Comerţ cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat şi al altor articole de uz casnic n.c.a.
Surse și actualizareActualizat: 14 octombrie 2026 la 02:21
Despre GLOBUS PROCOMTRANS SRL
GLOBUS PROCOMTRANS SRL este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Mun. Motru, judetul GORJ, infiintata in 1992 (33 ani de activitate). Activitatea principala este "Comerţ cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat şi al altor articole de uz casnic n.c.a." (cod CAEN 4755), in sectorul comert cu ridicata si cu amanuntul. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.
In 2024, GLOBUS PROCOMTRANS SRL a raportat o cifra de afaceri de 150.256 RON, in scadere fata de anul precedent (-19.0%). Profitul net inregistrat a fost de 0 RON (in scadere accentuata). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 1. Pe parcursul ultimilor 16 ani, cifra de afaceri a scazut semnificativ de la 801.901 RON in 2008 la 150.256 RON in 2024.
Este inregistrata ca platitoare de TVA si in sistemul RO e-Factura din februarie 2024. Conducerea inregistrata cuprinde 1 persoana (asociati si/sau administratori).
Compania, pe scurt
- Cifră de afaceri netă
- 150.256 RON
- Venituri totale
- 152.485 RON
- Cheltuieli totale
- 163.151 RON
- Profit brut
- 0 RON
- Profit net
- 0 RON
- Marja profit net
- 0,00%
- Active imobilizate
- 62.169 RON
- Active circulante
- 88.539 RON
- Stocuri
- 85.226 RON
- Creanțe
- 1.255 RON
- Casa & conturi bănci
- 2.058 RON
- Capital propriu
- 95.656 RON
Contact
Adresă sediu social
Adresa fiscala
- Adresa
- Romania, GORJ, Mun. Motru, Str. Macului nr. 3A, 215200
- Cod postal
- 215200
Date juridice și fiscale
Detalii companie
- Forma proprietate
- Proprietate Privata Capital Privat Autohton
- Forma organizare
- PERSOANA JURIDICA
- Stare inregistrare
- Înregistrat din 28.11.1992
- Organ fiscal competent
- Unitatea Fiscală Orăşenească Motru
- Platitor TVA
- Da
Informatii fiscale
- RO e-Factura
- Da (din 1 februarie 2024)
- TVA la incasare
- 1 ianuarie 2013 - 1 ianuarie 2014
Indicatori financiari
Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.
Evoluția companiei
2008 –2024 · RON
- An explorat în grafic
- 2024
- Cifră de afaceri
- 150.256 RON
- Rezultat net
- -12.190 RON
Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.
Toți indicatorii raportați
17 indicatori · valori exacte
| Indicator și explicație | 2024 | 2023 |
|---|---|---|
| Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii | 150.256 RON | 185.521 RON |
| Venituri totaleToate veniturile raportate | 152.485 RON | 187.658 RON |
| Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate | 163.151 RON | 177.150 RON |
| Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț | 0 RON | 10.508 RON |
| Profit netCâmpul de profit net din bilanț | 0 RON | 8.631 RON |
| Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut | 10.666 RON | 0 RON |
| Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero | 12.190 RON | 0 RON |
| Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung | 62.169 RON | 63.476 RON |
| Active circulanteActive folosite în activitatea curentă | 88.539 RON | 103.263 RON |
| Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante | 150.708 RON | 166.739 RON |
| StocuriBunuri și materiale în stoc | 85.226 RON | 94.129 RON |
| CreanțeSume de încasat | 1.255 RON | 1.477 RON |
| Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești | 2.058 RON | 7.657 RON |
| Datorii totaleTotalul datoriilor raportate | 55.052 RON | 58.894 RON |
| Capital propriuCapitaluri proprii raportate | 95.656 RON | 107.845 RON |
| Capital socialCapitalul social din bilanț | Neraportat | Neraportat |
| Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați | 1 persoane | 1 persoane |
Structura activelor
Distribuția activelor · 2024
Datorii și active
Comparație la finalul anului 2024
Datorii totale / active totale afișate
Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.
Rate de eficiență · 2024
- ROA
- 0,0 %Profit net / active totale
- ROE
- 0,0 %Profit net / capital propriu
- Lichiditate afișată
- 1,61 Active circulante / datorii totale
- Solvabilitate afișată
- 63,5 %Capital propriu / active totale
Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.
