Activităţi ale portalurilor web
Surse și actualizareActualizat: 12 octombrie 2026 la 16:03
Despre JALAPENO SRL
JALAPENO SRL este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Mun. Cluj-Napoca, judetul CLUJ, infiintata in 2012 (13 ani de activitate). Activitatea principala este "Activităţi ale portalurilor web" (cod CAEN 6391), in sectorul editare, difuzare programe radio si tv. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.
In 2024, JALAPENO SRL a raportat o cifra de afaceri de 48.915 RON, in scadere fata de anul precedent (-35.6%). Profitul net inregistrat a fost de 0 RON (in scadere accentuata). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 1. Pe parcursul ultimilor 12 ani, cifra de afaceri a scazut de la 60.028 RON in 2012 la 48.915 RON in 2024.
Este inregistrata ca platitoare de TVA.
Compania, pe scurt
- Cifră de afaceri netă
- 48.915 RON
- Venituri totale
- 48.929 RON
- Cheltuieli totale
- 60.362 RON
- Profit brut
- 0 RON
- Profit net
- 0 RON
- Marja profit net
- 0,00%
- Active imobilizate
- 2.609 RON
- Active circulante
- 30.146 RON
- Stocuri
- 0 RON
- Creanțe
- 13.890 RON
- Casa & conturi bănci
- 16.256 RON
- Capital propriu
- 12.995 RON
Contact
Adresă sediu social
Adresa fiscala
- Adresa
- Romania, CLUJ, Mun. Cluj-Napoca, Str. Eugen Ionesco nr. 47C
- Detalii
- provizoriu
Date juridice și fiscale
Detalii companie
- Forma proprietate
- Proprietate Privata Capital Privat Autohton
- Forma organizare
- PERSOANA JURIDICA
- Stare inregistrare
- Înregistrat din 16.11.2012
- Organ fiscal competent
- Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj
- Platitor TVA
- Da
- TVA la incasare (RTVAI)
- Da
Informatii fiscale
- TVA la incasare
- 1 aprilie 2013
Indicatori financiari
Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.
Evoluția companiei
2012 –2024 · RON
- An explorat în grafic
- 2024
- Cifră de afaceri
- 48.915 RON
- Rezultat net
- -11.433 RON
Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.
Toți indicatorii raportați
17 indicatori · valori exacte
| Indicator și explicație | 2024 | 2023 |
|---|---|---|
| Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii | 48.915 RON | 76.002 RON |
| Venituri totaleToate veniturile raportate | 48.929 RON | 76.194 RON |
| Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate | 60.362 RON | 51.261 RON |
| Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț | 0 RON | 24.933 RON |
| Profit netCâmpul de profit net din bilanț | 0 RON | 24.188 RON |
| Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut | 11.433 RON | 0 RON |
| Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero | 11.433 RON | 0 RON |
| Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung | 2.609 RON | 6.086 RON |
| Active circulanteActive folosite în activitatea curentă | 30.146 RON | 38.195 RON |
| Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante | 32.755 RON | 44.281 RON |
| StocuriBunuri și materiale în stoc | 0 RON | 0 RON |
| CreanțeSume de încasat | 13.890 RON | 23.677 RON |
| Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești | 16.256 RON | 14.518 RON |
| Datorii totaleTotalul datoriilor raportate | 20.715 RON | 20.867 RON |
| Capital propriuCapitaluri proprii raportate | 12.995 RON | 24.428 RON |
| Capital socialCapitalul social din bilanț | Neraportat | Neraportat |
| Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați | 1 persoane | 1 persoane |
Structura activelor
Distribuția activelor · 2024
Datorii și active
Comparație la finalul anului 2024
Datorii totale / active totale afișate
Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.
Rate de eficiență · 2024
- ROA
- 0,0 %Profit net / active totale
- ROE
- 0,0 %Profit net / capital propriu
- Lichiditate afișată
- 1,46 Active circulante / datorii totale
- Solvabilitate afișată
- 39,7 %Capital propriu / active totale
Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.
Bilanțuri anuale
Toate cele 13 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.
