Transporturi rutiere de mărfuri
Surse și actualizareActualizat: 12 octombrie 2026 la 15:41
Despre BASARAB EAGLE SRL
BASARAB EAGLE SRL este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Sector 2 Mun. Bucureşti, judetul MUNICIPIUL BUCUREŞTI, infiintata in 2012 (14 ani de activitate). Activitatea principala este "Transporturi rutiere de mărfuri" (cod CAEN 4941), in sectorul transport si depozitare. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.
In 2024, BASARAB EAGLE SRL a raportat o cifra de afaceri de 1.409.318 RON, in scadere fata de anul precedent (-14.9%). Profitul net inregistrat a fost de 293.429 RON (in crestere). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 3.
Este inregistrata ca platitoare de TVA.
Compania, pe scurt
- Cifră de afaceri netă
- 1.409.318 RON
- Venituri totale
- 1.414.599 RON
- Cheltuieli totale
- 1.082.774 RON
- Profit brut
- 331.825 RON
- Profit net
- 293.429 RON
- Marja profit net
- 20,82%
- Active imobilizate
- 3.071 RON
- Active circulante
- 407.340 RON
- Stocuri
- 0 RON
- Creanțe
- 406.846 RON
- Casa & conturi bănci
- 494 RON
- Capital propriu
- -74.333 RON
Contact
Adresă sediu social
Adresa fiscala
- Adresa
- Romania, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 2 Mun. Bucureşti, Str. Oborul Nou nr. 13, 21442
- Cod postal
- 21442
Date juridice și fiscale
Detalii companie
- Forma proprietate
- Proprietate Privata Capital Privat Autohton
- Forma organizare
- PERSOANA JURIDICA
- Stare inregistrare
- Înregistrat din 24.04.2012
- Organ fiscal competent
- Administraţia Sector 2 a Finanţelor Publice
- Platitor TVA
- Da
Informatii fiscale
- TVA la incasare
- 1 ianuarie 2013 - 19 iulie 2017
Stare inactivitate
- Data inactivare
- 19 iulie 2017
- Data reactivare
- 20 octombrie 2017
Indicatori financiari
Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.
Evoluția companiei
2012 –2024 · RON
- An explorat în grafic
- 2024
- Cifră de afaceri
- 1.409.318 RON
- Rezultat net
- 293.429 RON
Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.
Toți indicatorii raportați
17 indicatori · valori exacte
| Indicator și explicație | 2024 | 2023 |
|---|---|---|
| Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii | 1.409.318 RON | 1.656.514 RON |
| Venituri totaleToate veniturile raportate | 1.414.599 RON | 1.663.547 RON |
| Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate | 1.082.774 RON | 1.404.099 RON |
| Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț | 331.825 RON | 259.448 RON |
| Profit netCâmpul de profit net din bilanț | 293.429 RON | 242.813 RON |
| Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut | 0 RON | 0 RON |
| Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero | 0 RON | 0 RON |
| Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung | 3.071 RON | 21.487 RON |
| Active circulanteActive folosite în activitatea curentă | 407.340 RON | 188.540 RON |
| Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante | 410.411 RON | 210.027 RON |
| StocuriBunuri și materiale în stoc | 0 RON | 0 RON |
| CreanțeSume de încasat | 406.846 RON | 161.807 RON |
| Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești | 494 RON | 26.733 RON |
| Datorii totaleTotalul datoriilor raportate | 484.744 RON | 577.790 RON |
| Capital propriuCapitaluri proprii raportate | -74.333 RON | -367.763 RON |
| Capital socialCapitalul social din bilanț | Neraportat | Neraportat |
| Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați | 3 persoane | 3 persoane |
Structura activelor
Distribuția activelor · 2024
Datorii și active
Comparație la finalul anului 2024
Datorii totale / active totale afișate
Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.
Rate de eficiență · 2024
- ROA
- 71,5 %Profit net / active totale
- ROE
- -394,7 %Profit net / capital propriu
- Lichiditate afișată
- 0,84 Active circulante / datorii totale
- Solvabilitate afișată
- -18,1 %Capital propriu / active totale
Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.
Bilanțuri anuale
Toate cele 13 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.
