Activ Plătitor TVAe‑Factură

ALEXA INVEST SRL

CUI: 23654764
CIF: RO23654764
Reg. Com.: J2008000429380
CAEN: 4711
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 4 aprilie 2008 · 18 ani
Distribuie:

Comerţ cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi şi tutun

Surse și actualizare

Actualizat: 13 octombrie 2026 la 19:48

Despre ALEXA INVEST SRL

ALEXA INVEST SRL este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Mun. Râmnicu Vâlcea, judetul VÂLCEA, infiintata in 2008 (18 ani de activitate). Activitatea principala este "Comerţ cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi şi tutun" (cod CAEN 4711), in sectorul comert cu ridicata si cu amanuntul. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, ALEXA INVEST SRL a raportat o cifra de afaceri de 1.214.829 RON, in crestere fata de anul precedent (+21.7%). Profitul net inregistrat a fost de 204.156 RON (in crestere). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 1. Pe parcursul ultimilor 16 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 94.619 RON in 2008 la 1.214.829 RON in 2024.

Este inregistrata ca platitoare de TVA si in sistemul RO e-Factura din august 2022.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
1.214.829 RON
Venituri totale
1.230.404 RON
Cheltuieli totale
986.626 RON
Profit brut
243.778 RON
Profit net
204.156 RON
Marja profit net
16,81%
Active imobilizate
8.018 RON
Active circulante
249.382 RON
Stocuri
193.696 RON
Creanțe
1.450 RON
Casa & conturi bănci
54.236 RON
Capital propriu
205.540 RON

Contact

AdresaRomania, VÂLCEA, Mun. Râmnicu Vâlcea, Str. Libertăţii nr. 24, 240451
Telefon0722271093

Adresă sediu social

Romania, VÂLCEA, Mun. Râmnicu Vâlcea, Str. Libertăţii nr. 24, 240451
Cod poștal: 240451
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, VÂLCEA, Mun. Râmnicu Vâlcea, Str. Libertăţii nr. 24, 240451
Cod postal
240451
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 03.04.2008
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Vâlcea
Platitor TVA
Da

Informatii fiscale

RO e-Factura
Da (din 1 august 2022)
TVA la incasare
1 ianuarie 2013 - 1 aprilie 2014

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2008 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
1.214.829 RON
Rezultat net
204.156 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 1.214.829 RON 997.848 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 1.230.404 RON 1.009.846 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 986.626 RON 839.862 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 243.778 RON 169.984 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 204.156 RON 159.996 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 8.018 RON 523 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 249.382 RON 269.441 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 257.400 RON 269.964 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 193.696 RON 206.274 RON
CreanțeSume de încasat 1.450 RON 3.006 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 54.236 RON 60.161 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 51.860 RON 40.319 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 205.540 RON 229.645 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 1 persoane 1 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active257.400RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

20,1 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale257.400 RON
Datorii totale51.860 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
79,3 %Profit net / active totale
ROE
99,3 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
4,81 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
79,9 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 17 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

