Comerţ cu amănuntul al florilor, plantelor şi seminţelor; comerţ cu amănuntul al animalelor de companie şi a hranei pentru acestea
Surse și actualizareActualizat: 13 octombrie 2026 la 12:00
Despre LISIANTUS SRL
LISIANTUS SRL este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Sat Chintelnic Com. Şieu-Măgheruş, judetul BISTRIŢA-NĂSĂUD, infiintata in 2008 (18 ani de activitate). Activitatea principala este "Comerţ cu amănuntul al florilor, plantelor şi seminţelor; comerţ cu amănuntul al animalelor de companie şi a hranei pentru acestea" (cod CAEN 4776), in sectorul comert cu ridicata si cu amanuntul. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.
In 2024, LISIANTUS SRL a raportat o cifra de afaceri de 294.796 RON, relativ stabila fata de anul precedent (-1.0%). Profitul net inregistrat a fost de 25.670 RON (in scadere). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 1. Pe parcursul ultimilor 16 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 156.730 RON in 2008 la 294.796 RON in 2024.
Conducerea inregistrata cuprinde 1 persoana (asociati si/sau administratori).
Compania, pe scurt
- Cifră de afaceri netă
- 294.796 RON
- Venituri totale
- 294.797 RON
- Cheltuieli totale
- 266.533 RON
- Profit brut
- 28.264 RON
- Profit net
- 25.670 RON
- Marja profit net
- 8,71%
- Active imobilizate
- 2.695 RON
- Active circulante
- 41.303 RON
- Stocuri
- 19.473 RON
- Creanțe
- 3.888 RON
- Casa & conturi bănci
- 17.942 RON
- Capital propriu
- 37.864 RON
Contact
Adresă sediu social
Adresa fiscala
- Adresa
- Romania, BISTRIŢA-NĂSĂUD, Sat Chintelnic Com. Şieu-Măgheruş, Str MORII nr. 8, 427297
- Cod postal
- 427297
Date juridice și fiscale
Detalii companie
- Forma proprietate
- Proprietate Privata Capital Privat Autohton
- Forma organizare
- PERSOANA JURIDICA
- Stare inregistrare
- Înregistrat din 07.02.2008
- Organ fiscal competent
- Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Bistriţa-Năsăud
- Platitor TVA
- Nu
Informatii fiscale
- TVA la incasare
- 1 ianuarie 2013 - 12 aprilie 2013
Indicatori financiari
Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.
Evoluția companiei
2008 –2024 · RON
- An explorat în grafic
- 2024
- Cifră de afaceri
- 294.796 RON
- Rezultat net
- 25.670 RON
Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.
Toți indicatorii raportați
17 indicatori · valori exacte
| Indicator și explicație | 2024 | 2023 |
|---|---|---|
| Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii | 294.796 RON | 297.767 RON |
| Venituri totaleToate veniturile raportate | 294.797 RON | 297.768 RON |
| Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate | 266.533 RON | 266.056 RON |
| Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț | 28.264 RON | 31.712 RON |
| Profit netCâmpul de profit net din bilanț | 25.670 RON | 29.091 RON |
| Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut | 0 RON | 0 RON |
| Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero | 0 RON | 0 RON |
| Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung | 2.695 RON | 2.695 RON |
| Active circulanteActive folosite în activitatea curentă | 41.303 RON | 35.221 RON |
| Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante | 43.998 RON | 37.916 RON |
| StocuriBunuri și materiale în stoc | 19.473 RON | 16.123 RON |
| CreanțeSume de încasat | 3.888 RON | 5.143 RON |
| Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești | 17.942 RON | 13.955 RON |
| Datorii totaleTotalul datoriilor raportate | 6.134 RON | 3.983 RON |
| Capital propriuCapitaluri proprii raportate | 37.864 RON | 33.933 RON |
| Capital socialCapitalul social din bilanț | Neraportat | Neraportat |
| Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați | 1 persoane | 1 persoane |
Structura activelor
Distribuția activelor · 2024
Datorii și active
Comparație la finalul anului 2024
Datorii totale / active totale afișate
Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.
Rate de eficiență · 2024
- ROA
- 58,3 %Profit net / active totale
- ROE
- 67,8 %Profit net / capital propriu
- Lichiditate afișată
- 6,73 Active circulante / datorii totale
- Solvabilitate afișată
- 86,1 %Capital propriu / active totale
Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.
Bilanțuri anuale
Toate cele 17 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.
