Profil de companie · informații din registrele publice
Surse și actualizareActualizat: 9 octombrie 2026 la 09:36
Despre NAN ADY CONSTRUCT SRL
NAN ADY CONSTRUCT SRL este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Sat Slimnic Com. Slimnic, judetul SIBIU, infiintata in 2011 (15 ani de activitate). Activeaza in sectorul constructii (cod CAEN 4120). Conform datelor oficiale, firma figureaza in prezent ca suspendat (din februarie 2022).
In 2021, NAN ADY CONSTRUCT SRL a raportat o cifra de afaceri de 63.356 RON, in scadere accentuata fata de anul precedent (-85.0%). Profitul net inregistrat a fost de 0 RON (in scadere accentuata). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 1, in scadere fata de anul anterior. Pe parcursul ultimilor 10 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 3.000 RON in 2011 la 63.356 RON in 2021. Datoriile raportate (291.263 RON) depasesc cifra de afaceri anuala.
Conducerea inregistrata cuprinde 1 persoana (asociati si/sau administratori).
Compania, pe scurt
- Cifră de afaceri netă
- 63.356 RON
- Venituri totale
- 63.356 RON
- Cheltuieli totale
- 100.049 RON
- Profit brut
- 0 RON
- Profit net
- 0 RON
- Marja profit net
- 0,00%
- Active imobilizate
- 61.070 RON
- Active circulante
- 88.104 RON
- Stocuri
- 497 RON
- Creanțe
- 79.530 RON
- Casa & conturi bănci
- 8.077 RON
- Capital propriu
- -142.089 RON
Contact
Adresă sediu social
Adresa fiscala
- Adresa
- Romania, SIBIU, Sat Slimnic Com. Slimnic, Str. Fundătura Glodari nr. 4, 557240
- Cod postal
- 557240
Date juridice și fiscale
Alte date din registru
- Data inactivării în sursă
- 24 februarie 2022
- Data suspendării
- 24 februarie 2022
Detalii companie
- Forma proprietate
- Proprietate Privata Capital Privat Autohton
- Forma organizare
- PERSOANA JURIDICA
- Stare inregistrare
- Suspendare activitate din 24.02.2022
- Organ fiscal competent
- Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Sibiu
- Platitor TVA
- Nu
Stare inactivitate
- Status inactiv
- Da
- Data inactivare
- 27 mai 2022
Indicatori financiari
Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.
Evoluția companiei
2011 –2021 · RON
- An explorat în grafic
- 2021
- Cifră de afaceri
- 63.356 RON
- Rezultat net
- -38.595 RON
Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.
Toți indicatorii raportați
17 indicatori · valori exacte
| Indicator și explicație | 2021 | 2020 |
|---|---|---|
| Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii | 63.356 RON | 422.502 RON |
| Venituri totaleToate veniturile raportate | 63.356 RON | 422.505 RON |
| Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate | 100.049 RON | 384.019 RON |
| Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț | 0 RON | 38.486 RON |
| Profit netCâmpul de profit net din bilanț | 0 RON | 34.256 RON |
| Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut | 36.693 RON | 0 RON |
| Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero | 38.595 RON | 0 RON |
| Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung | 61.070 RON | 64.008 RON |
| Active circulanteActive folosite în activitatea curentă | 88.104 RON | 448.155 RON |
| Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante | 149.174 RON | 512.163 RON |
| StocuriBunuri și materiale în stoc | 497 RON | 49.894 RON |
| CreanțeSume de încasat | 79.530 RON | 353.153 RON |
| Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești | 8.077 RON | 45.108 RON |
| Datorii totaleTotalul datoriilor raportate | 291.263 RON | 565.387 RON |
| Capital propriuCapitaluri proprii raportate | -142.089 RON | -53.224 RON |
| Capital socialCapitalul social din bilanț | Neraportat | Neraportat |
| Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați | 1 persoane | 3 persoane |
Structura activelor
Distribuția activelor · 2021
Datorii și active
Comparație la finalul anului 2021
Datorii totale / active totale afișate
Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.
Rate de eficiență · 2021
- ROA
- 0,0 %Profit net / active totale
- ROE
- -0,0 %Profit net / capital propriu
- Lichiditate afișată
- 0,30 Active circulante / datorii totale
- Solvabilitate afișată
- -95,3 %Capital propriu / active totale
Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.
Bilanțuri anuale
Toate cele 11 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.
