Prelucrarea și finisarea lemnului
Surse și actualizareActualizat: 13 octombrie 2026 la 01:05
Despre PENTA FLOOR SRL
PENTA FLOOR SRL este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Sat Ciacova Orş. Ciacova, judetul TIMIŞ, infiintata in 2012 (14 ani de activitate). Activitatea principala este "Prelucrarea și finisarea lemnului" (cod CAEN 1612), in sectorul industria prelucratoare. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.
In 2024, PENTA FLOOR SRL a raportat o cifra de afaceri de 13.077.436 RON, in crestere puternica fata de anul precedent (+58.4%). Profitul net inregistrat a fost de 211.428 RON (in crestere puternica). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 32. Datoriile raportate (22.499.089 RON) depasesc cifra de afaceri anuala.
Este inregistrata ca platitoare de TVA.
Compania, pe scurt
- Cifră de afaceri netă
- 13.077.436 RON
- Venituri totale
- 15.069.858 RON
- Cheltuieli totale
- 14.811.987 RON
- Profit brut
- 257.871 RON
- Profit net
- 211.428 RON
- Marja profit net
- 1,62%
- Active imobilizate
- 3.722.806 RON
- Active circulante
- 17.600.993 RON
- Stocuri
- 12.748.083 RON
- Creanțe
- 4.772.942 RON
- Casa & conturi bănci
- 79.968 RON
- Capital propriu
- -1.105.202 RON
Contact
Adresă sediu social
Adresa fiscala
- Adresa
- Romania, TIMIŞ, Sat Ciacova Orş. Ciacova, Str. Ghiladului nr. 1, 307110
- Detalii
- LOCUINȚA C1 ȘI HALELE C3. C6. C8. C9. C11. C12. C13
- Cod postal
- 307110
Date juridice și fiscale
Detalii companie
- Forma proprietate
- Proprietate Privata Capital Privat Strain
- Forma organizare
- PERSOANA JURIDICA
- Stare inregistrare
- Înregistrat din 05.09.2012
- Organ fiscal competent
- Unitatea Fiscală Orăşenească Deta
- Platitor TVA
- Da
Informatii fiscale
- TVA la incasare
- 1 ianuarie 2013 - 1 februarie 2014
Indicatori financiari
Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.
Evoluția companiei
2012 –2024 · RON
- An explorat în grafic
- 2024
- Cifră de afaceri
- 13.077.436 RON
- Rezultat net
- 211.428 RON
Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.
Toți indicatorii raportați
17 indicatori · valori exacte
| Indicator și explicație | 2024 | 2023 |
|---|---|---|
| Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii | 13.077.436 RON | 8.255.726 RON |
| Venituri totaleToate veniturile raportate | 15.069.858 RON | 8.891.801 RON |
| Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate | 14.811.987 RON | 8.844.238 RON |
| Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț | 257.871 RON | 47.563 RON |
| Profit netCâmpul de profit net din bilanț | 211.428 RON | 37.919 RON |
| Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut | 0 RON | 0 RON |
| Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero | 0 RON | 0 RON |
| Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung | 3.722.806 RON | 1.790.626 RON |
| Active circulanteActive folosite în activitatea curentă | 17.600.993 RON | 13.500.529 RON |
| Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante | 21.323.799 RON | 15.291.155 RON |
| StocuriBunuri și materiale în stoc | 12.748.083 RON | 10.346.270 RON |
| CreanțeSume de încasat | 4.772.942 RON | 3.336.614 RON |
| Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești | 79.968 RON | -182.355 RON |
| Datorii totaleTotalul datoriilor raportate | 22.499.089 RON | 16.914.921 RON |
| Capital propriuCapitaluri proprii raportate | -1.105.202 RON | -1.501.630 RON |
| Capital socialCapitalul social din bilanț | Neraportat | Neraportat |
| Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați | 32 persoane | 0 persoane |
Structura activelor
Distribuția activelor · 2024
Datorii și active
Comparație la finalul anului 2024
Datorii totale / active totale afișate
Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.