Bilanțuri anuale
Toate cele 17 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.
Venituri, cheltuieli și rezultate
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Cifră de afaceri netă | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit brut | Profit net | Pierdere brută | Pierdere netă |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 150.256 -19,0% față de anul precedent | 152.485 | 163.151 | 0 -100,0% față de anul precedent | 0 -100,0% față de anul precedent | 10.666 | 12.190 |
| 2023 | 185.521 -7,9% față de anul precedent | 187.658 | 177.150 | 10.508 -27,0% față de anul precedent | 8.631 -30,1% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2022 | 201.452 +9,8% față de anul precedent | 204.657 | 190.255 | 14.402 +33,8% față de anul precedent | 12.355 +39,0% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2021 | 183.518 -6,2% față de anul precedent | 187.809 | 177.042 | 10.767 -30,1% față de anul precedent | 8.889 -34,2% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2020 | 195.550 +3,1% față de anul precedent | 198.258 | 182.862 | 15.396 +24,6% față de anul precedent | 13.511 +29,4% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2019 | 189.745 -6,7% față de anul precedent | 192.316 | 179.955 | 12.361 +47,6% față de anul precedent | 10.438 +65,4% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2018 | 203.274 -6,2% față de anul precedent | 206.324 | 197.951 | 8.373 | 6.310 | 0 | 0 |
| 2017 | 216.686 -10,4% față de anul precedent | 219.541 | 246.483 | 0 | 0 | 26.942 | 29.138 |
| 2016 | 241.715 -3,6% față de anul precedent | 245.416 | 267.507 | 0 | 0 | 22.091 | 24.545 |
| 2015 | 250.600 -4,4% față de anul precedent | 254.457 | 267.232 | 0 -100,0% față de anul precedent | 0 | 12.775 | 20.406 |
| 2014 | 262.150 +14,4% față de anul precedent | 265.672 | 265.627 | 45 | 0 | 0 | 7.926 |
| 2013 | 229.128 +2,7% față de anul precedent | 232.960 | 236.444 | 0 | 0 | 3.484 | 9.989 |
| 2012 | 223.134 -10,1% față de anul precedent | 227.111 | 239.795 | 0 | 0 | 12.684 | 12.684 |
| 2011 | 248.218 -14,3% față de anul precedent | 251.824 | 264.406 | 0 | 0 | 12.582 | 12.582 |
| 2010 | 289.772 -11,5% față de anul precedent | 304.515 | 309.694 | 0 | 0 | 5.179 | 10.054 |
| 2009 | 327.353 -59,2% față de anul precedent | 328.502 | 331.044 | 0 -100,0% față de anul precedent | 0 -100,0% față de anul precedent | 2.542 | 8.275 |
| 2008 | 801.901 | 802.866 | 802.337 | 529 | 529 | 0 | 0 |
Active și disponibilități
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Active imobilizate | Active circulante | Active totale | Stocuri | Creanțe | Casa și conturi la bănci |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 62.169 | 88.539 | 150.708 | 85.226 | 1.255 | 2.058 |
| 2023 | 63.476 | 103.263 | 166.739 | 94.129 | 1.477 | 7.657 |
| 2022 | 64.782 | 89.644 | 154.426 | 83.624 | 1.582 | 4.438 |
| 2021 | 66.089 | 78.457 | 144.546 | 73.692 | 924 | 3.841 |
| 2020 | 58.842 | 77.821 | 136.663 | 72.678 | 267 | 4.876 |
| 2019 | 59.939 | 80.649 | 140.588 | 74.495 | 2.618 | 3.536 |
| 2018 | 61.036 | 62.113 | 123.149 | 60.064 | 959 | 1.090 |
| 2017 | 62.133 | 92.744 | 154.877 | 83.245 | 5.010 | 4.489 |
| 2016 | 63.230 | 155.687 | 218.917 | 146.036 | 5.874 | 3.777 |
| 2015 | 64.327 | 199.655 | 263.982 | 189.023 | 4.257 | 6.375 |
| 2014 | 63.610 | 207.088 | 270.698 | 198.393 | 5.311 | 3.384 |
| 2013 | 59.051 | 214.935 | 273.986 | 202.545 | 9.341 | 3.049 |
| 2012 | 61.135 | 197.313 | 258.448 | 189.056 | 3.385 | 4.872 |
| 2011 | 105.038 | 174.012 | 279.050 | 166.496 | 2.952 | 4.564 |
| 2010 | 103.905 | 150.691 | 254.596 | 140.902 | 5.475 | 4.314 |
| 2009 | 83.517 | 143.998 | 227.515 | 120.351 | 13.371 | 10.276 |
| 2008 | 85.554 | 147.817 | 233.371 | 113.386 | 12.362 | 22.069 |
Datorii, capital și salariați
