 43.682
2011 1.337.365 1.635.872 2.973.237 444.688 1.019.588 93.205
2010 1.414.494 1.478.706 2.893.200 453.573 873.694 73.048
2009 1.742.553 1.600.259 3.342.812 286.050 1.155.231 80.587
2008 2.053.420 1.709.574 3.762.994 277.448 1.143.272 210.463

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

17 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 1.445.123 -14,7% față de anul precedent -579.175 Neraportat 5 -50,0% față de anul precedent
2023 1.695.045 +36,7% față de anul precedent -381.515 Neraportat 10 -28,6% față de anul precedent
2022 1.239.846 +42,9% față de anul precedent 685.646 Neraportat 14 -12,5% față de anul precedent
2021 867.635 -26,1% față de anul precedent 1.143.402 Neraportat 16 0,0% față de anul precedent
2020 1.174.495 +21,0% față de anul precedent 766.553 Neraportat 16 0,0% față de anul precedent
2019 970.727 +48,5% față de anul precedent 1.076.114 Neraportat 16 -11,1% față de anul precedent
2018 653.739 -56,3% față de anul precedent 1.576.332 Neraportat 18 -5,3% față de anul precedent
2017 1.495.514 -46,0% față de anul precedent 540.751 Neraportat 19 0,0% față de anul precedent
2016 2.766.898 -20,0% față de anul precedent -616.361 Neraportat 19 -9,5% față de anul precedent
2015 3.457.566 -7,5% față de anul precedent -1.179.855 Neraportat 21 -12,5% față de anul precedent
2014 3.738.891 -0,3% față de anul precedent -1.391.592 Neraportat 24 +20,0% față de anul precedent
2013 3.748.232 +1,2% față de anul precedent -1.398.424 Neraportat 20 -33,3% față de anul precedent
2012 3.704.994 +11,1% față de anul precedent -959.045 Neraportat 30 +20,0% față de anul precedent
2011 3.336.318 +0,8% față de anul precedent -365.345 Neraportat 25 0,0% față de anul precedent
2010 3.308.825 +4,9% față de anul precedent -415.625 Neraportat 25 -28,6% față de anul precedent
2009 3.154.427 +2,2% față de anul precedent 188.385 Neraportat 35 -37,5% față de anul precedent
2008 3.086.688 676.306 Neraportat 56

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

85din 100 de puncte
Risc crescut

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare20 / 20
Profitabilitate15 / 20
Evoluția veniturilor20 / 20
Pierderi consecutive20 / 20
Lichiditate10 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

20 repere. O singură cronologie.

Din 1992 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

1992 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
20 repere · toți anii

2024 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 1.689 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 1.689 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
1.689 RON -99.28% față de anul precedent
Profit net
0 RON
Pierdere neta
197.660 RON
Angajati
5 -50% față de anul precedent
Datorii
1.445.123 RON -14.74% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024
Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInregistrare RO e-FacturaCompania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.

Compania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 236.054 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 236.054 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
236.054 RON -50.47% față de anul precedent
Profit net
0 RON
Pierdere neta
597.507 RON
Angajati
10 -28.57% față de anul precedent
Datorii
1.695.045 RON +36.71% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 476.580 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 476.580 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
476.580 RON -79.36% față de anul precedent
Profit net
0 RON -100% față de anul precedent
Pierdere neta
457.756 RON
Angajati
14 -12.5% față de anul precedent
Datorii
1.239.846 RON +42.9% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 2.308.846 RON. Profit: 376.849 RON

Cifra de afaceri: 2.308.846 RON. Profit: 376.849 RON

Cifra de afaceri
2.308.846 RON +179.45% față de anul precedent
Profit net
376.849 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
16 0% față de anul precedent
Datorii
867.635 RON -26.13% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021

2020 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 826.211 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 826.211 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
826.211 RON +19.76% față de anul precedent
Profit net
0 RON
Pierdere neta
309.561 RON
Angajati
16 0% față de anul precedent
Datorii
1.174.495 RON +20.99% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020

2019 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 689.862 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 689.862 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
689.862 RON -72.59% față de anul precedent
Profit net
0 RON -100% față de anul precedent
Pierdere neta
500.218 RON
Angajati
16 -11.11% față de anul precedent
Datorii
970.727 RON +48.49% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2019

