Activ Plătitor TVA

MARCONS SA

CUI: 2943190
CIF: RO2943190
Reg. Com.: J1991000108249
CAEN: 6820
Formă: SA (Societate pe actiuni)
Înființată: 1 februarie 1993 · 33 ani
Distribuie:

Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

Surse și actualizare

Actualizat: 12 octombrie 2026 la 08:00

Despre MARCONS SA

MARCONS SA este o sa (societate pe actiuni) cu sediul in Mun. Baia Mare, judetul MARAMUREŞ, infiintata in 1993 (33 ani de activitate). Activitatea principala este "Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate" (cod CAEN 6820), in sectorul intermedieri financiare si asigurari. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, MARCONS SA a raportat o cifra de afaceri de 4.173.980 RON, in crestere fata de anul precedent (+11.3%). Profitul net inregistrat a fost de 970.812 RON (relativ stabila). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 15, in scadere fata de anul anterior. Pe parcursul ultimilor 16 ani, cifra de afaceri a ramas relativ stabila de la 3.803.301 RON in 2008 la 4.173.980 RON in 2024.

Este inregistrata ca platitoare de TVA. Are 5 publicatii in Monitorul Oficial al Romaniei (ONRC) inregistrate de-a lungul timpului. Conducerea inregistrata cuprinde 2 persoane (asociati si/sau administratori).

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
4.173.980 RON
Venituri totale
4.188.993 RON
Cheltuieli totale
3.031.135 RON
Profit brut
1.157.858 RON
Profit net
970.812 RON
Marja profit net
23,26%
Active imobilizate
4.380.985 RON
Active circulante
1.636.160 RON
Stocuri
30.590 RON
Creanțe
919.513 RON
Casa & conturi bănci
686.057 RON
Capital propriu
5.707.412 RON

Contact

AdresaRomania, MARAMUREŞ, Mun. Baia Mare, Bld. Regele Mihai I nr. 27, 430051
Telefon0722436501
Fax0262220040

Adresă sediu social

Romania, MARAMUREŞ, Mun. Baia Mare, Bld. Regele Mihai I nr. 27, 430051
Cod poștal: 430051
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, MARAMUREŞ, Mun. Baia Mare, Bld. Regele Mihai I nr. 27, 430051
Cod postal
430051
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 01.02.1993
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Maramureş
Platitor TVA
Da

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2008 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
4.173.980 RON
Rezultat net
970.812 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 4.173.980 RON 3.748.910 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 4.188.993 RON 3.791.033 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 3.031.135 RON 2.676.666 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 1.157.858 RON 1.114.367 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 970.812 RON 987.176 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 4.380.985 RON 4.400.186 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 1.636.160 RON 1.959.311 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 6.017.145 RON 6.359.497 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 30.590 RON 30.590 RON
CreanțeSume de încasat 919.513 RON 1.258.019 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 686.057 RON 670.702 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 309.733 RON 265.072 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 5.707.412 RON 5.716.525 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 15 persoane 16 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active6.017.145RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

5,1 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale6.017.145 RON
Datorii totale309.733 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
16,1 %Profit net / active totale
ROE
17,0 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
5,28 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
94,9 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 17 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

