Comerţ cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
Surse și actualizareActualizat: 12 octombrie 2026 la 13:06
Despre PRESTIGE & PARTNERS SRL
PRESTIGE & PARTNERS SRL este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Sector 3 Mun. Bucureşti, judetul MUNICIPIUL BUCUREŞTI, infiintata in 2012 (14 ani de activitate). Activitatea principala este "Comerţ cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare" (cod CAEN 4712), in sectorul comert cu ridicata si cu amanuntul. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.
In 2021, PRESTIGE & PARTNERS SRL a raportat o cifra de afaceri de 30.219 RON, in scadere fata de anul precedent (-29.1%). Profitul net inregistrat a fost de 0 RON (in scadere accentuata). Pe parcursul ultimilor 7 ani, cifra de afaceri a crescut de la 25.150 RON in 2014 la 30.219 RON in 2021. Datoriile raportate (156.342 RON) depasesc cifra de afaceri anuala.
Conducerea inregistrata cuprinde 1 persoana (asociati si/sau administratori).
Compania, pe scurt
- Cifră de afaceri netă
- 30.219 RON
- Venituri totale
- 30.219 RON
- Cheltuieli totale
- 36.232 RON
- Profit brut
- 0 RON
- Profit net
- 0 RON
- Marja profit net
- 0,00%
- Active imobilizate
- 6.777 RON
- Active circulante
- 26.546 RON
- Stocuri
- 20.574 RON
- Creanțe
- 4.103 RON
- Casa & conturi bănci
- 1.869 RON
- Capital propriu
- -123.019 RON
Contact
Adresă sediu social
Adresa fiscala
- Adresa
- Romania, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 3 Mun. Bucureşti, Str. Gheorghe Petraşcu nr. 14A
Date juridice și fiscale
Detalii companie
- Forma proprietate
- Proprietate Privata Capital Privat Autohton
- Forma organizare
- PERSOANA JURIDICA
- Stare inregistrare
- Înregistrat din 12.07.2012
- Organ fiscal competent
- Administraţia Sector 3 a Finanţelor Publice
- Platitor TVA
- Nu
Stare inactivitate
- Data inactivare
- 8 mai 2015
- Data reactivare
- 10 octombrie 2016
Indicatori financiari
Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.
Evoluția companiei
2014 –2021 · RON
- An explorat în grafic
- 2021
- Cifră de afaceri
- 30.219 RON
- Rezultat net
- -6.920 RON
Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.
Toți indicatorii raportați
17 indicatori · valori exacte
| Indicator și explicație | 2021 | 2020 |
|---|---|---|
| Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii | 30.219 RON | 42.628 RON |
| Venituri totaleToate veniturile raportate | 30.219 RON | 42.628 RON |
| Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate | 36.232 RON | 40.541 RON |
| Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț | 0 RON | 2.087 RON |
| Profit netCâmpul de profit net din bilanț | 0 RON | 808 RON |
| Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut | 6.013 RON | 0 RON |
| Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero | 6.920 RON | 0 RON |
| Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung | 6.777 RON | 10.474 RON |
| Active circulanteActive folosite în activitatea curentă | 26.546 RON | 34.300 RON |
| Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante | 33.323 RON | 44.774 RON |
| StocuriBunuri și materiale în stoc | 20.574 RON | 21.671 RON |
| CreanțeSume de încasat | 4.103 RON | 3.943 RON |
| Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești | 1.869 RON | 8.686 RON |
| Datorii totaleTotalul datoriilor raportate | 156.342 RON | 160.872 RON |
| Capital propriuCapitaluri proprii raportate | -123.019 RON | -116.098 RON |
| Capital socialCapitalul social din bilanț | Neraportat | Neraportat |
| Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați | 0 persoane | 0 persoane |
Structura activelor
Distribuția activelor · 2021
Datorii și active
Comparație la finalul anului 2021
Datorii totale / active totale afișate
Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.
Rate de eficiență · 2021
- ROA
- 0,0 %Profit net / active totale
- ROE
- -0,0 %Profit net / capital propriu
- Lichiditate afișată
- 0,17 Active circulante / datorii totale
- Solvabilitate afișată
- -369,2 %Capital propriu / active totale
Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.
Bilanțuri anuale
Toate cele 8 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.
