Activ Plătitor TVAe‑Factură

AGROCOMERT HOLDING SA

CUI: 1822832
CIF: RO1822832
Reg. Com.: J35/1716/1991
CAEN: 4661
Formă: SA (Societate pe actiuni)
Înființată: 30 noiembrie 1992 · 33 ani
Distribuie:

Comerţ cu ridicata al maşinilor agricole, echipamentelor şi furniturilor

Surse și actualizare

Actualizat: 13 octombrie 2026 la 03:56

Despre AGROCOMERT HOLDING SA

AGROCOMERT HOLDING SA este o sa (societate pe actiuni) cu sediul in Sat Săcălaz Com. Săcălaz, judetul TIMIŞ, infiintata in 1992 (33 ani de activitate). Activitatea principala este "Comerţ cu ridicata al maşinilor agricole, echipamentelor şi furniturilor" (cod CAEN 4661), in sectorul comert cu ridicata si cu amanuntul. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, AGROCOMERT HOLDING SA a raportat o cifra de afaceri de 168.391.942 RON, in scadere fata de anul precedent (-25.0%). Profitul net inregistrat a fost de 741.060 RON (in scadere accentuata). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 126, in crestere fata de anul anterior. Pe parcursul ultimilor 16 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 47.790.150 RON in 2008 la 168.391.942 RON in 2024.

Din punct de vedere al pozitionarii in piata, La cifra de afaceri (2020), se afla pe locul 105 din 36615 firme din judetul TIMIŞ, pe locul 1 din 48 firme cu acelasi cod CAEN din judet, si pe locul 8 la nivel national in domeniul sau (713 firme).

Este inregistrata ca platitoare de TVA si in sistemul RO e-Factura din aprilie 2024. Conducerea inregistrata cuprinde 1 persoana (asociati si/sau administratori).

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
168.391.942 RON
Venituri totale
169.389.342 RON
Cheltuieli totale
168.599.714 RON
Profit brut
789.628 RON
Profit net
741.060 RON
Marja profit net
0,44%
Active imobilizate
18.641.517 RON
Active circulante
88.754.488 RON
Stocuri
71.542.471 RON
Creanțe
9.480.906 RON
Casa & conturi bănci
7.731.111 RON
Capital propriu
69.360.980 RON
Cifra de afaceri · CAEN 4661
Loc 8 din 713
Profit net · CAEN 4661
Loc 7 din 713
Angajati · CAEN 4661
Loc 5 din 713

Contact

AdresaRomania, TIMIŞ, Sat Săcălaz Com. Săcălaz, 307370
Detalii adresaFN, ŞOS. TIMIŞOARA-JIMBOLIA, DN 59A, KM 11,5
Telefon0256408500
Fax0256434098

Adresă sediu social

Romania, TIMIŞ, Sat Săcălaz Com. Săcălaz, 307370
Cod poștal: 307370
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, TIMIŞ, Sat Săcălaz Com. Săcălaz, 307370
Detalii
FN, ŞOS. TIMIŞOARA-JIMBOLIA, DN 59A, KM 11,5
Cod postal
307370
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 30.11.1992
Organ fiscal competent
Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Timiş
Platitor TVA
Da

Informatii fiscale

RO e-Factura
Da (din 1 aprilie 2024)

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2008 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
168.391.942 RON
Rezultat net
741.060 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 168.391.942 RON 224.645.261 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 169.389.342 RON 226.129.841 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 168.599.714 RON 215.663.630 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 789.628 RON 10.466.211 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 741.060 RON 9.096.935 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 18.641.517 RON 20.302.173 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 88.754.488 RON 111.518.333 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 107.396.005 RON 131.820.506 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 71.542.471 RON 81.049.608 RON
CreanțeSume de încasat 9.480.906 RON 17.120.855 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 7.731.111 RON 13.347.870 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 38.030.526 RON 59.933.431 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 69.360.980 RON 71.349.001 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 126 persoane 120 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active107.396.005RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

35,4 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale107.396.005 RON
Datorii totale38.030.526 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
0,7 %Profit net / active totale
ROE
1,1 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
2,33 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
64,6 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 17 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

