Activ Plătitor TVA

UNIVERSAL MUSIC PUBLISHING ROMANIA SRL

CUI: 27748870
CIF: RO27748870
Reg. Com.: J2010011523403
CAEN: 5920
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 25 noiembrie 2010 · 15 ani
Distribuie:

Activităţi de realizare a înregistrărilor audio şi activităţi de editare muzicală

Surse și actualizare

Actualizat: 13 octombrie 2026 la 02:44

Despre UNIVERSAL MUSIC PUBLISHING ROMANIA SRL

UNIVERSAL MUSIC PUBLISHING ROMANIA SRL este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Sector 1 Mun. Bucureşti, judetul MUNICIPIUL BUCUREŞTI, infiintata in 2010 (15 ani de activitate). Activitatea principala este "Activităţi de realizare a înregistrărilor audio şi activităţi de editare muzicală" (cod CAEN 5920), in sectorul editare, difuzare programe radio si tv. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, UNIVERSAL MUSIC PUBLISHING ROMANIA SRL a raportat o cifra de afaceri de 12.572.701 RON, in crestere fata de anul precedent (+5.3%). Profitul net inregistrat a fost de 1.767.110 RON (in crestere). Pe parcursul ultimilor 13 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 4.450.384 RON in 2011 la 12.572.701 RON in 2024.

Din punct de vedere al pozitionarii in piata, pe locul 3 din 268 firme cu acelasi cod CAEN din judet, si pe locul 5 la nivel national in domeniul sau (661 firme).

Este inregistrata ca platitoare de TVA.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
12.572.701 RON
Venituri totale
13.270.203 RON
Cheltuieli totale
11.186.715 RON
Profit brut
2.083.488 RON
Profit net
1.767.110 RON
Marja profit net
14,06%
Active imobilizate
1.726.749 RON
Active circulante
7.370.330 RON
Stocuri
0 RON
Creanțe
7.370.330 RON
Casa & conturi bănci
0 RON
Capital propriu
1.771.224 RON
Cifra de afaceri · CAEN 5920
Loc 5 din 661
Profit net · CAEN 5920
Loc 9 din 661
Angajati · CAEN 5920
Loc 262 din 661

Contact

AdresaRomania, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 1 Mun. Bucureşti, Str. Demetru I. Dobrescu nr. 5, 10025
Detalii adresa010025
Telefon0213130803

Adresă sediu social

Romania, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 1 Mun. Bucureşti, Str. Demetru I. Dobrescu nr. 5, 10025
Cod poștal: 10025
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 1 Mun. Bucureşti, Str. Demetru I. Dobrescu nr. 5, 10025
Detalii
010025
Cod postal
10025
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Strain
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 25.11.2010
Organ fiscal competent
Direcţia Generală a Finanţelor Publice Municipiul Bucureşti
Platitor TVA
Da

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2011 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
12.572.701 RON
Rezultat net
1.767.110 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 12.572.701 RON 11.942.870 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 13.270.203 RON 12.485.808 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 11.186.715 RON 10.646.827 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 2.083.488 RON 1.838.981 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 1.767.110 RON 1.601.236 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 1.726.749 RON 1.725.546 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 7.370.330 RON 6.872.940 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 9.097.079 RON 8.598.486 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 0 RON 0 RON
CreanțeSume de încasat 7.370.330 RON 6.872.940 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 0 RON 0 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 7.325.855 RON 6.993.137 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 1.771.224 RON 1.605.349 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 0 persoane 0 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active9.097.079RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

80,5 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale9.097.079 RON
Datorii totale7.325.855 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
19,4 %Profit net / active totale
ROE
99,8 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
1,01 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
19,5 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 14 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