17 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 4.173.980 +11,3% față de anul precedent 4.188.993 3.031.135 1.157.858 +3,9% față de anul precedent 970.812 -1,7% față de anul precedent 0 0
2023 3.748.910 -7,9% față de anul precedent 3.791.033 2.676.666 1.114.367 -41,7% față de anul precedent 987.176 -47,1% față de anul precedent 0 0
2022 4.071.708 +7,2% față de anul precedent 4.736.613 2.825.876 1.910.737 +25,0% față de anul precedent 1.867.480 +24,8% față de anul precedent 0 0
2021 3.797.747 +12,3% față de anul precedent 3.809.250 2.280.922 1.528.328 +204,6% față de anul precedent 1.496.876 +215,7% față de anul precedent 0 0
2020 3.381.832 -16,9% față de anul precedent 3.571.843 3.070.073 501.770 -45,8% față de anul precedent 474.163 -46,8% față de anul precedent 0 0
2019 4.068.231 +1,2% față de anul precedent 4.312.861 3.386.826 926.035 -12,5% față de anul precedent 891.073 -12,8% față de anul precedent 0 0
2018 4.018.581 +5,6% față de anul precedent 4.024.353 2.966.376 1.057.977 +57,4% față de anul precedent 1.021.282 +73,6% față de anul precedent 0 0
2017 3.804.550 +4,2% față de anul precedent 4.019.173 3.346.864 672.309 +51,7% față de anul precedent 588.280 +63,3% față de anul precedent 0 0
2016 3.649.671 -0,0% față de anul precedent 3.866.387 3.423.193 443.194 -50,4% față de anul precedent 360.253 -52,5% față de anul precedent 0 0
2015 3.651.080 +2,4% față de anul precedent 3.767.935 2.874.067 893.868 -19,4% față de anul precedent 758.304 -20,2% față de anul precedent 0 0
2014 3.565.479 +8,0% față de anul precedent 4.022.828 2.914.239 1.108.589 +103,1% față de anul precedent 950.562 +104,5% față de anul precedent 0 0
2013 3.302.447 +3,8% față de anul precedent 3.410.295 2.864.431 545.864 -17,3% față de anul precedent 464.796 -17,2% față de anul precedent 0 0
2012 3.180.696 -1,5% față de anul precedent 3.336.365 2.676.517 659.848 -28,5% față de anul precedent 561.491 -29,1% față de anul precedent 0 0
2011 3.229.158 -10,9% față de anul precedent 3.621.916 2.699.621 922.295 -82,7% față de anul precedent 792.384 -82,3% față de anul precedent 0 0
2010 3.625.017 +5,9% față de anul precedent 9.668.252 4.336.256 5.331.996 +602,1% față de anul precedent 4.481.243 +584,8% față de anul precedent 0 0
2009 3.421.781 -10,0% față de anul precedent 3.428.451 2.668.969 759.482 -12,2% față de anul precedent 654.369 -12,4% față de anul precedent 0 0
2008 3.803.301 3.635.217 2.770.591 864.626 747.014 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

17 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 4.380.985 1.636.160 6.017.145 30.590 919.513 686.057
2023 4.400.186 1.959.311 6.359.497 30.590 1.258.019 670.702
2022 3.757.485 3.460.884 7.218.369 31.082 1.674.149 1.755.653
2021 3.896.525 3.526.044 7.422.569 33.073 1.629.847 1.863.124
2020 4.206.267 2.263.662 6.469.929 32.068 661.562 1.570.032
2019 4.553.610 2.256.554 6.810.164 36.222 670.496 1.549.836
2018 4.872.635 2.155.623 7.028.258 36.222 766.809 1.352.592
2017 5.233.259 1.344.230 6.577.489 35.237 740.937 568.056
2016 5.552.924 949.797 6.502.721 35.193 470.334 444.270
2015 5.882.780 634.923 6.517.703 32.078 434.785 168.060
2014 6.124.917 632.419 6.757.336 38.823 65.569 528.027
2013 6.315.133 1.067.601 7.382.734 47.331 171.025 849.245
2012 6.196.005 1.094.921 7.290.926 49.081 171.168 874.672
2011 6.223.032 1.419.046 7.642.078 49.082 252.625 1.117.339
2010 5.065.625 7.552.871 12.618.496 66.669 1.353.892 6.132.310
2009 5.533.401 1.248.805 6.782.206 178.336 821.607 248.862
2008 5.931.765 753.554 6.685.319 234.461 126.993 392.100

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

17 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 309.733 +16,9% față de anul precedent 5.707.412 Neraportat 15 -6,3% față de anul precedent
2023 265.072 +12,4% față de anul precedent 5.716.525 Neraportat 16 +6,7% față de anul precedent
2022 235.864 -71,1% față de anul precedent 6.604.605 Neraportat 15 -6,3% față de anul precedent
2021 814.669 -9,8% față de anul precedent 6.230.000 Neraportat 16 -38,5% față de anul precedent
2020 903.346 +6,0% față de anul precedent 5.207.287 Neraportat 26 0,0% față de anul precedent
2019 852.095 -13,6% față de anul precedent 5.598.697 Neraportat 26 -13,3% față de anul precedent
2018 986.452 -7,4% față de anul precedent 5.663.906 Neraportat 30 +15,4% față de anul precedent
2017 1.064.930 +42,0% față de anul precedent 5.134.659 Neraportat 26 0,0% față de anul precedent
2016 750.170 +0,7% față de anul precedent 5.374.651 Neraportat 26 0,0% față de anul precedent
2015 745.001 +50,0% față de anul precedent 5.772.702 Neraportat 26 0,0% față de anul precedent
2014 496.613 -35,5% față de anul precedent 6.260.723 Neraportat 26 +4,0% față de anul precedent
2013 769.915 -12,5% față de anul precedent 6.614.086 Neraportat 25 -10,7% față de anul precedent
2012 880.089 -12,0% față de anul precedent 6.410.837 Neraportat 28 +3,7% față de anul precedent
2011 1.000.348 -56,3% față de anul precedent 6.641.730 Neraportat 27 0,0% față de anul precedent
2010 2.287.907 +302,4% față de anul precedent 10.330.589 Neraportat 27 -3,6% față de anul precedent
2009 568.596 +34,3% față de anul precedent 6.213.610 Neraportat 28 -12,5% față de anul precedent
2008 423.456 6.263.024 Neraportat 32