17 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 168.391.942 -25,0% față de anul precedent 169.389.342 168.599.714 789.628 -92,5% față de anul precedent 741.060 -91,9% față de anul precedent 0 0
2023 224.645.261 +37,7% față de anul precedent 226.129.841 215.663.630 10.466.211 +1,8% față de anul precedent 9.096.935 +2,7% față de anul precedent 0 0
2022 163.138.773 +1,8% față de anul precedent 165.191.228 154.912.648 10.278.580 +62,8% față de anul precedent 8.856.774 +58,6% față de anul precedent 0 0
2021 160.275.916 +80,4% față de anul precedent 160.893.795 154.579.987 6.313.808 -11,5% față de anul precedent 5.584.205 -11,7% față de anul precedent 0 0
2020 88.869.895 +22,4% față de anul precedent 89.679.999 82.542.263 7.137.736 -21,1% față de anul precedent 6.325.066 -17,7% față de anul precedent 0 0
2019 72.587.126 -22,9% față de anul precedent 73.337.485 64.295.267 9.042.218 -0,3% față de anul precedent 7.683.425 +2,1% față de anul precedent 0 0
2018 94.159.856 +29,9% față de anul precedent 95.377.382 86.306.023 9.071.359 +8,4% față de anul precedent 7.526.985 +9,1% față de anul precedent 0 0
2017 72.496.298 +13,0% față de anul precedent 73.141.511 64.774.782 8.366.729 +82,4% față de anul precedent 6.897.777 +81,0% față de anul precedent 0 0
2016 64.148.678 +61,3% față de anul precedent 64.654.584 60.067.186 4.587.398 +64,6% față de anul precedent 3.810.707 +63,7% față de anul precedent 0 0
2015 39.761.854 -31,0% față de anul precedent 40.819.808 38.031.966 2.787.842 -47,7% față de anul precedent 2.327.962 -47,7% față de anul precedent 0 0
2014 57.643.121 +105,5% față de anul precedent 58.156.201 52.821.737 5.334.464 +1.186,4% față de anul precedent 4.454.862 +1.236,9% față de anul precedent 0 0
2013 28.053.602 -13,0% față de anul precedent 29.488.395 29.073.701 414.694 -83,9% față de anul precedent 333.224 -84,7% față de anul precedent 0 0
2012 32.235.717 -56,1% față de anul precedent 33.209.491 30.635.807 2.573.684 -75,7% față de anul precedent 2.171.654 -76,2% față de anul precedent 0 0
2011 73.431.911 +39,6% față de anul precedent 74.581.251 63.997.963 10.583.288 +50,1% față de anul precedent 9.130.774 +60,8% față de anul precedent 0 0
2010 52.597.195 -5,1% față de anul precedent 54.729.976 47.679.085 7.050.891 -17,6% față de anul precedent 5.677.689 -21,2% față de anul precedent 0 0
2009 55.410.976 +16,0% față de anul precedent 56.582.912 48.027.088 8.555.824 +156,7% față de anul precedent 7.206.360 +160,2% față de anul precedent 0 0
2008 47.790.150 49.052.794 45.719.783 3.333.011 2.769.578 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

17 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 18.641.517 88.754.488 107.396.005 71.542.471 9.480.906 7.731.111
2023 20.302.173 111.518.333 131.820.506 81.049.608 17.120.855 13.347.870
2022 22.991.667 81.660.723 104.652.390 50.323.249 9.137.639 22.199.835
2021 19.032.812 57.460.051 76.492.863 29.441.598 18.553.544 9.464.909
2020 13.859.161 59.295.048 73.154.209 26.376.260 8.652.721 24.266.067
2019 9.301.876 50.275.319 59.577.195 25.444.369 8.737.529 16.093.421
2018 8.284.636 43.284.237 51.568.873 19.924.680 10.730.948 12.628.609
2017 6.951.244 38.541.757 45.493.001 16.416.663 7.712.871 14.412.223
2016 6.807.892 42.125.563 48.933.455 20.345.480 6.316.388 15.463.695
2015 7.512.605 25.665.446 33.178.051 13.971.442 6.516.601 5.177.403
2014 6.128.944 29.921.584 36.050.528 12.537.573 5.425.284 11.958.727
2013 6.940.672 26.118.829 33.059.501 14.510.156 6.955.558 1.653.115
2012 6.206.698 26.868.578 33.075.276 12.449.817 4.205.722 2.084.339
2011 4.865.376 31.176.320 36.041.696 9.865.624 5.677.376 3.491.834
2010 4.557.729 26.128.763 30.686.492 10.529.500 5.849.383 1.893.560
2009 2.725.129 24.818.129 27.543.258 14.724.859 5.008.109 4.525.161
2008 2.732.164 26.122.789 28.854.953 15.157.527 5.589.973 5.375.289

