Activ Plătitor TVAe‑Factură

ECONSA GRUP S.A.

CUI: 18973520
CIF: RO18973520
Reg. Com.: J20/1751/2019
CAEN: 0812
Formă: SA (Societate pe actiuni)
Înființată: 30 august 2006 · 20 ani
Distribuie:

Extracţia pietrişului şi nisipului; extracţia argilei şi caolinului

Surse și actualizare

Actualizat: 14 octombrie 2026 la 15:50

Despre ECONSA GRUP S.A.

ECONSA GRUP S.A. este o sa (societate pe actiuni) cu sediul in Sat Zam Com. Zam, judetul HUNEDOARA, infiintata in 2006 (20 ani de activitate). Activitatea principala este "Extracţia pietrişului şi nisipului; extracţia argilei şi caolinului" (cod CAEN 0812), in sectorul industria extractiva. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, ECONSA GRUP S.A. a raportat o cifra de afaceri de 1.272.229 RON, in crestere puternica fata de anul precedent (+83.0%). Profitul net inregistrat a fost de 0 RON. Numarul mediu de salariati raportat a fost de 9, in crestere fata de anul anterior. Pe parcursul ultimilor 16 ani, cifra de afaceri a crescut de la 862.888 RON in 2008 la 1.272.229 RON in 2024. Datoriile raportate (1.352.238 RON) depasesc cifra de afaceri anuala.

Este inregistrata ca platitoare de TVA si in sistemul RO e-Factura din iulie 2022. Conducerea inregistrata cuprinde 2 persoane (asociati si/sau administratori).

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
1.272.229 RON
Venituri totale
1.471.321 RON
Cheltuieli totale
1.822.148 RON
Profit brut
0 RON
Profit net
0 RON
Marja profit net
0,00%
Active imobilizate
9.859.256 RON
Active circulante
2.240.566 RON
Stocuri
419.623 RON
Creanțe
1.660.352 RON
Casa & conturi bănci
160.591 RON
Capital propriu
10.781.569 RON

Contact

AdresaRomania, HUNEDOARA, Sat Zam Com. Zam, 337550
Detalii adresaDN7. NR. CARIERA - 264
Telefon0726743134

Adresă sediu social

Romania, HUNEDOARA, Sat Zam Com. Zam, 337550
Cod poștal: 337550
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, HUNEDOARA, Sat Zam Com. Zam, 337550
Detalii
DN7. NR. CARIERA - 264
Cod postal
337550
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Transfer sediu fiscal (sosire) din 29.11.2019
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Hunedoara
Platitor TVA
Da

Informatii fiscale

RO e-Factura
Da (din 1 iulie 2022)
TVA la incasare
1 ianuarie 2013 - 1 aprilie 2014

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2008 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
1.272.229 RON
Rezultat net
-350.827 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 1.272.229 RON 695.301 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 1.471.321 RON 800.430 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 1.822.148 RON 1.146.197 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 0 RON 0 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 0 RON 0 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 350.827 RON 345.767 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 350.827 RON 345.767 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 9.859.256 RON 9.872.349 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 2.240.566 RON 12.027.371 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 12.099.822 RON 21.899.720 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 419.623 RON 71.774 RON
CreanțeSume de încasat 1.660.352 RON 11.760.368 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 160.591 RON 195.229 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 1.352.238 RON 10.765.856 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 10.781.569 RON 11.133.864 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 9 persoane 8 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active12.099.822RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

11,2 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale12.099.822 RON
Datorii totale1.352.238 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
0,0 %Profit net / active totale
ROE
0,0 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
1,66 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
89,1 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 16 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