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Datorii totale | Capital propriu | Capital social | Număr mediu de salariați |
|---|---|---|---|---|
| 2024 | 55.052 -6,5% față de anul precedent | 95.656 | Neraportat | 1 0,0% față de anul precedent |
| 2023 | 58.894 +6,7% față de anul precedent | 107.845 | Neraportat | 1 -50,0% față de anul precedent |
| 2022 | 55.212 -4,3% față de anul precedent | 99.214 | Neraportat | 2 0,0% față de anul precedent |
| 2021 | 57.687 -1,7% față de anul precedent | 86.859 | Neraportat | 2 0,0% față de anul precedent |
| 2020 | 58.692 -22,9% față de anul precedent | 77.971 | Neraportat | 2 0,0% față de anul precedent |
| 2019 | 76.128 +10,1% față de anul precedent | 64.460 | Neraportat | 2 0,0% față de anul precedent |
| 2018 | 69.127 -35,5% față de anul precedent | 54.022 | Neraportat | 2 -50,0% față de anul precedent |
| 2017 | 107.165 -24,6% față de anul precedent | 47.712 | Neraportat | 4 -20,0% față de anul precedent |
| 2016 | 142.066 -12,6% față de anul precedent | 76.851 | Neraportat | 5 -16,7% față de anul precedent |
| 2015 | 162.587 +9,2% față de anul precedent | 101.395 | Neraportat | 6 +20,0% față de anul precedent |
| 2014 | 148.896 -1,2% față de anul precedent | 121.802 | Neraportat | 5 0,0% față de anul precedent |
| 2013 | 150.724 +20,4% față de anul precedent | 123.262 | Neraportat | 5 0,0% față de anul precedent |
| 2012 | 125.197 +43,1% față de anul precedent | 133.251 | Neraportat | 5 0,0% față de anul precedent |
| 2011 | 87.511 +73,4% față de anul precedent | 191.539 | Neraportat | 5 0,0% față de anul precedent |
| 2010 | 50.474 +278,4% față de anul precedent | 204.122 | Neraportat | 5 0,0% față de anul precedent |
| 2009 | 13.339 +22,2% față de anul precedent | 214.176 | Neraportat | 5 0,0% față de anul precedent |
| 2008 | 10.920 | 222.451 | Neraportat | 5 |
„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.
Scor de risc estimat
O privire asupra indicatorilor financiari · 2024
Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.
Cum se calculează și cum se citește scorul?
Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.
Acționariat și capital
Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.
Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.
Persoane asociate
1 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.
| Persoană | Rol | Țară | Localitate / județ |
|---|---|---|---|
| RNROŞIANU NICOLAE BOTEZATU | administrator | Neraportată | Neraportată |
Conexiuni
Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.
Grafic conexiuni
Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.
Parcursul firmei
Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.
22 repere. O singură cronologie.
Din 1992 până în 2026 · datele disponibile în acest profil.
2026 1 repere
data publicăriiPublicații ONRCMentiune — Buletin 26755/2026domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate, prelungire mandat administrator persoane împuternicite
domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate, prelungire mandat administrator persoane împuternicite
Deschide înregistrarea completă2024 2 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 150.256 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 150.256 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 150.256 RON -19.01% față de anul precedent
- Profit net
- 0 RON -100% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 12.190 RON
- Angajati
- 1 0% față de anul precedent
- Datorii
- 55.052 RON -6.52% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2024Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInregistrare RO e-FacturaCompania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.
Compania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.
