Activ Plătitor TVA

ATX FOREST GROUP SRL

CUI: 24947681
CIF: RO24947681
Reg. Com.: J06/10/2009
CAEN: 4613
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 14 ianuarie 2009 · 17 ani
Distribuie:

Intermedieri în comerţul cu material lemnos şi materiale de construcţii

Surse și actualizare

Actualizat: 13 octombrie 2026 la 12:02

Despre ATX FOREST GROUP SRL

ATX FOREST GROUP SRL este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Sat Prundu Bârgăului Com. Prundu Bârgăului, judetul BISTRIŢA-NĂSĂUD, infiintata in 2009 (17 ani de activitate). Activitatea principala este "Intermedieri în comerţul cu material lemnos şi materiale de construcţii" (cod CAEN 4613), in sectorul comert cu ridicata si cu amanuntul. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, ATX FOREST GROUP SRL a raportat o cifra de afaceri de 317.928 RON, in scadere accentuata fata de anul precedent (-71.4%). Profitul net inregistrat a fost de 0 RON (in scadere accentuata). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 1. Pe parcursul ultimilor 7 ani, cifra de afaceri a scazut semnificativ de la 1.087.955 RON in 2017 la 317.928 RON in 2024.

Este inregistrata ca platitoare de TVA.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
317.928 RON
Venituri totale
258.403 RON
Cheltuieli totale
320.760 RON
Profit brut
0 RON
Profit net
0 RON
Marja profit net
0,00%
Active imobilizate
141.947 RON
Active circulante
133.653 RON
Stocuri
74.667 RON
Creanțe
43.777 RON
Casa & conturi bănci
15.209 RON
Capital propriu
57.670 RON

Contact

AdresaRomania, BISTRIŢA-NĂSĂUD, Sat Prundu Bârgăului Com. Prundu Bârgăului, 427230
Telefon0756065447

Adresă sediu social

Romania, BISTRIŢA-NĂSĂUD, Sat Prundu Bârgăului Com. Prundu Bârgăului, 427230
Cod poștal: 427230
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, BISTRIŢA-NĂSĂUD, Sat Prundu Bârgăului Com. Prundu Bârgăului, 427230
Cod postal
427230
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Reluare activitate din 05.10.2016
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Bistriţa-Năsăud
Platitor TVA
Da

Stare inactivitate

Data inactivare
8 martie 2016
Data reactivare
21 decembrie 2016

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2017 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
317.928 RON
Rezultat net
-68.314 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 317.928 RON 1.110.514 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 258.403 RON 1.247.138 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 320.760 RON 1.006.761 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 0 RON 240.377 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 0 RON 231.956 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 62.357 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 68.314 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 141.947 RON 191.719 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 133.653 RON 366.266 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 275.600 RON 557.985 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 74.667 RON 180.497 RON
CreanțeSume de încasat 43.777 RON 155.229 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 15.209 RON 30.540 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 217.930 RON 321.763 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 57.670 RON 236.222 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 1 persoane 1 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active275.600RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

79,1 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale275.600 RON
Datorii totale217.930 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
0,0 %Profit net / active totale
ROE
0,0 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
0,61 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
20,9 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 8 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

8 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 317.928 -71,4% față de anul precedent 258.403 320.760 0 -100,0% față de anul precedent 0 -100,0% față de anul precedent 62.357 68.314
2023 1.110.514 -20,3% față de anul precedent 1.247.138 1.006.761 240.377 -12,3% față de anul precedent 231.956 -5,7% față de anul precedent 0 0
2022 1.393.648 +183,7% față de anul precedent 1.393.041 1.118.917 274.124 +242,1% față de anul precedent 245.896 +267,0% față de anul precedent 0 0
2021 491.274 -48,6% față de anul precedent 606.409 526.270 80.139 -21,4% față de anul precedent 67.002 -27,3% față de anul precedent 0 0
2020 956.123 +615,7% față de anul precedent 1.032.757 930.749 102.008 +568,8% față de anul precedent 92.214 +705,9% față de anul precedent 0 0
2019 133.591 -69,3% față de anul precedent 140.982 125.730 15.252 -53,0% față de anul precedent 11.442 -58,7% față de anul precedent 0 0
2018 435.598 -60,0% față de anul precedent 438.501 406.037 32.464 -62,5% față de anul precedent 27.677 -63,1% față de anul precedent 0 0
2017 1.087.955 1.089.462 1.002.810 86.652 75.093 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

8 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 141.947 133.653 275.600 74.667 43.777 15.209
2023 191.719 366.266 557.985 180.497 155.229 30.540
2022 129.560 462.291 591.851 242.214 161.877 58.200
2021 27.322 432.855 460.177 273.546 61.985 97.324
2020 69.807 307.974 377.781 85.785 185.094 37.095
2019 134.931 46.586 181.517 0 13.632 32.954
2018 29.895 141.835 171.730 19.091 68.490 54.254
2017 16.881 130.678 147.559 10.000 31.848 88.830