16 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 1.272.229 +83,0% față de anul precedent 1.471.321 1.822.148 0 0 350.827 350.827
2023 695.301 +6,9% față de anul precedent 800.430 1.146.197 0 0 345.767 345.767
2022 650.341 -56,8% față de anul precedent 650.758 1.262.852 0 -100,0% față de anul precedent 0 -100,0% față de anul precedent 612.094 612.094
2021 1.506.534 -8,1% față de anul precedent 1.505.209 1.481.098 24.111 -98,3% față de anul precedent 24.111 -98,3% față de anul precedent 0 0
2020 1.640.029 -64,9% față de anul precedent 3.098.185 1.688.623 1.409.562 1.409.562 0 0
2019 4.674.752 -27,3% față de anul precedent 4.564.360 5.120.256 0 -100,0% față de anul precedent 0 -100,0% față de anul precedent 555.896 555.896
2018 6.432.712 +199,7% față de anul precedent 6.782.165 6.327.389 454.776 454.776 0 0
2017 2.146.221 -53,3% față de anul precedent 1.844.781 3.985.186 0 0 2.140.405 2.140.405
2016 4.591.824 +27,2% față de anul precedent 4.861.715 6.324.598 0 0 1.462.883 1.462.883
2015 3.610.648 +1.313,9% față de anul precedent 3.746.926 6.277.823 0 0 2.530.897 2.530.897
2013 255.377 +117,2% față de anul precedent 286.046 3.520.051 0 0 3.234.005 3.242.586
2012 117.565 117.843 713.173 0 0 595.330 595.330
2011 0 -100,0% față de anul precedent 28 4.398.347 0 0 4.398.319 4.398.319
2010 13.983 -94,6% față de anul precedent 14.324 441.939 0 0 427.615 434.115
2009 258.003 -70,1% față de anul precedent 258.017 837.721 0 0 579.704 585.437
2008 862.888 866.518 1.328.694 0 0 462.176 462.176

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

16 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 9.859.256 2.240.566 12.099.822 419.623 1.660.352 160.591
2023 9.872.349 12.027.371 21.899.720 71.774 11.760.368 195.229
2022 9.894.322 14.089.613 23.983.935 71.774 13.890.630 127.209
2021 9.916.255 15.090.631 25.006.886 71.774 14.644.929 373.928
2020 9.938.454 15.084.312 25.022.766 77.700 14.868.887 137.725
2019 9.961.123 13.641.302 23.602.425 77.524 12.982.883 580.895
2018 10.076.490 19.735.453 29.811.943 769.764 18.501.034 464.655
2017 10.194.184 15.372.305 25.566.489 471.210 14.793.889 107.206
2016 10.312.344 15.237.027 25.549.371 756.398 14.366.509 114.120
2015 10.386.776 15.241.644 25.628.420 516.536 14.669.065 56.043
2013 10.417.429 2.278.128 12.695.557 80 2.263.804 14.244
2012 10.122.551 546.799 10.669.350 652 515.001 31.146
2011 10.327.904 424.033 10.751.937 652 409.080 14.301
2010 14.451.723 2.265.453 16.717.176 652 2.252.304 12.497
2009 14.532.789 473.471 15.006.260 645 456.809 16.017
2008 1.515.176 234.334 1.749.510 0 210.480 23.854

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

16 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 1.352.238 -87,4% față de anul precedent 10.781.569 Neraportat 9 +12,5% față de anul precedent
2023 10.765.856 -61,2% față de anul precedent 11.133.864 Neraportat 8 -20,0% față de anul precedent
2022 27.743.531 -1,5% față de anul precedent -2.765.360 Neraportat 10 0,0% față de anul precedent
2021 28.154.387 -2,7% față de anul precedent -2.153.265 Neraportat 10 +11,1% față de anul precedent
2020 28.943.505 +0,0% față de anul precedent -2.177.376 Neraportat 9 0,0% față de anul precedent
2019 28.932.727 -10,5% față de anul precedent -3.586.939 Neraportat 9 -25,0% față de anul precedent
2018 32.317.173 +13,3% față de anul precedent -2.505.230 Neraportat 12 0,0% față de anul precedent
2017 28.526.495 +8,2% față de anul precedent -2.960.006 Neraportat 12 -7,7% față de anul precedent
2016 26.368.972 +5,5% față de anul precedent -819.601 Neraportat 13 0,0% față de anul precedent
2015 24.985.168 +292,9% față de anul precedent 643.282 Neraportat 13 +8,3% față de anul precedent
2013 6.359.336 +417,0% față de anul precedent 6.156.255 Neraportat 12 +100,0% față de anul precedent
2012 1.229.969 +52,0% față de anul precedent 9.439.381 Neraportat 6 +20,0% față de anul precedent
2011 809.417 -95,8% față de anul precedent 9.942.520 Neraportat 5 0,0% față de anul precedent
2010 19.116.875 +12,6% față de anul precedent -2.399.699 Neraportat 5 -50,0% față de anul precedent
2009 16.971.845 +442,3% față de anul precedent -1.965.585 Neraportat 10 +11,1% față de anul precedent
2008 3.129.658 -1.380.148 Neraportat 9