Rate de eficiență · 2024
- ROA
- 1,0 %Profit net / active totale
- ROE
- -19,1 %Profit net / capital propriu
- Lichiditate afișată
- 0,78 Active circulante / datorii totale
- Solvabilitate afișată
- -5,2 %Capital propriu / active totale
Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.
Bilanțuri anuale
Toate cele 13 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.
Venituri, cheltuieli și rezultate
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Cifră de afaceri netă | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit brut | Profit net | Pierdere brută | Pierdere netă |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 13.077.436 +58,4% față de anul precedent | 15.069.858 | 14.811.987 | 257.871 +442,2% față de anul precedent | 211.428 +457,6% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2023 | 8.255.726 +101,0% față de anul precedent | 8.891.801 | 8.844.238 | 47.563 -44,5% față de anul precedent | 37.919 -2,0% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2022 | 4.106.845 +22,5% față de anul precedent | 4.670.127 | 4.584.376 | 85.751 -20,3% față de anul precedent | 38.696 -48,1% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2021 | 3.353.872 +7,4% față de anul precedent | 2.880.175 | 2.772.575 | 107.600 -63,0% față de anul precedent | 74.560 -71,0% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2020 | 3.121.606 +13,5% față de anul precedent | 3.923.879 | 3.633.299 | 290.580 | 257.007 | 0 | 0 |
| 2019 | 2.751.396 -8,7% față de anul precedent | 4.013.178 | 5.158.744 | 0 -100,0% față de anul precedent | 0 -100,0% față de anul precedent | 1.145.566 | 1.173.295 |
| 2018 | 3.012.253 +184,1% față de anul precedent | 3.851.667 | 3.735.849 | 115.818 +149,9% față de anul precedent | 85.771 +137,2% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2017 | 1.060.131 +71,2% față de anul precedent | 3.083.525 | 3.037.182 | 46.343 | 36.155 | 0 | 0 |
| 2016 | 619.160 | 645.086 | 1.217.252 | 0 | 0 | 572.166 | 575.043 |
| 2015 | 0 | 174 | 230.827 | 0 | 0 | 230.653 | 230.653 |
| 2014 | 0 | 0 | 3.339 | 0 -100,0% față de anul precedent | 0 -100,0% față de anul precedent | 3.339 | 3.339 |
| 2013 | 0 | 17.653 | 16.911 | 742 | 212 | 0 | 0 |
| 2012 | 0 | 5 | 8.780 | 0 | 0 | 8.775 | 8.775 |
Active și disponibilități
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Active imobilizate | Active circulante | Active totale | Stocuri | Creanțe | Casa și conturi la bănci |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 3.722.806 | 17.600.993 | 21.323.799 | 12.748.083 | 4.772.942 | 79.968 |
| 2023 | 1.790.626 | 13.500.529 | 15.291.155 | 10.346.270 | 3.336.614 | -182.355 |
| 2022 | 994.093 | 9.489.656 | 10.483.749 | 8.085.494 | 1.599.240 | -195.078 |
| 2021 | 1.056.867 | 8.229.441 | 9.286.308 | 6.748.568 | 2.055.360 | -574.487 |
| 2020 | 1.087.937 | 7.966.713 | 9.054.650 | 6.748.588 | 1.896.143 | -678.018 |
| 2019 | 1.076.194 | 6.686.872 | 7.763.066 | 6.102.857 | 815.565 | -231.550 |
| 2018 | 999.150 | 6.028.271 | 7.027.421 | 4.929.471 | 983.335 | 115.465 |
| 2017 | 655.554 | 3.461.812 | 4.117.366 | 2.859.607 | 556.496 | 45.709 |
| 2016 | 498.804 | 416.853 | 915.657 | 101.493 | 198.960 | 116.400 |
| 2015 | 254.388 | 193.368 | 447.756 | 68.153 | 40.631 | 84.584 |
| 2014 | 0 | 5.515 | 5.515 | 0 | 5.515 | 0 |
| 2013 | 250 | 5.709 | 5.959 | 0 | 5.474 | 235 |
| 2012 | 9.465 | 4.951 | 14.416 | 0 | 4.020 | 931 |
Datorii, capital și salariați
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Datorii totale | Capital propriu | Capital social | Număr mediu de salariați |
|---|---|---|---|---|
| 2024 | 22.499.089 +33,0% față de anul precedent | -1.105.202 | Neraportat | 32 |
| 2023 | 16.914.921 +39,4% față de anul precedent | -1.501.630 | Neraportat | 0 |
| 2022 | 12.132.794 +10,6% față de anul precedent | -1.539.549 | Neraportat | 0 |
| 2021 | 10.973.706 +1,5% față de anul precedent | -1.578.244 | Neraportat | 0 |
| 2020 | 10.816.429 +10,6% față de anul precedent | -1.652.804 | Neraportat | 0 -100,0% față de anul precedent |
| 2019 | 9.781.393 +24,3% față de anul precedent | -1.909.811 | Neraportat | 20 |
| 2018 | 7.872.389 +55,9% față de anul precedent | -736.516 | Neraportat | 0 -100,0% față de anul precedent |
| 2017 | 5.049.099 +179,8% față de anul precedent | -822.287 | Neraportat | 14 +27,3% față de anul precedent |
| 2016 | 1.804.730 +167,2% față de anul precedent | -858.442 | Neraportat | 11 |
