Radiat

EDIMAT PARTS SRL

CUI: 30932758
CIF: 30932758
Reg. Com.: J2012001030249
CAEN: 4782
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 21 noiembrie 2012 · 13 ani
Radiată din: 20 martie 2026
Distribuie:

Comerţ cu amănuntul al pieselor şi accesoriilor pentru autovehicule

Surse și actualizare

Actualizat: 14 octombrie 2026 la 22:23

Despre EDIMAT PARTS SRL

EDIMAT PARTS SRL este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Sat Mocira Com. Recea, judetul MARAMUREŞ, infiintata in 2012 (13 ani de activitate). Activitatea principala este "Comerţ cu amănuntul al pieselor şi accesoriilor pentru autovehicule" (cod CAEN 4782), in sectorul comert cu ridicata si cu amanuntul. Conform datelor oficiale, firma figureaza in prezent ca radiat (din martie 2026).

In 2024, EDIMAT PARTS SRL a raportat o cifra de afaceri de 126.713 RON, in crestere fata de anul precedent (+5.2%). Profitul net inregistrat a fost de 0 RON (in scadere accentuata).

Conducerea inregistrata cuprinde 1 persoana (asociati si/sau administratori).

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
126.713 RON
Venituri totale
126.707 RON
Cheltuieli totale
129.127 RON
Profit brut
0 RON
Profit net
0 RON
Marja profit net
0,00%
Active imobilizate
1.778 RON
Active circulante
97.001 RON
Stocuri
0 RON
Creanțe
65.883 RON
Casa & conturi bănci
31.118 RON
Capital propriu
63.412 RON

Contact

AdresaRomania, MARAMUREŞ, Sat Mocira Com. Recea, Str. Mara nr. 6, 437228
Telefon0362401991

Adresă sediu social

Romania, MARAMUREŞ, Sat Mocira Com. Recea, Str. Mara nr. 6, 437228
Cod poștal: 437228
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, MARAMUREŞ, Sat Mocira Com. Recea, Str. Mara nr. 6, 437228
Cod postal
437228
Date juridice și fiscale

Alte date din registru

Data inactivării în sursă
20 martie 2026

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Radiere din 20.03.2026
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Maramureş
Platitor TVA
Nu

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2012 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
126.713 RON
Rezultat net
-2.420 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 126.713 RON 120.491 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 126.707 RON 158.504 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 129.127 RON 140.901 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 0 RON 17.603 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 0 RON 16.192 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 2.420 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 2.420 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 1.778 RON 1.778 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 97.001 RON 124.139 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 98.779 RON 125.917 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 0 RON 0 RON
CreanțeSume de încasat 65.883 RON 110.092 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 31.118 RON 14.047 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 32.100 RON 56.818 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 63.412 RON 65.832 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 0 persoane 0 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active98.779RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

32,5 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale98.779 RON
Datorii totale32.100 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
0,0 %Profit net / active totale
ROE
0,0 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
3,02 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
64,2 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 13 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

13 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 126.713 +5,2% față de anul precedent 126.707 129.127 0 -100,0% față de anul precedent 0 -100,0% față de anul precedent 2.420 2.420
2023 120.491 -49,6% față de anul precedent 158.504 140.901 17.603 -66,5% față de anul precedent 16.192 -67,9% față de anul precedent 0 0
2022 239.226 -16,6% față de anul precedent 239.226 186.697 52.529 +855,3% față de anul precedent 50.448 +1.853,1% față de anul precedent 0 0
2021 286.964 +28,1% față de anul precedent 297.821 292.322 5.499 -47,0% față de anul precedent 2.583 -69,0% față de anul precedent 0 0
2020 223.943 +304,4% față de anul precedent 223.943 213.560 10.383 +42,6% față de anul precedent 8.340 +24,0% față de anul precedent 0 0
2019 55.375 55.347 48.066 7.281 6.727 0 0
2018 0 0 0 0 0 0 0
2017 0 0 0 0 0 0 0
2016 0 0 0 0 0 0 0
2015 0 0 0 0 0 0 0
2014 0 0 0 0 0 0 0
2013 0 0 0 0 0 0 0
2012 0 0 0 0 0 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

13 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 1.778 97.001 98.779 0 65.883 31.118
2023 1.778 124.139 125.917 0 110.092 14.047
2022 65.695 175.274 240.969 0 160.693 14.581
2021 72.434 17.291 89.725 46 17.155 90
2020 16.800 59.766 76.566 0 51.543 8.223
2019 16.800 22.902 39.702 3.164 3.999 15.739
2018 598 106 704 0 67 39
2017 598 106 704 0 67 39
2016 598 -150 448 0 67 -217
2015 598 230 828 0 67 163
2014 598 267 865 0 67 200
2013 598 237 835 0 67 170
2012 598 237 835 0 67 170

