Activ Plătitor TVAe‑Factură

RADPETRANS SRL

CUI: 28007750
CIF: RO28007750
Reg. Com.: J2011000145042
CAEN: 4941
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 9 februarie 2011 · 15 ani
Distribuie:

Transporturi rutiere de mărfuri

Surse și actualizare

Actualizat: 13 octombrie 2026 la 07:08

Despre RADPETRANS SRL

RADPETRANS SRL este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Sat Helegiu Com. Helegiu, judetul BACĂU, infiintata in 2011 (15 ani de activitate). Activitatea principala este "Transporturi rutiere de mărfuri" (cod CAEN 4941), in sectorul transport si depozitare. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, RADPETRANS SRL a raportat o cifra de afaceri de 2.243.758 RON, in crestere fata de anul precedent (+20.6%). Profitul net inregistrat a fost de 0 RON. Numarul mediu de salariati raportat a fost de 4. Pe parcursul ultimilor 13 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 720.915 RON in 2011 la 2.243.758 RON in 2024.

Este inregistrata ca platitoare de TVA si in sistemul RO e-Factura din iulie 2022. In ultimele 12 luni au fost publicate 2 modificari in Monitorul Oficial pentru aceasta firma. Conducerea inregistrata cuprinde 2 persoane (asociati si/sau administratori).

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
2.243.758 RON
Venituri totale
2.257.095 RON
Cheltuieli totale
2.341.161 RON
Profit brut
0 RON
Profit net
0 RON
Marja profit net
0,00%
Active imobilizate
1.540.040 RON
Active circulante
152.035 RON
Stocuri
0 RON
Creanțe
147.334 RON
Casa & conturi bănci
4.701 RON
Capital propriu
1.221.929 RON

Contact

AdresaRomania, BACĂU, Sat Helegiu Com. Helegiu, Str. Alexandru cel Bun nr. 253
Telefon0751770444

Adresă sediu social

Romania, BACĂU, Sat Helegiu Com. Helegiu, Str. Alexandru cel Bun nr. 253
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, BACĂU, Sat Helegiu Com. Helegiu, Str. Alexandru cel Bun nr. 253
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 09.02.2011
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Oneşti
Platitor TVA
Da

Informatii fiscale

RO e-Factura
Da (din 1 iulie 2022)
TVA la incasare
1 ianuarie 2013 - 1 noiembrie 2019

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2011 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
2.243.758 RON
Rezultat net
-84.066 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 2.243.758 RON 1.861.041 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 2.257.095 RON 1.864.648 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 2.341.161 RON 1.880.112 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 0 RON 0 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 0 RON 0 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 84.066 RON 15.464 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 84.066 RON 34.075 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 1.540.040 RON 1.366.452 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 152.035 RON 206.103 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 1.692.075 RON 1.572.555 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 0 RON 0 RON
CreanțeSume de încasat 147.334 RON 202.268 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 4.701 RON 3.835 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 470.146 RON 266.560 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 1.221.929 RON 1.305.995 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 4 persoane 4 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active1.692.075RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

27,8 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale1.692.075 RON
Datorii totale470.146 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
0,0 %Profit net / active totale
ROE
0,0 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
0,32 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
72,2 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 14 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

14 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 2.243.758 +20,6% față de anul precedent 2.257.095 2.341.161 0 0 84.066 84.066
2023 1.861.041 +24,0% față de anul precedent 1.864.648 1.880.112 0 -100,0% față de anul precedent 0 -100,0% față de anul precedent 15.464 34.075
2022 1.501.464 +15,1% față de anul precedent 1.503.949 1.471.930 32.019 +0,9% față de anul precedent 16.966 -9,1% față de anul precedent 0 0
2021 1.305.109 +23,5% față de anul precedent 1.308.595 1.276.862 31.733 -77,0% față de anul precedent 18.669 -85,4% față de anul precedent 0 0
2020 1.056.436 -14,0% față de anul precedent 1.061.550 923.319 138.231 +185,8% față de anul precedent 128.111 +259,9% față de anul precedent 0 0
2019 1.228.792 -16,5% față de anul precedent 1.284.825 1.236.451 48.374 -85,6% față de anul precedent 35.592 -88,9% față de anul precedent 0 0
2018 1.472.106 -25,2% față de anul precedent 1.520.187 1.183.756 336.431 -26,9% față de anul precedent 321.534 -27,4% față de anul precedent 0 0
2017 1.967.140 +18,9% față de anul precedent 1.984.985 1.524.518 460.467 +294,8% față de anul precedent 443.117 +352,3% față de anul precedent 0 0
2016 1.654.692 +4,8% față de anul precedent 1.684.733 1.568.103 116.630 +572,4% față de anul precedent 97.969 +572,4% față de anul precedent 0 0
2015 1.579.447 +0,4% față de anul precedent 1.592.675 1.575.330 17.345 14.570 Neraportat 0
2014 1.573.463 -15,6% față de anul precedent 1.579.695 1.630.428 0 -100,0% față de anul precedent 0 -100,0% față de anul precedent 50.733 58.112
2013 1.864.384 +35,2% față de anul precedent 1.867.024 1.719.952 147.072 -19,0% față de anul precedent 123.541 -19,0% față de anul precedent 0 0
2012 1.378.648 +91,2% față de anul precedent 1.378.648 1.197.053 181.595 +281,2% față de anul precedent 152.540 +235,8% față de anul precedent 0 0
2011 720.915 755.536 707.899 47.637 45.420 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

