Activ e‑Factură

PASO IMPEX SRL

CUI: 2586047
CIF: 2586047
Reg. Com.: J07/666/1992
CAEN: 7020
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 23 decembrie 1992 · 33 ani
Distribuie:

Activități de consultanță în afaceri și management

Surse și actualizare

Actualizat: 13 octombrie 2026 la 19:46

Despre PASO IMPEX SRL

PASO IMPEX SRL este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Mun. Botoşani, judetul BOTOŞANI, infiintata in 1992 (33 ani de activitate). Activitatea principala este "Activități de consultanță în afaceri și management" (cod CAEN 7020), in sectorul tranzactii imobiliare. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2017, PASO IMPEX SRL a raportat o cifra de afaceri de 77.061 RON, relativ stabila fata de anul precedent (+0.5%). Profitul net inregistrat a fost de 58.926 RON (relativ stabila). Pe parcursul ultimilor 8 ani, cifra de afaceri a scazut de la 104.174 RON in 2009 la 77.061 RON in 2017. Datoriile raportate (81.003 RON) depasesc cifra de afaceri anuala.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
77.061 RON
Venituri totale
77.636 RON
Cheltuieli totale
16.382 RON
Profit brut
61.254 RON
Profit net
58.926 RON
Marja profit net
76,47%
Active imobilizate
359.796 RON
Active circulante
100.640 RON
Stocuri
71 RON
Creanțe
75.228 RON
Casa & conturi bănci
25.341 RON
Capital propriu
379.433 RON

Contact

AdresaRomania, BOTOŞANI, Mun. Botoşani, Str. Unirii nr. 11, 710221
Telefon031515159
Fax310

Adresă sediu social

Romania, BOTOŞANI, Mun. Botoşani, Str. Unirii nr. 11, 710221
Cod poștal: 710221
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, BOTOŞANI, Mun. Botoşani, Str. Unirii nr. 11, 710221
Cod postal
710221
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 23.12.1992
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Botoşani
Platitor TVA
Nu

Informatii fiscale

RO e-Factura
Da (din 1 februarie 2024)
TVA la incasare
1 ianuarie 2013 - 1 aprilie 2014

Stare inactivitate

Data inactivare
17 septembrie 2025
Data reactivare
3 noiembrie 2025

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2009 –2017 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2017
Cifră de afaceri
77.061 RON
Rezultat net
58.926 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2017 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2017 2016
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 77.061 RON 76.679 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 77.636 RON 76.679 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 16.382 RON 16.265 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 61.254 RON 60.414 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 58.926 RON 58.114 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 359.796 RON 50.589 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 100.640 RON 43.048 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 460.436 RON 93.637 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 71 RON 71 RON
CreanțeSume de încasat 75.228 RON 12.757 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 25.341 RON 30.220 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 81.003 RON 67.057 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 379.433 RON 26.580 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 0 persoane 0 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2017

Total active460.436RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2017

17,6 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale460.436 RON
Datorii totale81.003 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2017

ROA
12,8 %Profit net / active totale
ROE
15,5 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
1,24 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
82,4 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 3 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

3 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2017 77.061 +0,5% față de anul precedent 77.636 16.382 61.254 +1,4% față de anul precedent 58.926 +1,4% față de anul precedent 0 0
2016 76.679 -26,4% față de anul precedent 76.679 16.265 60.414 -26,8% față de anul precedent 58.114 -26,3% față de anul precedent 0 0
2009 104.174 104.174 21.636 82.538 78.855 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

3 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2017 359.796 100.640 460.436 71 75.228 25.341
2016 50.589 43.048 93.637 71 12.757 30.220
2009 54.522 249.687 304.209 38 18.625 231.024

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

3 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2017 81.003 +20,8% față de anul precedent 379.433 Neraportat 0
2016 67.057 +48,0% față de anul precedent 26.580 Neraportat 0 -100,0% față de anul precedent
2009 45.319 258.890 Neraportat 1

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2017

10din 100 de puncte
Risc scăzut

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare0 / 20
Profitabilitate0 / 20
Evoluția veniturilor5 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate5 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

9 repere. O singură cronologie.

Din 1992 până în 2025 · datele disponibile în acest profil.

1992 → 2025
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
9 repere · toți anii

2025 2 repere

Stare companieStare companieFirma a fost reactivataCompania a fost reactivata si si-a reluat activitatea.

Compania a fost reactivata si si-a reluat activitatea.

Stare companieStare companieFirma a fost declarata inactivaCompania a fost declarata inactiva de catre autoritatile fiscale.

Compania a fost declarata inactiva de catre autoritatile fiscale.

2024 1 repere

Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInregistrare RO e-FacturaCompania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.

Compania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.