17 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 1.214.829 +21,7% față de anul precedent 1.230.404 986.626 243.778 +43,4% față de anul precedent 204.156 +27,6% față de anul precedent 0 0
2023 997.848 +18,4% față de anul precedent 1.009.846 839.862 169.984 +61,6% față de anul precedent 159.996 +65,4% față de anul precedent 0 0
2022 842.580 +9,7% față de anul precedent 845.137 739.973 105.164 -12,2% față de anul precedent 96.738 -13,6% față de anul precedent 0 0
2021 768.195 +15,4% față de anul precedent 793.320 673.582 119.738 +40,7% față de anul precedent 112.013 +42,8% față de anul precedent 0 0
2020 665.874 +17,6% față de anul precedent 694.154 609.073 85.081 +874,8% față de anul precedent 78.422 +2.459,5% față de anul precedent 0 0
2019 566.394 -16,0% față de anul precedent 579.901 571.173 8.728 -58,8% față de anul precedent 3.064 -78,1% față de anul precedent 0 0
2018 674.059 +19,7% față de anul precedent 713.418 692.253 21.165 -19,7% față de anul precedent 14.011 -33,2% față de anul precedent 0 0
2017 563.117 +6,4% față de anul precedent 563.128 536.768 26.360 -60,6% față de anul precedent 20.985 -62,3% față de anul precedent 0 0
2016 529.491 +10,0% față de anul precedent 529.496 462.616 66.880 +311,4% față de anul precedent 55.654 +308,6% față de anul precedent 0 0
2015 481.443 +62,3% față de anul precedent 481.443 465.187 16.256 +139,8% față de anul precedent 13.621 +139,2% față de anul precedent Neraportat 0
2014 296.630 -18,8% față de anul precedent 296.630 289.850 6.780 +26,8% față de anul precedent 5.695 +117,7% față de anul precedent 0 0
2013 365.219 +1,3% față de anul precedent 365.348 360.001 5.347 -55,9% față de anul precedent 2.616 -71,4% față de anul precedent 0 0
2012 360.661 -10,5% față de anul precedent 360.668 348.540 12.128 +2.031,5% față de anul precedent 9.132 +1.504,9% față de anul precedent 0 0
2011 402.955 +34,2% față de anul precedent 418.782 418.213 569 -96,7% față de anul precedent 569 -95,2% față de anul precedent 0 0
2010 300.227 +46,3% față de anul precedent 315.352 298.313 17.039 -39,7% față de anul precedent 11.958 -45,0% față de anul precedent 0 0
2009 205.248 +116,9% față de anul precedent 216.478 188.246 28.232 +370,2% față de anul precedent 21.738 +514,9% față de anul precedent 0 0
2008 94.619 98.775 92.771 6.004 3.535 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

17 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 8.018 249.382 257.400 193.696 1.450 54.236
2023 523 269.441 269.964 206.274 3.006 60.161
2022 10.419 251.116 261.535 196.648 12.010 42.458
2021 34.004 319.904 353.908 190.838 1.060 128.006
2020 60.073 226.044 286.117 148.597 475 76.972
2019 87.591 186.701 274.292 141.238 2.208 43.255
2018 113.474 181.921 295.395 97.760 58.429 25.732
2017 90.091 129.346 219.437 84.301 2.621 42.424
2016 97.301 101.064 198.365 69.498 2.608 28.958
2015 106.393 60.187 166.580 5.254 7.106 47.827
2014 104.420 79.676 184.096 57.445 13.232 8.999
2013 94.435 73.492 167.927 67.478 5.197 817
2012 78.589 66.023 144.612 49.512 11.187 5.324
2011 69.507 60.316 129.823 42.007 9.547 8.762
2010 43.539 78.106 121.645 54.991 8.467 14.648
2009 25.197 41.168 66.365 31.827 4.508 4.833
2008 3.688 37.555 41.243 22.764 6.984 7.807

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

17 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 51.860 +28,6% față de anul precedent 205.540 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2023 40.319 +39,8% față de anul precedent 229.645 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2022 28.844 +6,2% față de anul precedent 232.691 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2021 27.165 -40,2% față de anul precedent 326.743 Neraportat 1 -66,7% față de anul precedent
2020 45.387 -59,5% față de anul precedent 240.730 Neraportat 3 -25,0% față de anul precedent
2019 111.984 -17,8% față de anul precedent 162.308 Neraportat 4 +33,3% față de anul precedent
2018 136.151 +83,5% față de anul precedent 159.244 Neraportat 3 0,0% față de anul precedent
2017 74.203 +0,1% față de anul precedent 145.234 Neraportat 3 +50,0% față de anul precedent
2016 74.117 -24,4% față de anul precedent 124.248 Neraportat 2 -33,3% față de anul precedent
2015 97.985 -24,1% față de anul precedent 68.595 Neraportat 3 +50,0% față de anul precedent
2014 129.122 +8,8% față de anul precedent 54.974 Neraportat 2 -60,0% față de anul precedent
2013 118.648 +21,1% față de anul precedent 49.279 Neraportat 5 -16,7% față de anul precedent
2012 97.949 +6,8% față de anul precedent 46.663 Neraportat 6 -14,3% față de anul precedent
2011 91.723 +9,1% față de anul precedent 38.100 Neraportat 7 -12,5% față de anul precedent
2010 84.114 +106,2% față de anul precedent 37.531 Neraportat 8 +300,0% față de anul precedent
2009 40.792 +9,1% față de anul precedent 25.573 Neraportat 2 0,0% față de anul precedent
2008 37.408 3.835 Neraportat 2

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

0din 100 de puncte
Risc scăzut

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare0 / 20
Profitabilitate0 / 20
Evoluția veniturilor0 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate0 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

21 repere. O singură cronologie.