14 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 1.540.040 152.035 1.692.075 0 147.334 4.701
2023 1.366.452 206.103 1.572.555 0 202.268 3.835
2022 1.525.104 45.588 1.570.692 0 41.327 4.261
2021 1.121.523 427.014 1.548.537 0 420.866 6.148
2020 1.197.037 553.612 1.750.649 0 531.554 22.058
2019 1.142.503 819.137 1.961.640 153.349 660.484 5.304
2018 1.185.458 891.633 2.077.091 0 794.218 97.415
2017 999.244 627.329 1.626.573 0 485.049 142.280
2016 412.399 869.314 1.281.713 0 857.041 12.273
2015 592.009 287.405 879.414 0 247.993 39.412
2014 258.048 509.727 767.775 0 453.906 55.821
2013 332.876 491.953 824.829 0 427.410 64.543
2012 436.954 424.289 861.243 0 459.480 -35.191
2011 106.405 458.245 564.650 0 430.973 27.272

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

14 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 470.146 +76,4% față de anul precedent 1.221.929 Neraportat 4 0,0% față de anul precedent
2023 266.560 +15,6% față de anul precedent 1.305.995 Neraportat 4 0,0% față de anul precedent
2022 230.622 +2,3% față de anul precedent 1.340.070 Neraportat 4 0,0% față de anul precedent
2021 225.433 -49,5% față de anul precedent 1.323.104 Neraportat 4 +33,3% față de anul precedent
2020 446.167 -43,2% față de anul precedent 1.304.482 Neraportat 3 0,0% față de anul precedent
2019 785.269 -16,1% față de anul precedent 1.176.371 Neraportat 3 -25,0% față de anul precedent
2018 936.313 +16,0% față de anul precedent 1.140.778 Neraportat 4 0,0% față de anul precedent
2017 807.329 -10,9% față de anul precedent 819.244 Neraportat 4 +33,3% față de anul precedent
2016 905.586 +49,5% față de anul precedent 376.127 Neraportat 3 -40,0% față de anul precedent
2015 605.771 +17,3% față de anul precedent 278.158 Neraportat 5
2014 516.394 -8,0% față de anul precedent 263.588 Neraportat 0 -100,0% față de anul precedent
2013 561.021 -20,0% față de anul precedent 287.500 Neraportat 4 +100,0% față de anul precedent
2012 701.264 +35,1% față de anul precedent 198.160 Neraportat 2 +100,0% față de anul precedent
2011 519.030 45.620 Neraportat 1

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

50din 100 de puncte
Risc moderat

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare0 / 20
Profitabilitate15 / 20
Evoluția veniturilor0 / 20
Pierderi consecutive20 / 20
Lichiditate15 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

2 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Persoane asociate, roluri și localități
PersoanăRolȚarăLocalitate / județ
PRPETRU RADU IONIŢĂfondatorNeraportatăNeraportată
PIPETRU-RADU IONIŢĂadministratorNeraportatăNeraportată

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

20 repere. O singură cronologie.

Din 2011 până în 2026 · datele disponibile în acest profil.

