Profil de companie · informații din registrele publice
Surse și actualizareActualizat: 13 octombrie 2026 la 10:42
Despre GENEVA IMOBILIARE S.R.L.
GENEVA IMOBILIARE S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Mun. Timişoara, judetul TIMIŞ, infiintata in 2011 (15 ani de activitate). Activeaza in sectorul constructii (cod CAEN 4110). Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.
In 2024, GENEVA IMOBILIARE S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 0 RON, in scadere accentuata fata de anul precedent (-100.0%). Profitul net inregistrat a fost de 321.691 RON.
Este inregistrata ca platitoare de TVA si in sistemul RO e-Factura din august 2024.
Compania, pe scurt
- Cifră de afaceri netă
- 0 RON
- Venituri totale
- 1.535.947 RON
- Cheltuieli totale
- 1.193.570 RON
- Profit brut
- 342.377 RON
- Profit net
- 321.691 RON
- Active imobilizate
- 1.330.919 RON
- Active circulante
- 887.771 RON
- Stocuri
- 231 RON
- Creanțe
- 867.078 RON
- Casa & conturi bănci
- 20.462 RON
- Capital propriu
- 487.550 RON
Contact
Adresă sediu social
Adresa fiscala
- Adresa
- Romania, TIMIŞ, Mun. Timişoara, Str. Bucovinei nr. 47/C
- Detalii
- CAMERA 65
Date juridice și fiscale
Detalii companie
- Forma proprietate
- Proprietate Privata Capital Privat Strain
- Forma organizare
- PERSOANA JURIDICA
- Stare inregistrare
- Înregistrat din 03.03.2011
- Organ fiscal competent
- Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Timiş
- Platitor TVA
- Da
- TVA la incasare (RTVAI)
- Da
Informatii fiscale
- RO e-Factura
- Da (din 1 august 2024)
- TVA la incasare
- 1 ianuarie 2013
Indicatori financiari
Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.
Evoluția companiei
2011 –2024 · RON
- An explorat în grafic
- 2024
- Cifră de afaceri
- 0 RON
- Rezultat net
- 321.691 RON
Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.
Toți indicatorii raportați
17 indicatori · valori exacte
| Indicator și explicație | 2024 | 2023 |
|---|---|---|
| Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii | 0 RON | 1.223.438 RON |
| Venituri totaleToate veniturile raportate | 1.535.947 RON | 1.223.551 RON |
| Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate | 1.193.570 RON | 1.651.744 RON |
| Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț | 342.377 RON | 0 RON |
| Profit netCâmpul de profit net din bilanț | 321.691 RON | 0 RON |
| Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut | 0 RON | 428.193 RON |
| Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero | 0 RON | 428.193 RON |
| Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung | 1.330.919 RON | 1.317.277 RON |
| Active circulanteActive folosite în activitatea curentă | 887.771 RON | 1.078.079 RON |
| Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante | 2.218.690 RON | 2.395.356 RON |
| StocuriBunuri și materiale în stoc | 231 RON | 24.839 RON |
| CreanțeSume de încasat | 867.078 RON | 978.107 RON |
| Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești | 20.462 RON | 75.133 RON |
| Datorii totaleTotalul datoriilor raportate | 1.731.157 RON | 2.229.602 RON |
| Capital propriuCapitaluri proprii raportate | 487.550 RON | 165.859 RON |
| Capital socialCapitalul social din bilanț | Neraportat | Neraportat |
| Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați | 0 persoane | 1 persoane |
Structura activelor
Distribuția activelor · 2024
Datorii și active
Comparație la finalul anului 2024
Datorii totale / active totale afișate
Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.
Rate de eficiență · 2024
- ROA
- 14,5 %Profit net / active totale
- ROE
- 66,0 %Profit net / capital propriu
- Lichiditate afișată
- 0,51 Active circulante / datorii totale
- Solvabilitate afișată
- 22,0 %Capital propriu / active totale
Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.
Bilanțuri anuale
Toate cele 14 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.