Din 2008 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2008 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
21 repere · toți anii

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 1.214.829 RON. Profit: 204.156 RON

Cifra de afaceri: 1.214.829 RON. Profit: 204.156 RON

Cifra de afaceri
1.214.829 RON +21.74% față de anul precedent
Profit net
204.156 RON +27.6% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
51.860 RON +28.62% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 997.848 RON. Profit: 159.996 RON

Cifra de afaceri: 997.848 RON. Profit: 159.996 RON

Cifra de afaceri
997.848 RON +18.43% față de anul precedent
Profit net
159.996 RON +65.39% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
40.319 RON +39.78% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 842.580 RON. Profit: 96.738 RON

Cifra de afaceri: 842.580 RON. Profit: 96.738 RON

Cifra de afaceri
842.580 RON +9.68% față de anul precedent
Profit net
96.738 RON -13.64% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
28.844 RON +6.18% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022
Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInregistrare RO e-FacturaCompania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.

Compania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.

2021 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 768.195 RON. Profit: 112.013 RON

Cifra de afaceri: 768.195 RON. Profit: 112.013 RON

Cifra de afaceri
768.195 RON +15.37% față de anul precedent
Profit net
112.013 RON +42.83% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 -66.67% față de anul precedent
Datorii
27.165 RON -40.15% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021

2020 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 665.874 RON. Profit: 78.422 RON

Cifra de afaceri: 665.874 RON. Profit: 78.422 RON

Cifra de afaceri
665.874 RON +17.56% față de anul precedent
Profit net
78.422 RON +2459.46% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
3 -25% față de anul precedent
Datorii
45.387 RON -59.47% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020

2019 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 566.394 RON. Profit: 3.064 RON

Cifra de afaceri: 566.394 RON. Profit: 3.064 RON

Cifra de afaceri
566.394 RON -15.97% față de anul precedent
Profit net
3.064 RON -78.13% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
4 +33.33% față de anul precedent
Datorii
111.984 RON -17.75% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2019

2018 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2018Cifra de afaceri: 674.059 RON. Profit: 14.011 RON

Cifra de afaceri: 674.059 RON. Profit: 14.011 RON

Cifra de afaceri
674.059 RON +19.7% față de anul precedent
Profit net
14.011 RON -33.23% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
3 0% față de anul precedent
Datorii
136.151 RON +83.48% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2018

2017 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2017Cifra de afaceri: 563.117 RON. Profit: 20.985 RON

Cifra de afaceri: 563.117 RON. Profit: 20.985 RON

Cifra de afaceri
563.117 RON +6.35% față de anul precedent
Profit net
20.985 RON -62.29% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
3 +50% față de anul precedent
Datorii
74.203 RON +0.12% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2017

2016 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2016Cifra de afaceri: 529.491 RON. Profit: 55.654 RON

Cifra de afaceri: 529.491 RON. Profit: 55.654 RON

Cifra de afaceri
529.491 RON +9.98% față de anul precedent
Profit net
55.654 RON +308.59% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
2 -33.33% față de anul precedent
Datorii
74.117 RON -24.36% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2016

2015 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2015Cifra de afaceri: 481.443 RON. Profit: 13.621 RON

Cifra de afaceri: 481.443 RON. Profit: 13.621 RON

Cifra de afaceri
481.443 RON +62.3% față de anul precedent
Profit net
13.621 RON +139.17% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
3 +50% față de anul precedent
Datorii
97.985 RON -24.11% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2015

2014 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2014Cifra de afaceri: 296.630 RON. Profit: 5.695 RON

Cifra de afaceri: 296.630 RON. Profit: 5.695 RON

Cifra de afaceri
296.630 RON -18.78% față de anul precedent
Profit net
5.695 RON +117.7% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
2 -60% față de anul precedent
Datorii
129.122 RON +8.83% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2014
Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleSfarsit TVA la incasareCompania a renuntat la sistemul de TVA la incasare.