Venituri, cheltuieli și rezultate
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Cifră de afaceri netă | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit brut | Profit net | Pierdere brută | Pierdere netă |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 48.915 -35,6% față de anul precedent | 48.929 | 60.362 | 0 -100,0% față de anul precedent | 0 -100,0% față de anul precedent | 11.433 | 11.433 |
| 2023 | 76.002 +38,8% față de anul precedent | 76.194 | 51.261 | 24.933 -13,9% față de anul precedent | 24.188 -14,9% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2022 | 54.756 -4,3% față de anul precedent | 54.954 | 25.983 | 28.971 -15,1% față de anul precedent | 28.434 -12,4% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2021 | 57.216 +18,3% față de anul precedent | 57.394 | 23.263 | 34.131 +23,9% față de anul precedent | 32.449 +23,8% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2020 | 48.371 -15,5% față de anul precedent | 48.514 | 20.961 | 27.553 -28,9% față de anul precedent | 26.206 -29,2% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2019 | 57.269 -3,2% față de anul precedent | 57.932 | 19.195 | 38.737 -6,6% față de anul precedent | 37.019 -6,6% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2018 | 59.166 -10,5% față de anul precedent | 59.378 | 17.925 | 41.453 -17,9% față de anul precedent | 39.638 -18,3% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2017 | 66.073 -47,7% față de anul precedent | 67.287 | 16.795 | 50.492 -54,8% față de anul precedent | 48.501 -55,0% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2016 | 126.415 -18,5% față de anul precedent | 127.709 | 16.104 | 111.605 -9,9% față de anul precedent | 107.812 -9,5% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2015 | 155.195 +61,9% față de anul precedent | 156.548 | 32.694 | 123.854 +57,5% față de anul precedent | 119.181 +57,3% față de anul precedent | Neraportat | 0 |
| 2014 | 95.879 -26,6% față de anul precedent | 96.335 | 17.685 | 78.650 -28,6% față de anul precedent | 75.768 -28,6% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2013 | 130.642 +117,6% față de anul precedent | 134.823 | 24.679 | 110.144 +93,0% față de anul precedent | 106.099 +92,0% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2012 | 60.028 | 60.028 | 2.956 | 57.072 | 55.271 | 0 | 0 |
Active și disponibilități
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Active imobilizate | Active circulante | Active totale | Stocuri | Creanțe | Casa și conturi la bănci |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 2.609 | 30.146 | 32.755 | 0 | 13.890 | 16.256 |
| 2023 | 6.086 | 38.195 | 44.281 | 0 | 23.677 | 14.518 |
| 2022 | 9.564 | 22.315 | 31.879 | 0 | 3.399 | 18.916 |
| 2021 | 13.042 | 22.504 | 35.546 | 0 | 3.327 | 19.177 |
| 2020 | 16.520 | 13.313 | 29.833 | 0 | 9.823 | 3.490 |
| 2019 | 20.618 | 18.665 | 39.283 | 0 | 10.741 | 7.924 |
| 2018 | 2.325 | 40.350 | 42.675 | 0 | 20.894 | 19.456 |
| 2017 | 4.089 | 48.187 | 52.276 | 0 | 7.755 | 40.432 |
| 2016 | 5.853 | 112.431 | 118.284 | 0 | 13.310 | 99.121 |
| 2015 | 7.618 | 122.517 | 130.135 | 0 | 55.672 | 66.845 |
| 2014 | 9.382 | 80.118 | 89.500 | 0 | 71.810 | 8.308 |
| 2013 | 4.170 | 104.866 | 109.036 | 0 | 90.803 | 14.063 |
| 2012 | 0 | 59.120 | 59.120 | 0 | 58.941 | 179 |
Datorii, capital și salariați
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Datorii totale | Capital propriu | Capital social | Număr mediu de salariați |
|---|---|---|---|---|
| 2024 | 20.715 -0,7% față de anul precedent | 12.995 | Neraportat | 1 0,0% față de anul precedent |
| 2023 | 20.867 +471,9% față de anul precedent | 24.428 | Neraportat | 1 0,0% față de anul precedent |
| 2022 | 3.649 +8,9% față de anul precedent | 28.674 | Neraportat | 1 0,0% față de anul precedent |
| 2021 | 3.350 -4,2% față de anul precedent | 32.689 | Neraportat | 1 0,0% față de anul precedent |
| 2020 | 3.498 +59,7% față de anul precedent | 26.446 | Neraportat | 1 0,0% față de anul precedent |
| 2019 | 2.191 -27,4% față de anul precedent | 37.259 | Neraportat | 1 0,0% față de anul precedent |
| 2018 | 3.019 -14,6% față de anul precedent | 39.878 | Neraportat | 1 0,0% față de anul precedent |
| 2017 | 3.535 -65,5% față de anul precedent | 48.741 | Neraportat | 1 0,0% față de anul precedent |
| 2016 | 10.232 -4,5% față de anul precedent | 108.052 | Neraportat | 1 0,0% față de anul precedent |
| 2015 | 10.714 -20,6% față de anul precedent | 119.421 | Neraportat | 1 0,0% față de anul precedent |
| 2014 | 13.492 +393,0% față de anul precedent | 76.008 | Neraportat | 1 0,0% față de anul precedent |
| 2013 | 2.737 -25,0% față de anul precedent | 106.299 | Neraportat | 1 0,0% față de anul precedent |
| 2012 | 3.649 | 55.471 | Neraportat | 1 |
„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.