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

40din 100 de puncte
Risc moderat

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare0 / 20
Profitabilitate15 / 20
Evoluția veniturilor0 / 20
Pierderi consecutive20 / 20
Lichiditate5 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

2 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Persoane asociate, roluri și localități
PersoanăRolȚarăLocalitate / județ
DMDRAGOŞ MEREUŢĂadministratorNeraportatăNeraportată
DMDRAGOS MEREUTAadministratorNeraportatăNeraportată

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

24 repere. O singură cronologie.

Din 2006 până în 2026 · datele disponibile în acest profil.

2006 → 2026
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
24 repere · toți anii

2026 3 repere

data publicăriiPublicații ONRCMentiune — Buletin 10928/2026prelungire valabilitate acte sediu social

prelungire valabilitate acte sediu social

Deschide înregistrarea completă
data publicăriiPublicații ONRCMentiune — Buletin 9310/2026prelungire valabilitate acte sediu social

prelungire valabilitate acte sediu social

Deschide înregistrarea completă
data publicăriiPublicații ONRCMentiune — Buletin 2603/2026capital social, număr acţiuni, modificare date, adăugare acţionari persoane juridice

capital social, număr acţiuni, modificare date, adăugare acţionari persoane juridice

Deschide înregistrarea completă

2025 1 repere

data publicăriiPublicații ONRCMentiune — Buletin 37227/2025capital social, număr acţiuni, modificare date, adăugare acţionari persoane juridice, Depunere cerere de renunţare la soluţionare conform actului Cerere de renunţare la judecată avand numarul 3507788 din data: 11.09.2025, Hotărârea adunării generale conform actului Hotărârea adunării generale extraordinare a acţionarilor din data: 09.09.2025

capital social, număr acţiuni, modificare date, adăugare acţionari persoane juridice, Depunere cerere de renunţare la soluţionare conform actului Cerere de renunţare la judecată avand numarul 3507788 din data: 11.09.2025, Hotărârea adunării generale conform actului Hotărârea adunării generale extraordinare a acţionarilor din data: 09.09.2025

Deschide înregistrarea completă

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 1.272.229 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 1.272.229 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
1.272.229 RON +82.98% față de anul precedent
Profit net
0 RON
Pierdere neta
350.827 RON
Angajati
9 +12.5% față de anul precedent
Datorii
1.352.238 RON -87.44% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 695.301 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 695.301 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
695.301 RON +6.91% față de anul precedent
Profit net
0 RON
Pierdere neta
345.767 RON
Angajati
8 -20% față de anul precedent
Datorii
10.765.856 RON -61.2% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 650.341 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 650.341 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
650.341 RON -56.83% față de anul precedent
Profit net
0 RON -100% față de anul precedent
Pierdere neta
612.094 RON
Angajati
10 0% față de anul precedent
Datorii
27.743.531 RON -1.46% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022
Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInregistrare RO e-FacturaCompania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.

Compania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.

2021 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 1.506.534 RON. Profit: 24.111 RON

Cifra de afaceri: 1.506.534 RON. Profit: 24.111 RON

Cifra de afaceri
1.506.534 RON -8.14% față de anul precedent
Profit net
24.111 RON -98.29% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
10 +11.11% față de anul precedent
Datorii
28.154.387 RON -2.73% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021

2020 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 1.640.029 RON. Profit: 1.409.562 RON

Cifra de afaceri: 1.640.029 RON. Profit: 1.409.562 RON

Cifra de afaceri
1.640.029 RON -64.92% față de anul precedent
Profit net
1.409.562 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
9 0% față de anul precedent
Datorii
28.943.505 RON +0.04% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020