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

0din 100 de puncte
Risc scăzut

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare0 / 20
Profitabilitate0 / 20
Evoluția veniturilor0 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate0 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

2 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Persoane asociate, roluri și localități
PersoanăRolȚarăLocalitate / județ
CGCORNEL GHERMANadministratorNeraportatăNeraportată
LILIVIU IULIAN NAGHIadministratorNeraportatăNeraportată

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

23 repere. O singură cronologie.

Din 1993 până în 2026 · datele disponibile în acest profil.

1993 → 2026
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
23 repere · toți anii

2026 5 repere

data publicăriiPublicații ONRCMentiune — Buletin 30927/2026Numire administrator, revocare administrator persoane împuternicite

Numire administrator, revocare administrator persoane împuternicite

Deschide înregistrarea completă
data publicăriiPublicații ONRCMentiune — Buletin 26533/2026domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate

domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate

Deschide înregistrarea completă
data publicăriiPublicații ONRCMentiune — Buletin 17333/2026capital social, număr acţiuni, sedii secundare, retragere acţionari persoane juridice, listă acţionari, modificare stare firmă, înregistrarea fuziunii dintre societăţile: MARCONS SA avand număr de ordine în registrul comerţului: J24/108/1991, CUI:2943190, BENEFIC SA avand număr de ordine în registrul comerţului: J24/2801/1994, CUI:6859344, preluare sedii

capital social, număr acţiuni, sedii secundare, retragere acţionari persoane juridice, listă acţionari, modificare stare firmă, înregistrarea fuziunii dintre societăţile: MARCONS SA avand număr de ordine în registrul comerţului: J24/108/1991, CUI:2943190, BENEFIC SA avand număr de ordine în registrul comerţului: J24/2801/1994, CUI:6859344, preluare sedii

Deschide înregistrarea completă
data publicăriiPublicații ONRCMentiune — Buletin 14957/2026capital social, număr acţiuni, sedii secundare, retragere acţionari persoane juridice, listă acţionari, modificare stare firmă, înregistrarea fuziunii dintre societăţile: MARCONS SA avand număr de ordine în registrul comerţului: J24/108/1991, CUI:2943190, BENEFIC SA avand număr de ordine în registrul comerţului: J24/2801/1994, CUI:6859344, preluare sedii

capital social, număr acţiuni, sedii secundare, retragere acţionari persoane juridice, listă acţionari, modificare stare firmă, înregistrarea fuziunii dintre societăţile: MARCONS SA avand număr de ordine în registrul comerţului: J24/108/1991, CUI:2943190, BENEFIC SA avand număr de ordine în registrul comerţului: J24/2801/1994, CUI:6859344, preluare sedii

Deschide înregistrarea completă
data publicăriiPublicații ONRCMentiune — Buletin 6903/2026Depunere convocator conform actului Convocator AGA din data: 18.02.2026

Depunere convocator conform actului Convocator AGA din data: 18.02.2026

Deschide înregistrarea completă

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 4.173.980 RON. Profit: 970.812 RON

Cifra de afaceri: 4.173.980 RON. Profit: 970.812 RON

Cifra de afaceri
4.173.980 RON +11.34% față de anul precedent
Profit net
970.812 RON -1.66% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
15 -6.25% față de anul precedent
Datorii
309.733 RON +16.85% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 3.748.910 RON. Profit: 987.176 RON

Cifra de afaceri: 3.748.910 RON. Profit: 987.176 RON

Cifra de afaceri
3.748.910 RON -7.93% față de anul precedent
Profit net
987.176 RON -47.14% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
16 +6.67% față de anul precedent
Datorii
265.072 RON +12.38% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 4.071.708 RON. Profit: 1.867.480 RON

