Activ

LIFE CONSTRUCT SRL

CUI: 22238373
CIF: 22238373
Reg. Com.: J12/3525/2007
CAEN: 4120
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 9 august 2007 · 19 ani
Distribuie:

Profil de companie · informații din registrele publice

Surse și actualizare

Actualizat: 14 octombrie 2026 la 20:24

Despre LIFE CONSTRUCT SRL

LIFE CONSTRUCT SRL este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Mun. Cluj-Napoca, judetul CLUJ, infiintata in 2007 (19 ani de activitate). Activeaza in sectorul constructii (cod CAEN 4120). Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, LIFE CONSTRUCT SRL a raportat o cifra de afaceri de 17.586 RON, in scadere fata de anul precedent (-43.0%). Profitul net inregistrat a fost de 4.062 RON. Pe parcursul ultimilor 3 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 9.000 RON in 2021 la 17.586 RON in 2024. Datoriile raportate (49.641 RON) depasesc cifra de afaceri anuala.

Conducerea inregistrata cuprinde 1 persoana (asociati si/sau administratori).

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
17.586 RON
Venituri totale
17.586 RON
Cheltuieli totale
12.640 RON
Profit brut
4.946 RON
Profit net
4.062 RON
Marja profit net
23,10%
Active imobilizate
0 RON
Active circulante
7.722 RON
Stocuri
0 RON
Creanțe
1.810 RON
Casa & conturi bănci
5.912 RON
Capital propriu
-41.919 RON

Contact

AdresaRomania, CLUJ, Mun. Cluj-Napoca, Str. Şoimului nr. 22A
Telefon0264430610

Adresă sediu social

Romania, CLUJ, Mun. Cluj-Napoca, Str. Şoimului nr. 22A
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, CLUJ, Mun. Cluj-Napoca, Str. Şoimului nr. 22A
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Reluare activitate din 18.06.2021
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj
Platitor TVA
Nu

Stare inactivitate

Data inactivare
29 iulie 2016
Data reactivare
2 noiembrie 2022

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2021 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
17.586 RON
Rezultat net
4.062 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 17.586 RON 30.825 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 17.586 RON 57.825 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 12.640 RON 88.788 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 4.946 RON 0 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 4.062 RON 0 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 30.963 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 31.542 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 0 RON 0 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 7.722 RON 12.582 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 7.722 RON 12.582 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 0 RON 0 RON
CreanțeSume de încasat 1.810 RON 11.250 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 5.912 RON 1.332 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 49.641 RON 58.564 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate -41.919 RON -45.982 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 0 persoane 1 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active7.722RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

642,9 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale7.722 RON
Datorii totale49.641 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
52,6 %Profit net / active totale
ROE
-9,7 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
0,16 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
-542,9 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 4 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

4 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 17.586 -43,0% față de anul precedent 17.586 12.640 4.946 4.062 0 0
2023 30.825 +208,3% față de anul precedent 57.825 88.788 0 0 30.963 31.542
2022 10.000 +11,1% față de anul precedent 12.262 28.062 0 -100,0% față de anul precedent 0 -100,0% față de anul precedent 15.800 16.168
2021 9.000 9.000 4.941 4.059 3.789 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

4 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 0 7.722 7.722 0 1.810 5.912
2023 0 12.582 12.582 0 11.250 1.332
2022 0 2.418 2.418 2.262 0 156
2021 0 5.259 5.259 0 0 5.259

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

4 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 49.641 -15,2% față de anul precedent -41.919 Neraportat 0 -100,0% față de anul precedent
2023 58.564 +301,2% față de anul precedent -45.982 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2022 14.597 +1.049,4% față de anul precedent -12.179 Neraportat 1
2021 1.270 3.989 Neraportat 0

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

60din 100 de puncte
Risc ridicat

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare20 / 20
Profitabilitate0 / 20
Evoluția veniturilor20 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate20 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

1 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Persoane asociate, roluri și localități
PersoanăRolȚarăLocalitate / județ
RBRares BalazsadministratorNeraportatăNeraportată

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

9 repere. O singură cronologie.

Din 2007 până în 2026 · datele disponibile în acest profil.