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

8 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 217.930 -32,3% față de anul precedent 57.670 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2023 321.763 -6,3% față de anul precedent 236.222 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2022 343.317 -12,1% față de anul precedent 248.534 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2021 390.537 +38,0% față de anul precedent 69.640 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2020 282.929 +99,2% față de anul precedent 94.852 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2019 142.038 -1,2% față de anul precedent 39.479 Neraportat 1
2018 143.692 +99,1% față de anul precedent 28.038 Neraportat 0 -100,0% față de anul precedent
2017 72.166 75.393 Neraportat 1

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

72din 100 de puncte
Risc ridicat

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare17 / 20
Profitabilitate15 / 20
Evoluția veniturilor20 / 20
Pierderi consecutive10 / 20
Lichiditate10 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

11 repere. O singură cronologie.

Din 2009 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2009 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
11 repere · toți anii

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 317.928 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 317.928 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
317.928 RON -71.37% față de anul precedent
Profit net
0 RON -100% față de anul precedent
Pierdere neta
68.314 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
217.930 RON -32.27% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 1.110.514 RON. Profit: 231.956 RON

Cifra de afaceri: 1.110.514 RON. Profit: 231.956 RON

Cifra de afaceri
1.110.514 RON -20.32% față de anul precedent
Profit net
231.956 RON -5.67% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
321.763 RON -6.28% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 1.393.648 RON. Profit: 245.896 RON

Cifra de afaceri: 1.393.648 RON. Profit: 245.896 RON

Cifra de afaceri
1.393.648 RON +183.68% față de anul precedent
Profit net
245.896 RON +267% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
343.317 RON -12.09% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 491.274 RON. Profit: 67.002 RON

Cifra de afaceri: 491.274 RON. Profit: 67.002 RON

Cifra de afaceri
491.274 RON -48.62% față de anul precedent
Profit net
67.002 RON -27.34% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
390.537 RON +38.03% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021

2020 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 956.123 RON. Profit: 92.214 RON

Cifra de afaceri: 956.123 RON. Profit: 92.214 RON

Cifra de afaceri
956.123 RON +615.71% față de anul precedent
Profit net
92.214 RON +705.93% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
282.929 RON +99.19% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020

2019 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 133.591 RON. Profit: 11.442 RON

Cifra de afaceri: 133.591 RON. Profit: 11.442 RON

Cifra de afaceri
133.591 RON -69.33% față de anul precedent
Profit net
11.442 RON -58.66% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1
Datorii
142.038 RON -1.15% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2019

2018 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2018Cifra de afaceri: 435.598 RON. Profit: 27.677 RON

Cifra de afaceri: 435.598 RON. Profit: 27.677 RON

Cifra de afaceri
435.598 RON -59.96% față de anul precedent
Profit net
27.677 RON -63.14% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0 -100% față de anul precedent
Datorii
143.692 RON +99.11% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2018

2017 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2017Cifra de afaceri: 1.087.955 RON. Profit: 75.093 RON

Cifra de afaceri: 1.087.955 RON. Profit: 75.093 RON

Cifra de afaceri
1.087.955 RON
Profit net
75.093 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1
Datorii
72.166 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2017

2016 2 repere

Stare companieStare companieFirma a fost reactivataCompania a fost reactivata si si-a reluat activitatea.

Compania a fost reactivata si si-a reluat activitatea.

Stare companieStare companieFirma a fost declarata inactivaCompania a fost declarata inactiva de catre autoritatile fiscale.

Compania a fost declarata inactiva de catre autoritatile fiscale.

2009 1 repere

ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataATX FOREST GROUP SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4613 in Sat Prundu Bârgăului Com. Prundu Bârgăului (BISTRIŢA-NĂSĂUD)

ATX FOREST GROUP SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4613 in Sat Prundu Bârgăului Com. Prundu Bârgăului (BISTRIŢA-NĂSĂUD)

11 din 11 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 4613, Bistriţa-Năsăud

ALPIN WINDOW S.R.L.
CUI: 48938249CAEN: 4613
Activ
BISTRIŢA-NĂSĂUD, Mun. Bistriţa2023-10-12
fara e-Factura
Cifra afaceri
348.960 RON
Profit
13.204 RON
Angajati
1
CARPAROM TEX SRL
CUI: 13077162CAEN: 4613
Activ
BISTRIŢA-NĂSĂUD, Sat Anieş Com. Maieru2000-06-05
fara e-Factura
Cifra afaceri
293.849 RON
Profit
136.101 RON
Angajati
2
INTEGRA BUSINESS SRL
CUI: 34612497CAEN: 4613
Activ
BISTRIŢA-NĂSĂUD, Sat Jelna Com. Budacu de Jos2015-06-05
fara e-Factura
Cifra afaceri
389.058 RON
Profit
234.027 RON
Angajati
1
ADX FOREST COMPANY S.R.L.
CUI: 48822774CAEN: 4613
Activ
BISTRIŢA-NĂSĂUD, Sat Bistriţa Bârgăului Com. Bistriţa Bârgăului2023-09-21
fara e-Factura
Cifra afaceri
128.369 RON
Profit
1.929 RON
Angajati
1