Cifra de afaceri: 4.071.708 RON. Profit: 1.867.480 RON

Cifra de afaceri
4.071.708 RON +7.21% față de anul precedent
Profit net
1.867.480 RON +24.76% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
15 -6.25% față de anul precedent
Datorii
235.864 RON -71.05% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 3.797.747 RON. Profit: 1.496.876 RON

Cifra de afaceri: 3.797.747 RON. Profit: 1.496.876 RON

Cifra de afaceri
3.797.747 RON +12.3% față de anul precedent
Profit net
1.496.876 RON +215.69% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
16 -38.46% față de anul precedent
Datorii
814.669 RON -9.82% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021

2020 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 3.381.832 RON. Profit: 474.163 RON

Cifra de afaceri: 3.381.832 RON. Profit: 474.163 RON

Cifra de afaceri
3.381.832 RON -16.87% față de anul precedent
Profit net
474.163 RON -46.79% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
26 0% față de anul precedent
Datorii
903.346 RON +6.01% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020

2019 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 4.068.231 RON. Profit: 891.073 RON

Cifra de afaceri: 4.068.231 RON. Profit: 891.073 RON

Cifra de afaceri
4.068.231 RON +1.24% față de anul precedent
Profit net
891.073 RON -12.75% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
26 -13.33% față de anul precedent
Datorii
852.095 RON -13.62% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2019

2018 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2018Cifra de afaceri: 4.018.581 RON. Profit: 1.021.282 RON

Cifra de afaceri: 4.018.581 RON. Profit: 1.021.282 RON

Cifra de afaceri
4.018.581 RON +5.63% față de anul precedent
Profit net
1.021.282 RON +73.6% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
30 +15.38% față de anul precedent
Datorii
986.452 RON -7.37% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2018

2017 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2017Cifra de afaceri: 3.804.550 RON. Profit: 588.280 RON

Cifra de afaceri: 3.804.550 RON. Profit: 588.280 RON

Cifra de afaceri
3.804.550 RON +4.24% față de anul precedent
Profit net
588.280 RON +63.3% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
26 0% față de anul precedent
Datorii
1.064.930 RON +41.96% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2017

2016 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2016Cifra de afaceri: 3.649.671 RON. Profit: 360.253 RON

Cifra de afaceri: 3.649.671 RON. Profit: 360.253 RON

Cifra de afaceri
3.649.671 RON -0.04% față de anul precedent
Profit net
360.253 RON -52.49% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
26 0% față de anul precedent
Datorii
750.170 RON +0.69% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2016

2015 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2015Cifra de afaceri: 3.651.080 RON. Profit: 758.304 RON

Cifra de afaceri: 3.651.080 RON. Profit: 758.304 RON

Cifra de afaceri
3.651.080 RON +2.4% față de anul precedent
Profit net
758.304 RON -20.23% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
26 0% față de anul precedent
Datorii
745.001 RON +50.02% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2015

2014 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2014Cifra de afaceri: 3.565.479 RON. Profit: 950.562 RON

Cifra de afaceri: 3.565.479 RON. Profit: 950.562 RON

Cifra de afaceri
3.565.479 RON +7.96% față de anul precedent
Profit net
950.562 RON +104.51% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
26 +4% față de anul precedent
Datorii
496.613 RON -35.5% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2014

2013 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2013Cifra de afaceri: 3.302.447 RON. Profit: 464.796 RON

Cifra de afaceri: 3.302.447 RON. Profit: 464.796 RON

Cifra de afaceri
3.302.447 RON +3.83% față de anul precedent
Profit net
464.796 RON -17.22% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
25 -10.71% față de anul precedent
Datorii
769.915 RON -12.52% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2013

2012 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2012Cifra de afaceri: 3.180.696 RON. Profit: 561.491 RON

Cifra de afaceri: 3.180.696 RON. Profit: 561.491 RON

Cifra de afaceri
3.180.696 RON -1.5% față de anul precedent
Profit net
561.491 RON -29.14% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
28 +3.7% față de anul precedent
Datorii
880.089 RON -12.02% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2012

2011 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2011Cifra de afaceri: 3.229.158 RON. Profit: 792.384 RON

