Hoteluri şi alte facilităţi de cazare similare
Surse și actualizareActualizat: 13 octombrie 2026 la 02:46
Despre STORE EXIM RESORT SRL
STORE EXIM RESORT SRL este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Sector 1 Mun. Bucureşti, judetul MUNICIPIUL BUCUREŞTI, infiintata in 2010 (16 ani de activitate). Activitatea principala este "Hoteluri şi alte facilităţi de cazare similare" (cod CAEN 5510), in sectorul hoteluri si restaurante. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.
In 2024, STORE EXIM RESORT SRL a raportat o cifra de afaceri de 262.500 RON, relativ stabila fata de anul precedent (-3.2%). Profitul net inregistrat a fost de 898 RON (in scadere accentuata). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 3. Datoriile raportate (462.062 RON) depasesc cifra de afaceri anuala.
Compania, pe scurt
- Cifră de afaceri netă
- 262.500 RON
- Venituri totale
- 262.562 RON
- Cheltuieli totale
- 254.653 RON
- Profit brut
- 7.909 RON
- Profit net
- 898 RON
- Marja profit net
- 0,34%
- Active imobilizate
- 0 RON
- Active circulante
- 1.809.170 RON
- Stocuri
- 0 RON
- Creanțe
- 1.800.606 RON
- Casa & conturi bănci
- 8.564 RON
- Capital propriu
- 1.347.108 RON
Contact
Adresă sediu social
Adresa fiscala
- Adresa
- Romania, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 1 Mun. Bucureşti, Str. CHILE nr. 4
Date juridice și fiscale
Detalii companie
- Forma proprietate
- Proprietate Privata Capital Privat Autohton
- Forma organizare
- PERSOANA JURIDICA
- Stare inregistrare
- Înregistrat din 26.02.2010
- Organ fiscal competent
- Administraţia Sector 1 a Finanţelor Publice
- Platitor TVA
- Nu
Informatii fiscale
- RO e-Factura
- Da (din 1 ianuarie 2024)
Indicatori financiari
Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.
Evoluția companiei
2010 –2024 · RON
- An explorat în grafic
- 2024
- Cifră de afaceri
- 262.500 RON
- Rezultat net
- 898 RON
Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.
Toți indicatorii raportați
17 indicatori · valori exacte
| Indicator și explicație | 2024 | 2023 |
|---|---|---|
| Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii | 262.500 RON | 271.067 RON |
| Venituri totaleToate veniturile raportate | 262.562 RON | 271.067 RON |
| Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate | 254.653 RON | 200.298 RON |
| Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț | 7.909 RON | 70.769 RON |
| Profit netCâmpul de profit net din bilanț | 898 RON | 68.357 RON |
| Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut | 0 RON | 0 RON |
| Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero | 0 RON | 0 RON |
| Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung | 0 RON | 0 RON |
| Active circulanteActive folosite în activitatea curentă | 1.809.170 RON | 1.722.482 RON |
| Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante | 1.809.170 RON | 1.722.482 RON |
| StocuriBunuri și materiale în stoc | 0 RON | 0 RON |
| CreanțeSume de încasat | 1.800.606 RON | 1.696.797 RON |
| Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești | 8.564 RON | 25.685 RON |
| Datorii totaleTotalul datoriilor raportate | 462.062 RON | 376.273 RON |
| Capital propriuCapitaluri proprii raportate | 1.347.108 RON | 1.346.209 RON |
| Capital socialCapitalul social din bilanț | Neraportat | Neraportat |
| Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați | 3 persoane | 3 persoane |
Structura activelor
Distribuția activelor · 2024
Datorii și active
Comparație la finalul anului 2024
Datorii totale / active totale afișate
Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.
Rate de eficiență · 2024
- ROA
- 0,0 %Profit net / active totale
- ROE
- 0,1 %Profit net / capital propriu
- Lichiditate afișată
- 3,92 Active circulante / datorii totale
- Solvabilitate afișată
- 74,5 %Capital propriu / active totale
Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.
Bilanțuri anuale
Toate cele 14 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.
