Transporturi rutiere de mărfuri
Surse și actualizareActualizat: 13 octombrie 2026 la 16:50
Despre TALLODI AUTOTRANSPORT SRL
TALLODI AUTOTRANSPORT SRL este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Mun. Baia Mare, judetul MARAMUREŞ, infiintata in 2013 (13 ani de activitate). Activitatea principala este "Transporturi rutiere de mărfuri" (cod CAEN 4941), in sectorul transport si depozitare. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.
In 2024, TALLODI AUTOTRANSPORT SRL a raportat o cifra de afaceri de 5.417.457 RON, relativ stabila fata de anul precedent (+2.7%). Profitul net inregistrat a fost de 243.797 RON (in scadere). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 9, in scadere fata de anul anterior. Pe parcursul ultimilor 11 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 306.011 RON in 2013 la 5.417.457 RON in 2024.
Este inregistrata ca platitoare de TVA.
Compania, pe scurt
- Cifră de afaceri netă
- 5.417.457 RON
- Venituri totale
- 5.580.113 RON
- Cheltuieli totale
- 5.282.541 RON
- Profit brut
- 297.572 RON
- Profit net
- 243.797 RON
- Marja profit net
- 4,50%
- Active imobilizate
- 1.609.288 RON
- Active circulante
- 479.134 RON
- Stocuri
- 0 RON
- Creanțe
- 426.680 RON
- Casa & conturi bănci
- 52.454 RON
- Capital propriu
- 373.099 RON
Contact
Adresă sediu social
Adresa fiscala
- Adresa
- Romania, MARAMUREŞ, Mun. Baia Mare, Str. Sănătăţii nr. 1, 430094
- Cod postal
- 430094
Date juridice și fiscale
Detalii companie
- Forma proprietate
- Proprietate Privata Capital Privat Autohton
- Forma organizare
- PERSOANA JURIDICA
- Stare inregistrare
- Înregistrat din 26.02.2013
- Organ fiscal competent
- Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Maramureş
- Platitor TVA
- Da
Informatii fiscale
- TVA la incasare
- 14 martie 2013 - 1 ianuarie 2020
Indicatori financiari
Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.
Evoluția companiei
2013 –2024 · RON
- An explorat în grafic
- 2024
- Cifră de afaceri
- 5.417.457 RON
- Rezultat net
- 243.797 RON
Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.
Toți indicatorii raportați
17 indicatori · valori exacte
| Indicator și explicație | 2024 | 2023 |
|---|---|---|
| Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii | 5.417.457 RON | 5.274.748 RON |
| Venituri totaleToate veniturile raportate | 5.580.113 RON | 5.435.982 RON |
| Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate | 5.282.541 RON | 4.926.048 RON |
| Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț | 297.572 RON | 509.934 RON |
| Profit netCâmpul de profit net din bilanț | 243.797 RON | 444.125 RON |
| Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut | 0 RON | 0 RON |
| Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero | 0 RON | 0 RON |
| Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung | 1.609.288 RON | 1.413.426 RON |
| Active circulanteActive folosite în activitatea curentă | 479.134 RON | 1.350.000 RON |
| Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante | 2.088.422 RON | 2.763.426 RON |
| StocuriBunuri și materiale în stoc | 0 RON | 0 RON |
| CreanțeSume de încasat | 426.680 RON | 1.241.157 RON |
| Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești | 52.454 RON | 108.843 RON |
| Datorii totaleTotalul datoriilor raportate | 1.773.226 RON | 1.731.627 RON |
| Capital propriuCapitaluri proprii raportate | 373.099 RON | 1.054.402 RON |
| Capital socialCapitalul social din bilanț | Neraportat | Neraportat |
| Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați | 9 persoane | 10 persoane |
Structura activelor
Distribuția activelor · 2024
Datorii și active
Comparație la finalul anului 2024
Datorii totale / active totale afișate
Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.
Rate de eficiență · 2024
- ROA
- 11,7 %Profit net / active totale
- ROE
- 65,3 %Profit net / capital propriu
- Lichiditate afișată
- 0,27 Active circulante / datorii totale
- Solvabilitate afișată
- 17,9 %Capital propriu / active totale
Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.
Bilanțuri anuale
Toate cele 12 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.
