Activ Plătitor TVA

KORBA COM SRL

CUI: 31224954
CIF: RO31224954
Reg. Com.: J2013000231084
CAEN: 4681
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 13 februarie 2013 · 13 ani
Distribuie:

Comerţ cu ridicata al combustibililor solizi, lichizi şi gazoşi şi al produselor derivate

Surse și actualizare

Actualizat: 12 octombrie 2026 la 13:45

Despre KORBA COM SRL

KORBA COM SRL este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Orş. Râşnov, judetul BRAŞOV, infiintata in 2013 (13 ani de activitate). Activitatea principala este "Comerţ cu ridicata al combustibililor solizi, lichizi şi gazoşi şi al produselor derivate" (cod CAEN 4681), in sectorul comert cu ridicata si cu amanuntul. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, KORBA COM SRL a raportat o cifra de afaceri de 644.435 RON, in crestere fata de anul precedent (+47.6%). Profitul net inregistrat a fost de 93.968 RON (in crestere puternica). Pe parcursul ultimilor 11 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 107.552 RON in 2013 la 644.435 RON in 2024.

Este inregistrata ca platitoare de TVA.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
644.435 RON
Venituri totale
683.427 RON
Cheltuieli totale
564.254 RON
Profit brut
119.173 RON
Profit net
93.968 RON
Marja profit net
14,58%
Active imobilizate
119.620 RON
Active circulante
190.818 RON
Stocuri
128.371 RON
Creanțe
2.420 RON
Casa & conturi bănci
60.027 RON
Capital propriu
218.481 RON

Contact

AdresaRomania, BRAŞOV, Orş. Râşnov, Cva. Florilor, 505400
Telefon0745663519

Adresă sediu social

Romania, BRAŞOV, Orş. Râşnov, Cva. Florilor, 505400
Cod poștal: 505400
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, BRAŞOV, Orş. Râşnov, Cva. Florilor, 505400
Cod postal
505400
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 13.02.2013
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Râşnov
Platitor TVA
Da

Stare inactivitate

Data inactivare
7 aprilie 2023
Data reactivare
22 mai 2023

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2013 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
644.435 RON
Rezultat net
93.968 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 644.435 RON 436.455 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 683.427 RON 437.049 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 564.254 RON 406.408 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 119.173 RON 30.641 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 93.968 RON 26.158 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 119.620 RON 23.113 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 190.818 RON 186.429 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 310.438 RON 209.542 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 128.371 RON 89.945 RON
CreanțeSume de încasat 2.420 RON 2.909 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 60.027 RON 93.575 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 91.957 RON 85.029 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 218.481 RON 124.513 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 0 persoane 0 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active310.438RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

29,6 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale310.438 RON
Datorii totale91.957 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
30,3 %Profit net / active totale
ROE
43,0 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
2,08 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
70,4 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 12 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

12 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 644.435 +47,7% față de anul precedent 683.427 564.254 119.173 +288,9% față de anul precedent 93.968 +259,2% față de anul precedent 0 0
2023 436.455 +38,8% față de anul precedent 437.049 406.408 30.641 26.158 0 0
2022 314.477 -12,5% față de anul precedent 314.477 325.160 0 0 10.683 19.928
2021 359.194 +19,6% față de anul precedent 359.195 372.819 0 -100,0% față de anul precedent 0 -100,0% față de anul precedent 13.624 23.929
2020 300.319 +0,1% față de anul precedent 300.319 235.449 64.870 +31,6% față de anul precedent 57.408 +42,4% față de anul precedent 0 0
2019 299.995 +15,3% față de anul precedent 299.995 250.688 49.307 -9,1% față de anul precedent 40.307 -13,2% față de anul precedent 0 0
2018 260.272 +66,1% față de anul precedent 260.272 206.055 54.217 46.410 0 0
2017 156.667 -12,8% față de anul precedent 156.667 182.025 0 -100,0% față de anul precedent 0 -100,0% față de anul precedent 25.358 29.740
2016 179.646 +55,9% față de anul precedent 179.646 146.697 32.949 27.586 0 0
2015 115.258 -41,3% față de anul precedent 115.258 122.703 0 -100,0% față de anul precedent 0 -100,0% față de anul precedent 7.445 10.903
2014 196.342 +82,6% față de anul precedent 196.342 181.024 15.318 -17,0% față de anul precedent 9.427 -38,1% față de anul precedent 0 0
2013 107.552 107.552 89.107 18.445 15.218 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

12 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 119.620 190.818 310.438 128.371 2.420 60.027
2023 23.113 186.429 209.542 89.945 2.909 93.575
2022 32.507 101.703 134.210 45.711 3.195 52.797
2021 47.400 119.586 166.986 60.337 8.674 50.575
2020 0 149.257 149.257 10.785 2.983 135.489
2019 0 98.848 98.848 9.484 2.229 87.135
2018 0 62.407 62.407 1.102 2.411 58.894
2017 0 22.612 22.612 1.045 2.229 19.338
2016 24.624 30.611 55.235 1.901 2.269 26.441
2015 34.474 19.798 54.272 11.662 1.437 6.699
2014 0 37.269 37.269 15.177 525 21.567
2013 758 33.576 34.334 11.077 477 22.022

