Inactiv

SEINU SRL

CUI: 1916317
CIF: 1916317
Reg. Com.: J1991000109510
CAEN: 4100
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 30 noiembrie 1992 · 33 ani
Inactivă din: 8 august 2025
Distribuie:

Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale

Surse și actualizare

Actualizat: 14 octombrie 2026 la 20:36

Despre SEINU SRL

SEINU SRL este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Mun. Călăraşi, judetul CĂLĂRAŞI, infiintata in 1992 (33 ani de activitate). Activitatea principala este "Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale" (cod CAEN 4100), in sectorul constructii. Conform datelor oficiale, firma figureaza in prezent ca inactiv (din august 2025).

In 2018, SEINU SRL a raportat o cifra de afaceri de 27.069 RON, in crestere fata de anul precedent (+12.2%). Profitul net inregistrat a fost de 15.154 RON (in scadere). Pe parcursul ultimilor 10 ani, cifra de afaceri a ramas relativ stabila de la 27.841 RON in 2008 la 27.069 RON in 2018.

Conducerea inregistrata cuprinde 1 persoana (asociati si/sau administratori).

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
27.069 RON
Venituri totale
27.069 RON
Cheltuieli totale
11.103 RON
Profit brut
15.966 RON
Profit net
15.154 RON
Marja profit net
55,98%
Active imobilizate
17.414 RON
Active circulante
89.656 RON
Stocuri
0 RON
Creanțe
65.207 RON
Casa & conturi bănci
24.449 RON
Capital propriu
104.440 RON

Contact

AdresaRomania, CĂLĂRAŞI, Mun. Călăraşi, Str. Luceafărului nr. 2
Telefon0242334069

Adresă sediu social

Romania, CĂLĂRAŞI, Mun. Călăraşi, Str. Luceafărului nr. 2
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, CĂLĂRAŞI, Mun. Călăraşi, Str. Luceafărului nr. 2
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 30.11.1992
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Călăraşi
Platitor TVA
Nu

Stare inactivitate

Status inactiv
Da
Data inactivare
8 august 2025

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2008 –2018 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2018
Cifră de afaceri
27.069 RON
Rezultat net
15.154 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2018 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2018 2017
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 27.069 RON 24.120 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 27.069 RON 24.120 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 11.103 RON 1.867 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 15.966 RON 22.253 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 15.154 RON 21.529 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 17.414 RON 19.264 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 89.656 RON 71.189 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 107.070 RON 90.453 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 0 RON 0 RON
CreanțeSume de încasat 65.207 RON 3.627 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 24.449 RON 67.562 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 2.630 RON 1.167 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 104.440 RON 89.286 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 0 persoane 0 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2018

Total active107.070RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2018

2,5 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale107.070 RON
Datorii totale2.630 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2018

ROA
14,2 %Profit net / active totale
ROE
14,5 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
34,09 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
97,5 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 7 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

7 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2018 27.069 +12,2% față de anul precedent 27.069 11.103 15.966 -28,3% față de anul precedent 15.154 -29,6% față de anul precedent 0 0
2017 24.120 -21,6% față de anul precedent 24.120 1.867 22.253 -11,2% față de anul precedent 21.529 -10,8% față de anul precedent 0 0
2016 30.780 +18,7% față de anul precedent 30.780 5.729 25.051 +93,7% față de anul precedent 24.128 +98,5% față de anul precedent 0 0
2015 25.940 +2.533,5% față de anul precedent 25.940 13.008 12.932 12.154 Neraportat 0
2011 985 -95,8% față de anul precedent 985 16.172 0 -100,0% față de anul precedent 0 -100,0% față de anul precedent 15.187 15.187
2010 23.414 -15,9% față de anul precedent 23.414 9.552 13.862 +5,0% față de anul precedent 11.630 -11,9% față de anul precedent 0 0
2008 27.841 27.841 14.640 13.201 13.201 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

7 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2018 17.414 89.656 107.070 0 65.207 24.449
2017 19.264 71.189 90.453 0 3.627 67.562
2016 19.264 49.308 68.572 0 3.627 45.681
2015 19.264 27.383 46.647 0 3.627 23.756
2011 13.314 65.110 78.424 51.833 13.244 33
2010 13.314 108.466 121.780 54.154 22.500 31.812
2008 13.314 85.759 99.073 54.154 16.790 14.815