14 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 12.572.701 +5,3% față de anul precedent 13.270.203 11.186.715 2.083.488 +13,3% față de anul precedent 1.767.110 +10,4% față de anul precedent 0 0
2023 11.942.870 +37,1% față de anul precedent 12.485.808 10.646.827 1.838.981 -33,3% față de anul precedent 1.601.236 -32,9% față de anul precedent 0 0
2022 8.713.884 +35,5% față de anul precedent 9.501.614 6.743.455 2.758.159 +209,6% față de anul precedent 2.386.982 +209,3% față de anul precedent 0 0
2021 6.433.014 -13,3% față de anul precedent 6.637.423 5.746.571 890.852 +5,6% față de anul precedent 771.720 +5,4% față de anul precedent 0 0
2020 7.417.693 -8,6% față de anul precedent 7.634.046 6.790.140 843.906 -48,6% față de anul precedent 732.122 -49,4% față de anul precedent 0 0
2019 8.116.903 +7,5% față de anul precedent 8.347.782 6.707.378 1.640.404 +20,4% față de anul precedent 1.447.492 +23,0% față de anul precedent 0 0
2018 7.548.571 -4,9% față de anul precedent 7.551.685 6.189.379 1.362.306 -27,6% față de anul precedent 1.176.766 -24,3% față de anul precedent 0 0
2017 7.935.070 -1,7% față de anul precedent 8.346.811 6.465.383 1.881.428 +30,2% față de anul precedent 1.554.724 +28,4% față de anul precedent 0 0
2016 8.074.741 +51,1% față de anul precedent 8.075.507 6.630.310 1.445.197 +218,3% față de anul precedent 1.211.332 +259,3% față de anul precedent 0 0
2015 5.342.731 -1,0% față de anul precedent 5.343.335 4.889.315 454.020 -63,5% față de anul precedent 337.104 -67,9% față de anul precedent 0 0
2014 5.394.779 -20,5% față de anul precedent 5.394.780 4.150.875 1.243.905 -17,8% față de anul precedent 1.051.476 -17,5% față de anul precedent 0 0
2013 6.785.737 +28,2% față de anul precedent 6.789.667 5.275.800 1.513.867 +142,3% față de anul precedent 1.273.723 +191,8% față de anul precedent 0 0
2012 5.292.331 +18,9% față de anul precedent 5.292.331 4.667.538 624.793 +0,9% față de anul precedent 436.547 -16,7% față de anul precedent 0 0
2011 4.450.384 4.450.384 3.830.946 619.438 523.892 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

14 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 1.726.749 7.370.330 9.097.079 0 7.370.330 0
2023 1.725.546 6.872.940 8.598.486 0 6.872.940 0
2022 1.727.742 2.907.635 4.635.377 0 2.907.635 0
2021 1.721.703 2.017.231 3.738.934 0 2.017.231 0
2020 1.723.968 3.681.438 5.405.406 0 3.681.438 0
2019 1.726.234 4.216.444 5.942.678 0 4.216.444 0
2018 5.242.081 376.541 5.618.622 0 376.541 0
2017 1.727.542 5.288.870 7.016.412 0 1.421.725 3.867.145
2016 1.721.703 7.908.541 9.630.244 0 2.048.892 5.859.649
2015 1.721.703 4.454.174 6.175.877 0 18.414 4.435.760
2014 391 6.703.550 6.703.941 0 801.403 5.902.147
2013 1.840 6.819.776 6.821.616 0 254.205 6.565.571
2012 4.767 3.268.896 3.273.663 0 42.194 3.226.702
2011 8.256 2.857.765 2.866.021 0 42.569 2.815.196

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

14 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 7.325.855 +4,8% față de anul precedent 1.771.224 Neraportat 0
2023 6.993.137 +211,6% față de anul precedent 1.605.349 Neraportat 0
2022 2.244.281 -24,3% față de anul precedent 2.391.096 Neraportat 0
2021 2.963.100 -36,8% față de anul precedent 775.834 Neraportat 0
2020 4.684.865 +4,0% față de anul precedent 720.541 Neraportat 0
2019 4.506.784 +1,2% față de anul precedent 1.435.894 Neraportat 0
2018 4.453.452 -18,4% față de anul precedent 1.165.170 Neraportat 0
2017 5.457.441 -11,7% față de anul precedent 1.558.971 Neraportat 0 -100,0% față de anul precedent
2016 6.181.182 +71,6% față de anul precedent 3.449.062 Neraportat 1
2015 3.601.210 +5,5% față de anul precedent 2.574.667 Neraportat 0
2014 3.414.902 -25,5% față de anul precedent 3.289.039 Neraportat 0
2013 4.584.053 +98,5% față de anul precedent 2.237.563 Neraportat 0
2012 2.309.824 -1,2% față de anul precedent 963.839 Neraportat 0
2011 2.338.729 527.292 Neraportat 0