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

12 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 91.957 +8,2% față de anul precedent 218.481 Neraportat 0
2023 85.029 +137,2% față de anul precedent 124.513 Neraportat 0
2022 35.855 -26,4% față de anul precedent 98.355 Neraportat 0
2021 48.703 +591,3% față de anul precedent 118.283 Neraportat 0
2020 7.045 -49,8% față de anul precedent 142.212 Neraportat 0
2019 14.044 -21,6% față de anul precedent 84.804 Neraportat 0
2018 17.910 -27,0% față de anul precedent 44.497 Neraportat 0
2017 24.526 -10,5% față de anul precedent -1.914 Neraportat 0
2016 27.409 -44,9% față de anul precedent 27.826 Neraportat 0
2015 49.757 +300,5% față de anul precedent 4.515 Neraportat 0
2014 12.424 -34,3% față de anul precedent 24.845 Neraportat 0
2013 18.916 15.418 Neraportat 0

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

0din 100 de puncte
Risc scăzut

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare0 / 20
Profitabilitate0 / 20
Evoluția veniturilor0 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate0 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

15 repere. O singură cronologie.

Din 2013 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2013 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
15 repere · toți anii

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 644.435 RON. Profit: 93.968 RON

Cifra de afaceri: 644.435 RON. Profit: 93.968 RON

Cifra de afaceri
644.435 RON +47.65% față de anul precedent
Profit net
93.968 RON +259.23% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
91.957 RON +8.15% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 3 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 436.455 RON. Profit: 26.158 RON

Cifra de afaceri: 436.455 RON. Profit: 26.158 RON

Cifra de afaceri
436.455 RON +38.79% față de anul precedent
Profit net
26.158 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
85.029 RON +137.15% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023
Stare companieStare companieFirma a fost reactivataCompania a fost reactivata si si-a reluat activitatea.

Compania a fost reactivata si si-a reluat activitatea.

Stare companieStare companieFirma a fost declarata inactivaCompania a fost declarata inactiva de catre autoritatile fiscale.

Compania a fost declarata inactiva de catre autoritatile fiscale.

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 314.477 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 314.477 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
314.477 RON -12.45% față de anul precedent
Profit net
0 RON
Pierdere neta
19.928 RON
Angajati
0
Datorii
35.855 RON -26.38% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 359.194 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 359.194 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
359.194 RON +19.6% față de anul precedent
Profit net
0 RON -100% față de anul precedent
Pierdere neta
23.929 RON
Angajati
0
Datorii
48.703 RON +591.31% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021

2020 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 300.319 RON. Profit: 57.408 RON

Cifra de afaceri: 300.319 RON. Profit: 57.408 RON

Cifra de afaceri
300.319 RON +0.11% față de anul precedent
Profit net
57.408 RON +42.43% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
7.045 RON -49.84% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020

2019 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 299.995 RON. Profit: 40.307 RON

Cifra de afaceri: 299.995 RON. Profit: 40.307 RON

Cifra de afaceri
299.995 RON +15.26% față de anul precedent
Profit net
40.307 RON -13.15% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
14.044 RON -21.59% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2019

2018 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2018Cifra de afaceri: 260.272 RON. Profit: 46.410 RON

Cifra de afaceri: 260.272 RON. Profit: 46.410 RON

Cifra de afaceri
260.272 RON +66.13% față de anul precedent
Profit net
46.410 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
17.910 RON -26.98% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2018

2017 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2017Cifra de afaceri: 156.667 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 156.667 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
156.667 RON -12.79% față de anul precedent
Profit net
0 RON -100% față de anul precedent
Pierdere neta
29.740 RON
Angajati
0
Datorii
24.526 RON -10.52% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2017

2016 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2016Cifra de afaceri: 179.646 RON. Profit: 27.586 RON

Cifra de afaceri: 179.646 RON. Profit: 27.586 RON

Cifra de afaceri
179.646 RON +55.86% față de anul precedent
Profit net
27.586 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
27.409 RON -44.91% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2016

2015 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2015Cifra de afaceri: 115.258 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 115.258 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
115.258 RON -41.3% față de anul precedent
Profit net
0 RON -100% față de anul precedent
Pierdere neta
10.903 RON
Angajati
0
Datorii
49.757 RON +300.49% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2015

2014 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2014Cifra de afaceri: 196.342 RON. Profit: 9.427 RON

Cifra de afaceri: 196.342 RON. Profit: 9.427 RON

Cifra de afaceri
196.342 RON +82.56% față de anul precedent
Profit net
9.427 RON -38.05% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
12.424 RON -34.32% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2014