Venituri, cheltuieli și rezultate
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Cifră de afaceri netă | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit brut | Profit net | Pierdere brută | Pierdere netă |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 5.417.457 +2,7% față de anul precedent | 5.580.113 | 5.282.541 | 297.572 -41,6% față de anul precedent | 243.797 -45,1% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2023 | 5.274.748 +17,7% față de anul precedent | 5.435.982 | 4.926.048 | 509.934 -48,4% față de anul precedent | 444.125 -53,1% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2022 | 4.482.027 +50,9% față de anul precedent | 4.491.912 | 3.504.440 | 987.472 +442,7% față de anul precedent | 947.471 +519,9% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2021 | 2.971.263 +6,9% față de anul precedent | 2.973.199 | 2.791.244 | 181.955 +1,3% față de anul precedent | 152.836 +0,1% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2020 | 2.778.556 +4,1% față de anul precedent | 2.933.727 | 2.754.092 | 179.635 +395,9% față de anul precedent | 152.705 +1.501,5% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2019 | 2.668.919 +37,2% față de anul precedent | 2.680.745 | 2.644.520 | 36.225 +50,6% față de anul precedent | 9.535 +136,3% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2018 | 1.945.994 -6,4% față de anul precedent | 2.011.726 | 1.987.669 | 24.057 -64,2% față de anul precedent | 4.036 -91,2% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2017 | 2.078.419 +15,6% față de anul precedent | 2.268.108 | 2.200.931 | 67.177 +49,5% față de anul precedent | 45.807 +36,5% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2016 | 1.797.324 +30,5% față de anul precedent | 1.977.919 | 1.932.971 | 44.948 +7,0% față de anul precedent | 33.571 -4,8% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2015 | 1.376.804 +68,3% față de anul precedent | 1.505.403 | 1.463.389 | 42.014 +23,0% față de anul precedent | 35.276 +23,0% față de anul precedent | Neraportat | 0 |
| 2014 | 818.083 +167,3% față de anul precedent | 989.379 | 955.232 | 34.147 +215,0% față de anul precedent | 28.689 +215,1% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2013 | 306.011 | 348.190 | 337.351 | 10.839 | 9.105 | 0 | 0 |
Active și disponibilități
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Active imobilizate | Active circulante | Active totale | Stocuri | Creanțe | Casa și conturi la bănci |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 1.609.288 | 479.134 | 2.088.422 | 0 | 426.680 | 52.454 |
| 2023 | 1.413.426 | 1.350.000 | 2.763.426 | 0 | 1.241.157 | 108.843 |
| 2022 | 410.736 | 1.067.272 | 1.478.008 | 19.784 | 788.669 | 258.819 |
| 2021 | 357.002 | 1.153.845 | 1.510.847 | 9.898 | 1.113.367 | 30.580 |
| 2020 | 664.584 | 993.632 | 1.658.216 | 0 | 881.506 | 112.126 |
| 2019 | 1.033.191 | 363.668 | 1.396.859 | 0 | 333.752 | 29.916 |
| 2018 | 860.748 | 279.225 | 1.139.973 | 0 | 230.237 | 48.988 |
| 2017 | 1.236.756 | 335.487 | 1.572.243 | 0 | 201.830 | 133.657 |
| 2016 | 654.501 | 378.675 | 1.033.176 | 61.392 | 182.459 | 134.824 |
| 2015 | 385.578 | 251.408 | 636.986 | 29.299 | 67.136 | 154.973 |
| 2014 | 269.411 | 198.587 | 467.998 | 0 | 130.397 | 68.190 |
| 2013 | 164.248 | 108.151 | 272.399 | 0 | 99.149 | 9.002 |
Datorii, capital și salariați
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Datorii totale | Capital propriu | Capital social | Număr mediu de salariați |
|---|---|---|---|---|
| 2024 | 1.773.226 +2,4% față de anul precedent | 373.099 | Neraportat | 9 -10,0% față de anul precedent |
| 2023 | 1.731.627 +224,5% față de anul precedent | 1.054.402 | Neraportat | 10 +42,9% față de anul precedent |
| 2022 | 533.713 -50,7% față de anul precedent | 960.277 | Neraportat | 7 +16,7% față de anul precedent |
| 2021 | 1.083.053 -19,7% față de anul precedent | 462.806 | Neraportat | 6 -14,3% față de anul precedent |
| 2020 | 1.348.246 -1,4% față de anul precedent | 309.970 | Neraportat | 7 +16,7% față de anul precedent |
| 2019 | 1.366.720 +20,8% față de anul precedent | 157.265 | Neraportat | 6 |
| 2018 | 1.131.490 -21,5% față de anul precedent | 156.683 | Neraportat | 0 |
| 2017 | 1.441.130 +55,6% față de anul precedent | 152.648 | Neraportat | 0 |
| 2016 | 926.335 +64,3% față de anul precedent | 106.841 | Neraportat | 0 -100,0% față de anul precedent |
| 2015 | 563.716 +31,1% față de anul precedent | 73.270 | Neraportat | 4 +33,3% față de anul precedent |
| 2014 | 430.004 +63,4% față de anul precedent | 37.994 | Neraportat | 3 +50,0% față de anul precedent |
| 2013 | 263.094 | 9.305 | Neraportat | 2 |
„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.