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

17 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 38.030.526 -36,6% față de anul precedent 69.360.980 Neraportat 126 +5,0% față de anul precedent
2023 59.933.431 +52,8% față de anul precedent 71.349.001 Neraportat 120 +5,3% față de anul precedent
2022 39.232.018 +119,9% față de anul precedent 65.174.802 Neraportat 114 +10,7% față de anul precedent
2021 17.837.478 -2,5% față de anul precedent 58.272.500 Neraportat 103 +8,4% față de anul precedent
2020 18.301.064 +65,7% față de anul precedent 54.490.938 Neraportat 95 -1,0% față de anul precedent
2019 11.045.811 +23,9% față de anul precedent 48.165.872 Neraportat 96 +10,3% față de anul precedent
2018 8.918.690 +8,7% față de anul precedent 42.725.547 Neraportat 87 +4,8% față de anul precedent
2017 8.204.397 -50,1% față de anul precedent 37.362.784 Neraportat 83 +6,4% față de anul precedent
2016 16.430.306 +396,0% față de anul precedent 32.560.895 Neraportat 78 +1,3% față de anul precedent
2015 3.312.499 -41,5% față de anul precedent 29.913.188 Neraportat 77 +4,1% față de anul precedent
2014 5.665.894 -17,0% față de anul precedent 30.436.088 Neraportat 74 +5,7% față de anul precedent
2013 6.825.660 +15,1% față de anul precedent 26.314.450 Neraportat 70 +6,1% față de anul precedent
2012 5.928.936 -27,3% față de anul precedent 27.291.706 Neraportat 66 -10,8% față de anul precedent
2011 8.152.261 -14,2% față de anul precedent 28.046.425 Neraportat 74 +1,4% față de anul precedent
2010 9.498.795 +2,2% față de anul precedent 21.424.361 Neraportat 73 +21,7% față de anul precedent
2009 9.295.616 -43,6% față de anul precedent 18.378.332 Neraportat 60 +3,5% față de anul precedent
2008 16.472.657 12.490.588 Neraportat 58

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

33din 100 de puncte
Risc moderat

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare3 / 20
Profitabilitate10 / 20
Evoluția veniturilor20 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate0 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

1 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Persoane asociate, roluri și localități
PersoanăRolȚarăLocalitate / județ
CGCRISTIAN GÂRDANadministratorNeraportatăNeraportată

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

31 repere. O singură cronologie.

Din 1992 până în 2026 · datele disponibile în acest profil.

1992 → 2026
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
31 repere · toți anii

2026 4 repere

data publicăriiPublicații ONRCMentiune — Buletin 33955/2026Hotărâre adunare generală privind reducerea capitalului conform actului Hotărârea adunării generale extraordinare a acţionarilor avand numarul 1 din data: 08.07.2026 Dispune publicarea prezentei încheieri în Buletinul Electronic al Registrului Comerţului

Hotărâre adunare generală privind reducerea capitalului conform actului Hotărârea adunării generale extraordinare a acţionarilor avand numarul 1 din data: 08.07.2026 Dispune publicarea prezentei încheieri în Buletinul Electronic al Registrului Comerţului

Deschide înregistrarea completă
data publicăriiPublicații ONRCMentiune — Buletin 28640/2026Conținutul mențiunii nu este precizat în sursă.

Conținutul mențiunii nu este precizat în sursă.

Deschide înregistrarea completă
data publicăriiPublicații ONRCMentiune — Buletin 22248/2026Conținutul mențiunii nu este precizat în sursă.

Conținutul mențiunii nu este precizat în sursă.

Deschide înregistrarea completă
data publicăriiPublicații ONRCMentiune — Buletin 20308/2026prelungire mandat administrator, auditor, modificare date administrator persoane împuternicite

prelungire mandat administrator, auditor, modificare date administrator persoane împuternicite

Deschide înregistrarea completă

2024 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 168.391.942 RON. Profit: 741.060 RON

Cifra de afaceri: 168.391.942 RON. Profit: 741.060 RON

Cifra de afaceri
168.391.942 RON -25.04% față de anul precedent
Profit net
741.060 RON -91.85% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
126 +5% față de anul precedent
Datorii
38.030.526 RON -36.55% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024
Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInregistrare RO e-FacturaCompania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.

