Transporturi terestre de pasageri, ocazionale
Surse și actualizareDespre POPCRYTAX SRL
POPCRYTAX SRL este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Mun. Craiova, judetul DOLJ, infiintata in 2012 (13 ani de activitate). Activitatea principala este "Transporturi terestre de pasageri, ocazionale" (cod CAEN 4932), in sectorul transport si depozitare. Conform datelor oficiale, firma figureaza in prezent ca radiat (din noiembrie 2025).
In 2024, POPCRYTAX SRL a raportat o cifra de afaceri de 0 RON, in scadere accentuata fata de anul precedent (-100.0%). Profitul net inregistrat a fost de 100 RON.
Compania, pe scurt
- Cifră de afaceri netă
- 0 RON
- Venituri totale
- 100 RON
- Cheltuieli totale
- 0 RON
- Profit brut
- 100 RON
- Profit net
- 100 RON
- Active imobilizate
- 0 RON
- Active circulante
- 1.586 RON
- Stocuri
- 0 RON
- Creanțe
- 0 RON
- Casa & conturi bănci
- 1.586 RON
- Capital propriu
- 301 RON
Contact
Adresă sediu social
Adresa fiscala
- Adresa
- Romania, DOLJ, Mun. Craiova, Str. 1 Decembrie 1918 nr. 47, 200171
- Cod postal
- 200171
Date juridice și fiscale
Alte date din registru
- Data inactivării în sursă
- 4 noiembrie 2025
Detalii companie
- Forma proprietate
- Proprietate Privata Capital Privat Autohton
- Forma organizare
- PERSOANA JURIDICA
- Stare inregistrare
- Radiere din 04.11.2025
- Organ fiscal competent
- Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Dolj
- Platitor TVA
- Nu
Indicatori financiari
Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.
Evoluția companiei
2012 –2024 · RON
- An explorat în grafic
- 2024
- Cifră de afaceri
- 0 RON
- Rezultat net
- 100 RON
Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.
Toți indicatorii raportați
17 indicatori · valori exacte
| Indicator și explicație | 2024 | 2023 |
|---|---|---|
| Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii | 0 RON | 601 RON |
| Venituri totaleToate veniturile raportate | 100 RON | 601 RON |
| Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate | 0 RON | 1.944 RON |
| Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț | 100 RON | 0 RON |
| Profit netCâmpul de profit net din bilanț | 100 RON | 0 RON |
| Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut | 0 RON | 1.343 RON |
| Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero | 0 RON | 1.343 RON |
| Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung | 0 RON | 0 RON |
| Active circulanteActive folosite în activitatea curentă | 1.586 RON | 18.021 RON |
| Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante | 1.586 RON | 18.021 RON |
| StocuriBunuri și materiale în stoc | 0 RON | 0 RON |
| CreanțeSume de încasat | 0 RON | 0 RON |
| Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești | 1.586 RON | 18.021 RON |
| Datorii totaleTotalul datoriilor raportate | 1.285 RON | 0 RON |
| Capital propriuCapitaluri proprii raportate | 301 RON | 18.021 RON |
| Capital socialCapitalul social din bilanț | Neraportat | Neraportat |
| Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați | 0 persoane | 2 persoane |
Structura activelor
Distribuția activelor · 2024
Datorii și active
Comparație la finalul anului 2024
Datorii totale / active totale afișate
Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.
Rate de eficiență · 2024
- ROA
- 6,3 %Profit net / active totale
- ROE
- 33,2 %Profit net / capital propriu
- Lichiditate afișată
- 1,23 Active circulante / datorii totale
- Solvabilitate afișată
- 19,0 %Capital propriu / active totale
Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.
Bilanțuri anuale
Toate cele 13 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.