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

27din 100 de puncte
Risc moderat

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare17 / 20
Profitabilitate0 / 20
Evoluția veniturilor5 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate5 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

21 repere. O singură cronologie.

Din 2010 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2010 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
21 repere · toți anii

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 12.572.701 RON. Profit: 1.767.110 RON

Cifra de afaceri: 12.572.701 RON. Profit: 1.767.110 RON

Cifra de afaceri
12.572.701 RON +5.27% față de anul precedent
Profit net
1.767.110 RON +10.36% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
7.325.855 RON +4.76% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 11.942.870 RON. Profit: 1.601.236 RON

Cifra de afaceri: 11.942.870 RON. Profit: 1.601.236 RON

Cifra de afaceri
11.942.870 RON +37.06% față de anul precedent
Profit net
1.601.236 RON -32.92% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
6.993.137 RON +211.6% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 8.713.884 RON. Profit: 2.386.982 RON

Cifra de afaceri: 8.713.884 RON. Profit: 2.386.982 RON

Cifra de afaceri
8.713.884 RON +35.46% față de anul precedent
Profit net
2.386.982 RON +209.31% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
2.244.281 RON -24.26% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 6.433.014 RON. Profit: 771.720 RON

Cifra de afaceri: 6.433.014 RON. Profit: 771.720 RON

Cifra de afaceri
6.433.014 RON -13.27% față de anul precedent
Profit net
771.720 RON +5.41% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
2.963.100 RON -36.75% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021

2020 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 7.417.693 RON. Profit: 732.122 RON

Cifra de afaceri: 7.417.693 RON. Profit: 732.122 RON

Cifra de afaceri
7.417.693 RON -8.61% față de anul precedent
Profit net
732.122 RON -49.42% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
4.684.865 RON +3.95% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020

2019 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 8.116.903 RON. Profit: 1.447.492 RON

Cifra de afaceri: 8.116.903 RON. Profit: 1.447.492 RON

Cifra de afaceri
8.116.903 RON +7.53% față de anul precedent
Profit net
1.447.492 RON +23.01% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
4.506.784 RON +1.2% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2019
reper anualClasamentePremii si distinctii 2019Locul 3 CAEN in judet la Cifra de afaceri | Locul 3 CAEN in oras la Cifra de afaceri | Locul 3 CAEN in judet la Profit net | Locul 2 CAEN in oras la Profit net

Locul 3 CAEN in judet la Cifra de afaceri | Locul 3 CAEN in oras la Cifra de afaceri | Locul 3 CAEN in judet la Profit net | Locul 2 CAEN in oras la Profit net

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Vezi toate clasamentele

2018 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2018Cifra de afaceri: 7.548.571 RON. Profit: 1.176.766 RON

Cifra de afaceri: 7.548.571 RON. Profit: 1.176.766 RON

Cifra de afaceri
7.548.571 RON -4.87% față de anul precedent
Profit net
1.176.766 RON -24.31% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
4.453.452 RON -18.4% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2018
reper anualClasamentePremii si distinctii 2018Locul 1 CAEN in judet la Profit net | Locul 1 CAEN in oras la Profit net

Locul 1 CAEN in judet la Profit net | Locul 1 CAEN in oras la Profit net

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Vezi toate clasamentele

2017 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2017Cifra de afaceri: 7.935.070 RON. Profit: 1.554.724 RON