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

7 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2018 2.630 +125,4% față de anul precedent 104.440 Neraportat 0
2017 1.167 +43,2% față de anul precedent 89.286 Neraportat 0
2016 815 -73,0% față de anul precedent 67.757 Neraportat 0
2015 3.017 -94,2% față de anul precedent 43.630 Neraportat 0
2011 51.545 -39,1% față de anul precedent 26.879 Neraportat 0
2010 84.693 +3,5% față de anul precedent 42.066 Neraportat 0
2008 81.841 22.211 Neraportat 0

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2018

0din 100 de puncte
Risc scăzut

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare0 / 20
Profitabilitate0 / 20
Evoluția veniturilor0 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate0 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

1 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Persoane asociate, roluri și localități
PersoanăRolȚarăLocalitate / județ
LJLAURENŢIU JEAN SEINUadministratorNeraportatăNeraportată

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

10 repere. O singură cronologie.

Din 1992 până în 2026 · datele disponibile în acest profil.

1992 → 2026
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
10 repere · toți anii

2026 1 repere

data publicăriiPublicații ONRCMentiune — Buletin 7037/2026actualizare obiect de activitate conform CAEN Rev.3

actualizare obiect de activitate conform CAEN Rev.3

Deschide înregistrarea completă

2025 1 repere

Stare companieStare companieFirma a fost declarata inactivaCompania a fost declarata inactiva de catre autoritatile fiscale.

Compania a fost declarata inactiva de catre autoritatile fiscale.

2018 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2018Cifra de afaceri: 27.069 RON. Profit: 15.154 RON

Cifra de afaceri: 27.069 RON. Profit: 15.154 RON

Cifra de afaceri
27.069 RON +12.23% față de anul precedent
Profit net
15.154 RON -29.61% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
2.630 RON +125.36% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2018

2017 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2017Cifra de afaceri: 24.120 RON. Profit: 21.529 RON

Cifra de afaceri: 24.120 RON. Profit: 21.529 RON

Cifra de afaceri
24.120 RON -21.64% față de anul precedent
Profit net
21.529 RON -10.77% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
1.167 RON +43.19% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2017

2016 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2016Cifra de afaceri: 30.780 RON. Profit: 24.128 RON

Cifra de afaceri: 30.780 RON. Profit: 24.128 RON

Cifra de afaceri
30.780 RON +18.66% față de anul precedent
Profit net
24.128 RON +98.52% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
815 RON -72.99% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2016

2015 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2015Cifra de afaceri: 25.940 RON. Profit: 12.154 RON

Cifra de afaceri: 25.940 RON. Profit: 12.154 RON

Cifra de afaceri
25.940 RON +2533.5% față de anul precedent
Profit net
12.154 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
3.017 RON -94.15% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2015

2011 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2011Cifra de afaceri: 985 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 985 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
985 RON -95.79% față de anul precedent
Profit net
0 RON -100% față de anul precedent
Pierdere neta
15.187 RON
Angajati
0
Datorii
51.545 RON -39.14% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2011

2010 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2010Cifra de afaceri: 23.414 RON. Profit: 11.630 RON

Cifra de afaceri: 23.414 RON. Profit: 11.630 RON

Cifra de afaceri
23.414 RON -15.9% față de anul precedent
Profit net
11.630 RON -11.9% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
84.693 RON +3.48% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2010

2008 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2008Cifra de afaceri: 27.841 RON. Profit: 13.201 RON

Cifra de afaceri: 27.841 RON. Profit: 13.201 RON

Cifra de afaceri
27.841 RON
Profit net
13.201 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
81.841 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2008

1992 1 repere

ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataSEINU SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4100 in Mun. Călăraşi (CĂLĂRAŞI)

SEINU SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4100 in Mun. Călăraşi (CĂLĂRAŞI)

10 din 10 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

1 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

23.022026Mentiune · Buletin 7037/2026actualizare obiect de activitate conform CAEN Rev.3

actualizare obiect de activitate conform CAEN Rev.3

Companie
SEINU SRL
CUI
1916317
Tip în sursă
Modification
Data buletinului
23.02.2026
Registrul Comerțului
J51/109/1991
EUID
ROONRC.J51/109/1991
Sediu
Jud. Călăraşi, Municipiul Călăraşi, Str. LUCEAFĂRULUI, Nr. 2, Bl. E23, Etaj P
Județ
Călăraşi
Număr încheiere
147211
Data încheierii
20.02.2026
Număr dosar
761591
Data dosarului
19.02.2026
Tribunal
Călărasi
Registrator
Ovidiu Cojocaru