Venituri, cheltuieli și rezultate
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Cifră de afaceri netă | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit brut | Profit net | Pierdere brută | Pierdere netă |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 262.500 -3,2% față de anul precedent | 262.562 | 254.653 | 7.909 -88,8% față de anul precedent | 898 -98,7% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2023 | 271.067 +17,3% față de anul precedent | 271.067 | 200.298 | 70.769 +2,4% față de anul precedent | 68.357 +1,9% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2022 | 231.046 +19,7% față de anul precedent | 231.080 | 161.945 | 69.135 +31,6% față de anul precedent | 67.055 +32,1% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2021 | 193.083 -14,5% față de anul precedent | 193.255 | 140.718 | 52.537 -55,9% față de anul precedent | 50.778 -56,6% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2020 | 225.838 -24,5% față de anul precedent | 231.678 | 112.620 | 119.058 -41,7% față de anul precedent | 116.988 -41,9% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2019 | 299.233 +2,1% față de anul precedent | 299.233 | 95.001 | 204.232 +32,0% față de anul precedent | 201.240 +32,6% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2018 | 293.140 +42,3% față de anul precedent | 293.460 | 138.714 | 154.746 +21,3% față de anul precedent | 151.811 +21,2% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2017 | 205.942 -6,2% față de anul precedent | 206.110 | 78.506 | 127.604 -25,2% față de anul precedent | 125.271 -24,1% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2016 | 219.535 +7,3% față de anul precedent | 219.536 | 48.904 | 170.632 -7,0% față de anul precedent | 165.112 -6,8% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2015 | 204.658 +413,3% față de anul precedent | 204.727 | 21.343 | 183.384 +457,2% față de anul precedent | 177.242 +458,9% față de anul precedent | Neraportat | 0 |
| 2013 | 39.874 | 39.874 | 6.964 | 32.910 | 31.714 | 0 | 0 |
| 2012 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 2011 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 2010 | 0 | 0 | 29 | 0 | 0 | 29 | 29 |
Active și disponibilități
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Active imobilizate | Active circulante | Active totale | Stocuri | Creanțe | Casa și conturi la bănci |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 0 | 1.809.170 | 1.809.170 | 0 | 1.800.606 | 8.564 |
| 2023 | 0 | 1.722.482 | 1.722.482 | 0 | 1.696.797 | 25.685 |
| 2022 | 0 | 1.537.477 | 1.537.477 | 4.223 | 1.505.647 | 27.607 |
| 2021 | 0 | 1.361.233 | 1.361.233 | 3.954 | 1.338.767 | 18.512 |
| 2020 | 0 | 1.166.047 | 1.166.047 | 0 | 1.135.467 | 30.580 |
| 2019 | 0 | 1.058.301 | 1.058.301 | 4.080 | 1.021.108 | 33.113 |
| 2018 | 0 | 885.197 | 885.197 | 1.678 | 792.410 | 91.109 |
| 2017 | 309 | 826.206 | 826.515 | 29.476 | 19.781 | 776.949 |
| 2016 | 309 | 616.768 | 617.077 | 6.816 | 15.204 | 594.748 |
| 2015 | 309 | 401.132 | 401.441 | 0 | 395.710 | 5.422 |
| 2013 | 0 | 35.136 | 35.136 | 0 | 0 | 35.136 |
| 2012 | 0 | 200 | 200 | 0 | 0 | 200 |
| 2011 | 0 | 171 | 171 | 0 | 0 | 171 |
| 2010 | 0 | 171 | 171 | 0 | 0 | 171 |
Datorii, capital și salariați
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Datorii totale | Capital propriu | Capital social | Număr mediu de salariați |
|---|---|---|---|---|
| 2024 | 462.062 +22,8% față de anul precedent | 1.347.108 | Neraportat | 3 0,0% față de anul precedent |
| 2023 | 376.273 +44,9% față de anul precedent | 1.346.209 | Neraportat | 3 0,0% față de anul precedent |
| 2022 | 259.625 +72,6% față de anul precedent | 1.277.852 | Neraportat | 3 0,0% față de anul precedent |
| 2021 | 150.435 +2.396,0% față de anul precedent | 1.210.798 | Neraportat | 3 0,0% față de anul precedent |
| 2020 | 6.027 -60,5% față de anul precedent | 1.160.020 | Neraportat | 3 +50,0% față de anul precedent |
| 2019 | 15.269 +471,2% față de anul precedent | 1.043.032 | Neraportat | 2 0,0% față de anul precedent |
| 2018 | 2.673 -98,0% față de anul precedent | 882.524 | Neraportat | 2 0,0% față de anul precedent |
| 2017 | 136.535 +160,7% față de anul precedent | 689.980 | Neraportat | 2 +100,0% față de anul precedent |
| 2016 | 52.368 +2.739,9% față de anul precedent | 564.709 | Neraportat | 1 |
| 2015 | 1.844 -42,8% față de anul precedent | 399.597 | Neraportat | 0 |
| 2013 | 3.222 | 31.914 | Neraportat | 0 |
| 2012 | 0 | 200 | Neraportat | 0 |
| 2011 | 0 | 171 | Neraportat | 0 |
| 2010 | 0 | 171 | Neraportat | 0 |
„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.