Cifra de afaceri: 3.229.158 RON. Profit: 792.384 RON

Cifra de afaceri
3.229.158 RON -10.92% față de anul precedent
Profit net
792.384 RON -82.32% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
27 0% față de anul precedent
Datorii
1.000.348 RON -56.28% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2011

2010 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2010Cifra de afaceri: 3.625.017 RON. Profit: 4.481.243 RON

Cifra de afaceri: 3.625.017 RON. Profit: 4.481.243 RON

Cifra de afaceri
3.625.017 RON +5.94% față de anul precedent
Profit net
4.481.243 RON +584.82% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
27 -3.57% față de anul precedent
Datorii
2.287.907 RON +302.38% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2010
Cele mai recente 20 repere; restul se încarcă în pagină.20 din 23 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

5 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

18.082026Mentiune · Buletin 30927/2026Numire administrator, revocare administrator persoane împuternicite

Numire administrator, revocare administrator persoane împuternicite

Companie
MARCONS SA
CUI
2943190
Tip în sursă
Modification
Data buletinului
18.08.2026
Registrul Comerțului
J1991000108249
EUID
ROONRC.J1991000108249
Sediu
Municipiul Baia Mare, Jud. Maramureş, Bulevardul Regele Mihai I, Nr. 27
Județ
Maramureş
Număr încheiere
651636
Data încheierii
18.08.2026
Număr dosar
3101080
Data dosarului
06.08.2026
Tribunal
Maramures
Registrator
Mihaela-Simona Coclea

Subiecte

Numire administrator, revocare administrator persoane împuternicite

Documente menționate

  • Hotărârea adunării generale ordinare a acţionarilor nr. 3 din 05.08.2026
Vezi Buletinul ONRC nr. 30927/2026 (PDF)
14.072026Mentiune · Buletin 26533/2026domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate

domeniu principal de activitate/activitate principală; cod obiect de activitate; Depunere act constitutiv actualizat (art.204 din Legea nr. 31/1990) conform actului Act constitutiv actualizat din data: 02.07.2026, înregistrarea datelor din declaraţia pe propria răspundere cu privire la îndeplinirea condiţiilor de funcţionarea/desfăşurarea a activităţii

Companie
MARCONS SA
CUI
2943190
Tip în sursă
Modification
Data buletinului
14.07.2026
Registrul Comerțului
J24/108/1991
EUID
ROONRC.J24/108/1991
Sediu
Municipiul Baia Mare, Jud. Maramureş, Bulevardul Regele Mihai I, Nr. 27
Județ
Maramureş
Număr încheiere
556608
Data încheierii
13.07.2026
Număr dosar
2690736
Data dosarului
07.07.2026
Tribunal
Maramures
Registrator
Bianca-Maria Penişoară

Subiecte

domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate

Documente menționate

  • Hotărârea adunării generale extraordinare a acţionarilor din 03.07.2026
  • Declaraţie pe proprie răspundere cu privire la îndeplinirea condiţiilor de funcţionare/desfăşurare a activităţii din 07.07.2026
Vezi Buletinul ONRC nr. 26533/2026 (PDF)
07.052026Mentiune · Buletin 17333/2026capital social, număr acţiuni, sedii secundare, retragere acţionari persoane juridice, listă acţionari, modificare stare firmă, înregistrarea fuziunii dintre societăţile: MARCONS SA avand număr de ordine în registrul comerţului: J24/108/1991, CUI:2943190, BENEFIC SA avand număr de ordine în registrul comerţului: J24/2801/1994, CUI:6859344, preluare sedii

capital social; număr acţiuni; sedii secundare; retragere acţionari persoane juridice; listă acţionari; modificare stare firmă; înregistrarea fuziunii dintre societăţile: MARCONS SA avand număr de ordine în registrul comerţului: J24/108/1991, CUI:2943190; BENEFIC SA avand număr de ordine în registrul comerţului: J24/2801/1994, CUI:6859344; preluare sedii

Companie
MARCONS SA
CUI
2943190
Tip în sursă
Modification
Data buletinului
07.05.2026
Registrul Comerțului
J24/108/1991
EUID
ROONRC.J24/108/1991
Sediu
Jud. Maramureş, Municipiul Baia Mare, Bulevardul Regele Mihai I, Nr. 27
Județ
Maramureş
Număr încheiere
368068
Data încheierii
07.05.2026
Număr dosar
1713658
Data dosarului
27.04.2026
Tribunal
Maramures
Registrator
Roxana Vornicu