Compania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 224.645.261 RON. Profit: 9.096.935 RON

Cifra de afaceri: 224.645.261 RON. Profit: 9.096.935 RON

Cifra de afaceri
224.645.261 RON +37.7% față de anul precedent
Profit net
9.096.935 RON +2.71% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
120 +5.26% față de anul precedent
Datorii
59.933.431 RON +52.77% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 163.138.773 RON. Profit: 8.856.774 RON

Cifra de afaceri: 163.138.773 RON. Profit: 8.856.774 RON

Cifra de afaceri
163.138.773 RON +1.79% față de anul precedent
Profit net
8.856.774 RON +58.6% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
114 +10.68% față de anul precedent
Datorii
39.232.018 RON +119.94% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 160.275.916 RON. Profit: 5.584.205 RON

Cifra de afaceri: 160.275.916 RON. Profit: 5.584.205 RON

Cifra de afaceri
160.275.916 RON +80.35% față de anul precedent
Profit net
5.584.205 RON -11.71% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
103 +8.42% față de anul precedent
Datorii
17.837.478 RON -2.53% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021

2020 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 88.869.895 RON. Profit: 6.325.066 RON

Cifra de afaceri: 88.869.895 RON. Profit: 6.325.066 RON

Cifra de afaceri
88.869.895 RON +22.43% față de anul precedent
Profit net
6.325.066 RON -17.68% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
95 -1.04% față de anul precedent
Datorii
18.301.064 RON +65.68% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020
reper anualClasamentePremii si distinctii 2020Locul 2 in oras la Cifra de afaceri | Locul 1 CAEN in judet la Cifra de afaceri | Locul 1 CAEN in oras la Cifra de afaceri | Locul 2 in oras la Profit net | Locul 1 CAEN in judet la Profit net | Locul 1 CAEN in oras la Profit net | Locul 1 in oras la Angajati | Locul 1 CAEN in judet la Angajati | Locul 1 CAEN in oras la Angajati

Locul 2 in oras la Cifra de afaceri | Locul 1 CAEN in judet la Cifra de afaceri | Locul 1 CAEN in oras la Cifra de afaceri | Locul 2 in oras la Profit net | Locul 1 CAEN in judet la Profit net | Locul 1 CAEN in oras la Profit net | Locul 1 in oras la Angajati | Locul 1 CAEN in judet la Angajati | Locul 1 CAEN in oras la Angajati

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Vezi toate clasamentele

2019 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 72.587.126 RON. Profit: 7.683.425 RON

Cifra de afaceri: 72.587.126 RON. Profit: 7.683.425 RON

Cifra de afaceri
72.587.126 RON -22.91% față de anul precedent
Profit net
7.683.425 RON +2.08% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
96 +10.34% față de anul precedent
Datorii
11.045.811 RON +23.85% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2019

2018 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2018Cifra de afaceri: 94.159.856 RON. Profit: 7.526.985 RON

Cifra de afaceri: 94.159.856 RON. Profit: 7.526.985 RON

Cifra de afaceri
94.159.856 RON +29.88% față de anul precedent
Profit net
7.526.985 RON +9.12% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
87 +4.82% față de anul precedent
Datorii
8.918.690 RON +8.71% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2018
reper anualClasamentePremii si distinctii 2018Locul 2 in oras la Cifra de afaceri | Locul 1 CAEN in judet la Cifra de afaceri | Locul 1 CAEN in oras la Cifra de afaceri | Locul 2 in oras la Profit net | Locul 1 CAEN in judet la Profit net | Locul 1 CAEN in oras la Profit net | Locul 2 in oras la Angajati | Locul 1 CAEN in judet la Angajati | Locul 1 CAEN in oras la Angajati

Locul 2 in oras la Cifra de afaceri | Locul 1 CAEN in judet la Cifra de afaceri | Locul 1 CAEN in oras la Cifra de afaceri | Locul 2 in oras la Profit net | Locul 1 CAEN in judet la Profit net | Locul 1 CAEN in oras la Profit net | Locul 2 in oras la Angajati | Locul 1 CAEN in judet la Angajati | Locul 1 CAEN in oras la Angajati

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Vezi toate clasamentele

2017 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2017Cifra de afaceri: 72.496.298 RON. Profit: 6.897.777 RON

Cifra de afaceri: 72.496.298 RON. Profit: 6.897.777 RON

Cifra de afaceri
72.496.298 RON +13.01% față de anul precedent
Profit net
6.897.777 RON +81.01% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
83 +6.41% față de anul precedent
Datorii
8.204.397 RON -50.07% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2017

2016 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2016Cifra de afaceri: 64.148.678 RON. Profit: 3.810.707 RON

Cifra de afaceri: 64.148.678 RON. Profit: 3.810.707 RON

Cifra de afaceri
64.148.678 RON +61.33% față de anul precedent
Profit net
3.810.707 RON +63.69% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
78 +1.3% față de anul precedent
Datorii
16.430.306 RON +396.01% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2016

2015 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2015Cifra de afaceri: 39.761.854 RON. Profit: 2.327.962 RON