Venituri, cheltuieli și rezultate
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Cifră de afaceri netă | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit brut | Profit net | Pierdere brută | Pierdere netă |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2021 | 63.356 -85,0% față de anul precedent | 63.356 | 100.049 | 0 -100,0% față de anul precedent | 0 -100,0% față de anul precedent | 36.693 | 38.595 |
| 2020 | 422.502 -26,2% față de anul precedent | 422.505 | 384.019 | 38.486 | 34.256 | 0 | 0 |
| 2019 | 572.139 +258,8% față de anul precedent | 572.282 | 704.891 | 0 | 0 | 132.609 | 138.355 |
| 2018 | 159.466 +127,2% față de anul precedent | 159.502 | 222.463 | 0 | 0 | 62.961 | 64.563 |
| 2017 | 70.201 -67,7% față de anul precedent | 70.201 | 123.641 | 0 | 0 | 53.440 | 54.145 |
| 2016 | 217.033 +7,0% față de anul precedent | 217.034 | 245.496 | 0 -100,0% față de anul precedent | 0 -100,0% față de anul precedent | 28.462 | 31.412 |
| 2015 | 202.923 +57,3% față de anul precedent | 202.927 | 96.400 | 106.527 +121,7% față de anul precedent | 100.439 +127,4% față de anul precedent | Neraportat | 0 |
| 2014 | 129.000 -40,1% față de anul precedent | 129.000 | 80.958 | 48.042 -61,0% față de anul precedent | 44.172 -62,5% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2013 | 215.200 +10.660,0% față de anul precedent | 215.207 | 92.018 | 123.189 | 117.878 | 0 | 0 |
| 2012 | 2.000 -33,3% față de anul precedent | 2.000 | 13.193 | 0 | 0 | 11.193 | 11.253 |
| 2011 | 3.000 | 3.000 | 11.351 | 0 | 0 | 8.351 | 8.441 |
Active și disponibilități
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Active imobilizate | Active circulante | Active totale | Stocuri | Creanțe | Casa și conturi la bănci |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2021 | 61.070 | 88.104 | 149.174 | 497 | 79.530 | 8.077 |
| 2020 | 64.008 | 448.155 | 512.163 | 49.894 | 353.153 | 45.108 |
| 2019 | 69.883 | 217.921 | 287.804 | -411 | 54.724 | 163.608 |
| 2018 | 75.758 | 89.160 | 164.918 | 1.168 | 29.370 | 58.622 |
| 2017 | 81.633 | 120.135 | 201.768 | 0 | 101.991 | 18.144 |
| 2016 | 36.681 | 198.308 | 234.989 | 10.615 | 159.961 | 27.732 |
| 2015 | 36.681 | 237.364 | 274.045 | 59.308 | 141.506 | 36.550 |
| 2014 | 33.658 | 135.071 | 168.729 | 890 | 108.822 | 25.359 |
| 2013 | 5.822 | 100.727 | 106.549 | 0 | 92.016 | 8.711 |
| 2012 | 0 | 1.726 | 1.726 | 1.190 | 0 | 536 |
| 2011 | 327 | 946 | 1.273 | 394 | 0 | 552 |
Datorii, capital și salariați
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Datorii totale | Capital propriu | Capital social | Număr mediu de salariați |
|---|---|---|---|---|
| 2021 | 291.263 -48,5% față de anul precedent | -142.089 | Neraportat | 1 -66,7% față de anul precedent |
| 2020 | 565.387 +50,2% față de anul precedent | -53.224 | Neraportat | 3 -25,0% față de anul precedent |
| 2019 | 376.463 +230,1% față de anul precedent | -87.481 | Neraportat | 4 -33,3% față de anul precedent |
| 2018 | 114.043 +32,1% față de anul precedent | 50.875 | Neraportat | 6 +20,0% față de anul precedent |
| 2017 | 86.330 +32,0% față de anul precedent | 115.438 | Neraportat | 5 -28,6% față de anul precedent |
| 2016 | 65.406 +110,7% față de anul precedent | 169.583 | Neraportat | 7 |
| 2015 | 31.049 +18,6% față de anul precedent | 242.996 | Neraportat | 0 |
| 2014 | 26.173 +220,6% față de anul precedent | 142.556 | Neraportat | 0 |
| 2013 | 8.165 -61,5% față de anul precedent | 98.384 | Neraportat | 0 -100,0% față de anul precedent |
| 2012 | 21.220 +123,0% față de anul precedent | -19.494 | Neraportat | 8 |
| 2011 | 9.514 | -8.241 | Neraportat | 0 |
„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.
