Activ e‑Factură

RUSU AC SRL

CUI: 31544304
CIF: 31544304
Reg. Com.: J22/762/2013
CAEN: 4711
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 22 aprilie 2013 · 13 ani
Distribuie:

Comerţ cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi şi tutun

Surse și actualizare

Actualizat: 13 octombrie 2026 la 00:41

Despre RUSU AC SRL

RUSU AC SRL este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Sat Războieni Com. Ion Neculce, judetul IAŞI, infiintata in 2013 (13 ani de activitate). Activitatea principala este "Comerţ cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi şi tutun" (cod CAEN 4711), in sectorul comert cu ridicata si cu amanuntul. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2023, RUSU AC SRL a raportat o cifra de afaceri de 143.710 RON, in crestere puternica fata de anul precedent (+67.1%). Profitul net inregistrat a fost de 6.904 RON (in scadere accentuata). Pe parcursul ultimilor 10 ani, cifra de afaceri a crescut de la 126.829 RON in 2013 la 143.710 RON in 2023.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
143.710 RON
Venituri totale
143.858 RON
Cheltuieli totale
135.638 RON
Profit brut
8.220 RON
Profit net
6.904 RON
Marja profit net
4,80%
Active imobilizate
0 RON
Active circulante
22.737 RON
Stocuri
20.116 RON
Creanțe
0 RON
Casa & conturi bănci
2.621 RON
Capital propriu
-26.580 RON

Contact

AdresaRomania, IAŞI, Sat Războieni Com. Ion Neculce, 705311
Detalii adresavolum 12, fila 585

Adresă sediu social

Romania, IAŞI, Sat Războieni Com. Ion Neculce, 705311
Cod poștal: 705311
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, IAŞI, Sat Războieni Com. Ion Neculce, 705311
Detalii
volum 12, fila 585
Cod postal
705311
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 22.04.2013
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Târgu Frumos
Platitor TVA
Nu

Informatii fiscale

RO e-Factura
Da (din 1 ianuarie 2024)

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2013 –2023 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2023
Cifră de afaceri
143.710 RON
Rezultat net
6.904 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2023 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2023 2022
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 143.710 RON 86.013 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 143.858 RON 86.293 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 135.638 RON 69.786 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 8.220 RON 16.507 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 6.904 RON 13.918 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 0 RON 0 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 22.737 RON 30.681 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 22.737 RON 30.681 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 20.116 RON 27.702 RON
CreanțeSume de încasat 0 RON 0 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 2.621 RON 2.979 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 49.317 RON 64.165 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate -26.580 RON -33.484 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 0 persoane 0 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2023

Total active22.737RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2023

216,9 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale22.737 RON
Datorii totale49.317 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2023

ROA
30,4 %Profit net / active totale
ROE
-26,0 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
0,46 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
-116,9 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 11 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

11 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2023 143.710 +67,1% față de anul precedent 143.858 135.638 8.220 -50,2% față de anul precedent 6.904 -50,4% față de anul precedent 0 0
2022 86.013 +65,7% față de anul precedent 86.293 69.786 16.507 +126,4% față de anul precedent 13.918 +109,7% față de anul precedent 0 0
2021 51.908 -11,5% față de anul precedent 53.421 46.131 7.290 -23,4% față de anul precedent 6.636 -28,0% față de anul precedent 0 0
2020 58.641 -55,7% față de anul precedent 60.434 50.921 9.513 -44,2% față de anul precedent 9.212 -33,4% față de anul precedent 0 0
2019 132.296 +7,7% față de anul precedent 135.987 118.937 17.050 +2.756,0% față de anul precedent 13.838 0 0
2018 122.851 -17,5% față de anul precedent 122.851 122.254 597 0 0 786
2017 148.841 -10,3% față de anul precedent 148.841 155.063 0 0 6.222 7.711
2016 165.956 +1,7% față de anul precedent 165.956 177.943 0 0 11.987 13.727
2015 163.244 +11,3% față de anul precedent 163.448 177.613 0 0 Neraportat 20.108
2014 146.664 +15,6% față de anul precedent 146.974 165.700 0 0 18.726 22.095
2013 126.829 126.829 138.485 0 0 11.656 12.861

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

11 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2023 0 22.737 22.737 20.116 0 2.621
2022 0 30.681 30.681 27.702 0 2.979
2021 0 30.787 30.787 25.058 0 5.729
2020 0 26.288 26.288 25.445 0 843
2019 0 17.902 17.902 16.387 0 1.515
2018 0 18.623 18.623 15.507 0 3.116
2017 0 16.908 16.908 11.736 90 5.082
2016 1.081 8.333 9.414 5.778 0 2.555
2015 1.081 13.976 15.057 13.132 0 844
2014 1.081 13.308 14.389 9.033 0 4.275
2013 1.081 18.701 19.782 15.402 0 3.299