Subiecte

capital social, număr acţiuni, sedii secundare, retragere acţionari persoane juridice, listă acţionari, modificare stare firmă, înregistrarea fuziunii dintre societăţile: MARCONS SA avand număr de ordine în registrul comerţului: J24/108/1991, CUI:2943190, BENEFIC SA avand număr de ordine în registrul comerţului: J24/2801/1994, CUI:6859344, preluare sedii

Documente menționate

  • Hotărârea adunării generale extraordinare a acţionarilor din 02.04.2026
  • Hotărârea adunării generale extraordinare a acţionarilor nr. 1 din 02.04.2026
Vezi Buletinul ONRC nr. 17333/2026 (PDF)
22.042026Mentiune · Buletin 14957/2026capital social, număr acţiuni, sedii secundare, retragere acţionari persoane juridice, listă acţionari, modificare stare firmă, înregistrarea fuziunii dintre societăţile: MARCONS SA avand număr de ordine în registrul comerţului: J24/108/1991, CUI:2943190, BENEFIC SA avand număr de ordine în registrul comerţului: J24/2801/1994, CUI:6859344, preluare sedii

capital social; număr acţiuni; sedii secundare; retragere acţionari persoane juridice; listă acţionari; modificare stare firmă; înregistrarea fuziunii dintre societăţile: MARCONS SA avand număr de ordine în registrul comerţului: J24/108/1991, CUI:2943190; BENEFIC SA avand număr de ordine în registrul comerţului: J24/2801/1994, CUI:6859344; preluare sedii; Depunere act constitutiv actualizat (art.204 din Legea nr. 31/1990) conform actului Act constitutiv actualizat din data: 06.04.2026potrivit datelor din: Hotărârea adunării generale extraordinare a asociaţilor din 02.04.2026; Hotărârea adunării generale extraordinare a asociaţilor nr. 1 din 02.04.2026

Companie
MARCONS SA
CUI
2943190
Tip în sursă
Modification
Data buletinului
22.04.2026
Registrul Comerțului
J24/108/1991
EUID
ROONRC.J24/108/1991
Sediu
Jud. Maramureş, Municipiul Baia Mare, Bulevardul Regele Mihai I, Nr. 27
Județ
Maramureş
Număr încheiere
324926
Data încheierii
21.04.2026
Număr dosar
1466037
Data dosarului
06.04.2026
Tribunal
Maramures
Registrator
Adrian-Dumitru Solomon

Subiecte

capital social, număr acţiuni, sedii secundare, retragere acţionari persoane juridice, listă acţionari, modificare stare firmă, înregistrarea fuziunii dintre societăţile: MARCONS SA avand număr de ordine în registrul comerţului: J24/108/1991, CUI:2943190, BENEFIC SA avand număr de ordine în registrul comerţului: J24/2801/1994, CUI:6859344, preluare sedii

Documente menționate

  • Hotărârea adunării generale extraordinare a asociaţilor din 02.04.2026
  • Hotărârea adunării generale extraordinare a asociaţilor nr. 1 din 02.04.2026
Vezi Buletinul ONRC nr. 14957/2026 (PDF)
20.022026Mentiune · Buletin 6903/2026Depunere convocator conform actului Convocator AGA din data: 18.02.2026

Depunere convocator conform actului Convocator AGA din data: 18.02.2026

Companie
MARCONS SA
CUI
2943190
Tip în sursă
Modification
Data buletinului
20.02.2026
Registrul Comerțului
J24/108/1991
EUID
ROONRC.J24/108/1991
Sediu
Jud. Maramureş, Municipiul Baia Mare, Bulevardul Regele Mihai I, Nr. 27
Județ
Maramureş
Număr încheiere
147797
Data încheierii
20.02.2026
Număr dosar
762641
Data dosarului
19.02.2026
Tribunal
Maramures
Registrator
Petru Hotea

Subiecte

Depunere convocator conform actului Convocator AGA din data: 18.02.2026

Documente menționate

  • Convocator AGA din 19.02.2026
Vezi Buletinul ONRC nr. 6903/2026 (PDF)

