Transporturi rutiere de mărfuri
Surse și actualizareActualizat: 12 octombrie 2026 la 08:21
Despre INFINIT CARGO S.R.L.
INFINIT CARGO S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Mun. Braşov, judetul BRAŞOV, infiintata in 2012 (14 ani de activitate). Activitatea principala este "Transporturi rutiere de mărfuri" (cod CAEN 4941), in sectorul transport si depozitare. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.
In 2024, INFINIT CARGO S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 0 RON. Profitul net inregistrat a fost de 0 RON.
Compania, pe scurt
- Cifră de afaceri netă
- 0 RON
- Venituri totale
- 0 RON
- Cheltuieli totale
- 0 RON
- Profit brut
- 0 RON
- Profit net
- 0 RON
- Active imobilizate
- 0 RON
- Active circulante
- 196.203 RON
- Stocuri
- 0 RON
- Creanțe
- 192.969 RON
- Casa & conturi bănci
- 3.234 RON
- Capital propriu
- -490.506 RON
Contact
Adresă sediu social
Adresa fiscala
- Adresa
- Romania, BRAŞOV, Mun. Braşov, Str. Iuliu Maniu nr. 32, 500091
- Cod postal
- 500091
Date juridice și fiscale
Detalii companie
- Forma proprietate
- Proprietate Privata Capital Privat Autohton Si Strain
- Forma organizare
- PERSOANA JURIDICA
- Stare inregistrare
- Înregistrat din 05.01.2012
- Organ fiscal competent
- Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Braşov
- Platitor TVA
- Nu
Stare inactivitate
- Data inactivare
- 19 mai 2016
- Data reactivare
- 16 iunie 2016
Indicatori financiari
Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.
Evoluția companiei
2012 –2024 · RON
- An explorat în grafic
- 2024
- Cifră de afaceri
- 0 RON
- Rezultat net
- 0 RON
Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.
Toți indicatorii raportați
17 indicatori · valori exacte
| Indicator și explicație | 2024 | 2023 |
|---|---|---|
| Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii | 0 RON | 0 RON |
| Venituri totaleToate veniturile raportate | 0 RON | 6.691 RON |
| Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate | 0 RON | 8.837 RON |
| Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț | 0 RON | 0 RON |
| Profit netCâmpul de profit net din bilanț | 0 RON | 0 RON |
| Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut | 0 RON | 2.146 RON |
| Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero | 0 RON | 2.146 RON |
| Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung | 0 RON | 0 RON |
| Active circulanteActive folosite în activitatea curentă | 196.203 RON | 196.203 RON |
| Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante | 196.203 RON | 196.203 RON |
| StocuriBunuri și materiale în stoc | 0 RON | 0 RON |
| CreanțeSume de încasat | 192.969 RON | 192.969 RON |
| Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești | 3.234 RON | 3.234 RON |
| Datorii totaleTotalul datoriilor raportate | 686.709 RON | 686.709 RON |
| Capital propriuCapitaluri proprii raportate | -490.506 RON | -490.506 RON |
| Capital socialCapitalul social din bilanț | Neraportat | Neraportat |
| Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați | 0 persoane | 0 persoane |
Structura activelor
Distribuția activelor · 2024
Datorii și active
Comparație la finalul anului 2024
Datorii totale / active totale afișate
Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.
Rate de eficiență · 2024
- ROA
- 0,0 %Profit net / active totale
- ROE
- -0,0 %Profit net / capital propriu
- Lichiditate afișată
- 0,29 Active circulante / datorii totale
- Solvabilitate afișată
- -250,0 %Capital propriu / active totale
Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.
Bilanțuri anuale
Toate cele 13 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.