2017 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2017Cifra de afaceri: 77.061 RON. Profit: 58.926 RON

Cifra de afaceri: 77.061 RON. Profit: 58.926 RON

Cifra de afaceri
77.061 RON +0.5% față de anul precedent
Profit net
58.926 RON +1.4% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
81.003 RON +20.8% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2017

2016 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2016Cifra de afaceri: 76.679 RON. Profit: 58.114 RON

Cifra de afaceri: 76.679 RON. Profit: 58.114 RON

Cifra de afaceri
76.679 RON -26.39% față de anul precedent
Profit net
58.114 RON -26.3% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0 -100% față de anul precedent
Datorii
67.057 RON +47.97% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2016

2014 1 repere

Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleSfarsit TVA la incasareCompania a renuntat la sistemul de TVA la incasare.

Compania a renuntat la sistemul de TVA la incasare.

2013 1 repere

Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInceput TVA la incasareCompania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.

Compania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.

2009 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2009Cifra de afaceri: 104.174 RON. Profit: 78.855 RON

Cifra de afaceri: 104.174 RON. Profit: 78.855 RON

Cifra de afaceri
104.174 RON
Profit net
78.855 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1
Datorii
45.319 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2009

1992 1 repere

ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataPASO IMPEX SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 7020 in Mun. Botoşani (BOTOŞANI)

PASO IMPEX SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 7020 in Mun. Botoşani (BOTOŞANI)

9 din 9 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 7020, Botoşani

SUT-ASC SRL
CUI: 13981440CAEN: 7020
Activ
BOTOŞANI, Mun. Botoşani2001-06-19
fara e-Factura
Cifra afaceri
76.891 RON
Profit
0 RON
Angajati
0
FIXESTIMA SRL
CUI: 28243220CAEN: 7020
Activ
BOTOŞANI, Mun. Botoşani2011-03-25
fara e-Factura
Cifra afaceri
75.578 RON
Profit
3.393 RON
Angajati
1
OFFICE CONTA EXCLUSIV S.R.L.
CUI: 42752742CAEN: 7020
Activ
BOTOŞANI, Mun. Botoşani2020-07-09
fara e-Factura
Cifra afaceri
230.800 RON
Profit
36.088 RON
Angajati
2
PROVENCE ART CONCEPT S.R.L.
CUI: 39154714CAEN: 7020
Activ
BOTOŞANI, Mun. Botoşani2018-04-05
fara e-Factura
Cifra afaceri
6.150 RON
Profit
134 RON
Angajati
0

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 7020, Botoşani

NORD EXPERT SRL
CUI: 14048211CAEN: 7020
Activ
BOTOŞANI, Mun. Botoşani2001-07-17
fara e-Factura
Cifra afaceri
75.050 RON
Profit
0 RON
Angajati
2

Alte firme din Botoşani

ROLINA SRL
CUI: 2585033CAEN: 4711
Activ
BOTOŞANI, Mun. Botoşani1992-12-23
fara e-Factura
Cifra afaceri
6.935.884 RON
Profit
202.274 RON
Angajati
11
DIVERTCOM SRL
CUI: 2586098CAEN: 4711
Activ
BOTOŞANI, Mun. Botoşani1992-12-23
fara e-Factura
Cifra afaceri
120.504 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
VIOFARM SRL
CUI: 3199391CAEN: 4773
Activ
BOTOŞANI, Mun. Botoşani1993-02-11
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.036.600 RON
Profit
0 RON
Angajati
4
CONREC AGREMIN TRANS S.R.L.
CUI: 609357CAEN: 4211
Activ
BOTOŞANI, Sat Curteşti Com. Curteşti1992-11-05
fara e-Factura
Cifra afaceri
150.619.575 RON
Profit
6.262.723 RON
Angajati
154
VICO SERV SRL
CUI: 3989943CAEN: 4719
Activ
BOTOŞANI, Sat Curteşti Com. Curteşti1993-05-24
fara e-Factura
Cifra afaceri
3.092 RON
Profit
0 RON
Angajati
0
ABIROVI SRL
CUI: 15988135CAEN: 4771
Activ
BOTOŞANI, Mun. Botoşani2003-12-12
fara e-Factura
Cifra afaceri
61.365 RON
Profit
0 RON
Angajati
1

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul PASO IMPEX SRL?

CUI-ul PASO IMPEX SRL este 2586047.

Unde este sediul PASO IMPEX SRL?

PASO IMPEX SRL are sediul in Romania, BOTOŞANI, Mun. Botoşani, Str. Unirii nr. 11, 710221, Mun. Botoşani, judetul BOTOŞANI.

Cand a fost infiintata PASO IMPEX SRL?

PASO IMPEX SRL a fost infiintata in anul 1992 (33 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a PASO IMPEX SRL in 2017?

In 2017, PASO IMPEX SRL a raportat o cifra de afaceri de 77.061 RON.

Ce activitate are PASO IMPEX SRL?

PASO IMPEX SRL are codul CAEN principal 7020 (Activități de consultanță în afaceri și management).

Ce profit a inregistrat PASO IMPEX SRL in 2017?

PASO IMPEX SRL a inregistrat un profit net de 58.926 RON in 2017.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 3 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
13 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
13 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.