Venituri, cheltuieli și rezultate
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Cifră de afaceri netă | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit brut | Profit net | Pierdere brută | Pierdere netă |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 294.796 -1,0% față de anul precedent | 294.797 | 266.533 | 28.264 -10,9% față de anul precedent | 25.670 -11,8% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2023 | 297.767 +6,2% față de anul precedent | 297.768 | 266.056 | 31.712 -31,2% față de anul precedent | 29.091 -32,9% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2022 | 280.285 +12,7% față de anul precedent | 280.343 | 234.234 | 46.109 -8,8% față de anul precedent | 43.362 +0,3% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2021 | 248.641 +26,0% față de anul precedent | 248.642 | 198.104 | 50.538 +147,1% față de anul precedent | 43.227 +140,5% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2020 | 197.332 -24,5% față de anul precedent | 201.082 | 180.632 | 20.450 -12,3% față de anul precedent | 17.971 -13,1% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2019 | 261.504 -1,0% față de anul precedent | 261.504 | 238.199 | 23.305 -29,7% față de anul precedent | 20.689 -32,1% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2018 | 264.128 +20,5% față de anul precedent | 264.129 | 231.000 | 33.129 +122,5% față de anul precedent | 30.487 +140,1% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2017 | 219.146 +0,9% față de anul precedent | 219.146 | 204.255 | 14.891 -33,2% față de anul precedent | 12.699 -29,3% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2016 | 217.292 -0,9% față de anul precedent | 217.292 | 194.988 | 22.304 +6,4% față de anul precedent | 17.958 +24,9% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2015 | 219.217 +1,1% față de anul precedent | 219.748 | 198.794 | 20.954 -3,4% față de anul precedent | 14.377 -5,3% față de anul precedent | Neraportat | 0 |
| 2014 | 216.891 +2,1% față de anul precedent | 216.891 | 195.207 | 21.684 -5,5% față de anul precedent | 15.177 -10,1% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2013 | 212.504 +16,9% față de anul precedent | 212.504 | 189.549 | 22.955 +117,9% față de anul precedent | 16.876 +60,2% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2012 | 181.726 +5,8% față de anul precedent | 181.726 | 171.192 | 10.534 | 10.534 | 0 | 0 |
| 2011 | 171.844 +3,3% față de anul precedent | 171.844 | 179.063 | 0 | 0 | 7.219 | 7.219 |
| 2010 | 166.419 -9,7% față de anul precedent | 166.419 | 180.179 | 0 | 0 | 13.760 | 16.985 |
| 2009 | 184.236 +17,6% față de anul precedent | 184.236 | 196.201 | 0 -100,0% față de anul precedent | 0 -100,0% față de anul precedent | 11.965 | 14.832 |
| 2008 | 156.730 | 156.731 | 155.242 | 1.489 | 678 | 0 | 0 |
Active și disponibilități
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Active imobilizate | Active circulante | Active totale | Stocuri | Creanțe | Casa și conturi la bănci |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 2.695 | 41.303 | 43.998 | 19.473 | 3.888 | 17.942 |
| 2023 | 2.695 | 35.221 | 37.916 | 16.123 | 5.143 | 13.955 |
| 2022 | 2.695 | 44.090 | 46.785 | 14.431 | 5.022 | 24.637 |
| 2021 | 2.695 | 43.898 | 46.593 | 13.012 | 1.095 | 29.791 |
| 2020 | 2.695 | 29.684 | 32.379 | 11.988 | 3.395 | 14.301 |
| 2019 | 2.695 | 39.804 | 42.499 | 16.239 | 3.298 | 20.267 |
| 2018 | 2.695 | 38.326 | 41.021 | 12.973 | 1.401 | 23.952 |
| 2017 | 2.695 | 27.680 | 30.375 | 18.711 | 635 | 8.334 |
| 2016 | 2.695 | 24.350 | 27.045 | 14.965 | 852 | 8.533 |
| 2015 | 2.268 | 24.615 | 26.883 | 20.012 | 50 | 4.553 |
| 2014 | 2.940 | 27.734 | 30.674 | 24.953 | 944 | 1.837 |
| 2013 | 3.612 | 24.171 | 27.783 | 19.219 | 0 | 4.952 |
| 2012 | 2.100 | 15.877 | 17.977 | 6.462 | 25 | 9.390 |
| 2011 | 2.551 | 6.103 | 8.654 | 5.986 | 0 | 117 |
| 2010 | 3.307 | 12.761 | 16.068 | 10.757 | 0 | 2.004 |
| 2009 | 4.063 | 17.474 | 21.537 | 15.929 | 469 | 1.076 |
| 2008 | 4.756 | 18.691 | 23.447 | 17.213 | 159 | 1.319 |
Datorii, capital și salariați
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Datorii totale | Capital propriu | Capital social | Număr mediu de salariați |
|---|---|---|---|---|
| 2024 | 6.134 +54,0% față de anul precedent | 37.864 | Neraportat | 1 0,0% față de anul precedent |
| 2023 | 3.983 +35,3% față de anul precedent | 33.933 | Neraportat | 1 0,0% față de anul precedent |
| 2022 | 2.943 +2,0% față de anul precedent | 43.842 | Neraportat | 1 |
| 2021 | 2.886 +3,4% față de anul precedent | 43.707 | Neraportat | 0 -100,0% față de anul precedent |
| 2020 | 2.792 -74,4% față de anul precedent | 29.587 | Neraportat | 1 0,0% față de anul precedent |
| 2019 | 10.883 +5,7% față de anul precedent | 31.616 | Neraportat | 1 0,0% față de anul precedent |
| 2018 | 10.294 -41,0% față de anul precedent | 30.727 | Neraportat | 1 0,0% față de anul precedent |
