Comerţ cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi şi tutun
Surse și actualizareActualizat: 14 octombrie 2026 la 00:57
Despre SHOPOWEB SRL
SHOPOWEB SRL este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Mun. Târgu Secuiesc, judetul COVASNA, infiintata in 2012 (14 ani de activitate). Activitatea principala este "Comerţ cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi şi tutun" (cod CAEN 4711), in sectorul comert cu ridicata si cu amanuntul. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.
In 2024, SHOPOWEB SRL a raportat o cifra de afaceri de 2.201.480 RON, in crestere fata de anul precedent (+7.4%). Profitul net inregistrat a fost de 57.532 RON (in scadere). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 6, in crestere fata de anul anterior. Pe parcursul ultimilor 12 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 891.714 RON in 2012 la 2.201.480 RON in 2024.
Este inregistrata ca platitoare de TVA.
Compania, pe scurt
- Cifră de afaceri netă
- 2.201.480 RON
- Venituri totale
- 2.571.903 RON
- Cheltuieli totale
- 2.502.770 RON
- Profit brut
- 69.133 RON
- Profit net
- 57.532 RON
- Marja profit net
- 2,61%
- Active imobilizate
- 224.431 RON
- Active circulante
- 866.179 RON
- Stocuri
- 71.517 RON
- Creanțe
- 468.712 RON
- Casa & conturi bănci
- 325.950 RON
- Capital propriu
- 882.824 RON
Contact
Adresă sediu social
Adresa fiscala
- Adresa
- Romania, COVASNA, Mun. Târgu Secuiesc, Str. Dózsa György nr. 39, 525400
- Cod postal
- 525400
Date juridice și fiscale
Detalii companie
- Forma proprietate
- Proprietate Privata Capital Privat Autohton
- Forma organizare
- PERSOANA JURIDICA
- Stare inregistrare
- Înregistrat din 10.02.2012
- Organ fiscal competent
- Unitatea Fiscală Municipală Târgu Secuiesc
- Platitor TVA
- Da
- TVA la incasare (RTVAI)
- Da
Informatii fiscale
- TVA la incasare
- 1 ianuarie 2013
Indicatori financiari
Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.
Evoluția companiei
2012 –2024 · RON
- An explorat în grafic
- 2024
- Cifră de afaceri
- 2.201.480 RON
- Rezultat net
- 57.532 RON
Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.
Toți indicatorii raportați
17 indicatori · valori exacte
| Indicator și explicație | 2024 | 2023 |
|---|---|---|
| Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii | 2.201.480 RON | 2.050.428 RON |
| Venituri totaleToate veniturile raportate | 2.571.903 RON | 2.509.224 RON |
| Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate | 2.502.770 RON | 2.417.668 RON |
| Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț | 69.133 RON | 91.556 RON |
| Profit netCâmpul de profit net din bilanț | 57.532 RON | 72.862 RON |
| Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut | 0 RON | 0 RON |
| Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero | 0 RON | 0 RON |
| Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung | 224.431 RON | 320.419 RON |
| Active circulanteActive folosite în activitatea curentă | 866.179 RON | 668.252 RON |
| Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante | 1.090.610 RON | 988.671 RON |
| StocuriBunuri și materiale în stoc | 71.517 RON | 87.344 RON |
| CreanțeSume de încasat | 468.712 RON | 385.752 RON |
| Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești | 325.950 RON | 195.156 RON |
| Datorii totaleTotalul datoriilor raportate | 207.786 RON | 177.717 RON |
| Capital propriuCapitaluri proprii raportate | 882.824 RON | 825.292 RON |
| Capital socialCapitalul social din bilanț | Neraportat | Neraportat |
| Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați | 6 persoane | 4 persoane |
Structura activelor
Distribuția activelor · 2024
Datorii și active
Comparație la finalul anului 2024
Datorii totale / active totale afișate
Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.
Rate de eficiență · 2024
- ROA
- 5,3 %Profit net / active totale
- ROE
- 6,5 %Profit net / capital propriu
- Lichiditate afișată
- 4,17 Active circulante / datorii totale
- Solvabilitate afișată
- 80,9 %Capital propriu / active totale
Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.
Bilanțuri anuale
Toate cele 13 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.