Cifra de afaceri: 39.761.854 RON. Profit: 2.327.962 RON

Cifra de afaceri
39.761.854 RON -31.02% față de anul precedent
Profit net
2.327.962 RON -47.74% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
77 +4.05% față de anul precedent
Datorii
3.312.499 RON -41.54% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2015

2014 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2014Cifra de afaceri: 57.643.121 RON. Profit: 4.454.862 RON

Cifra de afaceri: 57.643.121 RON. Profit: 4.454.862 RON

Cifra de afaceri
57.643.121 RON +105.47% față de anul precedent
Profit net
4.454.862 RON +1236.9% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
74 +5.71% față de anul precedent
Datorii
5.665.894 RON -16.99% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2014
reper anualClasamentePremii si distinctii 2014Locul 2 in oras la Cifra de afaceri | Locul 1 CAEN in judet la Cifra de afaceri | Locul 1 CAEN in oras la Cifra de afaceri | Locul 2 in oras la Profit net | Locul 1 CAEN in judet la Profit net | Locul 1 CAEN in oras la Profit net | Locul 1 in oras la Angajati | Locul 2 CAEN in judet la Angajati | Locul 1 CAEN in oras la Angajati

Locul 2 in oras la Cifra de afaceri | Locul 1 CAEN in judet la Cifra de afaceri | Locul 1 CAEN in oras la Cifra de afaceri | Locul 2 in oras la Profit net | Locul 1 CAEN in judet la Profit net | Locul 1 CAEN in oras la Profit net | Locul 1 in oras la Angajati | Locul 2 CAEN in judet la Angajati | Locul 1 CAEN in oras la Angajati

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Vezi toate clasamentele

2013 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2013Cifra de afaceri: 28.053.602 RON. Profit: 333.224 RON

Cifra de afaceri: 28.053.602 RON. Profit: 333.224 RON

Cifra de afaceri
28.053.602 RON -12.97% față de anul precedent
Profit net
333.224 RON -84.66% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
70 +6.06% față de anul precedent
Datorii
6.825.660 RON +15.12% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2013
Cele mai recente 20 repere; restul se încarcă în pagină.20 din 31 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

4 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

14.092026Mentiune · Buletin 33955/2026Hotărâre adunare generală privind reducerea capitalului conform actului Hotărârea adunării generale extraordinare a acţionarilor avand numarul 1 din data: 08.07.2026 Dispune publicarea prezentei încheieri în Buletinul Electronic al Registrului Comerţului

Hotărâre adunare generală privind reducerea capitalului conform actului Hotărârea adunării generale extraordinare a acţionarilor avand numarul 1 din data: 08.07.2026 Dispune publicarea prezentei încheieri în Buletinul Electronic al Registrului Comerţului

Companie
AGROCOMERT HOLDING SA
CUI
1822832
Tip în sursă
Modification
Data buletinului
14.09.2026
Registrul Comerțului
J35/1716/1991
EUID
ROONRC.J35/1716/1991
Sediu
Sat Săcălaz, Comuna Săcălaz, Jud. Timiş, FN, ŞOS. TIMIŞOARA-JIMBOLIA, DN 59A, KM
Județ
Timiş
Număr încheiere
719112
Data încheierii
14.09.2026
Număr dosar
3302283
Data dosarului
20.08.2026
Tribunal
Timis
Registrator
Raluca-Ioana Pletea

Subiecte

Hotărâre adunare generală privind reducerea capitalului conform actului Hotărârea adunării generale extraordinare a acţionarilor avand numarul 1 din data: 08.07.2026 Dispune publicarea prezentei încheieri în Buletinul Electronic al Registrului Comerţului

Vezi Buletinul ONRC nr. 33955/2026 (PDF)
30.072026Mentiune · Buletin 28640/2026Detalii în înregistrarea disponibilă.
Companie
AGROCOMERT HOLDING SA
CUI
1822832
Tip în sursă
Modification
Data buletinului
30.07.2026
Registrul Comerțului
J35/1716/1991
EUID
ROONRC.J35/1716/1991
Sediu
Sat Săcălaz, Comuna Săcălaz, Jud. Timiş, FN, ŞOS. TIMIŞOARA-JIMBOLIA, DN 59A, KM
Județ
Timiş
Număr încheiere
602485
Data încheierii
29.07.2026
Număr dosar
2845198
Data dosarului
17.07.2026
Tribunal
Timis
Registrator
Ninela Rusu
Vezi Buletinul ONRC nr. 28640/2026 (PDF)
11.062026Mentiune · Buletin 22248/2026Detalii în înregistrarea disponibilă.
Companie
AGROCOMERT HOLDING SA
CUI
1822832
Tip în sursă
Modification
Data buletinului
11.06.2026
Registrul Comerțului
J35/1716/1991
EUID
ROONRC.J35/1716/1991
Sediu
Sat Săcălaz, Comuna Săcălaz, Jud. Timiş, FN, ŞOS. TIMIŞOARA-JIMBOLIA, DN 59A, KM
Județ
Timiş
Număr încheiere
466413
Data încheierii
10.06.2026
Număr dosar
2310160
Data dosarului
09.06.2026
Tribunal
Timis
Registrator
Anca Maria Candale
Vezi Buletinul ONRC nr. 22248/2026 (PDF)
27.052026Mentiune · Buletin 20308/2026prelungire mandat administrator, auditor, modificare date administrator persoane împuternicite