Subiecte

actualizare obiect de activitate conform CAEN Rev.3

Documente menționate

  • Cerere de înregistrare nr. 761591 din 19.02.2026
Vezi Buletinul ONRC nr. 7037/2026 (PDF)

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Cele mai mari firme — CAEN 4100, Călăraşi

DECORA REZIDENT SRL
CUI: 30788920CAEN: 4100
Activ
CĂLĂRAŞI, Mun. Călăraşi2012-10-16
fara e-Factura
Cifra afaceri
37.101.006 RON
Profit
3.624.671 RON
Angajati
125
NICO CONSTRUCT SRL
CUI: 17212814CAEN: 4100
Activ
CĂLĂRAŞI, Sat Ciocăneşti Com. Ciocăneşti2005-02-09
fara e-Factura
Cifra afaceri
34.167.259 RON
Profit
2.346.911 RON
Angajati
39
CONSIM INVEST SRL
CUI: 23089032CAEN: 4100
Activ
CĂLĂRAŞI, Mun. Călăraşi2008-01-22
fara e-Factura
Cifra afaceri
30.946.251 RON
Profit
9.253.416 RON
Angajati
42
AQUA SRL
CUI: 1929023CAEN: 4100
Activ
CĂLĂRAŞI, Mun. Călăraşi1992-11-30
fara e-Factura
Cifra afaceri
13.663.019 RON
Profit
2.386.802 RON
Angajati
31
PCS-MADCOM GRUP SRL
CUI: 35804822CAEN: 4100
Activ
CĂLĂRAŞI, Sat Orăşti Com. Frumuşani2016-03-15
fara e-Factura
Cifra afaceri
9.665.232 RON
Profit
254.324 RON
Angajati
8
BUILDROM S.A.
CUI: 1931520CAEN: 4100
Activ
CĂLĂRAŞI, Mun. Călăraşi1992-11-30
fara e-Factura
Cifra afaceri
8.764.402 RON
Profit
1.732.313 RON
Angajati
19
GEOMAR GELU S.R.L.
CUI: 48379198CAEN: 4100
Activ
CĂLĂRAŞI, Sat Chirnogi Com. Chirnogi2023-06-23
fara e-Factura
Cifra afaceri
6.798.033 RON
Profit
2.862.775 RON
Angajati
11
SMITH CONSTRUCT COMPANY SRL
CUI: 37632103CAEN: 4100
Activ
CĂLĂRAŞI, Orş. Budeşti2017-05-23
fara e-Factura
Cifra afaceri
6.662.865 RON
Profit
1.615.954 RON
Angajati
4
VILLA INVEST SRL
CUI: 11102448CAEN: 4100
Activ
CĂLĂRAŞI, Mun. Călăraşi1998-10-22
fara e-Factura
Cifra afaceri
5.741.886 RON
Profit
828.711 RON
Angajati
26
HANNAH MONTANA SRL
CUI: 25188148CAEN: 4100
Activ
CĂLĂRAŞI, Mun. Călăraşi2009-02-25
fara e-Factura
Cifra afaceri
5.560.162 RON
Profit
863.986 RON
Angajati
15

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul SEINU SRL?

CUI-ul SEINU SRL este 1916317.

Unde este sediul SEINU SRL?

SEINU SRL are sediul in Romania, CĂLĂRAŞI, Mun. Călăraşi, Str. Luceafărului nr. 2, Mun. Călăraşi, judetul CĂLĂRAŞI.

Cand a fost infiintata SEINU SRL?

SEINU SRL a fost infiintata in anul 1992 (33 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a SEINU SRL in 2018?

In 2018, SEINU SRL a raportat o cifra de afaceri de 27.069 RON.

Ce activitate are SEINU SRL?

SEINU SRL are codul CAEN principal 4100 (Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale).

Ce profit a inregistrat SEINU SRL in 2018?

SEINU SRL a inregistrat un profit net de 15.154 RON in 2018.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 7 exerciții financiare
Publicații ONRC
1 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
14 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
14 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.