Activ Plătitor TVA

JURNALUL DE SATU MARE S.R.L.

CUI: 31250198
CIF: RO31250198
Reg. Com.: J2013000152301
CAEN: 6391
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 19 februarie 2013 · 13 ani
Distribuie:

Activităţi ale portalurilor web

Surse și actualizare

Actualizat: 13 octombrie 2026 la 04:14

Despre JURNALUL DE SATU MARE S.R.L.

JURNALUL DE SATU MARE S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Mun. Satu Mare, judetul SATU MARE, infiintata in 2013 (13 ani de activitate). Activitatea principala este "Activităţi ale portalurilor web" (cod CAEN 6391), in sectorul editare, difuzare programe radio si tv. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, JURNALUL DE SATU MARE S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 492.273 RON, in crestere puternica fata de anul precedent (+447.5%). Profitul net inregistrat a fost de 343.936 RON. Numarul mediu de salariati raportat a fost de 1. Pe parcursul ultimilor 11 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 48.487 RON in 2013 la 492.273 RON in 2024.

Este inregistrata ca platitoare de TVA.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
492.273 RON
Venituri totale
492.282 RON
Cheltuieli totale
139.514 RON
Profit brut
352.768 RON
Profit net
343.936 RON
Marja profit net
69,87%
Active imobilizate
0 RON
Active circulante
453.833 RON
Stocuri
3 RON
Creanțe
408.678 RON
Casa & conturi bănci
45.152 RON
Capital propriu
323.597 RON

Contact

AdresaRomania, SATU MARE, Mun. Satu Mare, Str. Botizului nr. 43/A

Adresă sediu social

Romania, SATU MARE, Mun. Satu Mare, Str. Botizului nr. 43/A
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, SATU MARE, Mun. Satu Mare, Str. Botizului nr. 43/A
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 19.02.2013
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Satu Mare
Platitor TVA
Da

Informatii fiscale

TVA la incasare
13 martie 2013 - 1 aprilie 2014

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2013 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
492.273 RON
Rezultat net
343.936 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 492.273 RON 89.912 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 492.282 RON 94.937 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 139.514 RON 219.354 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 352.768 RON 0 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 343.936 RON 0 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 124.417 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 125.366 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 0 RON 3.415 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 453.833 RON 86.897 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 453.833 RON 90.312 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 3 RON 3 RON
CreanțeSume de încasat 408.678 RON 79.525 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 45.152 RON 7.369 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 130.236 RON 119.219 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 323.597 RON -28.907 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 1 persoane 1 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active453.833RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

28,7 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale453.833 RON
Datorii totale130.236 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
75,8 %Profit net / active totale
ROE
106,3 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
3,48 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
71,3 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 12 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

12 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 492.273 +447,5% față de anul precedent 492.282 139.514 352.768 343.936 0 0
2023 89.912 -22,5% față de anul precedent 94.937 219.354 0 -100,0% față de anul precedent 0 -100,0% față de anul precedent 124.417 125.366
2022 116.068 +200,0% față de anul precedent 116.070 76.227 39.843 +248,2% față de anul precedent 37.488 +259,8% față de anul precedent 0 0
2021 38.692 -68,5% față de anul precedent 87.571 76.129 11.442 -77,5% față de anul precedent 10.420 -78,0% față de anul precedent 0 0
2020 122.800 -62,3% față de anul precedent 122.802 72.010 50.792 -70,8% față de anul precedent 47.251 -72,3% față de anul precedent 0 0
2019 325.850 -2,5% față de anul precedent 325.852 152.027 173.825 -39,0% față de anul precedent 170.566 -38,3% față de anul precedent 0 0
2018 334.300 +3,8% față de anul precedent 334.303 49.584 284.719 +5,8% față de anul precedent 276.597 +6,6% față de anul precedent 0 0
2017 322.172 -8,6% față de anul precedent 322.186 53.150 269.036 -7,4% față de anul precedent 259.370 -7,3% față de anul precedent 0 0
2016 352.353 +88,9% față de anul precedent 352.365 61.916 290.449 +196,0% față de anul precedent 279.878 +202,5% față de anul precedent 0 0
2015 186.550 +274,2% față de anul precedent 186.555 88.426 98.129 +688,8% față de anul precedent 92.532 +745,4% față de anul precedent Neraportat 0
2014 49.856 +2,8% față de anul precedent 49.858 37.417 12.441 +105,2% față de anul precedent 10.945 +137,8% față de anul precedent 0 0
2013 48.487 48.690 42.626 6.064 4.603 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