prelungire mandat administrator, auditor, modificare date administrator persoane împuternicite; Depunere act constitutiv actualizat (art.204 din Legea nr. 31/1990) conform actului Act constitutiv actualizat din data: 07.05.2026

Companie
AGROCOMERT HOLDING SA
CUI
1822832
Tip în sursă
Modification
Data buletinului
27.05.2026
Registrul Comerțului
J35/1716/1991
EUID
ROONRC.J35/1716/1991
Sediu
Sat Săcălaz, Comuna Săcălaz, Jud. Timiş, FN, ŞOS. TIMIŞOARA-JIMBOLIA, DN 59A, KM
Județ
Timiş
Număr încheiere
430312
Data încheierii
27.05.2026
Număr dosar
2063472
Data dosarului
21.05.2026
Tribunal
Timis
Registrator
Anca Maria Candale

Subiecte

prelungire mandat administrator, auditor, modificare date administrator persoane împuternicite

Documente menționate

  • Hotărârea adunării generale extraordinare a acţionarilor nr. 1 din 07.05.2026
Vezi Buletinul ONRC nr. 20308/2026 (PDF)

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Distincții 2020

Adaugă gratuit distincția companiei pe website-ul tău.

Istoric complet al clasamentelor · poziție / număr de firme
An / indicatorJudețLocalitateCAENCAEN în județCAEN în localitate
2020Cifra de afaceri105din 36.615 · TIMIŞ 2din 497 · Sat Săcălaz Com. Săcălaz 8din 713 · CAEN 4661 1din 48 · CAEN 4661 - TIMIŞ 1din 3 · CAEN 4661 - Sat Săcălaz Com. Săcălaz
2020Profit net93din 36.616 · TIMIŞ 2din 497 · Sat Săcălaz Com. Săcălaz 7din 713 · CAEN 4661 1din 48 · CAEN 4661 - TIMIŞ 1din 3 · CAEN 4661 - Sat Săcălaz Com. Săcălaz
2020Angajati227din 36.615 · TIMIŞ 1din 497 · Sat Săcălaz Com. Săcălaz 5din 713 · CAEN 4661 1din 48 · CAEN 4661 - TIMIŞ 1din 3 · CAEN 4661 - Sat Săcălaz Com. Săcălaz
2018Cifra de afaceri93din 33.376 · TIMIŞ 2din 446 · Sat Săcălaz Com. Săcălaz 8din 667 · CAEN 4661 1din 47 · CAEN 4661 - TIMIŞ 1din 3 · CAEN 4661 - Sat Săcălaz Com. Săcălaz
2018Profit net63din 33.385 · TIMIŞ 2din 446 · Sat Săcălaz Com. Săcălaz 5din 667 · CAEN 4661 1din 47 · CAEN 4661 - TIMIŞ 1din 3 · CAEN 4661 - Sat Săcălaz Com. Săcălaz
2018Angajati276din 33.385 · TIMIŞ 2din 446 · Sat Săcălaz Com. Săcălaz 7din 667 · CAEN 4661 1din 47 · CAEN 4661 - TIMIŞ 1din 3 · CAEN 4661 - Sat Săcălaz Com. Săcălaz
2014Cifra de afaceri89din 29.553 · TIMIŞ 2din 313 · Sat Săcălaz Com. Săcălaz 7din 622 · CAEN 4661 1din 44 · CAEN 4661 - TIMIŞ 1din 5 · CAEN 4661 - Sat Săcălaz Com. Săcălaz
2014Profit net69din 29.560 · TIMIŞ 2din 313 · Sat Săcălaz Com. Săcălaz 5din 622 · CAEN 4661 1din 44 · CAEN 4661 - TIMIŞ 1din 5 · CAEN 4661 - Sat Săcălaz Com. Săcălaz
2014Angajati294din 29.560 · TIMIŞ 1din 313 · Sat Săcălaz Com. Săcălaz 5din 622 · CAEN 4661 2din 44 · CAEN 4661 - TIMIŞ 1din 5 · CAEN 4661 - Sat Săcălaz Com. Săcălaz
