Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări
Surse și actualizareActualizat: 13 octombrie 2026 la 04:50
Despre DABO FLY TOUR SRL
DABO FLY TOUR SRL este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Orş. Corabia, judetul OLT, infiintata in 2012 (14 ani de activitate). Activitatea principala este "Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări" (cod CAEN 6622), in sectorul telecomunicatii si tehnologia informatiei. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.
In 2024, DABO FLY TOUR SRL a raportat o cifra de afaceri de 85.399 RON, in scadere fata de anul precedent (-24.1%). Profitul net inregistrat a fost de 45.120 RON (in scadere). Pe parcursul ultimilor 12 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 32.545 RON in 2012 la 85.399 RON in 2024.
Compania, pe scurt
- Cifră de afaceri netă
- 85.399 RON
- Venituri totale
- 85.399 RON
- Cheltuieli totale
- 34.651 RON
- Profit brut
- 50.748 RON
- Profit net
- 45.120 RON
- Marja profit net
- 52,83%
- Active imobilizate
- 74.481 RON
- Active circulante
- 1.146.406 RON
- Stocuri
- 0 RON
- Creanțe
- 1.085.464 RON
- Casa & conturi bănci
- 60.902 RON
- Capital propriu
- 1.175.926 RON
Contact
Adresă sediu social
Adresa fiscala
- Adresa
- Romania, OLT, Orş. Corabia, Str. Cuza Vodă nr. 5, 235300
- Detalii
- camera 10
- Cod postal
- 235300
Date juridice și fiscale
Detalii companie
- Forma proprietate
- Proprietate Privata Capital Privat Autohton
- Forma organizare
- PERSOANA JURIDICA
- Stare inregistrare
- Înregistrat din 06.06.2012
- Organ fiscal competent
- Unitatea Fiscală Orăşenească Corabia
- Platitor TVA
- Nu
Informatii fiscale
- RO e-Factura
- Da (din 1 iulie 2024)
Stare inactivitate
- Data inactivare
- 25 iulie 2022
- Data reactivare
- 21 martie 2023
Indicatori financiari
Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.
Evoluția companiei
2012 –2024 · RON
- An explorat în grafic
- 2024
- Cifră de afaceri
- 85.399 RON
- Rezultat net
- 45.120 RON
Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.
Toți indicatorii raportați
17 indicatori · valori exacte
| Indicator și explicație | 2024 | 2023 |
|---|---|---|
| Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii | 85.399 RON | 112.464 RON |
| Venituri totaleToate veniturile raportate | 85.399 RON | 112.464 RON |
| Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate | 34.651 RON | 36.195 RON |
| Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț | 50.748 RON | 76.269 RON |
| Profit netCâmpul de profit net din bilanț | 45.120 RON | 62.840 RON |
| Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut | 0 RON | 0 RON |
| Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero | 0 RON | 0 RON |
| Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung | 74.481 RON | 106.402 RON |
| Active circulanteActive folosite în activitatea curentă | 1.146.406 RON | 1.070.531 RON |
| Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante | 1.220.887 RON | 1.176.933 RON |
| StocuriBunuri și materiale în stoc | 0 RON | 0 RON |
| CreanțeSume de încasat | 1.085.464 RON | 1.037.045 RON |
| Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești | 60.902 RON | 33.486 RON |
| Datorii totaleTotalul datoriilor raportate | 44.961 RON | 46.127 RON |
| Capital propriuCapitaluri proprii raportate | 1.175.926 RON | 1.130.806 RON |
| Capital socialCapitalul social din bilanț | Neraportat | Neraportat |
| Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați | 0 persoane | 0 persoane |
Structura activelor
Distribuția activelor · 2024
Datorii și active
Comparație la finalul anului 2024
Datorii totale / active totale afișate
Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.