2013 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2013Cifra de afaceri: 107.552 RON. Profit: 15.218 RON

Cifra de afaceri: 107.552 RON. Profit: 15.218 RON

Cifra de afaceri
107.552 RON
Profit net
15.218 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
18.916 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2013
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataKORBA COM SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4681 in Orş. Râşnov (BRAŞOV)

KORBA COM SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4681 in Orş. Râşnov (BRAŞOV)

15 din 15 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 4681, Braşov

QUALITRON SRL
CUI: 9317674CAEN: 4681
Activ
BRAŞOV, Mun. Braşov1997-04-04
fara e-Factura
Cifra afaceri
782.429 RON
Profit
126.687 RON
Angajati
1
BISEGA SRL
CUI: 28491544CAEN: 4681
Activ
BRAŞOV, Sat Buzăiel Com. Vama Buzăului2011-05-17
fara e-Factura
Cifra afaceri
367.473 RON
Profit
5.717 RON
Angajati
1
ANCOMADOR SRL
CUI: 36464508CAEN: 4681
Activ
BRAŞOV, Sat Hărman Com. Hărman2016-08-26
fara e-Factura
Cifra afaceri
2.348.021 RON
Profit
0 RON
Angajati
14
LUBRIDAV S.R.L.
CUI: 38915051CAEN: 4681
Activ
BRAŞOV, Mun. Braşov2018-02-22
fara e-Factura
Cifra afaceri
30.739 RON
Profit
0 RON
Angajati
0

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 4681, Braşov

MOTO ALIZA SRL
CUI: 29093490CAEN: 4681
Activ
BRAŞOV, Mun. Braşov2011-09-13
fara e-Factura
Cifra afaceri
9.310.279 RON
Profit
153.516 RON
Angajati
5
RACO GAS S.R.L.
CUI: 34441508CAEN: 4681
Activ
BRAŞOV, Orş. Râşnov2015-04-30
fara e-Factura
Cifra afaceri
3.345.407 RON
Profit
389.268 RON
Angajati
5

Alte firme din Braşov

RAC 2013 SRL
CUI: 31224962CAEN: 0322
Activ
BRAŞOV, Sat Feldioara Com. Feldioara2013-02-13
fara e-Factura
ICHIBAN F.N. SRL
CUI: 31203790CAEN: 1071
Activ
BRAŞOV, Sat Tărlungeni Com. Tărlungeni2013-02-08
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.825.285 RON
Profit
129.454 RON
Angajati
3
DARIANA VISION SRL
CUI: 31243808CAEN: 4100
Activ
BRAŞOV, Orş. Zărneşti2013-02-18
fara e-Factura
Cifra afaceri
172.238 RON
Profit
0 RON
Angajati
10
ALFAPIN SRL
CUI: 31030206CAEN: 4941
Activ
BRAŞOV, Mun. Făgăraş2012-12-19
fara e-Factura
Cifra afaceri
393.759 RON
Profit
111.360 RON
Angajati
1
GEOFAD AMENAJĂRI SRL
CUI: 31396720CAEN: 4339
Activ
BRAŞOV, Mun. Săcele2013-03-21
fara e-Factura
Cifra afaceri
123.851 RON
Profit
28.704 RON
Angajati
1
GRECU VINIS S.R.L.
CUI: 29153088CAEN: 0220
Activ
BRAŞOV, Sat Breaza Com. Lisa2011-09-27
fara e-Factura
FAN-WINNER SRL
CUI: 33104946CAEN: 4933
Activ
BRAŞOV, Mun. Braşov2014-04-28
fara e-Factura
Cifra afaceri
37.291 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
FIRA IMPEX SRL
CUI: 3945580CAEN: 1812
Activ
BRAŞOV, Mun. Făgăraş1993-05-14
fara e-Factura
Cifra afaceri
660.093 RON
Profit
326.196 RON
Angajati
1

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul KORBA COM SRL?

CUI-ul KORBA COM SRL este 31224954.

Unde este sediul KORBA COM SRL?

KORBA COM SRL are sediul in Romania, BRAŞOV, Orş. Râşnov, Cva. Florilor, 505400, Orş. Râşnov, judetul BRAŞOV.

Cand a fost infiintata KORBA COM SRL?

KORBA COM SRL a fost infiintata in anul 2013 (13 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a KORBA COM SRL in 2024?

In 2024, KORBA COM SRL a raportat o cifra de afaceri de 644.435 RON.

Ce activitate are KORBA COM SRL?

KORBA COM SRL are codul CAEN principal 4681 (Comerţ cu ridicata al combustibililor solizi, lichizi şi gazoşi şi al produselor derivate).

Ce profit a inregistrat KORBA COM SRL in 2024?

KORBA COM SRL a inregistrat un profit net de 93.968 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 12 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
12 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
12 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.