Venituri, cheltuieli și rezultate
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Cifră de afaceri netă | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit brut | Profit net | Pierdere brută | Pierdere netă |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 2023 | 0 | 6.691 | 8.837 | 0 -100,0% față de anul precedent | 0 -100,0% față de anul precedent | 2.146 | 2.146 |
| 2022 | 0 | 7.412 | 7.318 | 94 | 94 | 0 | 0 |
| 2021 | 0 | 2.072 | 12.629 | 0 | 0 | 10.557 | 10.557 |
| 2020 | 0 | 2.695 | 15.890 | 0 | 0 | 13.195 | 13.195 |
| 2019 | 0 -100,0% față de anul precedent | 5.970 | 50.504 | 0 -100,0% față de anul precedent | 0 -100,0% față de anul precedent | 44.534 | 44.534 |
| 2018 | 25.626 -99,5% față de anul precedent | 429.676 | 167.719 | 261.957 +30,3% față de anul precedent | 252.945 +25,8% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2017 | 4.908.683 +31,2% față de anul precedent | 4.963.324 | 4.762.282 | 201.042 | 201.042 | 0 | 0 |
| 2016 | 3.742.170 -20,1% față de anul precedent | 3.801.492 | 4.427.959 | 0 | 0 | 626.467 | 626.467 |
| 2015 | 4.685.695 -10,3% față de anul precedent | 4.760.824 | 5.035.888 | 0 -100,0% față de anul precedent | 0 -100,0% față de anul precedent | 275.064 | 275.064 |
| 2014 | 5.224.462 -5,2% față de anul precedent | 5.286.480 | 5.215.254 | 71.226 | 64.690 | 0 | 0 |
| 2013 | 5.510.128 -9,2% față de anul precedent | 5.621.833 | 5.663.732 | 0 -100,0% față de anul precedent | 0 -100,0% față de anul precedent | 41.899 | 41.899 |
| 2012 | 6.066.170 | 6.209.595 | 6.204.449 | 5.146 | 3.584 | 0 | 0 |
Active și disponibilități
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Active imobilizate | Active circulante | Active totale | Stocuri | Creanțe | Casa și conturi la bănci |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 0 | 196.203 | 196.203 | 0 | 192.969 | 3.234 |
| 2023 | 0 | 196.203 | 196.203 | 0 | 192.969 | 3.234 |
| 2022 | 0 | 196.155 | 196.155 | 0 | 192.921 | 3.234 |
| 2021 | 0 | 196.157 | 196.157 | 0 | 192.923 | 3.234 |
| 2020 | 0 | 195.921 | 195.921 | 0 | 192.687 | 3.234 |
| 2019 | 0 | 195.457 | 195.457 | 0 | 192.223 | 3.234 |
| 2018 | 0 | 255.518 | 255.518 | 0 | 186.025 | 69.493 |
| 2017 | 0 | 731.498 | 731.498 | 0 | 637.041 | 94.457 |
| 2016 | 0 | 408.066 | 408.066 | 0 | 299.024 | 109.042 |
| 2015 | 7.655 | 689.250 | 696.905 | 0 | 609.349 | 79.901 |
| 2014 | 30.619 | 902.107 | 932.726 | 0 | 856.308 | 45.799 |
| 2013 | 53.583 | 990.956 | 1.044.539 | 0 | 951.791 | 39.165 |
| 2012 | 76.629 | 840.180 | 916.809 | 0 | 811.288 | 28.892 |
Datorii, capital și salariați
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Datorii totale | Capital propriu | Capital social | Număr mediu de salariați |
|---|---|---|---|---|
| 2024 | 686.709 0,0% față de anul precedent | -490.506 | Neraportat | 0 |
| 2023 | 686.709 +0,3% față de anul precedent | -490.506 | Neraportat | 0 |
| 2022 | 684.515 -0,0% față de anul precedent | -488.360 | Neraportat | 0 |
| 2021 | 684.610 +1,6% față de anul precedent | -488.453 | Neraportat | 0 |
| 2020 | 673.817 +2,1% față de anul precedent | -477.896 | Neraportat | 0 |
| 2019 | 660.159 -2,3% față de anul precedent | -464.702 | Neraportat | 0 -100,0% față de anul precedent |
| 2018 | 675.686 -51,9% față de anul precedent | -420.168 | Neraportat | 11 -54,2% față de anul precedent |
| 2017 | 1.405.665 +9,5% față de anul precedent | -673.113 | Neraportat | 24 +4,4% față de anul precedent |
| 2016 | 1.283.348 +34,5% față de anul precedent | -874.155 | Neraportat | 23 -20,7% față de anul precedent |
| 2015 | 954.174 +4,6% față de anul precedent | -247.689 | Neraportat | 29 -9,4% față de anul precedent |
| 2014 | 911.888 -16,1% față de anul precedent | 27.375 | Neraportat | 32 +28,0% față de anul precedent |
| 2013 | 1.086.387 +18,6% față de anul precedent | -37.315 | Neraportat | 25 +25,0% față de anul precedent |
| 2012 | 916.206 | 4.584 | Neraportat | 20 |
„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.
Scor de risc estimat
O privire asupra indicatorilor financiari · 2024
Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.
Cum se calculează și cum se citește scorul?
Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.
Acționariat și capital
Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.
Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.
Persoane asociate
0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.
Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.
Conexiuni
Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.
Grafic conexiuni
Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.
Parcursul firmei
Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.
16 repere. O singură cronologie.
Din 2012 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.