2019 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 4.674.752 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 4.674.752 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
4.674.752 RON -27.33% față de anul precedent
Profit net
0 RON -100% față de anul precedent
Pierdere neta
555.896 RON
Angajati
9 -25% față de anul precedent
Datorii
28.932.727 RON -10.47% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2019

2018 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2018Cifra de afaceri: 6.432.712 RON. Profit: 454.776 RON

Cifra de afaceri: 6.432.712 RON. Profit: 454.776 RON

Cifra de afaceri
6.432.712 RON +199.72% față de anul precedent
Profit net
454.776 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
12 0% față de anul precedent
Datorii
32.317.173 RON +13.29% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2018

2017 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2017Cifra de afaceri: 2.146.221 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 2.146.221 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
2.146.221 RON -53.26% față de anul precedent
Profit net
0 RON
Pierdere neta
2.140.405 RON
Angajati
12 -7.69% față de anul precedent
Datorii
28.526.495 RON +8.18% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2017

2016 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2016Cifra de afaceri: 4.591.824 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 4.591.824 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
4.591.824 RON +27.17% față de anul precedent
Profit net
0 RON
Pierdere neta
1.462.883 RON
Angajati
13 0% față de anul precedent
Datorii
26.368.972 RON +5.54% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2016

2015 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2015Cifra de afaceri: 3.610.648 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 3.610.648 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
3.610.648 RON +1313.85% față de anul precedent
Profit net
0 RON
Pierdere neta
2.530.897 RON
Angajati
13 +8.33% față de anul precedent
Datorii
24.985.168 RON +292.89% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2015

2014 1 repere

Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleSfarsit TVA la incasareCompania a renuntat la sistemul de TVA la incasare.

Compania a renuntat la sistemul de TVA la incasare.

2013 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2013Cifra de afaceri: 255.377 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 255.377 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
255.377 RON +117.22% față de anul precedent
Profit net
0 RON
Pierdere neta
3.242.586 RON
Angajati
12 +100% față de anul precedent
Datorii
6.359.336 RON +417.03% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2013
Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInceput TVA la incasareCompania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.

Compania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.

2012 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2012Cifra de afaceri: 117.565 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 117.565 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
117.565 RON
Profit net
0 RON
Pierdere neta
595.330 RON
Angajati
6 +20% față de anul precedent
Datorii
1.229.969 RON +51.96% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2012

2011 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2011Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
0 RON -100% față de anul precedent
Profit net
0 RON
Pierdere neta
4.398.319 RON
Angajati
5 0% față de anul precedent
Datorii
809.417 RON -95.77% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2011
Cele mai recente 20 repere; restul se încarcă în pagină.20 din 24 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

4 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

20.032026Mentiune · Buletin 10928/2026prelungire valabilitate acte sediu social

prelungire valabilitate acte sediu socialpotrivit datelor din: Act adiţional nr. 6 din 25.02.2026 la contract de închiriere nr. 12 din 28.02.2019

Companie
ECONSA GRUP S.A.
CUI
18973520
Tip în sursă
Modification
Data buletinului
20.03.2026
Registrul Comerțului
J2019001751202
EUID
ROONRC.J2019001751202
Sediu
Jud. Hunedoara, Sat Zam, Comuna Zam, DN7, NR. CARIERA - 264
Județ
Hunedoara
Număr încheiere
230868
Data încheierii
19.03.2026
Număr dosar
886840
Data dosarului
26.02.2026
Tribunal
Hunedoara
Registrator
Angelica-Voichiţa Andraş

Subiecte

prelungire valabilitate acte sediu social

Documente menționate

  • Act adiţional nr. 6 din 25.02.2026 la contract de închiriere nr. 12 din 28.02.2019
Vezi Buletinul ONRC nr. 10928/2026 (PDF)
10.032026Mentiune · Buletin 9310/2026prelungire valabilitate acte sediu social

prelungire valabilitate acte sediu social

Companie
ECONSA GRUP S.A.
CUI
18973520
Tip în sursă
Modification
Data buletinului
10.03.2026
Registrul Comerțului
J2019001751202
EUID
ROONRC.J2019001751202
Sediu
Jud. Hunedoara, Sat Zam, Comuna Zam, DN7, NR. CARIERA - 264
Județ
Hunedoara
Număr încheiere
197822
Data încheierii
09.03.2026
Număr dosar
967008
Data dosarului
04.03.2026
Tribunal
Hunedoara
Registrator
Angelica-Voichiţa Andraş