Scor de risc estimat
O privire asupra indicatorilor financiari · 2024
Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.
Cum se calculează și cum se citește scorul?
Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.
Acționariat și capital
Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.
Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.
Persoane asociate
0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.
Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.
Conexiuni
Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.
Grafic conexiuni
Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.
Parcursul firmei
Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.
15 repere. O singură cronologie.
Din 2012 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.
2024 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 48.915 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 48.915 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 48.915 RON -35.64% față de anul precedent
- Profit net
- 0 RON -100% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 11.433 RON
- Angajati
- 1 0% față de anul precedent
- Datorii
- 20.715 RON -0.73% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20242023 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 76.002 RON. Profit: 24.188 RON
Cifra de afaceri: 76.002 RON. Profit: 24.188 RON
- Cifra de afaceri
- 76.002 RON +38.8% față de anul precedent
- Profit net
- 24.188 RON -14.93% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1 0% față de anul precedent
- Datorii
- 20.867 RON +471.86% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20232022 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 54.756 RON. Profit: 28.434 RON
Cifra de afaceri: 54.756 RON. Profit: 28.434 RON
- Cifra de afaceri
- 54.756 RON -4.3% față de anul precedent
- Profit net
- 28.434 RON -12.37% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1 0% față de anul precedent
- Datorii
- 3.649 RON +8.93% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20222021 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 57.216 RON. Profit: 32.449 RON
Cifra de afaceri: 57.216 RON. Profit: 32.449 RON
- Cifra de afaceri
- 57.216 RON +18.29% față de anul precedent
- Profit net
- 32.449 RON +23.82% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1 0% față de anul precedent
- Datorii
- 3.350 RON -4.23% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20212020 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 48.371 RON. Profit: 26.206 RON
Cifra de afaceri: 48.371 RON. Profit: 26.206 RON
- Cifra de afaceri
- 48.371 RON -15.54% față de anul precedent
- Profit net
- 26.206 RON -29.21% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1 0% față de anul precedent
- Datorii
- 3.498 RON +59.65% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20202019 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 57.269 RON. Profit: 37.019 RON
Cifra de afaceri: 57.269 RON. Profit: 37.019 RON
- Cifra de afaceri
- 57.269 RON -3.21% față de anul precedent
- Profit net
- 37.019 RON -6.61% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1 0% față de anul precedent
- Datorii
- 2.191 RON -27.43% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20192018 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2018Cifra de afaceri: 59.166 RON. Profit: 39.638 RON
Cifra de afaceri: 59.166 RON. Profit: 39.638 RON
- Cifra de afaceri
- 59.166 RON -10.45% față de anul precedent
- Profit net
- 39.638 RON -18.27% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1 0% față de anul precedent
- Datorii
- 3.019 RON -14.6% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20182017 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2017Cifra de afaceri: 66.073 RON. Profit: 48.501 RON
Cifra de afaceri: 66.073 RON. Profit: 48.501 RON
- Cifra de afaceri
- 66.073 RON -47.73% față de anul precedent
- Profit net
- 48.501 RON -55.01% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1 0% față de anul precedent
- Datorii
- 3.535 RON -65.45% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20172016 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2016Cifra de afaceri: 126.415 RON. Profit: 107.812 RON
Cifra de afaceri: 126.415 RON. Profit: 107.812 RON
- Cifra de afaceri
- 126.415 RON -18.54% față de anul precedent