Venituri, cheltuieli și rezultate
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Cifră de afaceri netă | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit brut | Profit net | Pierdere brută | Pierdere netă |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 2.201.480 +7,4% față de anul precedent | 2.571.903 | 2.502.770 | 69.133 -24,5% față de anul precedent | 57.532 -21,0% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2023 | 2.050.428 +26,1% față de anul precedent | 2.509.224 | 2.417.668 | 91.556 -63,7% față de anul precedent | 72.862 -69,2% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2022 | 1.626.677 +355,1% față de anul precedent | 1.969.899 | 1.717.823 | 252.076 +94,8% față de anul precedent | 236.841 +93,9% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2021 | 357.412 +107,2% față de anul precedent | 512.714 | 383.287 | 129.427 +1.233,9% față de anul precedent | 122.151 +1.945,7% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2020 | 172.490 -25,7% față de anul precedent | 181.098 | 171.395 | 9.703 | 5.971 | 0 | 0 |
| 2019 | 232.270 -56,6% față de anul precedent | 252.259 | 274.919 | 0 | 0 | 22.660 | 27.725 |
| 2018 | 534.751 -49,4% față de anul precedent | 793.191 | 942.925 | 0 -100,0% față de anul precedent | 0 -100,0% față de anul precedent | 149.734 | 157.642 |
| 2017 | 1.055.963 -36,5% față de anul precedent | 1.065.877 | 877.325 | 188.552 -58,0% față de anul precedent | 177.999 -53,6% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2016 | 1.663.332 -16,4% față de anul precedent | 1.668.050 | 1.218.859 | 449.191 -10,8% față de anul precedent | 383.963 -10,2% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2015 | 1.989.017 +27,1% față de anul precedent | 1.996.634 | 1.493.196 | 503.438 +26,4% față de anul precedent | 427.753 +26,4% față de anul precedent | Neraportat | 0 |
| 2014 | 1.564.763 +95,1% față de anul precedent | 1.583.879 | 1.185.725 | 398.154 +61,5% față de anul precedent | 338.341 +61,8% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2013 | 801.951 -10,1% față de anul precedent | 826.453 | 579.934 | 246.519 +53,1% față de anul precedent | 209.159 +52,2% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2012 | 891.714 | 905.046 | 744.004 | 161.042 | 137.442 | 0 | 0 |
Active și disponibilități
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Active imobilizate | Active circulante | Active totale | Stocuri | Creanțe | Casa și conturi la bănci |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 224.431 | 866.179 | 1.090.610 | 71.517 | 468.712 | 325.950 |
| 2023 | 320.419 | 668.252 | 988.671 | 87.344 | 385.752 | 195.156 |
| 2022 | 304.842 | 624.867 | 929.709 | 70.195 | 316.923 | 237.749 |
| 2021 | 183.640 | 475.463 | 659.103 | 88.980 | 133.480 | 253.003 |
| 2020 | 97.326 | 402.148 | 499.474 | 78.146 | 49.279 | 274.723 |
| 2019 | 116.830 | 379.480 | 496.310 | 85.807 | 34.177 | 259.496 |
| 2018 | 122.994 | 426.173 | 549.167 | 89.754 | 34.003 | 302.416 |
| 2017 | 519.100 | 560.214 | 1.079.314 | 91.969 | 126.348 | 341.897 |
| 2016 | 483.791 | 524.155 | 1.007.946 | 59.730 | 89.064 | 375.361 |
| 2015 | 148.368 | 992.465 | 1.140.833 | 89.300 | 184.856 | 718.309 |
| 2014 | 131.927 | 724.777 | 856.704 | 127.297 | 424.243 | 173.237 |
| 2013 | 9.982 | 532.282 | 542.264 | 86.270 | 325.417 | 120.595 |
| 2012 | 0 | 380.064 | 380.064 | 94.589 | 270.974 | 14.501 |
Datorii, capital și salariați
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Datorii totale | Capital propriu | Capital social | Număr mediu de salariați |
|---|---|---|---|---|
| 2024 | 207.786 +16,9% față de anul precedent | 882.824 | Neraportat | 6 +50,0% față de anul precedent |
| 2023 | 177.717 +45,5% față de anul precedent | 825.292 | Neraportat | 4 +33,3% față de anul precedent |
| 2022 | 122.147 +93,5% față de anul precedent | 807.562 | Neraportat | 3 |
| 2021 | 63.119 +204,3% față de anul precedent | 595.984 | Neraportat | 0 |
| 2020 | 20.745 +53,1% față de anul precedent | 478.729 | Neraportat | 0 -100,0% față de anul precedent |
| 2019 | 13.553 -65,0% față de anul precedent | 482.757 | Neraportat | 1 0,0% față de anul precedent |
| 2018 | 38.685 -68,0% față de anul precedent | 510.482 | Neraportat | 1 0,0% față de anul precedent |
| 2017 | 121.020 -35,6% față de anul precedent | 958.294 | Neraportat | 1 -50,0% față de anul precedent |
| 2016 | 188.038 -15,5% față de anul precedent | 819.908 | Neraportat | 2 -33,3% față de anul precedent |
| 2015 | 222.492 -4,4% față de anul precedent | 918.341 | Neraportat | 3 +200,0% față de anul precedent |