| 2017 | 17.436 +98,5% față de anul precedent | 12.939 | Neraportat | 1 0,0% față de anul precedent |
| 2016 | 8.782 +8,7% față de anul precedent | 18.263 | Neraportat | 1 0,0% față de anul precedent |
| 2015 | 8.078 -69,2% față de anul precedent | 18.805 | Neraportat | 1 -50,0% față de anul precedent |
| 2014 | 26.246 -31,9% față de anul precedent | 4.428 | Neraportat | 2 0,0% față de anul precedent |
| 2013 | 38.532 -15,5% față de anul precedent | -10.749 | Neraportat | 2 0,0% față de anul precedent |
| 2012 | 45.602 -2,6% față de anul precedent | -27.625 | Neraportat | 2 0,0% față de anul precedent |
| 2011 | 46.812 -0,4% față de anul precedent | -38.158 | Neraportat | 2 0,0% față de anul precedent |
| 2010 | 47.007 +32,5% față de anul precedent | -30.939 | Neraportat | 2 0,0% față de anul precedent |
| 2009 | 35.491 +57,3% față de anul precedent | -13.954 | Neraportat | 2 0,0% față de anul precedent |
| 2008 | 22.569 | 878 | Neraportat | 2 |
„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.
Scor de risc estimat
O privire asupra indicatorilor financiari · 2024
Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.
Cum se calculează și cum se citește scorul?
Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.
Acționariat și capital
Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.
Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.
Persoane asociate
1 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.
| Persoană | Rol | Țară | Localitate / județ |
|---|---|---|---|
| MRMARIOARA RUS | administrator si reprezentant | Neraportată | Neraportată |
Conexiuni
Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.
Grafic conexiuni
Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.
Parcursul firmei
Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.
21 repere. O singură cronologie.
Din 2008 până în 2026 · datele disponibile în acest profil.
2026 1 repere
data publicăriiPublicații ONRCMentiune — Buletin 28305/2026domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate, sedii secundare, prelungire mandat administrator si reprezentant persoane împuternicite
domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate, sedii secundare, prelungire mandat administrator si reprezentant persoane împuternicite
Deschide înregistrarea completă2024 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 294.796 RON. Profit: 25.670 RON
Cifra de afaceri: 294.796 RON. Profit: 25.670 RON
- Cifra de afaceri
- 294.796 RON -1% față de anul precedent
- Profit net
- 25.670 RON -11.76% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1 0% față de anul precedent
- Datorii
- 6.134 RON +54% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20242023 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 297.767 RON. Profit: 29.091 RON
Cifra de afaceri: 297.767 RON. Profit: 29.091 RON
- Cifra de afaceri
- 297.767 RON +6.24% față de anul precedent
- Profit net
- 29.091 RON -32.91% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1 0% față de anul precedent
- Datorii
- 3.983 RON +35.34% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20232022 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 280.285 RON. Profit: 43.362 RON
Cifra de afaceri: 280.285 RON. Profit: 43.362 RON
- Cifra de afaceri
- 280.285 RON +12.73% față de anul precedent
- Profit net
- 43.362 RON +0.31% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1
- Datorii
- 2.943 RON +1.98% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20222021 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 248.641 RON. Profit: 43.227 RON
Cifra de afaceri: 248.641 RON. Profit: 43.227 RON
- Cifra de afaceri
- 248.641 RON +26% față de anul precedent
- Profit net
- 43.227 RON +140.54% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0 -100% față de anul precedent
- Datorii
- 2.886 RON +3.37% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20212020 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 197.332 RON. Profit: 17.971 RON
Cifra de afaceri: 197.332 RON. Profit: 17.971 RON
- Cifra de afaceri
- 197.332 RON -24.54% față de anul precedent
- Profit net
- 17.971 RON -13.14% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1 0% față de anul precedent
- Datorii
- 2.792 RON -74.35% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20202019 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 261.504 RON. Profit: 20.689 RON
Cifra de afaceri: 261.504 RON. Profit: 20.689 RON
- Cifra de afaceri
- 261.504 RON -0.99% față de anul precedent
- Profit net
- 20.689 RON -32.14% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1 0% față de anul precedent
- Datorii
- 10.883 RON +5.72% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20192018 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2018Cifra de afaceri: 264.128 RON. Profit: 30.487 RON
Cifra de afaceri: 264.128 RON. Profit: 30.487 RON
- Cifra de afaceri