2011 → 2026
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
20 repere · toți anii

2026 2 repere

data publicăriiPublicații ONRCMentiune — Buletin 8748/2026înregistrarea datelor din declaraţia pe propria răspundere cu privire la îndeplinirea condiţiilor de funcţionarea/desfăşurarea a activităţii

înregistrarea datelor din declaraţia pe propria răspundere cu privire la îndeplinirea condiţiilor de funcţionarea/desfăşurarea a activităţii

Deschide înregistrarea completă
data publicăriiPublicații ONRCMentiune — Buletin 8162/2026modificare date sediu social, capital social, cod obiect de activitate, modificare date asociaţi persoane fizice, modificare date persoane împuternicite

modificare date sediu social, capital social, cod obiect de activitate, modificare date asociaţi persoane fizice, modificare date persoane împuternicite

Deschide înregistrarea completă

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 2.243.758 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 2.243.758 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
2.243.758 RON +20.56% față de anul precedent
Profit net
0 RON
Pierdere neta
84.066 RON
Angajati
4 0% față de anul precedent
Datorii
470.146 RON +76.38% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 1.861.041 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 1.861.041 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
1.861.041 RON +23.95% față de anul precedent
Profit net
0 RON -100% față de anul precedent
Pierdere neta
34.075 RON
Angajati
4 0% față de anul precedent
Datorii
266.560 RON +15.58% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 1.501.464 RON. Profit: 16.966 RON

Cifra de afaceri: 1.501.464 RON. Profit: 16.966 RON

Cifra de afaceri
1.501.464 RON +15.05% față de anul precedent
Profit net
16.966 RON -9.12% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
4 0% față de anul precedent
Datorii
230.622 RON +2.3% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022
Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInregistrare RO e-FacturaCompania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.

Compania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.

2021 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 1.305.109 RON. Profit: 18.669 RON

Cifra de afaceri: 1.305.109 RON. Profit: 18.669 RON

Cifra de afaceri
1.305.109 RON +23.54% față de anul precedent
Profit net
18.669 RON -85.43% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
4 +33.33% față de anul precedent
Datorii
225.433 RON -49.47% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021

2020 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 1.056.436 RON. Profit: 128.111 RON

Cifra de afaceri: 1.056.436 RON. Profit: 128.111 RON

Cifra de afaceri
1.056.436 RON -14.03% față de anul precedent
Profit net
128.111 RON +259.94% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
3 0% față de anul precedent
Datorii
446.167 RON -43.18% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020

2019 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 1.228.792 RON. Profit: 35.592 RON

Cifra de afaceri: 1.228.792 RON. Profit: 35.592 RON

Cifra de afaceri
1.228.792 RON -16.53% față de anul precedent
Profit net
35.592 RON -88.93% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
3 -25% față de anul precedent
Datorii
785.269 RON -16.13% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2019
Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleSfarsit TVA la incasareCompania a renuntat la sistemul de TVA la incasare.

Compania a renuntat la sistemul de TVA la incasare.

2018 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2018Cifra de afaceri: 1.472.106 RON. Profit: 321.534 RON

Cifra de afaceri: 1.472.106 RON. Profit: 321.534 RON

Cifra de afaceri
1.472.106 RON -25.17% față de anul precedent
Profit net
321.534 RON -27.44% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
4 0% față de anul precedent
Datorii
936.313 RON +15.98% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2018

2017 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2017Cifra de afaceri: 1.967.140 RON. Profit: 443.117 RON

Cifra de afaceri: 1.967.140 RON. Profit: 443.117 RON

Cifra de afaceri
1.967.140 RON +18.88% față de anul precedent
Profit net
443.117 RON +352.3% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
4 +33.33% față de anul precedent
Datorii
807.329 RON -10.85% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2017

2016 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2016Cifra de afaceri: 1.654.692 RON. Profit: 97.969 RON

Cifra de afaceri: 1.654.692 RON. Profit: 97.969 RON

Cifra de afaceri
1.654.692 RON +4.76% față de anul precedent
Profit net
97.969 RON +572.4% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
3 -40% față de anul precedent
Datorii
905.586 RON +49.49% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2016

2015 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2015Cifra de afaceri: 1.579.447 RON. Profit: 14.570 RON

Cifra de afaceri: 1.579.447 RON. Profit: 14.570 RON

Cifra de afaceri
1.579.447 RON +0.38% față de anul precedent
Profit net
14.570 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
5
Datorii
605.771 RON +17.31% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2015

2014 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2014Cifra de afaceri: 1.573.463 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 1.573.463 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
1.573.463 RON -15.6% față de anul precedent
Profit net
0 RON -100% față de anul precedent
Pierdere neta
58.112 RON
Angajati
0 -100% față de anul precedent
Datorii
516.394 RON -7.95% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2014

2013 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2013Cifra de afaceri: 1.864.384 RON. Profit: 123.541 RON

Cifra de afaceri: 1.864.384 RON. Profit: 123.541 RON

Cifra de afaceri
1.864.384 RON +35.23% față de anul precedent
Profit net
123.541 RON -19.01% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
4 +100% față de anul precedent
Datorii
561.021 RON -20% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2013
Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInceput TVA la incasareCompania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.

Compania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.