2023 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 185.521 RON. Profit: 8.631 RON
Cifra de afaceri: 185.521 RON. Profit: 8.631 RON
- Cifra de afaceri
- 185.521 RON -7.91% față de anul precedent
- Profit net
- 8.631 RON -30.14% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1 -50% față de anul precedent
- Datorii
- 58.894 RON +6.67% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20232022 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 201.452 RON. Profit: 12.355 RON
Cifra de afaceri: 201.452 RON. Profit: 12.355 RON
- Cifra de afaceri
- 201.452 RON +9.77% față de anul precedent
- Profit net
- 12.355 RON +38.99% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 2 0% față de anul precedent
- Datorii
- 55.212 RON -4.29% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20222021 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 183.518 RON. Profit: 8.889 RON
Cifra de afaceri: 183.518 RON. Profit: 8.889 RON
- Cifra de afaceri
- 183.518 RON -6.15% față de anul precedent
- Profit net
- 8.889 RON -34.21% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 2 0% față de anul precedent
- Datorii
- 57.687 RON -1.71% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20212020 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 195.550 RON. Profit: 13.511 RON
Cifra de afaceri: 195.550 RON. Profit: 13.511 RON
- Cifra de afaceri
- 195.550 RON +3.06% față de anul precedent
- Profit net
- 13.511 RON +29.44% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 2 0% față de anul precedent
- Datorii
- 58.692 RON -22.9% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20202019 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 189.745 RON. Profit: 10.438 RON
Cifra de afaceri: 189.745 RON. Profit: 10.438 RON
- Cifra de afaceri
- 189.745 RON -6.66% față de anul precedent
- Profit net
- 10.438 RON +65.42% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 2 0% față de anul precedent
- Datorii
- 76.128 RON +10.13% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20192018 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2018Cifra de afaceri: 203.274 RON. Profit: 6.310 RON
Cifra de afaceri: 203.274 RON. Profit: 6.310 RON
- Cifra de afaceri
- 203.274 RON -6.19% față de anul precedent
- Profit net
- 6.310 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 2 -50% față de anul precedent
- Datorii
- 69.127 RON -35.49% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20182017 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2017Cifra de afaceri: 216.686 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 216.686 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 216.686 RON -10.35% față de anul precedent
- Profit net
- 0 RON
- Pierdere neta
- 29.138 RON
- Angajati
- 4 -20% față de anul precedent
- Datorii
- 107.165 RON -24.57% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20172016 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2016Cifra de afaceri: 241.715 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 241.715 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 241.715 RON -3.55% față de anul precedent
- Profit net
- 0 RON
- Pierdere neta
- 24.545 RON
- Angajati
- 5 -16.67% față de anul precedent
- Datorii
- 142.066 RON -12.62% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20162015 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2015Cifra de afaceri: 250.600 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 250.600 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 250.600 RON -4.41% față de anul precedent
- Profit net
- 0 RON
- Pierdere neta
- 20.406 RON
- Angajati
- 6 +20% față de anul precedent
- Datorii
- 162.587 RON +9.2% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20152014 2 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2014Cifra de afaceri: 262.150 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 262.150 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 262.150 RON +14.41% față de anul precedent
- Profit net
- 0 RON
- Pierdere neta
- 7.926 RON
- Angajati
- 5 0% față de anul precedent
- Datorii
- 148.896 RON -1.21% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2014Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleSfarsit TVA la incasareCompania a renuntat la sistemul de TVA la incasare.
Compania a renuntat la sistemul de TVA la incasare.
2013 2 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2013Cifra de afaceri: 229.128 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 229.128 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 229.128 RON +2.69% față de anul precedent
- Profit net
- 0 RON
- Pierdere neta
- 9.989 RON
- Angajati
- 5 0% față de anul precedent
- Datorii
- 150.724 RON +20.39% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2013Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInceput TVA la incasareCompania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.
Compania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.
2012 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2012Cifra de afaceri: 223.134 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 223.134 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 223.134 RON -10.11% față de anul precedent
- Profit net
- 0 RON
- Pierdere neta
- 12.684 RON
- Angajati
- 5 0% față de anul precedent
- Datorii
- 125.197 RON +43.06% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20122011 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2011Cifra de afaceri: 248.218 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 248.218 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 248.218 RON -14.34% față de anul precedent
- Profit net
- 0 RON
- Pierdere neta
- 12.582 RON
- Angajati
- 5 0% față de anul precedent
- Datorii
- 87.511 RON +73.38% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20112010 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2010Cifra de afaceri: 289.772 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 289.772 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 289.772 RON -11.48% față de anul precedent
- Profit net
- 0 RON
- Pierdere neta
- 10.054 RON
- Angajati
- 5 0% față de anul precedent
- Datorii
- 50.474 RON +278.39% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20102009 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2009Cifra de afaceri: 327.353 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 327.353 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 327.353 RON -59.18% față de anul precedent
- Profit net
- 0 RON -100% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 8.275 RON
- Angajati
- 5 0% față de anul precedent
- Datorii
- 13.339 RON +22.15% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2009Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.