Venituri, cheltuieli și rezultate
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Cifră de afaceri netă | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit brut | Profit net | Pierdere brută | Pierdere netă |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 0 -100,0% față de anul precedent | 1.535.947 | 1.193.570 | 342.377 | 321.691 | 0 | 0 |
| 2023 | 1.223.438 +172,5% față de anul precedent | 1.223.551 | 1.651.744 | 0 | 0 | 428.193 | 428.193 |
| 2022 | 449.000 +53,2% față de anul precedent | 478.633 | 808.798 | 0 -100,0% față de anul precedent | 0 -100,0% față de anul precedent | 330.165 | 333.982 |
| 2021 | 293.070 +21,9% față de anul precedent | 2.877.627 | 1.759.245 | 1.118.382 | 1.090.270 | 0 | 0 |
| 2020 | 240.475 +22,4% față de anul precedent | 252.813 | 498.758 | 0 | 0 | 245.945 | 248.385 |
| 2019 | 196.465 -49,4% față de anul precedent | 714.389 | 766.344 | 0 | 0 | 51.955 | 58.879 |
| 2018 | 388.318 -55,6% față de anul precedent | 737.899 | 779.471 | 0 -100,0% față de anul precedent | 0 -100,0% față de anul precedent | 41.572 | 48.558 |
| 2017 | 874.295 +22,1% față de anul precedent | 916.134 | 669.112 | 247.022 +505,6% față de anul precedent | 235.467 +1.046,8% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2016 | 715.884 +18,6% față de anul precedent | 1.147.558 | 1.106.768 | 40.790 +212,2% față de anul precedent | 20.533 +74,1% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2015 | 603.627 +27,3% față de anul precedent | 710.880 | 697.813 | 13.067 | 11.795 | Neraportat | 0 |
| 2014 | 474.217 +21,6% față de anul precedent | 503.735 | 641.053 | 0 | 0 | 137.318 | 137.318 |
| 2013 | 390.056 +108,4% față de anul precedent | 734.562 | 755.140 | 0 -100,0% față de anul precedent | 0 -100,0% față de anul precedent | 20.578 | 21.286 |
| 2012 | 187.145 +1.839,3% față de anul precedent | 226.006 | 173.850 | 52.156 | 47.093 | 0 | 0 |
| 2011 | 9.650 | 13.294 | 56.612 | 0 | 0 | 43.318 | 43.318 |
Active și disponibilități
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Active imobilizate | Active circulante | Active totale | Stocuri | Creanțe | Casa și conturi la bănci |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 1.330.919 | 887.771 | 2.218.690 | 231 | 867.078 | 20.462 |
| 2023 | 1.317.277 | 1.078.079 | 2.395.356 | 24.839 | 978.107 | 75.133 |
| 2022 | 1.411.222 | 1.831.210 | 3.242.432 | 1.334.229 | 494.145 | 2.836 |
| 2021 | 1.637.924 | 2.048.501 | 3.686.425 | 1.564.970 | 478.932 | 4.599 |
| 2020 | 3.870.477 | 437.144 | 4.307.621 | 648 | 414.606 | 21.890 |
| 2019 | 3.685.925 | 683.799 | 4.369.724 | 648 | 657.865 | 25.286 |
| 2018 | 3.554.997 | 922.353 | 4.477.350 | 648 | 793.056 | 128.649 |
| 2017 | 2.785.314 | 1.041.891 | 3.827.205 | 900 | 1.026.865 | 14.126 |
| 2016 | 2.512.535 | 942.072 | 3.454.607 | 648 | 803.065 | 138.359 |
| 2015 | 1.976.394 | 632.725 | 2.609.119 | 0 | 581.735 | 50.990 |
| 2014 | 1.322.281 | 317.790 | 1.640.071 | 2.679 | 305.441 | 9.670 |
| 2013 | 326.542 | 598.170 | 924.712 | 0 | 146.932 | 451.238 |
| 2012 | 344.461 | 420.054 | 764.515 | 271.666 | 96.067 | 52.321 |
| 2011 | 284.988 | 215.005 | 499.993 | 2.500 | 12.568 | 199.937 |
Datorii, capital și salariați
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Datorii totale | Capital propriu | Capital social | Număr mediu de salariați |
|---|---|---|---|---|
| 2024 | 1.731.157 -22,4% față de anul precedent | 487.550 | Neraportat | 0 -100,0% față de anul precedent |
| 2023 | 2.229.602 -15,9% față de anul precedent | 165.859 | Neraportat | 1 0,0% față de anul precedent |
| 2022 | 2.649.649 -4,0% față de anul precedent | 594.032 | Neraportat | 1 0,0% față de anul precedent |
| 2021 | 2.759.839 -38,3% față de anul precedent | 928.013 | Neraportat | 1 0,0% față de anul precedent |
| 2020 | 4.471.481 +3,1% față de anul precedent | -162.256 | Neraportat | 1 0,0% față de anul precedent |
| 2019 | 4.338.980 -1,1% față de anul precedent | 32.128 | Neraportat | 1 0,0% față de anul precedent |
| 2018 | 4.387.714 +18,9% față de anul precedent | 91.008 | Neraportat | 1 -66,7% față de anul precedent |
| 2017 | 3.689.213 +3,9% față de anul precedent | 139.566 | Neraportat | 3 -25,0% față de anul precedent |
| 2016 | 3.551.613 +30,3% față de anul precedent | -95.902 | Neraportat | 4 +33,3% față de anul precedent |
| 2015 | 2.726.672 +54,1% față de anul precedent | -116.434 | Neraportat | 3 0,0% față de anul precedent |
| 2014 | 1.769.452 +91,3% față de anul precedent | -128.230 | Neraportat | 3 0,0% față de anul precedent |
| 2013 | 925.129 +24,7% față de anul precedent | 3.489 | Neraportat | 3 |
| 2012 | 742.176 +42,1% față de anul precedent | 24.775 | Neraportat | 0 |
| 2011 | 522.365 | -22.318 | Neraportat | 0 |