2012Cifra de afaceri162din 28.672 · TIMIŞ 3din 270 · Sat Săcălaz Com. Săcălaz 10din 568 · CAEN 4661 2din 45 · CAEN 4661 - TIMIŞ 1din 4 · CAEN 4661 - Sat Săcălaz Com. Săcălaz
2012Profit net127din 28.687 · TIMIŞ 2din 270 · Sat Săcălaz Com. Săcălaz 10din 568 · CAEN 4661 2din 45 · CAEN 4661 - TIMIŞ 1din 4 · CAEN 4661 - Sat Săcălaz Com. Săcălaz
2012Angajati333din 28.685 · TIMIŞ 1din 270 · Sat Săcălaz Com. Săcălaz 5din 568 · CAEN 4661 3din 45 · CAEN 4661 - TIMIŞ 1din 4 · CAEN 4661 - Sat Săcălaz Com. Săcălaz
2011Cifra de afaceri61din 28.046 · TIMIŞ 1din 245 · Sat Săcălaz Com. Săcălaz 5din 559 · CAEN 4661 2din 44 · CAEN 4661 - TIMIŞ 1din 4 · CAEN 4661 - Sat Săcălaz Com. Săcălaz
2011Profit net19din 28.060 · TIMIŞ 1din 245 · Sat Săcălaz Com. Săcălaz 4din 559 · CAEN 4661 2din 44 · CAEN 4661 - TIMIŞ 1din 4 · CAEN 4661 - Sat Săcălaz Com. Săcălaz
2011Angajati297din 28.060 · TIMIŞ 1din 245 · Sat Săcălaz Com. Săcălaz 5din 559 · CAEN 4661 2din 44 · CAEN 4661 - TIMIŞ 1din 4 · CAEN 4661 - Sat Săcălaz Com. Săcălaz
2010Cifra de afaceri71din 27.028 · TIMIŞ 1din 217 · Sat Săcălaz Com. Săcălaz 4din 507 · CAEN 4661 1din 38 · CAEN 4661 - TIMIŞ 1din 2 · CAEN 4661 - Sat Săcălaz Com. Săcălaz
2010Profit net34din 27.039 · TIMIŞ 1din 217 · Sat Săcălaz Com. Săcălaz 3din 507 · CAEN 4661 1din 38 · CAEN 4661 - TIMIŞ 1din 2 · CAEN 4661 - Sat Săcălaz Com. Săcălaz
2010Angajati290din 27.039 · TIMIŞ 2din 217 · Sat Săcălaz Com. Săcălaz 3din 507 · CAEN 4661 2din 38 · CAEN 4661 - TIMIŞ 1din 2 · CAEN 4661 - Sat Săcălaz Com. Săcălaz
2009Cifra de afaceri65din 27.200 · TIMIŞ 1din 204 · Sat Săcălaz Com. Săcălaz 3din 473 · CAEN 4661 1din 39 · CAEN 4661 - TIMIŞ 1din 2 · CAEN 4661 - Sat Săcălaz Com. Săcălaz
2009Profit net28din 27.214 · TIMIŞ 1din 204 · Sat Săcălaz Com. Săcălaz 3din 473 · CAEN 4661 1din 39 · CAEN 4661 - TIMIŞ 1din 2 · CAEN 4661 - Sat Săcălaz Com. Săcălaz
2009Angajati372din 27.214 · TIMIŞ 1din 204 · Sat Săcălaz Com. Săcălaz 3din 473 · CAEN 4661 2din 39 · CAEN 4661 - TIMIŞ 1din 2 · CAEN 4661 - Sat Săcălaz Com. Săcălaz
2008Cifra de afaceri94din 28.739 · TIMIŞ 1din 190 · Sat Săcălaz Com. Săcălaz 4din 482 · CAEN 4661 1din 39 · CAEN 4661 - TIMIŞ 1din 2 · CAEN 4661 - Sat Săcălaz Com. Săcălaz
2008Profit net87din 28.739 · TIMIŞ 1din 190 · Sat Săcălaz Com. Săcălaz 7din 482 · CAEN 4661 1din 39 · CAEN 4661 - TIMIŞ 1din 2 · CAEN 4661 - Sat Săcălaz Com. Săcălaz
2008Angajati443din 28.739 · TIMIŞ 1din 190 · Sat Săcălaz Com. Săcălaz 3din 482 · CAEN 4661 2din 39 · CAEN 4661 - TIMIŞ 1din 2 · CAEN 4661 - Sat Săcălaz Com. Săcălaz