Rate de eficiență · 2024
- ROA
- 3,7 %Profit net / active totale
- ROE
- 3,8 %Profit net / capital propriu
- Lichiditate afișată
- 25,50 Active circulante / datorii totale
- Solvabilitate afișată
- 96,3 %Capital propriu / active totale
Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.
Bilanțuri anuale
Toate cele 12 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.
Venituri, cheltuieli și rezultate
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Cifră de afaceri netă | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit brut | Profit net | Pierdere brută | Pierdere netă |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 85.399 -24,1% față de anul precedent | 85.399 | 34.651 | 50.748 -33,5% față de anul precedent | 45.120 -28,2% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2023 | 112.464 -12,4% față de anul precedent | 112.464 | 36.195 | 76.269 -11,8% față de anul precedent | 62.840 -23,9% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2021 | 128.448 +7,5% față de anul precedent | 128.448 | 42.013 | 86.435 -0,7% față de anul precedent | 82.580 -1,1% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2020 | 119.456 -59,8% față de anul precedent | 119.456 | 32.401 | 87.055 -18,2% față de anul precedent | 83.476 -18,4% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2019 | 297.234 +38,0% față de anul precedent | 413.505 | 307.023 | 106.482 -15,9% față de anul precedent | 102.277 -16,6% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2018 | 215.354 +21,4% față de anul precedent | 327.567 | 201.003 | 126.564 +11,3% față de anul precedent | 122.644 +12,1% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2017 | 177.377 +30,4% față de anul precedent | 294.712 | 181.005 | 113.707 -30,0% față de anul precedent | 109.445 -29,9% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2016 | 135.989 +14,1% față de anul precedent | 343.571 | 181.039 | 162.532 +4,3% față de anul precedent | 156.175 +4,2% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2015 | 119.217 +87,1% față de anul precedent | 303.487 | 147.698 | 155.789 +82,1% față de anul precedent | 149.889 +81,4% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2014 | 63.717 +11,9% față de anul precedent | 188.931 | 103.389 | 85.542 +110,5% față de anul precedent | 82.654 +109,5% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2013 | 56.921 +74,9% față de anul precedent | 85.304 | 44.661 | 40.643 | 39.447 | 0 | 0 |
| 2012 | 32.545 | 32.545 | 33.143 | 0 | 0 | 598 | 598 |
Active și disponibilități
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Active imobilizate | Active circulante | Active totale | Stocuri | Creanțe | Casa și conturi la bănci |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 74.481 | 1.146.406 | 1.220.887 | 0 | 1.085.464 | 60.902 |
| 2023 | 106.402 | 1.070.531 | 1.176.933 | 0 | 1.037.045 | 33.486 |
| 2021 | 127.682 | 846.571 | 974.253 | 0 | 838.133 | 8.438 |
| 2020 | 127.682 | 765.892 | 893.574 | 0 | 763.123 | 2.769 |
| 2019 | 36.901 | 727.457 | 764.358 | 0 | 726.131 | 1.326 |
| 2018 | 0 | 661.153 | 661.153 | 0 | 655.831 | 5.322 |
| 2017 | 0 | 542.174 | 542.174 | 0 | 540.955 | 1.219 |
| 2016 | 0 | 440.573 | 440.573 | 0 | 435.341 | 5.232 |
| 2015 | 0 | 288.126 | 288.126 | 0 | 195.727 | 92.399 |
| 2014 | 0 | 136.796 | 136.796 | 0 | 56.302 | 80.494 |
| 2013 | 0 | 52.427 | 52.427 | 7.531 | 5.573 | 39.323 |
| 2012 | 496 | 297 | 793 | 0 | 200 | 97 |
Datorii, capital și salariați
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Datorii totale | Capital propriu | Capital social | Număr mediu de salariați |
|---|---|---|---|---|
| 2024 | 44.961 -2,5% față de anul precedent | 1.175.926 | Neraportat | 0 |
| 2023 | 46.127 +0,1% față de anul precedent | 1.130.806 | Neraportat | 0 |
| 2021 | 46.065 -4,0% față de anul precedent | 928.188 | Neraportat | 0 |
| 2020 | 47.966 +2.054,8% față de anul precedent | 845.608 | Neraportat | 0 |
| 2019 | 2.226 +71,5% față de anul precedent | 762.132 | Neraportat | 0 |
| 2018 | 1.298 -73,9% față de anul precedent | 659.855 | Neraportat | 0 |
| 2017 | 4.964 -61,2% față de anul precedent | 537.210 | Neraportat | 0 |
| 2016 | 12.807 -22,6% față de anul precedent | 427.766 | Neraportat | 0 |
| 2015 | 16.535 +9,6% față de anul precedent | 271.591 | Neraportat | 0 -100,0% față de anul precedent |
| 2014 | 15.093 +12,8% față de anul precedent | 121.703 | Neraportat | 1 |
| 2013 | 13.378 +1.023,3% față de anul precedent | 39.049 | Neraportat | 0 |
| 2012 | 1.191 | -398 | Neraportat | 0 |
„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.