Publicații ONRC
1 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.
15.072026Mentiune · Buletin 26755/2026domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate, prelungire mandat administrator persoane împuternicite
domeniu principal de activitate/activitate principală; cod obiect de activitate; prelungire mandat administrator persoane împuternicite; Depunere act constitutiv actualizat (art.204 din Legea nr. 31/1990) conform actului Act constitutiv actualizat avand numarul 23215 din data: 08.07.2026, înregistrarea datelor din declaraţia pe propria răspundere cu privire la îndeplinirea condiţiilor de funcţionarea/desfăşurarea a activităţii
- Companie
- GLOBUS PROCOMTRANS SRL
- CUI
- 2171147
- Tip în sursă
- Modification
- Data buletinului
- 15.07.2026
- Registrul Comerțului
- J18/557/1992
- EUID
- ROONRC.J18/557/1992
- Sediu
- Municipiul Motru, Jud. Gorj, Str. MACULUI, Nr. 3A
- Județ
- Gorj
- Număr încheiere
- 562173
- Data încheierii
- 14.07.2026
- Număr dosar
- 2709881
- Data dosarului
- 08.07.2026
- Tribunal
- Gorj
- Registrator
- Iuliana Claudia Draganoiu
Subiecte
domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate, prelungire mandat administrator persoane împuternicite
Documente menționate
- Decizie asociat unic nr. 1 din 08.07.2026
- Declaraţie pe proprie răspundere cu privire la îndeplinirea condiţiilor de funcţionare/desfăşurare a activităţii nr. 2709881 din 08.07.2026
Dosare instanță
0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată
Achiziții publice (SEAP)
Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro
Clasamente și premii
Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.
Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.
Recenzii
Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!
Firme similare
Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.
Firme de mărime apropiată — CAEN 4755, Gorj
Alte firme din Gorj
Întrebări frecvente
Răspunsuri din datele publicate în acest profil.
Care este CUI-ul GLOBUS PROCOMTRANS SRL?
CUI-ul GLOBUS PROCOMTRANS SRL este 2171147.
Unde este sediul GLOBUS PROCOMTRANS SRL?
GLOBUS PROCOMTRANS SRL are sediul in Romania, GORJ, Mun. Motru, Str. MACULUI nr. 3A, 215200, Mun. Motru, judetul GORJ.
Cand a fost infiintata GLOBUS PROCOMTRANS SRL?
GLOBUS PROCOMTRANS SRL a fost infiintata in anul 1992 (33 ani de activitate).
Care a fost cifra de afaceri a GLOBUS PROCOMTRANS SRL in 2024?
In 2024, GLOBUS PROCOMTRANS SRL a raportat o cifra de afaceri de 150.256 RON.
Cati angajati are GLOBUS PROCOMTRANS SRL?
GLOBUS PROCOMTRANS SRL a raportat un numar mediu de 1 salariat in 2024.
Ce activitate are GLOBUS PROCOMTRANS SRL?
GLOBUS PROCOMTRANS SRL are codul CAEN principal 4755 (Comerţ cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat şi al altor articole de uz casnic n.c.a.).
Ce profit a inregistrat GLOBUS PROCOMTRANS SRL in 2024?
GLOBUS PROCOMTRANS SRL a inregistrat o pierdere neta de 12.190 RON in 2024.
Surse și actualizare
Contextul datelor, într-un singur loc.
- Identificare și situație fiscală
- Registrele publice ANAF și ONRC
- Date financiare
- Bilanțurile anuale disponibile · 17 exerciții financiare
- Publicații ONRC
- 1 înregistrări încărcate
- Ultima actualizare a profilului
- 14 octombrie 2026
- Următoarea actualizare disponibilă
- 14 noiembrie 2026
Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.
Date personale (GDPR)
Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.