Comerţ cu amănuntul al carburanţilor pentru autovehicule
Surse și actualizareActualizat: 13 octombrie 2026 la 23:50
Despre BODY & ROBY SRL
BODY & ROBY SRL este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Sat Carpen Com. Carpen, judetul DOLJ, infiintata in 2012 (14 ani de activitate). Activitatea principala este "Comerţ cu amănuntul al carburanţilor pentru autovehicule" (cod CAEN 4730), in sectorul comert cu ridicata si cu amanuntul. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.
In 2024, BODY & ROBY SRL a raportat o cifra de afaceri de 1.863.792 RON, in scadere fata de anul precedent (-29.6%). Profitul net inregistrat a fost de 0 RON (in scadere accentuata). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 3, in scadere fata de anul anterior. Pe parcursul ultimilor 12 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 9.563 RON in 2012 la 1.863.792 RON in 2024.
Este inregistrata ca platitoare de TVA si in sistemul RO e-Factura din februarie 2024.
Compania, pe scurt
- Cifră de afaceri netă
- 1.863.792 RON
- Venituri totale
- 1.928.641 RON
- Cheltuieli totale
- 2.121.832 RON
- Profit brut
- 0 RON
- Profit net
- 0 RON
- Marja profit net
- 0,00%
- Active imobilizate
- 453.252 RON
- Active circulante
- 641.835 RON
- Stocuri
- 126.741 RON
- Creanțe
- 83.132 RON
- Casa & conturi bănci
- 431.962 RON
- Capital propriu
- 335.116 RON
Contact
Adresă sediu social
Adresa fiscala
- Adresa
- Romania, DOLJ, Sat Carpen Com. Carpen, Str. Târnavei nr. 5, 207160
- Cod postal
- 207160
Date juridice și fiscale
Detalii companie
- Forma proprietate
- Proprietate Privata Capital Privat Autohton
- Forma organizare
- PERSOANA JURIDICA
- Stare inregistrare
- Înregistrat din 24.07.2012
- Organ fiscal competent
- Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Dolj
- Platitor TVA
- Da
Informatii fiscale
- RO e-Factura
- Da (din 1 februarie 2024)
- TVA la incasare
- 1 ianuarie 2013 - 1 aprilie 2014
Indicatori financiari
Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.
Evoluția companiei
2012 –2024 · RON
- An explorat în grafic
- 2024
- Cifră de afaceri
- 1.863.792 RON
- Rezultat net
- -193.191 RON
Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.
Toți indicatorii raportați
17 indicatori · valori exacte
| Indicator și explicație | 2024 | 2023 |
|---|---|---|
| Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii | 1.863.792 RON | 2.645.683 RON |
| Venituri totaleToate veniturile raportate | 1.928.641 RON | 2.732.536 RON |
| Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate | 2.121.832 RON | 2.473.053 RON |
| Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț | 0 RON | 259.483 RON |
| Profit netCâmpul de profit net din bilanț | 0 RON | 234.299 RON |
| Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut | 193.191 RON | 0 RON |
| Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero | 193.191 RON | 0 RON |
| Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung | 453.252 RON | 684.882 RON |
| Active circulanteActive folosite în activitatea curentă | 641.835 RON | 584.443 RON |
| Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante | 1.095.087 RON | 1.269.325 RON |
| StocuriBunuri și materiale în stoc | 126.741 RON | 144.200 RON |
| CreanțeSume de încasat | 83.132 RON | 79.565 RON |
| Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești | 431.962 RON | 360.678 RON |
| Datorii totaleTotalul datoriilor raportate | 759.971 RON | 741.019 RON |
| Capital propriuCapitaluri proprii raportate | 335.116 RON | 528.306 RON |
| Capital socialCapitalul social din bilanț | Neraportat | Neraportat |
| Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați | 3 persoane | 6 persoane |
Structura activelor
Distribuția activelor · 2024
Datorii și active
Comparație la finalul anului 2024
Datorii totale / active totale afișate
Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.
Rate de eficiență · 2024
- ROA
- 0,0 %Profit net / active totale
- ROE
- 0,0 %Profit net / capital propriu
- Lichiditate afișată
- 0,84 Active circulante / datorii totale
- Solvabilitate afișată
- 30,6 %Capital propriu / active totale
Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.