| 2015 | 675.311 +16.966,2% față de anul precedent | -227.555 | Neraportat | 0 |
| 2014 | 3.957 +265,7% față de anul precedent | 1.558 | Neraportat | 0 |
| 2013 | 1.082 -88,9% față de anul precedent | 4.877 | Neraportat | 0 |
| 2012 | 9.751 | 4.665 | Neraportat | 0 |
„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.
Scor de risc estimat
O privire asupra indicatorilor financiari · 2024
Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.
Cum se calculează și cum se citește scorul?
Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.
Acționariat și capital
Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.
Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.
Persoane asociate
0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.
Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.
Conexiuni
Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.
Grafic conexiuni
Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.
Parcursul firmei
Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.
16 repere. O singură cronologie.
Din 2012 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.
2024 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 13.077.436 RON. Profit: 211.428 RON
Cifra de afaceri: 13.077.436 RON. Profit: 211.428 RON
- Cifra de afaceri
- 13.077.436 RON +58.4% față de anul precedent
- Profit net
- 211.428 RON +457.58% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 32
- Datorii
- 22.499.089 RON +33.01% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20242023 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 8.255.726 RON. Profit: 37.919 RON
Cifra de afaceri: 8.255.726 RON. Profit: 37.919 RON
- Cifra de afaceri
- 8.255.726 RON +101.02% față de anul precedent
- Profit net
- 37.919 RON -2.01% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 16.914.921 RON +39.41% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20232022 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 4.106.845 RON. Profit: 38.696 RON
Cifra de afaceri: 4.106.845 RON. Profit: 38.696 RON
- Cifra de afaceri
- 4.106.845 RON +22.45% față de anul precedent
- Profit net
- 38.696 RON -48.1% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 12.132.794 RON +10.56% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20222021 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 3.353.872 RON. Profit: 74.560 RON
Cifra de afaceri: 3.353.872 RON. Profit: 74.560 RON
- Cifra de afaceri
- 3.353.872 RON +7.44% față de anul precedent
- Profit net
- 74.560 RON -70.99% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 10.973.706 RON +1.45% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20212020 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 3.121.606 RON. Profit: 257.007 RON
Cifra de afaceri: 3.121.606 RON. Profit: 257.007 RON
- Cifra de afaceri
- 3.121.606 RON +13.46% față de anul precedent
- Profit net
- 257.007 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0 -100% față de anul precedent
- Datorii
- 10.816.429 RON +10.58% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20202019 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 2.751.396 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 2.751.396 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 2.751.396 RON -8.66% față de anul precedent
- Profit net
- 0 RON -100% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 1.173.295 RON
- Angajati
- 20
- Datorii
- 9.781.393 RON +24.25% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20192018 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2018Cifra de afaceri: 3.012.253 RON. Profit: 85.771 RON
Cifra de afaceri: 3.012.253 RON. Profit: 85.771 RON
- Cifra de afaceri
- 3.012.253 RON +184.14% față de anul precedent
- Profit net
- 85.771 RON +137.23% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0 -100% față de anul precedent
- Datorii
- 7.872.389 RON +55.92% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20182017 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2017Cifra de afaceri: 1.060.131 RON. Profit: 36.155 RON
Cifra de afaceri: 1.060.131 RON. Profit: 36.155 RON
- Cifra de afaceri
- 1.060.131 RON +71.22% față de anul precedent
- Profit net
- 36.155 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 14 +27.27% față de anul precedent
- Datorii