Cifra de afaceri: 7.935.070 RON. Profit: 1.554.724 RON

Cifra de afaceri
7.935.070 RON -1.73% față de anul precedent
Profit net
1.554.724 RON +28.35% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0 -100% față de anul precedent
Datorii
5.457.441 RON -11.71% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2017

2016 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2016Cifra de afaceri: 8.074.741 RON. Profit: 1.211.332 RON

Cifra de afaceri: 8.074.741 RON. Profit: 1.211.332 RON

Cifra de afaceri
8.074.741 RON +51.14% față de anul precedent
Profit net
1.211.332 RON +259.33% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1
Datorii
6.181.182 RON +71.64% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2016
reper anualClasamentePremii si distinctii 2016Locul 3 CAEN in judet la Profit net | Locul 3 CAEN in oras la Profit net

Locul 3 CAEN in judet la Profit net | Locul 3 CAEN in oras la Profit net

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Vezi toate clasamentele

2015 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2015Cifra de afaceri: 5.342.731 RON. Profit: 337.104 RON

Cifra de afaceri: 5.342.731 RON. Profit: 337.104 RON

Cifra de afaceri
5.342.731 RON -0.96% față de anul precedent
Profit net
337.104 RON -67.94% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
3.601.210 RON +5.46% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2015

2014 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2014Cifra de afaceri: 5.394.779 RON. Profit: 1.051.476 RON

Cifra de afaceri: 5.394.779 RON. Profit: 1.051.476 RON

Cifra de afaceri
5.394.779 RON -20.5% față de anul precedent
Profit net
1.051.476 RON -17.45% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
3.414.902 RON -25.5% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2014
reper anualClasamentePremii si distinctii 2014Locul 2 CAEN in judet la Profit net | Locul 2 CAEN in oras la Profit net

Locul 2 CAEN in judet la Profit net | Locul 2 CAEN in oras la Profit net

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Vezi toate clasamentele

2013 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2013Cifra de afaceri: 6.785.737 RON. Profit: 1.273.723 RON

Cifra de afaceri: 6.785.737 RON. Profit: 1.273.723 RON

Cifra de afaceri
6.785.737 RON +28.22% față de anul precedent
Profit net
1.273.723 RON +191.77% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
4.584.053 RON +98.46% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2013
reper anualClasamentePremii si distinctii 2013Locul 2 CAEN in judet la Profit net | Locul 2 CAEN in oras la Profit net

Locul 2 CAEN in judet la Profit net | Locul 2 CAEN in oras la Profit net

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Vezi toate clasamentele

2012 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2012Cifra de afaceri: 5.292.331 RON. Profit: 436.547 RON

Cifra de afaceri: 5.292.331 RON. Profit: 436.547 RON

Cifra de afaceri
5.292.331 RON +18.92% față de anul precedent
Profit net
436.547 RON -16.67% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
2.309.824 RON -1.24% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2012
reper anualClasamentePremii si distinctii 2012Locul 3 CAEN in judet la Cifra de afaceri | Locul 3 CAEN in oras la Cifra de afaceri

Locul 3 CAEN in judet la Cifra de afaceri | Locul 3 CAEN in oras la Cifra de afaceri

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Vezi toate clasamentele

2011 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2011Cifra de afaceri: 4.450.384 RON. Profit: 523.892 RON

Cifra de afaceri: 4.450.384 RON. Profit: 523.892 RON

Cifra de afaceri
4.450.384 RON
Profit net
523.892 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
2.338.729 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2011
Cele mai recente 20 repere; restul se încarcă în pagină.20 din 21 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Distincții 2019

Adaugă gratuit distincția companiei pe website-ul tău.

