Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
Surse și actualizareActualizat: 8 octombrie 2026 la 03:40
Despre MULTICON S.R.L.
MULTICON S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Sat Apaţa Com. Apaţa, judetul BRAŞOV, infiintata in 2012 (14 ani de activitate). Activitatea principala este "Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale" (cod CAEN 4100), in sectorul constructii. Conform datelor oficiale, firma figureaza in prezent ca inactiv (din august 2019).
In 2019, MULTICON S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 206.000 RON. Profitul net inregistrat a fost de 181.052 RON. Pe parcursul ultimilor 7 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 53.352 RON in 2012 la 206.000 RON in 2019.
Compania, pe scurt
- Cifră de afaceri netă
- 206.000 RON
- Venituri totale
- 206.000 RON
- Cheltuieli totale
- 18.768 RON
- Profit brut
- 187.232 RON
- Profit net
- 181.052 RON
- Marja profit net
- 87,89%
- Active imobilizate
- 0 RON
- Active circulante
- 807.650 RON
- Stocuri
- 0 RON
- Creanțe
- 616.029 RON
- Casa & conturi bănci
- 191.621 RON
- Capital propriu
- 800.950 RON
Contact
Adresă sediu social
Adresa fiscala
- Adresa
- Romania, BRAŞOV, Sat Apaţa Com. Apaţa, Str. Mihai Viteazul nr. 528D, 507005
- Detalii
- camera 1
- Cod postal
- 507005
Date juridice și fiscale
Detalii companie
- Forma proprietate
- Proprietate Privata Capital Privat Autohton
- Forma organizare
- PERSOANA JURIDICA
- Stare inregistrare
- Înregistrat din 27.02.2012
- Organ fiscal competent
- Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Braşov
- Platitor TVA
- Nu
Stare inactivitate
- Status inactiv
- Da
- Data inactivare
- 28 august 2019
Indicatori financiari
Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.
Evoluția companiei
2012 –2019 · RON
- An explorat în grafic
- 2019
- Cifră de afaceri
- 206.000 RON
- Rezultat net
- 181.052 RON
Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.
Toți indicatorii raportați
17 indicatori · valori exacte
| Indicator și explicație | 2019 | 2018 |
|---|---|---|
| Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii | 206.000 RON | 0 RON |
| Venituri totaleToate veniturile raportate | 206.000 RON | 0 RON |
| Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate | 18.768 RON | 0 RON |
| Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț | 187.232 RON | 0 RON |
| Profit netCâmpul de profit net din bilanț | 181.052 RON | 0 RON |
| Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut | 0 RON | 0 RON |
| Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero | 0 RON | 0 RON |
| Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung | 0 RON | 0 RON |
| Active circulanteActive folosite în activitatea curentă | 807.650 RON | 624.005 RON |
| Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante | 807.650 RON | 624.005 RON |
| StocuriBunuri și materiale în stoc | 0 RON | 0 RON |
| CreanțeSume de încasat | 616.029 RON | 616.029 RON |
| Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești | 191.621 RON | 7.976 RON |
| Datorii totaleTotalul datoriilor raportate | 6.700 RON | 4.107 RON |
| Capital propriuCapitaluri proprii raportate | 800.950 RON | 619.898 RON |
| Capital socialCapitalul social din bilanț | Neraportat | Neraportat |
| Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați | 0 persoane | 0 persoane |
Structura activelor
Distribuția activelor · 2019
Datorii și active
Comparație la finalul anului 2019
Datorii totale / active totale afișate
Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.
Rate de eficiență · 2019
- ROA
- 22,4 %Profit net / active totale
- ROE
- 22,6 %Profit net / capital propriu
- Lichiditate afișată
- 120,54 Active circulante / datorii totale
- Solvabilitate afișată
- 99,2 %Capital propriu / active totale
Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.
Bilanțuri anuale
Toate cele 8 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.