Venituri, cheltuieli și rezultate
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Cifră de afaceri netă | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit brut | Profit net | Pierdere brută | Pierdere netă |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 1.409.318 -14,9% față de anul precedent | 1.414.599 | 1.082.774 | 331.825 +27,9% față de anul precedent | 293.429 +20,9% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2023 | 1.656.514 +10,2% față de anul precedent | 1.663.547 | 1.404.099 | 259.448 | 242.813 | 0 | 0 |
| 2022 | 1.503.163 +18,9% față de anul precedent | 1.514.257 | 1.715.666 | 0 | 0 | 201.409 | 216.552 |
| 2021 | 1.264.654 +76,4% față de anul precedent | 1.276.995 | 1.436.435 | 0 | 0 | 159.440 | 172.210 |
| 2020 | 717.016 +13,1% față de anul precedent | 731.266 | 761.354 | 0 | 0 | 30.088 | 37.401 |
| 2019 | 633.961 -20,8% față de anul precedent | 641.596 | 800.113 | 0 -100,0% față de anul precedent | 0 -100,0% față de anul precedent | 158.517 | 164.933 |
| 2018 | 799.997 -4,9% față de anul precedent | 802.310 | 674.948 | 127.362 | 119.361 | 0 | 0 |
| 2017 | 841.139 +108,7% față de anul precedent | 858.835 | 930.915 | 0 -100,0% față de anul precedent | 0 -100,0% față de anul precedent | 72.080 | 80.024 |
| 2016 | 403.113 +290,3% față de anul precedent | 485.466 | 451.648 | 33.818 | 26.554 | 0 | 0 |
| 2015 | 103.282 -68,6% față de anul precedent | 123.253 | 231.766 | 0 -100,0% față de anul precedent | 0 -100,0% față de anul precedent | Neraportat | 108.513 |
| 2014 | 328.365 -0,2% față de anul precedent | 485.537 | 434.545 | 50.992 | 46.434 | 0 | 0 |
| 2013 | 328.872 | 356.577 | 358.133 | 0 | 0 | 1.556 | 1.556 |
| 2012 | 0 | 5.896 | 27.831 | 0 | 0 | 21.935 | 21.935 |
Active și disponibilități
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Active imobilizate | Active circulante | Active totale | Stocuri | Creanțe | Casa și conturi la bănci |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 3.071 | 407.340 | 410.411 | 0 | 406.846 | 494 |
| 2023 | 21.487 | 188.540 | 210.027 | 0 | 161.807 | 26.733 |
| 2022 | 39.905 | 67.710 | 107.615 | 0 | 65.225 | 2.485 |
| 2021 | 58.323 | 102.161 | 160.484 | 0 | 100.036 | 2.125 |
| 2020 | 0 | 298.159 | 298.159 | 0 | 296.869 | 1.290 |
| 2019 | 0 | 265.617 | 265.617 | 0 | 260.784 | 4.833 |
| 2018 | 0 | 320.506 | 320.506 | 0 | 318.321 | 2.185 |
| 2017 | 70.647 | 247.551 | 318.198 | 0 | 238.430 | 9.121 |
| 2016 | 96.586 | 173.776 | 270.362 | 0 | 169.248 | 4.528 |
| 2015 | 84.490 | 159.310 | 243.800 | 0 | 158.655 | 655 |
| 2014 | 117.768 | 112.892 | 230.660 | 0 | 90.220 | 22.672 |
| 2013 | 116.497 | 124.154 | 240.651 | 0 | 122.488 | 1.666 |
| 2012 | 151.344 | 6.672 | 158.016 | 0 | 4.811 | 1.861 |
Datorii, capital și salariați
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Datorii totale | Capital propriu | Capital social | Număr mediu de salariați |
|---|---|---|---|---|
| 2024 | 484.744 -16,1% față de anul precedent | -74.333 | Neraportat | 3 0,0% față de anul precedent |
| 2023 | 577.790 -19,6% față de anul precedent | -367.763 | Neraportat | 3 0,0% față de anul precedent |
| 2022 | 718.190 +29,5% față de anul precedent | -610.575 | Neraportat | 3 0,0% față de anul precedent |
| 2021 | 554.507 +5,4% față de anul precedent | -394.023 | Neraportat | 3 +50,0% față de anul precedent |
| 2020 | 526.111 +16,9% față de anul precedent | -221.813 | Neraportat | 2 0,0% față de anul precedent |
| 2019 | 450.029 +32,4% față de anul precedent | -184.412 | Neraportat | 2 0,0% față de anul precedent |
| 2018 | 339.984 -26,1% față de anul precedent | -19.478 | Neraportat | 2 0,0% față de anul precedent |
| 2017 | 460.130 +35,7% față de anul precedent | -138.839 | Neraportat | 2 0,0% față de anul precedent |
| 2016 | 339.183 +2,5% față de anul precedent | -58.815 | Neraportat | 2 +100,0% față de anul precedent |
| 2015 | 330.871 +59,0% față de anul precedent | -85.369 | Neraportat | 1 0,0% față de anul precedent |
| 2014 | 208.082 -22,2% față de anul precedent | 23.143 | Neraportat | 1 0,0% față de anul precedent |
| 2013 | 267.540 +46,2% față de anul precedent | -23.291 | Neraportat | 1 |
| 2012 | 183.053 | -21.735 | Neraportat | 0 |
„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.