12 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 0 453.833 453.833 3 408.678 45.152
2023 3.415 86.897 90.312 3 79.525 7.369
2022 12.844 97.742 110.586 3 84.907 12.832
2021 22.274 73.302 95.576 3 58.200 15.099
2020 0 112.947 112.947 3 42.152 70.792
2019 0 313.894 313.894 3 309.588 4.303
2018 0 307.906 307.906 3 284.532 23.371
2017 0 300.420 300.420 3 288.273 12.144
2016 0 311.070 311.070 3 283.954 27.113
2015 0 138.828 138.828 3 60.207 78.618
2014 0 19.802 19.802 0 7.632 12.170
2013 0 16.277 16.277 -603 13.490 3.390

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

12 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 130.236 +9,2% față de anul precedent 323.597 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2023 119.219 +743,9% față de anul precedent -28.907 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2022 14.127 -61,4% față de anul precedent 96.459 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2021 36.605 +135,9% față de anul precedent 58.971 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2020 15.518 -89,1% față de anul precedent 48.551 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2019 142.028 +373,3% față de anul precedent 171.866 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2018 30.009 -24,5% față de anul precedent 277.897 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2017 39.750 +32,5% față de anul precedent 260.670 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2016 29.992 -1,8% față de anul precedent 281.078 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2015 30.547 +653,5% față de anul precedent 108.281 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2014 4.054 -64,7% față de anul precedent 15.748 Neraportat 1 -50,0% față de anul precedent
2013 11.474 4.803 Neraportat 2

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

0din 100 de puncte
Risc scăzut

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare0 / 20
Profitabilitate0 / 20
Evoluția veniturilor0 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate0 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

15 repere. O singură cronologie.

Din 2013 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2013 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
15 repere · toți anii

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 492.273 RON. Profit: 343.936 RON

Cifra de afaceri: 492.273 RON. Profit: 343.936 RON

Cifra de afaceri
492.273 RON +447.51% față de anul precedent
Profit net
343.936 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
130.236 RON +9.24% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 89.912 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 89.912 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
89.912 RON -22.54% față de anul precedent
Profit net
0 RON -100% față de anul precedent
Pierdere neta
125.366 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
119.219 RON +743.91% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 116.068 RON. Profit: 37.488 RON

Cifra de afaceri: 116.068 RON. Profit: 37.488 RON

Cifra de afaceri
116.068 RON +199.98% față de anul precedent
Profit net
37.488 RON +259.77% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
14.127 RON -61.41% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 38.692 RON. Profit: 10.420 RON

Cifra de afaceri: 38.692 RON. Profit: 10.420 RON

Cifra de afaceri
38.692 RON -68.49% față de anul precedent
Profit net
10.420 RON -77.95% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
36.605 RON +135.89% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021

2020 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 122.800 RON. Profit: 47.251 RON

Cifra de afaceri: 122.800 RON. Profit: 47.251 RON

Cifra de afaceri
122.800 RON -62.31% față de anul precedent
Profit net
47.251 RON -72.3% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
15.518 RON -89.07% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020

2019 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 325.850 RON. Profit: 170.566 RON

Cifra de afaceri: 325.850 RON. Profit: 170.566 RON

Cifra de afaceri
325.850 RON -2.53% față de anul precedent
Profit net
170.566 RON -38.33% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
142.028 RON +373.28% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2019

2018 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2018Cifra de afaceri: 334.300 RON. Profit: 276.597 RON

Cifra de afaceri: 334.300 RON. Profit: 276.597 RON

Cifra de afaceri
334.300 RON +3.76% față de anul precedent
Profit net
276.597 RON +6.64% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
30.009 RON -24.51% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2018

2017 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2017Cifra de afaceri: 322.172 RON. Profit: 259.370 RON

Cifra de afaceri: 322.172 RON. Profit: 259.370 RON

Cifra de afaceri
322.172 RON -8.57% față de anul precedent
Profit net
259.370 RON -7.33% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
39.750 RON +32.54% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2017

2016 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2016Cifra de afaceri: 352.353 RON. Profit: 279.878 RON

Cifra de afaceri: 352.353 RON. Profit: 279.878 RON

Cifra de afaceri
352.353 RON +88.88% față de anul precedent
Profit net
279.878 RON +202.47% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
29.992 RON -1.82% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2016

2015 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2015Cifra de afaceri: 186.550 RON. Profit: 92.532 RON

Cifra de afaceri: 186.550 RON. Profit: 92.532 RON

Cifra de afaceri
186.550 RON +274.18% față de anul precedent
Profit net
92.532 RON +745.43% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
30.547 RON +653.5% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2015

2014 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2014Cifra de afaceri: 49.856 RON. Profit: 10.945 RON

Cifra de afaceri: 49.856 RON. Profit: 10.945 RON

Cifra de afaceri
49.856 RON +2.82% față de anul precedent
Profit net
10.945 RON +137.78% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 -50% față de anul precedent
Datorii
4.054 RON -64.67% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2014
Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleSfarsit TVA la incasareCompania a renuntat la sistemul de TVA la incasare.