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 4661, Timiş

MUNAX SRL
CUI: 15380528CAEN: 4661
Activ
TIMIŞ, Mun. Timişoara2003-04-18
fara e-Factura
Cifra afaceri
69.249.406 RON
Profit
0 RON
Angajati
117
MAXUTIL HEAVY MACHINERY S.R.L.
CUI: 30474685CAEN: 4661
Activ
TIMIŞ, Sat Gătaia Orş. Gătaia2012-07-26
fara e-Factura
Cifra afaceri
62.382.871 RON
Profit
2.787.666 RON
Angajati
11
CONS-DDA SRL
CUI: 18759721CAEN: 4661
Activ
TIMIŞ, Sat Săcălaz Com. Săcălaz2006-06-13
fara e-Factura
Cifra afaceri
3.097.074 RON
Profit
28.975 RON
Angajati
8

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 4661, Timiş

BANAT TRACTOR SERVICE SRL
CUI: 1816792CAEN: 4661
Activ
TIMIŞ, Mun. Timişoara1992-11-30
fara e-Factura
Cifra afaceri
11.139.324 RON
Profit
61.234 RON
Angajati
9
S M RECOSEMTRACT SRL
CUI: 6553280CAEN: 4661
Activ
TIMIŞ, Mun. Timişoara1994-12-15
fara e-Factura
Cifra afaceri
21.892.939 RON
Profit
95.598 RON
Angajati
50

Alte firme din Timiş

BEST SRL
CUI: 1822867CAEN: 7420
Activ
TIMIŞ, Mun. Timişoara1992-11-30
fara e-Factura
Cifra afaceri
61.719 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
MOLISAND SRL
CUI: 1821730CAEN: 5630
Activ
TIMIŞ, Sat Recaş Orş. Recaş1992-11-30
fara e-Factura
Cifra afaceri
19.402 RON
Profit
5.679 RON
Angajati
0
INFRAPROIECT SRL
CUI: 1823358CAEN: 7112
Activ
TIMIŞ, Mun. Timişoara1992-11-30
fara e-Factura
Cifra afaceri
3.400 RON
Profit
352 RON
Angajati
0
CLAMIR SRL
CUI: 1815339CAEN: 6811
Activ
TIMIŞ, Mun. Timişoara1992-11-30
fara e-Factura
Cifra afaceri
750.062 RON
Profit
125.060 RON
Angajati
3
AFRA S.R.L.
CUI: 1832810CAEN: 4690
Activ
TIMIŞ, Mun. Timişoara1992-11-30
fara e-Factura
Cifra afaceri
4.477.538 RON
Profit
481.412 RON
Angajati
4
BRADCONS SRL
CUI: 5237572CAEN: 4322
Activ
TIMIŞ, Mun. Timişoara1994-02-23
fara e-Factura
Cifra afaceri
281.036 RON
Profit
115.529 RON
Angajati
1
COVER GLASS DESIGN SRL
CUI: 27645513CAEN: 4334
Activ
TIMIŞ, Sat Niţchidorf Com. Niţchidorf2010-10-29
fara e-Factura
Cifra afaceri
58.933 RON
Profit
0 RON
Angajati
0

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul AGROCOMERT HOLDING SA?

CUI-ul AGROCOMERT HOLDING SA este 1822832.

Unde este sediul AGROCOMERT HOLDING SA?

AGROCOMERT HOLDING SA are sediul in Romania, TIMIŞ, Sat Săcălaz Com. Săcălaz, 307370, Sat Săcălaz Com. Săcălaz, judetul TIMIŞ.

Cand a fost infiintata AGROCOMERT HOLDING SA?

AGROCOMERT HOLDING SA a fost infiintata in anul 1992 (33 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a AGROCOMERT HOLDING SA in 2024?

In 2024, AGROCOMERT HOLDING SA a raportat o cifra de afaceri de 168.391.942 RON.

Cati angajati are AGROCOMERT HOLDING SA?

AGROCOMERT HOLDING SA a raportat un numar mediu de 126 salariati in 2024.

Ce activitate are AGROCOMERT HOLDING SA?

AGROCOMERT HOLDING SA are codul CAEN principal 4661 (Comerţ cu ridicata al maşinilor agricole, echipamentelor şi furniturilor).

Ce profit a inregistrat AGROCOMERT HOLDING SA in 2024?

AGROCOMERT HOLDING SA a inregistrat un profit net de 741.060 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 17 exerciții financiare
Publicații ONRC
4 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
13 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
13 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.