Venituri, cheltuieli și rezultate
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Cifră de afaceri netă | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit brut | Profit net | Pierdere brută | Pierdere netă |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 0 -100,0% față de anul precedent | 100 | 0 | 100 | 100 | 0 | 0 |
| 2023 | 601 -97,0% față de anul precedent | 601 | 1.944 | 0 | 0 | 1.343 | 1.343 |
| 2022 | 19.700 -61,9% față de anul precedent | 19.700 | 23.908 | 0 -100,0% față de anul precedent | 0 -100,0% față de anul precedent | 4.208 | 4.553 |
| 2021 | 51.724 +30,6% față de anul precedent | 51.724 | 32.101 | 19.623 +101,1% față de anul precedent | 19.253 +118,6% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2020 | 39.604 -3,5% față de anul precedent | 39.604 | 29.844 | 9.760 +74,2% față de anul precedent | 8.809 +69,6% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2019 | 41.059 +11,3% față de anul precedent | 41.059 | 35.455 | 5.604 +42,0% față de anul precedent | 5.193 +45,1% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2018 | 36.881 +50,0% față de anul precedent | 36.881 | 32.933 | 3.948 +78,7% față de anul precedent | 3.580 +143,2% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2017 | 24.586 +11,5% față de anul precedent | 24.586 | 22.377 | 2.209 -60,6% față de anul precedent | 1.472 -70,3% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2016 | 22.043 +51,2% față de anul precedent | 22.043 | 16.434 | 5.609 | 4.948 | 0 | 0 |
| 2015 | 14.578 -2,2% față de anul precedent | 14.578 | 14.912 | 0 | 0 | Neraportat | 772 |
| 2014 | 14.902 +33,5% față de anul precedent | 14.902 | 20.685 | 0 | 0 | 5.783 | 6.230 |
| 2013 | 11.166 +109,9% față de anul precedent | 11.166 | 11.442 | 0 -100,0% față de anul precedent | 0 -100,0% față de anul precedent | 276 | 611 |
| 2012 | 5.319 | 5.319 | 5.083 | 236 | 76 | 0 | 0 |
Active și disponibilități
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Active imobilizate | Active circulante | Active totale | Stocuri | Creanțe | Casa și conturi la bănci |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 0 | 1.586 | 1.586 | 0 | 0 | 1.586 |
| 2023 | 0 | 18.021 | 18.021 | 0 | 0 | 18.021 |
| 2022 | 0 | 19.940 | 19.940 | 0 | 0 | 19.940 |
| 2021 | 1.700 | 31.112 | 32.812 | 0 | 0 | 31.112 |
| 2020 | 7.500 | 10.170 | 17.670 | 0 | 0 | 10.170 |
| 2019 | 13.000 | 2.151 | 15.151 | 0 | 0 | 2.151 |
| 2018 | 18.200 | 1.058 | 19.258 | 0 | 0 | 1.058 |
| 2017 | 1.250 | 642 | 1.892 | 0 | 0 | 642 |
| 2016 | 4.250 | 1.331 | 5.581 | 0 | 0 | 1.331 |
| 2015 | 7.250 | 124 | 7.374 | 0 | 0 | 124 |
| 2014 | 10.250 | 40 | 10.290 | 0 | 0 | 40 |
| 2013 | 1.292 | 48 | 1.340 | 0 | 0 | 48 |
| 2012 | 1.792 | 46 | 1.838 | 0 | 0 | 46 |
Datorii, capital și salariați
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Datorii totale | Capital propriu | Capital social | Număr mediu de salariați |
|---|---|---|---|---|
| 2024 | 1.285 | 301 | Neraportat | 0 -100,0% față de anul precedent |
| 2023 | 0 -100,0% față de anul precedent | 18.021 | Neraportat | 2 0,0% față de anul precedent |
| 2022 | 576 -35,6% față de anul precedent | 19.364 | Neraportat | 2 0,0% față de anul precedent |
| 2021 | 895 -11,0% față de anul precedent | 31.917 | Neraportat | 2 0,0% față de anul precedent |
| 2020 | 1.005 -86,2% față de anul precedent | 16.665 | Neraportat | 2 0,0% față de anul precedent |
| 2019 | 7.296 -56,0% față de anul precedent | 7.855 | Neraportat | 2 0,0% față de anul precedent |
| 2018 | 16.596 +490,6% față de anul precedent | 2.662 | Neraportat | 2 +100,0% față de anul precedent |
| 2017 | 2.810 -64,8% față de anul precedent | -918 | Neraportat | 1 0,0% față de anul precedent |
| 2016 | 7.971 -45,8% față de anul precedent | -2.390 | Neraportat | 1 0,0% față de anul precedent |
| 2015 | 14.712 -12,7% față de anul precedent | -7.338 | Neraportat | 1 0,0% față de anul precedent |
| 2014 | 16.856 +906,3% față de anul precedent | -6.566 | Neraportat | 1 0,0% față de anul precedent |
| 2013 | 1.675 +7,2% față de anul precedent | -335 | Neraportat | 1 0,0% față de anul precedent |
| 2012 | 1.562 | 276 | Neraportat | 1 |
„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.