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 6820, Maramureş

X-BLAST S.R.L.
CUI: 16673445CAEN: 6820
Activ
MARAMUREŞ, Mun. Sighetu Marmaţiei2004-08-12
fara e-Factura
Cifra afaceri
5.723.383 RON
Profit
69.504 RON
Angajati
18
PRIMULA SRL
CUI: 2237071CAEN: 6820
Activ
MARAMUREŞ, Sat Ulmeni Orş. Ulmeni1992-11-29
fara e-Factura
Cifra afaceri
3.954.688 RON
Profit
113.528 RON
Angajati
8
TORINO CONSTRUCT S.R.L.
CUI: 40542604CAEN: 6820
Activ
MARAMUREŞ, Mun. Baia Mare2019-02-01
fara e-Factura
Cifra afaceri
9.316.298 RON
Profit
4.558.320 RON
Angajati
1
ARCER SRL
CUI: 2955489CAEN: 6820
Activ
MARAMUREŞ, Mun. Sighetu Marmaţiei1993-02-01
fara e-Factura
Cifra afaceri
3.365.247 RON
Profit
1.411.857 RON
Angajati
4
E&G IMOBILIARE S.R.L.
CUI: 42721959CAEN: 6820
Activ
MARAMUREŞ, Orş. Săliştea de Sus2020-07-03
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.448.930 RON
Profit
318.608 RON
Angajati
1

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 6820, Maramureş

L.M. COMPANY SRL
CUI: 2943042CAEN: 6820
Activ
MARAMUREŞ, Sat Săsar Com. Recea1993-02-01
fara e-Factura
Cifra afaceri
547.229 RON
Profit
378.135 RON
Angajati
2
CASA RUSU SRL
CUI: 2946227CAEN: 6820
Activ
MARAMUREŞ, Mun. Baia Mare1993-02-01
fara e-Factura
Cifra afaceri
110.609 RON
Profit
0 RON
Angajati
0
FLORICEL SRL
CUI: 2947370CAEN: 6820
Activ
MARAMUREŞ, Mun. Baia Mare1993-02-01
fara e-Factura
Cifra afaceri
44.933 RON
Profit
0 RON
Angajati
1

Alte firme din Maramureş

EXPRES LA PALAGUTA SRL
CUI: 2943336CAEN: 5520
Activ
MARAMUREŞ, Mun. Baia Mare1993-02-01
fara e-Factura
Cifra afaceri
486.943 RON
Profit
101.451 RON
Angajati
2
ARINISANA SRL
CUI: 2237896CAEN: 4712
Activ
MARAMUREŞ, Sat Ariniş Com. Ariniş1992-11-29
fara e-Factura
Cifra afaceri
7.303.563 RON
Profit
14.659 RON
Angajati
10
MATEI SRL
CUI: 2945337CAEN: 4712
Activ
MARAMUREŞ, Mun. Baia Mare1993-02-01
fara e-Factura
Cifra afaceri
425.219 RON
Profit
34.840 RON
Angajati
2
BUFETUL CERBUL SRL
CUI: 2217341CAEN: 6820
Activ
MARAMUREŞ, Orş. Baia Sprie1992-11-29
fara e-Factura
TRINOM SRL
CUI: 3359174CAEN: 3100
Activ
MARAMUREŞ, Mun. Baia Mare1993-02-25
fara e-Factura
Cifra afaceri
260.210 RON
Profit
0 RON
Angajati
2
ZARAZA COM S.R.L.
CUI: 8282233CAEN: 4711
Activ
MARAMUREŞ, Mun. Baia Mare1996-03-29
fara e-Factura
Cifra afaceri
59.420 RON
Profit
4.131 RON
Angajati
0

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul MARCONS SA?

CUI-ul MARCONS SA este 2943190.

Unde este sediul MARCONS SA?

MARCONS SA are sediul in Romania, MARAMUREŞ, Mun. Baia Mare, Bld. Regele Mihai I nr. 27, 430051, Mun. Baia Mare, judetul MARAMUREŞ.

Cand a fost infiintata MARCONS SA?

MARCONS SA a fost infiintata in anul 1993 (33 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a MARCONS SA in 2024?

In 2024, MARCONS SA a raportat o cifra de afaceri de 4.173.980 RON.

Cati angajati are MARCONS SA?

MARCONS SA a raportat un numar mediu de 15 salariati in 2024.

Ce activitate are MARCONS SA?

MARCONS SA are codul CAEN principal 6820 (Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate).

Ce profit a inregistrat MARCONS SA in 2024?

MARCONS SA a inregistrat un profit net de 970.812 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 17 exerciții financiare
Publicații ONRC
5 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
12 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
12 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.