Subiecte

prelungire valabilitate acte sediu social

Documente menționate

  • Act adiţional nr. 6 din 25.02.2026 la contract de închiriere nr. 12 din 28.02.2019
Vezi Buletinul ONRC nr. 9310/2026 (PDF)
26.012026Mentiune · Buletin 2603/2026capital social, număr acţiuni, modificare date, adăugare acţionari persoane juridice

capital social; număr acţiuni; modificare date, adăugare acţionari persoane juridice; Depunere act constitutiv actualizat (art.204 din Legea nr. 31/1990) conform actului Act constitutiv actualizat din data: 03.12.2025, Prelungire plan de reorganizare ( Legea nr. 64/1995 ) conform actului Plan de reorganizare a activităţii avand numarul 55 din data: 08.09.2025, Alte hotărâri ale adunarii generale conform actului Hotărârea adunării generale extraordinare a acţionarilor din data: 09.09.2025 Dispune publicarea prezentei încheieri în Buletinul Electronic al Registrului Comerţului

Companie
ECONSA GRUP S.A.
CUI
18973520
Tip în sursă
Modification
Data buletinului
26.01.2026
Registrul Comerțului
J2019001751202
EUID
ROONRC.J2019001751202
Sediu
Jud. Hunedoara, Sat Zam, Comuna Zam, DN7, NR. CARIERA - 264
Județ
Hunedoara
Număr încheiere
52584
Data încheierii
23.01.2026
Număr dosar
270594
Data dosarului
21.01.2026
Tribunal
Hunedoara
Registrator
Bianca-Maria Penişoară

Subiecte

capital social, număr acţiuni, modificare date, adăugare acţionari persoane juridice

Vezi Buletinul ONRC nr. 2603/2026 (PDF)
17.092025Mentiune · Buletin 37227/2025capital social, număr acţiuni, modificare date, adăugare acţionari persoane juridice, Depunere cerere de renunţare la soluţionare conform actului Cerere de renunţare la judecată avand numarul 3507788 din data: 11.09.2025, Hotărârea adunării generale conform actului Hotărârea adunării generale extraordinare a acţionarilor din data: 09.09.2025

capital social; număr acţiuni; modificare date, adăugare acţionari persoane juridice; Depunere cerere de renunţare la soluţionare conform actului Cerere de renunţare la judecată avand numarul 3507788 din data: 11.09.2025, Hotărârea adunării generale conform actului Hotărârea adunării generale extraordinare a acţionarilor din data: 09.09.2025

Companie
ECONSA GRUP S.A.
CUI
18973520
Tip în sursă
Modification
Data buletinului
17.09.2025
Registrul Comerțului
J2019001751202
EUID
ROONRC.J2019001751202
Sediu
Jud. Hunedoara, Sat Zam, Comuna Zam, DN7, NR. CARIERA - 264
Județ
Hunedoara
Număr încheiere
743627
Data încheierii
16.09.2025
Număr dosar
3471264
Data dosarului
10.09.2025
Tribunal
Hunedoara
Registrator
Angelica-Voichiţa Andraş

Subiecte

capital social, număr acţiuni, modificare date, adăugare acţionari persoane juridice, Depunere cerere de renunţare la soluţionare conform actului Cerere de renunţare la judecată avand numarul 3507788 din data: 11.09.2025, Hotărârea adunării generale conform actului Hotărârea adunării generale extraordinare a acţionarilor din data: 09.09.2025

Vezi Buletinul ONRC nr. 37227/2025 (PDF)