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

11 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2023 49.317 -23,1% față de anul precedent -26.580 Neraportat 0
2022 64.165 -17,9% față de anul precedent -33.484 Neraportat 0
2021 78.189 -2,7% față de anul precedent -47.402 Neraportat 0
2020 80.326 -1,0% față de anul precedent -54.038 Neraportat 0
2019 81.152 -15,2% față de anul precedent -63.250 Neraportat 0 -100,0% față de anul precedent
2018 95.711 +2,7% față de anul precedent -77.088 Neraportat 1 -75,0% față de anul precedent
2017 93.210 +19,5% față de anul precedent -76.302 Neraportat 4 +100,0% față de anul precedent
2016 78.005 +11,6% față de anul precedent -68.591 Neraportat 2
2015 69.921 +42,3% față de anul precedent -54.864 Neraportat 0 -100,0% față de anul precedent
2014 49.145 +51,5% față de anul precedent -34.756 Neraportat 5 0,0% față de anul precedent
2013 32.443 -12.661 Neraportat 5

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2023

45din 100 de puncte
Risc moderat

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare20 / 20
Profitabilitate10 / 20
Evoluția veniturilor0 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate15 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

13 repere. O singură cronologie.

Din 2013 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2013 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
13 repere · toți anii

2024 1 repere

Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInregistrare RO e-FacturaCompania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.

Compania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 143.710 RON. Profit: 6.904 RON

Cifra de afaceri: 143.710 RON. Profit: 6.904 RON

Cifra de afaceri
143.710 RON +67.08% față de anul precedent
Profit net
6.904 RON -50.4% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
49.317 RON -23.14% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 86.013 RON. Profit: 13.918 RON

Cifra de afaceri: 86.013 RON. Profit: 13.918 RON

Cifra de afaceri
86.013 RON +65.7% față de anul precedent
Profit net
13.918 RON +109.73% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
64.165 RON -17.94% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 51.908 RON. Profit: 6.636 RON

Cifra de afaceri: 51.908 RON. Profit: 6.636 RON

Cifra de afaceri
51.908 RON -11.48% față de anul precedent
Profit net
6.636 RON -27.96% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
78.189 RON -2.66% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021

2020 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 58.641 RON. Profit: 9.212 RON

Cifra de afaceri: 58.641 RON. Profit: 9.212 RON

Cifra de afaceri
58.641 RON -55.67% față de anul precedent
Profit net
9.212 RON -33.43% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
80.326 RON -1.02% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020

2019 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 132.296 RON. Profit: 13.838 RON

Cifra de afaceri: 132.296 RON. Profit: 13.838 RON

Cifra de afaceri
132.296 RON +7.69% față de anul precedent
Profit net
13.838 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0 -100% față de anul precedent
Datorii
81.152 RON -15.21% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2019

2018 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2018Cifra de afaceri: 122.851 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 122.851 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
122.851 RON -17.46% față de anul precedent
Profit net
0 RON
Pierdere neta
786 RON
Angajati
1 -75% față de anul precedent
Datorii
95.711 RON +2.68% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2018

2017 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2017Cifra de afaceri: 148.841 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 148.841 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
148.841 RON -10.31% față de anul precedent
Profit net
0 RON
Pierdere neta
7.711 RON
Angajati
4 +100% față de anul precedent
Datorii
93.210 RON +19.49% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2017

2016 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2016Cifra de afaceri: 165.956 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 165.956 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
165.956 RON +1.66% față de anul precedent
Profit net
0 RON
Pierdere neta
13.727 RON
Angajati
2
Datorii
78.005 RON +11.56% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2016

2015 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2015Cifra de afaceri: 163.244 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 163.244 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
163.244 RON +11.3% față de anul precedent
Profit net
0 RON
Pierdere neta
20.108 RON
Angajati
0 -100% față de anul precedent
Datorii
69.921 RON +42.27% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2015

2014 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2014Cifra de afaceri: 146.664 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 146.664 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
146.664 RON +15.64% față de anul precedent
Profit net
0 RON
Pierdere neta
22.095 RON
Angajati
5 0% față de anul precedent
Datorii
49.145 RON +51.48% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2014

2013 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2013Cifra de afaceri: 126.829 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 126.829 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
126.829 RON
Profit net
0 RON
Pierdere neta
12.861 RON
Angajati
5
Datorii
32.443 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2013
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataRUSU AC SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4711 in Sat Războieni Com. Ion Neculce (IAŞI)

RUSU AC SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4711 in Sat Războieni Com. Ion Neculce (IAŞI)