Scor de risc estimat
O privire asupra indicatorilor financiari · 2021
Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.
Cum se calculează și cum se citește scorul?
Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.
Acționariat și capital
Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.
Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.
Persoane asociate
1 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.
| Persoană | Rol | Țară | Localitate / județ |
|---|---|---|---|
| VIVICTORIŢA IULIANA NAN | administrator | Neraportată | Neraportată |
Conexiuni
Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.
Grafic conexiuni
Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.
Parcursul firmei
Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.
15 repere. O singură cronologie.
Din 2011 până în 2026 · datele disponibile în acest profil.
2026 1 repere
data publicăriiPublicații ONRCDizolvare — Buletin 27583/2026dizolvare_si_lichidare. Temei legal: art.227 alin.(1), lit.d si art.235 din Legea nr. 31/1990
dizolvare_si_lichidare. Temei legal: art.227 alin.(1), lit.d si art.235 din Legea nr. 31/1990
Deschide înregistrarea completă2022 2 repere
Stare companieStare companieFirma a fost declarata inactivaCompania a fost declarata inactiva de catre autoritatile fiscale.
Compania a fost declarata inactiva de catre autoritatile fiscale.
Stare companieStare companieActivitatea firmei a fost suspendataActivitatea companiei a fost suspendata temporar.
Activitatea companiei a fost suspendata temporar.
2021 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 63.356 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 63.356 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 63.356 RON -85% față de anul precedent
- Profit net
- 0 RON -100% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 38.595 RON
- Angajati
- 1 -66.67% față de anul precedent
- Datorii
- 291.263 RON -48.48% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20212020 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 422.502 RON. Profit: 34.256 RON
Cifra de afaceri: 422.502 RON. Profit: 34.256 RON
- Cifra de afaceri
- 422.502 RON -26.15% față de anul precedent
- Profit net
- 34.256 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 3 -25% față de anul precedent
- Datorii
- 565.387 RON +50.18% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20202019 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 572.139 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 572.139 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 572.139 RON +258.78% față de anul precedent
- Profit net
- 0 RON
- Pierdere neta
- 138.355 RON
- Angajati
- 4 -33.33% față de anul precedent
- Datorii
- 376.463 RON +230.11% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20192018 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2018Cifra de afaceri: 159.466 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 159.466 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 159.466 RON +127.16% față de anul precedent
- Profit net
- 0 RON
- Pierdere neta
- 64.563 RON
- Angajati
- 6 +20% față de anul precedent
- Datorii
- 114.043 RON +32.1% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20182017 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2017Cifra de afaceri: 70.201 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 70.201 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 70.201 RON -67.65% față de anul precedent
- Profit net
- 0 RON
- Pierdere neta
- 54.145 RON
- Angajati
- 5 -28.57% față de anul precedent
- Datorii
- 86.330 RON +31.99% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20172016 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2016Cifra de afaceri: 217.033 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 217.033 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 217.033 RON +6.95% față de anul precedent
- Profit net
- 0 RON -100% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 31.412 RON
- Angajati
- 7
- Datorii
- 65.406 RON +110.65% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20162015 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2015Cifra de afaceri: 202.923 RON. Profit: 100.439 RON
Cifra de afaceri: 202.923 RON. Profit: 100.439 RON
- Cifra de afaceri
- 202.923 RON +57.3% față de anul precedent
- Profit net
- 100.439 RON +127.38% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 31.049 RON +18.63% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20152014 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2014Cifra de afaceri: 129.000 RON. Profit: 44.172 RON
Cifra de afaceri: 129.000 RON. Profit: 44.172 RON
- Cifra de afaceri
- 129.000 RON -40.06% față de anul precedent
- Profit net
- 44.172 RON -62.53% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 26.173 RON +220.55% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20142013 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2013Cifra de afaceri: 215.200 RON. Profit: 117.878 RON
Cifra de afaceri: 215.200 RON. Profit: 117.878 RON
- Cifra de afaceri
- 215.200 RON +10660% față de anul precedent
- Profit net
- 117.878 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0 -100% față de anul precedent
- Datorii
- 8.165 RON -61.52% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20132012 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2012Cifra de afaceri: 2.000 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 2.000 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 2.000 RON -33.33% față de anul precedent
- Profit net
- 0 RON
- Pierdere neta
- 11.253 RON
- Angajati
- 8
- Datorii
- 21.220 RON +123.04% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20122011 2 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2011Cifra de afaceri: 3.000 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 3.000 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 3.000 RON
- Profit net
- 0 RON
- Pierdere neta
- 8.441 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 9.514 RON
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2011ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataNAN ADY CONSTRUCT SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4120 in Sat Slimnic Com. Slimnic (SIBIU)
NAN ADY CONSTRUCT SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4120 in Sat Slimnic Com. Slimnic (SIBIU)
Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.