Istoric complet al clasamentelor · poziție / număr de firme
An / indicatorJudețLocalitateCAENCAEN în județCAEN în localitate
2019Cifra de afaceri5.538din 158.179 · MUNICIPIUL BUCUREŞTI 1.900din 34.183 · Sector 1 Mun. Bucureşti 5din 661 · CAEN 5920 3din 268 · CAEN 5920 - MUNICIPIUL BUCUREŞTI 3din 61 · CAEN 5920 - Sector 1 Mun. Bucureşti
2019Profit net3.989din 158.222 · MUNICIPIUL BUCUREŞTI 1.430din 34.208 · Sector 1 Mun. Bucureşti 9din 661 · CAEN 5920 3din 268 · CAEN 5920 - MUNICIPIUL BUCUREŞTI 2din 61 · CAEN 5920 - Sector 1 Mun. Bucureşti
2019Angajati81.691din 158.222 · MUNICIPIUL BUCUREŞTI 17.932din 34.208 · Sector 1 Mun. Bucureşti 262din 661 · CAEN 5920 92din 268 · CAEN 5920 - MUNICIPIUL BUCUREŞTI 27din 61 · CAEN 5920 - Sector 1 Mun. Bucureşti
2018Cifra de afaceri5.402din 154.288 · MUNICIPIUL BUCUREŞTI 1.849din 33.213 · Sector 1 Mun. Bucureşti 6din 591 · CAEN 5920 4din 254 · CAEN 5920 - MUNICIPIUL BUCUREŞTI 4din 56 · CAEN 5920 - Sector 1 Mun. Bucureşti
2018Profit net4.133din 154.484 · MUNICIPIUL BUCUREŞTI 1.513din 33.293 · Sector 1 Mun. Bucureşti 4din 591 · CAEN 5920 1din 254 · CAEN 5920 - MUNICIPIUL BUCUREŞTI 1din 56 · CAEN 5920 - Sector 1 Mun. Bucureşti
2018Angajati81.626din 154.484 · MUNICIPIUL BUCUREŞTI 17.732din 33.293 · Sector 1 Mun. Bucureşti 223din 591 · CAEN 5920 95din 254 · CAEN 5920 - MUNICIPIUL BUCUREŞTI 27din 56 · CAEN 5920 - Sector 1 Mun. Bucureşti
2016Cifra de afaceri4.475din 142.952 · MUNICIPIUL BUCUREŞTI 1.523din 30.662 · Sector 1 Mun. Bucureşti 7din 463 · CAEN 5920 5din 203 · CAEN 5920 - MUNICIPIUL BUCUREŞTI 5din 48 · CAEN 5920 - Sector 1 Mun. Bucureşti
2016Profit net2.685din 143.166 · MUNICIPIUL BUCUREŞTI 992din 30.748 · Sector 1 Mun. Bucureşti 4din 463 · CAEN 5920 3din 203 · CAEN 5920 - MUNICIPIUL BUCUREŞTI 3din 48 · CAEN 5920 - Sector 1 Mun. Bucureşti
2016Angajati45.145din 143.166 · MUNICIPIUL BUCUREŞTI 10.216din 30.748 · Sector 1 Mun. Bucureşti 90din 463 · CAEN 5920 34din 203 · CAEN 5920 - MUNICIPIUL BUCUREŞTI 9din 48 · CAEN 5920 - Sector 1 Mun. Bucureşti
2014Cifra de afaceri5.475din 139.512 · MUNICIPIUL BUCUREŞTI 1.864din 29.704 · Sector 1 Mun. Bucureşti 8din 420 · CAEN 5920 6din 190 · CAEN 5920 - MUNICIPIUL BUCUREŞTI 5din 43 · CAEN 5920 - Sector 1 Mun. Bucureşti
2014Profit net2.238din 139.781 · MUNICIPIUL BUCUREŞTI 808din 29.802 · Sector 1 Mun. Bucureşti 4din 420 · CAEN 5920 2din 190 · CAEN 5920 - MUNICIPIUL BUCUREŞTI 2din 43 · CAEN 5920 - Sector 1 Mun. Bucureşti
2014Angajati73.151din 139.781 · MUNICIPIUL BUCUREŞTI 15.614din 29.802 · Sector 1 Mun. Bucureşti 182din 420 · CAEN 5920 89din 190 · CAEN 5920 - MUNICIPIUL BUCUREŞTI 24din 43 · CAEN 5920 - Sector 1 Mun. Bucureşti
2013Cifra de afaceri4.576din 138.516 · MUNICIPIUL BUCUREŞTI 1.600din 29.318 · Sector 1 Mun. Bucureşti 6din 403 · CAEN 5920 4din 182 · CAEN 5920 - MUNICIPIUL BUCUREŞTI 4din 43 · CAEN 5920 - Sector 1 Mun. Bucureşti
2013Profit net1.775din 138.891 · MUNICIPIUL BUCUREŞTI 708din 29.468 · Sector 1 Mun. Bucureşti 4din 403 · CAEN 5920 2din 182 · CAEN 5920 - MUNICIPIUL BUCUREŞTI 2din 43 · CAEN 5920 - Sector 1 Mun. Bucureşti
2013Angajati72.128din 138.802 · MUNICIPIUL BUCUREŞTI 15.436din 29.422 · Sector 1 Mun. Bucureşti 179din 403 · CAEN 5920 86din 182 · CAEN 5920 - MUNICIPIUL BUCUREŞTI 23din 43 · CAEN 5920 - Sector 1 Mun. Bucureşti
2012Cifra de afaceri5.629din 136.859 · MUNICIPIUL BUCUREŞTI 1.931din 28.797 · Sector 1 Mun. Bucureşti 4din 396 · CAEN 5920 3din 181 · CAEN 5920 - MUNICIPIUL BUCUREŞTI 3din 36 · CAEN 5920 - Sector 1 Mun. Bucureşti
2012Profit net3.858din 137.244 · MUNICIPIUL BUCUREŞTI 1.401din 28.951 · Sector 1 Mun. Bucureşti 9din 396 · CAEN 5920 7din 181 · CAEN 5920 - MUNICIPIUL BUCUREŞTI 5din 36 · CAEN 5920 - Sector 1 Mun. Bucureşti
2012Angajati72.662din 137.149 · MUNICIPIUL BUCUREŞTI 15.477din 28.902 · Sector 1 Mun. Bucureşti 182din 396 · CAEN 5920 88din 181 · CAEN 5920 - MUNICIPIUL BUCUREŞTI 23din 36 · CAEN 5920 - Sector 1 Mun. Bucureşti