Bilanțuri anuale
Toate cele 13 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.
Venituri, cheltuieli și rezultate
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Cifră de afaceri netă | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit brut | Profit net | Pierdere brută | Pierdere netă |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 1.863.792 -29,6% față de anul precedent | 1.928.641 | 2.121.832 | 0 -100,0% față de anul precedent | 0 -100,0% față de anul precedent | 193.191 | 193.191 |
| 2023 | 2.645.683 +221,9% față de anul precedent | 2.732.536 | 2.473.053 | 259.483 | 234.299 | 0 | 0 |
| 2022 | 821.840 +27,4% față de anul precedent | 932.605 | 1.151.855 | 0 | 0 | 219.250 | 226.086 |
| 2021 | 645.355 -36,2% față de anul precedent | 782.323 | 1.040.158 | 0 -100,0% față de anul precedent | 0 -100,0% față de anul precedent | 257.835 | 264.289 |
| 2020 | 1.010.799 -28,8% față de anul precedent | 1.189.567 | 990.574 | 198.993 -64,5% față de anul precedent | 189.630 -65,4% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2019 | 1.419.586 +586,1% față de anul precedent | 1.526.552 | 965.403 | 561.149 | 547.449 | 0 | 0 |
| 2018 | 206.910 +0,9% față de anul precedent | 332.399 | 360.886 | 0 | 0 | 28.487 | 30.857 |
| 2017 | 205.068 -15,6% față de anul precedent | 370.901 | 383.021 | 0 -100,0% față de anul precedent | 0 -100,0% față de anul precedent | 12.120 | 14.424 |
| 2016 | 243.000 +288,6% față de anul precedent | 384.143 | 341.506 | 42.637 | 40.207 | 0 | 0 |
| 2015 | 62.525 | 113.351 | 126.193 | 0 | 0 | Neraportat | 14.718 |
| 2014 | 0 -100,0% față de anul precedent | 5.875 | 13.335 | 0 | 0 | 7.460 | 7.636 |
| 2013 | 45.000 +370,6% față de anul precedent | 45.000 | 47.237 | 0 -100,0% față de anul precedent | 0 -100,0% față de anul precedent | 2.237 | 5.837 |
| 2012 | 9.563 | 9.563 | 8.885 | 678 | 569 | 0 | 0 |
Active și disponibilități
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Active imobilizate | Active circulante | Active totale | Stocuri | Creanțe | Casa și conturi la bănci |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 453.252 | 641.835 | 1.095.087 | 126.741 | 83.132 | 431.962 |
| 2023 | 684.882 | 584.443 | 1.269.325 | 144.200 | 79.565 | 360.678 |
| 2022 | 675.262 | 276.216 | 951.478 | 133.820 | 80.875 | 61.521 |
| 2021 | 776.393 | 250.469 | 1.026.862 | 41.278 | 143.234 | 65.957 |
| 2020 | 818.530 | 562.052 | 1.380.582 | 41.278 | 76.434 | 444.340 |
| 2019 | 927.969 | 484.802 | 1.412.771 | 41.278 | 79.206 | 364.318 |
| 2018 | 972.026 | 199.050 | 1.171.076 | 91.062 | 102.968 | 5.020 |
| 2017 | 1.133.126 | 191.150 | 1.324.276 | 55.467 | 68.695 | 66.988 |
| 2016 | 1.239.930 | 114.229 | 1.354.159 | 20.839 | 44.498 | 48.892 |
| 2015 | 1.334.719 | 390.627 | 1.725.346 | 1.166 | 378.693 | 10.768 |
| 2014 | 121.274 | 36.809 | 158.083 | 1.166 | 35.455 | 188 |
| 2013 | 122.905 | 30.836 | 153.741 | 1.471 | 28.239 | 1.126 |
| 2012 | 1.009 | 13.769 | 14.778 | 1.166 | 11.879 | 724 |
Datorii, capital și salariați
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Datorii totale | Capital propriu | Capital social | Număr mediu de salariați |
|---|---|---|---|---|
| 2024 | 759.971 +2,6% față de anul precedent | 335.116 | Neraportat | 3 -50,0% față de anul precedent |
| 2023 | 741.019 +29,9% față de anul precedent | 528.306 | Neraportat | 6 -57,1% față de anul precedent |
| 2022 | 570.617 +82,3% față de anul precedent | 294.008 | Neraportat | 14 -12,5% față de anul precedent |
| 2021 | 312.949 +5,9% față de anul precedent | 520.094 | Neraportat | 16 -5,9% față de anul precedent |
| 2020 | 295.414 -28,0% față de anul precedent | 784.383 | Neraportat | 17 +41,7% față de anul precedent |
| 2019 | 410.268 -32,6% față de anul precedent | 594.753 | Neraportat | 12 +100,0% față de anul precedent |
| 2018 | 609.056 -2,5% față de anul precedent | 47.304 | Neraportat | 6 +50,0% față de anul precedent |
| 2017 | 624.434 +17,2% față de anul precedent | 78.161 | Neraportat | 4 +33,3% față de anul precedent |
| 2016 | 532.928 -36,4% față de anul precedent | 92.585 | Neraportat | 3 +200,0% față de anul precedent |
| 2015 | 837.356 +390,3% față de anul precedent | 52.378 | Neraportat | 1 |
| 2014 | 170.787 +7,5% față de anul precedent | -12.704 | Neraportat | 0 |
| 2013 | 158.809 +1.033,6% față de anul precedent | -5.068 | Neraportat | 0 |
| 2012 | 14.009 | 769 | Neraportat | 0 |
„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.
Scor de risc estimat
O privire asupra indicatorilor financiari · 2024
Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.
Cum se calculează și cum se citește scorul?
Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.
Acționariat și capital
Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.
Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.
Persoane asociate
0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.
Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.
Conexiuni
Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.
Grafic conexiuni
Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.
Parcursul firmei
Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.
17 repere. O singură cronologie.
Din 2012 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.
2024 2 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 1.863.792 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 1.863.792 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 1.863.792 RON -29.55% față de anul precedent
- Profit net
- 0 RON -100% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 193.191 RON
- Angajati
- 3 -50% față de anul precedent
- Datorii
- 759.971 RON +2.56% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2024Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInregistrare RO e-FacturaCompania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.
Compania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.
2023 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 2.645.683 RON. Profit: 234.299 RON
Cifra de afaceri: 2.645.683 RON. Profit: 234.299 RON
- Cifra de afaceri
- 2.645.683 RON +221.92% față de anul precedent
- Profit net
- 234.299 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 6 -57.14% față de anul precedent
- Datorii
- 741.019 RON +29.86% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20232022 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 821.840 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 821.840 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 821.840 RON +27.35% față de anul precedent
- Profit net
- 0 RON
- Pierdere neta
- 226.086 RON
- Angajati
- 14 -12.5% față de anul precedent
- Datorii
- 570.617 RON +82.34% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20222021 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 645.355 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 645.355 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 645.355 RON -36.15% față de anul precedent
- Profit net
- 0 RON -100% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 264.289 RON
- Angajati
- 16 -5.88% față de anul precedent
- Datorii
- 312.949 RON +5.94% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20212020 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 1.010.799 RON. Profit: 189.630 RON
Cifra de afaceri: 1.010.799 RON. Profit: 189.630 RON
- Cifra de afaceri
- 1.010.799 RON -28.8% față de anul precedent
- Profit net
- 189.630 RON -65.36% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 17 +41.67% față de anul precedent
- Datorii
- 295.414 RON -27.99% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20202019 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 1.419.586 RON. Profit: 547.449 RON
Cifra de afaceri: 1.419.586 RON. Profit: 547.449 RON
- Cifra de afaceri
- 1.419.586 RON +586.09% față de anul precedent
- Profit net
- 547.449 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 12 +100% față de anul precedent
- Datorii
- 410.268 RON -32.64% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20192018 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2018Cifra de afaceri: 206.910 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 206.910 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 206.910 RON +0.9% față de anul precedent
- Profit net
- 0 RON
- Pierdere neta
- 30.857 RON
- Angajati
- 6 +50% față de anul precedent
- Datorii
- 609.056 RON -2.46% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20182017 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2017Cifra de afaceri: 205.068 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 205.068 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 205.068 RON -15.61% față de anul precedent
- Profit net
- 0 RON -100% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 14.424 RON
- Angajati
- 4 +33.33% față de anul precedent
- Datorii
- 624.434 RON +17.17% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20172016 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2016Cifra de afaceri: 243.000 RON. Profit: 40.207 RON