„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.
Scor de risc estimat
O privire asupra indicatorilor financiari · 2024
Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.
Cum se calculează și cum se citește scorul?
Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.
Acționariat și capital
Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.
Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.
Persoane asociate
0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.
Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.
Conexiuni
Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.
Grafic conexiuni
Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.
Parcursul firmei
Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.
17 repere. O singură cronologie.
Din 2011 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.
2024 2 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 321.691 RON
Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 321.691 RON
- Cifra de afaceri
- 0 RON -100% față de anul precedent
- Profit net
- 321.691 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0 -100% față de anul precedent
- Datorii
- 1.731.157 RON -22.36% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2024Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInregistrare RO e-FacturaCompania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.
Compania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.
2023 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 1.223.438 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 1.223.438 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 1.223.438 RON +172.48% față de anul precedent
- Profit net
- 0 RON
- Pierdere neta
- 428.193 RON
- Angajati
- 1 0% față de anul precedent
- Datorii
- 2.229.602 RON -15.85% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20232022 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 449.000 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 449.000 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 449.000 RON +53.21% față de anul precedent
- Profit net
- 0 RON -100% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 333.982 RON
- Angajati
- 1 0% față de anul precedent
- Datorii
- 2.649.649 RON -3.99% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20222021 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 293.070 RON. Profit: 1.090.270 RON
Cifra de afaceri: 293.070 RON. Profit: 1.090.270 RON
- Cifra de afaceri
- 293.070 RON +21.87% față de anul precedent
- Profit net
- 1.090.270 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1 0% față de anul precedent
- Datorii
- 2.759.839 RON -38.28% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20212020 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 240.475 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 240.475 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 240.475 RON +22.4% față de anul precedent
- Profit net
- 0 RON
- Pierdere neta
- 248.385 RON
- Angajati
- 1 0% față de anul precedent
- Datorii
- 4.471.481 RON +3.05% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20202019 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 196.465 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 196.465 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 196.465 RON -49.41% față de anul precedent
- Profit net
- 0 RON
- Pierdere neta
- 58.879 RON
- Angajati
- 1 0% față de anul precedent
- Datorii
- 4.338.980 RON -1.11% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20192018 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2018Cifra de afaceri: 388.318 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 388.318 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 388.318 RON -55.59% față de anul precedent
- Profit net
- 0 RON -100% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 48.558 RON
- Angajati
- 1 -66.67% față de anul precedent
- Datorii
- 4.387.714 RON +18.93% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20182017 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2017Cifra de afaceri: 874.295 RON. Profit: 235.467 RON
Cifra de afaceri: 874.295 RON. Profit: 235.467 RON
- Cifra de afaceri
- 874.295 RON +22.13% față de anul precedent
- Profit net
- 235.467 RON +1046.77% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 3 -25% față de anul precedent
- Datorii
- 3.689.213 RON +3.87% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20172016 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2016Cifra de afaceri: 715.884 RON. Profit: 20.533 RON
Cifra de afaceri: 715.884 RON. Profit: 20.533 RON
- Cifra de afaceri
- 715.884 RON +18.6% față de anul precedent
- Profit net