13 din 13 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 4711, Iaşi

DOTI COFFEE S.R.L.
CUI: 45373980CAEN: 4711
Activ
IAŞI, Mun. Iaşi2021-12-17
fara e-Factura
Cifra afaceri
143.790 RON
Profit
19.058 RON
Angajati
1
AVI-ŞTEFYRI SRL
CUI: 28716744CAEN: 4711
Activ
IAŞI, Sat Buhăeni Com. Andrieşeni2011-06-29
fara e-Factura
Cifra afaceri
143.679 RON
Profit
0 RON
Angajati
0
EMABY CONSTRUCT SRL
CUI: 36614788CAEN: 4711
Activ
IAŞI, Sat Sticlaria Com. Scobinţi2016-10-10
fara e-Factura
Cifra afaceri
143.815 RON
Profit
0 RON
Angajati
0
FELIX INVEST SRL
CUI: 8003703CAEN: 4711
Activ
IAŞI, Mun. Iaşi1996-01-05
fara e-Factura
Cifra afaceri
143.541 RON
Profit
8.456 RON
Angajati
0
PETRITATI S.R.L.
CUI: 44242049CAEN: 4711
Activ
IAŞI, Sat Hălăuceşti Com. Hălăuceşti2021-05-10
fara e-Factura
Cifra afaceri
150.548 RON
Profit
6.552 RON
Angajati
0
TRADIŢIONAL LA NEMŢANU S.R.L.
CUI: 43237494CAEN: 4711
Activ
IAŞI, Sat Dumbrava Com. Lespezi2020-10-26
fara e-Factura
Cifra afaceri
141.534 RON
Profit
16.122 RON
Angajati
2

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 4711, Iaşi

MARI MAGD SRL
CUI: 31499645CAEN: 4711
Activ
IAŞI, Sat Lungani Com. Lungani2013-04-12
fara e-Factura
Cifra afaceri
135.834 RON
Profit
31.715 RON
Angajati
1
CD & STAR SRL
CUI: 31649769CAEN: 4711
Activ
IAŞI, Mun. Iaşi2013-05-16
fara e-Factura
Cifra afaceri
96.600 RON
Profit
14.895 RON
Angajati
1
BYA-MARYO SRL
CUI: 31459292CAEN: 4711
Activ
IAŞI, Mun. Iaşi2013-04-04
fara e-Factura
Cifra afaceri
59.157 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
MACODEN MARKET SRL
CUI: 31741551CAEN: 4711
Activ
IAŞI, Mun. Iaşi2013-06-05
fara e-Factura
Cifra afaceri
337.057 RON
Profit
8.457 RON
Angajati
1

Alte firme din Iaşi

MTS SECURITATE SRL
CUI: 31544207CAEN: 8001
Activ
IAŞI, Mun. Iaşi2013-04-22
fara e-Factura
Cifra afaceri
12.243.807 RON
Profit
0 RON
Angajati
214
DOMASERV AUTO SRL
CUI: 31550977CAEN: 4520
Activ
IAŞI, Mun. Iaşi2013-04-23
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.010.349 RON
Profit
53.660 RON
Angajati
6
AGRIFET-PROD SRL
CUI: 31520895CAEN: 0111
Activ
IAŞI, Sat Alexandru cel Bun Com. Vlădeni2013-04-17
fara e-Factura
Cifra afaceri
77.529 RON
Profit
0 RON
Angajati
2
JOHNSS GENERAL SRL
CUI: 31566981CAEN: 4120
Activ
IAŞI, Mun. Iaşi2013-04-25
fara e-Factura
Cifra afaceri
851.853 RON
Profit
273.771 RON
Angajati
0
PROCONS 51 SRL
CUI: 31328947CAEN: 7111
Activ
IAŞI, Mun. Iaşi2013-03-07
fara e-Factura
Cifra afaceri
24.150 RON
Profit
0 RON
Angajati
3
LUCIMAR ENERGY SRL
CUI: 29397716CAEN: 4222
Activ
IAŞI, Mun. Iaşi2011-11-29
fara e-Factura
Cifra afaceri
649.421 RON
Profit
206.927 RON
Angajati
4
SYBURG S.R.L.
CUI: 42806303CAEN: 6210
Activ
IAŞI, Sat Şorogari Com. Aroneanu2020-07-21
fara e-Factura
Cifra afaceri
430.388 RON
Profit
0 RON
Angajati
1

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul RUSU AC SRL?

CUI-ul RUSU AC SRL este 31544304.

Unde este sediul RUSU AC SRL?

RUSU AC SRL are sediul in Romania, IAŞI, Sat Războieni Com. Ion Neculce, 705311, Sat Războieni Com. Ion Neculce, judetul IAŞI.

Cand a fost infiintata RUSU AC SRL?

RUSU AC SRL a fost infiintata in anul 2013 (13 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a RUSU AC SRL in 2023?

In 2023, RUSU AC SRL a raportat o cifra de afaceri de 143.710 RON.

Ce activitate are RUSU AC SRL?

RUSU AC SRL are codul CAEN principal 4711 (Comerţ cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi şi tutun).

Ce profit a inregistrat RUSU AC SRL in 2023?

RUSU AC SRL a inregistrat un profit net de 6.904 RON in 2023.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 11 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
13 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
13 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.