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

13 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 32.100 -43,5% față de anul precedent 63.412 Neraportat 0
2023 56.818 -66,3% față de anul precedent 65.832 Neraportat 0 -100,0% față de anul precedent
2022 168.386 +149,1% față de anul precedent 69.098 Neraportat 2 -33,3% față de anul precedent
2021 67.591 +11,7% față de anul precedent 18.650 Neraportat 3
2020 60.499 +75,6% față de anul precedent 16.067 Neraportat 0 -100,0% față de anul precedent
2019 34.461 +1.473,6% față de anul precedent 7.727 Neraportat 2
2018 2.190 0,0% față de anul precedent 1.000 Neraportat 0
2017 2.190 +1.464,3% față de anul precedent 1.000 Neraportat 0
2016 140 1.000 Neraportat 0
2015 0 -100,0% față de anul precedent 1.000 Neraportat 0
2014 37 +428,6% față de anul precedent 1.000 Neraportat 0
2013 7 0,0% față de anul precedent 1.000 Neraportat 0
2012 7 1.000 Neraportat 0

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

32din 100 de puncte
Risc moderat

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare2 / 20
Profitabilitate15 / 20
Evoluția veniturilor5 / 20
Pierderi consecutive10 / 20
Lichiditate0 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

1 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Persoane asociate, roluri și localități
PersoanăRolȚarăLocalitate / județ
IFIONUŢ FLORIN COSTEfondatorNeraportatăNeraportată

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

16 repere. O singură cronologie.

Din 2012 până în 2026 · datele disponibile în acest profil.

2012 → 2026
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
16 repere · toți anii

2026 2 repere

Stare companieStare companieFirma a fost radiataCompania a fost radiata din Registrul Comertului.

Compania a fost radiata din Registrul Comertului.

data publicăriiPublicații ONRCRadiere — Buletin 10963/2026conform art. 227 coroborat cu art. 235 din Legea nr. 31/1990

conform art. 227 coroborat cu art. 235 din Legea nr. 31/1990

Deschide înregistrarea completă

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 126.713 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 126.713 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
126.713 RON +5.16% față de anul precedent
Profit net
0 RON -100% față de anul precedent
Pierdere neta
2.420 RON
Angajati
0
Datorii
32.100 RON -43.5% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 120.491 RON. Profit: 16.192 RON

Cifra de afaceri: 120.491 RON. Profit: 16.192 RON

Cifra de afaceri
120.491 RON -49.63% față de anul precedent
Profit net
16.192 RON -67.9% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0 -100% față de anul precedent
Datorii
56.818 RON -66.26% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 239.226 RON. Profit: 50.448 RON

Cifra de afaceri: 239.226 RON. Profit: 50.448 RON

Cifra de afaceri
239.226 RON -16.64% față de anul precedent
Profit net
50.448 RON +1853.08% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
2 -33.33% față de anul precedent
Datorii
168.386 RON +149.12% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 286.964 RON. Profit: 2.583 RON

Cifra de afaceri: 286.964 RON. Profit: 2.583 RON

Cifra de afaceri
286.964 RON +28.14% față de anul precedent
Profit net
2.583 RON -69.03% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
3
Datorii
67.591 RON +11.72% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021

2020 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 223.943 RON. Profit: 8.340 RON

Cifra de afaceri: 223.943 RON. Profit: 8.340 RON

Cifra de afaceri
223.943 RON +304.41% față de anul precedent
Profit net
8.340 RON +23.98% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0 -100% față de anul precedent
Datorii
60.499 RON +75.56% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020

2019 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 55.375 RON. Profit: 6.727 RON

Cifra de afaceri: 55.375 RON. Profit: 6.727 RON

Cifra de afaceri
55.375 RON
Profit net
6.727 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
2
Datorii
34.461 RON +1473.56% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2019

2018 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2018Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
0 RON
Profit net
0 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
2.190 RON 0% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2018

2017 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2017Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
0 RON
Profit net
0 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
2.190 RON +1464.29% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2017

2016 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2016Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
0 RON
Profit net
0 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
140 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2016

2015 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2015Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
0 RON
Profit net
0 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
0 RON -100% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2015

2014 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2014Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
0 RON
Profit net
0 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
37 RON +428.57% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2014

2013 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2013Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
0 RON
Profit net
0 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
7 RON 0% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2013

2012 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2012Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
0 RON
Profit net
0 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
7 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2012
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataEDIMAT PARTS SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4782 in Sat Mocira Com. Recea (MARAMUREŞ)

EDIMAT PARTS SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4782 in Sat Mocira Com. Recea (MARAMUREŞ)