2012 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2012Cifra de afaceri: 1.378.648 RON. Profit: 152.540 RON

Cifra de afaceri: 1.378.648 RON. Profit: 152.540 RON

Cifra de afaceri
1.378.648 RON +91.24% față de anul precedent
Profit net
152.540 RON +235.84% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
2 +100% față de anul precedent
Datorii
701.264 RON +35.11% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2012

2011 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2011Cifra de afaceri: 720.915 RON. Profit: 45.420 RON

Cifra de afaceri: 720.915 RON. Profit: 45.420 RON

Cifra de afaceri
720.915 RON
Profit net
45.420 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1
Datorii
519.030 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2011
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataRADPETRANS SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4941 in Sat Helegiu Com. Helegiu (BACĂU)

RADPETRANS SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4941 in Sat Helegiu Com. Helegiu (BACĂU)

20 din 20 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

2 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

05.032026Mentiune · Buletin 8748/2026înregistrarea datelor din declaraţia pe propria răspundere cu privire la îndeplinirea condiţiilor de funcţionarea/desfăşurarea a activităţii

înregistrarea datelor din declaraţia pe propria răspundere cu privire la îndeplinirea condiţiilor de funcţionarea/desfăşurarea a activităţii

Companie
RADPETRANS SRL
CUI
28007750
Tip în sursă
Modification
Data buletinului
05.03.2026
Registrul Comerțului
J2011000145042
EUID
ROONRC.J2011000145042
Sediu
Jud. Bacău, Sat Helegiu, Comuna Helegiu, Strada Alexandru cel Bun, Nr. 253
Județ
Bacău
Număr încheiere
186326
Data încheierii
05.03.2026
Număr dosar
966682
Data dosarului
04.03.2026
Tribunal
Bacău
Registrator
Ioana Catalina Florea

Documente menționate

  • Declaraţie pe proprie răspundere cu privire la îndeplinirea condiţiilor de funcţionare/desfăşurare a activităţii nr. 966682 din 04.03.2026
Vezi Buletinul ONRC nr. 8748/2026 (PDF)
04.032026Mentiune · Buletin 8162/2026modificare date sediu social, capital social, cod obiect de activitate, modificare date asociaţi persoane fizice, modificare date persoane împuternicite

modificare date sediu social; capital social; cod obiect de activitate; modificare date asociaţi persoane fizice; modificare date persoane împuternicite; Depunere act constitutiv actualizat (art.204 din Legea nr. 31/1990) conform actului Act constitutiv actualizat avand numarul 1 din data: 25.02.2026, înregistrarea datelor din declaraţia pe propria răspundere cu privire la îndeplinirea condiţiilor de funcţionarea/desfăşurarea a activităţii

Companie
RADPETRANS SRL
CUI
28007750
Tip în sursă
Modification
Data buletinului
04.03.2026
Registrul Comerțului
J2011000145042
EUID
ROONRC.J2011000145042
Sediu
Jud. Bacău, Sat Helegiu, Comuna Helegiu, Nr. 74
Județ
Bacău
Număr încheiere
176950
Data încheierii
03.03.2026
Număr dosar
883566
Data dosarului
26.02.2026
Tribunal
Bacău
Registrator
Silviu Corneliu Munteanu

Subiecte

modificare date sediu social, capital social, cod obiect de activitate, modificare date asociaţi persoane fizice, modificare date persoane împuternicite

Documente menționate

  • Declaraţie pe proprie răspundere cu privire la îndeplinirea condiţiilor de funcţionare/desfăşurare a activităţii nr. 883566 din 26.02.2026
  • Hotărâre nr. 1 din 25.02.2026
Vezi Buletinul ONRC nr. 8162/2026 (PDF)

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 4941, Bacău

DOVIPROM S.R.L.
CUI: 48325597CAEN: 4941
Activ
BACĂU, Mun. Bacău2023-06-14
fara e-Factura
Cifra afaceri
2.260.207 RON
Profit
377.129 RON
Angajati
1
INCOME SYSTEM TUR SRL
CUI: 27050051CAEN: 4941
Activ
BACĂU, Sat Luncani Com. Mărgineni2010-06-11
fara e-Factura
Cifra afaceri
2.224.506 RON
Profit
0 RON
Angajati
57
DAN EXPEDIŢII SRL
CUI: 24478496CAEN: 4941
Activ
BACĂU, Sat Valea Seacă Com. Valea Seacă2008-09-17
fara e-Factura
Cifra afaceri
2.282.302 RON
Profit
54.944 RON
Angajati
3
MAYA & DARIUS SRL
CUI: 34701535CAEN: 4941
Activ
BACĂU, Sat Mărgineni Com. Mărgineni2015-06-25
fara e-Factura
Cifra afaceri
2.219.648 RON
Profit
89.152 RON
Angajati
5
MARIPET SPEDITION SRL
CUI: 35960210CAEN: 4941
Activ
BACĂU, Sat Godineştii de Jos Com. Vultureni2016-04-14
fara e-Factura
Cifra afaceri
2.525.493 RON
Profit
0 RON
Angajati
5
LSW GROUP SERVICE S.R.L.
CUI: 39949770CAEN: 4941
Activ
BACĂU, Sat Oituz Com. Oituz2018-10-03
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.998.889 RON
Profit
0 RON
Angajati
1