- 20.533 RON +74.08% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 4 +33.33% față de anul precedent
- Datorii
- 3.551.613 RON +30.25% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20162015 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2015Cifra de afaceri: 603.627 RON. Profit: 11.795 RON
Cifra de afaceri: 603.627 RON. Profit: 11.795 RON
- Cifra de afaceri
- 603.627 RON +27.29% față de anul precedent
- Profit net
- 11.795 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 3 0% față de anul precedent
- Datorii
- 2.726.672 RON +54.1% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20152014 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2014Cifra de afaceri: 474.217 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 474.217 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 474.217 RON +21.58% față de anul precedent
- Profit net
- 0 RON
- Pierdere neta
- 137.318 RON
- Angajati
- 3 0% față de anul precedent
- Datorii
- 1.769.452 RON +91.27% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20142013 2 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2013Cifra de afaceri: 390.056 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 390.056 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 390.056 RON +108.42% față de anul precedent
- Profit net
- 0 RON -100% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 21.286 RON
- Angajati
- 3
- Datorii
- 925.129 RON +24.65% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2013Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInceput TVA la incasareCompania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.
Compania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.
2012 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2012Cifra de afaceri: 187.145 RON. Profit: 47.093 RON
Cifra de afaceri: 187.145 RON. Profit: 47.093 RON
- Cifra de afaceri
- 187.145 RON +1839.33% față de anul precedent
- Profit net
- 47.093 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 742.176 RON +42.08% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20122011 2 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2011Cifra de afaceri: 9.650 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 9.650 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 9.650 RON
- Profit net
- 0 RON
- Pierdere neta
- 43.318 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 522.365 RON
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2011ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataGENEVA IMOBILIARE S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4110 in Mun. Timişoara (TIMIŞ)
GENEVA IMOBILIARE S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4110 in Mun. Timişoara (TIMIŞ)
Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.
Publicații ONRC
0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.
Dosare instanță
0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată
Achiziții publice (SEAP)
Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro
Clasamente și premii
Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.
Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.
Recenzii
Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!
Firme similare
Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.
Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 4110, Timiş
Alte firme din Timiş
Întrebări frecvente
Răspunsuri din datele publicate în acest profil.
Care este CUI-ul GENEVA IMOBILIARE S.R.L.?
CUI-ul GENEVA IMOBILIARE S.R.L. este 28124840.
Unde este sediul GENEVA IMOBILIARE S.R.L.?
GENEVA IMOBILIARE S.R.L. are sediul in Romania, TIMIŞ, Mun. Timişoara, Str. Bucovinei nr. 47/C, Mun. Timişoara, judetul TIMIŞ.
Cand a fost infiintata GENEVA IMOBILIARE S.R.L.?
GENEVA IMOBILIARE S.R.L. a fost infiintata in anul 2011 (15 ani de activitate).
Care a fost cifra de afaceri a GENEVA IMOBILIARE S.R.L. in 2024?
In 2024, GENEVA IMOBILIARE S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 0 RON.
Ce activitate are GENEVA IMOBILIARE S.R.L.?
GENEVA IMOBILIARE S.R.L. are codul CAEN principal 4110.
Ce profit a inregistrat GENEVA IMOBILIARE S.R.L. in 2024?
GENEVA IMOBILIARE S.R.L. a inregistrat un profit net de 321.691 RON in 2024.
Surse și actualizare
Contextul datelor, într-un singur loc.
- Identificare și situație fiscală
- Registrele publice ANAF și ONRC
- Date financiare
- Bilanțurile anuale disponibile · 14 exerciții financiare
- Publicații ONRC
- 0 înregistrări încărcate
- Ultima actualizare a profilului
- 13 octombrie 2026
- Următoarea actualizare disponibilă
- 13 noiembrie 2026
Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.
Date personale (GDPR)
Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.