| 2014 | 232.786 +20,3% față de anul precedent | 623.918 | Neraportat | 1 0,0% față de anul precedent |
| 2013 | 193.563 -19,5% față de anul precedent | 348.701 | Neraportat | 1 |
| 2012 | 240.522 | 139.542 | Neraportat | 0 |
„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.
Scor de risc estimat
O privire asupra indicatorilor financiari · 2024
Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.
Cum se calculează și cum se citește scorul?
Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.
Acționariat și capital
Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.
Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.
Persoane asociate
0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.
Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.
Conexiuni
Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.
Grafic conexiuni
Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.
Parcursul firmei
Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.
15 repere. O singură cronologie.
Din 2012 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.
2024 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 2.201.480 RON. Profit: 57.532 RON
Cifra de afaceri: 2.201.480 RON. Profit: 57.532 RON
- Cifra de afaceri
- 2.201.480 RON +7.37% față de anul precedent
- Profit net
- 57.532 RON -21.04% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 6 +50% față de anul precedent
- Datorii
- 207.786 RON +16.92% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20242023 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 2.050.428 RON. Profit: 72.862 RON
Cifra de afaceri: 2.050.428 RON. Profit: 72.862 RON
- Cifra de afaceri
- 2.050.428 RON +26.05% față de anul precedent
- Profit net
- 72.862 RON -69.24% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 4 +33.33% față de anul precedent
- Datorii
- 177.717 RON +45.49% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20232022 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 1.626.677 RON. Profit: 236.841 RON
Cifra de afaceri: 1.626.677 RON. Profit: 236.841 RON
- Cifra de afaceri
- 1.626.677 RON +355.13% față de anul precedent
- Profit net
- 236.841 RON +93.89% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 3
- Datorii
- 122.147 RON +93.52% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20222021 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 357.412 RON. Profit: 122.151 RON
Cifra de afaceri: 357.412 RON. Profit: 122.151 RON
- Cifra de afaceri
- 357.412 RON +107.21% față de anul precedent
- Profit net
- 122.151 RON +1945.74% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 63.119 RON +204.26% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20212020 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 172.490 RON. Profit: 5.971 RON
Cifra de afaceri: 172.490 RON. Profit: 5.971 RON
- Cifra de afaceri
- 172.490 RON -25.74% față de anul precedent
- Profit net
- 5.971 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0 -100% față de anul precedent
- Datorii
- 20.745 RON +53.07% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20202019 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 232.270 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 232.270 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 232.270 RON -56.56% față de anul precedent
- Profit net
- 0 RON
- Pierdere neta
- 27.725 RON
- Angajati
- 1 0% față de anul precedent
- Datorii
- 13.553 RON -64.97% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20192018 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2018Cifra de afaceri: 534.751 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 534.751 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 534.751 RON -49.36% față de anul precedent
- Profit net
- 0 RON -100% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 157.642 RON
- Angajati
- 1 0% față de anul precedent
- Datorii
- 38.685 RON -68.03% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20182017 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2017Cifra de afaceri: 1.055.963 RON. Profit: 177.999 RON
Cifra de afaceri: 1.055.963 RON. Profit: 177.999 RON
- Cifra de afaceri
- 1.055.963 RON -36.52% față de anul precedent
- Profit net
- 177.999 RON -53.64% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1 -50% față de anul precedent
- Datorii
- 121.020 RON -35.64% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20172016 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2016Cifra de afaceri: 1.663.332 RON. Profit: 383.963 RON