Scor de risc estimat
O privire asupra indicatorilor financiari · 2024
Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.
Cum se calculează și cum se citește scorul?
Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.
Acționariat și capital
Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.
Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.
Persoane asociate
0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.
Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.
Conexiuni
Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.
Grafic conexiuni
Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.
Parcursul firmei
Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.
16 repere. O singură cronologie.
Din 2012 până în 2025 · datele disponibile în acest profil.
2025 1 repere
Stare companieStare companieFirma a fost radiataCompania a fost radiata din Registrul Comertului.
Compania a fost radiata din Registrul Comertului.
2024 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 100 RON
Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 100 RON
- Cifra de afaceri
- 0 RON -100% față de anul precedent
- Profit net
- 100 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0 -100% față de anul precedent
- Datorii
- 1.285 RON
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20242023 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 601 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 601 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 601 RON -96.95% față de anul precedent
- Profit net
- 0 RON
- Pierdere neta
- 1.343 RON
- Angajati
- 2 0% față de anul precedent
- Datorii
- 0 RON -100% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20232022 2 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 19.700 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 19.700 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 19.700 RON -61.91% față de anul precedent
- Profit net
- 0 RON -100% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 4.553 RON
- Angajati
- 2 0% față de anul precedent
- Datorii
- 576 RON -35.64% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2022data publicăriiPublicații ONRCMentiune — Buletin 19248/2022prelungire valabilitate acte sediu social, modificare date asociaţi persoane fizice, modificare date persoane împuternicite
prelungire valabilitate acte sediu social, modificare date asociaţi persoane fizice, modificare date persoane împuternicite
Deschide înregistrarea completă2021 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 51.724 RON. Profit: 19.253 RON
Cifra de afaceri: 51.724 RON. Profit: 19.253 RON
- Cifra de afaceri
- 51.724 RON +30.6% față de anul precedent
- Profit net
- 19.253 RON +118.56% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 2 0% față de anul precedent
- Datorii
- 895 RON -10.95% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20212020 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 39.604 RON. Profit: 8.809 RON
Cifra de afaceri: 39.604 RON. Profit: 8.809 RON
- Cifra de afaceri
- 39.604 RON -3.54% față de anul precedent
- Profit net
- 8.809 RON +69.63% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 2 0% față de anul precedent
- Datorii
- 1.005 RON -86.23% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20202019 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 41.059 RON. Profit: 5.193 RON
Cifra de afaceri: 41.059 RON. Profit: 5.193 RON
- Cifra de afaceri
- 41.059 RON +11.33% față de anul precedent
- Profit net
- 5.193 RON +45.06% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 2 0% față de anul precedent
- Datorii
- 7.296 RON -56.04% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20192018 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2018Cifra de afaceri: 36.881 RON. Profit: 3.580 RON
Cifra de afaceri: 36.881 RON. Profit: 3.580 RON
- Cifra de afaceri
- 36.881 RON +50.01% față de anul precedent
- Profit net
- 3.580 RON +143.21% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 2 +100% față de anul precedent
- Datorii
- 16.596 RON +490.6% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20182017 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2017Cifra de afaceri: 24.586 RON. Profit: 1.472 RON
Cifra de afaceri: 24.586 RON. Profit: 1.472 RON
- Cifra de afaceri
- 24.586 RON +11.54% față de anul precedent
- Profit net
- 1.472 RON -70.25% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1 0% față de anul precedent
- Datorii
- 2.810 RON -64.75% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20172016 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2016Cifra de afaceri: 22.043 RON. Profit: 4.948 RON
Cifra de afaceri: 22.043 RON. Profit: 4.948 RON
- Cifra de afaceri
- 22.043 RON +51.21% față de anul precedent