16 din 16 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

1 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

20.032026Radiere · Buletin 10963/2026conform art. 227 coroborat cu art. 235 din Legea nr. 31/1990
Companie
EDIMAT PARTS SRL
CUI
30932758
Tip în sursă
Deletion
Data buletinului
20.03.2026
Registrul Comerțului
J2012001030249
EUID
ROONRC.J2012001030249
Sediu
Jud. Maramureş, Sat Mocira, Comuna Recea, Strada MARA, Nr. 6
Județ
Maramureş
Număr încheiere
237999
Data încheierii
20.03.2026
Număr dosar
1203272
Data dosarului
19.03.2026
Tribunal
Maramures
Registrator
Petru Hotea
Motiv radiere
conform art. 227 coroborat cu art. 235 din Legea nr. 31/1990
Vezi Buletinul ONRC nr. 10963/2026 (PDF)

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Cele mai mari firme — CAEN 4782, Maramureş

ADETRANS SRL
CUI: 2213161CAEN: 4782
Activ
MARAMUREŞ, Mun. Sighetu Marmaţiei1992-11-29
fara e-Factura
Cifra afaceri
12.526.174 RON
Profit
116.997 RON
Angajati
9
SENECA SERV SRL
CUI: 6500544CAEN: 4782
Activ
MARAMUREŞ, Mun. Baia Mare1994-12-07
fara e-Factura
Cifra afaceri
10.905.377 RON
Profit
1.621.948 RON
Angajati
48
RAROPEM RO SRL
CUI: 33937911CAEN: 4782
Activ
MARAMUREŞ, Mun. Baia Mare2015-01-05
fara e-Factura
Cifra afaceri
7.242.808 RON
Profit
1.096.084 RON
Angajati
5
AUTOLAND SRL
CUI: 15970405CAEN: 4782
Activ
MARAMUREŞ, Loc. Buşag Orş. Tăuţii-Măgherăuş2003-12-08
fara e-Factura
Cifra afaceri
7.224.326 RON
Profit
729.574 RON
Angajati
26
SILMECOM SRL
CUI: 9139194CAEN: 4782
Activ
MARAMUREŞ, Mun. Baia Mare1997-02-07
fara e-Factura
Cifra afaceri
6.209.998 RON
Profit
435.833 RON
Angajati
8
7AM AUTOPARTS S.R.L.
CUI: 48782386CAEN: 4782
Activ
MARAMUREŞ, Sat Satu Nou de Jos Com. Groşi2023-09-14
fara e-Factura
Cifra afaceri
5.989.818 RON
Profit
273.847 RON
Angajati
6
ADBG DEDICATED SOLUTIONS S.R.L.
CUI: 42643648CAEN: 4782
Activ
MARAMUREŞ, Sat Coltău Com. Coltău2020-06-18
fara e-Factura
Cifra afaceri
5.234.666 RON
Profit
629.574 RON
Angajati
4
MOTOR GLASS SRL
CUI: 14755778CAEN: 4782
Activ
MARAMUREŞ, Mun. Baia Mare2002-07-17
fara e-Factura
Cifra afaceri
4.940.652 RON
Profit
295.291 RON
Angajati
9
CIPRI AUTO TEILE S.R.L.
CUI: 37376110CAEN: 4782
Activ
MARAMUREŞ, Sat Satu Nou de Jos Com. Groşi2017-04-12
fara e-Factura
Cifra afaceri
4.673.615 RON
Profit
0 RON
Angajati
5
ENTERPRISE CONS SRL
CUI: 8861677CAEN: 4782
Activ
MARAMUREŞ, Mun. Baia Mare1996-10-16
fara e-Factura
Cifra afaceri
3.060.835 RON
Profit
84.951 RON
Angajati
6

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul EDIMAT PARTS SRL?

CUI-ul EDIMAT PARTS SRL este 30932758.

Unde este sediul EDIMAT PARTS SRL?

EDIMAT PARTS SRL are sediul in Romania, MARAMUREŞ, Sat Mocira Com. Recea, Str. Mara nr. 6, 437228, Sat Mocira Com. Recea, judetul MARAMUREŞ.

Cand a fost infiintata EDIMAT PARTS SRL?

EDIMAT PARTS SRL a fost infiintata in anul 2012 (13 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a EDIMAT PARTS SRL in 2024?

In 2024, EDIMAT PARTS SRL a raportat o cifra de afaceri de 126.713 RON.

Ce activitate are EDIMAT PARTS SRL?

EDIMAT PARTS SRL are codul CAEN principal 4782 (Comerţ cu amănuntul al pieselor şi accesoriilor pentru autovehicule).

Ce profit a inregistrat EDIMAT PARTS SRL in 2024?

EDIMAT PARTS SRL a inregistrat o pierdere neta de 2.420 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 13 exerciții financiare
Publicații ONRC
1 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
14 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
14 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.