- 264.128 RON +20.53% față de anul precedent
- Profit net
- 30.487 RON +140.07% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1 0% față de anul precedent
- Datorii
- 10.294 RON -40.96% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20182017 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2017Cifra de afaceri: 219.146 RON. Profit: 12.699 RON
Cifra de afaceri: 219.146 RON. Profit: 12.699 RON
- Cifra de afaceri
- 219.146 RON +0.85% față de anul precedent
- Profit net
- 12.699 RON -29.28% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1 0% față de anul precedent
- Datorii
- 17.436 RON +98.54% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20172016 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2016Cifra de afaceri: 217.292 RON. Profit: 17.958 RON
Cifra de afaceri: 217.292 RON. Profit: 17.958 RON
- Cifra de afaceri
- 217.292 RON -0.88% față de anul precedent
- Profit net
- 17.958 RON +24.91% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1 0% față de anul precedent
- Datorii
- 8.782 RON +8.72% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20162015 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2015Cifra de afaceri: 219.217 RON. Profit: 14.377 RON
Cifra de afaceri: 219.217 RON. Profit: 14.377 RON
- Cifra de afaceri
- 219.217 RON +1.07% față de anul precedent
- Profit net
- 14.377 RON -5.27% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1 -50% față de anul precedent
- Datorii
- 8.078 RON -69.22% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20152014 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2014Cifra de afaceri: 216.891 RON. Profit: 15.177 RON
Cifra de afaceri: 216.891 RON. Profit: 15.177 RON
- Cifra de afaceri
- 216.891 RON +2.06% față de anul precedent
- Profit net
- 15.177 RON -10.07% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 2 0% față de anul precedent
- Datorii
- 26.246 RON -31.89% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20142013 3 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2013Cifra de afaceri: 212.504 RON. Profit: 16.876 RON
Cifra de afaceri: 212.504 RON. Profit: 16.876 RON
- Cifra de afaceri
- 212.504 RON +16.94% față de anul precedent
- Profit net
- 16.876 RON +60.21% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 2 0% față de anul precedent
- Datorii
- 38.532 RON -15.5% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2013Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleSfarsit TVA la incasareCompania a renuntat la sistemul de TVA la incasare.
Compania a renuntat la sistemul de TVA la incasare.
Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInceput TVA la incasareCompania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.
Compania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.
2012 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2012Cifra de afaceri: 181.726 RON. Profit: 10.534 RON
Cifra de afaceri: 181.726 RON. Profit: 10.534 RON
- Cifra de afaceri
- 181.726 RON +5.75% față de anul precedent
- Profit net
- 10.534 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 2 0% față de anul precedent
- Datorii
- 45.602 RON -2.58% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20122011 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2011Cifra de afaceri: 171.844 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 171.844 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 171.844 RON +3.26% față de anul precedent
- Profit net
- 0 RON
- Pierdere neta
- 7.219 RON
- Angajati
- 2 0% față de anul precedent
- Datorii
- 46.812 RON -0.41% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20112010 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2010Cifra de afaceri: 166.419 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 166.419 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 166.419 RON -9.67% față de anul precedent
- Profit net
- 0 RON
- Pierdere neta
- 16.985 RON
- Angajati
- 2 0% față de anul precedent
- Datorii
- 47.007 RON +32.45% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20102009 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2009Cifra de afaceri: 184.236 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 184.236 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 184.236 RON +17.55% față de anul precedent
- Profit net
- 0 RON -100% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 14.832 RON
- Angajati
- 2 0% față de anul precedent
- Datorii
- 35.491 RON +57.26% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20092008 2 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2008Cifra de afaceri: 156.730 RON. Profit: 678 RON
Cifra de afaceri: 156.730 RON. Profit: 678 RON
- Cifra de afaceri
- 156.730 RON
- Profit net
- 678 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 2
- Datorii
- 22.569 RON
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2008Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.