- Profit net
- 4.948 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1 0% față de anul precedent
- Datorii
- 7.971 RON -45.82% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20162015 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2015Cifra de afaceri: 14.578 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 14.578 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 14.578 RON -2.17% față de anul precedent
- Profit net
- 0 RON
- Pierdere neta
- 772 RON
- Angajati
- 1 0% față de anul precedent
- Datorii
- 14.712 RON -12.72% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20152014 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2014Cifra de afaceri: 14.902 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 14.902 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 14.902 RON +33.46% față de anul precedent
- Profit net
- 0 RON
- Pierdere neta
- 6.230 RON
- Angajati
- 1 0% față de anul precedent
- Datorii
- 16.856 RON +906.33% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20142013 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2013Cifra de afaceri: 11.166 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 11.166 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 11.166 RON +109.93% față de anul precedent
- Profit net
- 0 RON -100% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 611 RON
- Angajati
- 1 0% față de anul precedent
- Datorii
- 1.675 RON +7.23% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20132012 2 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2012Cifra de afaceri: 5.319 RON. Profit: 76 RON
Cifra de afaceri: 5.319 RON. Profit: 76 RON
- Cifra de afaceri
- 5.319 RON
- Profit net
- 76 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1
- Datorii
- 1.562 RON
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2012ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataPOPCRYTAX SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4932 in Mun. Craiova (DOLJ)
POPCRYTAX SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4932 in Mun. Craiova (DOLJ)
Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.
Publicații ONRC
1 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.
21.042022Mentiune · Buletin 19248/2022prelungire valabilitate acte sediu social, modificare date asociaţi persoane fizice, modificare date persoane împuternicite
prelungire valabilitate acte sediu social; modificare date asociaţi persoane fizice; modificare date persoane împuternicite
- Companie
- POPCRYTAX SRL
- CUI
- 29944520
- Tip în sursă
- Modification
- Data buletinului
- 21.04.2022
- Registrul Comerțului
- J16/436/2012
- EUID
- ROONRC.J16/436/2012
- Număr încheiere
- 6169
- Număr dosar
- 35852
- Data dosarului
- 20.04.2022
- Tribunal
- Dolj
- Registrator
- Claudia-Elena Ignat
Subiecte
prelungire valabilitate acte sediu social, modificare date asociaţi persoane fizice, modificare date persoane împuternicite
Documente menționate
- Contract de comodat nr. 2 din 21.03.2022
- Copie carte identitate
- Copie carte identitate
Dosare instanță
0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată
Achiziții publice (SEAP)
Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro
Clasamente și premii
Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.
Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.
Recenzii
Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!
Firme similare
Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.
Cele mai mari firme — CAEN 4932, Dolj
Întrebări frecvente
Răspunsuri din datele publicate în acest profil.
Care este CUI-ul POPCRYTAX SRL?
CUI-ul POPCRYTAX SRL este 29944520.
Unde este sediul POPCRYTAX SRL?
POPCRYTAX SRL are sediul in Romania, DOLJ, Mun. Craiova, Str. 1 Decembrie 1918 nr. 47, 200171, Mun. Craiova, judetul DOLJ.
Cand a fost infiintata POPCRYTAX SRL?
POPCRYTAX SRL a fost infiintata in anul 2012 (13 ani de activitate).
Care a fost cifra de afaceri a POPCRYTAX SRL in 2024?
In 2024, POPCRYTAX SRL a raportat o cifra de afaceri de 0 RON.
Ce activitate are POPCRYTAX SRL?
POPCRYTAX SRL are codul CAEN principal 4932 (Transporturi terestre de pasageri, ocazionale).
Ce profit a inregistrat POPCRYTAX SRL in 2024?
POPCRYTAX SRL a inregistrat un profit net de 100 RON in 2024.
Surse și actualizare
Contextul datelor, într-un singur loc.
- Identificare și situație fiscală
- Registrele publice ANAF și ONRC
- Date financiare
- Bilanțurile anuale disponibile · 13 exerciții financiare
- Publicații ONRC
- 1 înregistrări încărcate
- Ultima actualizare a profilului
- 25 februarie 2026
- Următoarea actualizare disponibilă
- 25 martie 2026
Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.
Date personale (GDPR)
Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.