Activ

METAL PROIECT PROSPER SRL

CUI: 31048963
CIF: 31048963
Reg. Com.: J10/1047/2012
CAEN: 2511
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 28 decembrie 2012 · 13 ani
Distribuie:

Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice

Surse și actualizare

Actualizat: 14 octombrie 2026 la 04:15

Despre METAL PROIECT PROSPER SRL

METAL PROIECT PROSPER SRL este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Mun. Buzău, judetul BUZĂU, infiintata in 2012 (13 ani de activitate). Activitatea principala este "Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice" (cod CAEN 2511), in sectorul industria prelucratoare. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, METAL PROIECT PROSPER SRL a raportat o cifra de afaceri de 0 RON, in scadere accentuata fata de anul precedent (-100.0%). Profitul net inregistrat a fost de 0 RON.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
0 RON
Venituri totale
0 RON
Cheltuieli totale
2.247 RON
Profit brut
0 RON
Profit net
0 RON
Active imobilizate
14.640 RON
Active circulante
111.795 RON
Stocuri
0 RON
Creanțe
111.493 RON
Casa & conturi bănci
302 RON
Capital propriu
-118.210 RON

Contact

AdresaRomania, BUZĂU, Mun. Buzău, Str. Dreaptă nr. 2, 120009
Telefon0724289388

Adresă sediu social

Romania, BUZĂU, Mun. Buzău, Str. Dreaptă nr. 2, 120009
Cod poștal: 127488
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, BUZĂU, Sat Potârnicheşti Com. Poşta Câlnău, POTÎRNICHEŞTI nr. 93, 127488
Cod postal
127488
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 28.12.2012
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Buzău
Platitor TVA
Nu

Informatii fiscale

TVA la incasare
30 aprilie 2013 - 1 aprilie 2016

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2012 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
0 RON
Rezultat net
-2.247 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 0 RON 19.797 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 0 RON 19.797 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 2.247 RON 79.277 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 0 RON 0 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 0 RON 0 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 2.247 RON 59.480 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 2.247 RON 59.678 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 14.640 RON 16.887 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 111.795 RON 111.795 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 126.435 RON 128.682 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 0 RON 0 RON
CreanțeSume de încasat 111.493 RON 111.493 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 302 RON 302 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 244.645 RON 244.645 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate -118.210 RON -115.963 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 0 persoane 1 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active126.435RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

193,5 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale126.435 RON
Datorii totale244.645 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
0,0 %Profit net / active totale
ROE
-0,0 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
0,46 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
-93,5 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 13 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

13 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 0 -100,0% față de anul precedent 0 2.247 0 0 2.247 2.247
2023 19.797 -80,7% față de anul precedent 19.797 79.277 0 0 59.480 59.678
2022 102.612 -43,7% față de anul precedent 102.612 146.351 0 0 43.739 44.765
2021 182.267 +55,9% față de anul precedent 182.267 217.894 0 0 35.627 37.450
2020 116.914 0,0% față de anul precedent 118.057 125.609 0 -100,0% față de anul precedent 0 -100,0% față de anul precedent 7.552 8.733
2019 116.914 -0,9% față de anul precedent 121.052 106.078 14.974 -45,7% față de anul precedent 13.763 -47,8% față de anul precedent 0 0
2018 118.014 -7,7% față de anul precedent 118.014 90.460 27.554 -27,6% față de anul precedent 26.374 -28,2% față de anul precedent 0 0
2017 127.793 -12,8% față de anul precedent 127.793 89.762 38.031 -22,4% față de anul precedent 36.753 -10,7% față de anul precedent 0 0
2016 146.481 -60,9% față de anul precedent 146.481 97.462 49.019 -70,1% față de anul precedent 41.176 -70,8% față de anul precedent 0 0
2015 374.784 +34,1% față de anul precedent 320.140 156.193 163.947 +59,1% față de anul precedent 140.995 +49,6% față de anul precedent Neraportat 0
2014 279.471 +46,8% față de anul precedent 347.483 244.434 103.049 94.245 0 0
2013 190.335 191.470 210.326 0 0 18.856 24.600
2012 0 0 0 0 0 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