Cifra de afaceri: 243.000 RON. Profit: 40.207 RON
- Cifra de afaceri
- 243.000 RON +288.64% față de anul precedent
- Profit net
- 40.207 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 3 +200% față de anul precedent
- Datorii
- 532.928 RON -36.36% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20162015 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2015Cifra de afaceri: 62.525 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 62.525 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 62.525 RON
- Profit net
- 0 RON
- Pierdere neta
- 14.718 RON
- Angajati
- 1
- Datorii
- 837.356 RON +390.29% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20152014 2 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2014Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 0 RON -100% față de anul precedent
- Profit net
- 0 RON
- Pierdere neta
- 7.636 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 170.787 RON +7.54% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2014Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleSfarsit TVA la incasareCompania a renuntat la sistemul de TVA la incasare.
Compania a renuntat la sistemul de TVA la incasare.
2013 2 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2013Cifra de afaceri: 45.000 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 45.000 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 45.000 RON +370.56% față de anul precedent
- Profit net
- 0 RON -100% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 5.837 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 158.809 RON +1033.62% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2013Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInceput TVA la incasareCompania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.
Compania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.
2012 2 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2012Cifra de afaceri: 9.563 RON. Profit: 569 RON
Cifra de afaceri: 9.563 RON. Profit: 569 RON
- Cifra de afaceri
- 9.563 RON
- Profit net
- 569 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 14.009 RON
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2012ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataBODY & ROBY SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4730 in Sat Carpen Com. Carpen (DOLJ)
BODY & ROBY SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4730 in Sat Carpen Com. Carpen (DOLJ)
Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.
Publicații ONRC
0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.
Dosare instanță
0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată
Achiziții publice (SEAP)
Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro
Clasamente și premii
Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.
Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.
Recenzii
Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!
Firme similare
Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.
Firme de mărime apropiată — CAEN 4730, Dolj
Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 4730, Dolj
Alte firme din Dolj
Întrebări frecvente
Răspunsuri din datele publicate în acest profil.
Care este CUI-ul BODY & ROBY SRL?
CUI-ul BODY & ROBY SRL este 30463821.
Unde este sediul BODY & ROBY SRL?
BODY & ROBY SRL are sediul in Romania, DOLJ, Sat Carpen Com. Carpen, Str. Târnavei nr. 5, 207160, Sat Carpen Com. Carpen, judetul DOLJ.
Cand a fost infiintata BODY & ROBY SRL?
BODY & ROBY SRL a fost infiintata in anul 2012 (14 ani de activitate).
Care a fost cifra de afaceri a BODY & ROBY SRL in 2024?
In 2024, BODY & ROBY SRL a raportat o cifra de afaceri de 1.863.792 RON.
Cati angajati are BODY & ROBY SRL?
BODY & ROBY SRL a raportat un numar mediu de 3 salariati in 2024.
Ce activitate are BODY & ROBY SRL?
BODY & ROBY SRL are codul CAEN principal 4730 (Comerţ cu amănuntul al carburanţilor pentru autovehicule).
Ce profit a inregistrat BODY & ROBY SRL in 2024?
BODY & ROBY SRL a inregistrat o pierdere neta de 193.191 RON in 2024.
Surse și actualizare
Contextul datelor, într-un singur loc.
- Identificare și situație fiscală
- Registrele publice ANAF și ONRC
- Date financiare
- Bilanțurile anuale disponibile · 13 exerciții financiare
- Publicații ONRC
- 0 înregistrări încărcate
- Ultima actualizare a profilului
- 13 octombrie 2026
- Următoarea actualizare disponibilă
- 13 noiembrie 2026
Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.
Date personale (GDPR)
Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.