2007 → 2026
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
9 repere · toți anii

2026 2 repere

data publicăriiPublicații ONRCMentiune — Buletin 6879/2026actualizare obiect de activitate conform CAEN Rev.3, modificare durată mandat persoane împuternicite

actualizare obiect de activitate conform CAEN Rev.3, modificare durată mandat persoane împuternicite

Deschide înregistrarea completă
data publicăriiPublicații ONRCMentiune — Buletin 6863/2026actualizare obiect de activitate conform CAEN Rev.3, modificare durată mandat persoane împuternicite

actualizare obiect de activitate conform CAEN Rev.3, modificare durată mandat persoane împuternicite

Deschide înregistrarea completă

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 17.586 RON. Profit: 4.062 RON

Cifra de afaceri: 17.586 RON. Profit: 4.062 RON

Cifra de afaceri
17.586 RON -42.95% față de anul precedent
Profit net
4.062 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0 -100% față de anul precedent
Datorii
49.641 RON -15.24% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 30.825 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 30.825 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
30.825 RON +208.25% față de anul precedent
Profit net
0 RON
Pierdere neta
31.542 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
58.564 RON +301.21% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 10.000 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 10.000 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
10.000 RON +11.11% față de anul precedent
Profit net
0 RON -100% față de anul precedent
Pierdere neta
16.168 RON
Angajati
1
Datorii
14.597 RON +1049.37% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022
Stare companieStare companieFirma a fost reactivataCompania a fost reactivata si si-a reluat activitatea.

Compania a fost reactivata si si-a reluat activitatea.

2021 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 9.000 RON. Profit: 3.789 RON

Cifra de afaceri: 9.000 RON. Profit: 3.789 RON

Cifra de afaceri
9.000 RON
Profit net
3.789 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
1.270 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021

2016 1 repere

Stare companieStare companieFirma a fost declarata inactivaCompania a fost declarata inactiva de catre autoritatile fiscale.

Compania a fost declarata inactiva de catre autoritatile fiscale.

2007 1 repere

ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataLIFE CONSTRUCT SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4120 in Mun. Cluj-Napoca (CLUJ)

LIFE CONSTRUCT SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4120 in Mun. Cluj-Napoca (CLUJ)

9 din 9 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

2 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

20.022026Mentiune · Buletin 6879/2026actualizare obiect de activitate conform CAEN Rev.3, modificare durată mandat persoane împuternicite

actualizare obiect de activitate conform CAEN Rev.3; modificare durată mandat persoane împuternicite

Companie
LIFE CONSTRUCT SRL
CUI
22238373
Tip în sursă
Modification
Data buletinului
20.02.2026
Registrul Comerțului
J12/3525/2007
EUID
ROONRC.J12/3525/2007
Sediu
Jud. Cluj, Municipiul Cluj-Napoca, Str. ŞOIMULUI, Nr. 22A, Ap. 8
Județ
Cluj
Număr încheiere
146193
Data încheierii
20.02.2026
Număr dosar
493944
Data dosarului
03.02.2026
Tribunal
Cluj
Registrator
Anca-Teodora Dragoi

Subiecte

actualizare obiect de activitate conform CAEN Rev.3, modificare durată mandat persoane împuternicite

Documente menționate

  • Hotărâre asociat unic nr. 01 din 02.02.2026
Vezi Buletinul ONRC nr. 6879/2026 (PDF)
20.022026Mentiune · Buletin 6863/2026actualizare obiect de activitate conform CAEN Rev.3, modificare durată mandat persoane împuternicite

actualizare obiect de activitate conform CAEN Rev.3; modificare durată mandat persoane împuternicite

Companie
LIFE CONSTRUCT SRL
CUI
22238373
Tip în sursă
Modification
Data buletinului
20.02.2026
Registrul Comerțului
J12/3525/2007
EUID
ROONRC.J12/3525/2007
Sediu
Jud. Cluj, Municipiul Cluj-Napoca, Str. ŞOIMULUI, Nr. 22A, Ap. 8
Județ
Cluj
Număr încheiere
145930
Data încheierii
20.02.2026
Număr dosar
476364
Data dosarului
02.02.2026
Tribunal
Cluj
Registrator
Anca-Teodora Dragoi

Subiecte

actualizare obiect de activitate conform CAEN Rev.3, modificare durată mandat persoane împuternicite

Documente menționate

  • Hotărâre asociat unic nr. 01 din 02.02.2026
Vezi Buletinul ONRC nr. 6863/2026 (PDF)