Scor de risc estimat
O privire asupra indicatorilor financiari · 2024
Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.
Cum se calculează și cum se citește scorul?
Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.
Acționariat și capital
Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.
Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.
Persoane asociate
0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.
Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.
Conexiuni
Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.
Grafic conexiuni
Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.
Parcursul firmei
Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.
16 repere. O singură cronologie.
Din 2010 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.
2024 2 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 262.500 RON. Profit: 898 RON
Cifra de afaceri: 262.500 RON. Profit: 898 RON
- Cifra de afaceri
- 262.500 RON -3.16% față de anul precedent
- Profit net
- 898 RON -98.69% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 3 0% față de anul precedent
- Datorii
- 462.062 RON +22.8% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2024Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInregistrare RO e-FacturaCompania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.
Compania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.
2023 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 271.067 RON. Profit: 68.357 RON
Cifra de afaceri: 271.067 RON. Profit: 68.357 RON
- Cifra de afaceri
- 271.067 RON +17.32% față de anul precedent
- Profit net
- 68.357 RON +1.94% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 3 0% față de anul precedent
- Datorii
- 376.273 RON +44.93% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20232022 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 231.046 RON. Profit: 67.055 RON
Cifra de afaceri: 231.046 RON. Profit: 67.055 RON
- Cifra de afaceri
- 231.046 RON +19.66% față de anul precedent
- Profit net
- 67.055 RON +32.06% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 3 0% față de anul precedent
- Datorii
- 259.625 RON +72.58% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20222021 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 193.083 RON. Profit: 50.778 RON
Cifra de afaceri: 193.083 RON. Profit: 50.778 RON
- Cifra de afaceri
- 193.083 RON -14.5% față de anul precedent
- Profit net
- 50.778 RON -56.6% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 3 0% față de anul precedent
- Datorii
- 150.435 RON +2396.02% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20212020 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 225.838 RON. Profit: 116.988 RON
Cifra de afaceri: 225.838 RON. Profit: 116.988 RON
- Cifra de afaceri
- 225.838 RON -24.53% față de anul precedent
- Profit net
- 116.988 RON -41.87% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 3 +50% față de anul precedent
- Datorii
- 6.027 RON -60.53% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20202019 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 299.233 RON. Profit: 201.240 RON
Cifra de afaceri: 299.233 RON. Profit: 201.240 RON
- Cifra de afaceri
- 299.233 RON +2.08% față de anul precedent
- Profit net
- 201.240 RON +32.56% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 2 0% față de anul precedent
- Datorii
- 15.269 RON +471.23% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20192018 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2018Cifra de afaceri: 293.140 RON. Profit: 151.811 RON
Cifra de afaceri: 293.140 RON. Profit: 151.811 RON
- Cifra de afaceri
- 293.140 RON +42.34% față de anul precedent
- Profit net
- 151.811 RON +21.19% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 2 0% față de anul precedent
- Datorii
- 2.673 RON -98.04% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20182017 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2017Cifra de afaceri: 205.942 RON. Profit: 125.271 RON
Cifra de afaceri: 205.942 RON. Profit: 125.271 RON
- Cifra de afaceri
- 205.942 RON -6.19% față de anul precedent
- Profit net
- 125.271 RON -24.13% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 2 +100% față de anul precedent
- Datorii
- 136.535 RON +160.72% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20172016 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2016Cifra de afaceri: 219.535 RON. Profit: 165.112 RON