13 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 14.640 111.795 126.435 0 111.493 302
2023 16.887 111.795 128.682 0 111.493 302
2022 20.640 89.549 110.189 0 86.533 3.016
2021 28.431 58.597 87.028 0 58.484 113
2020 36.097 78.658 114.755 0 78.654 4
2019 44.459 91.956 136.415 0 88.960 2.996
2018 52.821 98.446 151.267 0 97.127 1.319
2017 59.654 90.302 149.956 0 90.255 47
2016 67.052 141.081 208.133 0 107.313 33.768
2015 72.210 109.444 181.654 0 37.824 71.620
2014 77.235 197.980 275.215 56.188 61.654 80.138
2013 86.949 15.327 102.276 9.767 4.494 1.066
2012 0 200 200 0 0 200

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

13 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 244.645 0,0% față de anul precedent -118.210 Neraportat 0 -100,0% față de anul precedent
2023 244.645 +47,0% față de anul precedent -115.963 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2022 166.474 +68,9% față de anul precedent -56.285 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2021 98.548 +11,0% față de anul precedent -11.520 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2020 88.825 +71,6% față de anul precedent 25.930 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2019 51.753 -35,6% față de anul precedent 84.662 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2018 80.368 +45,0% față de anul precedent 70.899 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2017 55.431 +10,1% față de anul precedent 94.525 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2016 50.361 -22,6% față de anul precedent 157.772 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2015 65.059 -68,3% față de anul precedent 116.595 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2014 205.370 +62,1% față de anul precedent 69.845 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2013 126.676 -24.400 Neraportat 1
2012 0 200 Neraportat 0

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

85din 100 de puncte
Risc crescut

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare20 / 20
Profitabilitate10 / 20
Evoluția veniturilor20 / 20
Pierderi consecutive20 / 20
Lichiditate15 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

16 repere. O singură cronologie.

Din 2012 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2012 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
16 repere · toți anii

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
0 RON -100% față de anul precedent
Profit net
0 RON
Pierdere neta
2.247 RON
Angajati
0 -100% față de anul precedent
Datorii
244.645 RON 0% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 19.797 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 19.797 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
19.797 RON -80.71% față de anul precedent
Profit net
0 RON
Pierdere neta
59.678 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
244.645 RON +46.96% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 102.612 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 102.612 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
102.612 RON -43.7% față de anul precedent
Profit net
0 RON
Pierdere neta
44.765 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
166.474 RON +68.93% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 182.267 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 182.267 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
182.267 RON +55.9% față de anul precedent
Profit net
0 RON
Pierdere neta
37.450 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
98.548 RON +10.95% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021

2020 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 116.914 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 116.914 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
116.914 RON 0% față de anul precedent
Profit net
0 RON -100% față de anul precedent
Pierdere neta
8.733 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
88.825 RON +71.63% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020

2019 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 116.914 RON. Profit: 13.763 RON

Cifra de afaceri: 116.914 RON. Profit: 13.763 RON

Cifra de afaceri
116.914 RON -0.93% față de anul precedent
Profit net
13.763 RON -47.82% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
51.753 RON -35.6% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2019

2018 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2018Cifra de afaceri: 118.014 RON. Profit: 26.374 RON

Cifra de afaceri: 118.014 RON. Profit: 26.374 RON

Cifra de afaceri
118.014 RON -7.65% față de anul precedent
Profit net
26.374 RON -28.24% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
80.368 RON +44.99% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2018

2017 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2017Cifra de afaceri: 127.793 RON. Profit: 36.753 RON

Cifra de afaceri: 127.793 RON. Profit: 36.753 RON

Cifra de afaceri
127.793 RON -12.76% față de anul precedent
Profit net
36.753 RON -10.74% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
55.431 RON +10.07% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2017

2016 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2016Cifra de afaceri: 146.481 RON. Profit: 41.176 RON

Cifra de afaceri: 146.481 RON. Profit: 41.176 RON

Cifra de afaceri
146.481 RON -60.92% față de anul precedent
Profit net
41.176 RON -70.8% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
50.361 RON -22.59% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2016
Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleSfarsit TVA la incasareCompania a renuntat la sistemul de TVA la incasare.

Compania a renuntat la sistemul de TVA la incasare.