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 5920, Municipiul Bucureşti

BIG MAN IMPEX SRL
CUI: 3474149CAEN: 5920
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 1 Mun. Bucureşti1993-03-09
fara e-Factura
Cifra afaceri
13.102.604 RON
Profit
2.867.792 RON
Angajati
6
MEDIAPRO MUSIC ENTERTAINMENT SRL
CUI: 24651464CAEN: 5920
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 1 Mun. Bucureşti2008-10-24
fara e-Factura
Cifra afaceri
9.905.042 RON
Profit
2.582.961 RON
Angajati
0
THRIVE RECORDS S.R.L.
CUI: 35915111CAEN: 5920
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 1 Mun. Bucureşti2016-04-05
fara e-Factura
Cifra afaceri
14.693.534 RON
Profit
1.543.171 RON
Angajati
0
BOSS MUSIC SRL
CUI: 36002690CAEN: 5920
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 4 Mun. Bucureşti2016-04-25
fara e-Factura
Cifra afaceri
9.710.383 RON
Profit
5.268.194 RON
Angajati
3
SONIC ARTS MUSIC S.R.L.
CUI: 8221996CAEN: 5920
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 1 Mun. Bucureşti1996-03-14
fara e-Factura
Cifra afaceri
3.300.818 RON
Profit
464.793 RON
Angajati
1

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 5920, Municipiul Bucureşti

RAPPIN ON MEDIA SRL
CUI: 28041531CAEN: 5920
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 6 Mun. Bucureşti2011-02-16
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.614.840 RON
Profit
1.065.891 RON
Angajati
2
TOMMOPRODUCTION SRL
CUI: 26611881CAEN: 5920
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 5 Mun. Bucureşti2010-03-05
fara e-Factura
Cifra afaceri
235.952 RON
Profit
147.561 RON
Angajati
0
RASSADA MUSIC S.R.L.
CUI: 28246260CAEN: 5920
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 3 Mun. Bucureşti2011-03-25
fara e-Factura
Cifra afaceri
151.129 RON
Profit
0 RON
Angajati
2