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 0812, Hunedoara

AGREGATE BALTA TOMI S.R.L.
CUI: 42925142CAEN: 0812
Activ
HUNEDOARA, Sat Gurasada Com. Gurasada2020-08-17
fara e-Factura
Cifra afaceri
2.291.390 RON
Profit
812.058 RON
Angajati
15
SIB ROCK S.R.L.
CUI: 32999010CAEN: 0812
Activ
HUNEDOARA, Mun. Orăştie2014-03-31
fara e-Factura
Cifra afaceri
774.159 RON
Profit
110.710 RON
Angajati
1
PURE SORT LINE S.R.L.
CUI: 46204610CAEN: 0812
Activ
HUNEDOARA, Mun. Deva2022-05-27
fara e-Factura
Cifra afaceri
2.692.070 RON
Profit
87.575 RON
Angajati
5
TINO BETON SRL
CUI: 22063557CAEN: 0812
Activ
HUNEDOARA, Mun. Deva2007-07-05
fara e-Factura
Cifra afaceri
198.303 RON
Profit
0 RON
Angajati
5

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 0812, Hunedoara

VESPA SYSTEM SRL
CUI: 16931943CAEN: 0812
Activ
HUNEDOARA, Sat Homorod Orş. Geoagiu2004-11-12
fara e-Factura
Cifra afaceri
181.974 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
MLAS FISH SRL
CUI: 21433520CAEN: 0812
Activ
HUNEDOARA, Sat Gurasada Com. Gurasada2007-03-23
fara e-Factura

Alte firme din Hunedoara

FCV EXPLOFOR SRL
CUI: 18973112CAEN: 4619
Activ
HUNEDOARA, Mun. Orăştie2006-08-29
fara e-Factura
Cifra afaceri
62.497 RON
Profit
0 RON
Angajati
0
M&D CONT 2006 S.R.L.
CUI: 18982536CAEN: 6920
Activ
HUNEDOARA, Mun. Deva2006-09-01
fara e-Factura
Cifra afaceri
291.820 RON
Profit
45.541 RON
Angajati
3
DECO EFECT S.R.L.
CUI: 19018580CAEN: 9329
Activ
HUNEDOARA, Mun. Hunedoara2006-09-15
fara e-Factura
Cifra afaceri
710.997 RON
Profit
231.859 RON
Angajati
1
ANAFAVORIT SRL
CUI: 19990464CAEN: 4711
Activ
HUNEDOARA, Sat Romos Com. Romos2006-12-18
fara e-Factura
Cifra afaceri
5.034.728 RON
Profit
539.084 RON
Angajati
6
SANAMUN SRL
CUI: 15343368CAEN: 8622
Activ
HUNEDOARA, Mun. Deva2003-04-05
fara e-Factura
Cifra afaceri
199.492 RON
Profit
77.353 RON
Angajati
2
GLOBAL CREDITARI SRL
CUI: 26740258CAEN: 6492
Activ
HUNEDOARA, Mun. Deva2010-04-02
fara e-Factura
Cifra afaceri
270.603 RON
Profit
108.656 RON
Angajati
1
AG BADEA S.R.L.
CUI: 49283422CAEN: 6201
Activ
HUNEDOARA, Mun. Petroşani2023-12-14
fara e-Factura
Cifra afaceri
285.094 RON
Profit
232.609 RON
Angajati
1

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul ECONSA GRUP S.A.?

CUI-ul ECONSA GRUP S.A. este 18973520.

Unde este sediul ECONSA GRUP S.A.?

ECONSA GRUP S.A. are sediul in Romania, HUNEDOARA, Sat Zam Com. Zam, 337550, Sat Zam Com. Zam, judetul HUNEDOARA.

Cand a fost infiintata ECONSA GRUP S.A.?

ECONSA GRUP S.A. a fost infiintata in anul 2006 (20 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a ECONSA GRUP S.A. in 2024?

In 2024, ECONSA GRUP S.A. a raportat o cifra de afaceri de 1.272.229 RON.

Cati angajati are ECONSA GRUP S.A.?

ECONSA GRUP S.A. a raportat un numar mediu de 9 salariati in 2024.

Ce activitate are ECONSA GRUP S.A.?

ECONSA GRUP S.A. are codul CAEN principal 0812 (Extracţia pietrişului şi nisipului; extracţia argilei şi caolinului).

Ce profit a inregistrat ECONSA GRUP S.A. in 2024?

ECONSA GRUP S.A. a inregistrat o pierdere neta de 350.827 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 16 exerciții financiare
Publicații ONRC
4 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
14 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
14 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.