Publicații ONRC
1 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.
22.072026Dizolvare · Buletin 27583/2026dizolvare_si_lichidare
- Companie
- NAN ADY CONSTRUCT SRL
- CUI
- 28863273
- Tip în sursă
- Dissolution
- Data buletinului
- 22.07.2026
- Registrul Comerțului
- J32/677/2011
- EUID
- ROONRC.J32/677/2011
- Sediu
- Sat Slimnic, Comuna Slimnic, Jud. Sibiu, Str. FUNDĂTURA GLODARI, Nr. 4
- Județ
- Sibiu
- Număr încheiere
- 579782
- Data încheierii
- 21.07.2026
- Număr dosar
- 2804534
- Data dosarului
- 15.07.2026
- Tribunal
- Sibiu
- Registrator
- Marinel Vasile Ştreangău
- Tip dizolvare
- dizolvare_si_lichidare
- Temei legal
- art.227 alin.(1), lit.d si art.235 din Legea nr. 31/1990
Dosare instanță
0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată
Achiziții publice (SEAP)
Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro
Proceduri de achiziție
Înregistrare SEAP
- Stare
- Inregistrat
- Tip participant
- Ofertant
- Calitate
- Castigator, Participant
- Înregistrat la
- 30 martie 2015
- Reprezentant legal
- NAN ARON-ADRIAN
Catalog electronic
| Calitate | Achiziții directe | Cereri de ofertă | Licitații deschise | Licitații restrânse | Licitații electronice | Proceduri simplificate | Total |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Castigator | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Participant | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Identificare și contact SEAP
- ID SEAP
- 122362
- CUI
- 28863273
- Denumire în SEAP
- NAN ADY CONSTRUCT S.R.L.
- Persoană de contact
- NAN ARON-ADRIAN
- Adresă
- SLIMNIC, STR. FUNDATURA GLODARI, NR. 4, JUD. SIBIU
- Localitate
- Slimnic
- Județ
- Sibiu
- Cod poștal
- 557240
- Telefon
- +40 0743361080
- Fax
- +40 0269856496
- Date preluate la
- 9 octombrie 2026
Date din SEAP (e‑licitatie.ro) · actualizat 9 octombrie 2026
Clasamente și premii
Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.
Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.
Recenzii
Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!
Firme similare
Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.
Cele mai mari firme — CAEN 4120, Sibiu
Întrebări frecvente
Răspunsuri din datele publicate în acest profil.
Care este CUI-ul NAN ADY CONSTRUCT SRL?
CUI-ul NAN ADY CONSTRUCT SRL este 28863273.
Unde este sediul NAN ADY CONSTRUCT SRL?
NAN ADY CONSTRUCT SRL are sediul in Romania, SIBIU, Sat Slimnic Com. Slimnic, Str. Fundătura Glodari nr. 4, 557240, Sat Slimnic Com. Slimnic, judetul SIBIU.
Cand a fost infiintata NAN ADY CONSTRUCT SRL?
NAN ADY CONSTRUCT SRL a fost infiintata in anul 2011 (15 ani de activitate).
Care a fost cifra de afaceri a NAN ADY CONSTRUCT SRL in 2021?
In 2021, NAN ADY CONSTRUCT SRL a raportat o cifra de afaceri de 63.356 RON.
Cati angajati are NAN ADY CONSTRUCT SRL?
NAN ADY CONSTRUCT SRL a raportat un numar mediu de 1 salariat in 2021.
Ce activitate are NAN ADY CONSTRUCT SRL?
NAN ADY CONSTRUCT SRL are codul CAEN principal 4120.
Ce profit a inregistrat NAN ADY CONSTRUCT SRL in 2021?
NAN ADY CONSTRUCT SRL a inregistrat o pierdere neta de 38.595 RON in 2021.
Surse și actualizare
Contextul datelor, într-un singur loc.
- Identificare și situație fiscală
- Registrele publice ANAF și ONRC
- Date financiare
- Bilanțurile anuale disponibile · 11 exerciții financiare
- Publicații ONRC
- 1 înregistrări încărcate
- Ultima actualizare a profilului
- 9 octombrie 2026
- Următoarea actualizare disponibilă
- 9 noiembrie 2026
Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.
Date personale (GDPR)
Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.