Alte firme din Municipiul Bucureşti

POWER AQ CLASS CONSULTING SRL
CUI: 27747360CAEN: 7020
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 6 Mun. Bucureşti2010-11-25
fara e-Factura
Cifra afaceri
26.559 RON
Profit
16.339 RON
Angajati
0
ALMAROX DISTRIBUTION SRL
CUI: 27748918CAEN: 4690
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 3 Mun. Bucureşti2010-11-25
fara e-Factura
Cifra afaceri
5.001.467 RON
Profit
471.864 RON
Angajati
8
MITUSH CONSULTING SRL
CUI: 27743678CAEN: 7320
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 1 Mun. Bucureşti2010-11-24
fara e-Factura
Cifra afaceri
0 RON
Profit
7.500 RON
Angajati
0
NOFRY STYLE SRL
CUI: 27751921CAEN: 9621
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 4 Mun. Bucureşti2010-11-26
fara e-Factura
Cifra afaceri
298.111 RON
Profit
0 RON
Angajati
6
HOTEL TRIPOLI S.R.L.
CUI: 27702520CAEN: 5510
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 3 Mun. Bucureşti2010-11-12
fara e-Factura
Cifra afaceri
897.912 RON
Profit
188.751 RON
Angajati
5
CURSURI FOLLOWME SRL
CUI: 27783966CAEN: 8559
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 3 Mun. Bucureşti2010-12-07
fara e-Factura
Cifra afaceri
806.687 RON
Profit
92.083 RON
Angajati
5
MEDIA TEAM ADVERTISING SRL
CUI: 27189298CAEN: 7311
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 3 Mun. Bucureşti2010-07-20
fara e-Factura
Cifra afaceri
219.195 RON
Profit
61.191 RON
Angajati
1
PICADORA TRADING S.R.L.
CUI: 22338291CAEN: 4120
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 5 Mun. Bucureşti2007-08-30
fara e-Factura
Cifra afaceri
234.050 RON
Profit
83.810 RON
Angajati
1
COACHING RESOURCES S.R.L.
CUI: 31662385CAEN: 8559
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 2 Mun. Bucureşti2013-05-20
fara e-Factura
Cifra afaceri
19.107 RON
Profit
6.417 RON
Angajati
0

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul UNIVERSAL MUSIC PUBLISHING ROMANIA SRL?

CUI-ul UNIVERSAL MUSIC PUBLISHING ROMANIA SRL este 27748870.

Unde este sediul UNIVERSAL MUSIC PUBLISHING ROMANIA SRL?

UNIVERSAL MUSIC PUBLISHING ROMANIA SRL are sediul in Romania, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 1 Mun. Bucureşti, Str. Demetru I. Dobrescu nr. 5, 10025, Sector 1 Mun. Bucureşti, judetul MUNICIPIUL BUCUREŞTI.

Cand a fost infiintata UNIVERSAL MUSIC PUBLISHING ROMANIA SRL?

UNIVERSAL MUSIC PUBLISHING ROMANIA SRL a fost infiintata in anul 2010 (15 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a UNIVERSAL MUSIC PUBLISHING ROMANIA SRL in 2024?

In 2024, UNIVERSAL MUSIC PUBLISHING ROMANIA SRL a raportat o cifra de afaceri de 12.572.701 RON.

Ce activitate are UNIVERSAL MUSIC PUBLISHING ROMANIA SRL?

UNIVERSAL MUSIC PUBLISHING ROMANIA SRL are codul CAEN principal 5920 (Activităţi de realizare a înregistrărilor audio şi activităţi de editare muzicală).

Ce profit a inregistrat UNIVERSAL MUSIC PUBLISHING ROMANIA SRL in 2024?

UNIVERSAL MUSIC PUBLISHING ROMANIA SRL a inregistrat un profit net de 1.767.110 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 14 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
13 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
13 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.