- 5.049.099 RON +179.77% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20172016 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2016Cifra de afaceri: 619.160 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 619.160 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 619.160 RON
- Profit net
- 0 RON
- Pierdere neta
- 575.043 RON
- Angajati
- 11
- Datorii
- 1.804.730 RON +167.24% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20162015 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2015Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 0 RON
- Profit net
- 0 RON
- Pierdere neta
- 230.653 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 675.311 RON +16966.24% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20152014 2 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2014Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 0 RON
- Profit net
- 0 RON -100% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 3.339 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 3.957 RON +265.71% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2014Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleSfarsit TVA la incasareCompania a renuntat la sistemul de TVA la incasare.
Compania a renuntat la sistemul de TVA la incasare.
2013 2 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2013Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 212 RON
Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 212 RON
- Cifra de afaceri
- 0 RON
- Profit net
- 212 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 1.082 RON -88.9% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2013Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInceput TVA la incasareCompania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.
Compania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.
2012 2 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2012Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 0 RON
- Profit net
- 0 RON
- Pierdere neta
- 8.775 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 9.751 RON
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2012ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataPENTA FLOOR SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 1612 in Sat Ciacova Orş. Ciacova (TIMIŞ)
PENTA FLOOR SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 1612 in Sat Ciacova Orş. Ciacova (TIMIŞ)
Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.
Publicații ONRC
0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.
Dosare instanță
0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată
Achiziții publice (SEAP)
Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro
Clasamente și premii
Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.
Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.
Recenzii
Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!
Firme similare
Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.
Firme de mărime apropiată — CAEN 1612, Timiş
Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 1612, Timiş
Alte firme din Timiş
Întrebări frecvente
Răspunsuri din datele publicate în acest profil.
Care este CUI-ul PENTA FLOOR SRL?
CUI-ul PENTA FLOOR SRL este 30626759.
Unde este sediul PENTA FLOOR SRL?
PENTA FLOOR SRL are sediul in Romania, TIMIŞ, Sat Ciacova Orş. Ciacova, Str. Ghiladului nr. 1, 307110, Sat Ciacova Orş. Ciacova, judetul TIMIŞ.
Cand a fost infiintata PENTA FLOOR SRL?
PENTA FLOOR SRL a fost infiintata in anul 2012 (14 ani de activitate).
Care a fost cifra de afaceri a PENTA FLOOR SRL in 2024?
In 2024, PENTA FLOOR SRL a raportat o cifra de afaceri de 13.077.436 RON.
Cati angajati are PENTA FLOOR SRL?
PENTA FLOOR SRL a raportat un numar mediu de 32 salariati in 2024.
Ce activitate are PENTA FLOOR SRL?
PENTA FLOOR SRL are codul CAEN principal 1612 (Prelucrarea și finisarea lemnului).
Ce profit a inregistrat PENTA FLOOR SRL in 2024?
PENTA FLOOR SRL a inregistrat un profit net de 211.428 RON in 2024.
Surse și actualizare
Contextul datelor, într-un singur loc.
- Identificare și situație fiscală
- Registrele publice ANAF și ONRC
- Date financiare
- Bilanțurile anuale disponibile · 13 exerciții financiare
- Publicații ONRC
- 0 înregistrări încărcate
- Ultima actualizare a profilului
- 13 octombrie 2026
- Următoarea actualizare disponibilă
- 13 noiembrie 2026
Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.
Date personale (GDPR)
Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.