Venituri, cheltuieli și rezultate
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Cifră de afaceri netă | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit brut | Profit net | Pierdere brută | Pierdere netă |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2021 | 30.219 -29,1% față de anul precedent | 30.219 | 36.232 | 0 -100,0% față de anul precedent | 0 -100,0% față de anul precedent | 6.013 | 6.920 |
| 2020 | 42.628 +21,7% față de anul precedent | 42.628 | 40.541 | 2.087 | 808 | 0 | 0 |
| 2019 | 35.017 -31,2% față de anul precedent | 35.044 | 52.658 | 0 | 0 | 17.614 | 18.665 |
| 2018 | 50.870 +34,3% față de anul precedent | 50.870 | 92.093 | 0 | 0 | 41.223 | 41.968 |
| 2017 | 37.893 +276,6% față de anul precedent | 37.893 | 75.452 | 0 | 0 | 37.559 | 38.696 |
| 2016 | 10.061 | 10.061 | 51.716 | 0 | 0 | 41.655 | 41.957 |
| 2015 | 0 -100,0% față de anul precedent | 0 | 0 | 0 -100,0% față de anul precedent | 0 -100,0% față de anul precedent | Neraportat | 0 |
| 2014 | 25.150 | 25.150 | 95 | 25.055 | 24.300 | 0 | 0 |
Active și disponibilități
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Active imobilizate | Active circulante | Active totale | Stocuri | Creanțe | Casa și conturi la bănci |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2021 | 6.777 | 26.546 | 33.323 | 20.574 | 4.103 | 1.869 |
| 2020 | 10.474 | 34.300 | 44.774 | 21.671 | 3.943 | 8.686 |
| 2019 | 14.171 | 35.072 | 49.243 | 31.442 | 2.176 | 1.454 |
| 2018 | 0 | 31.948 | 31.948 | 28.504 | 1.930 | 1.514 |
| 2017 | 0 | 35.682 | 35.682 | 32.072 | 1.930 | 1.680 |
| 2016 | 0 | 21.724 | 21.724 | 19.418 | 1.930 | 376 |
| 2015 | 0 | 25.135 | 25.135 | 0 | 0 | 25.135 |
| 2014 | 0 | 25.135 | 25.135 | 0 | 0 | 25.135 |
Datorii, capital și salariați
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Datorii totale | Capital propriu | Capital social | Număr mediu de salariați |
|---|---|---|---|---|
| 2021 | 156.342 -2,8% față de anul precedent | -123.019 | Neraportat | 0 |
| 2020 | 160.872 -3,2% față de anul precedent | -116.098 | Neraportat | 0 |
| 2019 | 166.149 +27,6% față de anul precedent | -116.906 | Neraportat | 0 -100,0% față de anul precedent |
| 2018 | 130.189 +41,6% față de anul precedent | -98.241 | Neraportat | 1 0,0% față de anul precedent |
| 2017 | 91.955 +134,0% față de anul precedent | -56.273 | Neraportat | 1 |
| 2016 | 39.301 +5.105,4% față de anul precedent | -17.577 | Neraportat | 0 |
| 2015 | 755 0,0% față de anul precedent | 24.380 | Neraportat | 0 |
| 2014 | 755 | 24.380 | Neraportat | 0 |
„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.
Scor de risc estimat
O privire asupra indicatorilor financiari · 2021
Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.
Cum se calculează și cum se citește scorul?
Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.
Acționariat și capital
Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.
Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.
Persoane asociate
1 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.
| Persoană | Rol | Țară | Localitate / județ |
|---|---|---|---|
| EGELENA- GABRIELA ICHIM | administrator | Neraportată | Neraportată |
Conexiuni
Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.
Grafic conexiuni
Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.
Parcursul firmei
Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.
12 repere. O singură cronologie.
Din 2012 până în 2026 · datele disponibile în acest profil.
2026 1 repere
data publicăriiPublicații ONRCMentiune — Buletin 26611/2026domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate, sedii secundare, modificare date administrator persoane împuternicite, durată societate
domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate, sedii secundare, modificare date administrator persoane împuternicite, durată societate
Deschide înregistrarea completă2021 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 30.219 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 30.219 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 30.219 RON -29.11% față de anul precedent
- Profit net
- 0 RON -100% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 6.920 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 156.342 RON -2.82% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20212020 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 42.628 RON. Profit: 808 RON
Cifra de afaceri: 42.628 RON. Profit: 808 RON
- Cifra de afaceri
- 42.628 RON +21.74% față de anul precedent
- Profit net
- 808 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 160.872 RON -3.18% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20202019 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 35.017 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 35.017 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 35.017 RON -31.16% față de anul precedent
- Profit net
- 0 RON
- Pierdere neta
- 18.665 RON
- Angajati
- 0 -100% față de anul precedent
- Datorii
- 166.149 RON +27.62% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20192018 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2018Cifra de afaceri: 50.870 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 50.870 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 50.870 RON +34.25% față de anul precedent
- Profit net
- 0 RON
- Pierdere neta
- 41.968 RON
- Angajati
- 1 0% față de anul precedent
- Datorii
- 130.189 RON +41.58% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20182017 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2017Cifra de afaceri: 37.893 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 37.893 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 37.893 RON +276.63% față de anul precedent
- Profit net
- 0 RON
- Pierdere neta
- 38.696 RON
- Angajati
- 1
- Datorii
- 91.955 RON +133.98% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20172016 2 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2016Cifra de afaceri: 10.061 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 10.061 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 10.061 RON
- Profit net
- 0 RON
- Pierdere neta
- 41.957 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 39.301 RON +5105.43% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2016Stare companieStare companieFirma a fost reactivataCompania a fost reactivata si si-a reluat activitatea.