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 4941, Bacău

CROMFER COM SRL
CUI: 28002230CAEN: 4941
Activ
BACĂU, Sat Româneşti Com. Bereşti-Tazlău2011-02-08
fara e-Factura
Cifra afaceri
132.216 RON
Profit
1.226 RON
Angajati
2
RAZTRUCK TEXTIL SRL
CUI: 28064446CAEN: 4941
Activ
BACĂU, Mun. Moineşti2011-02-21
fara e-Factura
Cifra afaceri
365.804 RON
Profit
0 RON
Angajati
2
TIMSPED INVEST SRL
CUI: 27996212CAEN: 4941
Activ
BACĂU, Sat Orbeni Com. Orbeni2011-02-07
fara e-Factura
Cifra afaceri
202.352 RON
Profit
0 RON
Angajati
2
CONECTOR SPEEDY TRANS SRL
CUI: 28160940CAEN: 4941
Activ
BACĂU, Mun. Bacău2011-03-10
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.979.993 RON
Profit
0 RON
Angajati
5

Alte firme din Bacău

CBK WEB S.R.L.
CUI: 28007726CAEN: 7022
Activ
BACĂU, Mun. Bacău2011-02-09
fara e-Factura
SILAND OPERAŢIONAL S.R.L.
CUI: 28019860CAEN: 4711
Activ
BACĂU, Sat Hemeiuş Com. Hemeiuş2011-02-11
fara e-Factura
Cifra afaceri
9.592.400 RON
Profit
900.281 RON
Angajati
16
LAUR PRODCOM MOPAN S.R.L.
CUI: 27989860CAEN: 1061
Activ
BACĂU, Mun. Bacău2011-02-04
fara e-Factura
Cifra afaceri
205.594 RON
Profit
38.229 RON
Angajati
1
ORMIG GRUP S.R.L.
CUI: 28037450CAEN: 0210
Activ
BACĂU, Sat Popeni Com. Căiuţi2011-02-15
fara e-Factura
Cifra afaceri
449.216 RON
Profit
53.226 RON
Angajati
4
KDY ANDIA SERVICII SRL
CUI: 27603240CAEN: 4711
Activ
BACĂU, Mun. Bacău2010-10-22
fara e-Factura
Cifra afaceri
596.512 RON
Profit
301.969 RON
Angajati
0
GOOD SOURCES S.R.L.
CUI: 28338487CAEN: 4781
Activ
BACĂU, Mun. Bacău2011-04-12
fara e-Factura
Cifra afaceri
46.305 RON
Profit
6.087 RON
Angajati
1
SDC COMPUTERS S.R.L.
CUI: 23163937CAEN: 9511
Activ
BACĂU, Mun. Bacău2008-02-01
fara e-Factura
Cifra afaceri
96.895 RON
Profit
7.069 RON
Angajati
1

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul RADPETRANS SRL?

CUI-ul RADPETRANS SRL este 28007750.

Unde este sediul RADPETRANS SRL?

RADPETRANS SRL are sediul in Romania, BACĂU, Sat Helegiu Com. Helegiu, Str. Alexandru cel Bun nr. 253, Sat Helegiu Com. Helegiu, judetul BACĂU.

Cand a fost infiintata RADPETRANS SRL?

RADPETRANS SRL a fost infiintata in anul 2011 (15 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a RADPETRANS SRL in 2024?

In 2024, RADPETRANS SRL a raportat o cifra de afaceri de 2.243.758 RON.

Cati angajati are RADPETRANS SRL?

RADPETRANS SRL a raportat un numar mediu de 4 salariati in 2024.

Ce activitate are RADPETRANS SRL?

RADPETRANS SRL are codul CAEN principal 4941 (Transporturi rutiere de mărfuri).

Ce profit a inregistrat RADPETRANS SRL in 2024?

RADPETRANS SRL a inregistrat o pierdere neta de 84.066 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 14 exerciții financiare
Publicații ONRC
2 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
13 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
13 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.