2015 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2015Cifra de afaceri: 374.784 RON. Profit: 140.995 RON

Cifra de afaceri: 374.784 RON. Profit: 140.995 RON

Cifra de afaceri
374.784 RON +34.1% față de anul precedent
Profit net
140.995 RON +49.6% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
65.059 RON -68.32% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2015

2014 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2014Cifra de afaceri: 279.471 RON. Profit: 94.245 RON

Cifra de afaceri: 279.471 RON. Profit: 94.245 RON

Cifra de afaceri
279.471 RON +46.83% față de anul precedent
Profit net
94.245 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
205.370 RON +62.12% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2014

2013 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2013Cifra de afaceri: 190.335 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 190.335 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
190.335 RON
Profit net
0 RON
Pierdere neta
24.600 RON
Angajati
1
Datorii
126.676 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2013
Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInceput TVA la incasareCompania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.

Compania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.

2012 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2012Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
0 RON
Profit net
0 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
0 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2012
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataMETAL PROIECT PROSPER SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 2511 in Mun. Buzău (BUZĂU)

METAL PROIECT PROSPER SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 2511 in Mun. Buzău (BUZĂU)

16 din 16 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 2511, Buzău

SPLASH DAS AUTO SRL
CUI: 30801833CAEN: 2511
Activ
BUZĂU, Mun. Râmnicu Sărat2012-10-18
fara e-Factura
Cifra afaceri
103.369 RON
Profit
36.661 RON
Angajati
1
REPCAZCOND SRL
CUI: 31665810CAEN: 2511
Activ
BUZĂU, Mun. Buzău2013-05-20
fara e-Factura
Cifra afaceri
2.181.351 RON
Profit
0 RON
Angajati
17
TOP ART ENGINEERING SRL
CUI: 30623515CAEN: 2511
Activ
BUZĂU, Sat Dealul Viei Com. Merei2012-09-04
fara e-Factura
Cifra afaceri
7.169.633 RON
Profit
625.658 RON
Angajati
4
SALDINOX CONSULTING SRL
CUI: 32700568CAEN: 2511
Activ
BUZĂU, Mun. Buzău2014-01-24
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.042.769 RON
Profit
370.020 RON
Angajati
7

Alte firme din Buzău

PETRO DARLUK SRL
CUI: 31048998CAEN: 4619
Activ
BUZĂU, Sat Scurteşti Com. Vadu Paşii2012-12-28
fara e-Factura
Cifra afaceri
660.492 RON
Profit
35.540 RON
Angajati
1
GIVET ACTIV SRL
CUI: 30986065CAEN: 7500
Activ
BUZĂU, Mun. Buzău2012-12-06
fara e-Factura
Cifra afaceri
2.413.373 RON
Profit
205.318 RON
Angajati
6
ULTRA MIX BRO SRL
CUI: 31382288CAEN: 9510
Activ
BUZĂU, Mun. Buzău2013-03-19
fara e-Factura
Cifra afaceri
183.561 RON
Profit
40.351 RON
Angajati
1
INTERCAR DIRECT SRL
CUI: 26396490CAEN: 8210
Activ
BUZĂU, Sat Căpăţâneşti Com. Mărăcineni2010-01-14
fara e-Factura
Cifra afaceri
95.121 RON
Profit
12.578 RON
Angajati
1

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul METAL PROIECT PROSPER SRL?

CUI-ul METAL PROIECT PROSPER SRL este 31048963.

Unde este sediul METAL PROIECT PROSPER SRL?

METAL PROIECT PROSPER SRL are sediul in Romania, BUZĂU, Mun. Buzău, Str. Dreaptă nr. 2, 120009, Mun. Buzău, judetul BUZĂU.

Cand a fost infiintata METAL PROIECT PROSPER SRL?

METAL PROIECT PROSPER SRL a fost infiintata in anul 2012 (13 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a METAL PROIECT PROSPER SRL in 2024?

In 2024, METAL PROIECT PROSPER SRL a raportat o cifra de afaceri de 0 RON.

Ce activitate are METAL PROIECT PROSPER SRL?

METAL PROIECT PROSPER SRL are codul CAEN principal 2511 (Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice).

Ce profit a inregistrat METAL PROIECT PROSPER SRL in 2024?

METAL PROIECT PROSPER SRL a inregistrat o pierdere neta de 2.247 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 13 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
14 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
14 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.