Scor de risc estimat
O privire asupra indicatorilor financiari · 2024
Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.
Cum se calculează și cum se citește scorul?
Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.
Acționariat și capital
Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.
Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.
Persoane asociate
0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.
Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.
Conexiuni
Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.
Grafic conexiuni
Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.
Parcursul firmei
Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.
16 repere. O singură cronologie.
Din 2012 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.
2024 2 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 85.399 RON. Profit: 45.120 RON
Cifra de afaceri: 85.399 RON. Profit: 45.120 RON
- Cifra de afaceri
- 85.399 RON -24.07% față de anul precedent
- Profit net
- 45.120 RON -28.2% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 44.961 RON -2.53% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2024Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInregistrare RO e-FacturaCompania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.
Compania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.
2023 2 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 112.464 RON. Profit: 62.840 RON
Cifra de afaceri: 112.464 RON. Profit: 62.840 RON
- Cifra de afaceri
- 112.464 RON -12.44% față de anul precedent
- Profit net
- 62.840 RON -23.9% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 46.127 RON +0.13% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2023Stare companieStare companieFirma a fost reactivataCompania a fost reactivata si si-a reluat activitatea.
Compania a fost reactivata si si-a reluat activitatea.
2022 1 repere
Stare companieStare companieFirma a fost declarata inactivaCompania a fost declarata inactiva de catre autoritatile fiscale.
Compania a fost declarata inactiva de catre autoritatile fiscale.
2021 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 128.448 RON. Profit: 82.580 RON
Cifra de afaceri: 128.448 RON. Profit: 82.580 RON
- Cifra de afaceri
- 128.448 RON +7.53% față de anul precedent
- Profit net
- 82.580 RON -1.07% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 46.065 RON -3.96% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20212020 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 119.456 RON. Profit: 83.476 RON
Cifra de afaceri: 119.456 RON. Profit: 83.476 RON
- Cifra de afaceri
- 119.456 RON -59.81% față de anul precedent
- Profit net
- 83.476 RON -18.38% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 47.966 RON +2054.81% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20202019 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 297.234 RON. Profit: 102.277 RON
Cifra de afaceri: 297.234 RON. Profit: 102.277 RON
- Cifra de afaceri
- 297.234 RON +38.02% față de anul precedent
- Profit net
- 102.277 RON -16.61% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 2.226 RON +71.49% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20192018 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2018Cifra de afaceri: 215.354 RON. Profit: 122.644 RON
Cifra de afaceri: 215.354 RON. Profit: 122.644 RON
- Cifra de afaceri
- 215.354 RON +21.41% față de anul precedent
- Profit net
- 122.644 RON +12.06% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 1.298 RON -73.85% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20182017 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2017Cifra de afaceri: 177.377 RON. Profit: 109.445 RON
Cifra de afaceri: 177.377 RON. Profit: 109.445 RON
- Cifra de afaceri
- 177.377 RON +30.43% față de anul precedent
- Profit net
- 109.445 RON -29.92% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 4.964 RON -61.24% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20172016 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2016Cifra de afaceri: 135.989 RON. Profit: 156.175 RON