Publicații ONRC
1 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.
28.072026Mentiune · Buletin 28305/2026domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate, sedii secundare, prelungire mandat administrator si reprezentant persoane împuternicite
domeniu principal de activitate/activitate principală; cod obiect de activitate; sedii secundare; prelungire mandat administrator si reprezentant persoane împuternicite; Depunere act constitutiv actualizat (art.204 din Legea nr. 31/1990) conform actului Act constitutiv actualizat din data: 16.07.2026, înregistrarea datelor din declaraţia pe propria răspundere cu privire la îndeplinirea condiţiilor de funcţionarea/desfăşurarea a activităţii
- Companie
- LISIANTUS SRL
- CUI
- 23200865
- Tip în sursă
- Modification
- Data buletinului
- 28.07.2026
- Registrul Comerțului
- J06/132/2008
- EUID
- ROONRC.J06/132/2008
- Sediu
- Sat Chintelnic, Comuna Sieu-Magherus, Jud. Bistriţa-Năsăud, Strada MORII, Nr. 8
- Județ
- Bistriţa-Năsăud
- Număr încheiere
- 596362
- Data încheierii
- 27.07.2026
- Număr dosar
- 2827137
- Data dosarului
- 16.07.2026
- Tribunal
- Bistrita
- Registrator
- Horia-Marius Zimbran
Subiecte
domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate, sedii secundare, prelungire mandat administrator si reprezentant persoane împuternicite
Documente menționate
- Declaraţie pe proprie răspundere cu privire la îndeplinirea condiţiilor de funcţionare/desfăşurare a activităţii din 16.07.2026
Dosare instanță
0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată
Achiziții publice (SEAP)
Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro
Clasamente și premii
Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.
Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.
Recenzii
Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!
Firme similare
Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.
Firme de mărime apropiată — CAEN 4776, Bistriţa-Năsăud
Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 4776, Bistriţa-Năsăud
Alte firme din Bistriţa-Năsăud
Întrebări frecvente
Răspunsuri din datele publicate în acest profil.
Care este CUI-ul LISIANTUS SRL?
CUI-ul LISIANTUS SRL este 23200865.
Unde este sediul LISIANTUS SRL?
LISIANTUS SRL are sediul in Romania, BISTRIŢA-NĂSĂUD, Sat Chintelnic Com. Şieu-Măgheruş, Str MORII nr. 8, 427297, Sat Chintelnic Com. Şieu-Măgheruş, judetul BISTRIŢA-NĂSĂUD.
Cand a fost infiintata LISIANTUS SRL?
LISIANTUS SRL a fost infiintata in anul 2008 (18 ani de activitate).
Care a fost cifra de afaceri a LISIANTUS SRL in 2024?
In 2024, LISIANTUS SRL a raportat o cifra de afaceri de 294.796 RON.
Cati angajati are LISIANTUS SRL?
LISIANTUS SRL a raportat un numar mediu de 1 salariat in 2024.
Ce activitate are LISIANTUS SRL?
LISIANTUS SRL are codul CAEN principal 4776 (Comerţ cu amănuntul al florilor, plantelor şi seminţelor; comerţ cu amănuntul al animalelor de companie şi a hranei pentru acestea).
Ce profit a inregistrat LISIANTUS SRL in 2024?
LISIANTUS SRL a inregistrat un profit net de 25.670 RON in 2024.
Surse și actualizare
Contextul datelor, într-un singur loc.
- Identificare și situație fiscală
- Registrele publice ANAF și ONRC
- Date financiare
- Bilanțurile anuale disponibile · 17 exerciții financiare
- Publicații ONRC
- 1 înregistrări încărcate
- Ultima actualizare a profilului
- 13 octombrie 2026
- Următoarea actualizare disponibilă
- 13 noiembrie 2026
Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.
Date personale (GDPR)
Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.