Lucrări de pregătire a terenului
Surse și actualizareActualizat: 14 octombrie 2026 la 04:46
Despre HAMVI RESORT SRL
HAMVI RESORT SRL este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Sat Valea Dragului Com. Valea Dragului, judetul GIURGIU, infiintata in 2010 (16 ani de activitate). Activitatea principala este "Lucrări de pregătire a terenului" (cod CAEN 4312), in sectorul constructii. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.
In 2024, HAMVI RESORT SRL a raportat o cifra de afaceri de 14.400 RON, in scadere accentuata fata de anul precedent (-87.8%). Profitul net inregistrat a fost de 0 RON (in scadere accentuata). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 1. Datoriile raportate (696.373 RON) depasesc cifra de afaceri anuala.
Este inregistrata ca platitoare de TVA si in sistemul RO e-Factura din august 2022.
Compania, pe scurt
- Cifră de afaceri netă
- 14.400 RON
- Venituri totale
- 460.572 RON
- Cheltuieli totale
- 487.400 RON
- Profit brut
- 0 RON
- Profit net
- 0 RON
- Marja profit net
- 0,00%
- Active imobilizate
- 334.941 RON
- Active circulante
- 398.179 RON
- Stocuri
- 0 RON
- Creanțe
- 350.885 RON
- Casa & conturi bănci
- 47.294 RON
- Capital propriu
- 36.747 RON
Contact
Adresă sediu social
Adresa fiscala
- Adresa
- Romania, GIURGIU, Sat Valea Dragului Com. Valea Dragului, 87240
- Detalii
- nr.cadastral 132,parter, biroul nr.1
- Cod postal
- 87240
Date juridice și fiscale
Detalii companie
- Forma proprietate
- Proprietate Privata Capital Privat Autohton
- Forma organizare
- PERSOANA JURIDICA
- Stare inregistrare
- Înregistrat din 29.07.2010
- Organ fiscal competent
- Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Giurgiu
- Platitor TVA
- Da
Informatii fiscale
- RO e-Factura
- Da (din 1 august 2022)
Indicatori financiari
Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.
Evoluția companiei
2014 –2024 · RON
- An explorat în grafic
- 2024
- Cifră de afaceri
- 14.400 RON
- Rezultat net
- -26.967 RON
Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.
Toți indicatorii raportați
17 indicatori · valori exacte
| Indicator și explicație | 2024 | 2023 |
|---|---|---|
| Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii | 14.400 RON | 117.510 RON |
| Venituri totaleToate veniturile raportate | 460.572 RON | 447.969 RON |
| Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate | 487.400 RON | 268.161 RON |
| Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț | 0 RON | 179.808 RON |
| Profit netCâmpul de profit net din bilanț | 0 RON | 178.612 RON |
| Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut | 26.828 RON | 0 RON |
| Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero | 26.967 RON | 0 RON |
| Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung | 334.941 RON | 387.891 RON |
| Active circulanteActive folosite în activitatea curentă | 398.179 RON | 462.174 RON |
| Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante | 733.120 RON | 850.065 RON |
| StocuriBunuri și materiale în stoc | 0 RON | 50.000 RON |
| CreanțeSume de încasat | 350.885 RON | 386.592 RON |
| Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești | 47.294 RON | 25.582 RON |
| Datorii totaleTotalul datoriilor raportate | 696.373 RON | 728.794 RON |
| Capital propriuCapitaluri proprii raportate | 36.747 RON | 61.566 RON |
| Capital socialCapitalul social din bilanț | Neraportat | Neraportat |
| Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați | 1 persoane | 1 persoane |
Structura activelor
Distribuția activelor · 2024
Datorii și active
Comparație la finalul anului 2024
Datorii totale / active totale afișate
Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.
Rate de eficiență · 2024
- ROA
- 0,0 %Profit net / active totale
- ROE
- 0,0 %Profit net / capital propriu
- Lichiditate afișată
- 0,57 Active circulante / datorii totale
- Solvabilitate afișată
- 5,0 %Capital propriu / active totale
Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.
Bilanțuri anuale
Toate cele 11 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.