Cifra de afaceri: 135.989 RON. Profit: 156.175 RON
- Cifra de afaceri
- 135.989 RON +14.07% față de anul precedent
- Profit net
- 156.175 RON +4.19% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 12.807 RON -22.55% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20162015 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2015Cifra de afaceri: 119.217 RON. Profit: 149.889 RON
Cifra de afaceri: 119.217 RON. Profit: 149.889 RON
- Cifra de afaceri
- 119.217 RON +87.1% față de anul precedent
- Profit net
- 149.889 RON +81.35% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0 -100% față de anul precedent
- Datorii
- 16.535 RON +9.55% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20152014 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2014Cifra de afaceri: 63.717 RON. Profit: 82.654 RON
Cifra de afaceri: 63.717 RON. Profit: 82.654 RON
- Cifra de afaceri
- 63.717 RON +11.94% față de anul precedent
- Profit net
- 82.654 RON +109.53% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1
- Datorii
- 15.093 RON +12.82% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20142013 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2013Cifra de afaceri: 56.921 RON. Profit: 39.447 RON
Cifra de afaceri: 56.921 RON. Profit: 39.447 RON
- Cifra de afaceri
- 56.921 RON +74.9% față de anul precedent
- Profit net
- 39.447 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 13.378 RON +1023.26% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20132012 2 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2012Cifra de afaceri: 32.545 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 32.545 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 32.545 RON
- Profit net
- 0 RON
- Pierdere neta
- 598 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 1.191 RON
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2012ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataDABO FLY TOUR SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 6622 in Orş. Corabia (OLT)
DABO FLY TOUR SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 6622 in Orş. Corabia (OLT)
Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.
Publicații ONRC
0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.
Dosare instanță
0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată
Achiziții publice (SEAP)
Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro
Clasamente și premii
Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.
Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.
Recenzii
Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!
Firme similare
Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.
Firme de mărime apropiată — CAEN 6622, Olt
Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 6622, Olt
Alte firme din Olt
Întrebări frecvente
Răspunsuri din datele publicate în acest profil.
Care este CUI-ul DABO FLY TOUR SRL?
CUI-ul DABO FLY TOUR SRL este 30276785.
Unde este sediul DABO FLY TOUR SRL?
DABO FLY TOUR SRL are sediul in Romania, OLT, Orş. Corabia, Str. Cuza Vodă nr. 5, 235300, Orş. Corabia, judetul OLT.
Cand a fost infiintata DABO FLY TOUR SRL?
DABO FLY TOUR SRL a fost infiintata in anul 2012 (14 ani de activitate).
Care a fost cifra de afaceri a DABO FLY TOUR SRL in 2024?
In 2024, DABO FLY TOUR SRL a raportat o cifra de afaceri de 85.399 RON.
Ce activitate are DABO FLY TOUR SRL?
DABO FLY TOUR SRL are codul CAEN principal 6622 (Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări).
Ce profit a inregistrat DABO FLY TOUR SRL in 2024?
DABO FLY TOUR SRL a inregistrat un profit net de 45.120 RON in 2024.
Surse și actualizare
Contextul datelor, într-un singur loc.
- Identificare și situație fiscală
- Registrele publice ANAF și ONRC
- Date financiare
- Bilanțurile anuale disponibile · 12 exerciții financiare
- Publicații ONRC
- 0 înregistrări încărcate
- Ultima actualizare a profilului
- 13 octombrie 2026
- Următoarea actualizare disponibilă
- 13 noiembrie 2026
Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.
Date personale (GDPR)
Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.