2024 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 0 RON
- Profit net
- 0 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 686.709 RON 0% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20242023 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 0 RON
- Profit net
- 0 RON -100% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 2.146 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 686.709 RON +0.32% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20232022 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 94 RON
Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 94 RON
- Cifra de afaceri
- 0 RON
- Profit net
- 94 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 684.515 RON -0.01% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20222021 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 0 RON
- Profit net
- 0 RON
- Pierdere neta
- 10.557 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 684.610 RON +1.6% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20212020 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 0 RON
- Profit net
- 0 RON
- Pierdere neta
- 13.195 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 673.817 RON +2.07% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20202019 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 0 RON -100% față de anul precedent
- Profit net
- 0 RON -100% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 44.534 RON
- Angajati
- 0 -100% față de anul precedent
- Datorii
- 660.159 RON -2.3% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20192018 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2018Cifra de afaceri: 25.626 RON. Profit: 252.945 RON
Cifra de afaceri: 25.626 RON. Profit: 252.945 RON
- Cifra de afaceri
- 25.626 RON -99.48% față de anul precedent
- Profit net
- 252.945 RON +25.82% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 11 -54.17% față de anul precedent
- Datorii
- 675.686 RON -51.93% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20182017 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2017Cifra de afaceri: 4.908.683 RON. Profit: 201.042 RON
Cifra de afaceri: 4.908.683 RON. Profit: 201.042 RON
- Cifra de afaceri
- 4.908.683 RON +31.17% față de anul precedent
- Profit net
- 201.042 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 24 +4.35% față de anul precedent
- Datorii
- 1.405.665 RON +9.53% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20172016 3 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2016Cifra de afaceri: 3.742.170 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 3.742.170 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 3.742.170 RON -20.14% față de anul precedent
- Profit net
- 0 RON
- Pierdere neta
- 626.467 RON
- Angajati
- 23 -20.69% față de anul precedent
- Datorii
- 1.283.348 RON +34.5% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2016Stare companieStare companieFirma a fost reactivataCompania a fost reactivata si si-a reluat activitatea.
Compania a fost reactivata si si-a reluat activitatea.
Stare companieStare companieFirma a fost declarata inactivaCompania a fost declarata inactiva de catre autoritatile fiscale.
Compania a fost declarata inactiva de catre autoritatile fiscale.
2015 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2015Cifra de afaceri: 4.685.695 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 4.685.695 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 4.685.695 RON -10.31% față de anul precedent
- Profit net
- 0 RON -100% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 275.064 RON
- Angajati
- 29 -9.38% față de anul precedent
- Datorii
- 954.174 RON +4.64% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20152014 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2014Cifra de afaceri: 5.224.462 RON. Profit: 64.690 RON
Cifra de afaceri: 5.224.462 RON. Profit: 64.690 RON
- Cifra de afaceri
- 5.224.462 RON -5.18% față de anul precedent
- Profit net
- 64.690 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 32 +28% față de anul precedent
- Datorii
- 911.888 RON -16.06% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20142013 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2013Cifra de afaceri: 5.510.128 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 5.510.128 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 5.510.128 RON -9.17% față de anul precedent
- Profit net
- 0 RON -100% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 41.899 RON
- Angajati
- 25 +25% față de anul precedent
- Datorii
- 1.086.387 RON +18.57% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20132012 2 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2012Cifra de afaceri: 6.066.170 RON. Profit: 3.584 RON
Cifra de afaceri: 6.066.170 RON. Profit: 3.584 RON
- Cifra de afaceri
- 6.066.170 RON
- Profit net
- 3.584 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 20
- Datorii
- 916.206 RON
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2012ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataINFINIT CARGO S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4941 in Mun. Braşov (BRAŞOV)
INFINIT CARGO S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4941 in Mun. Braşov (BRAŞOV)
Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.
Publicații ONRC
0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.
Dosare instanță
0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată
Achiziții publice (SEAP)
Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro
Clasamente și premii
Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.
Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.
Recenzii
Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!
Firme similare
Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.
Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 4941, Braşov
Alte firme din Braşov
Întrebări frecvente
Răspunsuri din datele publicate în acest profil.
Care este CUI-ul INFINIT CARGO S.R.L.?
CUI-ul INFINIT CARGO S.R.L. este 29510334.
Unde este sediul INFINIT CARGO S.R.L.?
INFINIT CARGO S.R.L. are sediul in Romania, BRAŞOV, Mun. Braşov, Str. Iuliu Maniu nr. 32, 500091, Mun. Braşov, judetul BRAŞOV.
Cand a fost infiintata INFINIT CARGO S.R.L.?
INFINIT CARGO S.R.L. a fost infiintata in anul 2012 (14 ani de activitate).
Care a fost cifra de afaceri a INFINIT CARGO S.R.L. in 2024?
In 2024, INFINIT CARGO S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 0 RON.
Ce activitate are INFINIT CARGO S.R.L.?
INFINIT CARGO S.R.L. are codul CAEN principal 4941 (Transporturi rutiere de mărfuri).
Ce profit a inregistrat INFINIT CARGO S.R.L. in 2024?
INFINIT CARGO S.R.L. a inregistrat un profit net de 0 RON in 2024.
Surse și actualizare
Contextul datelor, într-un singur loc.
- Identificare și situație fiscală
- Registrele publice ANAF și ONRC
- Date financiare
- Bilanțurile anuale disponibile · 13 exerciții financiare
- Publicații ONRC
- 0 înregistrări încărcate
- Ultima actualizare a profilului
- 12 octombrie 2026
- Următoarea actualizare disponibilă
- 12 noiembrie 2026
Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.
Date personale (GDPR)
Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.