Venituri, cheltuieli și rezultate
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Cifră de afaceri netă | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit brut | Profit net | Pierdere brută | Pierdere netă |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 14.400 -87,8% față de anul precedent | 460.572 | 487.400 | 0 -100,0% față de anul precedent | 0 -100,0% față de anul precedent | 26.828 | 26.967 |
| 2023 | 117.510 -28,0% față de anul precedent | 447.969 | 268.161 | 179.808 | 178.612 | 0 | 0 |
| 2022 | 163.099 -18,1% față de anul precedent | 427.475 | 681.468 | 0 | 0 | 253.993 | 261.763 |
| 2021 | 199.103 -13,0% față de anul precedent | 353.128 | 360.301 | 0 | 0 | 7.173 | 9.165 |
| 2020 | 228.908 -18,2% față de anul precedent | 228.908 | 299.400 | 0 -100,0% față de anul precedent | 0 -100,0% față de anul precedent | 70.492 | 72.781 |
| 2019 | 279.762 -53,9% față de anul precedent | 449.675 | 409.805 | 39.870 -19,1% față de anul precedent | 36.872 -3,9% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2018 | 606.957 +188,3% față de anul precedent | 606.958 | 557.673 | 49.285 +309,6% față de anul precedent | 38.374 +571,1% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2017 | 210.513 | 210.513 | 198.479 | 12.034 | 5.718 | 0 | 0 |
| 2016 | 0 | 0 | 3.585 | 0 | 0 | 3.585 | 3.585 |
| 2015 | 0 | 0 | 37 | 0 | 0 | Neraportat | 284 |
| 2014 | 0 | 0 | 1.702 | 0 | 0 | 1.702 | 1.702 |
Active și disponibilități
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Active imobilizate | Active circulante | Active totale | Stocuri | Creanțe | Casa și conturi la bănci |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 334.941 | 398.179 | 733.120 | 0 | 350.885 | 47.294 |
| 2023 | 387.891 | 462.174 | 850.065 | 50.000 | 386.592 | 25.582 |
| 2022 | 376.096 | 581.354 | 957.450 | 50.919 | 468.382 | 62.053 |
| 2021 | 376.936 | 493.441 | 870.377 | 50.000 | 330.037 | 113.404 |
| 2020 | 376.226 | 679.138 | 1.055.364 | 129.963 | 322.930 | 226.245 |
| 2019 | 382.778 | 597.805 | 980.583 | 129.963 | 276.113 | 191.729 |
| 2018 | 154.320 | 283.709 | 438.029 | 21.077 | 191.149 | 71.483 |
| 2017 | 168.841 | 35.035 | 203.876 | 265 | 30.498 | 4.272 |
| 2016 | 146.258 | 129.752 | 276.010 | 0 | 129.725 | 27 |
| 2015 | 126.900 | 125.697 | 252.597 | 0 | 125.373 | 324 |
| 2014 | 126.900 | 117.909 | 244.809 | 0 | 117.800 | 109 |
Datorii, capital și salariați
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Datorii totale | Capital propriu | Capital social | Număr mediu de salariați |
|---|---|---|---|---|
| 2024 | 696.373 -4,5% față de anul precedent | 36.747 | Neraportat | 1 0,0% față de anul precedent |
| 2023 | 728.794 -2,4% față de anul precedent | 61.566 | Neraportat | 1 0,0% față de anul precedent |
| 2022 | 746.966 +55,9% față de anul precedent | -117.046 | Neraportat | 1 0,0% față de anul precedent |
| 2021 | 479.133 -33,8% față de anul precedent | 63.714 | Neraportat | 1 -50,0% față de anul precedent |
| 2020 | 724.222 -2,8% față de anul precedent | 3.612 | Neraportat | 2 0,0% față de anul precedent |
| 2019 | 744.855 +86,9% față de anul precedent | 76.394 | Neraportat | 2 -33,3% față de anul precedent |
| 2018 | 398.508 +96,6% față de anul precedent | 39.521 | Neraportat | 3 |
| 2017 | 202.728 -27,8% față de anul precedent | 1.148 | Neraportat | 0 |
| 2016 | 280.581 +10,3% față de anul precedent | -4.571 | Neraportat | 0 |
| 2015 | 254.383 +3,3% față de anul precedent | -1.786 | Neraportat | 0 |
| 2014 | 246.311 | -1.502 | Neraportat | 0 |
„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.
Scor de risc estimat
O privire asupra indicatorilor financiari · 2024
Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.
Cum se calculează și cum se citește scorul?
Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.
Acționariat și capital
Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.
Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.
Persoane asociate
0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.
Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.
Conexiuni
Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.
Grafic conexiuni
Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.
Parcursul firmei
Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.
13 repere. O singură cronologie.
Din 2010 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.
2024 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 14.400 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 14.400 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 14.400 RON -87.75% față de anul precedent
- Profit net
- 0 RON -100% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 26.967 RON
- Angajati
- 1 0% față de anul precedent
- Datorii
- 696.373 RON -4.45% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20242023 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 117.510 RON. Profit: 178.612 RON
Cifra de afaceri: 117.510 RON. Profit: 178.612 RON
- Cifra de afaceri
- 117.510 RON -27.95% față de anul precedent
- Profit net
- 178.612 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1 0% față de anul precedent
- Datorii
- 728.794 RON -2.43% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20232022 2 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 163.099 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 163.099 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 163.099 RON -18.08% față de anul precedent
- Profit net
- 0 RON
- Pierdere neta
- 261.763 RON
- Angajati
- 1 0% față de anul precedent
- Datorii
- 746.966 RON +55.9% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2022Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInregistrare RO e-FacturaCompania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.