Cifra de afaceri: 1.663.332 RON. Profit: 383.963 RON
- Cifra de afaceri
- 1.663.332 RON -16.37% față de anul precedent
- Profit net
- 383.963 RON -10.24% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 2 -33.33% față de anul precedent
- Datorii
- 188.038 RON -15.49% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20162015 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2015Cifra de afaceri: 1.989.017 RON. Profit: 427.753 RON
Cifra de afaceri: 1.989.017 RON. Profit: 427.753 RON
- Cifra de afaceri
- 1.989.017 RON +27.11% față de anul precedent
- Profit net
- 427.753 RON +26.43% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 3 +200% față de anul precedent
- Datorii
- 222.492 RON -4.42% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20152014 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2014Cifra de afaceri: 1.564.763 RON. Profit: 338.341 RON
Cifra de afaceri: 1.564.763 RON. Profit: 338.341 RON
- Cifra de afaceri
- 1.564.763 RON +95.12% față de anul precedent
- Profit net
- 338.341 RON +61.76% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1 0% față de anul precedent
- Datorii
- 232.786 RON +20.26% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20142013 2 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2013Cifra de afaceri: 801.951 RON. Profit: 209.159 RON
Cifra de afaceri: 801.951 RON. Profit: 209.159 RON
- Cifra de afaceri
- 801.951 RON -10.07% față de anul precedent
- Profit net
- 209.159 RON +52.18% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1
- Datorii
- 193.563 RON -19.52% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2013Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInceput TVA la incasareCompania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.
Compania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.
2012 2 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2012Cifra de afaceri: 891.714 RON. Profit: 137.442 RON
Cifra de afaceri: 891.714 RON. Profit: 137.442 RON
- Cifra de afaceri
- 891.714 RON
- Profit net
- 137.442 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 240.522 RON
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2012ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataSHOPOWEB SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4711 in Mun. Târgu Secuiesc (COVASNA)
SHOPOWEB SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4711 in Mun. Târgu Secuiesc (COVASNA)
Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.
Publicații ONRC
0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.
Dosare instanță
0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată
Achiziții publice (SEAP)
Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro
Clasamente și premii
Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.
Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.
Recenzii
Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!
Firme similare
Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.
Firme de mărime apropiată — CAEN 4711, Covasna
Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 4711, Covasna
Alte firme din Covasna
Întrebări frecvente
Răspunsuri din datele publicate în acest profil.
Care este CUI-ul SHOPOWEB SRL?
CUI-ul SHOPOWEB SRL este 29670807.
Unde este sediul SHOPOWEB SRL?
SHOPOWEB SRL are sediul in Romania, COVASNA, Mun. Târgu Secuiesc, Str. Dózsa György nr. 39, 525400, Mun. Târgu Secuiesc, judetul COVASNA.
Cand a fost infiintata SHOPOWEB SRL?
SHOPOWEB SRL a fost infiintata in anul 2012 (14 ani de activitate).
Care a fost cifra de afaceri a SHOPOWEB SRL in 2024?
In 2024, SHOPOWEB SRL a raportat o cifra de afaceri de 2.201.480 RON.
Cati angajati are SHOPOWEB SRL?
SHOPOWEB SRL a raportat un numar mediu de 6 salariati in 2024.
Ce activitate are SHOPOWEB SRL?
SHOPOWEB SRL are codul CAEN principal 4711 (Comerţ cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi şi tutun).
Ce profit a inregistrat SHOPOWEB SRL in 2024?
SHOPOWEB SRL a inregistrat un profit net de 57.532 RON in 2024.
Surse și actualizare
Contextul datelor, într-un singur loc.
- Identificare și situație fiscală
- Registrele publice ANAF și ONRC
- Date financiare
- Bilanțurile anuale disponibile · 13 exerciții financiare
- Publicații ONRC
- 0 înregistrări încărcate
- Ultima actualizare a profilului
- 14 octombrie 2026
- Următoarea actualizare disponibilă
- 14 noiembrie 2026
Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.
Date personale (GDPR)
Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.