Scor de risc estimat
O privire asupra indicatorilor financiari · 2024
Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.
Cum se calculează și cum se citește scorul?
Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.
Acționariat și capital
Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.
Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.
Persoane asociate
0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.
Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.
Conexiuni
Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.
Grafic conexiuni
Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.
Parcursul firmei
Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.
15 repere. O singură cronologie.
Din 2013 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.
2024 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 5.417.457 RON. Profit: 243.797 RON
Cifra de afaceri: 5.417.457 RON. Profit: 243.797 RON
- Cifra de afaceri
- 5.417.457 RON +2.71% față de anul precedent
- Profit net
- 243.797 RON -45.11% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 9 -10% față de anul precedent
- Datorii
- 1.773.226 RON +2.4% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20242023 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 5.274.748 RON. Profit: 444.125 RON
Cifra de afaceri: 5.274.748 RON. Profit: 444.125 RON
- Cifra de afaceri
- 5.274.748 RON +17.69% față de anul precedent
- Profit net
- 444.125 RON -53.13% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 10 +42.86% față de anul precedent
- Datorii
- 1.731.627 RON +224.45% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20232022 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 4.482.027 RON. Profit: 947.471 RON
Cifra de afaceri: 4.482.027 RON. Profit: 947.471 RON
- Cifra de afaceri
- 4.482.027 RON +50.85% față de anul precedent
- Profit net
- 947.471 RON +519.93% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 7 +16.67% față de anul precedent
- Datorii
- 533.713 RON -50.72% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20222021 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 2.971.263 RON. Profit: 152.836 RON
Cifra de afaceri: 2.971.263 RON. Profit: 152.836 RON
- Cifra de afaceri
- 2.971.263 RON +6.94% față de anul precedent
- Profit net
- 152.836 RON +0.09% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 6 -14.29% față de anul precedent
- Datorii
- 1.083.053 RON -19.67% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20212020 2 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 2.778.556 RON. Profit: 152.705 RON
Cifra de afaceri: 2.778.556 RON. Profit: 152.705 RON
- Cifra de afaceri
- 2.778.556 RON +4.11% față de anul precedent
- Profit net
- 152.705 RON +1501.52% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 7 +16.67% față de anul precedent
- Datorii
- 1.348.246 RON -1.35% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2020Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleSfarsit TVA la incasareCompania a renuntat la sistemul de TVA la incasare.
Compania a renuntat la sistemul de TVA la incasare.