Compania a fost reactivata si si-a reluat activitatea.
2015 2 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2015Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 0 RON -100% față de anul precedent
- Profit net
- 0 RON -100% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 755 RON 0% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2015Stare companieStare companieFirma a fost declarata inactivaCompania a fost declarata inactiva de catre autoritatile fiscale.
Compania a fost declarata inactiva de catre autoritatile fiscale.
2014 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2014Cifra de afaceri: 25.150 RON. Profit: 24.300 RON
Cifra de afaceri: 25.150 RON. Profit: 24.300 RON
- Cifra de afaceri
- 25.150 RON
- Profit net
- 24.300 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 755 RON
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20142012 1 repere
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataPRESTIGE & PARTNERS SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4712 in Sector 3 Mun. Bucureşti (MUNICIPIUL BUCUREŞTI)
PRESTIGE & PARTNERS SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4712 in Sector 3 Mun. Bucureşti (MUNICIPIUL BUCUREŞTI)
Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.
Publicații ONRC
1 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.
14.072026Mentiune · Buletin 26611/2026domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate, sedii secundare, modificare date administrator persoane împuternicite, durată societate
domeniu principal de activitate/activitate principală; cod obiect de activitate; sedii secundare; modificare date administrator persoane împuternicite; durată societate; Depunere act constitutiv actualizat (art.204 din Legea nr. 31/1990) conform actului Act constitutiv actualizat din data: 07.07.2026, înregistrarea datelor din declaraţia pe propria răspundere cu privire la îndeplinirea condiţiilor de funcţionarea/desfăşurarea a activităţii
- Companie
- PRESTIGE & PARTNERS SRL
- CUI
- 30426084
- Tip în sursă
- Modification
- Data buletinului
- 14.07.2026
- Registrul Comerțului
- J40/8108/2012
- EUID
- ROONRC.J40/8108/2012
- Sediu
- Bucureşti Sectorul 3, Strada GHEORGHE PETRAŞCU, Nr. 14A, Bl. 9A, Scara A, Etaj 5,
- Județ
- București
- Număr încheiere
- 561870
- Data încheierii
- 14.07.2026
- Număr dosar
- 2716639
- Data dosarului
- 08.07.2026
- Tribunal
- Bucureşti
- Registrator
- Ecaterina Ene
Subiecte
domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate, sedii secundare, modificare date administrator persoane împuternicite, durată societate
Documente menționate
- Decizie asociat unic din 07.07.2026
- Declaraţie pe proprie răspundere cu privire la îndeplinirea condiţiilor de funcţionare/desfăşurare a activităţii nr. 2716639 din 08.07.2026
Dosare instanță
0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată
Achiziții publice (SEAP)
Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro
Clasamente și premii
Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.
Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.
Recenzii
Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!
Firme similare
Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.
Firme de mărime apropiată — CAEN 4712, Municipiul Bucureşti
Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 4712, Municipiul Bucureşti
Alte firme din Municipiul Bucureşti
Întrebări frecvente
Răspunsuri din datele publicate în acest profil.
Care este CUI-ul PRESTIGE & PARTNERS SRL?
CUI-ul PRESTIGE & PARTNERS SRL este 30426084.
Unde este sediul PRESTIGE & PARTNERS SRL?
PRESTIGE & PARTNERS SRL are sediul in Romania, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 3 Mun. Bucureşti, Str. Gheorghe Petraşcu nr. 14A, Sector 3 Mun. Bucureşti, judetul MUNICIPIUL BUCUREŞTI.
Cand a fost infiintata PRESTIGE & PARTNERS SRL?
PRESTIGE & PARTNERS SRL a fost infiintata in anul 2012 (14 ani de activitate).
Care a fost cifra de afaceri a PRESTIGE & PARTNERS SRL in 2021?
In 2021, PRESTIGE & PARTNERS SRL a raportat o cifra de afaceri de 30.219 RON.
Ce activitate are PRESTIGE & PARTNERS SRL?
PRESTIGE & PARTNERS SRL are codul CAEN principal 4712 (Comerţ cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare).
Ce profit a inregistrat PRESTIGE & PARTNERS SRL in 2021?
PRESTIGE & PARTNERS SRL a inregistrat o pierdere neta de 6.920 RON in 2021.
Surse și actualizare
Contextul datelor, într-un singur loc.
- Identificare și situație fiscală
- Registrele publice ANAF și ONRC
- Date financiare
- Bilanțurile anuale disponibile · 8 exerciții financiare
- Publicații ONRC
- 1 înregistrări încărcate
- Ultima actualizare a profilului
- 12 octombrie 2026
- Următoarea actualizare disponibilă
- 12 noiembrie 2026
Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.
Date personale (GDPR)
Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.