Venituri, cheltuieli și rezultate
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Cifră de afaceri netă | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit brut | Profit net | Pierdere brută | Pierdere netă |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 206.000 | 206.000 | 18.768 | 187.232 | 181.052 | 0 | 0 |
| 2018 | 0 -100,0% față de anul precedent | 0 | 0 | 0 -100,0% față de anul precedent | 0 -100,0% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2017 | 119.945 -44,8% față de anul precedent | 119.949 | 22.572 | 97.377 -50,8% față de anul precedent | 96.178 -50,7% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2016 | 217.319 +4,6% față de anul precedent | 217.322 | 19.452 | 197.870 +11,9% față de anul precedent | 195.144 +14,4% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2015 | 207.843 +55,8% față de anul precedent | 207.847 | 30.995 | 176.852 +57,5% față de anul precedent | 170.617 +57,6% față de anul precedent | Neraportat | 0 |
| 2014 | 133.368 +103,6% față de anul precedent | 133.369 | 21.112 | 112.257 +139,8% față de anul precedent | 108.256 +141,4% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2013 | 65.511 +22,8% față de anul precedent | 65.511 | 18.696 | 46.815 +1.328,6% față de anul precedent | 44.849 +1.529,1% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2012 | 53.352 | 53.352 | 50.075 | 3.277 | 2.753 | 0 | 0 |
Active și disponibilități
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Active imobilizate | Active circulante | Active totale | Stocuri | Creanțe | Casa și conturi la bănci |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 0 | 807.650 | 807.650 | 0 | 616.029 | 191.621 |
| 2018 | 0 | 624.005 | 624.005 | 0 | 616.029 | 7.976 |
| 2017 | 0 | 624.005 | 624.005 | 0 | 616.029 | 7.976 |
| 2016 | 0 | 527.447 | 527.447 | 0 | 496.846 | 30.601 |
| 2015 | 0 | 328.492 | 328.492 | 0 | 313.498 | 14.994 |
| 2014 | 0 | 157.812 | 157.812 | 0 | 126.597 | 31.215 |
| 2013 | 0 | 48.968 | 48.968 | 0 | 43.345 | 5.623 |
| 2012 | 0 | 27.477 | 27.477 | 0 | 17.515 | 9.962 |
Datorii, capital și salariați
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Datorii totale | Capital propriu | Capital social | Număr mediu de salariați |
|---|---|---|---|---|
| 2019 | 6.700 +63,1% față de anul precedent | 800.950 | Neraportat | 0 |
| 2018 | 4.107 0,0% față de anul precedent | 619.898 | Neraportat | 0 -100,0% față de anul precedent |
| 2017 | 4.107 +10,2% față de anul precedent | 619.898 | Neraportat | 1 0,0% față de anul precedent |
| 2016 | 3.727 +105,1% față de anul precedent | 523.720 | Neraportat | 1 |
| 2015 | 1.817 +3,6% față de anul precedent | 326.675 | Neraportat | 0 |
| 2014 | 1.754 +50,4% față de anul precedent | 156.058 | Neraportat | 0 |
| 2013 | 1.166 -95,3% față de anul precedent | 47.802 | Neraportat | 0 |
| 2012 | 24.524 | 2.953 | Neraportat | 0 |
„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.
Scor de risc estimat
O privire asupra indicatorilor financiari · 2019
Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.
Cum se calculează și cum se citește scorul?
Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.
Acționariat și capital
Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.
Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.
Persoane asociate
0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.
Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.
Conexiuni
Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.
Grafic conexiuni
Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.
Parcursul firmei
Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.
11 repere. O singură cronologie.
Din 2012 până în 2026 · datele disponibile în acest profil.
2026 1 repere
data publicăriiPublicații ONRCMentiune — Buletin 34836/2026actualizare obiect de activitate conform CAEN Rev.3
actualizare obiect de activitate conform CAEN Rev.3
Deschide înregistrarea completă2019 2 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 206.000 RON. Profit: 181.052 RON
Cifra de afaceri: 206.000 RON. Profit: 181.052 RON
- Cifra de afaceri
- 206.000 RON
- Profit net
- 181.052 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 6.700 RON +63.14% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2019Stare companieStare companieFirma a fost declarata inactivaCompania a fost declarata inactiva de catre autoritatile fiscale.
Compania a fost declarata inactiva de catre autoritatile fiscale.
2018 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2018Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 0 RON -100% față de anul precedent
- Profit net
- 0 RON -100% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0 -100% față de anul precedent
- Datorii
- 4.107 RON 0% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20182017 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2017Cifra de afaceri: 119.945 RON. Profit: 96.178 RON
Cifra de afaceri: 119.945 RON. Profit: 96.178 RON
- Cifra de afaceri
- 119.945 RON -44.81% față de anul precedent
- Profit net
- 96.178 RON -50.71% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1 0% față de anul precedent
- Datorii
- 4.107 RON +10.2% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20172016 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2016Cifra de afaceri: 217.319 RON. Profit: 195.144 RON
Cifra de afaceri: 217.319 RON. Profit: 195.144 RON
- Cifra de afaceri
- 217.319 RON +4.56% față de anul precedent
- Profit net
- 195.144 RON +14.38% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1
- Datorii
- 3.727 RON +105.12% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20162015 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2015Cifra de afaceri: 207.843 RON. Profit: 170.617 RON
Cifra de afaceri: 207.843 RON. Profit: 170.617 RON
- Cifra de afaceri
- 207.843 RON +55.84% față de anul precedent
- Profit net
- 170.617 RON +57.61% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 1.817 RON +3.59% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20152014 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2014Cifra de afaceri: 133.368 RON. Profit: 108.256 RON
Cifra de afaceri: 133.368 RON. Profit: 108.256 RON
- Cifra de afaceri
- 133.368 RON +103.58% față de anul precedent
- Profit net
- 108.256 RON +141.38% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 1.754 RON +50.43% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20142013 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2013Cifra de afaceri: 65.511 RON. Profit: 44.849 RON
Cifra de afaceri: 65.511 RON. Profit: 44.849 RON
- Cifra de afaceri
- 65.511 RON +22.79% față de anul precedent
- Profit net
- 44.849 RON +1529.1% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 1.166 RON -95.25% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20132012 2 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2012Cifra de afaceri: 53.352 RON. Profit: 2.753 RON
Cifra de afaceri: 53.352 RON. Profit: 2.753 RON
- Cifra de afaceri
- 53.352 RON
- Profit net
- 2.753 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 24.524 RON
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2012ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataMULTICON S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4100 in Sat Apaţa Com. Apaţa (BRAŞOV)
MULTICON S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4100 in Sat Apaţa Com. Apaţa (BRAŞOV)
Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.