Compania a renuntat la sistemul de TVA la incasare.

2013 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2013Cifra de afaceri: 365.219 RON. Profit: 2.616 RON

Cifra de afaceri: 365.219 RON. Profit: 2.616 RON

Cifra de afaceri
365.219 RON +1.26% față de anul precedent
Profit net
2.616 RON -71.35% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
5 -16.67% față de anul precedent
Datorii
118.648 RON +21.13% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2013
Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInceput TVA la incasareCompania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.

Compania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.

2012 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2012Cifra de afaceri: 360.661 RON. Profit: 9.132 RON

Cifra de afaceri: 360.661 RON. Profit: 9.132 RON

Cifra de afaceri
360.661 RON -10.5% față de anul precedent
Profit net
9.132 RON +1504.92% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
6 -14.29% față de anul precedent
Datorii
97.949 RON +6.79% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2012

2011 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2011Cifra de afaceri: 402.955 RON. Profit: 569 RON

Cifra de afaceri: 402.955 RON. Profit: 569 RON

Cifra de afaceri
402.955 RON +34.22% față de anul precedent
Profit net
569 RON -95.24% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
7 -12.5% față de anul precedent
Datorii
91.723 RON +9.05% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2011

2010 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2010Cifra de afaceri: 300.227 RON. Profit: 11.958 RON

Cifra de afaceri: 300.227 RON. Profit: 11.958 RON

Cifra de afaceri
300.227 RON +46.28% față de anul precedent
Profit net
11.958 RON -44.99% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
8 +300% față de anul precedent
Datorii
84.114 RON +106.2% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2010

2009 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2009Cifra de afaceri: 205.248 RON. Profit: 21.738 RON

Cifra de afaceri: 205.248 RON. Profit: 21.738 RON

Cifra de afaceri
205.248 RON +116.92% față de anul precedent
Profit net
21.738 RON +514.94% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
2 0% față de anul precedent
Datorii
40.792 RON +9.05% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2009

2008 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2008Cifra de afaceri: 94.619 RON. Profit: 3.535 RON

Cifra de afaceri: 94.619 RON. Profit: 3.535 RON

Cifra de afaceri
94.619 RON
Profit net
3.535 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
2
Datorii
37.408 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2008
Cele mai recente 20 repere; restul se încarcă în pagină.20 din 21 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 4711, Vâlcea

SELF-WASH MRI S.R.L.
CUI: 44514941CAEN: 4711
Activ
VÂLCEA, Mun. Râmnicu Vâlcea2021-06-30
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.218.984 RON
Profit
133.629 RON
Angajati
1
MIROMIN INVEST S.R.L.
CUI: 37608318CAEN: 4711
Activ
VÂLCEA, Sat Bodeşti Com. Bărbăteşti2017-05-19
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.207.579 RON
Profit
369.222 RON
Angajati
3
MATADOR SRL
CUI: 6532406CAEN: 4711
Activ
VÂLCEA, Sat Coasta Com. Păuşeşti-Măglaşi1994-12-13
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.243.512 RON
Profit
56.855 RON
Angajati
2
BADAG IMPEX SRL
CUI: 17114298CAEN: 4711
Activ
VÂLCEA, Sat Stănculeşti Com. Fârtăţeşti2005-01-13
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.145.415 RON
Profit
30.392 RON
Angajati
2
ALSAGES S.R.L.
CUI: 31003449CAEN: 4711
Activ
VÂLCEA, Mun. Râmnicu Vâlcea2012-12-12
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.390.272 RON
Profit
62.116 RON
Angajati
2
AIDA SRL
CUI: 4064384CAEN: 4711
Activ
VÂLCEA, Orş. Băile Olăneşti1993-06-04
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.073.248 RON
Profit
0 RON
Angajati
3