Scor de risc estimat
O privire asupra indicatorilor financiari · 2024
Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.
Cum se calculează și cum se citește scorul?
Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.
Acționariat și capital
Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.
Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.
Persoane asociate
0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.
Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.
Conexiuni
Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.
Grafic conexiuni
Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.
Parcursul firmei
Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.
18 repere. O singură cronologie.
Din 2012 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.
2024 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 1.409.318 RON. Profit: 293.429 RON
Cifra de afaceri: 1.409.318 RON. Profit: 293.429 RON
- Cifra de afaceri
- 1.409.318 RON -14.92% față de anul precedent
- Profit net
- 293.429 RON +20.85% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 3 0% față de anul precedent
- Datorii
- 484.744 RON -16.1% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20242023 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 1.656.514 RON. Profit: 242.813 RON
Cifra de afaceri: 1.656.514 RON. Profit: 242.813 RON
- Cifra de afaceri
- 1.656.514 RON +10.2% față de anul precedent
- Profit net
- 242.813 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 3 0% față de anul precedent
- Datorii
- 577.790 RON -19.55% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20232022 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 1.503.163 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 1.503.163 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 1.503.163 RON +18.86% față de anul precedent
- Profit net
- 0 RON
- Pierdere neta
- 216.552 RON
- Angajati
- 3 0% față de anul precedent
- Datorii
- 718.190 RON +29.52% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20222021 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 1.264.654 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 1.264.654 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 1.264.654 RON +76.38% față de anul precedent
- Profit net
- 0 RON
- Pierdere neta
- 172.210 RON
- Angajati
- 3 +50% față de anul precedent
- Datorii
- 554.507 RON +5.4% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20212020 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 717.016 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 717.016 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 717.016 RON +13.1% față de anul precedent
- Profit net
- 0 RON
- Pierdere neta
- 37.401 RON
- Angajati
- 2 0% față de anul precedent
- Datorii
- 526.111 RON +16.91% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20202019 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 633.961 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 633.961 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 633.961 RON -20.75% față de anul precedent
- Profit net
- 0 RON -100% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 164.933 RON
- Angajati
- 2 0% față de anul precedent
- Datorii
- 450.029 RON +32.37% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20192018 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2018Cifra de afaceri: 799.997 RON. Profit: 119.361 RON
Cifra de afaceri: 799.997 RON. Profit: 119.361 RON
- Cifra de afaceri
- 799.997 RON -4.89% față de anul precedent
- Profit net
- 119.361 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 2 0% față de anul precedent
- Datorii
- 339.984 RON -26.11% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20182017 4 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2017Cifra de afaceri: 841.139 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 841.139 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 841.139 RON +108.66% față de anul precedent
- Profit net
- 0 RON -100% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 80.024 RON
- Angajati
- 2 0% față de anul precedent
- Datorii
- 460.130 RON +35.66% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2017Stare companieStare companieFirma a fost reactivataCompania a fost reactivata si si-a reluat activitatea.
Compania a fost reactivata si si-a reluat activitatea.