Compania a renuntat la sistemul de TVA la incasare.

2013 3 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2013Cifra de afaceri: 48.487 RON. Profit: 4.603 RON

Cifra de afaceri: 48.487 RON. Profit: 4.603 RON

Cifra de afaceri
48.487 RON
Profit net
4.603 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
2
Datorii
11.474 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2013
Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInceput TVA la incasareCompania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.

Compania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.

ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataJURNALUL DE SATU MARE S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 6391 in Mun. Satu Mare (SATU MARE)

JURNALUL DE SATU MARE S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 6391 in Mun. Satu Mare (SATU MARE)

15 din 15 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 6391, Satu Mare

DINCOLO DE SPORT S.R.L.
CUI: 44180124CAEN: 6391
Activ
SATU MARE, Mun. Satu Mare2021-04-23
fara e-Factura
Cifra afaceri
300.136 RON
Profit
182.472 RON
Angajati
2
SPRINT MULTIMEDIA SRL
CUI: 28359447CAEN: 6391
Activ
SATU MARE, Mun. Satu Mare2011-04-15
fara e-Factura
Cifra afaceri
136.000 RON
Profit
89.440 RON
Angajati
1

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 6391, Satu Mare

ANZIKSZ SRL
CUI: 38159047CAEN: 6391
Activ
SATU MARE, Mun. Carei2017-08-30
fara e-Factura
Cifra afaceri
21.550 RON
Profit
0 RON
Angajati
0

Alte firme din Satu Mare

ADRIAN & IANIS CONSTRUCT SRL
CUI: 31250180CAEN: 4120
Activ
SATU MARE, Sat Comlăuşa Com. Bătarci2013-02-19
fara e-Factura
Cifra afaceri
902.101 RON
Profit
8.663 RON
Angajati
1
AGRASINED 2013 SRL
CUI: 31250201CAEN: 0111
Activ
SATU MARE, Sat Iojib Com. Medieşu Aurit2013-02-19
fara e-Factura
Cifra afaceri
177.936 RON
Profit
6.205 RON
Angajati
1
STARBAC VEST SRL
CUI: 31237547CAEN: 4211
Activ
SATU MARE, Orş. Negreşti-Oaş2013-02-15
fara e-Factura
Cifra afaceri
28.538.890 RON
Profit
11.976.640 RON
Angajati
41
ORZA DENT SRL
CUI: 30892025CAEN: 8623
Activ
SATU MARE, Mun. Satu Mare2012-11-12
fara e-Factura
Cifra afaceri
241.382 RON
Profit
0 RON
Angajati
2
PRINCZ S.R.L.
CUI: 25356853CAEN: 4711
Activ
SATU MARE, Orş. Livada2009-03-27
fara e-Factura
Cifra afaceri
643.964 RON
Profit
0 RON
Angajati
2

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul JURNALUL DE SATU MARE S.R.L.?

CUI-ul JURNALUL DE SATU MARE S.R.L. este 31250198.

Unde este sediul JURNALUL DE SATU MARE S.R.L.?

JURNALUL DE SATU MARE S.R.L. are sediul in Romania, SATU MARE, Mun. Satu Mare, Str. Botizului nr. 43/A, Mun. Satu Mare, judetul SATU MARE.

Cand a fost infiintata JURNALUL DE SATU MARE S.R.L.?

JURNALUL DE SATU MARE S.R.L. a fost infiintata in anul 2013 (13 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a JURNALUL DE SATU MARE S.R.L. in 2024?

In 2024, JURNALUL DE SATU MARE S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 492.273 RON.

Cati angajati are JURNALUL DE SATU MARE S.R.L.?

JURNALUL DE SATU MARE S.R.L. a raportat un numar mediu de 1 salariat in 2024.

Ce activitate are JURNALUL DE SATU MARE S.R.L.?

JURNALUL DE SATU MARE S.R.L. are codul CAEN principal 6391 (Activităţi ale portalurilor web).

Ce profit a inregistrat JURNALUL DE SATU MARE S.R.L. in 2024?

JURNALUL DE SATU MARE S.R.L. a inregistrat un profit net de 343.936 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 12 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
13 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
13 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.