2018 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2018Cifra de afaceri: 2.516.899 RON. Profit: 1.035.581 RON

Cifra de afaceri: 2.516.899 RON. Profit: 1.035.581 RON

Cifra de afaceri
2.516.899 RON -14.97% față de anul precedent
Profit net
1.035.581 RON -10.5% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
18 -5.26% față de anul precedent
Datorii
653.739 RON -56.29% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2018

2017 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2017Cifra de afaceri: 2.959.905 RON. Profit: 1.157.112 RON

Cifra de afaceri: 2.959.905 RON. Profit: 1.157.112 RON

Cifra de afaceri
2.959.905 RON +43.37% față de anul precedent
Profit net
1.157.112 RON +105.35% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
19 0% față de anul precedent
Datorii
1.495.514 RON -45.95% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2017

2016 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2016Cifra de afaceri: 2.064.510 RON. Profit: 563.494 RON

Cifra de afaceri: 2.064.510 RON. Profit: 563.494 RON

Cifra de afaceri
2.064.510 RON +17.79% față de anul precedent
Profit net
563.494 RON +166.13% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
19 -9.52% față de anul precedent
Datorii
2.766.898 RON -19.98% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2016

2015 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2015Cifra de afaceri: 1.752.735 RON. Profit: 211.737 RON

Cifra de afaceri: 1.752.735 RON. Profit: 211.737 RON

Cifra de afaceri
1.752.735 RON +31.79% față de anul precedent
Profit net
211.737 RON +2999.19% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
21 -12.5% față de anul precedent
Datorii
3.457.566 RON -7.52% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2015

2014 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2014Cifra de afaceri: 1.329.948 RON. Profit: 6.832 RON

Cifra de afaceri: 1.329.948 RON. Profit: 6.832 RON

Cifra de afaceri
1.329.948 RON +7.33% față de anul precedent
Profit net
6.832 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
24 +20% față de anul precedent
Datorii
3.738.891 RON -0.25% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2014

2013 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2013Cifra de afaceri: 1.239.165 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 1.239.165 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
1.239.165 RON -21.56% față de anul precedent
Profit net
0 RON
Pierdere neta
439.379 RON
Angajati
20 -33.33% față de anul precedent
Datorii
3.748.232 RON +1.17% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2013
Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInceput TVA la incasareCompania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.

Compania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.

2012 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2012Cifra de afaceri: 1.579.776 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 1.579.776 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
1.579.776 RON -34.32% față de anul precedent
Profit net
0 RON -100% față de anul precedent
Pierdere neta
533.500 RON
Angajati
30 +20% față de anul precedent
Datorii
3.704.994 RON +11.05% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2012

2011 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2011Cifra de afaceri: 2.405.223 RON. Profit: 50.280 RON

Cifra de afaceri: 2.405.223 RON. Profit: 50.280 RON

Cifra de afaceri
2.405.223 RON +19.39% față de anul precedent
Profit net
50.280 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
25 0% față de anul precedent
Datorii
3.336.318 RON +0.83% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2011

2010 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2010Cifra de afaceri: 2.014.673 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 2.014.673 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
2.014.673 RON -21.47% față de anul precedent
Profit net
0 RON
Pierdere neta
604.010 RON
Angajati
25 -28.57% față de anul precedent
Datorii
3.308.825 RON +4.89% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2010

2009 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2009Cifra de afaceri: 2.565.497 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 2.565.497 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
2.565.497 RON -49.42% față de anul precedent
Profit net
0 RON
Pierdere neta
487.922 RON
Angajati
35 -37.5% față de anul precedent
Datorii
3.154.427 RON +2.19% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2009

2008 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2008Cifra de afaceri: 5.072.388 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 5.072.388 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
5.072.388 RON
Profit net
0 RON
Pierdere neta
757.721 RON
Angajati
56
Datorii
3.086.688 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2008

1992 1 repere

ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataBANAT TRANSPORT SA (SA (Societate pe actiuni)) - CAEN 4941 in Mun. Timişoara (TIMIŞ)