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 4613, Bistriţa-Năsăud

MADERAS ZAVESCHI S.R.L.
CUI: 24377831CAEN: 4613
Activ
BISTRIŢA-NĂSĂUD, Sat Bistriţa Bârgăului Com. Bistriţa Bârgăului2008-08-26
fara e-Factura
Cifra afaceri
52.901 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
MCM HANDELS SRL
CUI: 27419460CAEN: 4613
Activ
BISTRIŢA-NĂSĂUD, Sat Anieş Com. Maieru2010-09-23
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.694.949 RON
Profit
71.271 RON
Angajati
2
DECORART DOBRIC SRL
CUI: 23651512CAEN: 4613
Activ
BISTRIŢA-NĂSĂUD, Sat Dobric Com. Căianu Mic2008-04-03
fara e-Factura
Cifra afaceri
24.880 RON
Profit
0 RON
Angajati
0
ARGENTEA INTERNATIONAL SRL
CUI: 29109112CAEN: 4613
Activ
BISTRIŢA-NĂSĂUD, Sat Prundu Bârgăului Com. Prundu Bârgăului2011-09-15
fara e-Factura
Cifra afaceri
0 RON
Profit
0 RON
Angajati
1

Alte firme din Bistriţa-Năsăud

MONLAD S.R.L.
CUI: 24934924CAEN: 2314
Activ
BISTRIŢA-NĂSĂUD, Mun. Bistriţa2009-01-12
fara e-Factura
NISDEA S.R.L.
CUI: 24959570CAEN: 0220
Activ
BISTRIŢA-NĂSĂUD, Mun. Bistriţa2009-01-16
fara e-Factura
SORANUS MED SRL
CUI: 24855111CAEN: 8622
Activ
BISTRIŢA-NĂSĂUD, Mun. Bistriţa2008-12-11
fara e-Factura
Cifra afaceri
403.353 RON
Profit
213.818 RON
Angajati
1
TIBI & IULIA SRL
CUI: 25029193CAEN: 4711
Activ
BISTRIŢA-NĂSĂUD, Sat Teaca Com. Teaca2009-01-29
fara e-Factura
Cifra afaceri
209.601 RON
Profit
17.790 RON
Angajati
0
FUN MOBILE TELECOM S.R.L.
CUI: 25842365CAEN: 4652
Activ
BISTRIŢA-NĂSĂUD, Orş. Năsăud2009-08-03
fara e-Factura
Cifra afaceri
463.155 RON
Profit
26.416 RON
Angajati
1
PITBEBMED S.R.L.
CUI: 17233434CAEN: 8623
Activ
BISTRIŢA-NĂSĂUD, Mun. Bistriţa2005-02-14
fara e-Factura
HYDROSILVANIA SRL
CUI: 31577913CAEN: 3511
Activ
BISTRIŢA-NĂSĂUD, Sat Anieş Com. Maieru2013-04-26
fara e-Factura
Cifra afaceri
2.807.481 RON
Profit
1.313.853 RON
Angajati
4

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul ATX FOREST GROUP SRL?

CUI-ul ATX FOREST GROUP SRL este 24947681.

Unde este sediul ATX FOREST GROUP SRL?

ATX FOREST GROUP SRL are sediul in Romania, BISTRIŢA-NĂSĂUD, Sat Prundu Bârgăului Com. Prundu Bârgăului, 427230, Sat Prundu Bârgăului Com. Prundu Bârgăului, judetul BISTRIŢA-NĂSĂUD.

Cand a fost infiintata ATX FOREST GROUP SRL?

ATX FOREST GROUP SRL a fost infiintata in anul 2009 (17 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a ATX FOREST GROUP SRL in 2024?

In 2024, ATX FOREST GROUP SRL a raportat o cifra de afaceri de 317.928 RON.

Cati angajati are ATX FOREST GROUP SRL?

ATX FOREST GROUP SRL a raportat un numar mediu de 1 salariat in 2024.

Ce activitate are ATX FOREST GROUP SRL?

ATX FOREST GROUP SRL are codul CAEN principal 4613 (Intermedieri în comerţul cu material lemnos şi materiale de construcţii).

Ce profit a inregistrat ATX FOREST GROUP SRL in 2024?

ATX FOREST GROUP SRL a inregistrat o pierdere neta de 68.314 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 8 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
13 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
13 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.