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 4711, Vâlcea

RO-DICMAN SRL
CUI: 23446950CAEN: 4711
Activ
VÂLCEA, Sat Armăşeşti Com. Cernişoara2008-03-06
fara e-Factura
Cifra afaceri
5.681.097 RON
Profit
492.675 RON
Angajati
14
DRANEM S.R.L.
CUI: 23654918CAEN: 4711
Activ
VÂLCEA, Sat Măldăreşti Com. Lădeşti2008-04-04
fara e-Factura
Cifra afaceri
0 RON
Profit
429 RON
Angajati
0
GEORGESCU FAMILY SRL
CUI: 23425744CAEN: 4711
Activ
VÂLCEA, Sat Muereasca de Sus Com. Muereasca2008-03-04
fara e-Factura
Cifra afaceri
3.766.695 RON
Profit
172.367 RON
Angajati
6
DARNIC EMI S.R.L.
CUI: 24032492CAEN: 4711
Activ
VÂLCEA, Sat Valea lui Stan Orş. Brezoi2008-06-11
fara e-Factura
Cifra afaceri
34.539 RON
Profit
5.299 RON
Angajati
0

Alte firme din Vâlcea

AIRFROST S.R.L.
CUI: 23654756CAEN: 4941
Activ
VÂLCEA, Sat Botorani Com. Măciuca2008-04-04
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.088.203 RON
Profit
210.063 RON
Angajati
1
INFOTOUR SRL
CUI: 23654780CAEN: 7311
Activ
VÂLCEA, Mun. Râmnicu Vâlcea2008-04-04
fara e-Factura
Cifra afaceri
422.884 RON
Profit
150.361 RON
Angajati
6
OCP COMPANY SRL
CUI: 23582200CAEN: 2361
Activ
VÂLCEA, Orş. Băbeni2008-03-25
fara e-Factura
Cifra afaceri
18.000 RON
Profit
12.587 RON
Angajati
0
ALDOBIR S.R.L.
CUI: 23725016CAEN: 3811
Activ
VÂLCEA, Mun. Râmnicu Vâlcea2008-04-15
fara e-Factura
EVALUX SRL
CUI: 23025403CAEN: 6832
Activ
VÂLCEA, Mun. Râmnicu Vâlcea2008-01-11
fara e-Factura
Cifra afaceri
56.461 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
DEZMO S.R.L.
CUI: 24319318CAEN: 9531
Activ
VÂLCEA, Sat Pietrari Com. Pietrari2008-08-12
fara e-Factura
Cifra afaceri
908.891 RON
Profit
122.601 RON
Angajati
5
UNICONCEPTS SRL
CUI: 16973191CAEN: 7111
Activ
VÂLCEA, Sat Racoviţa Com. Budeşti2004-11-24
fara e-Factura
Cifra afaceri
728.025 RON
Profit
212.578 RON
Angajati
4
ROSTIAN TAX S.R.L.
CUI: 31345581CAEN: 4933
Activ
VÂLCEA, Mun. Râmnicu Vâlcea2013-03-12
fara e-Factura
Cifra afaceri
34.198 RON
Profit
6.041 RON
Angajati
1

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul ALEXA INVEST SRL?

CUI-ul ALEXA INVEST SRL este 23654764.

Unde este sediul ALEXA INVEST SRL?

ALEXA INVEST SRL are sediul in Romania, VÂLCEA, Mun. Râmnicu Vâlcea, Str. Libertăţii nr. 24, 240451, Mun. Râmnicu Vâlcea, judetul VÂLCEA.

Cand a fost infiintata ALEXA INVEST SRL?

ALEXA INVEST SRL a fost infiintata in anul 2008 (18 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a ALEXA INVEST SRL in 2024?

In 2024, ALEXA INVEST SRL a raportat o cifra de afaceri de 1.214.829 RON.

Cati angajati are ALEXA INVEST SRL?

ALEXA INVEST SRL a raportat un numar mediu de 1 salariat in 2024.

Ce activitate are ALEXA INVEST SRL?

ALEXA INVEST SRL are codul CAEN principal 4711 (Comerţ cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi şi tutun).

Ce profit a inregistrat ALEXA INVEST SRL in 2024?

ALEXA INVEST SRL a inregistrat un profit net de 204.156 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 17 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
13 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
13 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.