- Profit net
- 107.812 RON -9.54% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1 0% față de anul precedent
- Datorii
- 10.232 RON -4.5% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20162015 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2015Cifra de afaceri: 155.195 RON. Profit: 119.181 RON
Cifra de afaceri: 155.195 RON. Profit: 119.181 RON
- Cifra de afaceri
- 155.195 RON +61.87% față de anul precedent
- Profit net
- 119.181 RON +57.3% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1 0% față de anul precedent
- Datorii
- 10.714 RON -20.59% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20152014 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2014Cifra de afaceri: 95.879 RON. Profit: 75.768 RON
Cifra de afaceri: 95.879 RON. Profit: 75.768 RON
- Cifra de afaceri
- 95.879 RON -26.61% față de anul precedent
- Profit net
- 75.768 RON -28.59% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1 0% față de anul precedent
- Datorii
- 13.492 RON +392.95% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20142013 2 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2013Cifra de afaceri: 130.642 RON. Profit: 106.099 RON
Cifra de afaceri: 130.642 RON. Profit: 106.099 RON
- Cifra de afaceri
- 130.642 RON +117.64% față de anul precedent
- Profit net
- 106.099 RON +91.96% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1 0% față de anul precedent
- Datorii
- 2.737 RON -24.99% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2013Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInceput TVA la incasareCompania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.
Compania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.
2012 2 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2012Cifra de afaceri: 60.028 RON. Profit: 55.271 RON
Cifra de afaceri: 60.028 RON. Profit: 55.271 RON
- Cifra de afaceri
- 60.028 RON
- Profit net
- 55.271 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1
- Datorii
- 3.649 RON
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2012ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataJALAPENO SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 6391 in Mun. Cluj-Napoca (CLUJ)
JALAPENO SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 6391 in Mun. Cluj-Napoca (CLUJ)
Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.
Publicații ONRC
0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.
Dosare instanță
0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată
Achiziții publice (SEAP)
Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro
Clasamente și premii
Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.
Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.
Recenzii
Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!
Firme similare
Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.
Firme de mărime apropiată — CAEN 6391, Cluj
Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 6391, Cluj
Alte firme din Cluj
Întrebări frecvente
Răspunsuri din datele publicate în acest profil.
Care este CUI-ul JALAPENO SRL?
CUI-ul JALAPENO SRL este 30916299.
Unde este sediul JALAPENO SRL?
JALAPENO SRL are sediul in Romania, CLUJ, Mun. Cluj-Napoca, Str. Eugen Ionesco nr. 47C, Mun. Cluj-Napoca, judetul CLUJ.
Cand a fost infiintata JALAPENO SRL?
JALAPENO SRL a fost infiintata in anul 2012 (13 ani de activitate).
Care a fost cifra de afaceri a JALAPENO SRL in 2024?
In 2024, JALAPENO SRL a raportat o cifra de afaceri de 48.915 RON.
Cati angajati are JALAPENO SRL?
JALAPENO SRL a raportat un numar mediu de 1 salariat in 2024.
Ce activitate are JALAPENO SRL?
JALAPENO SRL are codul CAEN principal 6391 (Activităţi ale portalurilor web).
Ce profit a inregistrat JALAPENO SRL in 2024?
JALAPENO SRL a inregistrat o pierdere neta de 11.433 RON in 2024.
Surse și actualizare
Contextul datelor, într-un singur loc.
- Identificare și situație fiscală
- Registrele publice ANAF și ONRC
- Date financiare
- Bilanțurile anuale disponibile · 13 exerciții financiare
- Publicații ONRC
- 0 înregistrări încărcate
- Ultima actualizare a profilului
- 12 octombrie 2026
- Următoarea actualizare disponibilă
- 12 noiembrie 2026
Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.
Date personale (GDPR)
Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.