BANAT TRANSPORT SA (SA (Societate pe actiuni)) - CAEN 4941 in Mun. Timişoara (TIMIŞ)

20 din 20 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 4941, Timiş

SK INTERNATIONAL TRANS S.R.L.
CUI: 47062042CAEN: 4941
Activ
TIMIŞ, Sat Variaş Com. Variaş2022-10-24
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.837 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
ADYTOMA TRANS S.R.L.
CUI: 3486690CAEN: 4941
Activ
TIMIŞ, Mun. Lugoj1993-03-10
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.600 RON
Profit
0 RON
Angajati
0
COOL TRANS SRL
CUI: 19055112CAEN: 4941
Activ
TIMIŞ, Sat Becicherecu Mic Com. Becicherecu Mic2006-09-28
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.908 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
WPF TRUCK STEEL S.R.L.
CUI: 34505296CAEN: 4941
Activ
TIMIŞ, Sat Săcălaz Com. Săcălaz2015-05-14
fara e-Factura
Cifra afaceri
840 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
BLAGA EXPEDITII S.R.L.
CUI: 44554920CAEN: 4941
Activ
TIMIŞ, Mun. Lugoj2021-07-07
fara e-Factura
Cifra afaceri
4.202 RON
Profit
0 RON
Angajati
0

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 4941, Timiş

HERTI SRL
CUI: 1811965CAEN: 4941
Activ
TIMIŞ, Mun. Timişoara1992-11-30
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.482.336 RON
Profit
237.010 RON
Angajati
4
ROMOTRANS SRL
CUI: 1813982CAEN: 4941
Activ
TIMIŞ, Sat Izvin Orş. Recaş1992-11-30
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.074.009 RON
Profit
75.546 RON
Angajati
4

Alte firme din Timiş

MAYER SRL
CUI: 1806950CAEN: 6820
Activ
TIMIŞ, Mun. Timişoara1992-11-30
fara e-Factura
Cifra afaceri
338.113 RON
Profit
52.435 RON
Angajati
1
DERMADENT SRL
CUI: 1807042CAEN: 8622
Activ
TIMIŞ, Mun. Timişoara1992-11-30
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.892.113 RON
Profit
1.359.871 RON
Angajati
2
M & M ACCOUNT SRL
CUI: 1806080CAEN: 7022
Activ
TIMIŞ, Sat Dumbrăviţa Com. Dumbrăviţa1992-11-30
fara e-Factura
ROBATIM-PRODIMPEX S.R.L.
CUI: 1807565CAEN: 0111
Activ
TIMIŞ, Sat Nerău Com. Teremia Mare1992-11-30
fara e-Factura
Cifra afaceri
141.380 RON
Profit
0 RON
Angajati
0
DIMIJO SRL
CUI: 1814856CAEN: 6820
Activ
TIMIŞ, Mun. Timişoara1992-11-30
fara e-Factura
Cifra afaceri
94.918 RON
Profit
24.429 RON
Angajati
0
Activ
TIMIŞ, Sat Utvin Com. Sânmihaiu Român1993-07-08
fara e-Factura

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul BANAT TRANSPORT SA?

CUI-ul BANAT TRANSPORT SA este 1806977.

Unde este sediul BANAT TRANSPORT SA?

BANAT TRANSPORT SA are sediul in Romania, TIMIŞ, Mun. Timişoara, Str. Dunărea nr. 1B, Mun. Timişoara, judetul TIMIŞ.

Cand a fost infiintata BANAT TRANSPORT SA?

BANAT TRANSPORT SA a fost infiintata in anul 1992 (33 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a BANAT TRANSPORT SA in 2024?

In 2024, BANAT TRANSPORT SA a raportat o cifra de afaceri de 1.689 RON.

Cati angajati are BANAT TRANSPORT SA?

BANAT TRANSPORT SA a raportat un numar mediu de 5 salariati in 2024.

Ce activitate are BANAT TRANSPORT SA?

BANAT TRANSPORT SA are codul CAEN principal 4941 (Transporturi rutiere de mărfuri).

Ce profit a inregistrat BANAT TRANSPORT SA in 2024?

BANAT TRANSPORT SA a inregistrat o pierdere neta de 197.660 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 17 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
13 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
13 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.