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 4120, Cluj

MESZI CONSTRUCT S.R.L.
CUI: 26408225CAEN: 4120
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2010-01-18
fara e-Factura
Cifra afaceri
17.650 RON
Profit
0 RON
Angajati
0
VIP L&N CONSTRUCT S.R.L.
CUI: 43075520CAEN: 4120
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2020-09-21
fara e-Factura
Cifra afaceri
17.544 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
VARRAY TOTAL CONSTRUCT S.R.L.
CUI: 44193787CAEN: 4120
Activ
CLUJ, Sat Floreşti Com. Floreşti2021-04-27
fara e-Factura
Cifra afaceri
18.000 RON
Profit
1.013 RON
Angajati
0
SEKLER CONS S.R.L.
CUI: 42282578CAEN: 4120
Activ
CLUJ, Sat Floreşti Com. Floreşti2020-02-18
fara e-Factura
Cifra afaceri
17.408 RON
Profit
21.386 RON
Angajati
1
REPACON SRL
CUI: 16458102CAEN: 4120
Activ
CLUJ, Sat Sărădiş Com. Feleacu2004-05-27
fara e-Factura
Cifra afaceri
19.420 RON
Profit
8.301 RON
Angajati
0

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 4120, Cluj

CAPIROM S.R.L.
CUI: 22192268CAEN: 4120
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2007-07-31
fara e-Factura
VARGA MIHAI CONSTRUCT SRL
CUI: 22318529CAEN: 4120
Activ
CLUJ, Sat Inucu Com. Aghireşu2007-08-27
fara e-Factura
Cifra afaceri
390.403 RON
Profit
90.848 RON
Angajati
4

Alte firme din Cluj

SEMANO SRL
CUI: 22238390CAEN: 4939
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2007-08-09
fara e-Factura
Cifra afaceri
2.406.507 RON
Profit
290.786 RON
Angajati
12
LIWET MANAGEMENT SRL
CUI: 22231960CAEN: 7120
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2007-08-08
fara e-Factura
Cifra afaceri
61.114 RON
Profit
34.773 RON
Angajati
1
ELECTRIC CAD SRL
CUI: 22251976CAEN: 7112
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2007-08-13
fara e-Factura
Cifra afaceri
203.476 RON
Profit
131.929 RON
Angajati
1
THERMO HOLDING SRL
CUI: 22124468CAEN: 4684
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2007-07-17
fara e-Factura
Cifra afaceri
115.510 RON
Profit
39.599 RON
Angajati
0
NOVA FERM COPACENI SRL
CUI: 22381933CAEN: 0141
Activ
CLUJ, Sat Copăceni Com. Sănduleşti2007-09-10
fara e-Factura
Cifra afaceri
429.341 RON
Profit
2.753 RON
Angajati
5
BUILDING BO SRL
CUI: 20285778CAEN: 7112
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2006-12-28
fara e-Factura
HELVCONSTRUCT SRL
CUI: 23663320CAEN: 7111
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2008-04-07
fara e-Factura
Cifra afaceri
893.296 RON
Profit
151.303 RON
Angajati
3
TEOROM IMPEX SRL
CUI: 2896366CAEN: 6820
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca1993-02-01
fara e-Factura
Cifra afaceri
186.316 RON
Profit
108.723 RON
Angajati
1
RCC DRIVE SERV SRL
CUI: 34101891CAEN: 4933
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2015-02-13
fara e-Factura
Cifra afaceri
54.640 RON
Profit
9.895 RON
Angajati
0

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul LIFE CONSTRUCT SRL?

CUI-ul LIFE CONSTRUCT SRL este 22238373.

Unde este sediul LIFE CONSTRUCT SRL?

LIFE CONSTRUCT SRL are sediul in Romania, CLUJ, Mun. Cluj-Napoca, Str. Şoimului nr. 22A, Mun. Cluj-Napoca, judetul CLUJ.

Cand a fost infiintata LIFE CONSTRUCT SRL?

LIFE CONSTRUCT SRL a fost infiintata in anul 2007 (19 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a LIFE CONSTRUCT SRL in 2024?

In 2024, LIFE CONSTRUCT SRL a raportat o cifra de afaceri de 17.586 RON.

Ce activitate are LIFE CONSTRUCT SRL?

LIFE CONSTRUCT SRL are codul CAEN principal 4120.

Ce profit a inregistrat LIFE CONSTRUCT SRL in 2024?

LIFE CONSTRUCT SRL a inregistrat un profit net de 4.062 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 4 exerciții financiare
Publicații ONRC
2 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
14 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
14 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.