Stare companieStare companieFirma a fost declarata inactivaCompania a fost declarata inactiva de catre autoritatile fiscale.
Compania a fost declarata inactiva de catre autoritatile fiscale.
Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleSfarsit TVA la incasareCompania a renuntat la sistemul de TVA la incasare.
Compania a renuntat la sistemul de TVA la incasare.
2016 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2016Cifra de afaceri: 403.113 RON. Profit: 26.554 RON
Cifra de afaceri: 403.113 RON. Profit: 26.554 RON
- Cifra de afaceri
- 403.113 RON +290.3% față de anul precedent
- Profit net
- 26.554 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 2 +100% față de anul precedent
- Datorii
- 339.183 RON +2.51% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20162015 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2015Cifra de afaceri: 103.282 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 103.282 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 103.282 RON -68.55% față de anul precedent
- Profit net
- 0 RON -100% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 108.513 RON
- Angajati
- 1 0% față de anul precedent
- Datorii
- 330.871 RON +59.01% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20152014 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2014Cifra de afaceri: 328.365 RON. Profit: 46.434 RON
Cifra de afaceri: 328.365 RON. Profit: 46.434 RON
- Cifra de afaceri
- 328.365 RON -0.15% față de anul precedent
- Profit net
- 46.434 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1 0% față de anul precedent
- Datorii
- 208.082 RON -22.22% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20142013 2 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2013Cifra de afaceri: 328.872 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 328.872 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 328.872 RON
- Profit net
- 0 RON
- Pierdere neta
- 1.556 RON
- Angajati
- 1
- Datorii
- 267.540 RON +46.15% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2013Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInceput TVA la incasareCompania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.
Compania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.
2012 2 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2012Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 0 RON
- Profit net
- 0 RON
- Pierdere neta
- 21.935 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 183.053 RON
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2012ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataBASARAB EAGLE SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4941 in Sector 2 Mun. Bucureşti (MUNICIPIUL BUCUREŞTI)
BASARAB EAGLE SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4941 in Sector 2 Mun. Bucureşti (MUNICIPIUL BUCUREŞTI)
Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.
Publicații ONRC
0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.
Dosare instanță
0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată
Achiziții publice (SEAP)
Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro
Clasamente și premii
Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.
Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.
Recenzii
Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!
Firme similare
Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.
Firme de mărime apropiată — CAEN 4941, Municipiul Bucureşti
Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 4941, Municipiul Bucureşti
Alte firme din Municipiul Bucureşti
Întrebări frecvente
Răspunsuri din datele publicate în acest profil.
Care este CUI-ul BASARAB EAGLE SRL?
CUI-ul BASARAB EAGLE SRL este 30113079.
Unde este sediul BASARAB EAGLE SRL?
BASARAB EAGLE SRL are sediul in Romania, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 2 Mun. Bucureşti, Str. Oborul Nou nr. 13, 21442, Sector 2 Mun. Bucureşti, judetul MUNICIPIUL BUCUREŞTI.
Cand a fost infiintata BASARAB EAGLE SRL?
BASARAB EAGLE SRL a fost infiintata in anul 2012 (14 ani de activitate).
Care a fost cifra de afaceri a BASARAB EAGLE SRL in 2024?
In 2024, BASARAB EAGLE SRL a raportat o cifra de afaceri de 1.409.318 RON.
Cati angajati are BASARAB EAGLE SRL?
BASARAB EAGLE SRL a raportat un numar mediu de 3 salariati in 2024.
Ce activitate are BASARAB EAGLE SRL?
BASARAB EAGLE SRL are codul CAEN principal 4941 (Transporturi rutiere de mărfuri).
Ce profit a inregistrat BASARAB EAGLE SRL in 2024?
BASARAB EAGLE SRL a inregistrat un profit net de 293.429 RON in 2024.
Surse și actualizare
Contextul datelor, într-un singur loc.
- Identificare și situație fiscală
- Registrele publice ANAF și ONRC
- Date financiare
- Bilanțurile anuale disponibile · 13 exerciții financiare
- Publicații ONRC
- 0 înregistrări încărcate
- Ultima actualizare a profilului
- 12 octombrie 2026
- Următoarea actualizare disponibilă
- 12 noiembrie 2026
Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.
Date personale (GDPR)
Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.