Cifra de afaceri: 219.535 RON. Profit: 165.112 RON
- Cifra de afaceri
- 219.535 RON +7.27% față de anul precedent
- Profit net
- 165.112 RON -6.84% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1
- Datorii
- 52.368 RON +2739.91% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20162015 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2015Cifra de afaceri: 204.658 RON. Profit: 177.242 RON
Cifra de afaceri: 204.658 RON. Profit: 177.242 RON
- Cifra de afaceri
- 204.658 RON +413.26% față de anul precedent
- Profit net
- 177.242 RON +458.88% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 1.844 RON -42.77% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20152013 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2013Cifra de afaceri: 39.874 RON. Profit: 31.714 RON
Cifra de afaceri: 39.874 RON. Profit: 31.714 RON
- Cifra de afaceri
- 39.874 RON
- Profit net
- 31.714 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 3.222 RON
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20132012 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2012Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 0 RON
- Profit net
- 0 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 0 RON
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20122011 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2011Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 0 RON
- Profit net
- 0 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 0 RON
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20112010 2 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2010Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 0 RON
- Profit net
- 0 RON
- Pierdere neta
- 29 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 0 RON
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2010ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataSTORE EXIM RESORT SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 5510 in Sector 1 Mun. Bucureşti (MUNICIPIUL BUCUREŞTI)
STORE EXIM RESORT SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 5510 in Sector 1 Mun. Bucureşti (MUNICIPIUL BUCUREŞTI)
Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.
Publicații ONRC
0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.
Dosare instanță
0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată
Achiziții publice (SEAP)
Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro
Clasamente și premii
Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.
Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.
Recenzii
Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!
Firme similare
Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.
Firme de mărime apropiată — CAEN 5510, Municipiul Bucureşti
Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 5510, Municipiul Bucureşti
Alte firme din Municipiul Bucureşti
Întrebări frecvente
Răspunsuri din datele publicate în acest profil.
Care este CUI-ul STORE EXIM RESORT SRL?
CUI-ul STORE EXIM RESORT SRL este 26579969.
Unde este sediul STORE EXIM RESORT SRL?
STORE EXIM RESORT SRL are sediul in Romania, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 1 Mun. Bucureşti, Str. Chile nr. 4, 11606, Sector 1 Mun. Bucureşti, judetul MUNICIPIUL BUCUREŞTI.
Cand a fost infiintata STORE EXIM RESORT SRL?
STORE EXIM RESORT SRL a fost infiintata in anul 2010 (16 ani de activitate).
Care a fost cifra de afaceri a STORE EXIM RESORT SRL in 2024?
In 2024, STORE EXIM RESORT SRL a raportat o cifra de afaceri de 262.500 RON.
Cati angajati are STORE EXIM RESORT SRL?
STORE EXIM RESORT SRL a raportat un numar mediu de 3 salariati in 2024.
Ce activitate are STORE EXIM RESORT SRL?
STORE EXIM RESORT SRL are codul CAEN principal 5510 (Hoteluri şi alte facilităţi de cazare similare).
Ce profit a inregistrat STORE EXIM RESORT SRL in 2024?
STORE EXIM RESORT SRL a inregistrat un profit net de 898 RON in 2024.
Surse și actualizare
Contextul datelor, într-un singur loc.
- Identificare și situație fiscală
- Registrele publice ANAF și ONRC
- Date financiare
- Bilanțurile anuale disponibile · 14 exerciții financiare
- Publicații ONRC
- 0 înregistrări încărcate
- Ultima actualizare a profilului
- 13 octombrie 2026
- Următoarea actualizare disponibilă
- 13 noiembrie 2026
Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.
Date personale (GDPR)
Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.