2019 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 2.668.919 RON. Profit: 9.535 RON
Cifra de afaceri: 2.668.919 RON. Profit: 9.535 RON
- Cifra de afaceri
- 2.668.919 RON +37.15% față de anul precedent
- Profit net
- 9.535 RON +136.25% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 6
- Datorii
- 1.366.720 RON +20.79% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20192018 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2018Cifra de afaceri: 1.945.994 RON. Profit: 4.036 RON
Cifra de afaceri: 1.945.994 RON. Profit: 4.036 RON
- Cifra de afaceri
- 1.945.994 RON -6.37% față de anul precedent
- Profit net
- 4.036 RON -91.19% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 1.131.490 RON -21.49% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20182017 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2017Cifra de afaceri: 2.078.419 RON. Profit: 45.807 RON
Cifra de afaceri: 2.078.419 RON. Profit: 45.807 RON
- Cifra de afaceri
- 2.078.419 RON +15.64% față de anul precedent
- Profit net
- 45.807 RON +36.45% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 1.441.130 RON +55.57% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20172016 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2016Cifra de afaceri: 1.797.324 RON. Profit: 33.571 RON
Cifra de afaceri: 1.797.324 RON. Profit: 33.571 RON
- Cifra de afaceri
- 1.797.324 RON +30.54% față de anul precedent
- Profit net
- 33.571 RON -4.83% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0 -100% față de anul precedent
- Datorii
- 926.335 RON +64.33% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20162015 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2015Cifra de afaceri: 1.376.804 RON. Profit: 35.276 RON
Cifra de afaceri: 1.376.804 RON. Profit: 35.276 RON
- Cifra de afaceri
- 1.376.804 RON +68.3% față de anul precedent
- Profit net
- 35.276 RON +22.96% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 4 +33.33% față de anul precedent
- Datorii
- 563.716 RON +31.1% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20152014 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2014Cifra de afaceri: 818.083 RON. Profit: 28.689 RON
Cifra de afaceri: 818.083 RON. Profit: 28.689 RON
- Cifra de afaceri
- 818.083 RON +167.34% față de anul precedent
- Profit net
- 28.689 RON +215.09% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 3 +50% față de anul precedent
- Datorii
- 430.004 RON +63.44% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20142013 3 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2013Cifra de afaceri: 306.011 RON. Profit: 9.105 RON
Cifra de afaceri: 306.011 RON. Profit: 9.105 RON
- Cifra de afaceri
- 306.011 RON
- Profit net
- 9.105 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 2
- Datorii
- 263.094 RON
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2013Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInceput TVA la incasareCompania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.
Compania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataTALLODI AUTOTRANSPORT SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4941 in Mun. Baia Mare (MARAMUREŞ)
TALLODI AUTOTRANSPORT SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4941 in Mun. Baia Mare (MARAMUREŞ)
Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.
Publicații ONRC
0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.
Dosare instanță
0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată
Achiziții publice (SEAP)
Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro
Clasamente și premii
Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.
Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.
Recenzii
Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!
Firme similare
Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.
Firme de mărime apropiată — CAEN 4941, Maramureş
Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 4941, Maramureş
Alte firme din Maramureş
Întrebări frecvente
Răspunsuri din datele publicate în acest profil.
Care este CUI-ul TALLODI AUTOTRANSPORT SRL?
CUI-ul TALLODI AUTOTRANSPORT SRL este 31286892.
Unde este sediul TALLODI AUTOTRANSPORT SRL?
TALLODI AUTOTRANSPORT SRL are sediul in Romania, MARAMUREŞ, Mun. Baia Mare, Str. Sănătăţii nr. 1, 430094, Mun. Baia Mare, judetul MARAMUREŞ.
Cand a fost infiintata TALLODI AUTOTRANSPORT SRL?
TALLODI AUTOTRANSPORT SRL a fost infiintata in anul 2013 (13 ani de activitate).
Care a fost cifra de afaceri a TALLODI AUTOTRANSPORT SRL in 2024?
In 2024, TALLODI AUTOTRANSPORT SRL a raportat o cifra de afaceri de 5.417.457 RON.
Cati angajati are TALLODI AUTOTRANSPORT SRL?
TALLODI AUTOTRANSPORT SRL a raportat un numar mediu de 9 salariati in 2024.
Ce activitate are TALLODI AUTOTRANSPORT SRL?
TALLODI AUTOTRANSPORT SRL are codul CAEN principal 4941 (Transporturi rutiere de mărfuri).
Ce profit a inregistrat TALLODI AUTOTRANSPORT SRL in 2024?
TALLODI AUTOTRANSPORT SRL a inregistrat un profit net de 243.797 RON in 2024.
Surse și actualizare
Contextul datelor, într-un singur loc.
- Identificare și situație fiscală
- Registrele publice ANAF și ONRC
- Date financiare
- Bilanțurile anuale disponibile · 12 exerciții financiare
- Publicații ONRC
- 0 înregistrări încărcate
- Ultima actualizare a profilului
- 13 octombrie 2026
- Următoarea actualizare disponibilă
- 13 noiembrie 2026
Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.
Date personale (GDPR)
Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.