Publicații ONRC
1 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.
21.092026Mentiune · Buletin 34836/2026actualizare obiect de activitate conform CAEN Rev.3
actualizare obiect de activitate conform CAEN Rev.3
- Companie
- MULTICON S.R.L.
- CUI
- 29819071
- Tip în sursă
- Modification
- Data buletinului
- 21.09.2026
- Registrul Comerțului
- J8/269/2012
- EUID
- ROONRC.J8/269/2012
- Sediu
- Sat Apaţa, Comuna Apaţa, Jud. Braşov, Strada MIHAI VITEAZUL, Nr. 528D, camera 1
- Județ
- Braşov
- Număr încheiere
- 741636
- Data încheierii
- 21.09.2026
- Număr dosar
- 3422581
- Data dosarului
- 28.08.2026
- Tribunal
- Brasov
- Registrator
- Irina Georgeta Berci
Subiecte
actualizare obiect de activitate conform CAEN Rev.3
Documente menționate
- Cerere de înregistrare nr. 3422581 din 28.08.2026
Dosare instanță
0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată
Achiziții publice (SEAP)
Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro
Proceduri de achiziție
Înregistrare SEAP
- Stare
- Inregistrat
- Tip participant
- Ofertant
- Calitate
- Castigator, Participant
- Înregistrat la
- 26 decembrie 2016
- Reprezentant legal
- POPA ANNA MARIA
Catalog electronic
| Calitate | Achiziții directe | Cereri de ofertă | Licitații deschise | Licitații restrânse | Licitații electronice | Proceduri simplificate | Total |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Castigator | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Participant | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Identificare și contact SEAP
- ID SEAP
- 168245
- CUI
- 29819071
- Denumire în SEAP
- S.C. CONTANA G.P. S.R.L.
- Persoană de contact
- POPA ANNA MARIA
- Adresă
- NR. 139
- Localitate
- Apata
- Județ
- Brasov
- Cod poștal
- 507005
- Telefon
- +40 766675672
- Date preluate la
- 8 octombrie 2026
Date din SEAP (e‑licitatie.ro) · actualizat 8 octombrie 2026
Clasamente și premii
Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.
Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.
Recenzii
Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!
Firme similare
Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.
Cele mai mari firme — CAEN 4100, Braşov
Întrebări frecvente
Răspunsuri din datele publicate în acest profil.
Care este CUI-ul MULTICON S.R.L.?
CUI-ul MULTICON S.R.L. este 29819071.
Unde este sediul MULTICON S.R.L.?
MULTICON S.R.L. are sediul in Romania, BRAŞOV, Sat Apaţa Com. Apaţa, Str. Mihai Viteazul nr. 528D, 507005, Sat Apaţa Com. Apaţa, judetul BRAŞOV.
Cand a fost infiintata MULTICON S.R.L.?
MULTICON S.R.L. a fost infiintata in anul 2012 (14 ani de activitate).
Care a fost cifra de afaceri a MULTICON S.R.L. in 2019?
In 2019, MULTICON S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 206.000 RON.
Ce activitate are MULTICON S.R.L.?
MULTICON S.R.L. are codul CAEN principal 4100 (Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale).
Ce profit a inregistrat MULTICON S.R.L. in 2019?
MULTICON S.R.L. a inregistrat un profit net de 181.052 RON in 2019.
Surse și actualizare
Contextul datelor, într-un singur loc.
- Identificare și situație fiscală
- Registrele publice ANAF și ONRC
- Date financiare
- Bilanțurile anuale disponibile · 8 exerciții financiare
- Publicații ONRC
- 1 înregistrări încărcate
- Ultima actualizare a profilului
- 8 octombrie 2026
- Următoarea actualizare disponibilă
- 8 noiembrie 2026
Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.
Date personale (GDPR)
Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.