Compania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.
2021 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 199.103 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 199.103 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 199.103 RON -13.02% față de anul precedent
- Profit net
- 0 RON
- Pierdere neta
- 9.165 RON
- Angajati
- 1 -50% față de anul precedent
- Datorii
- 479.133 RON -33.84% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20212020 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 228.908 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 228.908 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 228.908 RON -18.18% față de anul precedent
- Profit net
- 0 RON -100% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 72.781 RON
- Angajati
- 2 0% față de anul precedent
- Datorii
- 724.222 RON -2.77% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20202019 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 279.762 RON. Profit: 36.872 RON
Cifra de afaceri: 279.762 RON. Profit: 36.872 RON
- Cifra de afaceri
- 279.762 RON -53.91% față de anul precedent
- Profit net
- 36.872 RON -3.91% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 2 -33.33% față de anul precedent
- Datorii
- 744.855 RON +86.91% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20192018 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2018Cifra de afaceri: 606.957 RON. Profit: 38.374 RON
Cifra de afaceri: 606.957 RON. Profit: 38.374 RON
- Cifra de afaceri
- 606.957 RON +188.32% față de anul precedent
- Profit net
- 38.374 RON +571.11% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 3
- Datorii
- 398.508 RON +96.57% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20182017 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2017Cifra de afaceri: 210.513 RON. Profit: 5.718 RON
Cifra de afaceri: 210.513 RON. Profit: 5.718 RON
- Cifra de afaceri
- 210.513 RON
- Profit net
- 5.718 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 202.728 RON -27.75% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20172016 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2016Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 0 RON
- Profit net
- 0 RON
- Pierdere neta
- 3.585 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 280.581 RON +10.3% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20162015 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2015Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 0 RON
- Profit net
- 0 RON
- Pierdere neta
- 284 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 254.383 RON +3.28% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20152014 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2014Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 0 RON
- Profit net
- 0 RON
- Pierdere neta
- 1.702 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 246.311 RON
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20142010 1 repere
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataHAMVI RESORT SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4312 in Sat Valea Dragului Com. Valea Dragului (GIURGIU)
HAMVI RESORT SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4312 in Sat Valea Dragului Com. Valea Dragului (GIURGIU)
Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.
Publicații ONRC
0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.
Dosare instanță
0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată
Achiziții publice (SEAP)
Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro
Clasamente și premii
Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.
Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.
Recenzii
Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!
Firme similare
Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.
Firme de mărime apropiată — CAEN 4312, Giurgiu
Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 4312, Giurgiu
Alte firme din Giurgiu
Întrebări frecvente
Răspunsuri din datele publicate în acest profil.
Care este CUI-ul HAMVI RESORT SRL?
CUI-ul HAMVI RESORT SRL este 27227901.
Unde este sediul HAMVI RESORT SRL?
HAMVI RESORT SRL are sediul in Romania, GIURGIU, Sat Valea Dragului Com. Valea Dragului, 87240, Sat Valea Dragului Com. Valea Dragului, judetul GIURGIU.
Cand a fost infiintata HAMVI RESORT SRL?
HAMVI RESORT SRL a fost infiintata in anul 2010 (16 ani de activitate).
Care a fost cifra de afaceri a HAMVI RESORT SRL in 2024?
In 2024, HAMVI RESORT SRL a raportat o cifra de afaceri de 14.400 RON.
Cati angajati are HAMVI RESORT SRL?
HAMVI RESORT SRL a raportat un numar mediu de 1 salariat in 2024.
Ce activitate are HAMVI RESORT SRL?
HAMVI RESORT SRL are codul CAEN principal 4312 (Lucrări de pregătire a terenului).
Ce profit a inregistrat HAMVI RESORT SRL in 2024?
HAMVI RESORT SRL a inregistrat o pierdere neta de 26.967 RON in 2024.
Surse și actualizare
Contextul datelor, într-un singur loc.
- Identificare și situație fiscală
- Registrele publice ANAF și ONRC
- Date financiare
- Bilanțurile anuale disponibile · 11 exerciții financiare
- Publicații ONRC
- 0 înregistrări încărcate
- Ultima actualizare a profilului
- 14 octombrie 2026
- Următoarea actualizare disponibilă
- 14 noiembrie 2026
Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.
Date personale (GDPR)
Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.